WITERWEI Parlement kan nieuwe provincie zó in vier flats huisvesten fNiet alleen uit op glamour van Schiedam vergeet D-66-motie PvdA-lijsttrekker Wiebe Gouma: Politie waarschuwt voor punk vrouwtje 1000 m2 OPSLAGTERREIN uitgebrand Burgerlijke stand gemeente Vlaardingen Man onwel: auto belandt in sloot Lentemode nieuwe stijl Rotterdams Nieuwsblad dinsdag 6 apn! 1962 Schiedam De Rotterdamse kantoormake laar Jones Lang Wootton zal er blij mee zijn: D'66 steekt opnieuw van wal met een pleidooi om Schiedam hoofdstad van de toekomstige provincie Rijnmond te maken. In februari vo rig jaar was dat ook al het geval en het kwam zelfs tot een motie van de democraten in de gemeenteraad, die brede steun ondervond maar de twee raadsleden die D'66 in Schie dam rijk is, zijn diep bedroefd in de activitei ten van B en VV tot nu toe. Het geacht college heeft nie mand, zelfs geen lagere ambte naar, afgevaardigd naar een onlangs gehouden hoorzitting in Den Haag, waar alle be langhebbenden hun wensen Kenbaar konden maken over de provincievorming. Geen Schiedammer was er. Hoe komt men in de Tweede Ka mer nu nog tijdig dus vóór 22 april te weten dat Schie dam interesse heeft in het fun geren als hoofstad? D'66 vraagt zich dat in alle onrust af en daarom hebben raadsle den Rob Hijmans en Anne- Marijke Peterhans zelfs schrif telijke vragen gesteld aan het college van B en W. D'66 redeneerde een jaar gele den als volgt: al te vaak wordt Rijnmond geïdentificeerd met Rotterdam en dat zou zeker het geval zijn, als Rotterdam ook hoofdstad van de nieuwe provincie wordt. Een andere gemeente was dus wenselijk, er moest een situatie ontstaan zoals in Noord-Holland waarin Amsterdam ook geen hoofd stad van de provincie is, Bo vendien, daar wezen de demo craten toen op, er waren in het Schiedamse industriegebied 's- Graveland vier grote kan toorflats in aanbouw, terwijl er ook andere plannen voor nieu we kantoorruimte in Schie dam bestonden, dus huisves ting van het nieuwe provincie- personeel mocht in Schiedam niet als een onoverkomelijk probleem worden beschouwd integendeel zelfs. De pro vincie zou hier zó haar intrek kunnen nemen. Ach. ware het zo gegaan Jo nes Lang Wootton zou ettelijke kopzorgen minder hebben ge had. Het Maasstedelijke make laarsbureau in kantoren staan nu voor de zware taak onder de Nederlandse bedrijven in teressante gegadigden te zoe ken voor de vier kantoorflats in 's-Graveland, die Van Wij nen Vastgoed op het punt staat op te leveren. Een heel pro- vmcieapparaat zou een aan zienlijk deel van die vier flats snel vullen. door Kor Kegel Maar D'66 is dus bedroefd en gelet op de reacties van een jaar terug maakt het die te leurstelling eigenlijk een tikje laat kenbaar. Want hoewel de Schiedamse gemeenteraad de D'66-motïe om Schiedam als hoofdstad voor te dragen aan nam, geschiedde dat in een ze kere schampere bui. Zo van: welja, waarom niet, 't kan nooit kwaad. Maar van puur gelóóf in de D'66-motie getuig de vrijwel niemand buiten de democraten Hijmans en Peter hans zelf. Om die reden had D'66 de ont wikkelingen beter kunnen volgen dan nu (achteraf) het geval blijkt. Die mening zijn de andere partijen toegedaan. Wat D'66 nu wil, wordt vrij al gemeen beschouwd als mos terd na de maaltijd maar, 20 is de reactie terug ook dan nog kan mosterd lekker zijn. Wat zijn die ontwikkelingen? Op 12 februari bracht de vaste kamercommissie van binnen landse zaken een werkbezoek aan Rijnmond om de menin gen te peilen, en in het officie- Je circuit waren die meningen wel bekend, maar het kan voor een kamercommissie geen kwaad om ook eens in informele gesprekken dieper op de zaken in te gaan. Op die manier leren de parlementa riërs de bedoelingen op de achtergrond van de betrokken instanties kennen. En op 18 fe bruari van dit jaar was er dus die hoorzitting in de residen tiestad, waarvan de Staatscou- Anne-Marijke Peterhans-Steen (34): Schiedam doet er niels aan.,. rant, die elk zichzelf respecte rend politicus leest, een aan kondiging had gepubliceerd, In beide gevallen had Schie dam verstek laten gaan, zo is de indruk van D*66. Vandaar de vragen op papier aan B en W. „Waarom ontbrak de ge meente Schiedam op voor noemde hoorzitting?" zo vra gen Hijmans en Peterhans verontwaardigd. En zij drin gen aan op een poging van B en W om de in de vorig jaar aanvaarde motie genoemde wensen alsnog ter tafel van de Tweede Kamer te brengen. Dat moet dan voor de tweeëntwintigste van deze maand gebeuren, want tot 20- lang hebben de diverse frac ties de tijd om hun visie op het wetsontwerp aan het kabinet- Van Agt kenbaar te maken. Voor zover er door Schiedam geen pogingen zijn gedaan: de partijen verwijten het elkaar. D'56 vindt het college laks, maar, zo vinden anderen, als de democraten er echt zo hap pig op waren, hadden zij het college bijtijds op die hoorzit ting kunnen attenderen. In het geval dat zulks nodig zou blijken, het college verdiene een onvoldoende. Men behoort de Staatscourant te lezen. In het geval dat men nog steeds een schampere houding aan neemt over de D'66-motie, dan verdienen die partijen een on voldoende die zich een jaar ge leden achter D'66 schaarden, want als je iets echt niet ziet zitten, dan moet je ook niet doen alsof ook niet in de politiek. De kritiek, die er op D'66 bestaat, als zou die partij niemand aan de ontwikkelin gen herinnerd hebben, worden door Hijmans en Peterhans dan ock niet als serieus geno men. Schiedam Een brandende lucifer deed het interieur van een personenauto in vlammen op gaan. De wagen stond ge parkeerd aan de Lange Nieuwstraat voor het postkan toor eri de bestuurder had voor hij zijn auto verliet nog even een sigaret aangestoken. De nbg brandende lucifer werd achteloos in de asbak gegooid. De brandweer zorgde er voor dat de schade tot het interieur beperkt bleef. Geboren 23 maart 1082: Leo nard. z v. A. Goedknegt en M. P.- Dijkshoorn, Emmastr. 50, Vld. 24 maart 1982: Anne- Roos, d.v. P, Hoogenraad en N, den Dekker, Dennendai 13, Maassluis; Bart, z.v. J. A. tm- hof en J. J. J. Droog, W. Lode- wijkln 15, Vld. 25 maart 1982: Fenno, z.v. K. van Ettekoven en- J. H. Buijtenhek, Vette- oordskade 26. Vld, 28 maart 1982: Bryan, z.v. G. C. van der Wal en J. C. Verheul. Waran de 24, Maasland. 29 maart 1982: Sabrina, d v. a. J. M. M. Wessling en M. C. Bekker, Sparrendal 28, Maassluis. 30 maart 1982: Michael Sam, z.v. K. Nieuwstraten en T. H. Zeg waard, Gr. v. Prinstererstr. 31, Vld!: Yat John, z.v. K. S. Pang en -Y. M. Lau, Chopinstr. 33b, Vld. Gehuwd 25 maart 1982: Wil- lem Mauring Jongenburger, 23 jr en Elise Marianne van Sol- Kema. 21 jr; Jan Hendrik Ver bagen. 22 jr en Agnes Nagte- gaai, 23 jr; Jan Comelis de Visser, 26 jr en Jolanda Riet dijk. 20 jr. Overleden 22 maart 1982: Adolf Wilhelm Jeltema, 66 jr, Zwaluwenln 283, Vld. 23 maart 1982: Johannes Petrus van der Weijden, e.v, T. van der Kooij, 97 jr, Bülïtonflat 22, V]d; Theodorus Willem van der Steen, w.v. J. van Meurs, 83 jr, Broekweg 71. Vld. 24 maart 1982: Johannes Maan, e.v. p. A. Bijkerk. 69 jr, Ja- eobsdreef 32, Veldhoven. 28 maart 1982: Maria Johanna Taal, e.v. W. H_ Tolhuisen, 43 jr.. Berkendal 81, Maassluis. 29 maart 1982: Hendrik Johan nes Werkman, e.v. M. Hoogh- werff, 84 jr., Aalscholverin. f.62, Vld. Burgerlijke stand Maas sluis. Geboren: Pie ter Patrick, zoon Van: A. M. Steenks en van: K. Leerdam; Daphne Miriam, dochter van: H, G. J. Erende! en van: W. A. G. G. Brouwer; Johan Gerhard, zoon van: J. H. Gerdes en van: A. v.d. Berg. Overleden: D, J- Fokkers, A. vön dér Linden-Verduijn. Maasland Wiebe Gouma, lijsttrekker van de Partij van de Arbeid voor de gemeente raadsverkiezingen in Maasland, heeft de ne derlaag van de Statenverkiezingen alweer ge deeltelijk verwerkt. Zoals in het gehele land het geval was, moest de PvdA ook in Maas land stemmen inleveren. De socialisten kre gen 222 kiezers op hun hand, afgespiegeld op raadsverkiezingen te weinig om een zetel te behalen. ,.Er viel niets voor ons te jui chen", aldus Wiebe Gouma (35). „Ik heb een rotavond gehad". Zijn teleurstelling meteen na de verkiezingen loog er niet om. „Het is al leen jammer dat de mensen van de PvdA in de provin ciale staten de klappen moe ten opvangen van de lande lijke politiek". Gouma doelt daarbij ook op 2ijn plaatsgenoot Herman Koenen, die opnieuw in de staten werd gekozen. „Hij heeft zich toch enorm inge spannen voor het milieu en het zoetwaterprobleem voor het Westland". Ondanks de nederlaag zit de Maaslandse afdeling van de PvdA niet bij de pakken neer. „Die 222 kiezers in Maasland zijn een bewijs dat de PvdA een typische kern van aanhangers heeft. Het staat dan ook onomwonden vast dat we meedoen aan de raadsverkiezingen", waar voor Wiebe Gouma een goe de campagne aankondigt. Een hoogtepunt daarin is ze ker de komst van niemand minder dan partij voorzitter Max van de Berg naar Maas land op woensdag 19 mei. „We zijn daar erg blij mee", aldus Gouma. „Zijn komst is voor ons een unicum en zal gepaard gaan met een aantal festiviteiten". Ondanks de uitgedeelde tik rekent Wiebe Gouma toch op een raadszetel. Als overbuur man van het gemeentehuis blijft hij dan dicht bij huis, »Wij gaan keihard werken aan ons sociaal democratisch uitgangspunt voor de verkie zingen. Daarbij gaan we er vanuit dat die zetel er nu wel komt". Waarbij Gouma nog even te- ruk blikt op vier jaar gele den, toen hij slechts negen stemmen tekort kwam om gekozen te worden. „En als we het weer niet zouden ha len worden we beslist niet ongeloofwaardig. We zijn niet alleen uit op de glamour van een zetel. Dan gaan we buiten-parlementair voor tweehonderd procent wer ken aan de sociaal-democra tische samenleving". „Het is toch te gek", zo vervolgt Wiebe Gouma, die slijper van beroep is; „dat er in Maasland geen sociaal-demo cratische groepering in de raad zit. Maar buiten onze 222 kiezers waren er ook de 83 stemmen op PSP, PPR en CPN. Dat zegt mij toch wel iels voor het progressieve denken. Zij zullen niet 20 gauw naar de Open Groepe ring gaan". In het Nationaal Sleepva Museum te Maassluis is n menteel de tentoonsteUiL~ 'Van boegqaarder tot slepe3§ te bewonderen. De exposiüK gaat over haven- en kustsleepf boten van de oudste- tot de* huidige ontwikkelingen. yt De openingstijden zijn dang; lijks van 14.00 tot 17.00 uurf ('s zaterdags vanaf 10.00 uur):! Het museum is maandag gesb$ ten. De Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen houdt aan staande woensdag weer een, bijeenkomst voor belangstel- lenden. Brigitte Schrama zal dan over haar werk als gouds mid spreken. De aanvang is 10.00 uur. Op zijn wekelijkse lunchcon cert op het orgel van de Grote Kerk in Vlaardingen speelt Aad Zoutendijk werken van Johann Seb. Bach, Matthias Weckmann, Johann G. Wal-" ther en Wilhelm F. Bach. Be organist speelt donderdag van kwart voor tot kwart over een. De bingo in het dienstencen trum Holy op 9 april gaat niet door. De organisatie had er geen rekening mee gehouden dat het die dag Goede Vrijdag is en het dienstencentrum dus_ gesloten. De Schiedamse werkgroep Sippimaduwa zoekt met enige spoed vrijwilligers, die willen meewerken aan de jaarlijkse Sri Lanka-manifestaue in de Korenbeurs. De werkgroep; die met weerzin ziet hoe wes terse 'bloedzuigers' op dit 'pa radijs op aarde' optreden, wil op 22 en 23 mei door middel van een rommelmarkt, een fancy-fair en andere evene menten de aandacht vestigen op de banden tussen Schiedam en het Sri Lankese plaatsje Sippimaduwa. Vrijwilligers kunnen zich in de Korenbeurs opgeven. Het Leger des Hells houdt de traditie in ere. Zo ook op eer ste paasdag wanneer het mu-; ziekkorps en het zangkoor van het leger het jaarlijkse paasre- veille houden. De reveille wordt zondag gegeven aan de Rotterdamse weg bij de Van* Hogendorplaan en begint om negen uur. De tentoonstelling 'Vlaardin gen te kijk' in het streekmu seum over het leven en wér ken in de 19e en 20e eeuw in Vlaardingen is ook op tweede paasdag geopend. Van twee tot vier uur kwan men er honder den foto's, penningen en aard' ewerk te zien uit vervlogen tijden. Het museum is geves tigd aan de Kethelweg 50. Wiebe Gouma Achterhaald Wiebe Gouma erkent dat de PvdA twaalf jaar geleden ook heeft meegewerkt aan de oprichting van deze dorp spartij. Hij meent dat de doelstelling inmiddels ach terhaald is omdat politiek niet louter plaatselijk bedre ven kan worden. „Maasland is toch geen eiland. De par tijen hebben teveel te maken met de provinciale en lande lijke politiek". In dat verband noemt Gou ma als enkele voorbeelden de methylbromide-kwestie en vooral de werkgelegen heid. „Ik ben zelf werkne mer, gewoon arbeider, en daar ben ik trots op. Het scherpt je in je dagelijks be zig zijn met wat er op je af komt. Het zijn toch misstan den in de maatschappij, vooral nu dewerkgelegen heid veel slechter wordt en veel mensen moeten rond zien te komen van een mini mum inkomen". In het verkiezingsprogram ma van de Maaslandse PvdA wordt dan ook aangedrongen om ook in Maasland geld uit .de begroting te onttrekken ten behoeve van de werk gelegenheid. Hoog op de prioriteitenlijst staat ook de bouw van een sporthal. „Daarover is bij ons geen en kele discussie meer", aldus Wiebe Gouma. „Die had er als lang moeten staan." Vlaardingen Een zielig verhaal over een ernstig ziek kind waaarvoor zij medicij nen moet kopen, heeft een circa 22-jarige vrouw al heel wat geld opgeleverd. De poli tie zegt dat het om een nep- verhaal gaat en waarschuwt de bevolking niet in te gaan op de 'smeekbede* van de punkachtig geklede vrouw. De zwaar opgemaakte vrouw met kort blond haar belt bij willekeurige mensen aan en steekt vervolgens haar ver haal at Op deze wijze heeft ze al heel wat meevoelende Vlaardingers er in laten lo pen. Schiedam Snel optreden van de medepassagiere en een dosis geluk voorkwam erger toen een 67-jarige bestuurder van een personenauto op de afslag van rijksweg 20 naar Schiedam-Noord plotseling on wel werd. De auto reed over de andere rijbaan, waar geen enkele te genligger was, en belandde ift een sloot, De man werd ter ob servatie in het Schielandzie- ken huis opgenomen, maar kon later weer terug naar zijn woonplaats Delft. Te huur aangeboden in Vlaardingen (verhard) Telefoon 01749-46597. Ik heb n krant in mijn hand! Modéla V lentemode nieurve stijl, is vooral katoen, bijvoorbeeld de "andere" bmckrvk in poplin, seersucker, jeans en gabardine. Zovxl in uni als in fijne streepjes en ruitjes. Maar ook pantalomxmnen m diverse lengtes, van nijd tot smal Modéla 's nieuwe stijl is ook ziekt baar in de romantische blouse kn!lekt ie, zelden zag uzo'n sanering en alles kan naar hartelust gekombineerd worden met blazers, blaitsans etc. Dit is nieuws wat u niet mag missen. De tekening geeft u alvast een voorproefje van wat de "andere" broekrok in kombinatie met een zuiver katoenen lange jas doet. 'n Sprankelende vernieuwing tan uw voorjaars garderobe kunt u dan ook het beste starten bij Modéla. B. Bouwman RotterdamLijnbaan 75, 0J0-JJ 9310 Amsterdam, v. Baerbstraat 102, 020-728230 Oqï vesi

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 2