I WATERWEG Bijstandsvrouwen willen iets doen aan vooroordelen Posthoorn drinkt verdiende borrel Pr o j ectgroep schakelt commissie in 19 SVV geeft voor keur aan Nol de Ruiter Schiedam wacht zware opgave Van Loon werkt naar OS toe "Er is een ontzettende sociale controle9 'OJC-tuig' viert feest: jongerencentrum kan er komen Burgerzaal te klein voor afscheid Roelfs Foto expositie in Zonnehuis Fietsertje over de kop Vrachtwagen verliest lading op Koemarktbrug Mikkenie en Showcircus naar Schiedam pUiUH Installatie uit huis gestolen Persoonlijk toeschouwers de hand drukken SPORTAGENDA Vlaardingen Vrouwen in de "bijstand moeten bij elkaar worden gebracht en de problo- *men, die zij bij de gemeentelij ke sociale dienst ondervinden, moeten worden gebundeld en gezamenlijk opgelost- Dat zijn de belangrijkste doelstellingen van het comité 'Vrouwen in de bijstand Vlaardingen". die gis teren in het IC MD in de Em* mast raat uit de doeken wer den gedaan. De belangenbeharligingsvere- niging. die al sinds vorig jaar functioneert, tracht iets te doen aan de moeilijke positie van vrouwen in de bijstand. Daarom houden Map van Brandwijk, Leme Borselaar, Hanneke Kooiman en Nel Verstegen, de vaste kern van dit comité, elke dinsdagmid dag een soort spreekuur m het ICMD-gebouw, Daar kunnen alle Vlaardingse vrouwen in de bijstand terecht voor klach ten, vragen, of informatie (tel 709443/357048). Het probleem is dat 'Vrouwen in de Bijstand' het tot nu toe zonder geld hebben moeten stellen. De gemeentesubsidie van vorig jaar werd afgewe zen. De aanvraag bleek te laat ingediend en de kassa van het sociaal-cultureel programma leeg. „De gemeente wist niet eens waar ze ons toen moesten plaatsen", vertellen de vier vrouwen. „Eerst vielen we on der wethouder Maarleveld, maar uiteindelijk zitten we nu bij Wijnstok. Het gaat er maar net om in welk hokje ze je plaatsen. De meeste landelijke groepen van vrouwen in de bijstand krijgen subsidie op emancipatorische basis. Daar richten wij ons ook op". Door het uitblijven van enige financiële armslag hebben de vrouwen nog niet veel kunnen doen. Waar zij zich vooral voor inzetten, is een betere vorming en scholing voor bij standsvrouwen. „Het arbeids bureau zou duidelijk moeten maken, wat vrouwen in de bij stand allemaal kunnen gaan doen, maar dat gebeurt veel te weinig". Ook willen zij iets doen aan de vooroordelen, Het comité: „Je hoort vaak van: als je niet was gescheiden, zat je nu met in de problemen. En er is een ont zettende sociale controle op vrouwen. Als je een vriend hebt, wordt je bijstand inge trokken. Vinden ze, dat jij je maar moet laten onderhou den". Lang wachtten de medewerkers van het OJC, en andere betrokkenen, gistermiddag op wethouder Posthoorn. De receptie ;was er niet minder gezellig om. Vlaardingen De belang stellenden stonden gister middag in een lange rij tot ver in de gang van het stadhuis, bij de receptie van J. Roelfs, oud-hoofd van het bureau huisves ting, die afscheid nam. De burgerzaal was te klein. Roelfs gaat met VUT. Hij was zichtbaar blij met de vele belangstelling en de bloemen en de cadeau's die hij kreeg. De receptie duurde door de drukte ge ruime tijd langer dan aan vankelijk de bedoeling was. Vlaardingen In de exposi tieruimte van het Zonnehuis aan de Dillenburgsingel is vandaag een fototentoonsiel- ung van start gegaan. Geen gewone fototentoonstelling, maar een overzicht van de subtiel gekleurde afd rukjes van een natuurtalent. Lida Patmos begon als huis vrouw met het maken van -kleurenfoto's. Op de Amers- foortse foto-academie maakte ze kennis met de meer techni sche kanten van de zaak en dankzij vakliteratuur en eigen creativiteit slaagde Lida erin een geheel eigen stijl te ont wikkelen. Kleuren lopen op haar foto's niet uit tot een bonte warboel, maar krijgen vaak door hun geïsoleerde positie een dimen sie waarin het gefotografeerde object ongekende aspecten blijkt te hebben. Fotograferen is vooral een kwestie van kijken; anders kij ken. Lida Patmos ziet kunst in hele alledaagse dingen en het 15 boeiend om te zien hoe voorwerpen heel anders kun nen zijn dan zoals wij ze dage lijks onder ogen krijgen. Niet zo verwonderlijk dat Lida's Werk meermalen bekroond werd. De fototentoonstelling blijft lot 9 april te zien in het Zonne huis. Toegang gratis. Schiedam „Ik ben tuig", stond op de button te lezen, die al enkele minuten na binnen komst op de jas van wethouder Posthoorn prijkte. De mede werkers van het OJC-Noord hadden geprobeerd veertig van die buttons te pakken te krijgen om daar dan mee rond te paraderen op de receptie. Helaas lukte dit niet en werd het enige exemplaar maar bij Posthoorn opgespeld. Vrijwilligers van de stichting open jongerencentrum Schie- dam-Noord waren zo blij met het maandagavond door de ge meenteraad goedgekeurde bouwkrediet van 1.7 miljoen gulden, dat er meteen maar een receptie aan werd gekop peld. Vanzelfsprekend was ook de verantwoordelijk wet houder, Herman Posthoorn, uitgenodigd om dinsdag in wijkcentrum De Blauwe Brug een glaasje droge sherry te ko men drinken. Om ongeveer half zes hadden de jongeren de moed al een beetje opgegeven. De wethou der was er nog steeds met. Enige uren eerder had hij bij de happening in de Schiedam- se binnenstad (waar een aan- Vjaig werd gemaakt met de bouw van honderd woningen) al laten weten het te druk te hebben. „Dit is niet zo belang rijk. Als ik er straks maar bij ben, wanneer de eerste paal van het jongerencentrum de grond m gaat", zei Posthoorn. Toch deed hij zijn eerder geda ne belofte gestand en ver scheen op het laatste moment toch nog even op de receptie. Allemaal verheugde gezichten, kon ook Posthoorn constate ren. Niet alleen over zijn komst, maar vooral natuurlijk omdat nu de zekerheid bestaat dat over enige maanden inder daad met de realisering van een open jongerencentrum (op het terrein tussen sporthal Margriet en de Poldervaart) begonnen kan worden. De medewerkers hadden be gin deze week nog wel even in hun rats gezeten. Hen was na melijk ter ore gekomen dat er binnen de Schiedamse PvdA stemmen opgingen om de goedkeuring van het krediet nog maar een maandje uit te stellen. DU in afwachting van de volgende maand te houden 'analyse bestaand beleid' (waarbij wordt bekeken war financieel wèl en niet mogelijk is) en een door Posthoorn toe gezegde notitie over de jonge- ren(problematiek) in de diver se Schiedamse wijken. De wethouder wilde hier ech ter met aan beginnen. „Waar om zouden we een maand wachten? Dit zal door ons toch nooit worden voorgedragen om op te bezuinigen. En bo vendien verspeel je dan een stuk vertrouwen bij de jonge ren. De notitie komt er wel, maar die was toch niet nodig om te zien of deze voorziening er wel bij hoort?" Posthoorn verdiende er gistermiddag een borrel mee. Vlaardingen De raadscom missie voor de stadsvernieu wing zal zich in haar vergade ring van vanavond nogmaals buigen over de vraag, op wel ke manier in de Babberspolder een informatieruimte kan worden gesticht, die kan wor den gebruikt in het kader van de stadsvernieuwing. Vanuit de wijk is enige tïja geleden het voorstel gekomen, het wijkcentrum 't Nieuwelant uit te breiden met een houten lo kaal. Hiervoor kan een oude bouwkeet worden gebruikt, al dus de suggestie vanuit de wijk. Het college van B en W heeft dit voorstel vorige maand van de hand gewezen, onder meer omdat de exploitatie van een dergelijke ruimte in de toe komst, als de stadsvernieu wing in de wijk is afgerond, op de begroting van het wijkcen trum zou gaan drukken. De projectgroep in de Babber spolder heeft de commissie la ten weten, het niet eens te zijn met dit standpunt. Volgens de projectgroep is de locatie van het wijkcentrum centraal tus sen de beide stadsvernieu wingsprojecten in de wijk en hoeft er, als de informatie ruimte aan het wijkcentrum wordt gekoppeld, niet apart ie mand gestationeerd te worden om informatie te verlenen. Uit een enquête zou blijken dat omwonenden van het wijkcen trum in meerderheid geen be zwaren hebben tegen een der gelijke aanbouw. Volgens de projectgroep kan het ïbouw- Wijkcentrum 't Nieuwelant kan best met een informatie ruimte worden uitgebreid, vindt de projectgroep. werk eenvoudig weer worden afgebroken, als de stadsver nieuwing in de wijk is afge rond. De projectgroep heeft zich nu in een brief tot de commissie gewend, die wordt verzocht in deze zaak te advilferen. Schiedam Een 13-jarig Schiedams fietsertje is gister middag in het Schielandzie- ken huis opgenomen nadat hij op de Juliana van Stolberglaan ten val was gekomen. Op een verkeersdrempel vloog het jongetje over de kop. Hij liep enkele snijwanden in het gezicht en een hersenschud ding op. Daarnaast wordt ook voor een kaakfractuur ge vreesd. Schiedam Het verkeer in de Schiedamse binnenstad heeft gistermiddag de nodige hinder ondervonden, toen op de Koe marktbrug een vrachtwagen een deel van de lading verloor. Om ongeveer vier uur schoot van de wagen van een 29-jari- ge chauffeur uit Naaldwijk een ruim een ton wegend ma chineonderdeel de weg op. Het ongeluk trok veel bekijks. Het duurde geruime tijd voordat de vrachtwagen weer, met la ding, verder kon rijden. Schiedam Het Nationaal Nederlands Showcircus (de voortzetting van Circus Bassie en Adnaan) en het Nationaal Nederlands Circus Mikkenie hebben van het gemeentebe stuur toestemming gekregen dit jaar hun tenten in Schie dam op te slaan. Het pas gereed gekomen ter rein bij het Bachplein krijgt bezoek van Mikkenie. Joop van den Ende's showcircus, met 's middags Bassie en Adriaan en 's avonds André Hazes als trekkers, treedt dit jaar aan op het terrein aan de Parallelweg. Voor het Bach plein is de van oorsprong „Vlaardmgse karavaan" te groot. Het gereconstrueerde terrein aan het Bachplein, waar elke •woensdag de weekmarkt wordt gehouden, heeft de loca tie Schuttersveld 'verdrongen'. In het verleden kwam een cir cus dat Schiedam aandeed meestal op dit terrein in Nieuwland terecht Mocht Mikkenie of het Showcircus van het voornemen naar Schiedam te komen afzien, dan zal de gemeente op zoek gaan naar nieuwe gegadigden. Twee van dergelijke attracties per jaar is toch nodig, wordt op het Schiedamse stadskan toor geoordeeld. Rotterdams Nieuwsblad woensdag p 37 maart 1982 Schiedam Voor de vol leyballers van B&P Schie dam staat vanavond een heel belangrijke wedstrijd op het programma. In de Margriethal moet dan de wedstrijd tegen Harder wijk bij een 0-2 setstand worden uitgespeeld. De wedstrijd werd in het be gin van de competitie al gspeeld en de Schiedam mers wisten toen de 0-2 achterstand om te buigen in een 3-2 overwinning. Halverwege de wedstrijd, bij 0-2 setstand en een 7-6 stand in de derde set, moest van speelveld wor den gewisseld omdat B&P Schiedam de Margriethal niet langer had gehuurd. Aanvankelijk ging Harder wijk accoord met de beslis sing van de scheidsrechters om elders in de hal verder te spelen, maar na de ne- derlaang werd alsnog pro^ test aangetekend. Bij Schiedam schoot deze be slissing duidelijk in het verkeerde keelgat. De bond besliste echter dat de wed strijd alsnog bij een 7-6 stand in de derde set over gespeeld moest worden. De wedstrijd is uitermate belangrijk voor het verdere verloop van de competitie. B&P staat op een derde plaats met twee punten achterstand op DOS, maar met de wedstrijd tegen Harderwijk nog voor de boeg. Wordt vanavond dus gewonnen, dan komen de Schiedammers op gelijke hoogte met DOS en wordt de kloof met koploper SSS verkleind tot twee punten. De eerste plaats geeft di rect toegang tot de eerste divisie, de tweede plaats geeft recht tot het spelen van promotiewedstrijden. Ook Harderwijk is nog niet uitgeschakeld. Het staat op een vierde plaats met drie punten achter stand op B&P Schiedam, maar wel met een wed strijd minder gespeeld. Winst is voor Harderwijk dus ook van levensbelang. Schiedam Nol de Ruiter is vooralsnog de belangrijkste kandidaat om aan het einde van dit seizoen SVV-trainer Rob Jacobs op te volgen. De huidige oefennieester van Wa- geningen heeft maandagmiddag een eerste gesprek gevoerd met het bestuur van de Schiedamse eerste divisieclub, dat voor beide partijen bevredigend is verlopen. De Ruiter heeft van het bestuur de voorwaarden meegekregen, waar op hij een overeenkomst kan aangaan en beslist nu op kor te termijn of deze voor hem inderdaad aanlokkelijk zijn. Schiedam Uit een woning aan de Oostsingel is een com plete stereo-installatie gesto len, Een bandrecorder, enkele banden, b?xen, pick-up en versterker, met een gezamen lijke waarde van 5800 gulden, verdwenen. Ook een antiekwinkel op de hoek van de Boterstraat kreeg ongewenst bezoek. Hier mist men een oud klokje, dat zo'n 550 gulden had moeten op brengen. Dieven zijn ook het volkstui nencomplex Vijfsluizen weer niet vergeten. Een Schiedam mer heeft op het politiebureau aangifte gedaan van het feit dat uit zijn huisje een aggre gaat (ƒ1300) en een boor//300) is gestolen. „Er zijn nog meer kandida ten", aldus vice-voorzitter Koos de Haas, „maar met hen zijn nog geen contacten gelegd. De beslissing is aan De Ruiter. Er bestaat weinig verschil tus sen vraag en aanbod. Over het mogelijk naar de randstad ver huizen is ook nog met geen woord gesproken. Dat zal De Ruiter waarschijnlijk wel in huiselijke kring bespreken." En De Ruiter: „We gaan ons eerst verder orientererj, maar er is in ieder geval een basis gelegd". De spelersgroep staat uiterma te positief tegenover de komst van De Ruiter. Verschillende door Donald Bax SVV'ers heoben bij Wagen mg- se collega's inlichtingen inge wonnen over de in Veenen- daal woonachtige oefenmees- ter. Rob Kiebert: „Ik heb er nog met Leen Warnaar en Bas van Noortwijk over gespro ken. Zowel bij Cambuur als bij Wageningcn heeft De Ruiter Schiedam Een aantal supporters van SVV heeft aanvoerder Leen Warnaar zonder schroom duidelijk gemaakt de wanprestaties van het A-elftal niet lan ger te pikken. Na het bla merende verlies tegen SC Amersfoort (1-0) stond Warnaar zondagavond laat de verzamelde Schiedamse supporters te wpord en in aansluiting op dit voorlo pig nog milde protest heeft ook trainer Rob Jacobs aangekondigd er eventu eel het mes in te zetten. „Als we zo doorgaan", schamperde Jacobs, „kun nen de spelers binnenkort persoonlijk de toeschou wers de hand drukken en hen bedanken voor de belangstelling. Dat de sup porters zich afvragen waar de spelers nu mee bezig zijn, is een logische vraag Ik ben maandagavond m de bestuurskamer twintig minuten lang ontzettend fel van leer getrokken. Ik heb aan de hand van wat namen goede en slechte voorbeelden gesteld". Na dat ophelderende ge sprek gooide Jacobs prompt de zweep over zijn aangeslagen selectie. „Ik heb driemaal een duurloop van een kwartier gehou den en tussendoor wat bal- vaardige oefeningen. Van sommigen viel me dat zwaar tegen, konden ze niet eens één- of tweemaal een balletje hooghouden Er komen zondag wijztgm- gen, maar ik vind dat eerst de cöntractspelers de voor keur moeten krijgen bo ven jongeren die zich in mijn ogen al bewezen heb ben..." i Nol de Ruiter., 'Eerst alles onderzoeken',. goed werk gedaan. Ook de spelers van Wageningcn oor deelden positief en vinden het jammer dat hij vertrekt. Wij1 zijn zeker content met hem". De Haas kon ovenwei met met zekerheid zeggen wanneer SVV in de opvolging van Ja cobs hoopt te voorzien Men had een termijn van veertien dagen voor ogen. waarvan nu langzaam maar zeker het em- cje nabij komt. In een officieus gesprek mei het bestuur heb ben de spelers er gisteravond nogmaals met klem op aange drongen de procedure met no deloos te rekken. Zij spraken zelfs over eind deze week. De Ruiter is er nng niet uit Hij staat m principe met on welwillend tegenover een overstap naar Harga. maar wil eerst nog een a.mtnl details on derzoeken „En daar ben ik niet één, twee, drie uit", aldus De Ruiter „Ik heb met de he ren De Vries en Eijkenbroek de afspraak gemaakt dat ik hen laat weten wat ik doe, zo dra ik alles heb onderzocht. Misschien valt die beslissing zondagmiddag wel als ik met Wagen mgen tegen SVV speel. Woensdag 17 maart: Biljarten: 19 30 VoorwedStrijden vierde klasse bandstolen in cafe Rot terdam te Vlaardingen. 19 30 Voorwedstrijden derde klasse bandstoten in De Oude Markt te Vlaardingen, t9 30 Voorwedstrij- den tweede klasse bandstoten in De Cockpit te Vlaardingen, Vol leybal; 19 30 Restant B&P-Har derwijk (hj Donderdag 18 maart: Biljarten: 19 30 Voorwedstrijden vierde klasse bandsioten m De Kroon te Vlaardingen, 19 30 Voorwed- slri|den vierde klasse bandsto len in Öe Cockpit te Vlaardin gen, 19 30 voorwedstnjden der de klasse bandstoten in De Cockpit te Vlaardingen, 19 30 Voorwedstnjden eerste klasse bandstoten in De Kroon te Vlaardingen, Volleybal: 2015 Alexantjria/A-Shelt (d). Vlaardingen Jeffrey van Loon heeft de eerste stappen ge zet op weg naar de Olympische Spelen voor gehandicapten. Het karaktervolle Vlaardingse zwemmertje is al nationaal kampioen bij de junioren. Zaterdag komt hij tijdens de na tionale zwemwedstrijden in Assen opnieuw aan de start, terwijl hij zich ook al heeft geplaatst voor deelname aan de kampioenschappen voor de senioren die op 27 ipaart in Apeldoorn worden gehouden. Het gehandicapte Vlaardingse zwemmertje werd bij de junio ren zelfs op drie onderdelen kampioen: op de schoolslag, de rugslag en de vrije slag. Zijn prestaties zijn inmiddels ook de bondscoach niet ontgaan. Als hij op 20 en 27 maart goed presteert, zal Jeffrey van Loon ons land ook internationaal gaan vertegenwoordigen. Het eerste grote internationale doel zijn de Engeland te hou den 'Stoke Mandeville Games'. Dit zijn de officieuze wereld kampioenschappen voor dwarsleasies en polio's (ver lamden). De wedstrijden wor den dit jaar gehouden van 23 tot en met 31 juli. In april hoopt Jeffrey van Loon van de bondscoach te horen of jiij er dit jaar bij zal zijn. Aan de wedstrijden m Engeland wordt door meer dan 40 landen deelgenomen, Bij een goed succes kan de zwemmer zich vervolgens gaan richten op de in 1984 in Amerika te houden Olym pische Spelen. Op karakter en doorzettingsvermogen doet Jefi'rey van Loon er in ieder geval alles aan om dat grote ideaal te halen, De voor Rede- oss (Revalidatie Delft en Om streken Sport en Spel) uitko mende Viaardinger traint mo menteel bij VZC. Bij WIK leg- de Cora Bakhuizen-Van de^ Veer de basis, maar bij VZCV zijn de train mgsinogel ijk heden groter. Training Jeffrey van Loon traint een aantal ochtenden in de week mee niet de wedstrijdsploeg in het Holybad. Hij is geheel in de groep opgenomen en doet ook mee met de conditietrai ning op de maandagmiddag. Hoewel nog bij de junioren zwemmend, tekent het toch al het talent van Jeffrey van Loon dat hij zich wist te plaat sen voor de seniorkampioen schappen, Hij voldeed ruim schoots aan de daarvoor gestel de limieten. De jonge Viaar dinger kan overigens niet al leen aardig meekomen in het zwembad, hij doet als tweede sport ook nog aan tafeltennis. Ook daarin staat hij zijn man netje, getuige de deelname aan de voorronden voor het Ne derlands kampioenschap voor mythylscholen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 3