Meer dan honderd bezwaarschriften tegen Put/Dijkzicht Teerstoof vindt bezuinigingen onbegri j pelij k i College studeert op premiekoopwoning en op bungalowterrein VLAARDINGS DAGBLAD SCHIEDAMSCHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT R en W akkoord met architect Vermeer Negen tig procen t van Kethel-Noord wil gas Half-automatische bomen niet haalbaar Werkwilligen Wilton willen stakingsgeld Van der Velden geeft bewoners SG:Had de gemeente maar een directeur aan moeten stellen FNV-Jeden van Windmill: PvdA moet uit regering Gemeente kan taxibedrijven nog niet uit woonwijken weren Auto's hinderen elkaar: drie gewonden en ravage op rijksweg Schuur afgebrand □WATERWEG MAANDAG 29 MAART 1982 Schiedam De Pederatie van Hoger Personeel in de Metaal- en Electroteehnische industrie, afdeling RSV-Wilton Fije- noord, heeft per brief gepro testeerd tegen de rechteloos heid van de werkwillige wan neer in een bedrijf gestaakt wordt. Aanleiding is de poort blokkade bij Wilton Fijenoord. De werkwilligen krijgen het salaris over die tijd niet van het bedrijf uitgekeerd. Hetzelf de geldt voor de stakers, maar de georganiseerden 'onder hen worden uitbetaald uit de sta kingskas van de Industriebond FNV. Volgens de rechter ligt een staking of blokkade echter in de risicosfeer van de werkne mer en is er sprake van een 'onvrijwillige werkeloosheid'. De werkwilligen kunnen in dat geval echter geen beroep doen op de werkloosheidswet. weini Vlaardingen Loco-burge meester IJsbrand van 'der Velden had weinig hoopvols Loco-burgemeester IJs brand van der Velden legt de bewoners uit wat er met hun voorontwerp bezwaarschrift gaat gebeuren. te melden aan de mensen, die hem vrijdag 119 bezwaar schriften aanboden tegen de gemeenteplannen voor de Put en Dijkzigt. ,,Ik hoop dat de bedoelingen van de gemeente duidelijk zijn", zei hij tegen Jan van Ree ven uit de Voorstraat. De bewoners vinden het dom dat Goudriaan, zoals zij dat noemen, zijn zin wil doordrij ven. Hij zou volgens de be- z waarschrijvers woningzoe kenden een slechte dienst be wijzen als hij de plannen niet veranderde. Dat kan heel goed drie jaar vertraging bij de bouw op gaan leveren, want dan komen de echte bezwaar schriften. Want, zeiden ze: „Wij willen geen Chinese muur in de wijk." Het plan ligt nog niet ter visie, de bezwaarschriften die Van der Velden kreeg waren 'voor ontwerpen*. Ze worden ook niet op de gewone manier be handeld. De bezwaren worden besproken in de commissie stadsvernieuwing, het college en de raad. Vlaardingen De bedrijfs- ledengroep van Windmill Holland BV in Vlaardingen heeft de Partij van de Arbeid opgeroepen, te breken met de huidige regeringscoalitie. Volgens de FNV'ers in het be drijf heeft de PvdA haar standpunten verkwanseld en het hoofd gebogen voor de on dernemerspartijen, zodat de partij nu hun beleid uitvoert. „Wij willen, dat de PvdA breekt mei deze regering. Want in déze, regering kan de PvdA onze belangen niet ver dedigen. Om onze belangen te genover de ondernemersrege ring te verdedigen hebben we de steun van de PvdA hard nodig", aldus de bedrijfsleden- groep. De Windmill-werkne- mers roepen op tot eenheid van arbeiderspartijen en vak beweging om op die manier voor de belangen van de werknemers te kunnen opko men. gaardingen De gemeente vlaardingen krijgt vooralsnog de mogelijkheid iets te ioen aan de overlast, die taxi bedrijven in woonstraten ver- ionsaken. Al geruime tijd :rijgt de gemeente klachten >ver lawaai, dat 24 uur per dag loorgaat. en problemen met larkeren. In de nieuwe taxi- 'erordening voor Vlaardingen leeft B en W daarom een arti-* ;el laten opnemen dat de ves ting van taxibedrijven regelt, uist om dat punt heeft Gede- uteerde Staten van Zuid-Hol- and echter geweigerd de ver- rdening goed te keuren, te gemeente Vlaardingen is er an overtuigd dat taxibedrij- en de woonwijken uit moe- In een overgangsregeling xidenj.\lle taxicentrales bin- en drie jaar moeten worden srplaatst naar bijvoorbeeld idustrïegebieden. Gedepu- *rde Staten is evenwel van ordeeh dat beïnvloeding van e vestiging niet in de taxive- trdening thuishoort. Zoiets tori meer in een bestem mingsplan of politieverorde- teg te worden opgenomen. 1 de taxiverordening, die nog amt uit 1938, staat naast dit ^kel weinig nieuws. Het is teen aan de tijd aangepast. Schiedam De Schiedamse Gemeenschap (SG): heeft het bedrag dat begroot stond voor de aanstelling van een stafmedewerker/direc- teur voor het Passage Theater en De Teerstoof geschrapt omdat er van de kant van de ge meente geen initiatieven werden getoond om een sollicitatieprocedure te starten. Volgens de penningmeester van de SG, Cor van Tilborg, stond er al ruim een jaar een bedrag voor deze man of vrouw gereserveerd. „Toen er van het stadskantoor de brief kwam dat we moesten bezui nigen hebben we geen mo ment geaarzeld. Anders had den we in de bestaande activi teiten moeten gaan snoeien. En om tegen allerlei vereni gingen te zeggen: jullie moeten het met vijftien procent min der doen, nee, dat zagen we niet zitten." De SG vindt het, naar 2ïjn zeg gen, spijtig dat de post voor een directeur nu dreigt te ver vallen. „Maar dan had de ge meente maar initiatieven moe ten nemen. Wij kunnen geen mensen aanstellen." Van Til borg voelt er niets voor nog een jaar een fiks in de begro ting van de SG opgenomen, bedrag uiteindelijk in de pot saldi-reserves van de gemeen te te zien verdwijnen. Iets dat nu al gaat gebeuren met het voor 1981 gereserveerde be drag. Adriaan Stigter van het be stuur van zoldertheater De Teerstoof vindt de argumen ten van de SG 'zwak'. „Je kunt de gemeente wel de schuld geven, maar daar zit de SG toch niet voor. Die hadden zich bij de gemeente sterk, "moeten maken voor die aan stelling." Het'zit hem ook bij zonder hoog dat hij de plannen van de Schiedamse Gemeen schap pas vorige week heeft moeten vernemen. Overleg is er niet geweest. Het bestuur van De Teerstoof heeft gedreigd het theater te sluiten wanneer er geen direc teur wordt aangesteld. Dat dreigement staat, volgens Stig ter, nog keihard overeind. „Het Is gewoon niet meer vol te houden met vrijwilligers. Die directeur is voor ons heel hard nodig. Er gaan zo onder hand hele dagtaken in dit werk zitten." Aan een sluiting op korte termijn denkt hij nog niet. Dit om de simpele reden, dat al hard is gewerkt aan het programma voor 82/83. Stig ter: „Dat moeten we wel. An ders zijn de artiesten voor ons niet meer te betalen." Vlaardingen Het college van B en W is nu ook offi cieel teruggekomen op haar voornemen, de opknapbeurt van de 410 semi-permanente woningen in de Babberspol- der te laten voorbereiden door architecten van ge meentewerken. B en W hebben tijdens hun vergadering van vorige week besloten, het advies van de projectgroep en van de com missie voor de stadsvernieu wing over te nemen, om de particuliere architect Ver meer het werk te gunnen. Met Vermeer heeft de pro jectgroep al veel voorberei dend werk voor de opknap beurt gedaan. Tijdens de laatste vergade ring van de commissie pro beerde wethouder Goudriaan onlangs door te drukken, dat gemeentewerken het karwei zelf zou kunnen doen, omdat de bouwkundige afdeling zonder werk dreigt te ko men. De protesten van de projectgroep en het feit, dat gemeentewerken duurder en langzamer zou werken, ga ven bij de commissie echter de doorslag. Goudriaan liet toen ook al merken, zich niet tegen het advies van de com missie te zullen verzetten. Schiedam Een behoorlijke ravage is vrijdagavond ont staan op rijksweg 20, nadat enkele personenauto's op el kaar waren gebotst. Hierbij vielen één lichtgewonde en twee zwaargewonden. Alle betrokken auto's raakten bij het ongeyal total loss. Het ongeluk gebeurde nadat twee automobilisten, een 47-ja- rige man uit Haarlem en een 43-jarige Rotterdammer, el kaar wat hadden gehinderd en dwarsgezeten, terwijl ze op de middelste rijstrook in de rich ting van Rotterdam reden. Op een gegeven moment reed de auto van de Rotterdammer te gen die van de Haarlemmer aan, waarna de beide wagens op de middelste rijstrook nage noeg tot stilstand kwamen. Op dat moment botste een andere weggebruiker, een 30-jarige man uit Rijswijk, met zijn auto achterop het tweetal. Door de klap schoven de drie wagens in elkaar. De brandweer moest er aan te pas komen om de slachtoffers uit de auto's te halen. Een pas sagier uit de eerste auto, een 32-jarige Schiedammer, raakte lichtgewond: hij kon na be handeling in het Sehielandzie- kenhuis naar huis. De bestuur der van de tweede auto moest met zwaar hoofdletsel naar het ziekenhuis Dijkzigt in Rotter dam worden vervoerd. Zijn toestand is ernstig. Een 39-jari- ge passagier uit de derde auto liep rug- en hoofdletsel op. Hij werd in het Schielandzieken huis opgenomen. Het bevrijden van de slachtof fers, het opruimen van de ra vage en het schoonspuiten van de weg heeft zeker twee uur geduurd. De brandweer kon niet verhinderen, dat het schuurtje vrijwel geheel uitbrandde. Maassluis Een uitslaande brand heeft een schuur ach ter een van de woonhuizen aan de Esserstraat in de nacht van vrijdag op zater dag geheel verwoest. Ook andere schuurtjes Hepen schade op, terwijl aan min stens één van de woningen wat waterschade ontstond. De brand werd door de brand weer met drie stralen hoge- druk geblust. Over de oorzaak is officieel nog niets bekend, maar omwonenden wisten te vertellen dat de brand aange stoken moesten zijn. Het is niet de eerste keer dat in de omgeving schuurtjes in vlam men opgaan: volgens de politie is het al eerder gebeurd. Zaterdag moest de brandweer nog enkele malen uitrukken voor kleinere brandjes, onder andere bij de tennishal in de Steendijkpolder en in sloop- panden aan de Taanstraat. iijiiH!jiiiiiii!Hifiifiifiiirrj!ii!iiiijiifiiiiiiiii]iiiij<iiiiiiiiit!iiiijiiiriniiiiHjiMiiiiiiiiiii!iiiiiijjiiii!iiiiiiiiiii]iiii]}iiniitiriiiiiiiiiiiiiHiiniiiiJHiiiiii(ii!iirii „nu het spookbeeld, dat ons voor ogen stond, dat veel men sen gewoon op kolen en olie zullen blijven stoken is wegge nomen." Daaraan voegde hij toe dat er natuurlijk een afwe ging moet worden gemaakt. „Bijvoorbeeld een nieuwe op bouwwerker of een aardgaslei- ding naar Kethel-Noord. Maar we weten nu in ieder geval waar we aan toe zijn." Schiedam Een bewoners delegatie uit Kethel-Noord heeft wethouder Scheeres vanmorgen een enquête aan geboden waaruit blijkt dat negentig procent van de huishoudens een aansluiting op het aardgasnet wil. Behalve de wens om te wor den aangesloten verklaren de bewoners ook wanneer het zo ver is daadwerkelijk gas te zullen afnemen. In het wijkje staan 175 huizen. Enige tijd geleden hielden de bewoners al een enquête, maar daarin werd niet gevraagd of de bewoners na aansluiting ook werkelijk hun apparaten op gas zouden overschakelen. Wethouder Scheeres zei dat De bewoners wezen er op dat de aanleg van een gasleiding een goede impuls zal zijn voor de werkgelegenheid. Zij pleit ten al jaren voor' aansluiting op het aardgasnet maar van wege de hoge kosten die er mee zijn gemoeid heeft de ge meente het telkens op de lange baan geschoven. Wethouder Scheeres nam vanmorgen de enquête in ontvangst. .iiiiiiiiniiiiiitiiiniinmiiuiüiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiniiiiimiiiiJiiiiiiiiiiiiüiiiiiiuiiiHmuimjiiiiiiiiiiHiiiinuiiiiiiifiimiiiiiiiiiiiiiniiijiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Vlaardingen Het is niet uitgesloten, dat op het veel besproken bungalowterrein in Holy-Noord premie- koopwoningen zullen worden gebouwd. Het college v n B en W is momenteel bezig aan een on derzoek naar de mogelijkhe den daarvan. Dat staat in een ontwerp-brïef aan de Socia listische Partij. Remi Poppe van de SP sprak er onlangs in een brief aan de gemeente schande van, dat het grootste deel van die bungalowgrond nog steeds braak ligt. Volgens het college van B en W is het niet mogelijk om op het terrein sociale woning bouw te realiseren, zoals de SP had gewild. Bij sociale woningbouw mag maar een vast, laag bedrag aan grond- kosten in de bouwprijs wor den opgenomen. De bunga lowgrond is echter veel duurder dan wat de grond dan per woning zou opleve ren. Op die manier zou de gemeente Vlaardingen met een flink tekort op de grond- kosten blijven zitten. Voor de bungalowgrond is van de zijde van particulie ren, die hier vrijstaande bun galows op mogen bouwen, zeer weinig belangstelling getoond. In enkele jaren tijd hebben zich slechts zes kan didaten gemeld, die uiteinde lijk een stuk grond in ge bruik hebben genomen. De belangrijkste reden voor dat tegenvallende resultaat is waarschijnlijk de hoge erf pacht, die de gemeente voor de betreffende grond heeft vastgesteld. Schiedam Beveiliging met half-automatische bomen op de spoorwegovergang aan de Kandelaarsweg is vooralsnog niet haalbaar. De Nederlandse Spoorwegen hebben het bewonerscomité Kethel-Noord laten weten dat wel gewerkt zal worden aan een betere verlichting en het plaatsen van borden bij deze gevaarlijke overgang. De heer Verspeek van het bewonerscomité had wel be grip voor de argumenten van de NS. „Half-automatische bomen zouden een half mil joen gulden kosten. Dat moe ten ze natuurlijk wèl hard kunnen maken bij het minis terie. En zou het geld be schikbaar ïnjn, dan duurt het nog anderhalf jaar." De toe zegging van de NS stemde hem redelijk tevreden. Al zal het comité zich wèl sterk blijven maken voor een be veiliging door bomen. Want de Kandelaarsweg blijft de enige onbeveiligde overgang op de Schiphollijn. Het aanbrengen van verlich ting en borden zullen waar schijnlijk niet de enige maat regelen zijn. Er wordt serieus over gedacht het verkeer te beperken. Dit zou dan haar beslag moeten krijgen in het concretiseren van de plan nen op de, deels op Rotter dams grondgebied gelegen, Kandelaarsweg nog slechts éénrichtingsverkeer toe te staan.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 1