W elzi j ns werkers bezetten gebouw Terrein U niser- Moerdi j k voor 1 april verkocht Staken in de Kuip... jZwaveluitstoot schepen aan banden Ambtenarenbond Over bezuinigingen is weer te praten RSV verliest dure order Aftreden bestuur Maatschappelijk Werk geëist Lambers- Hacquebard: CDA is verdeeld over luchthaven-compromis Lapwerk Rechtskundig adviseur Vissen zonder dobber op Visma '82 Anderhalf jaar cel Aantal verkeers slachtoffers daalt Kijkdag... IRotterdam Met de AbvaKabo valt weer |te praten over de bezuinigingsplannen van "Rotterdam. „Het tweehonderd-guldenver- haal is uit de-bezuiniginsoperatie gehaald. sDaar ben ik redelijk tevreden over", aldus "districtsbestuurder Sieb Doorenbos van de ambtenarenbond.De AbvaKabo had giste ren een gesprek met het gemeentebestuur. Direct na het onderhoud zijn de voorberei dingen gestaakt voor een grootscheepse ac tiedag, die de ambtenaren eind deze maand hadden willen houden. De ambtenarenbond verwacht, dat er over de vermindering van tweehonderd gulden op sala rissen van lagere ambtenaren niet meer wordt' gesproken. „Dat plan is voorgoed van tafel. Het. tweehonderd-guldenvqorstel is teruggebracht tot een onderzoek van de raadscommissie alge-. Imene personeels- en organisatie zaken en zal in |het najaar gekoppeld worden aan een motie van Ries Jansen van D'66. Die heeft gevraagd om een onderzoek naar bezuinigingen in de se cundaire arbeidsvoorwaarden. Hij denkt daarbij onder meer aan posten als autokosten", aldus Doorenbos. In het gesprek met de vakbond heeft het ge meentebestuur aangegeven dat door de bezuini- igingsoperatie de komende vier jaar 1100 banen 5 verloren gaan. Omdat er nog een aantal banen- plannen op stapel staan en er nog wat financië le ruimte is, verwacht het college dat het netto verlies aan arbeidsplaatsen in 1986 geringer zal zijn dan nu in de bezuinigingsplannen staat aangegeven. Rotterdam De ongeveer vijftig welzijnswerkers van de Stichting Maatschappelijk Werk Rotterdam houden sinds twee dagen het gebouw van hun werkgever aan de Avenue Concordia bezet. De bezetters protesteren tegen pogingen die het bestuur volgens hen doet om de noodzakelijk geachte herstructurering van het werk tegen te houden. Een woordvoerster zei dat wethouder mevrouw znr.E- -M.A. Schmitz als gevolg daar van de subsidie per 1 januari 1983 heeft stopgezet. De bezet ters stellen drie eisen: het be stuur moet aftreden op het moment dat een interim-be stuur van welzijnswerkers en belanghebbenden uit de wij ken is gevormd; dat een verga dering van de stiehtingsraad bijeen wordt geroepen om dit te formaliseren; dat de direc teur verzocht wordt om ont slag te nemen of dat hij op non-actief wordt gesteld in af wachting van zijn ontslag. Een commissie van goede diensten heeft volgens de woordvoerster al geconclu deerd dat samenwerking tus sen bestuur en directie ener- Een opvallend spandoek maakt de bedoelingen duide lijk zijds en de werkers anderzijds volledig is stukgelopen. Voor het bestuur kwam de be zetting niet onverwacht, aldus een van de bestuursleden, het CDA-raadsïid J.W. van der Schalk. Hij bevestigde nog eens dat er bij de stichting in tern al geruime tijd grote com municatiestoornissen zijn, maar vreest dat de bezetting de standpunten alleen maar zal verharden. Het bestuur is vooralsnog niet bereid af te treden. De bezetters hebben toege zegd, dat hun activiteiten in de wijken gewoon doorgang zul len vinden. De verschillende wijkbureaus zullen dan ook normaal bezet zijn. Morgen avond zal onder de werkers een plenaire vergadering plaatshebben als tegen die tijd het bestuur nog niet is afgetre den. Wijkorgaan Crooswijk en de stichting Humanitas hebben hun solidariteit betuigd. ien Haag - Staatssecretaris Lambers-Hacque- jbard van milieuhygiëne hoopt dat voor 1 april het Uniser terrein bij Moerdiik zal zijn ver kocht aan een bedrijf. Ze deelde dat gisteren mee tijdens een gesprek met de Kamercommis sie voor milieuhygiëne. Bijzonderheden wilde ze niet kwijt omdat ze vreest dat daardoor de onderhandelingen bemoeilijkt worden. Het Uniser terrein is sterk verontreinigd, en er staan voorraden giftige stoffen opgeslagen. De mededeling over de verkoop aan een parti culier ontlokte tyj PvdA'er Epema-Brugman de angstige verzuchting dat daarmee de kansen voor een tweede schandaal in Moerdijk worden ivergroot. Lambers-Hacquebard verzekerde - haar echter dat dit niet het geval zal zijn. "Het beheer over het terrein zal op 1 april de rijsko- verheid al een miljoen gulden hebben gekost. Op nadrukkelijk verzoek van Epema-Brugman zei Lambers-Hacquebard dat het beslist niet waar is dat departements-ambtenaren onder een hoedje zouden hebben gespeeld met bedrij ven als Uniser waar het gaat om bijvoorbeeld behandeling van hinderwetvergunningen. Die indruk is volgens Epema-Brugman gewekt tij dens het gerechtelijk proces tegen de Uniser di rectie. De staatssecretaris vindt dat „de grote jongens", daaronder verstaat ze producenten die een gro te hoeveelheid industrieel afval leverden aan Uniser zoals Shell, „een grotere naïeviteit aan de dag hebben gelegd dan je in het algemeen mag verwachten". Na afloop van het schandaal hoopt ze dat daar verbetering in is gekomen. Ze vindt dat als algemeen principe moet worden aangehouden dat industrieel afval dat in Ne derland ontstaat, ook hier wordt opgeslagen, verwerkt of bewerkt. De huidige verwerking van Nederlands afval in Duitsland gebeurt vol gens haar onder volledige vergunning. Het gaat daarbij volgens haar om spul waarvoor de AVE niet voldoende is uitgerust. Zc «af te kennen dat de AVR zeker inpasbaar za i het inte grale plan voor vuilverwerking Qa, haar voor ogen staat. Het Uniser schandaal is aanleiding geweest voor een onderzoek door milieuhygiëne naar knelpunten die er ontstaan door het huidige stelsel van milieuwetten. Lambers-Hacquebard zal na overleg met minister De Ruiter van justi tie de Kamer berichten over gewenste aanpas singen in mei. Een van de'problemen waarmee geworsteld wordt, is dat slechts zeventig tot tachtig procent van het afval dat door bedrij ven wordt afgestoten geregistreerd wordt. Daarenboven bestaat er nog afval dat door de bedrijven zelf wordt opgeslagen of verwerkt. Daarvan zijn helemaal geen cijfers bekend, zo gaf Lambers-Hacquebard gisteren toe. Rotterdam Het is een grote vraag of het compromis tussen CDA en PvdA over de toe komst van de Rotterdamse luchthaven stand houdt. Van morgen stemden twee leden van het CDA, D. Zijlstra en mevrouw E. Butjs tegen het compromis, dat hun partijge noot drs.P.L.M, Pex met de PvdA was overeen gekomen. Ook het VVD-raadshd J.A. Reus was tegen. De twee leden van de PvdA in de raadcommissie voor ruimte lijke ordening, die 2ich over het compromis moest uitspre ken, konden zich slechts met de grootst mogelijke aarzeling achter het compromis stellen. T. Hoppener en J.A.H, Hen- serson voelden veel meer voor een eerdere versie van het compromis, waarin geen spra ke was van een regionale luchthavenbij Rotterdam, maar slechts van een ,airstrip. Wethouder mr.J. Mentink Zwijndreeht Een schoenmaker aan de Prui- mendijk in Ridderkerk mist het lapwerk aan der tig paar schoenen. Deze werden meegenomen door de veerman van het veer Puttersh oek -Zwij nd recht en zouden worden afge haald aan de Zwijndrecht- se oever. De vrouw van de schoenmaker was wat ver laat en de veerman liet het pak op de kant achter. Toen de vrouw de schoe nen kwam ophalen bleek het pak verdwenen. Voor de dader was het bepaald geen „lapwerk", want in het pakket zat ook nog een bedrag van 1200 gulden. Den Haag Staatssecretaris mevrouw Lambers-Hacquebard ï(milieuzaken) is vaiï plan wettelijke maatregelen te nemen com zwavelverontreinïging via scheepsschoorstenen aan ban den te leggen. In de praktijk is het zwavelgehalte van de rook uit die schoorstenen niet al te hoog, maar die schoorste nen roken juist wel voornamelijk in gebieden, waar de over last door SO-2 (zwaveldioxide) al groot is, zoals het Rijn- Plan staatssecretaris Latnbers |mond gebied. Verder vreest mevrouw Lam- ers, dat de scheepvaart in de iAmende jaren zal overscha kelen op andere kwaliteiten [brandstof als gevolg van de ?terk gestegen olieprijzen. Een Verder nadeel is, dat de Wheepsschoorstenen hun rook uitblazen op geringe hoogte. Jn het bestrijdingsprogramma V°or zwavelverontreinïging en met 1984, dat gisteren aan de Tweede Kamer is aan geboden, schrijft mevrouw ^ambers, dat de verontreini ging door zwavelhoudende Took van schepen bij voorkeur P1 internationaal verband moet w,. jen aangepakt. Het wordt v oor de reders een noeilijke zaak als ïn de ene taven andere normen gelden ian in de andere. Uit het programma blijkt, dat tweederde van de verontreini ging door zwaveldioxide in ons land te wijten is aan bronnen buiten onze grenzen. De over last' is het grootst langs de grens met België in Noord- Brabant en Zeeland, in Lim burg bij de Duitse grens en in het Rijnmondgebied- pe rechtskundig adviseur van. Jet Rotterdams Nieuwsblad houdt aanstaande dinsdagmid dag geen spreekuur. Volgende J^eek dinsdag vanaf 14.00 uur Joudt hij weer spreekuur in Jet gebouw van de krant- aan Coolsingel 67. Afspraken ïunnen dan 's ochtends tussen en 10 uur telefonisch (010- 144144) gemaakt worden. Rotterdam Vissen zonder dobber; het zal veel hengel- sporters vreemd in, de oren klinken, maar het kan binnen kort wel met de zogenaamde 'winklepicker', een nieuwe hengel die op de Visma zal worden gepresenteerd. Op de sportvissers beurs, van 25 tot en met 30 maart in Ahoy', zul len verschillende van dergelij ke primeurs worden gepresen teerd. Voorts wordt getoond hoe vissers zelf thuis een hen gel kunnen maken, zijn* er le zingen en worden wedstrijden gehouden. ;«.'v Rotterdam Ademloos luisteren de ongeveer 300 verschenen grafici in de kantine van het Fe yenoord-stadion toe. Heel af en toe klinkt applaus, soms ook worden kreten geslaakt wanneer weer eens een teer punt wordt aangesneden. In de ochtenduren, als de in totaal 1350 stakers zich melden in de Kuip, blijkt de bereidheid tot het voeren van een discussie gering. Weliswaar vervloeken kleine groepjes grafici de plannen omtrent het ziekengeld, maar toch, hoofdzaak was het inteke nen en dus het innen van het stakmgsgeid. De kaderleden Hennie ter Beek van Arie van Noordenne heb ben het moeilijk. De gehele dag moesten zij activeren en motive ren. En dat alles met in het achterhoofd de dreiging dat er toch weer een dagblad problemen veroorzaakt. De woede onder de chauffeurs, maar ook onder de grafici die zich m de loop van de dag in het Feyenoord-siadion hebben verzameld, richt zich op twee groepen: de collega's van de grafische bond CNV, die niet bereid zijn te staken, en de collega's van De' Telegraaf, weer een heel andere groep. Elders, bij het CNV, Ls op de staking met grote verbittering ge reageerd. De FNV zou talrijke leden hebben geïntimideerd en zich hebben bezig gehouden met ronselpraktijken. „Het CNV heeft een ander standpunt ingenomen en dat wordt kennelijk in Nederland niet meer getolereerd". „Het is in ieder geval de moeite waard", oordeelt Van Noorden ne daarentegen. „Want als ik zie dat een zo groot aantal (in di strict 7, Rotterdam dus, al 1350 man) collega's het werk neerlegt, dan blijkt dat we niet voor niets nachten lang hebben verga derd". hield zich buiten de discussie. Hij wil zich niet mengen in de discussie tussen de fracties en binnen de fracties. Hij zei al leen, dat het college wel met een raadsvoorstel over de toe komst van de luchthaven zal komen, dat op 25 maart in de gemeenteraad wordt behan deld. De vermoeidheid slaat toe bij Arie van Noordenne, terwijl Ter Beek het woord voert Bijval in de Kuip. Dat er gestaakt moet worden, daar zijn de aanwezigen het over eens t Rotterdam Het Rijn-Schel- de-Veroltne concern heeft een zeker lijkende order van 200 miljoen gulden uit Taiwan niet gekregen. Het ging om vier scheepsmotoren en diverse an dere onderdelen voor massa- goedschepen, die het RSV-be- drijf De Schelde in Vlissingen zou leveren. RSV heeft het wat-prijs betreft tegen Japan moeten afleggen. Voor De Schelde is het niet doorgaan van deze order een slechte zaak; de machinefa briek heeft nog slechts weinig werk. RSV gaat er vanuit dat een en ander geen gevolgen zal hebben voor mogelijk an dere orders, waarover het con cern met Taiwan in onderhan deling is. Rotterdam De Rotterdamse rechtbank heeft een 28-jarige caféhouder conform de eis van de officier van justitie tot an derhalf jaar gevangenisstraf veroordeeld. De man had ver- - schillende schoten afgevuurd op een collega-caféhouder, wiens arm werd getroffen. - Een 22-jarige koopman werd tot acht maanden celstraf, waarvan drie voorwaardelijk, veroordeeld. Hij kreeg boven dien een proeftijd van twee jaar opgelegd. Ook moet hij zich onder behandeling stellen van het consultatiebureau voor alcolhol en drugs. Ook deze veroordeling was gelijk aan de eis van de officier van justitie. De koopman had verschillen de winkeldiefstallen en inbra ken gepleegd. Het meest werd hem de beroving van een zes tigjarige vrouw aangerekend. Hij rukte met geweld het tasje op straat uit haar handen. Rotterdam Het aantal ver keersslachtoffers in Rotter dam is dalende. Tussen 1971- 75 telde de politie 53 ver keersdoden. In de periode 1976-BQ waren 35 dodelijke verkeersongevallen. Ook het aantal gewonden nam af. Van 3391 gedurende de eer ste periode, naar 2324 over de laatste helft van de zeven tiger jaren. Uit het rapport van de verkeersdienst, waar in deze cijfers staan vermeld, blijkt dat onder bromfietsers het aantal ongevallen het sterkst daalde. Zwijndreeht De kijkdag voor een velling, die zater dag aan de Merwedeweg ge houden wordt, heeft opmer kelijke belangstelling gekre gen. 's Nachts keerde ten minste één bezoeker terug, forceerde de toegang, reed met een vrachtwagen naar binnen en laadde naar harte lust kleurentelevisies, meu belen en tapijten in. De veiling van de resterende goederen gaat gewoon door.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 1