'Dat pak hou ik voor de zondag' m mr- SPORT 21 BALDADIG Danny Molendijk twijfelt nog steeds Manifestatie over cultuur als strijdmiddel Gemeentebode Ar ie Dekker gaat met VUT Nog meer renovatie in Babberspolder pas veel later Fietsers hebben streepje voor PvdA volgt uitslagen in Volksgebouw tRaedthuys I St. Jan Schiedam - Tel. 732977 Restaurant Inlichtingen, omtrent adverteren in deze rubriek. Jacobs houdt de vinger aan de pols Korfballers moeten achterstand goedmaken Clubrecord VZC Astrid van Irsen i Gemeentebode Arie Dekker: voetbad geserveerd...." .Nooit een Schiedam „Ze vroegen al aan me: 'Wat doe je nou met dat pak?' Nou, dat zal de kast wel in gaan, maar ik dacht ook al: als ik nu dat Schiedamse wapen er af haal, heb ik meteen een mooi kos tuum voor de zondag, voor naar de kerk." Vlaardingen Het is een illusie te denken, dat bet zal lukken in de Babberspolder meteen de renovatie van andere complexen aan te pakken, als straks de werkzaamheden aan de 695 MLFWI- woningen en de 410 semi-permanente woningen zijn afgerond. Die waarschuwing liet weihouder Goudriaan horen in de com missie voor de stadsvernieuwing. Volgens hem zit het er zeker niet in, dat er op korte termijn gedacht kan worden aan het ma ken van plannen voor bijvoorbeeld de 201 Duplex-woningen of de 210 De Snayervvoningen in die wijk. Dat zal, gezien de om vang van de problemen met alle complexen gemeentewoningen en de beperkte middelen van de gemeente een zaak van zeer lange adem worden, aldus de wethouder. De kwestie kwam ter sprake bij de discussie over het informa tiecentrum, dat de projectgroep voor de Babberspolder wil in richten ten behoeve van de werkzaamheden in de wijk. Een van de argumenten van de projectgroep, om hiervoor een ruimte aan het wijkcentrum te bouwen ivas, dat die ruimte in de toekomst ook voor de volgende projecten gebruikt zou kunnen worden. Volgens de wethouder Is er echter geen sprake van, dat de plan vorming op redelijk korte termijn kan beginnen. De commissie deed nog geen uitspraak over de vraag, of de in formatieruimte aan het wijkcentrum moet worden gebouwd of, zoals het collegevoorstel luidde, moet worden ingericht in hier voor vrijgemaakte woningen in MUWI-I en het semi-perma- nent-blok. De raadsleden krijgen binnenkort eerst een cijferma tige vergelijking over de kosten, die met beide oplossingen ge moeid zijn. Daarna zal de gemeenteraad de knoop doorhakken. Schiedam Op een aantal kruispunten met verkeerslich ten in Schiedam mogen fiet sers zich binnenkort opstellen voor de auto's. Ze hebben dan Vlaardingen De Vlaarding- se afdeling van de PvdA zal woensdag 24 maart, op de avond van de provinciale ver kiezingen, de uitslagen volgen tijdens een bijeenkomst in het Volksgebouw aan de Valerius- straat. Vanaf 20,00 uur staal de televisie aan en de koffie klaar, zo meldt de afdeling. met het oprijden bij groen licht alvast een voorsprong, en kunnen gemakkelijker links en rechts afslaan zonder door auto's gehinderd te worden. Dc ENFB had de gemeente hierom gevraagd. Op zeven kruispunten wordt de ver keersmaatregel toegepast. Lokaal De Maassluise band Glass speelt vanavond in het Vlaardingse OJC aan de Zo merstraat. De musici spelen rockmuziek, een beetje in de trant van de Rolling Sto nes. Het concert begint om half tien cn de toegangsprijs is een gulden. ADVERTENTIE Voor uw zaken(unch of sfeervol diner - gezellige bar voor uw borreluurtje Zondags geopend Grole Markt 2 fl Lanqekerkstraat 88 Salvatore en Giuseppe laten u tijdens uw diner genieten van hun vrolijke Italiaanse muziek Italiaanse, Franse en Nederlandse gerechten. Aparte gelegenheid voor partijen. Ruime parkeergelegenheid. Voor reserveringen; tel. 010-73.00.88 Of 28.65.44. Broersveld 178-1B0 - Schiedam, 30 mtr. t.o. Hema. Woensdag gesloten. Anders dan anderen Tel. 340353. Arie Dekker stopt er mee, na achttien jaar een opvallende verschijning te zijn geweest in het Schiedamse stadhuis en stadskantoor. De gemeentebo de maakt gebruik van de VUT-regeling: „Want nu ben ik nog gezond." Het is nu tijd voor 2ijn postzegelverzameling en veel fietstochten. Nog twee verplichtingen res ten hem. Aanstaande donder dag moest hij assisteren op de stembureaus en op 31 maart wordt hij geacht op zijn af scheidsreceptie te verschijnen. Iedereen draagt de gemoedelij ke Arie Dekker (62) wel een warm hart toe. Maandagavond sprak burgemeester Te Loo nog een speciaal woord van dank uit. Dat deed Dekker door John Bunte goed. Al hoeft al dat eerbetoon voor hem niet zo nodig. In een gesprek waakt hij er ook angstvallig voor één onverto gen woord over collega's of ge meentebestuur te spuien. Toch moet een man, die de laatste zes jaar voor een aanzienlijk deel de steun en toeverlaat van burgemeester en wethou ders was, wel een hoop te ver tellen hebben. Niet Dekker. Hij had het gewoon naar zijn zin. Wethouder Chris Zijdeveld kan echter wel een boekje open doen over de beminnelij ke Arie Dekker. Schaterend vertelt hij: „Ik had eens een keer een belangrijke man in mijn kantoor. Het was nog in de tijd dat we allerlei sigaret ten aanboden. Die man keek eens in de doos, en er zaten wel zes verschillende merken in. Toen zei hij: 'Heb je mijn merk niet?' Die man was nogal belangrijk, dus ik roep mijn heer Dekker. Hij gaat een pak je sigaretten kopen en komt een minuut of tien later weer terug en legt dat pakje op ta fel. Dat is dan ƒ2,75, zei-ie. Ty pisch Dekker, even laten mer ken wat hij er van vindt." Tussen de Engelsen Zelf is Dekker een man zon der grote woorden. Toch heeft hij in die ruim 62 jaar wel het één en ander meegemaakt. Zo werkte Arie („Tja, vlak na de oorlog geboren. Toen hadden we het niet zo breed, dus moest ik het doen met een korte naam.") zeven jaar in een doorvoerkamp in Hoek van Holland. Speciaal voor de Engelsen, die in Duitsland za ten. Het was kort na de Twee de Wereldoorlog en Dekker stond voortdurend instrumen ten van stringbands in de trein te laden. Voor het wapenarse naal zorgden ze liever zelf. Af en toe kon hij ook weer terug de boot op, want dan was er bijvoorbeeld een vrouw, die al in de trein zat, maar waarvan de baby nog heerlijk lag te schommelen op de boot. Hij had er een fijne tijd, maar na zeven jaar werd het kamp opgeheven. Toen verkaste Dekker naar Oss en werkte daar drie jaar als concierge op een technische school. Met een avondschool, en de zaterdag als normale lesdag. Zijn vrouw kreeg echter heimwee naar de randstad en opeens was daar de mogelijkheid om gemeente bode in Schiedam te worden. De absurde werktijden was hij al gewend. Dekker kwam in Schiedam in de burgemeesterloze periode tussen Peek en Roelfsema. In de tijd ook dat er nog slechts twee part-time wethouders waren. Aanvankelijk werkte hij uitsluitend op ae postka mer. „Dan stond je drie weken voor de raadsvergadering al aan de stencilmachine en dat was dan hard werken. Er moesten altijd zeven hele mooie tussen zitten voor de wethouders en zo. Daar moest je dan extra je best op doen." Vervolgens moesten de raad- stukken door de stad bezorgd worden. Dekker heeft het al tijd op de fiets gedaan. Als het op vrijdagavond hard regende, wilde hij wel eens zijn plicht verzaken en ging dan op zater dagmorgen heel vroeg uit de veren. Al zou je dan altijd zien, dat de raadstukken niet door de brievenbus pasten, en er alsnog aangebeld moest worden. Geen kleine handen De tijden veranderden. Tegen woordig hoeft er niet meer met de post door het stadhuis gesjouwd te worden; daar zijn de liftbakken voor. En het wordt nu gewoon met de be drijfsauto bezorgd. Slechts heel af en toe zag je het gezicht van Dekker wat betrekken. Dan was het gege- garandeerd gemeenteraad en haalde iemand het om half twaalf nog in zijn hoofd een motie in te dienen, waar dan tot twee uur over gepraat wordt. Maar ook dit komt nog sporadisch voor. Er wordt een sluitingstijd van elf uur aange houden. Dekker: „En wat na tuurlijk ook scheelt is, dat er niet meer in de raadszaal ge rookt mag worden. Hoef je al die asbakken ook niet meer af te lopen." Bezoekers van vergaderingen in het oude stadhuis verwach ten nog altijd eens een bode struikelend met een dienblad vol koffie naar binnen te zien komen. Dekker: „Het is altijd goed gegaan. Even die drie treetjes en dan de deur. Het is gewoon een kwestie van ba lanceren en ik heb natuurlijk niet bepaald kleine handen. In al die jaren heb ik nog nooit iemand een voetbad geser veerd." Daar krijgt hij meteen spijt van, want zijn vrouw legt re soluut haar puzzelboekje neer. „Ja, nóu ga je hier aan de slag hoor." Dekker belooft het, als altijd, spontaan. Een van de kunstwerken die Peter Blanker zal veilen bij de Latijns-Amerika manifestatie, een schilderij van Juan Hein son: El Hombre. VLOS heeft geld voor Nicaragua bijna bij elkaar Vlaardingen Laten zien hoe mensen in die landen cultuur gebruiken als middel voor po litieke strijd. Dat is één van de doelstellingen van de Latijns- Amerika manifestatie die het VLOS (Vlaardingen voor Ont wikkelingssamenwerking) het volgend weekeinde, op 26 en 27 maart, houdt in de Stadsge hoorzaal. Bij de manifestatie hoort ook een kunstveiling, waarvan de opbrengst bestemd door Aad Rietveld is voor alfabetisering in Nica ragua. Die veiling vindt op de zaterdag plaats. De manifesta tie is de afsluiting van de Ni- caragua-actie, die het VLOS vorig jaar april begon. Het belangrijkste bij de actie is, de Vlaardingse bevolking bewust maken van mondiale problemen. Maar hei VLOS wilde ook dertigduizend gul den ophalen voor het alfabeti seringsproject in Nicaragua. Daar moet nog zevenduizend gulden bijkomen, en die hopen de organisatoren met de kunstveiling bij elkaar te krij gen. Het geld gaal via de ICCO (Interkerkelijke Coördi nerende Commissie voor Ont wikkelingssamenwerking) naar Bluefïeld. Dat is een in de 17e eeuw door Nederlan ders gesticht vissersdorpje in hei arme oosten van hel Mid- denamerikaanse land. De re gering van Nicaragua is daar zelf begonnen de mensen le- zèn en schrijven te leren. Van de dertigduizend gulden kan een leespunt, een soort biblio theek betaald worden, zodat de bevolking het lezen dat zij net geleerd heeft niet weer verleerd. Top-artiesten Maar het belangrijkste van het project is toch, vinden Arnold van Kalken en George King- ma van het VLOS, dat het bij draagt aan de kennis van de mensen hier over de situatie in Latijns-Amerika. Kingma noemt de manifestatie een re gionale gebeurtenis, die voor Vlaardingen uniek is. „Er tre den allemaal top-artiesten op uit die landen"' Het VLOS kon die naar Vlaar dingen halen, omdat veel van die artiesten een paar dagen eerder ook al in Utrecht op een soortgelijke manifestatie optreden. Kingma: „Het was in eerste instantie niet de be doeling om de zaak zo groot op te zetten, maar de mogelijk heid deed zich voor. En zo kunnen we het publiek echt iets goeds bieden." De artiesten zingen, ze vertel len over hun land, of dragen voor uit eigen werk. Daardoor zou het publiek iets kunnen gaan begrijpen van die andere samenleving. „Een samenle ving waarin kunst vaak de enige manier is om je te ui ten", zegt Van Kalken. De Sal- vadoriaanse schrijver Manlio Arguela vertelt op de manifes tatie iets over strijdcultuur, over de kunst als politiek wa pen. Van Kalken begrijpt dat de so lidariteit met die landen, waartoe de avond dient, niet een, twee, drie te bereiken is, „Solidariteit is een gemakke lijk woord. Het publiek komt een avond en gaat weer naar huis. Je kunt niet verwachten dat het zich meteen echt in leeft in de problemen van mensen in Latijns-Amerika." Druppel „Maar dat moet je dan maar zien op een glijdende schaal. Ze krijgen weer een druppeltje voorlichting over de situatie daar. Dat kan een druppel op een gloeiende plaat zijn, maar ook de druppel die de emmer doet overlopen." Hij denkt dat de culturele avond niet be stemd is voor mensen die nog niets van de problemen weten. Het zou een tweede stap kun nen zijn in de bewustwording van mensen die er bijvoor beeld ai iets over op televisie hebben gezien. Kunstwerken van vooral Ne derlandse schilders worden op zaterdag 27 maart geveild in de Harmonie. Dat moet het geld voor Nicaragua opleve ren. „Met die culturele mani festatie zijn we blij als we qui te spelen", zegt Kingma. De kunstwerken die die zaterdag door veilingmeester Peter Blanker aan de man worden gebracht zijn vanaf vrijdag te zien in galerie de Duig en in zaal de Harmonie. De expositie van dat werk wordt vrijdag middag geopend door wethou der Arij Maarleveld. ims Nieuwsblad vrijdag !S maart 1982 Bij SFC wordt een poging ondernomen om het record bierviltjeshappen zondag na de wedstrijd van het eerste te verbete ren Anja de Nijs is de uitverkorene Bij GSS staat het record op naam var» Karei Jansen: hij nam er 39 in de mond Jaap Klepke paal net in de dug-out van GSS Dezelfde trainer drinkt zijn koffie zwart Bij GSS is de staalconstructie voor het nieuwe clubhuis opgetrokken Men is een week voor op het schema De verde diging van Schiedams Boys is de wan hoop nabij fn de laatse drie wedstrijden kreeg het 21 doelpunten tegen Voorwaar een prestatie Bij dezelfde vereniging blijft Zeeman volgend seizoen trainer De oude tribunes van de Olympiahal, die nu gebruikt worden bij MSV '71, verhuizen tijdelijk naar Excelsior M In verband met de renovatie van het hoofdvetd speelt het eerste vanaf april op het tweede veld Het zaalvoetbalteam van Excelsior M speelt voor de beker tegen VI Voor de wedstrijd tegen 's-Gravenzande wordt Jan van Dijk gehuldigd voor zijn driehonderd ste wedstrijd in het keurkorps van Excel sior Henny Kuiten trekt er bij Olympus wel erg hard aan Extra trainingen op za terdag zijn het gevolg Dit weekeinde verschijnt de SVV-elpee op de markt Niet schrikken, de kwaliteit kan best mee vallen Cor den Breems (Fortuna 9) heeft nu al een wit voetje bij zijn aanstaande echtgenote SVV'er Cor Peitsman heeft een Italiaanse aanbieding op zak IJs scheppen bij La Venezia DVO'32 ïs nog vijf wedstrijden en één hele competitie van de KNVB verwijderd Donna Lynton heeft van DVO-voorzitter Ben Versteege de rode kaart gehad Die 1-0 nederlaag van SVV tegen SC Amersfoort, was dat soms ook een wilde staking? Baldadig staakt nooit Vlaardingen Danny Mo lendijk weet nog niet of hij volgend seizoen ook speelt voor de vv Vlaardingen. De rossige spits van de derde klasser heeft over een even tueel blijven nog geen defi nitief besluit genomen: „Ik heb geen contract met Vlaar dingen. We leven in een vrij land en dus kan ik nog steeds staan en gaan waar ik zelf wil." Danny Molendijk kwam na veel omzwervingen terecht bij Vlaardingen, waar zijn vader Joop trainer is. Nu zijn vader aan het einde van het seizoen de Boekpolderclub gaat verla ten, ligt het voor de hand dat ook Danny Molendijk naar een andere club uitziet. Zo eenvoudig ligt het echter niet. De voetballer, die in Vlaardin gen een boetiek bestiert: „Toen ik uit Amerika terug kwam, ben ik bij Vlaardingen gaan trainen. Ik ging er echt door Chris Woerts niet spelen, omdat mijn vader daar nu toevallig trainer was. Ach, praatjes krijg je natuur lijk al snel. Ik heb tegen het bestuur van Vlaardingen ge zegd dat ik in principe blijf, maar ik weet niet wat er alle maal nog kan gebeuren. Over een week of twee zal ik wel definitief weten wat ik vol gend seizoen doe." Een terugkeer naar het betaal de voetbal lijkt uitgesloten: „Ik heb momenteel geen contacten meer. In verband met mijn zaak moet ik dicht in de buurt voetballen. Met proforganisa ties hier uil de buurt heb ik geen enkel contact. Ik denk wel dat het definitief is afgelo pen met mijn carrière in het betaald voetbal. Natuurlijk, als er een goede aanbieding komt, valt er altijd te praten, maar ik verwacht het eigenlijk niet meer." Niet gemakkelijk Danny Molendijk heeft het niet gemakkelijk bij Vlaardin gen. In de wedstrijd tegen Ca- pelle kwam het zelfs tot een uitbarsting. Hij gaf toen ook te kennen dat hij niet meer voor Danny Molendijk...'In het veld valt het allemaal zo tegen,'.. de Vlaardingse club wilde spe len. Die ruzie is uitgepraat. Tijdens de thuiswedstrijd te gen DUNO kreeg de spits het aan de stok met enkele sup porters. „De mensen verwachten van iemand die uit het betaald voetbal komt altijd iets extra's. De mensen langs de kant heb ben makkelijk pralen, maar in het veld valt het allemaal zo tegen. Daarom is het voor mij zo moeilijk om nu al definitief een beslissing te nemen. We krijgen ook een nieuwe trai ner. Wie weet ziet die het wel helemaal niet in mij zitten. We zien wel wat er de komende weken gaat gebeuren..." Sollicitaties Het bestuur van de vv Vlaar dingen heeft nog geen officiële sollicitaties binnen gekregen p* van trainers die de functie van de vertrekkende Joop Molen- dijk willen overnemen. Vopr- zitter Wim van den Berg: „We hebben een advertentie gezet in Voetbal Totaal en die reac ties wachten we rustig af. Het is natuurlijk allemaal vrij on verwacht gekomen. Pas eind volgende week zullen we een beejte duidelijkheid hebben." De scheidende Joop Molendijk heeft nog geen nieuw emplooi kunnen vinden. Hij was bijna rond met het Zwijndrechise WGZ. maar die contacten lie pen uiteindelijk op niets uil: „Joh," zo reageert Molendijk spontaan, „er komt vanzelf wel weer een club voor ;mij Het is mijn leven niet. Komt er geen club dan stoppen we toch een jaartje." Sch iedam De marginale vertoningen tegen DS'79 (1-1) en SC Amersfoort (1-0 verlies) dreunen nog stevig na, daar in huize Jacobs. Slechts de woensdag gelastte de oefen- meesier van SVV in als een periode van rust en bezinning, maar zowel in de voor- als achterliggende dagen heeft hij op Harga de touwtjes zo strak mogelijk aangetrokken. Zeker nu Wageningen, met uitgerekend Nol de Ruiter als 'technisch directeur', zondag z'n opwachting maakt in Schiedam, gaat Jacobs uit van een strafexpeditie. „Ik wil", zegt hij met stemverheffing, „een ploeg zien die tweemaal drie kwartier op het doel af gaat, met liefst goed voetbal, en als dat niet lukt, met een enorme wilskracht". Het is zeer waarschijnlijk dat Jacobs overmorgen enkele wijzigingen doorvoert, die zich vooral in middenlinie en voor hoede zullen aftekenen. Wel laat hij doorschemeren dat Dercks en Kooien spelen („om mij ie bewijzen dat ze inder daad goed kunnen voetbal len"), maar krijgt de invulling van de overige plaatsen pas anderhalf'uur voor het treffen met Wageningen gestalte. Rob Kiebert reist zaterdagmid dag met het tweede elftal naar Heracles. In feite is hij de eni ge contractspeler die geen deel uitmaakt van de A-selectie, waarin iedereen fit is. Jacobs: „Ik wil een agressief elftal zien dat er voor vecht om in balbezit te komen. Bovendien kunnen ze zich ook in de pic ture spelen voor hun eventue le nieuwe trainer..." Vlaardingen Na een ver blijf van enkele maanden in de sporthallen zoeken de korfballers dit weekeinde de grasmat weer op. Door de vele afgelastingen in okto ber en november is er nog een groot aantal wedstrijden in te halen. Alleen al in de afdeling Rotterdam moeten nog zo'n vierhonderd duels worden afgewerkt. De teams in deze regio slaan er totaal verschillend voor Het beeld ts danig vertekend door het verschil in aantallen wedstrijden. Succes voert in de eerste klasse C ongeslagen de Vlaardingen Tijdens de tra ditionele wedstrijden naar de aanloop van het zomerseizoen heeft Astrid van Irsen het clu brecord van VZC op de 400 meter scherper gesteld. Zij bracht het record, dat op naam stond van Jacqueline Claas, met 15 seconden terug tot 5.49.7. Een tijd die dicht m de buurt komt van het kringre cord van Jolanda Kruithof. Reinier van der Bend kreeg uit handen van de vice-voor zitter van VZC Henk Hooger- werf de wisselbeker voor de beste prestatieverbetering in 19 81. ranglijst aan en is op weg naar het kampioenschap. ODO heeft slechts twee veriiespun- ten en maakt ook op hel veld een goede kans naar de twee de klasse te promoveren. Hoekse SV degradei-de in de zaal naar de afdeling, maai staat op het veld in de mid denmoot. Maassluis moet alles op alles zetten om uit de on derste regionen te komen. De twee extra verliespunten zou het wel eens zwaar kunnen opbreken. Harga draait onop vallend mee en lijkt zich ge makkelijk te handhaven. Oranje Nassau staat samen met het Ridderkerkse Sagiita op de eerste plaats. Beide teams hebben tot nu toe pas tweemaal verloren. Gesterki door het succes in de zaal, zal Oranje Nassau op een dubbel willen afstevenen. In de klasse van Spint en ODI hebben de Vlaardingse korfballers van Spirit pas één nederlaag gele den. Het slechte veld van Spirit was er echter wel de oorzaak van dat er pas viermaal voor de competitie is gespeeld. ODI staat op de laatste plaats en heeft pas één punt veroverd. Misschien wordt hei op eigen veld met de eigen kantine wel beter. Het programma voor dit weekeinde luidt: 20 maart: 16.00 Reeuwijk-Spirit; 21 maart: 14.00 Vlaardingen- Crescendo; 27 maart: 16.00 Spi- rit-NIO 2. r

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 3