SPORjS Vlaardingen terug naar af Bas van der Leye wijst HBSS de weg Mat Lyras speelt PPSC in de kaart Rob Jacobs: Ik heb zitten genieten Waregem test Cor Peitsman Gelukkige zege op Oegstgeest m Niet minder dan zestien Kiebert beslist El Danny Molendijk mist strafschop Zwaluwen in slotfase onderuit Rotterdams Nieuwsblad maandag 29 maan 1982 RW SVV heeft weer een Könemann MO 0)0 UW 5.10< S35! Almelo SVV is geens zins van plan om voor vol gend seizoen het aantal contractspelers te verla gen. tvelke tendens mo menteel steeds meer op geld doet. De Sehiedamse eerste divisieclub heeft momenteel zestien spelers onder contract en men vindt dit het absolute mi nimum om verantwoord te kunnen werken. Het be stuur van SVV is derhalve een tegenstander van het voorstel van Eindhoven om het aan Lal betaalde krachten terug te brengen tot vijf. De op komst zijnde CAO- onderhandelingen moeten echter uitwijzen of er geen andere opzet mogelijk is Zo zal onder meer worden bekeken of het aantal werkelijk door de spelers gemaakte uren niet kan worden teruggeschroefd, zodat iedere speler een vast basissalaris ontvangt, dat dan via een nog nader uit te werken premiestel sel moet worden aange vuld tot de huidige belo ningen. door Donald Bax Almelo Het moet zo zachtjes aan voor de in Schiedam gesta tioneerde aanhang een ware obsessie worden, dat SVV dit set- zoen uitsluitend buiten de vertrouwen inboezemende beschut ting van Harga tot de beste prestaties komt. De eerste confronta tie met Excelsior (2-2). toen de caroussel nog eigenlijk eeht op gang moest komen, is zo'n beetje de enige uitzondering op deze regel, die derhalve ook zaterdagavond tn het Twentse land moeiteloos werd gehandhaafd. Want opnieuw boeide SVV, "~l" zeker in de eerste helft, en mocht het min of meer een Godswonder heten dat de plaatselijke favoriet Heracles, amechtig hijgend, na de eerste vijfenveertig minuten met een 1-1 stand, die een klem uur la ter ongewijzigd zou blijven, niet meer avenj had opgelo- pen. Wie echter, tijdens het na af loop gebruikelijke onderonsje van de heren oefen meesters, woorden van grote teleurstel ling uit de mond van Rob Ja cobs dacht op te tekenen, sloeg de plank falikant mis „Hier ben ik trots op", glunderde de gewezen Rotterdammer. „Met vier spitsen in een uitwed strijd, waar zie je dat tegen woordig nog? Natuurlijk, ei genlijk moet ik zeggen dat we hier een punt hebben laten liggen. Maar hoe vaak js het dit seizoen al niet gebeurd dat we uit goede wedstrijden speelden en toch met een ne derlaag de bus instapten? Daarom hebben we na rust wat behoudender gespeeld, zonder dat we echt in de pro blemen zijn gekomen. Ik ge loof dat we nu inderdaad uit dat hele, hele diepe dal zijn ge klommen" Loftrompet Waarop Jacobs, zonder overi gens zijn andere acteurs tekort te doen, nadrukkelijk de lof trompet stak over Jan Köne mann. wiens tweede optreden in de hoofdmacht Van SVV in derdaad een bevestiging was van hetgeen hij een week eer der al tegen Wageningen had laten zien. „Voor mij de abso lute uitblinker", complimen teerde Jacobs de telg uit een roemrijk Schiedams voetbalge- slacht. „Hij heeft alles in zich om een hele grote te worden. Heb je het gezien, effe een paar keer de bal tussen de be nen van de tegenstander spe len. Dan zit ik gewoon te ge nieten. Ik heb hem bewust een minuut of tien voor tijd naar Richard Dercks... gelijkmaker... de kant gehaald. De accu was een beetje leeg en ik wilde hem sparen voor volgende week. Trouwens, het totaal beeld geeft mij erg veel ver trouwen voor de laatste negen partijen". De enige dissonant in de Sehiedamse formatie was mid denvelder Ruud van Dijk, die het als enige verdediger knap te kwaad had in het puur aan vallende concept dat Jacobs had uitgestippeld. De oefen- meester: „Ruud had als op dracht om kort op Van Staa te spelen en verder niets anders te doen". Daar slaagde Van Dijk, mede door het risicoloze geschuif van de ex-Utrechter, redelijk in, maar dit alles kon echter niet verhinderen dat Heracles de score openbrak. De Engelsman Ged Kerr mocht ongehinderd oprukken en toen de SVV-verdediging eindelijk wilde ingrijpen, lag de bal al achter de vloekende Bas van Noortwijk. Beroering Op slag van rust trok SVV, niet zonder de nodige dosis ge luk (Jacobs: „Mag het een keertje?"), de stand gelijk. Een hoekschop van Paul Kooien werd door Cor Peitsman in het doelgebied gekopt, waar de be roering met de punt van de schoen door Richard Dercks net voldoende was om Hera- cles-doelman Mare de Clerck op het verkeerde been te zet ten. In de voorliggende perio de had SVV even wel genoeg mogelijkheden vermorst (Henk Salari driemaal, Cor Peitsman tweemaal en Jan Könemann éénmaal) om de tweede rondgang tot een for- malïeit te verheffen. Jacobs- „Als we bij rust met drie-, oi vier-één voorstaan, heeft nie mand wat te zeggen". De weinige Sehiedamse sup porters die de verre reis haa- Opstslling Heracles: Marc de Cferck, Martin Langhenkel, Jos Bakker, Bert Prijs, Rob Poell, Hannes Lalopua, Jan van Slaa, Ged Kerr (82e Hans Mul der), Han Unaola, Hans Bosslnk (67e Henry Kruzen) en Arend Jansen. Opstelling SVV: Bas van Noortwijk, Michael van Alphen, Leen Wamaar, Rlnus Steenbergen, Ger van de Hei de, Ruud van Dijk, Jan Könemann (82e Wim Tijl), Richard Dercks (75e Harry Meijboom). Henk Salarf. Car Peitsman en Paul Kooien, Scheidsrechter: Theo van Riel (Hoorn). Toeschouwers: 2.000. den ondernomen, kwamen na rust niet meer zo aan hun trekken. Heracles mocht do mineren, maar hanteerde een dermate laag tempo, dat SVV slechts tweemaal op instorten stond. Eerst haalde de stoïcijn se aanvoerder Leen Warnaar een kopbal van Han Unaola van de lijn en niet veel later blokkeerde Van Noortwijk met zijn lichaam een pegei van Hannes Lalopua. Daar bieef het bij, zodat de lange neus die Jacobs regelmatig tegen de Al melose toeschouwers opzette, geen verdere nadelige gevol gen had... Schiedam Het tweede elftal van SVV heeft zich de laatste weken stevig in de sub-top van de reserve eerste divisie A genesteld. De Sehiedamse reserves, die tegen SC Veendam de beschikking haddden over de contract spelers John Marevce, Ferry Meerhof, Darcy Kaihatu en Rob Kiebert, lieten de noordelijke opponent met 1-0 ach ter zich. Het winnende doelpunt kwam op naam van de volledig van een liesoperatie genezen vleugclverdediger Rob Kiebert, die zo zijn laatste test met uitstekend gevolg afrondde. fei '2120 23251 nedê ,1135 AlmeloOud SVV-trai- ner Sandor Pcpvics, die onlangs zijn contract bij de Belgische eersteklasser Waregem verlengde, heeft Cor Peitsman, vorige week tegen Wagen ingen als pinch-hitter goed voor een loepzuivere hattrick> nog altijd niet van zijn verlanglijstje geschrapt. Nadat rond de jaarwisse ling een tussentijdse over stap naar het Vlaamse ge deelte "van Belgie afsprong op de financiële verlan gens van de geblokte Rot terdammer, heeft Popvics opnieuw contact gezocht met Peitsman. Popovics, die vooral in Nederland op zoek lijkj naar versterking, heeft Peitsman uitgenodigd woensdagavond in Ware gem een oefenwedstrijd te spelen tegen een regionale selectie. Het zal mede van de prestatie die Peitsman in dat duel neerzet afhan gen of Waregem de onder handelingen opnieuw wil openen. Dest 'een male Cenl Hien stelt ring, buiti mijn heef Mijn Insta dieg ben ten door Chris Woerts Vlaardingen Joop Molendijk probeerde manhaftig zijn teleurstelling te verbijten. De oefenmeester van Vlaardingen zag de kans op een kampioenschap na negentig minuien hopeloos gestuntel van zijn elftal vervagen als sneeuw voor de zon. Het moedige MVV '27 presteerde het om in de Broekpolder met een 0-1 overwinning naar huis te gaan en zo het laatste restje hoop dat nog bij Vlaardin gen leefde de grond in te boi;en. „Het gaat bij ons allemaal te - geforceerd," klonk het bijna wanhopig uit de mond van de scheidende oefenmeester. „We willen het spel maken, het bal letje brengen en dan gaat het falikant mis. Wij kunnen nu - eenmaal het spel niet maken." Het was tobben in de Broek polder, waar een kleine 200 toeschouwers, van wie het me rendeel uit Maasland afkom stig was, met in vervoering konden raken van de verto ning die zij voorgeschoteld Rotterdam Zwaluwen is na de winierstrop zichzelf niet meer. Van het swingende, bij na speelse elftal van Cor Nieu- wenhuizen. straalt momenteel nog maar weinig warmte af. Tegen De Zwervers was het al niet anders. De Rotterdam mers trokken met 2-1 aan hei langste eind. Al na twee minuten was het raak toen een vrije trap recht streeks achter Peter Eikelen boom belandde 1-0. Zwaluwen had tijdens het eerste bedrijf het beste van spel, maar m vrije posities faalden Theo Juistenga, Aad Biesheuvel en Wim Stoevelaar. Bij de Vlaardingers maakte Frans Stans zijn debuut- De oud-contractspeler van FC Vlaardingen meldde zich vori ge week aan en zijn over schrijving was binnen een week rond. Dankbaar nam Cor Nieuwenhuizen Stans op in de sleccue. Tegen De Zwer vers maakte hij een redelijke indruk. Na de rust speelde Zwaluwen een kwartier ouderwets en kwam dan ook verdiend op gelijke hoogte. Eric Visser was het die van zeker twintig me ter raak schoot. Doelman Ben van Dijk (De Zwervers) raakte geblesserd, waardoor voorstop per Jaap van Prooyen het doel in moest. De Zwervers was nauwelijks aangeslagen door de wissel en in de vierde mi nuut van de blessuretijd werd het alsnog 2-1 voor de Rotier dammers. kregen. MVV '27 was de meer geslepen ploeg. Vlaardingen had na de winterstop nog niet in een thuis'wedstirjd kunnen winnen en de drang van het moeten winnen brak de ploeg van Molendijk uiteindeljk op. De Maaslanders beperkten zich tot verdedigen en pro beerden via de counter een succesje te boeken. En dat lukte wonderwel in de tweede omloop, nadat in het eerste bedrijf met schokkends viel te noteren. Hij kon een glimlach niet onderdrukken, Teun Groeneveld. Legde met zijn ploeg op pijnlijke wijze de mankementen binnen de Vlaardingse gelederen bloot: „Ik had me goed laten infor meren. Tegen Vlaardingen moet je het spel niet maken, dan ga je onherroepelijk de boot in. Wij toonden meer agressiviteit. Kijk, onze ma nier van spelen gaat wel eens ten koste van de techniek, maar het resultaat is er voorlo pig toch maar." De vlam sloeg in de pan toen m de tweede helft MVV '27 volkomen verdiend op voor sprong kwam. Ab Nijgh greep voor de zoveelste keer mis bij een Maaslandse voorzet en hel was voor Bert Grittor een een voudige opgave om de bal sub tiel in het legde doel te schie ten: 0-1. Vlaardingen kon de achter stand niet verwerken, raakte geïrriteerd door het warrige fluiten van scheidsrechter Bouwmeester (Wasenaar). Het had alle geluk van de wereld dat de scheidsrechter halver wege de bal plotseling op de stip deponeerde. Danny Mo lendijk ging theatraal naar de grond, na een botsing met doelman Rinus van der Wete ring. Ogenschijnlijk niets aan de hand, maar de scheidsrech ter had een overtreding van de doelman geconstateerd, hij noteerde Van de Wetering zelfs, en gaf een penalty. Ge rechtigheid toen Rinus van der Wetering, hij stopte dit sei zoen al eerder twee slrafsc ho pen, de bal met een fraaie duik uit zijn doei ranselde. De irritaties binnen de lijnen namen met de minuut toe en scheidsrechter Boumeester weigerde er resoluut tegen op te treden. De schade bleef uit eindelijk tot boekingen van Danny Molendijk (praten) en Theo Talie (opmerkingen), maar de manier waarop de Vlaardingers hun opgekropte emoties heten botvieren op de benen van spelers van MVV '27 ging alle perken te buiten. 'Ik werk niet onder de [trijs Vlaardingen Joop Mo lendijk, de scheidende trainer van Vlaardingen, heeft nog altijd geen nieu we werkgever. Contacten met andere verenigingen zijn er wel geweest, maar verder dan dat is het niet gekomen. Joop Molendijk hekelt de mentaliteit die er momen teel in de trainerwereld heerst: „Het is ongelooflijk wat er de laatste tijd alle maal niet gebeurt. Er ko men steeds meer trainer van de cursus af. Waar moet je die allemaal on derdak bieden? Er zijn trainers die onder de prijs gaan werken en zo de markt verzieken. Ik wei ger daar aan mee te doen". „Trainers met een B-diplo ma die voor een fooitje gaan werken, om maar een club te hebben. Bela chelijk is het allemaal. Ik blijf dan liever thuis zit ten, En wat denk je van die clubs die met een stro man werken. „Ik ga er bij de bond zeker werk van maken. Het is toch niet normaal meer wat er zich allemaal voor doet tussen trainers onder ling. Zodra het bekend is dat er een plaats vrijkomt, duiken ze er als aasgieren op af." HBSS belaa de goed ïngr! pende doefma van OegS geest, die eti ter niet kon ve hinderen, di de Scb\fedan mers toch m 1-0 aan langste elr Danny Molendijk, ingeklemd tussen twee verdedigers van MVV'27, beiaagt het Maaslandse doel met een kopbal. Schiedam Uiteindelijk kwam HBSS er thuis tegen Oegstgeest nog zonder kleerscheuren af. Maar het scheelde slechts heel weinig of de Schiedammers hadden pun*(en)verlies geleden. Totdat acht minuten voor tijd Bas van der Leye HBSS alsnog de weg wees naar een 1-0 overwinning. „De meest geluk kige heeft vandaag gewonnen", stelde HBSS-trainer Roel den Hartog reeel vast. Die conclusie van de jonge oefenmees ter was volledig juist. Geen moment heeft HBSS de hoge klassering waarge maakt. „Maar", repliceerde Den Hartog, „dit was tot nu toe ook onze beste te genstander. We waren er ook wat ang stig voor, omdat we uit met 3-1 hadden verloren". De overwinning was voor HBSS ove»- gens heel belangrijk, want omdat de mede-koplopers TOGR en VVOR ook wonnen, bleef de aansluiting behouden. „Elke wedstrijd wordt nu heel belang rijk", aldus de trainer van het gisteren op de kop af 56 jaar oude HBSS. Den Hartog gaf ook nog af op arbiter Saar- loos uit De Lier, die inderdaad zeer warrig leidde. Het meest nog in het na deel van HBSS, al hadden de Schiedam mers tot tweemaal toe niet te klagen. De eerste van die momenten was tien minuten voor de thee. Oegstgeest scoor de via Hennie Roodenburg, maar omdat op de doellijn naast de paal nog een ge blesseerde speler van Oegstgeest hin derlijk buitenspel lag, annuleerde Saar- loos de treffer. De tweede keer was elf minuten voor tijd, toen Ton Gunter blunderde met een verkeerde terugspeelbal. Kees Ver dam keerde in eerste instantie het ge vaar, waarna Gunter zelf de bal verder uit de doelmond werkte, maar daarbij wel hans maakte. Saarloos zag het niet, of beoordeelde het als aangeschoten. Gelijkspel Tot aan die tijd was er nog niet veel ge- heurd. „Een typische wedstrijd op fc middenveld", oordeelde Den Harte „Met een gelijkspel als verwachte t£ slag. Achter konden we het. behoude dat moment van Gunter, goed did houden, terwijl we voorin geen vu p konden maken". Tot HBSS in de 37e minuut van tweede helft toch de leiding nam. Ine fase van de strijd tegen de verhoudu in. Nadat HBSS steds moeite had C een bal gced voor te krijgen, slaage Ti van der l,inden er op links wel in. B van der Leye tikte de lage bal achter itehsten nog vertwijfeld uitvallende Ton van sen vai Kaaden: 1-0. S5h„ Het doelpunt was in feite een eenza* Ahoy c hoogtepunt van HBSS-zijde, al zorg Van der Leye meteen daarop bijna a boterf11 nog vóór 2-0. Hij kopte laag in de hoe 2230'u maar via een goede aktie van Van 0 Kaaden ging dat net niet door. In slotfase liep Karei van der Berg nog gen een boeking op wegens het onra» wegtrappen van de bal. de r van om recr te k Hela die z len v USA te la: in de trapt den Kok, Salve zijnd 1 land. De I i Quasi IA At Schout ca' me' ler 7ui KraayV De Do< wmdstr uur St. Lai orgel. uur. Centre ffl Jim' Roctie Goethe docurm am so uur. Ahoy C visseriji soorter boten, 2230i "De LierHet leek op papier allemaal best aardig te gaan worden, Lyra wilde graag revanche ne men op de grote uitnederlaag tegen PPSC, terwijl de kampioenskandidaat zich geen puntenverlies kon veroorloven. Daarnaast zorgde het prachtige lente-weer voor een fraai geheel, althans zo leek het In werkelijkheid bleef slechts dat heerlijke zonnetje over, want het niveau van de wedstrijd was bepaald niet om over naar huis te schrijven. ^Natuurlijk verdiende PPSC, gezien een goed eer ste half uur. de 0-1 overwinning volkomen, echt enerverend is het duel geen minuut geweest „Toch hoop ik dat de jongens er iets van geleerd hebben'" meende een trieste Pim Visser na afloop. Hiermee doelde de trainer van Lyra op het feit dat je zonder agressie en overtuiging geen wed strijd kunt winnen. Met name m de eerste helft werd er niet bewogen bij de thuisploeg. Slechts Johan Voskamp en Ane in *t Veld waren een pos- sitieve uitzondering op de algemene slapheid aan Ly ra-zijde. PPSC daarentegen kende een heel wat betere start. Met Coen Winkelman in de hoofdrol tracht te de ploeg uit Schiedam een snelle openingstref fer te forceren, door Lyra direct onder druk te zetten. Omdat doelman Andries Bongaards bij een schuiver van Jan 't Hoen niet geheel vrij-uit ging, slaagde de bezoekers al snel in die opzet. Na deze treffer liet PPSC zich direct terugvall^o, waar door Lyra zich enigszins kon herstellen. „Dat gebeurt de laatste tijd elke keer", merkte PPSC-trainer Arnold Lobman op. „Zodra we op voorsprong komen laten we ons automatisch te rugzakken om daarna op de counter te gaan spe len". Dat laatste kwam er echter totaal niet uit. maar omdat ook Lyra in aanvallend opzicht bitter wei nig presteerde viel het rustsignaal van scheids rechter De Koning (goed en rustig leidend) op een voor beide trainers gunstig moment. In de beginfase van de tweede helft leek Lyra de wellicht hard woorden van zijn trainer het beste begrepen te hebben. Er werd wat agressiever ge speeld en ook de beweging in de ploeg leek*weer aanwezig te zijn. Tot echte kansen resulteerde dit alles niet omdat de aanval daarvoor té veel scherpte miste. Gemakkelijk Hierdoor werd het de PPSC-verdediging wel erg gemakkelijk gemaakt, terwijl ook de tegenaanval len van de bezoekers steeds zorgvuldig en beter geplaatst werden. Slechts in de afwerking vonden Ron de Bruyn en 't Hoen een zich knap herstel lende doelman Bongaards op hun weg. Ook invaller Kees Lagerwerf kon Lyra niet PPSC brengen, al was de vervanger voor de* lende Piet van Doorn twee keer dicht bij een of punt. Het bleken achteraf de enige twee ker# zijn dat de Schiedammers echt in de proble» geraken. Voor de rest hadden met name Dick en Coen Winkelman de zaken goed onder coito le. Een verdiende overwinning derhalve in een mat en eentonig duel, maar dat zal PPSC eenS zijn. Het ging tenslotte om de twee punten, die1 het meest kostbare. Zeker na het horen vaft overige uitslagen. DIN! Schout ca' mei De Do JS. Ba loonku R'dami ctiorke1 moot, i Jasx Ir Ouarlei Uixortl terdam Bios Alhamt (16} ma Alhaml M.' (12! ."we. all Calypw 2-00-7.C .Calypa '645 ert Calypw lag, 2. Centnu •12 30-: jWir. i Cineac !(dee)«2J 38.3d uu Cineac iVm wcm Cinema ma t/m Ciftefar tichel L uur. Ctneran nada'(1 Cineran MS en Ciferan 7-15 en Citeren to lone 9.15 uui

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 6