SP werkt als splijtzwamtussen bezwaarschrij vers VOP viert tweede fase renovatie met wij kfeest Scholen: geen speelzaal om kindertjes te 'lokken9 VVD wil 'Limburgse' toestanden voorkomen Spectrum protesteert tegen huurverhoging boos Goudriaan TeLoo krijgt nieuw oud boekje VLAARBINGS DAGBLAO SCHIEDAMSGHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT 1 IBS Nu twee groepen tegen bouwplan voor de Put Ed van Thijn in Groenoord Voorzitter Hoekse deelraad treedt af Vlaardingen steunt Zestienhoven- motie SBliil Weer actie tegen moord op zeehonden VP "BAG 5 MAART 1932 t Remi Poppe schopte het oewonerscomitè Asterstraat tegen de schenen door met een voorgebakken bezwaar schrift te komen. Vlaardingen Aan het eind van de vergadering vroeg Leen Warnaar van het bewo nerscomité Astcrsiraat aan Remi Poppe van de Soeialistie- se Partij, waarom hij niet ge woon eerst met hen wilde pra ten, Beiden maken bezwaar te gen de zes verdiepingen hoge- bebouwing van de Put en Dijkzigt. Maar Poppe had zijn 'voorontwerp' bezwaa rschrift al bij zich, eri hij voelde er niets voor om nu ook nog mei het bestaande bewonerscomité te praten. „Dat wordt een ver gadering, en dan weer een vergadering, en nog een ver gadering..." Een paar bewoners hadden de door Aad Rietveld hulp- en informatiedienst van de SP ingeschakeld, omdat zij bezwaar maken tegen zes hoge bebouwing van de Put. De SP verzamelde wat gemeentelijke nota's en sloeg daar de ge meente zelf mee om de oren. Poppe hield de ene na de an dere nota omhoog: ..De alge mene inspraakverordening, die hebben ze zelf met voeten getreden, want de plannen zijn al zover gevorderd dat in- spraak geen zin meer heeft", en hetzelfde zei hij over de nota organisatie stadsvernieu wing. Het konijn uit dc hoed was een stedebouw kundige ver kenning van de Ba au wp ut en Dijkzigt, die gemeentewerken in april 1979 maakte. Dat was volgens Poppe een veel betere basis voor een bouwplan. „Hier staat in, dat nieuwe be bouwing zoveel mogelijk de karakteristiek van de omge ving moet respecteren, en maar drie lot vijf woonlagen mag hebben, zodat ze het zicht op de molen niet belemmerd. Dat zijn goede doelstellingen." Volgens Poppe had Goudriaan die nota liever niet in handen van de SP gezien. Maar op dit plan, en op het niet geven van inspraak waar hij de gemeente van beschul digde, struikelde hij voor het bewonerscomité. „Hij heeft een voorgebakken plan, hij duldt zelf ook geen inspraak. Ben ik nou gek of is hij het", zei een bewoonster. Want het bewonerscomité wil naast wo ningen ook een school in de Put en daar wilde Poppe niet over pralen. Het bezwaar schrift dat hij bij zich had moest verspreid worden onder alle bewoners, die het dan ge tekend weer konden terugge ven. „Dan moet de gemeente aan iedereen persoonlijk ant woord geven." George Kingma vond dat bela chelijk: Nou moet iedereen ook nog persoonlijk antwoord krijgen. Dat kost klauwen pa pier en werk. Dat vindt-ie prachtig hoor. Terwijl hij zelf in actiegroepen, ais het over verspilling gaat, het hoogste woord heeft." Opbouwwerker Ron Koevoet vroeg zich af of dit nu de SP was: „Ze zitten het volk te voeren en dat volk moet dan maar slikken. Wc- zitten hier te praten over een plan van gemeentewerken dat we niet eens kennen." Maar volgens Poppe was zijn plan ijzersterk: „Ik geloof dat er een misver stand is. Begrijp het nou eens. We citeren in ons bezwaar schrift hun eigen uitgangspun ten, beter kan hc-t toch niet." Het bewonerscomité ging niet mee mot Poppe. „Hij zoekt het zelf maar uit", zei Leen War naar. „Wij gaan op onze eigen manier verder." Schiedam Peuterspeel zalen mogen niet worden gestart om daarmee leer lingen te lokken naar een bepaalde kleuterschool. Dat is de uitkomst van de meer dan een jaar voorts lepende discussie over de peuterspeelzalen. Een dis cussie die startte met een ruzie tussen het christelijk en het openbaar onder wijs, een ruzie die zelfs schoolstrijd werd ge noemd. Die schoolstrijd rond de peu terspeelzalen had voorkomen kunnen worden door beter overleg, is nu cte conclusie die de adviescommissie voor de kindercentra heeft getrokken uit de uitgebreide discussie. „Het is jammer", zo schrijft de commissie in haar verslag, „dal de discussie rond het peu ter werk in concurrentie dreig de te verzeilen." De problemen rond de peuters ontstonden toen de vereniging voor christelijk onderwijs twee peuterspeelzalen startte die waren gekoppeld aan de kleu terscholen. Het openbaar on derwijs stelde een dergelijke koppeling allerminst op prijs. Men sprak van een 'strijd om de kindertjes'. De peuters zul len immers vrijwel automa tisch doorstromen naar de christelijke kleuterschool en daarna naar het christelijke basiso nde rw ijs, zo red e neerd e men. De situatie met de peuterspeel zalen was nieuw. Tot die lijd waren speelzalen alleen ge start door het club- en buurt huiswerk. Uiteindelijk is de discussie over de peuterspeel zalen. die aanvankelijk via de pers werd gevoerd, in rustiger vaarwater terecht gekomen. Men vindt nu dat peuterspeel zalen wel in een school kun nen worden gestart, maar dat dat niet' mag worden gedaan om leerlingen voor een be paalde onderwijssoort te win nen. Schiedam Minister van bin nenlandse zaken Ed van Thijn komt naar Schiedam voor een spreekbeurt. Donderdag 18 maart spreekt hij in de Blauwe Brug aan het Sc-hiecJamsc Bacilplein. De PvdA-bjjeen- komst in Groenoord begint om 20.00 uur. Hoek van Holland Deel- raadsvoorzittor L. van der Houwen zal in de loop van deze maand aftreden. Hij heeft dit gisteren besloten. Hoewel zijn gezond lie ids toesta neln a het herstel van een lichte her senbloeding in juli van het vo rige jaar. weer goed is, voelt hij zich niet meer in staat de deelgemeente Hoek van Hol land te leiden zoals hij zich dal zelf voorstelt. Dr.ir. P.J.A.L. de Lint. nu waarnemend voorzitter, zal zich voor de rest van 'de zit tingsperiode tot september '84 kandidaat stellen. Vlaardingen De ge nt eenteraad van Vlaardin gen heeft de motie, die de raad van Schiedam vorige maand heeft aangenomen én waarin wordt ver klaard, dat de luchthaven Rotterdam op korte ter mijn dicht moet, onder steund. Ook het Vlaar- aingse gemeentebestuur is van mening, dat de ge luidsoverlast van de luchthaven argument ge noeg is, om tot sluiting op k°rte termijn over te llfli Gemeente wil perse eigen architect %t de gehele Vlaordingse gemeenteraad kon zich met dé inhoud van de Schiedam- motie verenigen. De SGP- «actie liet bij monde van Lens velt weten, eerst af ij*; willen wachten wat er uil het onderzoek naar de even tuele verplaatsing van de luchthaven tevoorschijn, «•rot. De VVD-fractie toon- ij® zich eveneens legenstan- van sluiting van de luchthaven. tnotie werd vorige maand to de Schiedamse raad aart- gnomen met de stemmen 'an CDA en VVD tegen. Bij de opening van een nieuw filiaal van boekhan del Van Leeuwen aan de Nolensiaan in Schiedam kreeg burgemeester John te Loo uit handen me vrouw Burggraaf van Inter- book International een heruitgave van hét boek De geschiedenis van Schiedam. Een werkje Uit 1897 van de hand van mr. Willem Brouwer. Het boek werd toen uitgegeven door boekhandel Odèe, die la ter door Van Leeuwen werd overgenomen. ,,Toch een leuke lijn in de geschiedenis", vond boek verkoper H.G. Dijkerman, ,,dat de heruitgave van dat werk nu ook weer bij ons wordt gepresenteerd." Vlaardingen De bewonersgroep van de 410 scmi- permanente huizen in de Babberspoider is boos op wet houder Goudriaan. Voor de opknapbeurt van de hui zen moeten volgens Goudriaan de architecten van ge meentewerken, die weinig te doen hebben, aan hei werk gezet worden. Terwijl architect Vermeer voort durend bij de planvorming is geweest, en de tekenin gen „zo op kan lepelen", zoals opbouwwerker Ron Koevoet zegt. Maar Goudriaan wil allereerst het ge brek aan werk bij gemeentewerken aanpakken. Dat kost tijd, want die archi tecten zijn niet bij do voorbe reiding geweest. „Onnodige vertraging", vinden de bewo ners, die nu eindelijk hoop hadden dat dat binnen een half jaar met het opknapwerk kon worden begonnen. Die hoop is de bodem ingeslagen. De bewoners vonden het heel onbehoorlijk om Vermeer, waar ze al die tijd mee ge werkt hadden, up die manier aan de kant te zetten. Ze wil den nog wel akkoord gaan met een door hen te kiezen archi tect van gemeentewerken, maar die moest het werk dan wel goedkoper kunnen doen. De prijsopgave van gemeente werken bleek echter negen duizend gulden hoger te liggen dan die van Vermeer. Vermeer moet het dus toch maar doen vinden de bewo ners, want dal gaat goedkoper en sneller. Ze hopen dat de commissie stadsvernieuwing dat ook vindt. Voor de proble men bij gemeentewerken moet dan maar een andere oplossing gevor de n wo rdt: n Schiedam De VVD wil precies weten wat B en W nu eigenlijk denken tc doen om 'Limburgse toe standen' bij de verkiezin gen in Schiedam te voor komen. In schriftelijke vragen herinnert VVD- raadslid .Cor van Tilborg het college aan een brief, die minister Van Thijn in januari verstuurde naar de burgemeester, en waarin om maatrëgelén werd ver zocht tegen het op" grote schaal verzamelen van volmachten. Van Tilborg heeft de brief van Van Thijn nooit ergens bespro ken gezien, zelfs niet in de raadscommissie algemene en bestuurlijke zaken waarvan burgemeester John te Loo voorzitter is. De VVD vraagt zich af, of er in Schiedam eigenlijk wel maatregelen worden getroffen tegen het verza melen van volmachten, waardoor iemand een stem namens een ander kan uit brengen. Lijsttrekker Ge rard Verhulsdonk zei van ochtend, datt het in het verleden in een bepaalde Schiedamse straat, waar een bejaardenhuis stond, opviel dat er op een be paalde partij opmerkelijk veel stemmen waren uit gebracht. En Verhulsdonk heeft de indruk, dat vooral bejaarden nogal eens de neiging hebben iemand te volmachten. Zolang zij dat zelf uitdrukkelijk willen, is er weinig aan de hand, maar de VVD wil voorko men zien dat er in Schie dam volmachten verza meld worden, zoals ook in Limburg op grote schaal voorkwam. Het jachtseizoen is begonnen Schiedam De afdeling Schiedam v:m de Dierenbe scherming is een actie begon nen tegen de moord op klap mutsen en zadel rob ben die op 1 maart. in Canada weer is be gonnen. Zij sluit daarmee aan bij een rapport waar de Neder landse Europarlementariër mevrouw May-Weggen mee bezig is. In dal rapport wordt voorgesteld import van zee* hondenbund in de EG te ver bieden, en beschermende maatregelen te nemen voor alle andere bedreigde dier soorten. De Schiedamse Dierenbe scherming wil dat rapport on dersteunen door mensen brie ven te laten sturen aan de voorzitter van hei Europees Parlement, om de in voer van zeehondenbont in de EG stop te zenen. De vereniging hoopt dat daardoor de gruwel ijkt? moorden op zee honden baby's tot het verleden gaan behoren. Het rapport wordt donderdag door het Europees Parlement behandeld. In Schiedam meer echtscheidingen dan huwelijken Schiedam Meer echtscnei- dingen dan huwelijken kon dc afdeling burgerzaken van do gemeente Schiedam over de maand januari noteren. Tegen over elf voltrokken huwelij ken stonden veertien uitge sproken scheidingen. In de eerste maand van 1982 nam hel aantal inwoners weer verder af. 276 Mensen besloten hel nieuwe jaar 'goed' te be ginnen en de gemeente Schie dam vaarwel te zeggen. Daar stonden 164 nieuwe bewoners tegenover. Voeg daarbij het feit dal het aan tal geboortes niet aan het aantal sterfgeval len kwam en de afname met 128 in verklaard. Schiedam lelde derhalve op t februari nog 72.774 inwoners en lijkt nu hard op weg om be neden do grens van 79.000 te komen. Op het stadskantoor bestaai de hoop dat deze ten dens een hall toegeroepen kan worden. Verwezen worth naar het aantal nieuwbouwprojec ten in di? binnenstad en Schie dam-Noord (Woud hoek en Spa land). Vlaardingen De reno vatie van het middenge deelte van de Pieter Karei Drossaartstraat, tussen de Vettenoordstraat en de Verheystraat, is nu geheel afgerond. Vandaag wor den de laatste woningen uit de tweede renovatie fa se, die uit 52 woningen bestond, opgeleverd. In totaal zijn in de straat nu 116 woningen ingrijpend gerenoveerd. De oplevering van PKD-2. zoals hel tweede project in de wandeling wordt genoemd. Vlaardingen De vere niging Spectrum, een groep popmuzikanten, heeft in een brief aan de raad geprotesteerd tegen de vijftien procent hogere huur, die zij sinds 1 janua ri moet betalen voor haar repetitieruimte. Spectrum schermt met een toezeg ging van de gemeente, dat de verhoging voor het lo kaaltje in kleuterschool De Zonnebloem gelijke tred zou houden met de normale huurverhogin gen. De gemeente zegt echter, dat de algemene kostenstijging een zo grote verhoging rechtvaardigt. Dat nu vindt dc popgroep on zin, een kostenstijging van vij- tien procent is volgens hen niet op te maken uit de stijging van het prijspeil in Nederland. Dick Molenaar van Spectrum: „We begrijpen best dat de ge meente alle brontien die ze heeft probeert aan te boren. Maar om nu zoveel geld te gaan vragen voor een lokaaltje zonder voorzieningen dat op afbraak staal te wachten, daar zijn we het niet mee eens. Als wij er niet inzaten, zou dat lo kaal helemaal niets opleve ren," Spectrum heeft nog enige hoop, dat dit volgens hen 'ver keerde beleid' wordt terugge draaid. „De extra opbrengst voor de gemeente is miniem, terwijl het voor de vereniging een halszaak zou kunnen zijn", schrijft Spectrum. willen de wijk vereniging en de projectgroep niet' onge merkt voorbij laten gaan. Mor gen, zaterdag 6 maart, wordt in hc?t buurthuis De P ij po L ar een renovatie feest gehouden, waarvoor onder anderen alle bewoners van het middenstuk van de Pieter Karei Drossaart straat zijn uitgenodigd. Bij het nu afgeronde project blijft het niet in het stadsver nieuwingsgebied van de Ve tte- noord sepoi dei". Meteen na het opleveren van de laatste hui zen uit de tweede fase zal be gonnen worden met fase drie, die op haar beurt in twee dó len uiteen zal vallen. Voor het eerste deel van die derde fase heeft de gemeenteraad woens dag de officiële toestemming gegeven. Het gaat hierbij om 70 woningen in de Pieter Ka rei Drossaartstraat en de Prins Hendrikstraat. Overigens zijn nog niet alle problemen rond deze nieuwe renovatiefase op gelost. De bewoners vechten onder meer nog voor dubbel glas. een voorziening die in de beste kten in gen niet is opgeno-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 1