Collé wil terug: Toen ik erbij was, ging het beter Intelligent sparen. M Metde wMeesrente rekening. SPORT Marjolein van LJnen geniet van triomf 1 Gemeente verwacht geen vertraging fietspaden Broekpolder BankMees Hope nv Tracé loopt over verpachte grond Vier vorstinnen in Triangel Vier inbraken: buit 12,7 mille De P. >rente-rekening. Wij durven elke vergelijking aan. STUNT Cor Kuit Joyce Paardekam weer de beste Feestelijk onthaal op Schiphol - De Ooievaars weergaloos SPORTAGENDA The Green Eagles in bekerfinale Prestatiemedailles voor VZC'ers Herman Wink aan de beterende hand Vlaardingen De helft van de fiets- en voetpaden voor re creanten die van de Broekpolder willen genieten moet nog - .door de gemeente worden aangelegd. Het geld is er, de plan- nen zijn er, die moeten alleen nog door de gemeenteraad. Dat fietspadenplan sluit aan op de voetgangers- en fietsersbrug :die over de Vlaardingse Vaart wordt aangelegd. .Een deel van de grond waaro- ver de fietspaden moeten ko men, juist dat deel dat aansluit op de nieuwe brug, is verpach te grond. Daar kan de pachter tot maart 1983 over beschik ken. Maar op de afdeling ver keer ts men niet zo bang, dat dat de plannen zal vertragen. „Tegen de tijd dat we aan dat gedeelte toe zijn is het al eind van het jaar, en dan groeit er verrei te weinig op die grond", zegt et n ambtenaar van de af deling verkeer. Hi] verwacht daarom dat de pachter de grond wel voor 1 maart wil afstaan. Op die da tum krijgt de gemeente in ie der geval de grond in handen, want de pachter heeft geen verlenging van de pacht ge vraagd. Van de in totaal meer dan vijf kilometer fietspad die moet worden aangelegd hebben de provincie Zuid-Holland en de reconstructïecommissie Mid den-Delfland al ongeveer de helft voor hun rekening geno men. Vijfenzeventig procent van de aanleg van de gemeen telijke fietspaden wordt door de provincie gesubsidieerd. De gemeente wil de fienaden zo snel mogelijk aanleggen, om dat de brug over de Vlaarding se Vaart binnen afzienbare tijd klaar is. In het plan voor de eenvoudi ge fietspaden is nog geen reke ning gehouden met beplan ting, Er zullen wel boompjes en struikjes langs de paden ko men. Maar ook daarvoor moet weer een heel plan worden opgesteld. Het natuurgebied Broekpol der, waar vanaf volgend jaar nog meer gewandeld en ge fietst kan worden. o Koningin Emma, de eerste in de rij van Oranje-vorstin nen. Vlaardingen Vlaardingen heeft als één van de eerste Ne derlandse gemeenten de eer •om aan de tentoonstelling 'Honderd Jaar Oranje Vorstin nen 18801890' gastvrijheid te verlenen. Bijna vierhonderd gemeenten meldden zich aan om de door het Nationale Oranjecomité opgezette exposi tie binnen hun grenzen te krij gen. Dankzij het alerte reage ren van het Vlaardingse Co mité Nationale Gedenkdagen kwam onze stad bijna boven- 'aan op de ranglijst. De tentoonstelling bestaat be halve uit honderden foto's van ..de vier vorstinnen Emma, Wilhelmina, Juliana en Beatrix ook uit een grote, uit voerig opgezette, stamboom der Oranjes. „Leuk voor de mensen in de Louise de Col- lignylaan of zo", zegt Jan An derson, woordvoerder van het Vlaardingse comité. Daarnaast is er ook een videofilm onder de titel '50 jaar bekeken*. 'Honderd Jaar Oranje Vorstin nen 1880—1980' £al in Trian gel gehuisvest zijn van dinsdag 13 tot en met zaterdag 17 april. De entree zal gratis zijn. Groe pen, scholen of verenigingen, die in gezamenlijk verband willen rondkijken, kunnen contact opnemen met de VVV. Schiedam Eef Collé <59) wil terug in de gemeenteraad. De oud-wethouder is door de CPN op de tweede plaats van de, kandidatenlijst gezet, direct na het zittende raadslid drs U1-" ferd Bruseker (33) die onbetwist lijsttrekker werd. Mocht de CPN deelnemen aan een coalitie, dan zal Bruseker bedanken voor het wethouderschap, maar Collé heeft zijn handen vrij voor de fulltime-politiek. In de ogen van Collé heeft het PvdA/CDA-coIlege van B en W ronduit gefaald en is het zeer laks geweest met het uit voeren van allemaal schone plannen. „Wat is er de afgelo pen vier jaar nu gebeurd, waarvan de grondslag niet werd gelegd vóór 1978?" zei Collé gistermiddag tijdens de presentatie van de CPN-lijst in het stadhuis. Collé, die voor '78 acht jaar „in de keuken" heeft gekeken als wethouder in twee linkse pro gramcolleges, is diep teleurge steld in de aanpak van allerlei problemen. Stadsontwikkeling en woningbouw, gezondheids zorg, accommodatie voor het •welzijnswerk, tariefsverhogin gen hij somde gisteren een waslijst op met verschillen tus sen het stadsbestuur- waarvan hij zelf deel uitmaakte en dat van na '78. Als wethouder is hij de man geweest achter de woningbouw in Woudhoek- Zuid, verpleeghuis Driemaas- stede, de Heijermansflat en sa men met de toenmalige PvdA- wetbouder Cor Bolmers was hij de plannenmaker voor de 48 Empeo-woningen in de bin nenstad en het flatgebouw Over de Veste. „Noem eens iets op wat in de afgelopen vier jaar meer en beter gedaan is?" zo daagde Collé gisteren zijn politieke opponenten uit. „Toen ik erbij was, ging het beter." Bruseker en Collé delen het optimisme van de PSP/PPR en rekenen ook op minstens twee raadszetels, wat een ver dubbeling zou betekenen. Nummer drie op de lijst is Jo- lie Hakkert (29), bekend bij de Schiedamse popgroepen door haar belangenbehartiging bij de Schiedamse Gemeenschap, Schiedam Inbrekers hebben de politie in Schiedam gecon fronteerd met vier inbraken, die tezamen de flinke buit van 12.700 gulden opleverden. De grootste slag werd geslagen in een woning aan de Juliana- laan, waar een mevrouw er zes dure postzegelalbums op na hield. Bij de firma Derag op het Ru bensplein verdween een waar devol tapijt, terwijl een onbe kende man de verkoper lang durig aan de praat hield; de verkoper kon nochtans geen signalement opgeven. Bij de firma Turksma aan de Hoogstraat ontvreemdde men %en videorecorder met een spelcassette. En op de Rotter- damsedijk werd een 35-jarige winkeimevrouw uit Vlaardin gen bestolen van 200 gulden. Een vrouw op het Griegpleïn schrok wakker, toen een onbe kende de ventilator van de keukenruit trok en de ruit in scherven viel. De dader bleek spoorloos. Bij de kantine van sportclub Schiedam in het Hargapark werd bij een in braak alleen wat snoep gesto len, maar de aangerichte scha de was zeer aanzienlijk. ADVERTENTIE Intelligent sparen. Dat is: hoge rente, en toch veel vrijheid. Ruime mogelijk heden om direct over Uw geld te beschikken. Daarom hebben de reken meesters van Bank Mees Hope de Meesrente-rekening gecreëerd. mm Hoge rente. ml Hel percentage wordt maandelijks XJ vooraf vastgesteld. !n maart 1982 bedraagt het 9?r0/o. Een uitersl florissante rente, die éénmaal per jaar wordt bijgeschreven. Hoge vrije opname. U kunt elke maand tot f 3.000,- opnemen. In dc dure decembermaand zelfs tot F 6.000,-. Méér geld opnemen? Zoals U wilt. Maar dan geldt een opzeg termijn van 24 maanden. Anders betaalt U 2°o opnamekosten over het bedrag boven de vrije opname. Onroerend goed. Geld nodig voor de aanschaf van onroerend goed? Uw jYleesrente-rekening is er goed voor. Zonder opzegtermijn, zonder opnamekosten. Loop binnen of bel op. Wij informeren U gaarne persoonlijk over de Meesrente-rekening. Ook over de mogelijkheid om thuis te sparen, gewoon via Uw postgiro- of bankrekening. Schiedam, Oranjestraat 64: (010) 34 02 22; Vlaardingen, Schiedamseweg 53; (010) 34 02 22. ■TO» waar zij vorig jaar na enkele conflicten ontslagen werd. Op de vierde plaats van de CPN- lijst staat Hanny Rennen (32), die met name in Sehiedam- Zuid grote bekendheid geniet via de bewonersvereniging en acties tegen Tankercleaning. De opbouwwerker van die wijk, Armand van Puyvelde' (35), is op eigen verzoek niet hoger gekomen dan de der tiende plaats op de CPN-lijst. Hij wil alle tijd overhouden voor zijn werk in de wijk. Oud-CPN-raadslid Aad de Wolf, voorzitter van bewo nersvereniging Schiedam- Oost, staat op nummer zeven en hij wordt voorafgegaan door onderwijzer Wiel Bollen en econoom Wim Keizer. Be kende namen op de lijst zijn ook Jannemieke van de Gein, die actief was in de acties voor De eerste vier CPN-kandi- daten tijdens een toelichting op de lijst: Jolie Hakkert, Eef Collé, Hanny Rennen en Ul- ferd Bruseker. behoud van de scheepsbouw (Gusto), Woudhoek-activist Cor van de Toorn, popmuzi- kante Tanja op 't Ende, doch ter van het oud-CPN-raadshd Tjïdde op 't Ende, oud-Rijn mondraadslid Ep Bergsma en Krijna Dettmey er-de Borst, weduwe van de vier jaar gele den overleden bekende Gorze- naar Jan Dettmey er. L. Lucardie Leen Lucardie, directeur van het bedrijf voor gemeentelijke sociale werkvoorziening in Maassluis, vierde gisteren dat hij 25 jaar in overheidsdienst is. Op een receptie in het stad huis kwamen velen Lucardie de hand schudden. Lucardie is op 4 november 1930 geboren in Maassluis. Aanvankelijk werkte hij als administratieve kracht bij een bankinstelling en een scheeps werf, Daarna was hij als assis tent-accountant gedurende twaalf jaar werkzaam bij de Koninklijke Nederlandse Gist fabriek in Delft. Vervolgens maakte hij een overstap naar een elektrotechnisch bedrijf en in 1959 kwam hij naar het be- dijf voor gemeentelijke sociale werkvoorziening. A. Willemstein Bij zijn afscheid als directeur van Willemstein BV in Vlaar dingen is Arie Willemstein uit Maassluis onderscheiden met de eremedaille verbonden aan de orde van Oranje-Nassu in goud. Hij kreeg de versierselen vanmiddag opgespeld door burgemeester Van Es. Arie Willemstein werd gebo ren op 8 januari 1914 in Dub beldam. Op twaalfjarige leef tijd ging hij werken in het timmerfabrïekje van zijn va der in Rotterdam. Van 1930 tot 1935 werkte hij voor een trap- penmakerij in Barend recht. Daarna begon hij een timmer werkplaats in Rotterdam. Bij het bombardement in 1940 werd de werkplaats volledig verwoest. Een jaar daarna be gon Willemstein een winkeltje in huishoudelijke artikelen an nex timmerwerkplaats. Na de oorlog werd een filiaal in Vlaardingen geopend en in middels beschikt Willemstein over vijftien vestigingen in Rijnmond. Bij het bedrijf dat naast huishoudelijke artikelen ook speelgoed in zijn assorti ment heeft opgenomen wer ken thans ruim honderd men- In de Grote Kerk op de Markt in Vlaardingen bespeelt de Belg Kamiel d'Hooghe vrij dag het orgel. Dit is één van de concerten uit de reeks, die de Culturele Raad Vlaardin gen. in samenwerking met de Kerkvoogdij der Hervormde Gemeente organiseert. Dc Maassluise politie houdt vrijdagmiddag een kijkdag van gestolen fietsen. Een ieder die in de afgelopen maanden zijn tweewieler is kwijt ge raakt en daarvan bij de politie aangifte heeft gedaan kan op die dag tussen twee en vijf uur op hel bureau aan de Viest- landseweg een kijkje komen nemen. Boekenwurmen, stripofielen, topografieverzamelaars en ge lukszoekers die nog een stukje in hun verzameling missen; ze worden allemaal verwacht op de grote verzamelaarsbeurs die zondag 21 maart En de Vlaar dingse Lijnbaanhallen wordt gehouden. Volgens De Verza melaar die de beurs organi seert varieert het aanbod van prentbriefkaarten tot oude gravures en van stripverhaten tot antiquariatïsehe kinderboe ken; kortom alles wat verband houdt met bedrukt papier. Als het maar niet nieuw is. De beurs is geopend van tien tot vijf uur, Jeugdcriminaliteit is het on derwerp dat centraal staat tij dens de jaarvergadering van de Vlaardingse Vrouwenraad, die dinsdag 23 maart om 20.00 uur wordt gehouden. T. Stuif zand houdt er een inleiding over. Men komt bijeen m de grote zaal van het kerkekan- toor aan de Maassluissedijk 5. ADVERTENTIE Keukenblok 172 cm, r,v.w. wafel blad 2 bo venkasten 60 cm br., kleur wil Dayor 2 Tel. 356983 Vlaardingen Schiedam Het passage theater in Schiedam bleek uiteindelijk veel te klein om alle bodybuilding liefheb bers te bergen. Een kleine 600 mensen waren naar het theater gekomen om getuige te zijn van de bodybuilding wedstrijden om de titel van de Randstad. „Als ik 1000 plaatsen had ge had, was ik ze ook alle 1000 kwijt geweest", sprak organi sator Peter Lagerwaard dan ook tevreden. Hans Bender, de sterkste man van Rotterdam, die eveneens nauw betrokken was bij de organisatie van het groots opgezette evenement: „Het was gewoon een te gekke belevenis. Iedereen was heel enthousiast. Ook de mensen van de internationale bond waren zeer te spreken over het verloop van de wedstrij den. Perfect vonden ze het." Het is nu al zeker dat het evenement ook volgend jaar zal terugkeren. De Vlaardingse Joyce Paarde kam, die traint bij Peter La gerwaard in Schiedam en kampioene is van Zuid-Hol land, toonde haar klasse in de small-class. Zij was veruit de beste en won dan ook met glans. De uitslagen: Junioren: I Cor Brand (Vlaardingen), 2 Koos Blom (Vlaardingen), Armand van Wode (Vlaardingen. He ren small class: 1 Ricardo Rotterdams Nieuwsblad dinsdag R\\" lö maart 1982 Joyce Paardekam was tijdens de kampioenschappen van de Randstad veruit de beste. Gyo {Oosterhout), 2 Emanuel Monteiro (Vlaardingen), 3 Harry Rigten (Vlaardingen). Heren medium class: 1 Mar cel Klei (Schiedam), 2 Cas Kluin (Schiedam), 3 Ron van Rijn (Schevenmgen). Heren tall class: 1 Piet Westbroek (IJmuiden), 2 Louis Noorden (Vlaardingen), 3 Willem de Vries (Schiedam). Dames small class: 1 Joyce Paarde kam (Vlaardingen). 2 Manna Heemskerk (Oosterhout), 3 El len van Mans (Amsterdam). Dames tall class: 1 Chita Du- echer (Haarlem), 2 Lia Wijsen broek (Schiedam), 3 Wilma Noorland. Vlaardingen Ze genoot zichtbaar van alle belangstelling. Europees kampioene Marjo lein van Unen had op veel gerekend, maar van een zo'n feestelijk onthaal op Schiphol had ze nauwelijks durven dromen. Veel fa milieleden, vrienden en vriendinnen waren naar Amsterdam gekomen om de kampioe ne af te halen. Ook de judobond deed van zich spreken. Bondsvoorzitter Henk van Oosten, een stadgenoot van Marjolein van Unen, was aanwezig om de Vlaardingse met haar prestatie te feliciteren. Ook dc rest van de Nederlandse afvaardiging en bondscoach Karei Gietelink deelden in de feestelijkhe den. Tijd om tot rust te komen was er niet voor de kersverse kampioene. De telefoon stond rood gloeiend en het huis was te klein om alle be langstellenden te bergen. Terugblikkend op het zo succesvol verlopen Europese kampioenschap in Oslo vertelt Marjolein van Unen: „Het ging gewoon heel erg goed. Al tijdens de voorronde merkte ik dat de vorm er was. Toen ik de En gelse Ford, die toch ook één van de kansheb ster was, uitschakelde wist ik dat ik ver zou kunnen komen." Gietelink had me echter op het hart gedrukt om niet naar de grond te gaan. Dan zou ik ver loren zijn, want Deca! weegt maar liefst 120 ki logram. Gelukkig bleef ik overeind en op be slissing van de scheidsrechter won ik die par tij." Ook de laatste hmderms werd door Marjolein van Unen moeiteloos genomen. In de finale te- gen de Duitse Kieburg won ze royaal. „De reae ties na afloop waren enorm leuk", vertelt Mar- door Chris Woerts Enorm En ze kwam ver. Moest wel tot het uiterste gaan: „De partij tegen de Italiaanse Decal was veruit de zwaarste. Zij is niet voor niets wereld kampioene. Ik was echt bang voor haar. Karei jolein met een brede glimlach op de lippen. „Ook de meisjes uit de andere landen vonden het een enorme prestatie dat ik kampioene was geworden De hele Nederlandse ploeg heeft het goed gedaan, want tenslotte zijn Jolanda van Meggelen en Chantai Han ook in de prijzen ge vallen. Voor het damesjudo in Nederland is het in ieder geval een goede zaak, dat er zoveel prijzen zijn behaald." De judoka, die momenteel in Hoogvliet tramt bij Chris de Korte, kijkt nu alweer reikhalzend uit naar het volgende internationale evene ment. In december worden in Parijs de wereld kampioenschappen afgewerkt: „Ik hoop dan ook tQt een goede prestatie kan komen. Ik pro beer nu zo nuchter mogelijk te blijven onder alle belangstelling. Het is zaak om hard te blij ven trainen. In Parijs wil ik gewoon laten zien dat ik de beste ben Schiedam De tafeltennissers van invalidensportveremging De Ooievaars hebben in de thuiswedstrijd tegen Roteb flink uitgehaald. De Schie dammers wonnen met 10-0, Ondanks de royale overwin ning moesten de spelers tot het uiterste gaan om de zege veilig te stellen. Maar liefst zes par tijen werden na drie games be slist. Mare Chomette, Wout Peeman en John du Chatinier bleven echter fier overeind, terwijl ook het dubbelspel in een 2ege werd omgezet, Dinsdag 18 maart: Biljarten: 19.30 Voorwedstrijden derde klasse öand- stoten fn café Van der Valk te Vlaar dingen, 19.30 Voorwedstrijden twee de klasse bartdslolan In De Gouden Leeuw te Vfaardingen. 19,30 Voor wedstrijden tweede klasse bandsto tan In De Waal te Vlaardingen, 19.30 Voorwedstrijden eerste klasse band stoten In café Rotterdam te Vlaardin gen, 13.30 Finales derde ouderen- toernooi met om 16.30 prijsuitreiking door loco-burgemeester IJsbrand van der Velden. 19.30 uur SVV-2-ExceI- sior '20 (vr). Woensdag 17 maart: Biljarten: 19.30 Voorwedstrijden vierde klasse band- sloten in café Rotterdam te Vlaardin gen, 19.30 Voarwedstrljden derde klasse bandstoten in De Oude Markt te Vlaardingen, 19 30 Voorwedslrlj- den tweede klasse bandstoten In De Cockpit te Vlaardingen, Maassluis De heren van The Green Eagles uit Maas sluis zijn erin geslaagd om ztch te plaatsen voor de finale van de B-beker. De basketballers moesten tot bet uiterste gaan om zich voor die fmale te kwalificeren. Hel Leidse Locomotief toonde zich een taaie tegenstander De thuis wedstrijd eindigde in een gelijkspel, terwijl de uitwed strijd net met één punt werd gewonnen: 90-91, Aad Klos en Peter van der Waai hielden echter het hoofd koel by The Green Eagles en zorgden ervoor dat de finale werd bereikt. Daarin ontmoet de ploeg van trainer/coach Jaap Boon het Delftse DAS Beiden spelen in de competitie in de zelfde divisie. DAS heeft twee punten voorsprong. Zater dag echter ontmoeten de ploegen eikaar in de Olympia- hal in Maassluis, waar The Green Eagles bij winst op ge lijke hoogte kan komen. De bekerfinale wordt pas na af loop van de competitie gespeeld. De plaats van handeling is nog onbekend. Vlaardingen Twee jeugdleden van VZC komen in aanmer king voor de bronzen prestatiemedaille van de KNZB. Het zijn Jacqueline Claas en Reinier van der Bond. Zij krijgen de onder scheiding uiitgereikt voor de in 1981 geleverde prestaties, waar door zij zich hoog op de nationale ranglijst hebben weten te plaatsen. Op de landelijke ranglijst staat nog een derde jeugdlid van VZC. Astrid van Irsen bleef echter zonder medaille. Gezien de nu al geleverde prestaties in 1982 zal VZC op de ranglijst over dit jaar met meer leden zijn vertegenwoordigd. Vlaardingen Volgens RKWIK-voorzitter Ben van Haaren is de kans niet uitge sloten, dat trainer Herman Wink nog voor het einde van het seizoen zijn werkzaamhe den kan hervatten. De trainer werd op 31 januari tijdens de wedstrijd tegen Puttershoek door een hartaanval getroffen, waardoor hij in het ziekenhuis moest worden opgenomen. Herman Wink is daaruit al weer geruime tijd ontslagen. Zijn gezondheid gaat dusdanig vooruit, dat hij weer halve da gen aan het werk mag. Trai nen is er vooralsnog niet bij en in afwachting van die omwik keling houdt RKWIK het trai nerschap voor volgend jaar nog even aan. „Wij als bestuur en ook de spe lers willen volgend jaar met hem doorgaan", aldus Ben van Haaren. „Maar het hangt na tuurlijk van zijn gezondheid af en of hij zelf wel bij ons wil blijven," De functie van Herman Wink wordt sedert zijn ziektever zuim waargenomen door Ger Robbemond voor het tactische aspect in nauwe samenwer king met John Sey, die de veldtrainingen verzorgt.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 3