REGIO Weinig werk voor Gulf-mensen voor Plannen renovatie zwembad in Oud-Beijerland Nieuwerkerk kiest voor bibliotheek Voorlopig geen fusie sociëteiten hoffel stapt op fiMhESTonijQ ROB DE NIJS II Ontmoetings centrum mag uitbreiden Guys and Dolls in Bergambacht Restaurant i, INLICHTINGEN OMTRENT ADVERTEREN IN DEZE RUBRIEK TEL. 340353. Werkgroep brengt rapport uit PvdA en VVD redden het net Veel meer werklozen in Capelle 'Geen gif in Zuidplas' Auto in sloot - m Sottendams Nieuwsblad donderdag 4 maart 1982 JU JujriïïMflM Europoort/Botlek Voor de ruim tweehonderd werknemers van •Gulf Chemie, die ontslagen zullen worden als gevolg van de sluiting van deze vestiging in het Europoortgebied, zal het niet eenvoudig zijn vergelijkbaar werk te vinden. Het aantal vacatures in de chemische •sector of bij de olieraffinage is op dit moment beperkt tot enkele tien- tallen. Nieuwerkerk a'an den IJssel Alle bezwaren van omwo nenden ten spijt, mag het ge reformeerd ontmoetingscen trum in Nieuwerkerk toch uitbreiden. Met slechts de stem van nestor Dirk Vuik (PvdA) tegen, schaarde de raad zich achter het voorstel van het college, grond te verkopen aan de ge reformeerde kerk voor uit breiding van het centrum. Vuik wilde meer garanties voor omwonenden, die ge- Luids- en parkeeroverlast voorzagen. Hij adviseerde het college nog eens te gaan pra ten met omwonenden om tot een betere oplossing te komen. Ook vond de PvdA'er dat er strengere voorwaarden in het koopcontract moesten worden opgenomen. Wethouder Jan Arie Scholten was het duidelijk niet met zijn partijgenoot eens. „Ik zou best nog weieens willen praten, als er kans bestond op resultaat, maar die kans is er niet. De gereformeerde kerk en de ge meente zijn de bewoners van het Vijverzicht en de Bospol- -Hoewel het niet wordt uitge-t sloten dat de vraag naar ar beidskrachten in de proce sindustrie nog wat gegroeid is tegen de tijd dat de Gulf- werknemers het bedrijf ver laten lijkt het toch uitgeslo- -ten dat de overige grote be rd rijven dit plotselinge ar- - heidsoverschot probleemloos zullen verwerken. ■Overigens is het nog niet zo •rj-ver. Een woordvoerder van Gulf verklaarde, dat formeel T'hog slechts een advies is ge- vraagd aan de onderne- -•rningsraad en dat eerst dit ^advies moet worden afge- "rwacht voordat meer defini- tieve plannen kunnen wor- .'*'den gemaakt over de toe- komst van de Gulf-werkne- - ^iners. Naar men hoopt is dit - "advies omstreeks begin april 1gereed. Pas dan kan de onts- lagregeling worden uitge- werkt Gedurende deze pe riode zal tevens een begin worden gemaakt met de voorbereidingen om een deel van de chemie-afdeling stil 1 te leggen, Gulf Chemie bestaat voor het grootste deel uit een ^'ethyleenfabriek, met een propyleenproduktie-eenheid Voor een bijprodukt, en een .'kleinere styreen-fabriek. >;Een ander produktieonder- i fideel, de Cuming-fabriek, 'jwerd al enige jaren geleden Ingesloten. De naar schatting 1220 werknemers die het be- drijf zullen moeten verlaten V jdjn echter niet allen afkom- -stig van het cfiemie-onder- - deel. Bij de komende reorga- 1 pisatie, waarbij ook de vijf ploegendienst waarmee in oktober wordt gestart wordt betrokken, omvat een .schaalverkleining van de to tale Gulf-vestiging in het Europoortgebied. Van de rond zeshonderd man perso neel die nu bij Gulf werkt zal er dan een kleine vier honderd overblijven. Dat be tekent dat behalve bedie ningspersoneel ook tech nisch-, laboratorium-, onder- bouds- en administratief per soneel moet afvloeien. Naar verwacht blijft ook de mana- gementsector niet buiten schot. Peiling De werknemers die Gulf-Eu- ropoort zullen moeten verla ten wonen voornamelijk op Voome-Putten, in Rotterdam of in het gebied ten noorden van de Waterweg. Uit een voorlopige peiling blijtk dat het aantal open arbeidsplaat sen daar niet voor het op scheppen ligt. ICI-Rozenburg noemt het aantal vacatures voor het bedieningspersoneel 'niet veel' en komt al tellend niet verder dan hooguit acht. Voor de andere sectoren (techniek, onderhoud en ad ministratief) kon nog geen schatting worden gemaakt. Bij BP heeft men de aanvul ling als gevolg van enige uit breiding en de toekomstige vijfploegendienst al achter de rug en zal het hooguit gaan om wat aanvulling van. natuurlijk verloop. Maar ook dan wordt in de eerste plaats gedacht aan jónge mensen die kunnen worden opgeleid. ane goede merken modernste apparatuur extra lage prijzen Waar terwijl u wactit met consumenten- garantie Bergambacht The Guys and Dolls treden zaterdag op in De Waard in Bergambacht De Engelse formatie vormt de hoofdattractie van de Waar- dprins-verkiezing '82. De winnaar komt uit een vijf tal kandidaten, die afgelopen zaterdag als besten uit de voorronde tevoorschijn kwa men. De verkiezing begint om acht uur, de toegang bedraagt tien gulden. Sa/vatore en Giuseppe laten u tijdens uw diner genieten van hun vrolijke Italiaanse muziek Italiaanse, Franse er Nederlandse gerechten. Aparte gelegen hei d voor partijen. Ruime parkeergelegenheid. Voor reserveringen: t»L 010-73JX).88 of 26.65.44. Broersvald 176-tfiO - Schiedam. 30 mtr. t.o. Hema. Woensdag gestolen. Bij BP werken nu circa 560 mensen. Chevron liet weten op dit moment geen enkele vacatu re te hebben. Begin dit jaar is een. aantal vacatures, als ge volg van natuurlijk verloop, aangevuld. Mobil Oil met* een kleine vestiging in het Rijnmondge bied zei eveneens geen per soneel nodig te hebben. Iets gunstiger is de situatie bij Arco Chemie Nederland, voorheen Oxirane, waar glo baal zo'n 25 man tereeht zou kunnen, verdeeld over de di verse sectoren. Aangekon digd werd dat zeker contact zal worden gezocht met Gulf over de vervulling van deze vacatures. Gedacht wordt daarbij aan bedieningsperso neel, laboratorium- en on derhoudspersoneel. Dit in verband niet de start van een nieuwe fabriek voor tertiaire butylalcohol (een octaanver- hogende toevoeging aan ben zine), waarvoor zo'n vijftig nieuwe krachten nodig zijn. De helft daarvan is op dit moment al beschikbaar. Ook bij Akzo Zoutchemie zijn nog wel wat mogelijkhe den. Daar denkt men aan zo'n twintig tot dertig extra mensen, hoofdzakelijk opera tors, technici en onderhoud spersoneel. Eén plaats is be schikbaar voor een elektro technicus, vier vijf plaatsen voor meet- en regeldeskun- digen en een paar bankwer kers zouden eveneens aan de slag kunnen. Bij Shell, de grootste werk gever in het Botlek Euro poortgebied, neemt men een voorzichtig standpunt in. „Wij zijn een vrij grote groep, met personeel op tal van vestigingsplaatsen die ook nogal eens van plaats verwisselen. In zijn alge meenheid hebben wij vorig jaar ons pers cm eelbes tand ge stabiliseerd. Wij hebben geen grote gaten. De behoefte in de toekomst is een geleidelij ke zaak. Jonge mensen kun nen zeker bij ons solliciteren, maar we zouden zeker geen honderden mensen aan een baan kunnen helpen", aldus een woordvoerder van Shell. Esso Raffinaderij en Chemie heeft In de komende jaren twee nieuwe projecten op stapel staan: de bouw van een Flexicoker en een proef fabriek voor steenkoolver gassing. Deze projecten zul len gefaseerd worden uitge voerd en de aanvulling met nieuw personeel zal daarmee gelijke tred houden. Een exact aantal arbeidsplaatsen en een precieze termijn kon den nog niet worden ge noemd. „Maar in de komen de jaren zijn we zeker geïn teresseerd in goede en ge kwalificeerde arbeidskrach ten. Al naar gelang deze ge faseerde behoefte zullen we sollicitaties zeker in behan deling nemen", zo liet Esso weten. Het Sporifondsenbad aan de Hortensiastraat in Oud- Befjerland. Naar de mening van de werkgroep is het bad verouderd en dient, of het binnenbad, of het buitenbad te worden aangepast. Oud-Beijerland Binnen de Raad van Beheer van de NV Sportcentrum Beijerland bestaan plannen om het Sportfondsenbad aan de Hortensiastraat in Oud-Beijer land dusdanig uit te breiden of aan te passen, dat het begrotingstekort van ruim 435.000 gulden per jaar wordt teruggedrongen. Basis voor de plannen is een onlangs uitgebracht rapport van de werkgroep Zwembad, waarin onder anderen be drijfsleider Cock de Geus, ver tegenwoordiger G. Drijver van Sportfondsen NV Nederland en twee ambtenaren zitting hebben. In dat rapport is de behoefte gepeild voor een re novatie van het binnenbad of een verbetering van de buiten accommodatie. Daarbij is uit gegaan van een bevolking-van 20.000 inwoners. Volgens de werkgroep is het zwembad aan de Hortensia straat, zowel binnen als buiten, sterk verouderd. Als reden geeft de werkgroep op dat het zwembad in het verleden pri mair gebouwd is voor het ies- zwemmen voor particulieren en scholen. Voor het recreatief zwemmen per week komen slechts 220 bezoekersop de achttien vastgestelde uren voldoet het bad niet, In het rapport worden daarvoor de belangrijkste oorzaken ge noemd, zoals onder ijieer: te smalle perrons, te weinig wa teroppervlakte, onjuiste water diepte en ongeschikte afmetin gen van het bad. Renovatie binnenbad Afgestemd op een toenemende behoefte van 237.600 bezoe kers bij een toekomstig in wonertal van 20,000 voor het binnenbad acht de werk groep een -renovatie voor de verschillende zwemtakken, zoals school-, kunst-, recreatief zwemmen, waterpolo en schoonspringen, noodzakelijk. Daarbij is uitgegaan van een bassin ter grootte van 350 vier kante meter met een diepte verloop tot twee meter. Het bestaande bassin zou moeten worden teruggebracht tot ruim honderd vierkante meter met een diepleverloop tot maxi maal negentig centimeter, waardoor het dienst kan doen als instructiebad. In het nieuwe bassin zouden verder een whirlpool en enke le glijbanen moeten worden aangebracht. Een eenvoudige sauna met twee „bubbelbaden" en een goede, horecavoorzxe- ning met terras zouden voorts niet mogen ontbreken, evenals een goede verbinding met de Westmaas/Mijnsheerenland Burgemeester en wethouders van Westmaas zien af van plannen, om mee te betalen aan een nieuwe jeugdsociëteit in Mijnsheerenland. Zij vragen de raad wei om 14.000 gulden voor het creéren van een doorloop van het huidige soos- gebouw naar dorpshuis Con cordia. Dit voor het geval dat de ruimte in de toekomst als vergaderzaal zal worden ge bruikt. De afgelopen maanden is de fusie van de soos Question in Mijnsheerenland met Dragon tn Wëtetmaas diverse malen aan de orde geweest in het „napraatje" van de raad. Hier kwam het idee naar voren om te participeren in de bouw van Krediet gevraagd voor aanpassingen in Concordia een nieuwe gezamenlijke soos- ruimte op de grens van beide gemeenten. Westmaas zou eéénderde van de bouwkosten voor zijn rekening kunnen ne men. B en W zijn niet met een dergelijk voorstel gekomen, omdat het bestuur van Dragon weinig voor de fusie voelde. Om dit te onderstrepen hiel- men. Ervaringen in Numans- dorp en 's-Gravendeel zouden deze stelling hebben bevestigd. Het idee om het gebouwtje van Dragon aan het Mastland als vergaderzaal in te richten kan door de ontwikkelingen geen doorgang vinden. .Omdat in dorpshuis Concordia gebrek aan bergruimte is, wil het col lege, tegelijk met werkzaam heden om dit probleem op te lossen, een doorloop van Con cordia naar Dragon realiseren. Als het gebouwtje in de#toe- In de overweging om voorio- komst toch beschikbaar komt, pig de eigen soos te hand ha- kan dit voor geringe kosten den jongeren een handteke ningenactie. ven. speelde ook een rapport van de rijkspolitie mee. Hierin werd gesteld dat een grotere samengevoegde soos de kans op moeilijkheden doet toene- geschikt worden gemaakt als extra vergaderruimte van het dorpshuis, direct verbonden aan de foyer. De raad beslist maandag over het voorstel. Nieuwerkerk aan den IJssel - Geheel tegen de verwach ting in ziet het ernaar uit dat Nieuwerkerk binnen enkele jaren een hoofdbibliotheek binnen de grenzen zal heb ben. Nadat in februari een minderheïdsvoorstel van het college op het staken van de stemmen strandde, nam de gemeenteraad hetzelfde voorstel nu wel aan. Politieke overtuigingskracht speelde echter geen rol. De voorstanders, PvdA en WD, profiteerden van de afwezig heid van Dirk Smid (CDA): „Je kan niet én om hulp vra gen aan binnenlandse zaken omdat het financieel zo be roerd gaat én tegelijkertijd het voorzieningenniveau.in ae ge meente opschroeven. Het steu nen van het voorstel betekent het in gevaar brengen van een uitkering door het ministerie". Wethouder Jan Arie Scholten meende dat de redenering van Molenaar niet opging. Hij draaide het om: „We hebben juist hulp gevraagd, omdat wij vinden dat Nieuwerkerk vol doende voorzieningen moet hebben" Sluitend Overigens betekent het besluit van de raad niet, dat de biblio theek er zomaar komt Welis waar staat de gemeente num mer één op het provinciale bi- blioiheekplan en worden de lasten de eerste tijd door het rijk gedragen, maar het is nog maar de vraag of Nieuwer kerk de exploitatie op zich^kan nemen. Voorwaarde is dan ook in 1983 een sluitende be-* groting te presenteren. Wet houder Schol ten gelooft daar in; wethouder'Veninga (CDA) doet dat niet „We krijgen nu al veel voorstellen terug, om dat er geen dekking voor is", aldus Veninga. buitenaccommodatie, vergrote kleedkamers en vernieuwde personeelsruimten, kantoor, EHBO- en bergxngsruimte. De kosten van deze renovatie zou den rond 2,5 miljoen gulden bedragen. Aanpassing buitengebied Wanneer een renovatie van het binnenbad (waardoor het buitenbad aanzienlijk kan worden verkleind) niet moge lijk is, overweegt de werk groep een aanpassing van het buitenbad. Het tekort van ruim vier ton wordt vooral veroorzaakt door de (te) hogë lasten (tweederde deel) van het buitenbad. In het rapport wordt bena drukt dat openluchtbaden in combinatie met een binnenbad slechts een recreatieve functie hebben. „Tachtig procent van de bezoekers blijft uit het wa ter op zomerse dagen", meent de werkgroep. Zij wil het bad aantrekkelijker maken door het aanbrengen van een twee meter brede pier, waardoor een diep en een ondiep bassin 'ontstaan. Het diepe bassin wordt alleen benut op warme en dus drukke dagen, zodat daardoor op andere dagen aanzienlijk kan worden bezui nigd op personeels- en ener giekosten. Daarnaast vindt de werkgroep bijkomstige voorzieningen, zoals glijbanen, motorbootjes, skelterbanen, een buitensauna, trimbaan, midget-golfbaan, trampolines, speeltoestellen- en andere veldsportvoorzieningen vereist om op minder warme dagen het zwembad zijn aan trekkingskracht te laten be houden. Een dergelijke aanpassing van het buitenbad benevens de aanschaffing van een grote glijbaan en speeltoestellen vra gen een investering van bijna 600.000 gulden. derstraat op vele punten tege moet gekomen. De omwonen den die nu nog protesteren zijn slechts een kleine minder heid", aldus Scholten, die erop wees dat de gemeente weinig mogelijkheden ten dienste staan eisen te stellen aan het ontmoetingscentrum. „Er zijrt op verzoek van de buurtbewo- ners enkele parkeerplaatsen verwijderd en er is op twee plaatsen een parkeerverbod ingesteld. We. hebben het pand niet in eigendom, dus veel meer kunnen we niet doen. Ik ben net een vegetariër die in een slagerswinkel moet wer- Ken", verzuchtte de wethou der. Nieuwerkerk aan den IJssel Uit onvrede met de plaats die zijn partij hem op de -kandidatenlijst heeft toebe dacht heeft het VVD-raads- lid Harrie Roffel zijn lid maatschap van de Nieuwer- kerkse gemeenteraad opge zegd. Hij was deze week a] niet meer bij de beraadsla gingen van het gemeentebe stuur aanwezig. Roffel was gegriefd, omdat hij op een zesde plaats was gezet zonder dat hij daarover door het bestuur van zijn partij is geraadpleegd. Wie Roffel opgvolgt, is nog niet bekend. Overigens blijft Roffel wel lid van de VVD. Capelle aan den IJssel Ca pelle behoort met Spijkenisse en Hellevoetsluis tot de ge meenten in Rijnmond, w.vr de werkloosheid tot-de fpai ste vier rriaanden van 1981 snel is toegenomen. In Ca pelle bedroeg het stijgings percentage 10,3 proeent. In de twee andere groeisteden werden overigens aanmerke lijk hogere percentages geno teerd Een en ander blijkt uit stati sche gegevens van het Open baar Lichaam Rijnmond In december 1980 telde Ca pelle nog 491 werklozen. Eén jaar later was dit aahtal toe genomen tot 837. In Krimpen aan den IJssel ook een förse stijging: van 219 in december 1980, tot 345 eind vorig jaar. Opvallend is overigens dat Capelle en Krimpen aan den, IJssel relatief gezien weinig jonge werlozen tellen. Het jeugdwerkloosheidsaandeel in beide gemeenten bedroeg in december 1981 acht pro cent. Het gemiddelde Rijnmond is 12 procent. Nieuwerkerk aan den IJssel „Onzin." Zo bestempelde wethouder Jan Kruit deze week geruchten als zou het grondwater van de Zuidpias in Nieuwerkerk gif bevatten. „Er is geen enkele reden om aan te nemen, dat het gif dal in Gouderak is gevonden, via het grondwater in -de Zuidpias terecht is gekomen De twee IJsseldijken en de spoordijk beletten dat'" benadrukte Kruit. Ook speculaties over gif in de grond langs de IJssel ver wees de wethouder naar het land der fabelen. „In Nieu werkerk is bij de bochtafsnij ding in de IJssel vuil gestort van de Roteb. Dat is gebeurd in de periode '47-'52. Het gif dat in Gouderak is gevon den, is daar gedeponeerd in 1956", voerde Kruit als be wijsmateriaal aan. „Boven dien", voegde hij eraan toe, „is men pas in 1955 begon nen met de produktie van de chemische stoffen die in Gouderak zijn aangetroffen". Het nemen van grond- efl watermonsters in de Zuid- plas of op Kortenoord, vond Kruit niet noodzakelijk. Krimpen aan de Lek - Om dat hij volgens zijn lezing moest uitwijken voor een bromfietser zonder verlich ting belandde de Krimpen# automobilist A.L. met zijn voertuig in de sloot langs ae Tiend weg in Krimpen aas de Lek. De bestuurder bleef onge deerd. De auto was echter to tal-loss. Van de bromfietrs# ontbreekt ieder spoor. club open 2' DISCOTHEQUE NICHTCLUB MORGENAVO AANV. CA. 23.30 TOEGANG 15 j Coolsingel 191-Rolterdam-TeI. 010-330125 rTk

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 2