NOC is niet te groot van opzet' V erzorgingstehuis wél in gemeenteraad Rijk betaalt geen cent aan ?oortjes9 VLAARKS OAGBIAD SCHfEDAMSGHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT [Showband toetert er op los in stadhuis PvdA kritisch tegenover meer personeel Burgemeester krijgt opgeknapte kamer Bestuur Noodopvangcentrum: Inbraak in tennishal Bed Woudhoek Bouw moet worden gegund mmz Onbekenden houden huis in omstreden 'fitnessruimte' Brown Root houdt Gorzen nacht wakker Boemerang springt in op idee Van der Louw OJCwil toch CAI- aansluiting Spuitbus door ruit gegooid DFNSDAG 6 APRIL 1982 ■f, Vlaardingen Het be- - stuur van het Noodopvang- centrum heeft de veron derstelling, dat het NOC wel eens te groot van opzet zou kunnen zijn, van de hand gewezen. Afslanking -van het opvangcentrum, door vermindering van het aantal bedden of afvloeien van een van de betaalde medewerkers, zou er nau welijks toe leiden dat het exploitatietekort wordt r 7 verminderd, schrijft het NOC-bestuur in een brièf aan de gemeenteraad. In een adviesnota van de af- deling algemene zaken is on- langs de vraag gesteld, of de capaciteit van het NOC voor de regio niet te groot is, ge zien de onderbezetting waar het opvangcentrum mee te kampen heeft. Het NOC geeft in haar brief aan, dat die onderbezetting aanzien lijk lager is dan in de nota wordt gesuggereerd. De be zetting van het centrum va rieert sterk per maand en conclusies op basis van oen tijdsbestek van twee maan den kunnen niet getrokken worden, zo meent het be stuur. „Van belang is een analyse over een veel groter tijdsbestek. Dan valt te con stateren dat halverwege 1981 de bezetting is gestegen ten opzichte van het jaar daar voor. Dit is een logisch ge volg van de regionalisering van het NOC, waardoor nu ook mensen vanuit Schie dam en Maassluis geplaatst kunnen worden." Volgens het bestuur van het opvang centrum is te verivachten, dat de bezetting de komende tijd alleen maar beter zal worden, vooral omdat de op vanghuizen in Rotterdam structureel overbezet zijn en kortdurende opvangmoge lijkheden voor gezinnen. zoals het NOC die biedt, niet ruim voorhanden zijn in de regio. Het exploitatietekort kan niet worden teruggebracht door het aantal bedden te verminderen, zo wordt in de brief gesteld. De capaciteit die CRM voorschrijft is tien bedden; het aanwezige meer-aantal heeft slechts minimale financiële conse quenties en stelt het NOC in staat plotselinge pieken op te vangen. Ook het ontslaan van een van de betaalde krachten is volgens het NOC geen oplossing, omdat dan door CRM een iager tarief wordt vastgesteld, zodat ook de inkomsten zullen vermin deren. Daar komt bij dat het NOC-bestuur het huidige aantal personeelsleden al als minimaal ervaart. Het NOC is een van de zeldzame noodopvangcentra die nog ónder de CRM-norm zitten, wat de personeelsbezetting betreft, aldus het bestuur. Muzikaal protest Liberie Vlaardingen De Showband Li her té Iaat morgenavond voor de raadsver gadering een muzikaal profest horen legen het gemeentelijk besluit over de huurverhoging voor hun repetitie ruimte. De band diende daar al een bezwaarschrift tegen in, maar dat bet stadhuis zou komen„U hoort'nog werd afgewezen. Nu heeft de hele Fe- van ons", waren de Jaatste woorden deratie van Vlaardingse Muziekgczel- van hun onlangs verstuurde protest- schappen zich achter het protest van brief. Libertê geschaard. De federatie verspreidt morgen onder de raadsleden een motie, waarin staat dat burgemeester en wethouders wei nig zorgvuldig zijn geweest bij het ne men van hun besluit. De gevolgen van de huurverhoging zouden volgens Liberté desastreus zijn. De band zou daardoor minder kunnen repeteren en gaandeweg aan kwaliteit verliezen. In een eerdere brief sprak de show band van 'een langzame dood' waar toe zij door Ben W veroordeeld is. De federatie, waarbij Libertê is aangeslo ten. noemt het onaanvaardbaar dat het besluit in deze vorm gehandhaafd blijft. Het college zou stappen moeten nemen om alsnog tot een voor alle partijen aanvaardbare oplossing te ko men. De showband had al laten door schemeren, dat er een blaaspartij in Uitbreiding GSD gevoelige zaak Vlaardingen Rijkswater staat zal geen cent meebeta len aan de openstelling van de zogenaamde 'oortjes' bij de Beneluxtunnel. Door openstelling van de oortjes r_. kan het verkeer direct na de M tunnel de rijksweg af, waar- ,door op andere routes het verkeer in Schiedam en Vlaardingen minder druk zal worden. ^Jarenlang heeft rijkswater staat op het standpunt ge staan dat openstelling van de oortjes niet haalbaar was. De sop- en afritten worden mo- imenteel uitsluitend gebruikt door bussen van het open- 'baar vervoer en bij calamï- 'teiten door politie brandweer en ziekenvervoer. Door de •opritten te verruimen zou 'het toch mogelijk zijn ze 'open te stellen voor het ove rig verkeer. Voorlichter Gerritsen van hef ministerie van verkeer 'en waterstaat verklaarde ^desgevraagd tegenover onze 'krant dat het om een plaatse- 'lijk~belang gaat. „Daarom zal |fhet rijk er niet aan mee beta len. Rijkswaterstaat moet er 'voor zorgen dat het verkeer ^oed de rijksweg op en af t«n en dat is in die buurt het geval". Van de kant van de gemeente Vlaardingen wordi er^op gewezen dat er nog geen definitief antwoord is ,van het ministerie over eventuele financiële steun. "Maassluis Bij een inbraak ^"de tennishal aan de Dreef .nebben inbrekers een bedrag van zeker duizend gulden buit gemaakt- Er. werd een kluis openge broken met daarin 520 gul- doi en ook een geldkistje toet 500 gulden werd meege nomen. Verder wordt uit de *assa in het keldingwinkeltje ten onbekend bedrag ver- oust De inbrekers lieten een complete ravage achter. Deu ren en frisdrankautomaten waren op grove wijze open- «etrapt. fdiiiiiiiniiiijiiiiiuiiiuiihiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiii iimiuinniiinniiiinniiinimiiiiiinniiiiiiiminianiniiiiiiniiii De nieuwe burgemeester van Vlaardingen, mr. Fred van Uer, kan over anderhalve week zijn intrek nemen In een fraai opgeknapte kamer. Op het stadhuis is de afgelo pen dagen een grondige schoonmaakbeurt uitgevoerd, zodat de burgemeesterska mer weer blinkt als een zonnetje. Chef huishoudelijke dienst Baas: „Die kamer is een tijdje uit de roulatie geweest, dus er moest wel het nodige gebeuren. Ik heb tegen de werksters gezegd: het is schoonmaak tijd, dus effe lekker schoonmaken, de gordijnen wassen en zo". Aan het fnterieur van de burgemeesterskamer wordt voorlopig niet veel veranderd. De open haard, die in de tijd van Heusdens aanwezig was, komt niet terug. Baas: ,,lk kan me voorstellen dat meneer Van Uer de kamer nog wel wat aan zijn persoonlijke wensen wil aanpassen, jmet wat anders aan de muur enzo, maar verder kan alles blijven zoals het is." Wat die persoonlijke smaak van Van Uer betreft: er zal waarschijnlijk naar zijn mening wat te weinig beeldende kunst in de kamer aanwezig zijn. Dat Is de nieuwe burgemeester niet gewend: zijn wethouderskamer in Den Haag, die hij nog voor een paar dagen be mant, hangt en staat juist helemaal vol met allerhande kunstuitingen. Opvallend is wat dat betreft dat veel schilderijen in huidige wethouderskamer stations afbeelden, aanslui tend bij zijn grote hobby, het spelen met treinen. Het valt daarom le verwachten dat zijn nieuwe kamer in Vlaardingen in die zin nog wei wat aanpassingen zal krijgen. Schiedam Met het voorstel om vier extra ambtena ren aan te trekken bij de gemeentelijke sociale dienst <GSD) staat de huidige gemeenteraad aan de voor avond van zijn laatste schermutselingen. Het begint er langzaam naar uit te zien dat de gevreesde ombuigïngs- operatie pas n£ de verkiezingen op 2 juni wordt gehou den, omdat door een te strak tijdsschema wellicht ook mei niet haalbaar zal zijn, en dat maakt de GDS-uit- breiding dan tot het laatste hete hangijzer voor de vier jaar lang moeizaam gebleken PvdA/CDA-coalitie. Gisteravond kcvsterde CDA- PvdA'ers, dat wat hem betreft raadslid Els Hellwïg nog de hoop dat het allemaal wel mee zou vallen. De PvdA liet het afweten op de commis sievergadering van sociale zaken, waar de wel aanwezi ge politici (van PPR, VVD en CDA) akkoord gingen met de personele uitbreiding van de sociale dienst Heli- wig noemde het 'bijzonder jammer' dat de PvdA ver stek liet gaan en zij voelde nattigheid: „Ik hoop niet dat dit voorstel in de gemeente raad nu weer leidt tot conf licten met de PvdA." Waar op Gerard Verhulsdonk van de VVD schamperend op merkte: „Hoe sterk is toch die coalitie?" Vanochtend werd duidelijk dat de PvdA althans, in ie der geval een deel van die partij zich zal verzetten te gen het voorstel en niet eens zozeer omdat ermee vooruit gelopen wordt op de ombui gingsoperatie, waarvoor al zo veel zaken uitgesteld moesten worden. In het nieuwe verkie- zingsprogram spreekt de PvdA zich uit voor een duidelijke scheiding tussen materiele en immateriële dienstverlening, wat erop neerkomt dat de GSD meer moet worden ge zien als 'uitkeringsfabriek' dan als instantie waar men ook in tensief aan maatschappelijk werk doet. Tenslotte komen de uitkeringsgerechtigden voor geld, niet orn een praatje te maken over hun welzijn, zo redeneerde de PvdA bij de tot standkoming van het program. Personele uitbreiding zou dan ook onnodig zijn en vanoch tend zei Jos van der Lugt, een der gisteren afwezige dc noodzaak tot uitbreiding niet bewezen is. Momenteel houdt de GSD zich wèl bezig met het zogenoemde bijstandsmaatschappelijk werk en voor directeur Gérard Smits en wethouder Riet Ta verne (CDA) is dat zelfs een prioriteit. Komt er geen uit breiding bij de dienst waar het ziekteverzuim heel hoog is, dan zou Taverne eerder de ook noodzakelijke schuldsane ring en begeleiding bij her huisvesting willen laten vallen dan het bijstandsmaatschappe lijk werk, zo bleek gisteravond op de commissievergadering. Binnen de PvdA vindt men dit een onterechte prioriteit. De PvdA-fractie heeft er nog niet over, vergaderd. Fractie leider Gé Brouwer zei vanoch tend de afwezigheid van zijn partijgenoten in de commissie te betreuren, maar betwijfelde of het voorstel in de gemeen teraad tot moeilijkheden zal leiden. Hij kende het stuk ove rigens niet, zei hij. Eerst dachten we aan een nog laat op gang gekomen mi lieu-actie om Woudhoek- Noord voor massale woning bouw te vrijwaren. Red Woud- hoek van de ondergang, houd het landschappelijk zoiets dus. Maar even doorlezen van alle gralfiti in de buurt van de Poldervaart en Spierïngshoek maakte duidelijk, dat Schie dam hier met rode jeugd te maken heeft. Red Woudhoek. net zoals je vroeger de Blue Diamonds had. Toch eens op letten op 2 juni hoe Woudhoek stemt. Vlaardingen Het voorstel van B en W aan de gemeente raad van Vlaardingen om het nieuwe verzorgingstehuis op de Oosthavenkade te laten bouwen door de algemene stich ting tot huisvesting en verzorging van bejaarden en om de grond op de hoek van de Oosthavenkade en de le Van Ley- den Gaelstraat aan deze stichting in erfpacht uit te geven, komt wél in de vergadering van de gemeenteraad van deze week aan de orde. Woensdag behandelt de raad het voorstel als punt 10 van de agenda. derheid van het college aan gegeven dat dit de algemene stichting moet zijn, maar de twee CDA-wethouders vin den dat de protestants-chris telijke stichting opdrachtge ver moet worden. Ook de ge meenteraad is sterk verdeeld over het collegevoorstel. Vorige week meldden we dat burgemeester en wethouders hadden besloten het voorstel van de agenda af te voeren. Dit is een misverstand: een ander voorstel van B en W tot uitgifte van grond aan de algemene stichting is afge voerd, namelijk voor de bouw van een bejaardenhuis aan de Westhavenkade 95. Hiervoor is de administratie ve overboeking van de grond uit het grondbedrijf nog niet afgerond. De bouw van het bejaardenhuis komt nu in de mei-raad aan de orde. Tijdens de vergadering van woensdeg zal de raad de knoop moeten doorhakken over de vraag aan wie de bouw van het nieuwe ver zorgingstehuis wordt gegund. Zoals bekend heeft de meer- Schiedam Het zit de twee Vlaardingers, die in de Graaf Floris- straat een fitnessruimte (met borrelbaden en een sauna) willen be ginnen niet mee. Was er eerst een aantal bewoners uit Schïedam- West dat fel tegen die plannen ageerde en besloot massaal bezwaar schriften in te dienen; dit weekend werd er voor drieduizend gulden schade aangericht in het pand waar vroeger het garagebedrijf Van Roon gevestigd was. Waarschijnlijk in de nacht van saterdag op zon dag werden alle ruiten van het pand aan de Graaf Fiorisstraat inge gooid. Voorts verschafte men zich toegang tot het gebouw. Eén van de Vlaardingers had in de voormalige garage zijn Citrofcn-Oldtimer gestald. Deze wagen werd beklad met verf en men liep over de auto heen. De wagen liep ook lichte brandschade op. Schiedam De afrondende werkzaamheden aan de Ned- drill 4 in de Wilhelmmaha- ven hebben vannacht een flink aantal bewoners van de Gorzen uit hun slaap gehou den. Is het doorgaans het omstre den schoonmaakbedrijf Tan- kercleamng dat de wijk overlast bezorgt, deze keer was het een constant aan houdend geraas en gepiep bij Brown Root dat de hele nacht in Schiedam-Zuid waarneembaar was. Niette min kwamen er bij de meld kamer Rijnmond slechts twee klachten over geluid hinder bmnen. Maar btj deze dienst gaat men er altijd van uit dat niet iedereen met een klacht opbelt en dat één tele fonische melding staat voor veel meer klachten. Schiedam De Stichting Ra dio Boemerang wil een week voor de gemeenteraadsverkie zingen een experimentele ra dio-uitzending over de kabel verzorgen. Minister André van der Louw (CRM) liet onlangs weten dat alle gemeenten op 26 mei een speciale zendmach tiging kunnen krijgen om, in het kader van de verkiezin gen, lokale radio te brengen. Radio Boemerang ss hier razendsnel op ingesprongen. Gedacht wordt aan een forum discussie waar alle politieke partijen aan deelnemen. De discussie zou geleid moeten worden door de nestor van de Schiedamse pers, Ruud van Hou welingen. Volgens een woordvoerder van de voormalige etherpira ten hebben de meeste fracties in de Schiedamse gemeente raad positief op de plannen van Boemerang gereageerd. Ook bij de openbare nutsbe drijven zouden er, technisch gezien, geen problemen be staan. De Schiedamse Gemeenschap had voor 26 mei eveneens een politieke discussie gepland staan, maar volgens diezelfde woordvoerder heeft de direc teur van de SG, Ruud PiUard, hen laten weten dat ook hij het grote nut van een lokale uitzending inziet. Boemerang rekent er op dat dit tot samen werking zal leiden Vlaardingen Het bestuur van het open jongerencentrum Summerstreet heeft zich tot de gemeenteraad gewend om te proberen, toch subsidie te krij gen voor de aansluiting van het OJC op het CAl-net Het college van B en W heeft on langs een subsidie-aanvraag voor dit doel van ruim 6500 gulden afgewezen. „Wij vinden het onbegrijpelijk dat met de bouw van het OJC geen rekening gehouden is met een CAI-aansluitmg, ter wijl bekend was dat heel Vlaardingen zou worden aan gesloten op de CAI, Wij wijzen er met nadruk op dat een CAI-aansIuiting zeer noodza kelijk is voor een goede radio- en tv-ontvangst, welke nodig is voor ons sociaal-cultureel programma. Jongeren en mu ziek (op radio en tv) zijn twee met te scheiden grootheden" schrijft het OJC aan de ge meenteraad. Het college van B en W heeft voorgesteld, de brief te bespre ken tn de commissie voor so ciaal-culturele activiteiten. Schiedam „Wie het laatst lacht, lacht het best", dacht de onbekend gebleven bestuurder van een lelijk eendje. Hij had op de BK-Laan ruzie gekregen met een 44-jarige vrachtwa genchauffeur uit Zwijndrecht over het niet verlenen van voorrang, Er werd een beetje geruzied en toen het tweetal weer in hun auto's stapte pak te de ene man snel een spuit bus uit de eend en smeet die door de zijruit van de vracht wagen. De verbouwereerde chauffeur reed meteen maar door naar het politiebureau om aangifte te doen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 1