Geen extra subsidie voor peuterspeelzalen Werk voor 3 5 man definitief op de tocht leroemde striptekenaars ;omen Hoogstraat openen CPN'er leidt 'SP/CPN-lijst NAM neemt booreiland deze week in gebruik Manifestatie boekenweek on verstaanbaar, maargoed Massaal gebakkelei op Vlaardingerdijk VIAAR0IN6S DAGBLAD SCHIEDAMSCHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT i 'i 'wee auto's ernield Ondanks hogere kosten cao-pensioenpremie: 4 OJC-paal pas in oktober Paarden onder trein: spoorverkeer gestremd Motorrijder verongelukt Vaartland: als onze stichting niet mag bouwen: Ravage in tennisbal Gorzense jeugd blokkeert weg Hulpbrug 5 dagen gesloten i I L I i n l: Lij MAANDAG S APRIL 1962 juedam Op initiatief van Mgstraat-winkelier Rob oigkeek komen beroemde rip teken aars binnenkort at Schiedam om een bijdra ge leveren aan de feestelijke iropening van de Koogstraat. de Schiedamse binnenstad illen onder meer de namen m de Franse Kuifje-tekenaar ergê en de Belgische massa- verancier van stripverhalen 'illy Vandersteen, maar of te tekenaars inderdaad invitee rd zijn, viel dog oeilijk te verifiëren, it dit weekend was organisa- Lengkeek ziek en vanoch- nd was hij op reis naar Am- erdam. e stripdag zou op de derde iierdag vallen, dat de Hoog raaf haar heropening viert, edacbt wordt aan 8 mei. e namen van Hergé en Van- ;rsteen doen de deskundige ripliefhebbers in Schiedam iig5zins pretentieus aan, ant zij kunnen zich haast et voorstellen dat deze be mindheden naar Schiedam urnen voor de heropening an een gewone winkelstraat, aar als men in ogenschouw smt dat de Hoogstraat-win- 'iliers wel meer opzienbaren- huzarenstukjes willen uit jen, zoals wethouder Zijde- »ld bovenop een kameel zet- leuw-Beijerland Een 29- rige Maassluizer is betrokken iraakt bij een aanrijding op iLangeweg in Nieuw-Beijer- nd. Hij reed met zijn auto hierop een andere wagen, je bezig was linksaf te slaan, ïide wagens werden geheel imield. ten, dan maakt het de plannen met de striptekenaars ook niet geheel onwaarschijnlijk. Hergé is moeilijk van huis te krijgen, Vandersteen (teke naar van onder meer Suske en Wiske. de Rode Ridder en Ro bert en Bertrand) is meer m voor aardige activiteiten. Behalve hun namen worden genoemd de Nederlandse tekenaars Martin Lq- dewijk en Robert van der KrofL Deze twee tekenaars uit de Oberon-stal komen op zaterdag 17 april naar de Maassluise binnenstad. Morgenmiddag presenteren de winke liers van de Hoogstraat hun feestplan nen in de Amstelbron. VIaardingen De wijkin- stellingen in de stad die ook een zogenaamde niet- ingebouwde peuterspeel zaal exploiteren, hoeven er niet op te rekenen dat ze van de gemeente meer subsidie krijgen, nu het werkgeversaandeel voor het pensioenfonds voor de peuterleiding onlangs is verhoogd. Dat komt omdat de betref fende peuterleidsters door de instellingen betaald worden volgens de cao voor welzijns werk, terwijl de gemeente een lagere salaris-subsidie verleent. Ook de extra voor zieningen die nu uit die cao- status komen worden door de gemeente niet extra be taald, zo heeft het college van B en. W vorige week be sloten. Bij diverse wijkinstellingen in de stad, zoals die in de Oostwjjk en de VOP, bestaat de rare situatie dat de ene groep peuterleidsters, die werkzaam zijn in de wijkae- commodatie zelf, wél via de wekijns-cao worden betaald, terwijl de leidsters op een peuterzaal in dezelfde wijk, maar dan buiten het buurt huis gevestigd, bij de ge meente voor lagere salaris sen op de subsidierol staat. Om die rare situatie op te heffen wordt het verschil in salaris door de wijkinstellin gen zelf bijgepast. Al gerui me tijd wordt er bij de ge meente op aangedrongen, dat dat extra geld ook in de sub sidie wordt betrokken, maar tot nu toe heeft de gemeente dat steeds geweigerd, omdat ook het rijk de meerkosten niet vergoedt 'j? iaarding&n CPN en PSP komen mei een tatnenlijke lijst voor de gemeenteraadverkie- ^Cni ^ans Poldervaart (CPN) is gekozen tot '"rekker van de progressieve combinatie, immer twee op de kandidatenlijst staat Ruud Cortenberge (PSP). het gemeenschappelijk verkiezingspro- - amma is zaterdag op een vergadering van we partijen in hoofdlijnen vastgesteld. Be- ^gnjkste aandachtspunten uit het programma P woonlasten en stadsvernieuwing. L^jm®n?e weken wordt het programma op «aderlijke partijvergaderingen definitief be- arntigd. Moeilijkheden zal dat niet geven, .ryacht wordt dat slechts enkele kleine pun- i zullen worden bijgeschaafd. ^enkele maanden geleden onderhandelingen over een ndidatenlijst zijn geopend, •«ten de twee partijen al sa- aan het programma. "et begin heeft ook de PPR j*an meegedaan. Toen W de mogelijkheid nog on zent om voor de gemeen teverkiezingen een pro- combinatie van pn en le vormen- »i»» heeft echter afge- samenwerking met de w vonden de partijleden te Êaat met de Pm zee. CPN-PSP combinatie gokt twee raadzetels. Blijft h?t rjjar bij één, dan zal Hans ,Dejvaan de eerste twee deel uitmaken van de waarna zijn plaats wordt ■nomen door een afgevaar- van de PSP. De num- b.n?^le Gn. vier °P kandi- zijn respectievelijk f".?. Smit (CPN) en Ienkje (PSP), Spectaculaire constructies in de Wilhelmlnahaven te Schiedam: de Neddrill 4 vertrekt deze week, de Simon Stevin zal er nog wel een tijdje Schiedam Met een vertraging van enkele dagen vertrekt deze week het immense booreiland Neddrill 4 naar de Noordzee om er boringen te verrichten voor de Nederlandse Aardolie Maatschap pij (NAM). Het Schiedamse bedrijf Brown Root, dat enkele jaren geleden vanuit Rotterdam ver huisde naar het voormalige ter rein van de Nieuwe Waterweg- werf, heeft aan de Neddrill 4 het garantiewerk voltooid. Twee we ken geleden arriveerde het boor eiland in Schiedam, nadat het op een Japanse werf nieuw was op geleverd. Het was aanvankelijk de bedoe ling dat het booreiland vanoch tend om zes uur de werf verlaten zou hebben, maar zowel Brown Root-directeur De Pater als een inkoper van de Rotterdamse Ned- lloyd-dochter Neddrill sprak van ochtend van „probleempjes" waardoor lichte vertraging is ont staan. Van welke aard die moei lijkheden waren, was hen onbe kend. Met het laden is nochtans vanochtend een aanvang ge maakt, zo meende' de Neddnll- woord voerder. De Neddrill 4 is in tegenstel ling tot wat de naam doet ver moeden de derde grote zeecon structie van de Neddrill Neder land BV. De Neddrill 1 en 2 zijn boorschepen, nummer 3 ligt nog in aanbouw op een werf in Frankrijk. Twee weken heeft de enorme constructie in de Wilhelminaha- ven in Schiedam veel bekijks op geleverd er> menig beroeps- en amateurfotograaf getrokken, ter wijl er ook vele weggebruikers een tijdje voor bleven stilstaan. Het was ook imposant zoals het ding er lag, met pal ernaast het omstreden baggerplatform Simon Stevin bij de Hollandse Construc tie Groep (HCG), over de finan ciering waarvan de RSV en Vol- ker Stevin het maar niet eens kunnen worden en waarover een proces wordt gevoerd. De HCG werkt niet aan de Simon Stevin; het platform heeft er alleen een ligplaats maar elke dag dat het ding er ligt wordt het duizenden guldens duurder. Het probleem is nu weer ac tueel geworden, nu in de welzijns-cao het werkgever saandeel van de pensioenen omhoog is gegaan. Voor de peuterleidsters die officieel volgens de cao worden be taald wordt die verhoging wel via de subsidie opgevan gen, maar bij de nict-ïnge- bouwde peuterspeelzalen ge beurt dat niet. Volgens ambtenaar Snoek, die op het stadhuis met de zaak is belast, hoeft dat laat ste niet zo'n ent pr-bleem te zijn. „Het n, een paar duizena b per jaar; een bedrag dat meestal in de normale exploitatie van de speelzalen nog wel op te van gen is. Wij gaan er van uit dat de peuterspeelzalen niet verplicht zijn om die cao toe te passen, en dus moet men deze kosten ook maar zelf dragen." Wel wil de gemeen te, als binnenkort een over zicht binnen is van de exacte bedragen waar het om gaat, proberen het rijk zover te krijgen dat men de meerkos ten voor zijn rekening neemt. Volgens de woordvoerder op het stadhuis begint ook het ministerie wel in te zien, dat de rare toestand met het ver schillend betalen van de di verse peuterleidsters langza merhand veranderd moet worden. „Men deinst echter terug voor de financiële con sequenties. Als men die zaak zou rechttrekken, zou dat al leen al voor Vlaardingen een bedrag van 60.000 gulden kosten. Over het hele land genomen wordt dat een gi gantische hoop geld." schrijvers weemoedt en Hans Dorresteljn waren even In het Schiedamse museum. Schiedam Het slechte geluid nekte de ma nifestatie ter gelegenheid van de boeken week, die vrijdagavond in de aula van het stedelijk museum werd gehouden. H2ns Dor- resteijn en Levi Weemoedt waren naar Schiedam gekomen om voor te lezen uit ei gen werk en vanzelfsprekend de verkoop van hun boeken te bevorderen. „Ik geloof dat mijn stem wat macaber klinkt", concludeerde ook Weemoedt Hans Dorrestein was helemaal slecht te verstaan, vooral wanneer hij zichzelf op de piano bege leidde. Dat betreurden de in ruime getale op gekomen bezoekers ten zeerste. Veel van Dorresteijns grollen (als altijd van het kali ber: „Jullie mogen dan gek zijn van Freek de Jonge, maar ik heb toevallig wèl betere ogen") gingen zo verloren. Maar dat was voor de organiserende boekhandelaren niet zó erg, want dan kochten de bezoekers ten minste een boekje van hem. Na de pauze lazen de beide schrijvers een wat langer verhaal voor. Dat werd afgewis seld door een bandopname van een orgelstuk van Kees Passchier. Zijn Tom Poes Suite" had alles te maken met het boek van Maar ten Toonder, dat dit jaar boekenweekge schenk is. Schiedam In de Schiedamse jongerencafé's ging dit weekeinde 's avonds het bericht als een lopend vuurtje, als zou de eerste paal voor het open jongerencentrum (OJC) Schiedam-Noord pas in oktober geslagen worden. Dat kon vanochtend op het stadskantoor niet bevestigd worden. Een ambtenaar van de betrokken afdeling cultuur, sport en jeugd (CSJ) liet weten dat de datum van de eerste paal afhankelijk is van de snelheid, waarmee gedeputeerde sta ten (GS) van Zuid-Holland goedkeuring hechten aan het OJC-besluit van de Schiedamse gemeenteraad, „En wan neer dat zal zijn, is ons nog niet bekend," aldus de woord voerder van de gemeente. „Het moet wel gezegd dat de snelheid, waarmee de provincie werkt, de laatste maanden iets is toegenomen." In het Provinciehuis kon men vanochtend nog geen uit sluitsel geven, of GS de zaak al hebben besproken. Maassluis Twee uit mane ge Oranjehoeve in Maasdijk weggelopen paarden zijn gis termorgen om even voor ze ven uur op Maassluis grond gebied onder de trein geko men. De dieren waren vrij wel op slag dood, Omdat de twee dode paarden door hun gewicht niet van de rails afgedragen konden worden, was er gedurende anderhalf uur in de richting Hoek van Holland geen treinverkeer mogelijk. Op het andere traject kon bijna zonder oponthoud verder ge reden worden. Vlaardingen De 22-iL..0_ Gerard Louter uit Maassluis is gisteravond bij een verkeers ongeluk om het leven geko men. Op de zuid-oostelijke afrit van de Schiedamsedijk naar de Hoflaan raakte hij een trottoir band en verloor de macht over het stuur. Hij kwam tegen een lichtmast tot stilstand. De man was op slag dood. De politie vermoedt dat de motorrijder de bocht te snel probeerde te nemen. Schiedam Zo'n 25 mannen en vrouwen waren vrij dagnacht betrokken bij een groot handgemeen op de Vlaardingerdijk. Over de oorzaak tast de politie nog in het duister. Vermoed wordt dat het gaat om een uit de hand gelopen burenruzie. Toen de Schiedamse politie om even voor tweeën 's nachts op de hoek van de Vlaardingerdijk en de Johan Vermeerstraat arriveerde, was de ruzie al snel beëin digd. Er werden geen arrestaties verricht. Wel is de po litie nog op zoek naar de daderfs) van een aantal ver nielingen. Zo is een ruit van een woning (ter grootte van een bij anderhalve meter) aan diggelen gegaan en werden de motorkap en spatbord van een geparkeerde auto ingedeukt. De eigenaar hiervan heeft reeds aangifte gedaan bij de politie. Hij spreekt van een schade van tweeduizend gulden. Vlaardingen Indien de Vlaardingse gemeenteraad volgende maand toestem ming aan de protestant chris telijke stichting onthoudt voor de bouw van het nieu we bejaardentehuis, kan der tig procent van de huidige arbeidsplaatsen in het ver zorgingstehuis Vaartland op de tocht komen te staan. De raad zou daarmee tegen de wil van provinciale staten ingaan en mogelijk de bouw langdurig vertragen. Een il van I deel het personeel van Vaartland, dat door de reno vatie van het verzorgingste huis overbodig wordt, zou daardoor niet kunnen wor den overgeplaatst naar de toekomstige bejaardenflat. „Als onze stichting niet bouwt, komt er niks van", is directeur Blankensteijn van Vaartland van mening. „Dat heeft ongetwijfeld effect op de werkgelegenheid voor on geveer 35 leden van ons per soneel. Want voordat een an der kan gaan bouwen, zal toch zeker een aantal jaren overbrugd moeten worden". Directeur Blankensteijn doelt daarmee op het voorne men van de provinciale overheid om de verklaring van geen bezwaar aan de protestant christelijke stich ting voor huisvesting en ver zorging van bejaarden te verlenen. Het enige wat Vaartland en De Wetering, de twee verzorgingstehuizen die achter de protestant christelijke stichting staan, nog ontbreekt is de goedkeu ring van de verklaring door CRM. Een dergelijke verklaring is noodzakelijk om de bouw van het bejaardentehuis te kunnen verwezelijken. Als de meerderheid van de raad zich echter anders uitspreekt dus tegen het principe-be sluit van provinciale staten en kiest voor de algemene stichting, bestaat de mogelij-* beid dat de nieuwbouw zelfs op de lange baan wordt ge schoven. De gemeente Vlaar dingen zou in een ingewik kelde en tijdrovende proce dureslag met de provincie te recht kunnen komen, iets waarvoor CDA-wethouder Jelle Wijnstok al eens heeft gewaarschuwd. Het bezwaar van de PvdA- fractie voor een kerkelijk be jaardentehuis is, dat het aan tal gelovige Vlaardingers drastisch daalt. Directeur Blankensteijn vindt dit ech ter niet ter zake doen, „Met die ontwikkeling groeien dan toch ook de mensen in onze stichting mee. Als de mensen minder kerkelijk zijn, zouden de hervormden dan ook niet steeds algeme ner worden? Natuurlijk zijn ook niet gelovige bejaarden straks van harte welkom, als de protestant christelijke stichting de bouw ter hand neemt. In Vaartland is mo menteel ook ruim twintig procent van de bewoners al gemeen". Maassluis Onbekenden heb ben dit weekend huis gehou den in tennishal Op de Dreef in de Maassluise Steendijkpol- der. Er werden deuren inge trapt en de kluis werd uit de muur getrokken en openge broken. Hoeveel hier in zat kon gisteravond nog niet ge zegd worden. Ook het schade bedrag is nog onbekend. In diezelfde vrijdagnacht werd ook ingebroken in een aantal sportkantines. Schiedam Een groep van dertig Gorzense jongeren heeft gisteravond de Nieuwe Maas straat geblokkeerd. Zij deden dit omdat zij het wachten op een eigen sociëteit beu zijn. Toen de jongeren om even na tienen geen aanstalten maak ten het oude meubilair weer van de weg te verwijderen, verrichtte de Schiedamse poli tie vier arrestaties. De jongens moesten echter kort daarop al weer vrijgela ten worden omdat zij niets on wettigs hadden gedaan. Ge- meentepersoneel heeft het meubilair later op de avond opgeruimd. Schiedam De hulpbrug over de Schie naar de *s Grave- landsepolder zal van maandag 19 april tot en met vrijdag 23 april vijf voor alle verkeer zijn gesloten. Als de reparatie werkzaamheden vlot verlopen, is de brug misschien eerder weer bruikbaar. Via borden zal het verkeer worden omge leid. i "il

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 13