Inventarisatie gemeente apparaat gaat j aren duren Rustig in stembureaus in Waterweggebied Boomplant in Lickebaertgebied VlAARDINGS RAG3EAU SCHIEEAMSCKE COURANT NIEUWE WATERWEB COURANT Uitvoering bezuinigingsmotie: Over 'uitlenen' 6,5miljoen aan Schienoko: Bot en Taverne vragen minister om opheldering Kethel- Noord met NS rond de tafel Muziekkorps veroordeeld tot langzame dood 'Tijd van netjes Kethei actievoeren is voorbij -A- Belangrijke dag reconstructie Midden Delfland wil i gas WOENSDAG 24 MAARf 1982 ;en Er is geen sprake van da' de m- hebben, dan zal het onderzoek door een extern vuldig mogelijk te kunnen uitvoeren wil het krachtsinspanning nodig zal zijn om c Vlaardingen Er is geen sprake van da' de in ventarisatie van het gemeentelijke apparaat om te zien of er inkrimpingen, aanpassingen of uit breidingen in het personeelsbestand nodig zijn, binnen korte tijd resultaten kan afwerpen, zo dat snel duidelijk wordt of er bezuinigd kan worden op het ambtenarenbestand van de ge meente. Uit een voorstel aan de gemeenteraad, waarin het college van B en W aangeeft op welke manier ze de in december vorig jaar door de raad aangenomen motie over dti onderwerp ten uitvoer wil brengen, blijkt dat die inventa risatie jaren zal gaan kosten. Het zal tot eind 1985 duren, voor alle gemeente lijke afdelingen en diensten ztjn bekeken en voor een totaal-overzicht kan worden opge steld. Als de raad sneller resultaten op tafel wil hebben, dan zal het onderzoek door een extern organisatiebureau moeten worden uitgevoerd. Dat zou echter erg veel geld gaan kosten. Ook bij het onderzoek dat nu wordt voorgesteld is de hulp van derden al noodzakehik. In de voorgestelde methode van aanpak van het inventarisatie-onderzoek, dat door de ge meenteraad is opgedragen om te zien of de toe komstige personeelssamensielling misschien klemer kan zijn dan nu wordt berekend, geeft het college van B en W aan dat het om een zeer ingrijpend onderzoek gaal, dat voor de ambte naren zeker bedreigend zal kunnen overko men, omdat de kwantitatieve en de kwalitatie ve personeelssamensielling onvermijdelijk ter discussie komen Om de inventarisatie zo zorg vuldig mogelijk te kunnen uitvoeren wii het college een projectgroep in het leven roepen, die per tak van"dienst telkens moet bestaan uit een stuurgroep, een of meerdere werkgroepen en een begeleidingscommissie. Het totale onder zoek zou fasegewijs moeten, worden uitgevoerd, waarbij telkens één dienst tegelijk onder de loep wordt genomen. Eerst zal een onderzoek naar de dienst van gemeentewerken worden afgerond, Daarna komen de sociale dienst, het woningbedrijf en de gemeentesecretarie aan de beurt. Aansluitend volgen dan nog de resteren de diensten en bedrijven. In het voorstel aan de raad wordt er van uitgegaan, dat de totale in ventarisatie pas eind 1985 zal zijn afgerond, al wordt er al meteen bijgezegd dat een grote krachtsinspanning nodig zal zijn om die plan ning te halen. In het voorstel wordt aangegeven op welke ma nier garanties voor het personeel worden in gebouwd en welke richtlijnen er worden ge hanteerd indien straks wordt geconcludeerd, dat bepaalde functies kunnen worden opgehe ven of dat bepaalde ambtenaren zouden moeten worden overgeplaatst of zelfs ontslagen. Ook de vakorganisaties worden bij de inventarisatie in geschakeld, als dat nodig blijkt te zijn. In de raadsmatie van december was er al van uitgegaan, dat er inkrimping van het gemeente lijke personeelsbestand zou kunnen volgen. Een eerdere raadsuitspraak, dat het totaal aantal ar beidsplaatsen gelijk zou moeten blijven, is los gelaten. Oude wijken willen keiharde garanties Schiedam Keiharde garanties dat het geld voor de stadsvernieu wing in hun wijken beschikbaar blijft. Dat eisen de bewonersverenigin- gen in Schiedam-Oost, -Zuid en - West nu vorige week duidelijk is geworden, dat de gemeente 6,5 miljoen gulden van die drie wij ken beschikbaar heeft gesteld voor stadsvernieuwing in het ge bied Schienoko/Brandersbuurt. met nainu in uosi is uien ge schrokken van de mededeling. Opbouwwerker Anton van Bijnen: „Er is geen overleg over geweest. We wisten van niets en toen stond het opeens in de krant. Vanavond komt het projectteam stadsvernieu wing weer bijeen en dan wil len we wèl weten hoe de vork nu voor Dost in de steel zit." De toestand wordt met name De Villastraat wordt, volgens de planning, pas in 1989 ge renoveerd. als precair betiteld, omdat het gebied Villastraat en omge ving pas voor 1989 in de plan ning zit. „We moeten de ga rantie hebben dat het geld dat hiervoor beschikbaar was, daar ook voor gebruikt wordt. Op zich kan je zeggen: prima dat Schienoko ook stadsver nieuwingsgebied wordt, maar wij zitten hier voor de bewo ners in Oost." Zoals het nu door de gemeente wordt voorgespiegeld zullen de drie, en straks vier, stads delen gewoon als stadsver nieuwingsgebied gehandhaafd blijven. De claim op hel de af gelopen jaren beschikbaar ge stelde geld zal blijven bestaan, stelde wethouder Chris Zijde veld vorige week. De bewo nersvereniging Schiedam- West heeft hier, bij monde van secretaris John de Kievith, re delijk veel vertrouwen in. De Kievith: „De situatie tn West is natuurlijk wel wat anders als in Oost. Ik kan me voor stellen, dat ze het daar niet zo leuk vinden. Bij ons hoeft er nauwelijks meer grond door de gemeente aangekocht te worden. De slechtste stukken van de wijk. in de Mariastraat bijvoorbeeld, zijn al weg. En zoals het er nu voor staat kun nen we binnenkort ook in de Brugmanstraat aan de slag. Maar ook wij kunnen de con sequenties voor over een paar jaar natuurlijk niet overzien." Ook in Zuid worden vanavond de koppen bij elkaar gestoken. Tijdens een bijeenkomst van de sectie nieuwbouw, zal zeer zeker aandacht worden be steed aan de plannen van de gemeente, verzekert bestuurs lid Koos Osterholt van de be wonersvereniging. Dan ook zal een definitief standpunt be paald worden. Zijn verhaal komt grotendeels overeen met dat uit Oost. Osterholt. „Het is toch belachelijk dat je zoiets ingrijpends uit de krant moet vernemen. Het is natuurlijk leuk dat Schienoko ook wat krijgt, maar waar het ons om gaat, is de garantie dat het geld gewoon voor ons behou den blijft. Zijdeveld zegt 'geen punt', maar als dat nu weer zo'n bekende loze bewering van de wethouder is..." Uitbreiding ambtenarenbestand Schiedam/Vlaardingen Samen met hun collega's van zeven andere Zuid hollandje steden hebben de wethou ders Taverne (Schiedam.) en Bot (Vlaardingen) minister Ed van Thijn van binnenlandse zaken om opheldering gevraagd over diens uitlatingen in de pers over uitbrei ding van de werkgelegenheid bij de provincies en de ge meenten. De negen steden Aiphen aan de Rijn. Delft, T) >rd- recht, Gouda. Leiden. Rijswijk, Schiedam. Vlaartimgen en Zoet er meer vragen zich af hoe Van Thijn er bij komt dat de werkgelegenheid op provinciaal en gemeen telijk niveau nog met één procent zal toenemen De ge meenten wijzen de minister er op dat er van uitbreiding geen of nauwelijks sprake kan zijn, tenzij het rijk daar voor geld beschikbaar stelt Volgens de bewindsman is die uitbreiding noodzakelijk door de decentralisatie van taken van de rijksoverheid De negen gemeenten wijzen de minister er op dat dat niet haalbaar is. Door de economische situatie is juist een tegengestelde ontwikkeling gaande en neemt do werk gelegenheid op lokaal niveau eveneens af, menen de ge meenten. De wethouders beamen in hun brief dat nieuwe laken of bestaande taken op lokaal niveau verder ontw tkkeld die nen te worden, maar voegen daaraan toe dat et geen fi nanciële middelen beschikbaar zoor zijn. Enkele ge meenten hebben hun personeelsformatie reeds moeten inkrimpen of zullen dat moeten gaan doen." schrijven de gemeenten in de brief aan Van Thijn Schiedam De commis sie buurtbewoners Ke- thel-Noord heeft morgen avond een gesprek met een vertegenwoordiging van de Nederlandse Spoorwegen over de le vensgevaarlijke, niet van hefbomen voorziene, spoorwegovergang bij de Kandelaarsweg. Op deze, net op Rotterdams grondgebied gelegen, plek hebben zich de afgelopen ja ren diverse ernstige ongeluk ken voorgedaan. Enige maanden geleden nog één wet dodelijke afloop. De be wonerscommissie drong van- dat moment met meer sfejh dan ooit op aan op de realisering van een degelijke beveiliging. Dit resulteerde Ut ieder geval in de toezeg- êtag van de NS eens rond de tafel te gaan zitten, Dit krijgt donderdagavond in Rotter dam haar beslag. Op deze bijeenkomst zijn. naast de NS en de bewoners commissie, ook vertegen woordigers van de gemeente Schiedam (verkeersdeskun- [nge Hans van der Vlist), «otterdam en Midden-Delf- ^d aanwezig. Vlaardingen Het muziek korps Liberté voelt zich door het Vlaardingse colle ge veroordeeld tot een lang zame dood, De vereniging diende een bezwaarschrift in tegen de verhoging van de huur van haar repetitie ruimte, de bovenzaal van het Kolpabad. Aan de subsi die zegt de vereniging dan niet meer genoeg te hebben om de huur te betalen. Daar zou vijfduizend gulden bij gelegd moeten worden. Li berté heeft de gemeente ge dreigd met een beroepszaak bij de Raad van State. „Wij zullen al het mogelijke doen om u ervan te overtui gen, dat wij geen onderne ming zijn, maar een vereni ging die bestaat uit honderd procent amateurs, die zich niet op een dergelijke for mele manier om zeep zaf fa- ten helpen", schrijft Liberté in een open brief aan raad en college. De vereniging stelde al eerder, dat huur verhoging zou leiden tot minder repetities, en daar door minder kwaliteit. Liberté stelt nog een bijzon dere gebeurtenis in het vooruitzicht. Remi Poppe, een van de weinige nieuwe kandidaten uit het Waterweggebied die kans maken op een provinciezetel, stemde al vroeg vanmorgen. Waterweg Het was vanmorgen nog erg rustig in de diverse stemdistricten in Schiedam, Vlaardingen en Maassluis. Als de eerste uren maatgevend zijn, dan is in deze regio vandaag een uiterst lage opkomst te ver wachten. Loco-burgemeester IJsbrand van der Velden, die als voor zitter fungeerde in de bur gerzaal van het Vlaardingse stadhuis, in stemdistrict 1, was niettemin redelijk opti mistisch. „Ik denk dat we in totaal zo'n 60 procent zullen scoren. Als je daarvan uit gaat, dan hebben we tot nu toe zeker al een zesde deel van het aantal le verwachten stemmers gehad", zei hij om kwart voor tien vanmorgen. Ruud Blom, chef verkeersza ken van de gemeentesecreta rie, die in kleuterschool Margriet in de Vlaardingse VOP voorzitter van stemdi strict 7 was, vond het daar- Vlaardingen 'Een belangrijke dag voor de reconstructie van Midden Delfland*, noemt de reconstruetiecommissie de ko mende Boomfeestdag, die op 31 maart wordt gehouden. Op die dag zal de com missie, na jaren van praten en plannen maken, voor het eerst iets van alle voor stellen uitvoeren, Op een terrein naast het al jaren bestaande oeverbos tussen Vlaar dingen en Maassluis wordt negen hectare groenvoorziening ingeplant. De eerste boom zal de grond in worden gewerkt door gedeputeerde drs. J. Borgman van de provincie Zuid-Holland, die tevens voor zitter is van de reconstruetiecom nussie. De eerste officiële werkzaamheden, in het Midden-Delflandgebied worden uiteinde lijk versneld in uitvoering gebracht na de noodkreet van de Nederlandse Bond voor Boomkwekers, die onlangs te kennen gaf dat veel kwekers in de problemen dreigen te komen door de stagnerende afzet, om dat de overheid in het kader van de be zuinigingen flink bespaart op groenvoor zieningen. De reconstruetiecom missie heeft, in samenwerking met het provin ciebestuur en het ministerie van erm, ij lings naar locaties gezocht om bomen te kunnen planten. Uiteindelijk kwam de commissie met het stuk grond in de buurt van het oeverbos op de proppen. Dat is geen spectaculair plan, omdat dit gebiedje al jaren geleden door het recrea tieschap Lickebaert. dat de ontwikkeling van haar gebied later aan de commissie heeft moeten overdragen, als groenstrook was aangewezen. In Vlaardingen en Maassluis, de gemeenten die de belang rijkste partners zijn in het recreatieschap, wordt er dan ook nogal meesmuilend ge keken naar de plotselinge uitvoering van dit plan door de reconstructiecommissie. De ontwikkeling van het Lickebaertge bied, de meest zuidwestelijke punt van Midden-Delfland, is juist door de recon structiewet en de daarna ingestelde com missie jaren vertraagd. Dat de reconstruc- tiecommissie nu met veel bravour de eer ste uitvoeringswerkzaamheden aankon digt betekent voor Vlaardingen en Maas sluis dan ook een feit, dat waarschijnlijk wat meewarig wordt bekeken. entegen wél erg rustig. „Nee, rijen heb ik hier nog met ge zien. Ik denk dat deze ver kiezingen voor de gemiddel de kiezer nauwelijks aan spreken." Lijsttrekker Remi Poppe van_ de Socialistiese Partij (SP)" was er vanmorgen al vroeg bij. Even voor half negen stapte de Viaardïnger het stembureau van district 23 in de Emmakleuterschool bin nen, De SP heeft zich dit jaar voor het eerst voor staten verkiezingen laten inschrij ven. Toch was de lijsttrekker optimistisch gestemd: „Elk jaar krijgt onze partij meer stemmen. Het is een hóóp, twintigduizend voor een ze tel, maar er worden steeds meer mensen wakker, die zien dat ze de afgelopen tij den in het ootje zijn geno men." De opkomst in Maassluis was ronduit slecht. Een woord voerder op het stadhuis zei dat er op enkele van de 23 stembureau's tussen acht en negen uur nog geen vijftien mensen waren geweest om hun stem uit te brengen. Een opvallende stilte was er vanmorgen ook op de Schie- damse stembureaus. Slechts in enkele van de 47 distric ten werd het 'gemiddelde' gehaald. Er werd nog op ge hoopt dat veel mensen na hun werk de stem uit zullen brengen, maar veel vertrou wen bestond daar al niet meer in. De uitslag in Schie dam komt altijd om ongeveer half tien 's avonds. „Maar misschien zijn we vandaag wel eerder klaar", verklaar de iemand op een van de stembureaus vanmorgen al optimistisch Politiek Schie dam wacht de uitslag vana vond gezamenlijk af in zaal Irene aan de Nieuwe Haven. Schiedam „We hebben wel eens het compliment gehad dat we zo netjes ac tie voeren. Maar of dal zo zal blijven?" De heer Ver speek van het comité buurtbe langen Keth el- Noord wacht, samen met een groot aantal andere bewoners, met spanning op de uitspraak die wet houder Scheeres (finan ciën) volgende maand zal doen. Blijft Kethei-Noord nu wel of niet verstoken van gas? Het comité buurtbelangen heeft de afgelopen weken, in samenwerking met de ONS, een enquête gehou den onder de bewoners om er achter te komen hoe veel mensen nu op een gasleiding willen worden aangesloten, ten eerder onderzoek onder de 'Ke- thellappers' resulteerde al in een percentage van tachtig proeent Verspeek is met zijn comi té van plan de resultaten van de enquête nog deze maand aan wethouder Reimer Scheeres aan te bieden In april zal dan de definitieve beslissing moe ten vallen. Voor Scheeres speelt het financiële aspect vanzelfsprekend een door slaggevende rol Wanneer volgende maand de analy se van het bestaand beleid ('waar hebben we wel geld voor en waarvoor niet') aan de orde komt, zal ook duidelijk zijn hoeveel geld er voor Kethel-Noord be schikbaar is. 1

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 1