ROTTERDAMS NIEUWSBLAD Sexoverlast in Middelland wordt aangepakt Zuid heeft z'n j onger enkrant Derde 'Houden van Dieren' met veel demonstraties 'Getuigenverhoor werkt escalerend College stelt speciale werkgroep in: ïnval in gokpand Vrouw beroofd van tas met 38 mille Agent gewond aan hoofd door vechtpartij Weer uitstel in voorbereidend proces Filmliga herleeft in Venster II Nota uitgesteld ZATERDAG 3 APRIL 1982 Botterdam Eén dag na het bezoek van Bram Peper aan de wijk Middelland heeft het college van burge meester en wethouders besloten een speciale werk groep in te stellen, die zich zal gaan bezighouden met de bestrijding van de overlastgevende prostitutie en horeca. Het gaat hierbij vooral om de steeds meer uit de hand lopende toestand op de Nieuwe Binnenweg. Rotterdam Een onge veer 30-jarige man heeft gistermiddag in de Van Duylstraat een 34-jarige vrouw beroofd van haar handtas met daarin. 38.500 gulden. De man rukte de tas onder de arm van de vrouw uit, waardoor zij kwam te vallen. Zij liep kneuzin gen op aan arm en nek. De dader maakte zich uit de voeten in de richting van de Schiedamseweg. De vrouw, die in aanwe zigheid verkeerde van een vriendin, was net naar de bank geweest. Het geld was bedoeld om er de salarissen in haar bedrijf van te betalen. Rotterdam Een 19-jarige po litieagent is gisteravond ge wond geraakt aan hei hoofd tijdens een vechtpartij tussen onbekenden in de Kortenaer- straat. De man kreeg een steen tegen zijn hoofd waardoor hij kneuzingen en andere ver wondingen'opliep. De agent zal enkele dagen niet kunnen werken. Toen assistentie arri veerde voor het slachtoffer en zijn collega was het groepje vechtenden verdwenen. De twee agenten waren naar de Kortenaerstraat gegaan, omdat de ruit van een woning was vernield. In het huis was een vechtpartij aan de gang die zich ai snel naar buiten ver plaatste. Daar keerde het groepje vechtenden zich plot seling tegen de politie. Rotterdam Het bureau bij zondere wetten heeft gistera vond een inval gedaan in een gokpand aan de Bergweg. Daar werd op dat moment ge speeld. In het pand waren acht mensen aanwezig, van wie drie personeelsleden. Allen moesten mee naar het bureau vanwaar zij na verhoor weer naar huis konden. Tegen de personeelsleden is proces-ver - baal opgemaakt. In beslag ge nomen werden drie speelauto maten, drank, geluidsappara tuur, een bedrag van vier mil le en ingevulde formulieren van de illegale stadslotto. De werkgroep krijgt tot taak om advie zen uit te brengen aan het college. In de nieuwe club hebben zitting: amb tenaren van de secretarieafdelingen al gemene zaken, ruimtelijke ordening, stadsvernieuwing, wijkaangelegenheden, van de gemeentelijke diensten stadsont wikkeling, bouw- en woningtoezicht en het grondbedrijf. De politiepost Marconi- plein wordt nog gevraagd om een hoofd inspecteur te leveren aan de werkgroep. Uiteraard zit ook de Aktiegroep Middel land in de werkgroep. Zij zal enkele ver tegenwoordigers van de wijk kunnen le veren. Het ideetje om een speciale werkgroep op te richten is een voortvloeisel van het gesprek, dat de Aktiegroep Middelland op 11 november '81 had met loco-burgemeester Jan van der Ploeg en prostitutiezaken-wethouder Wim van der Have. Tijdens die ontmoeting spraken de Middellanders hun. bezorgdheid uit over de ge ruisloos voortschrijdende verpaupering van hun wijk. De belangrijkste oorzaken daarvan zijn de toenemende prostitutie veelal in combi natie met heroïnehandel. En die prostitutie en heroïnehandel zijn op hun beurt weer de, oor zaak van de vestiging van een 'overdosis' aan horecabedrijven. Overlasl De actiegroep hoopt, dat de werkgroep strijd baar genoeg zal zijn om de overlast, die de be woners hebben, tegen te gaan, Om dat te probe ren zal de werkgroep een aantal dingen goed in de gaten moeten houden: het overheidshande len bij de aanvragen van overlast- en logemen- tenvergunningen, de toetsing aan het ontwerp- bestemmingsplan, informatie inwinnen van po litiezijde over het handelen van de politie als er door bewoners overlast geconstateerd wordt, enzovoorts. Het is de bedoeling, dat de nieuwe 'Werk groep Middelland' tenminste een maal per twee maanden bijeenkomt. Officieus zijn en kele ambtenaren en actiegroepleden al aan de slag gegaan om alvast een begin te maken met een inventarisatie van alle overlastge vende horecapanden in de omgeving van de Nieuwe Binnenweg. Als straks de politie zich ook bereid verklaart om mee te draaien in de werkgroep, dan kan de werkgroep op volle sterkte gaan functioneren. Paarden staan dit Jaar centraal op 'Houden van dieren', zoals deze Welsh Pony. Katten en honden zijn er op de dierenbeurs natuurlijk In overvloed. Zowel afgebeeld op- talloze manieren, als in werkelijkheid. Rotterdam Dierenliefhebbers kwamen gisteren in Ahoy handen tekort om te aaien, te strelen en schouderklopjes uit te delen. De manifestatie 'Houden van die ren' ging voor de derde keer van start in de tentoonsteUingshallen van Ahoy en dat gebeurde met tal van demonstraties en presentaties van huisdieren en groter beestenspul. Zo was er een gehoorzaamheidstest met jonge, beginnende en getrainde honden, probeerde RN-redacteur Ben Swaep honden uit het asiel aan een baasje of bazinnetje te helpen en ver zorgde de Vereniging 'de Duitse herder' de monstraties met herders, die volgens hen ten onrechte een slechte naam hebben. Maar behalve honden zijn er op de beurs 'Hou den van dieren' ook katten, vissen, paarden, pony's, geitjes, en vogels. Bovendien zijn er stand van tal van instellingen die met dieren in de ruimste zin des woords te maken hebben. Wie belangstelling heeft voor de manifestatie kan nog vanmiddag en morgen terecht. Tege lijk met het dierengebeuren is er dan nog de beurs 'Buitenleven' met vele artikelen voor op de camping en voor de sportbeoefening. De openingstijden zijn vandaag en morgen van tien tot zes. Wachten op een 'Blokje Rond'. Amsterdam Het zal voorlopig nog onduidelijk blijven of de di rectie van de Schiedamse werf Wil ton Fijenoord alsnog een civiele procedure zal opstarten tegen de Industriebond FNV. Bij het twee de getuigenverhoor, waar zeven van de negen opgeroepen getuigen voor rechter-commissaris mr, J. M. Vrakking hun verklaring afleg den, was het enige zekere, dat het verhoor op 19 april zal worden voortgezet De onzekerheid over de te nemen stappen van de WF-directie bleef, e- venals het gegeven dat het getuigen verhoor steeds meer op een herhaling van het opsommen van feiten gaat lijken. Ook nu weer geen opvallende verklaringen, veelal het 'doornemen' van de stakingsdagen (die van 8 tot 18 maart duurde) en vaak komische toestanden rond de betreffende ver klaringen- Het voorlopig getuigenverhoor zal echter voortgezet worden. Op die manier probeert de directie van Wil ton Fijenoord er achter te komen of de Industriebond tegen de gerechte lijke uitspraak in betrokken is ge weest bij de wilde staking bij Wilton. Zou dat lukken dat kan de werf vier miljoen gulden eisen van de vakorga-^ nisatie. Maar de kans dat deze opzet slaagt leek ook in het tweede getuigenver hoor vrij klein. Districtsbestuurder Herman Berkhout, die 'ter ondersteu ning' bij de zitting aanwezig was: „Als de getuigen die door Wilton zijn opgeroepen zijn verhoord dan kun nen wij met onze getuigen komen, Maar wat heeft het voor zin? Ieder een die een beetje nadenkt kan besef fen dat dit proces zinloos is. Gewoon omdat de FNV niets in de schoenen geschoven kan worden". Mysterie Ondanks dat ook gisteren voor de Amsterdamse rechtbank weer ver woedde pogingen van de beide raads lieden van Wilton, mr. A. L. Esseher en mr. P. J. M. von Smidt auf Alten- stadt. Zo bleef het tot het laatste mo ment onduidelijk wie getuige drs. P. L. Zevenbergen was. Een mysterie dat werd opgelost toen de man de eed had afgelegd. De betreffende getuige bleek een do cumenten-onderzoeker te zijn, ie mand die handschriften e.d. kan ver gelijken en analiseren. Aan hem de opdracht om drie met de hand ge schreven pamfletten te bestuderen. Ondanks het feit dat er in eerste in stantie bezwaar was aan de kant van de rechter-commissaris omdat het hier een getuige-deskundige betrof, kon hij toch zijn conclusie geven. Het was voor de Wilton-partij in zo verre van belang dat het hier panf- Ietten betrof die bij het begin van de wilde staking, bij de bezetting van het Adriaan Volkerhuis en bij het einde van de actie werden rondge deeld. Zevenbergen echter kon geen honderd procent zekerheid geven over de uitslag maar sprak wel van 'zeer sterke aanwijzingen dat de pam fletten door één en dezelfde persoon waren geschreven'. Opheldering Een wat nietszeggende verklaring die helemaal ontzenuwd werd toen een geïrriteerde Berkhout opheldering door Marlijn Verwaaijen gaf. Hij vertelde dat het pamflet bij de beëindiging van de staking door hemzelf geschreven was, die van het AV-huis door een kaderlid van de FNV en de oproep tot staken bij Wil ton door een volkomen onbekende. „Dit is nou voor het eenlt dat ik echt kwaad ben", zei het districtsbestuurs lid later. „Ze gaan er nu dingen bij halen waarbij ik me afvraag of die advocaten en ook die schriftgeleerde wel hun geld waard zijn. Als men vantevoren even aan mij gevraagd had hoe die pamfletten zijn ontstaan had ik ze dat meteen kunnen vertel len". Niettemin waren de verklaringen van de vijf Wilton-werknemers, die betrokken waren bij de 'wilde actie' eensluidend. Geen districtsbestuurder, gezien of gesproken, alleen Berkhout toen hij via een pamflet kwam ver zoeken de actie te eindigen, geen contact met de FNV gehad, alleen naar eer en geweten gestreden voor een goede zaak, honderd procent zie kengeld. Veel aandacht wel voor het registre ren van de stakers, hetgeen in het wijkgebouw De Bever gebeurde en waarbij ondernemingsraad-voorzitter Albert Etman de leiding had. „Wij zijn direct gaan registreren omdat wij dat toch bij een 'legale staking' al van plan waren. (Bij Wilton stond een door de FNV georganiseerde staking gepland op 10 maart). Bovendien hebben we meer met dit bijltje ge hakt. In X972, toen we ook in een 'wilde staking' waren, bleek ook later dat de bond toch mocht uitbetalen. Om een gigantische puinhoop te voorkomen hebben we daarom nu vanaf het eerste moment geregi streerd". Ook Henny Zagwijn, actief aan de poort tijdens de actie, moest opko men. „Ik voeL me in mijn goed naam aangetast", zo vertelde hij mr. Vrak king, „Het lijkt wel of je een crimi neel bent. Wij zijn mensen die als al les redelijk verloopt keihard werken. Dan verwacht je niet door toedoen van je baas ineens in de gang van een rechtbank komt zitten". Escaleren Zagwijn benadrukte nogmaals dat de stap van de WF-directie om werkne mers als getuigen op te roepen de kans met zich meebrengt dat er an dermaal problemen ontstaan op de werf. „De collega die in het dok staat snapt er niets van. Hij weet alleen dal enkelen van ons voor de rechter moeten komen. Er gaan nogal wat geruchten en de kans dat het weer escaleert is hierdoor alleen maar gro ter". Alle vijf de getuigen, die actief bij de staking betrokken waren, meenden echter dat de gerechtelijke uitspraak tegen de Industriebond de oorzaak van de (vervroegde) actie is geweest. „Toen de mensen hoorden dat de FNV niet aan acties bij Wilton mocht deelnemen zijn ze boos geworden. Zo is die 'wile staking' spontaan uitge broken", aldus Piet de Smits, één van de getuigen. Naast Zagwijn, De Smits en Zeven bergen werden ook Rob van Vlier. Henk Braad, J. R. van Kouwen (chef beveiliging), H. Ribbens (beveili gingsambtenaar) en M. C. Oranje (be drijfsleider nieuwbouw montage bij WF) als getuigen opgeroepen. De laatste twee worden op 19 april ver hoord. Veel kwam er verder niet aan het licht. Slechts de afhandeling van de kosten leverde nog wat humor op. Piet de Smits bijvoorbeeld: ,,De ge maakte kosten? Het hierheen rijden met de auto en als het nog lang duurt ook een bekeuring". Wat dat betreft maakte Henny Zag wijn het helemaal bont. „Ik wil wel even praten over smartegeld. Ik had mijn vrouw en kinderen namelijk be loofd dat ik een lang weekeinde zou nemen maar door deze idiote toestan den gaat dat niet door. Daar zijn zij de dupe van". De onkosten komen op rekening van Wilton Fijenoord. Rotterdam Het eerste exemplaar van Jongeren krant Zuid is uit. Gisteren werd de kersver se zes pagina's dikke uit gave van de jongeren krant gepresenteerd in het open jongeren cen trum Baroeg in Lombar- dijen. Het zogeheten nulnum mer van de in het blauw uitgevoerde krant is gra tis. De oplage bedraagt tweeduizend exemplaren en zal verspreid worden in diverse club- en buurt huizen. Het is de bedoe ling, dat de jongerenkrant maandelijks zal gaan ver schijnen. De redactie van de jongeren krant heeft zich gericht op lezers van vijftien tot vijfen twintig jaar. De eveneens jonge redacteuren en redac trices gaan ervan uit, dat de lezer zeil 2ijn of haar stem moet kunnen laten gelden in de jongerenkrant. Het uit gangspunt: „Er wordt al te veel beslist èn gesproken. De krant wil spreekbuis zijn van jongeren en informatie bie den over huisvesting, werk loosheid, muziek, film etcete ra". Dit uitgangspunt wordt volle dig waargemaakt in het zo juist verschenen eerste num mer. Een greep uit de artike len: een kraakrubriek, een in terview met de makers van popdon der plus, gesprekken met Bram Vermeulen, hoofd inspecteur van de kinder- en zedenpolitie Reints en een re portage over Rotterdams' pun kwinkel The Swindle. De kosten van deze eerste jon gerenkrant zijn voor het groot ste deel betaald door de deel gemeenten Charlois, Hoogvliet en IJsselmonde. De continuï teit van het uitbrengen van Jongerenkrant Zuid hangt af van hoe de krant ontvangen wordt en hoeveel jongeren zich er toe aangetrokken voe len om mee te werken aan volgende prod uk ten. De redac tie staat open voor een ieder, die meent een wezenlijke bij drage te kunnen leveren aan het krantenwerk. Belangstellenden moeten maar eens bellen op dinsdag- of vrij dagmiddag tussen twee en vier uur; 19 12 32. Je kan natuur lijk even langswippen in de Baroeg aan de Spmozaweg 300. Rotterdam Na ander half jaar rustpauze her leeft de Rotterdamse Film liga volgende week in Venster II in de Gouver- nestraat. De bedoeling is om elke dinsdag- en woensdagavond om acht uur en half elf voorstellin gen te geven van klassieke films, films die nog niet in Rotterdam te 2ien waren, of in hel verleden maar een korte vertoni ngen- reeks haalde. Op dinsdagavond 6 april wordt 'Hoorah for Holly wood' gedraaid, een com pilatie van filmfragmen ten uit de glamourjaren van de filmstad bij het commentaar van Mickey Rooney. Op woensdag 7 april twee voorstellingen van 'Fingers', een griezel film van James Toback, met Harvey Keitel als ie mand, die klusjes opknapt. Voorts staan onder meer Jeanne Moreau's 'Lumiè- re', Eisensteins 'Potemkin', Fassbïnders 'Satansbraten' en Rohmers 'La Marquise d'O' op het programma. De contributie bedraagt tien gulden. Huisgenoten een lager tarief. Bergambacht De behande ling van de nota werkgelegen heid - vermeld in onze krant van woensdag - is uitgesteld. Vele raadsleden hadden zich niet kunnen verdiepen in het onderwerp, omdat de bijbeho rende rapporten niet bij de raadsstukken ter inzage had den gelegen. De nota is nu aangehouden tot de volgende raasvergadering.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 1