CPNarme mensen niet afsluiten van gas en licht 'Woningbouw Woudhoek moet worden gestaakt' ISIBES* Bewoners krijgen alleen lapmiddelen aangeboden Politie gaat buitenetalages aanpakken 'Puist' zit deel van commissie in de weg fsd Hout over de straat VLAARDWGS DAGBLAD SCHIIDAMSGDE CODDANT NIEUWE WATERWEG CODDANT Nestor schrikt van kosten verlichting Fout parkeren door invaliden Vrouw geschept Benzine op, auto weg S 'JZ 26 Woningen Pleidooi voor fondsvorming en schuldsanering PSP gaat actie voeren tegen bodem vervuiling Vrouwencafé wil geen J rechtspersoon worden Bromfietser zwaar gewond Hennep in container Botsing op kruising Gemeente onderzoekt sloop aanbouwzijde Lindenhof Rotterdam's Drank Specialist WHISKY r50 j faÊhzz, - h Restaurant heeft de champignons al iS'lliliBG) 'DONDERDAG 11 MAAST 1982 Schiedam Het CDA-raads- lid Jan de Koning is geschrok ken van de ruim vijfduizend gulden, die het aanbrengen van verlichting in het tunnel tje onder de spoorbaan bij de Johan de Wittsingel moet kos ten. De nestor in de Schiedamse gemeenteraad ijvert al jaren voor een betere verlichting op die plek. Gisteravond in de commissie ruimtelijke orde ning zette hij toch vraagtekens bij het kostenaspect. Volgens hem is er al veel verbeterd wanneer op de Johan de Witt singel, recht tegenover het {ietstunneltje, een 'wat kleine re lantaarnpaal' komt. Aan de andere zijde van de tunnel zorgt de rijksweg, volgens hem, al voor voldoende ver lichting. Vlaardingen Vlaardingers, die zichzelf als invalide of iinder-valide beschouwen, hebben vaak de neiging hun auio zomaar op een algemene invalide-parkeerplaats te zet ten. Omdat zij echter niet in het bezit zijn van een Invali den-pa rkeerkaart. die duide lijk zichtbaar achter de voor ruit moet staan, sleept de poli tie deze wagens regelmatig weg. Wie dat risico niet wil lopen, kan bij het stadhuis {afdeling 3) een invalide-parkeerkaart aanvragen. Een medische keu- 'ing is daarvoor wel noodzake- jjk. Schiedam Een 67-jarige Rotterdamse is met hoofdletsel ui het Schielandziekenhuis op genomen nadat zij op de Lo- rentzlaan in Schiedam is ge schept door een auto. Volgens de politie stak de vrouw plot seling de weg over en kon de eveneens uit Botterdam af komstige automobilist haar niet meer ontwijken. Schiedam Een Rotterdamse automobilist had tot tweemaal toe pech. Op weg naar huis kwam hij vlak voor de Bene- luxtunnel zonder benzine te skan. Toen hij de volgende dag zijn blauwe Ford Capri vilde ophalen van de parkeer plaats langs de rijksweg, bleek dat zijn wagen was gestolen. .77.« al! 010 irooinf Muur- anden Vlaardingen Het woningbe- ty 9ra" in Vlaardingen is de af- cuüflv Slopen maand uitgebreid met >5 stuks. In februari kwamen Ij huizen aan de Sprinter plaats klaar en negen aan de k v an Leyden Gaelstraat. ■|P 1 maart waren in Vlaar- kngen nog 764 woningen In uivoering. Van dit aantal zit- 525 woningen in de wo- nngwetsector. Schiedam De CPN noemt het maatschappelijk niet te aanvaarden, dat arme Schie dammers van gas en licht wor den afgesloten, als zij hun tweemaandelijkse rekening niet kunnen betalen. Daarom zal het communistisch raadslid Ulferd Bruseker maandag-_ avond, wanneer de gemeente-" raad vergadert, een amende ment indienen waarin hij pleit voor hulpmaatregelen via ge meentelijke sociale dienst (GSD) en fondsvorming bij de openbare nutsbedrijven (ONS). Bruseker had al drie maanden geleden een motie ingediend, die op verzoek van de PvdA- fractie nog niet Én stemming werd gebracht. De PvdA wilde eerst nadere gegevens. Bruse ker sprak toen af dat in de fi nanciële commissie deze beta lingsproblemen uitvoerig aan de orde zouden komen. Inmid dels is er tweemaal over ver gaderd, maar Bruseker ergert zich over de manier waarop. In de eerste plaats is hij erte gen dat de kwestie achter ge sloten deuren moest worden besproken; „Er worden toch geen namen genoemd, wat is er nu besloten aan?" zei hij vanochtend. In de tweede plaats is hij zeer teleurgesteld in de laksheid, waarmee het' college van B en W volgens hem aan deze zaak werkt. Hij had afgelopen maandag ver wacht dat de ervaringen en de mening van de sociale dienst over de betalingsproblemen kenbaar zouden worden ge maakt, maar de informatie was opnieuw niet aanwezig. Bruseker trekt hieruit de con clusie dat B en W de zaak geen prioriteit geven. „Afsluiting is in deze ernstige situatie geen doelmatig middel om betaling te bereiken," zegt hij. „Bovendien vergroot het afsluiten alleen maar de finan ciële problemen van de men sen." Bruseker wii nu bereiken, dat de ONS verwijst naar hulpver lenende instanties zoals de so ciale dienst, de sociaal raads vrouwe of de stichting maat schappelijk werk. De debiteur zou hiervoor veertien dagen de tijd kunnen krijgen. Bruseker wijst op ervaringen in Leeuwarden en Alkmaar, waar oplossingen voor schuld sanering worden geboden via het oprichten van een waar borgfonds en via de krediet bank. Ook wijst hij op de ideeën die leven in de PvdA- fractie van de Haagse gemeen teraad, waar men volgens Bru seker over deze kwestie voort varender denkt dan bij de Schiedamse PvdA. Ulferd Bruseker f 'weS Afdingen Het vrouwencafé in de Westwijk heeft de ge- cntre* ïee&te laten weten, er niets in te zien haar organisatie recht uit Persoonlijkheid te geven door het oprichten van een officiële eiax» leniging of stichting. De groep heeft te kennen gegeven dat Reed de huidige ongestructureerde vorm het meest op prijs stelt, s q» ftdat op die manier alle initiatieven die door de deelnemende cev9 touwen naar voren worden gebracht het best tot ontplooiing meft "innen worden gebracht. iu o» a een advies aan het college van B en W heeft het hoofd van de lm 9* Wretarie-afdeling algemene zaken voorgesteld, het vrouwenca- lzo'n rechtspersoonlijkheid niet op te dringen. ïn het verleden 6 6de wensehjkheid uitgesproken, dat alle instellingen die subsi- Kru r onfVangcn rechtspersoon zouden moeten zijn of worden. .Ztf '?°r deze instelling, en voor het Stedelijk Overleg Vrouwenca- de afdeling een uitzondering maken. dit moment wordt nog met twee andere gesubsidieerde in- dingen overlegd over het omzetten van hun organisatie in ^Vereniging of stichting. Het gaat om de Werkgroep Algeme- Ontwikkeling voor Vrouwen en de VOS-werkgroep. Goudriaan: Ik zat in teil tvssen schuifdeuren Vlaardingen Het bad van wethouder Bas Goudriaan was vroeger een teil tus sen de schuifdeuren, zo onthulde hij gisteravond op de eerste wijkavond voor Holy-Zuid. Hij zei dat om aan te geven, dat mensen in de Sperwerlaan en de Spechtlaan die last hebben van vocht in de keuken en de douche het niet eens zo slecht hebben. Als het 's winters te erg wordt met de condens moeten die bewoners maar een raampje open zetten, vindt Goudriaan. Want in het isolatieplan van de gemeente zijn Sperwer- en Spechtlaan nog niet aan de beurt. De bewoners waren niet on der de indruk van de vergelijking die de wethouder maakte. Je zit te verkleumen m de Het waren een paar van de grieven van de bewoners, grie ven die ook elders in de stad wel gehoord worden. Goudriaan kon hen voorlopig bij gebrek aan geld niet meer aanbieden dan lapmiddelen. Houtpasta om de kozijnen voor een tijdje waterdicht te maken, een bovenlichte openzetten om condens tegen te gaan, De wethouder wist ook niets be ters te vertellen. „Ik wou dat ik kon zeggen: over een maand staan we klaar," Hij wees voortdurend op een rapport van de Nationale Wo ningraad, waarin staat dat aan het gemeentelijk woningbezit van Vlaardingen voor zo'n honderd vijftig miljoen gulden verbouwd moet worden om het weer helemaal in orde te maken. Geen geld, dat was het motto van de bijeenkomst. Gou driaan moest het een paar keer achter elkaar zeggen, over verschillende plannen. „Moeten we de huizen dan maar laten verkrotten?", vroe gen de bewoners zich af. De wethouder kon hen geen on gelijk geven, maar maatrege len stelde hij niet in het voor uitzicht. keuken, we stoken ons wezen loos, als het regent moeten we baddoeken in de kozijnen leg gen en die kunnen we om de vijf minuten uitwringen, en als het vriest staat het ijs aan de binnenkant van de ramen. Een vrachtwagen verloor gisteren rond het middaguur op de hoek van de Nieuwe Haven en de Burge meester Knappertlaan zo'n duizend kilo grenenhout. Vermoedelijk was het hout bij het laden niet goed vastgesjord, waar door het bij het nemen van de bocht van de wagen afgleed. Er de den zich geen persoonlijke onge lukken voor. Twee verkeersborden raakten wei beschadigd. Het opruimen van het hout nam ruim twee uur in beslag. Omdat de vrachtwagen een deel van het kruispunt blokkeerde liep het door gaand verkeer de nodige vertraging op. Schiedam De activiteiten van Urbibouw Bredero in de Woudhoek-Noord moeten worden stopgezet. Dat is de eis van de Schiedamse afdeling van de PSP. De par tij staat op het standpunt dat er geen woningen mogen worden gebouwd op vervuilde bodem. Vorige maand werd bekend dat bij de, aan de overzijde van de Scheepvaartweg gele gen, nieuwbouwwijk De Bo- tenbuurt landbouwgif in de bodem terecht is gekomen. De bewoners van deze wijk in de Woudhoek-Noord is door de gemeente aangera den geen consumptiegewas sen meer in de tuinen te ver bouwen. Wat voor schadelijke stoffen er in de grond zitten, en in welke mate, wordt nu verder onderzocht. De grond in de tuinen van die wijk was af komstig van een in het ver leden waarschijnlijk deels met Rotterdams havenslib opgespoten terrein beneden de Maassluisedijk. Er werden ook insecten-verdelgende stoffen aangetroffen. De Schiedamse afdeling van de Pacifistisch Socialistische Partij gaat er van uit dat die grond waarschijnlijk ook is gebruikt voor het nabijgele gen terrein (deelplan 2a). Hier werkt Urbibouw mo menteel hard aan de realise ring van 208 woningwetwo ningen. De PSP tekent protest aan tegen de voortgang van de bouw. Binnenkort 2ullen, voorlopig nog op enigszins ludieke wijze, acties worden ondernomen. Getracht wordt op die manier ook in dat ge deelte van Schiedam-Noord een bodemonderzoek te be werkstelligen. Dit dan vóór de huizen gebouwd en be woond zijn. Rotterdam. Door een aanrij ding tussen een personenauto en een bromfietser op de hoek van de Heijmansstxaat en de Spinozaweg is de achttienjari ge C. Steen hoek uit Rotterdam ernstig gewond geraakt. Hij is met ernstig hoofdletsel in net Dijkzigtziekenbuis opgeno men. De bromfietser kwam vermoe delijk door een voorrangs kwestie in botsing met de auto Rotterdam De douane heeft" fisteren op het terrein van aeport Terminals aan de Prins Johan Frisohaven 150 kilo hennep gevonden in een container, die uit West-Afrika afkomstig was. Volgens de do cumenten was de container leeg. Vlaardingen Twee perso nenwagens reden gisteren op de kruising van de Lepelaar singel, Zwanensingel en Dil lenburgsingel tegen elkaar. Een 49-jarige Schiedamse ver gat op het kruispunt het ver keer van rechts voorrang te geven en klapte zodoende op een passerende Vlaardingse auto. De even oude Vlaardingse werd naar het Holyziekenhuis gebracht, maar zij hoefde niet te worden opgenomen. Haar auto was echter totaal ver nield. Vlaardingen -De Vlaardingse politie gaat stappen zetten om de talrijke 'buitenetalages' qua aantal en omvang te beperken. „Het buiten de winkel neerzetten van de meest uiteenlopende artike len heeft de laatste jaren een hoge vlucht genomen zegt hoofd- inspectrice Ekels. Zij spreekt van agressieve ver koopmethoden, waar het win kelend publiek zowel letterlijk als figuurlijk niet omheen kan. Vooral gehandicapten, blinden en slechtzienden ondervinden veel hinder van de uitgestalde koopwaar. Op het Liesveld is het vaak 20 dat het winkelend publiek in de regen moet lo pen terwijl de buitengeplaatste artikelen droog onder de lui fels staan. Een paar jaar gele den heeft een werkgroep on der voorzitterschap van burge meester Kieboom zich eens met deze materie beziggehou den. Artikel 21 uit de algemene po litieverordening is onder in vloed daarvan bijgesteld. Win keliers dienen een ontheffing te hebben en velen van hen hebben er toen een aange vraagd. Nu de uitstaldrift van de ondernemers de perken te buiten dreigt te gaan over weegt men alle ontheffingen in te trekken en er nieuwe, strengere, voor in do plaats te stellen. De ontheffing-nieuwe-stijl gaat ervan uit dat eventuele uitstallingen nooit meer ruim te in beslag mogen nemen dan éénderde van de breedte van het trottoir, met een maximum van één meter vanuit de win kelpui. Vooralsnog gaat de Vlaarding se politie niet over tot het uit delen van bekeuringen. Win keliers krijgen eerstdaags be zoek van politieagenten die hen vriendelijk zullen verzoe ken de 'handel' wat binnen de perken te houden. „De actie die de politie gaat ondernemen is voorlopig nog preventief." aldus mevrouw Ekels. Schiedam Vrijwel niets dan lof was er gisteravond in de commissie voor ruimtelijke or dening voor het plan van de advertentie- I N WE. BINNENWEG 186 (hoek s-Gravend ij kwal) Tel. 769847 NWE.BINNENWEG 285 (t.o. Albert Heijn) Tel.760418 gemeente om 23 Van-Dam eenheden in het voormalig weeshuis De Lindenhof te rea liseren. Problemen rezen er slechts over het aangebouwde gedeelte, waar de gemeente nu de bergruimten heeft geprojec teerd. „Kan dat niet weg?", vroeg de VVD'er Cor van Til burg. Wethouder Zijdeveld zei toe de noodzaak van de, door hem als zodanig betitelde, 'puist' te onderzoeken. Volgens Van Tilborg krijgt het pand pas bij sloop van dat deel een echt monumentaal aan zicht. Het lijkt hem voor de toekomstige bewoners ook een stuk aantrekkelijker niet steeds door gangen te hoeven lopen. Hij 2iet veel meer in berghokken vóór het gebouw. Een nadeel daarbij kan wel zijn dat de voorzijde van de zo genaamde 'puist wellicht als 'winkelruimte gebruikt zou kunnen worden. Onderhande lingen hierover zijn reeds gaande. Hans van Kleef van de PvdA voelde op zich wel voor sloop van dit gedeelte, maar hij wil hierbij wêl weten wat de con sequenties voor de huuiprijs van de te realiseren kleine huishoudens zijn. Komt de huur namelijk boven de door minister Van Dam afgegeven richtlijnen (305 gulden) dan hoeft het voor hem niet. De wethouder van ruimtelijke ordening wil de voor- en na delen laten onderzoeken. Maar de commissieleden moeten zich hier niet al te veel van voorstellen, stelde Zijdeveld gisteravond nadrukkelijk. Schiedam De huizen in De Lindenhof moeten nog gerealiseerd worden. Het restaurant aan de voorzij de ook. Maar de speciali teit van het huis is al be kend: champignons. Ten-, minste, op dit moment. Volgens een woordvoer der van de gemeente moet het voormalig wees huis aan de Achterweg eerst enige maanden ge lucht worden. De padde stoelen zitten, zo heeft hij gezien, al op de muren: „Zó vochtig is het pand!"

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 1