14 DWS wint van kampioen SZC laat weer steek vallen WATERWEG SPORT Henri Riedijk snelste rond de Plas Succes grijpt mis Jan Vlieg terug UVG niet Asvion heeft aan één kans genoeg Clubrecord voor Marius de Snaayer Skadi heerst NMB denkt niet na Van Bokhoven terug Van de Veerdonk weg bij Excelsior RZ zeker van promotieduels Wilborts in actie Rotterdam buigt om Jan Verkijk kampioen Rotterdams Nieuwsblad maandag 15 maart 1982 Vlaardingen De korfballers kwamen slechts in actie in oe fenwedstrijden als voorberei-' ding op het tweede gedeelte van de veldcompetïtie. Alleen Succes kwam nog in de zaal in actie. Tegen Koag 3 werd met 6-3 verloren. Succes verspeelde in de wed strijd tegen Koag de laatste kans om een beslissingswed strijd af te dwingen voor het kampioenschap. Het veldspel was dan wel iets beter, de thuisploeg was veel doeltref fender. De doelpunten werden gescoord door Ed de Jong {tweemaal) en Cees Jonkman. De uitslagen van de gespeelde oefenwedstrijden zijn: Hoog vliet-Spirit 6-2; Maassluïs-Jo- dan Boys 1-4; Harga-Dubbel Zes 6-7; Oranje Nassau-Ons Land 5-8; De Bermen-Vlaar- dingen 9-5. Vlaardingen - Op een in-' ternationale wegwedstrijd over veertig kilometer in Alphen aan den Rijn kwam een aantal Fortuna- atleten tot verbetering van persoonlijke records. Mari us de Snaayer slaagde er zelfs in het in 1973 door Hans van Kasteren gelo pen clubrecord te doen sneuvelen. Hij klokte een tijd van 1.05.05 uur, wat een verbetering van 18 se conden betekende. Sjaak Hoogendijk was op de vijf tien kilometer de snelste Vlaardingse veteraan met een tijd van 50.53 minuten. Rotterdam De traditionele voorbereiding op de Head, de jJades-Combi, was op de Rot- temeren het aanzien volkomen waard, ondanks de harde te genwind. Zoals min of meer werd verwacht, won de oude vier van het organiserende Skadi het hoofdnummer, of schoon het er na het lopen niet naar uitzag. Ook bij de dames Wist Skadi beslag te leggen op de ereplaats in de dubbel vier. Schiedam Jan Vlieg maakt het seizoen gewoon af bij De Korenbeurs. Hans en Lingen en Ron van der Aa weigerden Aanvankelijk het tafeltennis- seizoen met de Groninger af te prjaken, maar een verhelde rend gesprek heeft ertoe go- leid dat Jan Vlieg de laatste vier wedstrijden alsnog zal spelen voor de Korenbeurs. Jan Vlieg blijft wel als coach actief bij De Veluwe. Aan het eind van het seizoen vertrekt Jan Vlieg echter wei definitief bij de Schiedamse hereniging. Naarstig is men dan ook op zoek naar een ver vanger. Wie dat wordt is voor alsnog niet bekend. Zoals be kend circuleert de naam van Bert van den Ham. gchiedam Zowel het jon gens- als meisjesteam van UVG Is niet in geslaagd om zich te kwalificeren voor de eindronde van het Neder lands kampioenschap. De meisjes maakten een erg goe de kans, maar zowel tegen ïH ais tegen HHZD werd er verloren: J0-3, 8-7. De beslis sing moest vallen in de wed strijd tegen Hellas, maar ook deze gerenommeerde tegen stander was te sterk: 6-11. De jongens verging het al niet beter. Tegen Tyfoon werd met 8-6 gewonnen, maar te gen Atomic werd met 4-12 verloren. Schiedam: korte metten met Shot Vlaardingen Zowel de dames als de heren van de volleybalvereniging Broleco Vlaardin gen versloegen hun tegenstanders met 3-2. De heren wonnen van Zevenhuizen, terwijl de dames de meerdere bleven over het dames team van Krimpen. ne storingen deed de thuisclub alsnog wankelen. 13-13 op het bord. Dit uiteraard tot groot verdriet van trainer Joop Tinkhof die de wanhoop nabij was. Twee blokpunten van hoof dbl okkeerde r Albert Schaap brachten opluchting, 15-13. De vijfde beslissende set won Vlaardingen vervolgens met grote overmacht: 15-8. Broleco-Krimpen (d) 3-2 Het damesteam van Vlaardingen, koploper in de derde divisie, liet een puntje liggen tegen een alles of niets spelend Krimpen. Vlaardingen, dat met 15-8 en 15-4 een veilige voorsprong had opgebouwd, kwam volkomen onverwacht alsnog in de problemen. Een 13-8 voorsprong in de derde set bleek niet voldoende, Krimpen won deze set met 13- 15. Ook in de vierde set ver zuimde de thuisploeg een voorsprong in winst om te zet ten. Een 14-12 voorsprong werd uit handen gegeven. 14- 16 voor de Krimpense dames. Pas in de laatste set was Vlaar dingen zichzelf weer; 15-3. Het eerste herenteam van Both en Partners droogde de gradatiekandidaat Shot met 3- 0 af. De dames van MVC uit Maassluis verloren met 3-1 van Gemini/Kangeroes. Broleco-Zevenhuizen (h) 3-2 Het heeft lang geduurd voor de heren van Broleco Vlaar dingen de kleedruimte konden opzoeken. Ruim twee uur had den de Vlaardingers nodig op ponent Zevenhuizen met 3-2 terug te wijzen. Zevenhuizen, altijd een lastige tegenstander voor Vlaardingen, zette de Vlaardingse volleyballers zelfs via 11-15 en 12-15 op een 0-2 achterstand. Een periode waarin Vlaardingen er niet in slaagde een passend antwoor te vinden op het ook al niet zo briljante spel van de bezoe kers. De ruim een half uur du rende derde set bracht Vlaar dingen terug in de wedstrijd. Vlaardingen gaf eerst nog een 9-6 en later een 13-11 voor sprong weg, om vervolgens na een reeks lijn- en scheidsrech terlijk dwalingen deze turbu lente set met 17-15 te winnen. Bij een 13-7 stand in de vierde set leek er geen vuiltje aan de lucht voor de Vlaardingers, maar een reeks ernstige inter- Leo Ebeli instr.-aert zijn ploeg tijdens een time-out. Toch moest Vlaardingen een punt aan Krimpen laten: 5-2. Both en Partners-Shot 3-0 De heren van B&P Schiedam ver morzelden in sporthal Margriet degradatiekandidaat Shot met 3-0. De Schiedam mers, zonder hoofdblok keer- der Frank Tilman, hadden geen enkel probleem met het matige Shot. De setstanden waren 15-3 en tweemaal 15-8. Woensdag speelt Schiedam de afgebroken wedstrijd tegen Harderwijk uit. Gemini/K-MVC 3-1 MVC uit Maassluis verloor, met 3-1 van Gemini. De eerste set werd verloren met 15-11, de tweede gewonnen met dezelfde cijfers- De derde en vierde sets wer den met respektievelijk 15-9 en 15-8 verloren. Vlaardingen Voor de hanbalteams uit de regio was dit de laatste zaalronde. De heren van DWS hebben in een harde wedstrijd met 14-13 van kampioen Wings gewonnen. Kampioen bij de dames DWS, verloor onverwacht van num mer twee Sneiwiek met 12-15. De Hollandiaan-heren wonnen met 13-20 van EHC, waardoor definitief de tweede plaats werd bereikt en de Vlaarding se dames klopten HEC met 7- 18, De heren van UVG ver sloegen Saturnus met 15-18 terwijl de dames met 13-8 het onderspit dolven tegen Velo. In de afdeling de volgende uit- slagen:WIK-Helius <h) 20-12, WIK-Tedire (h) 38-12, Wilton- Unitas (h)19-22, Roda-Wiïton (h) 16-16, Vires-HVK fd) 11-13, HVK-Oliveo (d) 14-10 en WIK-Wilton (d) 17-3, DWS-Wings (h> 14-13 In de eerste helft hielden beide teams elkaar keurig in-even wicht. Niet één keer werd het verschil groter dan één doel punt. Beide verdedigingen overheersten waardoor erg lange aanvallen te zien waren. Na een 8-7 ruststand liep DWS uit tot 11-8 maar bij 12-12 had kampioen Wings de achter stand weggewerkt. DWS ging het spel vertragen om zodoen de Wings uit haar spel te ha len wat inderdaad lukte. DWS nam een 14-12 voorsprong en dat was Wings te veel. Vlak voor tijd kwam Wings op 14- 13, maar verder liet DWS het niet komen. EHC-Hollandiaan <h) 13-20 In de eerste helft had EHC lange tijd een voorsprong, mede door het toekennen van vier strafworpen tegen Hol- landiaan's verdediging. Bij 7-7 had Hollandiaan de achter stand weggewerkt en vlak voor de rust nam Hollandiaan een 8-9 voorsprong. Na de pauze ging Hollandian het spel dicteren wat binnen tien mi nuten resulteerde in een 10-14 stand. Na deze stand kwam Hollandiaan vier keer met een man minder te staan maar even zo vele keren wisten de Vlaardingers te scoren. Na 13- 17 was het verweer van EHC gebroken en kon Hollandiaan de eindstand bepalen op 13-20. Bij Hollandiaan keepte Erie Dijkstra één van zijn beste wedstrijden en was voorts de uit het tweede komende Rob Mooy aanvallend een verster king. Satumus-UVG <h) 15-18 De heren van. UVG toverden een beste opening uit de hoge hoed, Binnen een paar minu ten keek Saturnus tegen een 0-4 achterstand aan. Langzaam maar zeker kwam Saturnus te rug en via 6-7 werd de eerste helft afgesloten op 8-9. De ju nioren Nico Ham en Rob van Schendel pasten zich goed aan en zagen via de tussenstanden 10-10 en 12-12 UVG weglopen van haar tegenstander. Via 13- 15 won UVG deze sportieve wedstrijd met 15-18. Schiedam De hockeyers van Asvion wonnen de zwa re thuiswedstrijd tegen Ring Pass verdiend met 1-0. Het was Ronald Jacobs die uit een voorzet van Hans van Woerkum de beslissing for ceerde. De Schiedammers speelden een prima partij hockey. Al leen aanvallend wilde het alle maal nog met lukken. De ver dediging sloot uitstekend met aan het hoofd een excelleren de Mark Lomans, die voor het eerst laatste man speelde. De wedstrijd speelde zich hoofd zakelijk af op het middenveld. Echt gevaarlijk konden beide ploegen niet worden. De doel- verdedigers beleefden dan een erg rustige middag. Asvion had aan één kansje genoeg om de wedstrijd in het voordeel te beslissen. Asvion heeft overigens nog alle kans om het kampioen schap te behalen. De ploeg staat momenteel twee punten achter op koploper Voor waarts, dat echter twee wed strijden meer heeft gespeeld. De Schiedammers krijgen de koploper nog op bezoek en hebben verder het voordeel dat het maar liefst nog vijf maal een thuiswedstrijd moet afwerken. De Asvion-doelman Is net op tijd om deze Delftse aan valler af te stoppen. Vlaardingen-Opnieuw heeft SZC een kostbaar punt ver loren. Tegen Zeus kwamen de Schiedammers niet verder dan 7-7. Daarmee verliezen de SZC'ers de leiding in de tweede klasse aan de Aa. De ploeg uit Almelo wist van de Losser te winnen: 7-10. De heren van VZC kwamen te gen ZPC wel tot winst al ge beurde dat wel erg moei zaam: 8-10. De Shell dames leden tegen Nautilus een ge voelige nederlaag. De 2-5 was duidelijk veel te veel van het goede. Hun collega's van Viking deden het tegen Merwede een stuk beter, 3-0. SZC-Zeus (h) 7-7 Het heeft Gr lange tijd naar uit gezien dat de Schiedammers twee punten weg zouden geven aan de bezoekers uit Nijme gen. Pas in de laatste minuut kon SZC op gelijke hoogte komen. Het had daarvoor constant tegen een achter stand aangekeken. In de eer ste periode kwam Zeus vrij gemakkelijk op 0-2. Een Schiedamse numerieke meerderheid kon hier geen verandering in brengen, want de tip in van Dennis van Alphen trof de paal. In de tweede periode nam het goed spelende Zeus nog meer afstand: 0-3. Bij deze stand lukt het Den nis van Alhen wel om zijn tip in te verzilveren. Maar de marge werd toch weer drie doelpunten. Doordat Zeus van vier meter mocht schie ten, dit nadat Frank Ruseier in de fout was gegaan. In de derde spelperiode ging SZC furieus ten aanval. Dit resul teerde na veertien seconden spel al in een strafworp. Ge Koedijk had geen moeite van die afstand. Nog voordat de eerste speel minuut verstreken was, stond SZC op 3-4 door een afstandschot van Paul Gast. Het leek 4-4 te worden toen SZC met twee man meer doorbrak, maar er werd ge mist. De aanval die Zeus daarop plaatste bracht wel resultaat. SZC kon dus weer opnieuw beginnen. Een man meer situatie bracht uit komst, 4-5. Aan de andere kant profiteerde Zeus' van eenzelfde situatie, In de laatste periode vocht SZC zich tot 6-7 op. Toen op 2.24 Paul Gast het water voor de bekende tijd mocht verlaten leek de wereld voor SZC in te storten. Maar SZC overleefde redelijk. In de laatste minuut scoorde SZC voor de eerste maal de ge lijkmaker en dat was toch gelukkig nog iets. Shell-Nautilus (d) 2-5 In een gelijk opgaande wed strijd heeft Shell wat onge lukkig verloren. Tot in de derde periode ging de strijd gelijk: 2-3. In de laatste pe riode gaf Shell twee straf worpen weg. Nautilus was Shell zeer dankbaar, te meer daar de Vlaardingse dames aan de andere kant een aan tal mogelijkheden lieten lig gen. Viking-Merwede (d) 3-0 Vi king heeft de gehele wed strijd het heft in handen ge had. Maar desondanks heeft de Vlaardingse ploeg niet kunnen imponeren, want daarvoor speelt het te rom melig. In de laatste periode kon Viking niet meer tot scoren komen, waardoor het op 3-0 bleef steken. ZPC-VZC <h) 8-10 VZC heeft met ZPC veel moeite gehad. Pas in de laatste pe riode bracht het zwemver- mogen dat de Vlaardingse ploeg heeft uitkomst. In het begin was het zelfs zo dat ZPC een kleine voorsprong had, maar verder in de wed strijd ging de conditie mee spreken. En die was bij ZPC minimaal, terwijl dat het sterke punt van VZC is. Den Bosch De tijd heelt alle wonden, maar Je leden van de Nederlandse Motor sport Bond (NMB) zijn wel erg kort van memorie. Alsof er mets was gebeurd, zo vanzelfsprekend werd Mi chel van Bokhoven (59) za terdagavond in Den Bosch na een onvrijwillige onder breking van twee jaar door de ledenvergadering tot voorzitter herbenoemd. Nog geen jaar geleden had die zelfde ledenvergadering de grijze eminentie van de NMB voor zijn dubieuze rol in de affaire Harry van der Kruijs, waarbij drie NMB- coureurs met vervalste startlicenties bij races in Belgie om het leven kwa men, terzijde geschoven. Vanwege zijn vele verdien sten werd hi] nog net niet geroyeerd (van der Kruijs wel), maar wel het recht ont nomen nog enigerlei functie binnen de bond te bekle den. Met overweldigende meer derheid (230 van de 245 stemmen voor) werd hij her kozen in het hoofdbestuur. Met algemene stemmen werd van Bokhoven vervol gens aangewezen als de nieuwe voorzitter. Daarmee volgde hij Ad Vitters op, die toch al na de ledenvergade ring zou afhaken. Het ver trek van Vitters werd echter onverwacht versneld. Hij struikelde over het voor naamste agendapunt van de avond: de toekomst van de NMB- Vitters cs stelde voor de sa menwerking met de grote broer KNMV volledig te ver breken en de MON, Motor sport Oraganisatie Neder land, als nieuwe partner in de armen te sluiten. Het geen zou betekenen, dat de NMB-leden in het vervolg verstoken zouden blijven van internationale contacien en dat namen de leden niet. Met 141 tegen 103 stemmen werd het interim-bestuur ten val gebracht. In de conster natie, die toen ontstond voelde Van Bokhoven zich als een vis in het water. Met veel misbaar stelde hij zich verkiesbaar voor elke func tie in het hoofdbestuur en was korte tijd later herkozen als voorzitter. Rotterdam Nico van de Veerdonk heeft op korte termijn overschrijving aan gevraagd naar HOV. De aanvoerder van het tweede elftal van Excelsior, die het niet eens was de zienswijze van Joop van Deale waarop hij de spelers moest instrue ren, traint op het ogenblik af bij de eersteklasser. Excel sior heeft de KNVB bericht Nico van de Veerdonk niets in de weg te leggen bij zijn overstap naar de amateurs. Rotterdam Door de 83- 108 overwinning van de basketbalclub Rolterdam Zuid op Black Eagles in Rosmalen is het nu definitie! dat RZ om promotie naar de eredivisie gaat speten. Het op de derde plaats staande Werkendam (waartegen RZ woensdag een vriendschap pelijke wedstrijd speelt in sporthal de Enk om 19.00 uur) kan RZ niet meer inha len. Pakte het da mesteam van Nusa Indah- /Voorburg de twee voor gaande keren de winstpun ten, in de derde basketba- lontmoeting tegen Rotter- dam-2uïd werden de pupil len van coach Humphrey van Haver weggespeeld; 70- 58. Rotterdam Eric Wilborts, de enige Nederlander die in het enkelspel deelneemt aan het Grand Prixtennistoer- nooi te Rotterdam, komt maandagavond in actie te gen de Brit Buster Mottram, De Tsjechoslowaak Stanis- lav Birner en de Zweed Ste fan Simonsson spelen maandag om 12.00 uur de openingspartij. De vedetten komen pas dinsdag aan bod, wanneer achtereenvol gens Jimmy Connors, Guil- lermo Vilas en Gene Mayer 's avonds zullen aantreden. Het programma in Ahoy' voor maandag ziet er als volgt uit: maandag 15 maart: 12.00 uur: Stefan Simonsson (Zwe)-Stanisiav Birner <Tsj), Vincent van Patten (Vst}-Pe- ter Elter (Wdl), Tim Wilkison (Vst)-Sh!omo Glicksteln (isr), Mei Purcell (VstJ-Junie Chatman (Vst). Vanaf 18.30 uur; Brad Dre- wett (Aus)-Brian Teacher (Vst), Buster Mottram (Gbrj- Eric Wilborts (Ned), Bill Scanion (Vst)-Brian God fried (Vst), Chip Hooper (Vst)-Tim Gullikson (Vst), Rotterdam Rotterdam lijkt onverstoorbaar op het beslissende treffen om het kampioenschap van de eer ste klasse - tegen AZPC - af te gaan. Tegen het sterk be gonnen maar later in de competitie teruggevallen Roubos/de Gouwe stapten de Rotterdamse waterpo- loërs met een 13-9 overwin ning uit het water. Scores: Robert Ncnn^kss £x Arnold Nonnekes 4x, Dlck Nonne- kes, Frans Dijksman en Pim van der Jagt. SVH zorgde voor een grote verrassing door het op de tweede piaats staande Njord Veldhoven in eigen huis met 3-t te vrslaan. Een countertactiek, waarbij Njord gedwongen werd het spel te maken, bleek vruch ten af te werpen, want de Brabantse ploeg bakte er niets van, terwijl SVH bij de uitbraken driemaal tot sco ren kwam. John van der Linden, Michel Sips en Ge rard de Heer verzorgden de treffers, terwijl keepers Rob Horn vaak op schitterende wijze zijn doel schoon hield. Veldhoven Jan Verkijk is in La Carambole onver wacht kampioen van Neder land eerste klas driebanden groot biljart geworden. De speler van LM O geloofde daar tot kort voor het einde van de slotronde zelf ook niet meer in. Door een remi separtij in de tweede ronde tegen Andrè Prins (Wasse naar) en verlies zaterdaga vond tegen Hans de Wilde (Amsterdam), had hij zijn kansen niet meer Iri eigen hand. „ik ging er vanuit, dat die remisepartij tegen Prins mij de titel ging kosten en na de nederlaag tegen de Wilde toen ik nog geen 0.400 haalde, zag ik het he lemaal niet meer zitten". De Amsterdammer bezweek echter onder de grote druk. In de slotpariij tegen Jan Gisbergen (Breda) kon hij zelfs een voorsprong van tien caramboles niet hand haven. Met het verschil van één carambole werd hij ge klopt, hetgeen Jan Verkijk, dio zelf bij zijn laatste optre den zegevierde, verrassend toernooiwipnaar maakte. Rotterdam De grond van het Kralingse Bos dreunde zaterdagmiddag, toen ruim 2500 in kleurrijke tenues ge stoken recreatielopers, verdeeld over twee afstanden, zich in beweging setten. Deze keer 'weggeschoten' door Barry Hughes ('ik wist niet dat ik zoveel fans had'), die zijn handen vol had aan het uitdeien van handtekenin gen. De alweer voor het vijftiende jaar in successie gehouden loop van de atle tiekvereniging PAC is inmiddels uil- gegroeid tot de derde in groolte van Nederland. Hoewel het om een prestatietoop ging, was het voorin eon óchle wed strijd. Henrf Riedijk kon zich tijdens de loop over 7,5 kilometer na onge veer vijfhonderd meter omdoen van zijn belagers. „Ik had nogal (ast van de kou op m'n spieren. Daardoor heb ik er flink de sokken in gezet", vertel de de Fortuna-atleet, die deel uit maakt van de Nederlandse B-selectie voor de marathon. Na 21 minuten en 25 seconden passeerde bij de siod* streep. „Volgende maand loop tk training de westland-marathoft waarna ik in mei bij de Rotterdam* marathon een scherpe tijd wil zetten", hoopte de pupil van bod®* coach Wim Verhoorn. die de kW voor een derde keer als eerste tx* dlgde. 5 km: 1. Jan Lagendijk 17.24; 2. Stam 17.25; 3. Arjen Roth 174* Ron Braven boer 18.25; 5. WibO de Poel 1B.33; 6. Ron van der Sla®' hoven 18.39; 7, J.A. Risseeuw 1SAJ 8. Edo Guldemond 18.47; 9- He«w Klop 18.49: 10. Bob Bol-Es.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 6