Van Thijn krijgt petitie aangeboden Si, Mysterieuze BBS bestaat uit zendamateurs Goede doorstroming op arbeidsmarkt VLAARDINGS DAGBLAD SCHIEDAMSCHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Gemeente gaat praten »ter krakers Oost wijk mm Sloop dreigt voor kraakpand Kethelweg Alleen christelijke bouwaanvraag voor verzorgingscentrum 'Eisen Bachplein ingewilligd Niets tegen jongeren, wel tegen houding gemeente' Vlaardingse het water in Kolderdag vanaf hoogte bekeken «1 Inkrimping subsidies welzijnswerk Toch nog 'n foutje Eén nieuwe partij voor raadsverkiezingen Man onwel in auto: tegen de vangrail □WATERWEG VKDAG MAA27 i 982 Vlaardingen Het voormali ge pand van do GG GD aan de Ketbeiweg, dat ai sinds ge ruime tijd in handen van kra kers is, zal vermoedelijk moe ten worden gesloopt. De ge meente had een geïnteresseer de koper voor het pand, maar het ziet er naar uit dat die Op het laatste moment zal afha ken. Omdat er in en aan het pand enorme vernielingen zijn aangericht is het gebouw lang zamerhand een bouwval ge worden, en daarom is de beste oplossing waarschijnlijk: slo pen en er wat woninkjes voor in de plaats 2etten. Die mede deling deed wethouder Gou driaan deze week in de com missie voor stadsvernieuwing. Hij toonde zich erg teleurge steld over de dreigende sloop, maar kon zich ook niet voor stellen dat er- nog mensen belangstelling voor het pand zouden hebben, „Het ziet er vreselijk uit: alles wat vernield kon worden, is zo langzamer hand ook vernield. Geeft u overigens niet de krakers de schuld, want die kunnen er inieis aan doen. Het zijn andere vandalen geweest." Het vroe gere GG GD-pand heeft ge- iruime tijd leeggestaan, voor het door krakers werd openge broken en in gebruik geno men, Onlangs zag het er vol gens de gemeente naar uit, dat het pand geheel was verlaten. Hei wewrd toen ogenblikke lijk dichtgetimmerd. Nadat dat was gebeurd kwam gemeente werken er achter, dat er toch nog iemand in woonde, zo ver telde Goudriaan de commissie. dit moment zou het pand uteer wel leeg zijn. Schiedam Minister Ed van Thijn (binnenlandse zaken) kwam er in zijn, in het kader van de pro vinciale statenverkiezingen ge plande, bezoek aan Schiedam niet onder uit om behalve over het ba nenplan ook iets over de mogelijke Minister Van Thijn bracht gis teravond een bezoek aan wijk centrum De Blauwe Brug. realisering van een crematorium op Schiedams grondgebied te zeg gen. Meer dan p,het heeft mijn warme aandacht", kon hij echter niet beloven, nadat Tiny Krikke hem een petitie had aangeboden. Er werd tijdens de gisteravond ge houden verkiezingsavond van de PvdA in wijkcentrum De Blauwe Brug ruim aandacht besteed aan de bouw van een crematorium, waarvoor de ministeriële goedkeu ring uitblijft In eerste instantie door Hans van der Vlist, de num mer twee op de kandidatenlijst voor dc statenverkiezingen. Van der Vlist: „Schiedam is in beroep gegaan en 2al het ook wel winnen. Maar hoe lang dat gaat duren? Het is voorlopig nog steeds zo dat be graven bevoorrecht is boven cre meren. Je moet als gemeente toch zelf kunnen kiezen." Minister Van Thijn was het later op dc avond geheel niet hom eens. Harde toezeggingen kor» h:j echter niet doen. De hem overhandigde petitie vol met door oud-raadslid Tiny Krikke opgehaalde handte keningen ging netjes mee naar Den Haag. De ruim honderd Sehiedamse PvdA'ers vermaakten zich gistera vond overigens maar matig. Het bleef een lauwe bedoening. Voor zitter Hans Bakker spiegelde aan het begin van de avond een aardig programma voor. Tussen de spre kers door was er muziek van de, geheel uit vrouwen bestaande, groep Dame Blanche. En na de toespraak van Van Thijn zou ie dereen in ongedwongen sfeer nog doordiscussiëren. Hier kwam ech ter niets van terecht. De verkie zingsmanifestatie ging uit als een nachtkaars. 'College gokt op paard dat zelfs niet meeloopt' Vlaardingen Als de Protestants Christelijke stichting voor huisvesting en verzorging van bejaarden toestem ming krijgt het nieuwe verzorgingstehuis op de hoek van de Oosthavenkade te bouwen, kan binnen enkele weken met de plannen worden begonnen. Als het ech ter de algemene stichting wordt, dan kan het nog wel geruime tijd duren voor de voorziening is gerealiseerd. Dat bleek gisteravond tijdens de vergadering van de commissie voor de maatschappelijke dienstverlening. Onder meer doordat de reno vatie van de christelijke be jaardentehuizen Vaartland en De Wetering honderd verzor gingsplaatsen heeft opgeslokt, is een nieuw tehuis noodzake lijk geworden. Als het aan de 'Protestant Christelijke Stich ting voor huisvesting en 'ver zorging van bejaarden' in het leven geroepen door deze twee bejaardencentra ligt, kan er al binnen enkele we- khiedam De door enkele lewoners van het Bachplein ngediende bezwaarschriften «gen de houw van een andje ten oosten van flat 5 •oor de zogenaamde rand- [roepjongeren hebben niets e maken met een bepaalde aversie tégen de Sehiedamse eugd. Voorzitter Verspeek •'an de bewonerscommissie: Er blijft hier op zijn minst prake van onzorgvuldig be tuur. Ons bezwaar rustte lan ook op formele gron- ien." Volgens hem was er leeds sprake van het geven 'an geen, onvolledige of to- aal verkeerde informatief Inlangs gevoerd overleg heeft en klein deel van de kritiek weggenomen. De bezwaar schriften zullen nu ook wor den ingetrokken. Er waren wat eisen. Wethouder Post hoorn heeft woensdag zijn handtekening onder de, wat genoemd wordt, futiliteiten gezet: De eerder gespuide grie ven staan echter nog keihard overeind. Verspeek staat hier in ook niet alleen. Henk Ra- vensbergen, de voorzitter van de werkgroep ruimtelijke or dening in Schiedam-Noord: „Uit een gesprek tussen bewo nerscommissie en jongeren werkers is gebleken dat het uitsluitend de autoritaire hou ding van de gemeente is ge weest, die weerstanden heeft opgeroëpen." I De Van KinsbergenpJaats is langzamerhand grotendeels 'Chtgetimmerd. Veel wopingen die door de oude huurders in verlaten, zijn echter inmiddels door krakers in gebruik ge- Gmen. 'Een soort jungle', meent Wim Kwakkelstein. .hardingen Wfethouder 'Dudriaan heeft deze week de raadscommissie voor adsvernieuwing toegezegd, korte termijn te gaan (Weggen met directeur fco Nieuwstraten van wo- aigbouwvereniging Samen- rmdng over de-krakers in Oostwijk. Het PvdA- slid Willem Kwakkel- vroeg 2ieh tijdens de ^dering af, of de situatie de Zeeheldenbuurt, met op de Van Kinsbergen- nog wel verantwoord „Het wordt er zo lang- fcerhand een soort jungle, het recht van de sterk- 'heerst. Zodra iemand [?uist, komen er ogenblik- ^Jk krakers in. Als straks - sloop moet beginnen in verband met de nieuwbouw, dan zitten al die buizen weer vol en zal iedere rechter te gen je zeggen: dan had je er maar eerder iets aan moeten doen." Volgens projectambtenaar Jan Landsheer duurt het nog zeker anderhalf jaar, voor de sloop echt noodzakelijk wordt. Volgens de huidige planning moet in het najaar van 1983 met de nieuwbouw begonnen worden. Goudriaan zegde toe met Sa menwerking ie gaan over leggen, wat er aan het kra kersprobleem in de wijk ge daan kan worden. Of het tot massale uitzettingen zal ko men is op dit moment nog niet te voorzien. ken met de realisatie van de plannen worden begonnen. De principe-verklaring van geen bezwaar van Gedeputeerde Staten, nodig om te mogen bouwen, heeft deze stichting reeds in haar bezit. „Dus kun nen wij snel, heel snel, gaan bouwen. En dat is toch wat de raad wil?", bracht voorzitter Veldhoven van de stichting gisteren naar voren. Bezwaar De PvdA maakt evenwel be zwaar tegen nog een christe lijk bejaardentehuis, Deze par tij heeft liever een tehuis, dat niet aan enige geloofsovertui ging is gebonden. Om die re den hebben ook de drie PvdA- wethouders, de meerderheid in het college van B en W, hun keuze laten vallen op de' Alge mene Stichting. „Honderden bejaarden zitten echt niet te wachten op een conventioneel tehuis. Daar willen ze hele maal niet zo graag heen", ver tolkte Henk Ranshuyzen het partijstandpunt. Het is even wel een feit, dat de algemene stichting nog geen officiële bouwaanvraag heeft gedaan. Daarnaast mist de stichting de verklaring van geen bezwaar, zodat de bouw van het verzor gingstehuis aanzienlijke ver traging zou oplopen. „Als we kiezen voor de algemene stich ting, dan gokt de gemeente raad op een paard, dat niet eens meeloopt in de race. Eh zo win je de toto niet", wist PSP'er Leo Zeef, Het maakt hem weinig uit wie het bejaar dentehuis bouwt, als het maar snel gebeurt. De PSP'er: „Dit is echt Holland op zijn smalst en de verzuiling op zijn dikst. Door de renovatie zijn er te weinig plaatsen voor bejaar den. Dus moet er snel worden bijgebouwd- Dit soort principes over overtuiging brengt alleen maar schade en gaat ten koste van de bejaarden". Jaren Wethouder Jelle Wijnstok te kende aan dat de gemeente wel eens in een procedureslag terecht zou kunnen komen, die jaren kan duren, wanneer de gemeenteraad zich niet ak koord verklaart met de Pro testant Christelijke Stichting. Daar ligt een groot probleem, volgens de wethouder, omdat de gemeente niet de autono mie heeft wat betreft de keuze van de bouwheer en de pro vincie deze stichting al een principe-verklaring heeft ge geven. Die moet alleen nog worden goedgekeurd door de staatssecretaris van crm. Alleen de fractie van de PvdA steunde uiteindelijk het meer derheids voorstel van het colle ge. CDA, PSP en GPV waren tegen, terwiil D'66 en de VVD zich nog wilden beraden. Berkel en Rodenrijs Een 46- jarige Vlaardingse is gister middag met haar auto het wa ter langs de Rodenrijsweg in gereden. Zij kwam er met een nat pak van af. De vrouw twijfelde bij het zien van een tegenligger oi zij rem men moést of niet Een 27-jari- ge Berkelse automobilist reed toen achterop haar auto. De Vlaardingse verloor de macht over het stuur en belandde in het water. De examenkandidaten van de scholengemeenschap Schravenlant, die kolderdag vierden met een wedstrijd paalzitten. hebben het hier nog gemakkelijk. Ze kunnen tenminste nog lachen naar het publiek. Maar dat zal la ter wel minder geworden zijn. En hoe zouden hun gezichten staan als er niet zo'n mooi plankje op de paal zou zit ten? De leraren krijgen trouwens steeds minder tijd om van de vermoeienissen van de voor jaarsvakantie te bekomen. Waren de kolderdagen vroe ger pas in mei. door het steeds verder naar voren op schuiven van de eindexa mens moeten de docenten nu al hall maart die kwelling ondergaan. Maar op Schra venlant zijn ze er weer een jaartje vanaf. Vlaardingen De subsi dies voor hel welzijnswerk in Vlaardingen moeten in krimpen. De bezuiniging die CRM doorvoert op de rijksbijdragen voor so ciaal-cultureel werk zal de gemeente moeten doorbe rekenen. „Er rest ons niets anders", zei wethouder Jelle Wijnstok gistera vond, „hoe triest het ook is". De gemeente Vlaar dingen moet in deze sector ruim een ton bezuinigen en ziet geen oplossingen. PvdA-lïd Mari van Qpij- nen tijdens de raadscom missie voor maatschappe lijke dienstverlening: ,,De indruk is misschien, dat wij hier voor zoete koek zitten en stommetje spelen. Hoe je ook tegen, de bezui nigingen bent. niemand zal zijn zin krijgen. Voor lopig moeten wij dit accep teren". „We staan gewoon met onze rug tegen de muur", aldus de wethouder. Schiedam Het was ook te mooi om waar te zijn. Het slaan van de eerste paai in de Sehiedamse binnenstad leek zonder problemen te zijn ver lopen. Leek. Want nu is weer aan het licht gekomen dat een aantal mensen een verkeerde uitnodiging heeft gehad. De groep binnenstadsbewo ners, die zich zo sterk had ge maakt voor snelle woning bouw, had een speciale uitno diging ontvangen. Om op woensdag 16 maart gezellig langs te komen. Het ging ech ter om dinsdag i6 maart. De rectificerende brief kwam voor zeker vier mensen te laat. Zij hóórden de heipaal slechts. Schiedam De „ouwe hap van de clandestiene radio" heeft zich in Schiedam in het kiesregister ingeschreven onder de naam Bond Burgerband Schiedam. Op het Stadskantoor heeft men van de nieuwe partij nog niet meer dan eer. post busnummer in Voorburg. Achter dat nummer gaat de Bond Burgerband Nederland schuil, waarvan radio-amateur Wim Koek voorzitter is. De partij staat in meerdere plaatsen inge schreven voor de gemeenteraadsverkiezingen. De Sehiedam se secretaris van die 'mysterieuze partij' is bakkenist Jan Droog. De bond gaat zich inzetten voor vrije radio en een vrij gebruik van de kabel. „Want we betalen toch niet voor een kabel die op slot zit", zegt Droog. Volgens hem zit ten de echte illegalen, de echte piraten in Hilversum. „Daar is de Hollandse muziek niet in zwang. Bij de zogenaamde ille gale radio wel, daarom is die vorm van radio maken zo at tractief." Een echte politieke groepering wil hij zijn partij niet noemen. De campagne van de BBS gaat ook over de illegale radio ge voerd worden. Over welk sta tion dat gebeurd wil Droog nog niet zeggen, maar hij zegt al verschillende contacten te hebben. En Droog verwacht er erg veel van, gezien de popu lariteit van illegale radio in Schiedam. Dat de ene na de andere illegale zender de lucht uit geslingerd wordt vindt hij een regelrecht schandaal, om dat ze muziek draaien voor zieken en bejaarden. De BBS wil niet alleen ijveren voor vrije radio, ook meer at tracties voor de jeugd staan hoog op hel verlanglijstje. ,De inschrijving van de Bond Burgerband Schiedam is het enige opvallende aan de lijst van partijen die deelnemen aan de gemeenteraadsverkie zingen. In totaal zijn er acht partijen. Naast de BBS staan ook ingeschreven: CDA, CPN, PvdA, VVD. D'66, SGP/RPF en PPR/PSP. Vlaardingen Ondanks de hoog blijvende werkloosheidscij fers in de regio Schiedam Vlaardingen Maassluis Ro zenburg blijft de doorstroming op de arbeidsmarkt behoorlijk goed. Dat is de constatering van de directeur van het ar beidsbureau Nieuwe Waterweg-Noord, J.A. van Lent, in zijn stemmingsbericht over de afgelopen maand. In februari lieten zich 701 per sonen op het bureau als werk zoekende registreren, maar daar tegenover stonden 541 werknemers die zich konden laten uitschrijven. De werkloosheid in,de regio is in februari iets gestegen: er stonden aan het eind van die maand 2? mannen en 21 vrou wen méér geregistreerd dan aan het eind van januari van dit jaar. De vraag naar perso neel blijft afnemen. De grootste problemen zitten nog altijd in de handelssector. Eind februari stonden 645 werkzoekenden voor deze sec tor ingeschreven. Daar stond vorige maand een vraag te genover van slechts twee werknemers, De vraag-aan- bodverhouding in de handel ligt momenteel op 1:323. Ook voor kantoorpersoneel is het moeilijk aan de slag te komen. Op het arbeidsbureau staan 31 boekhouders, 564 kantoorbe dienden en 73 andere kantoor mensen ingeschreven die graag een baan willen hebben. De jeugdwerkloosheid blijft in de regio een moeilijk op te los sen probleem. Nog steeds be staat meer dan een derde van het totaal aantal werkzoeken den uit schoolverlaters. Schiedam Een 57-jarige au tomobilist uit Zwijndreeht is gisteren aan het eind van de middag op rijksweg 20 ter hoogte van Schiedam onwel geworden en tegen de linker vangrail gereden. De man moest men onbekend letsel naar het Schielandziekenhuis worden vervoerd. Later is hij naar het Rotterdamse Dijkzigi- ziekenhuis overgebracht. Door hel ongeval ontstonden enige tijd lange files, omdat beide rijbanen waren geblokkeerd.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 1