'Beetje moed inspreken' m Schiedamse meisjes vijfde in Krimpen Clubhuis Asvion in gebruik Vlaardingen kansloos Westland Marathon met hindernissen Verlioorn leidt Riedijk naar vijftiende plaats li NOAD mist promotie René de Boer clubkampioen Rotterdamse driebanders domineren Norbert Salari niet te kloppen Vingerhoed en De Jong voltooien monstertocht Quisl leider in RSB-strijd Rotterdam grijpt snelschaaktitel RZ: eredivisie komt in zicht Ton Griep al in vorm Volleybalteams buiten de prijzen Euser winnaar met geldzorgen Verrassende bridge-zege Van der Wal weer bijna ten onder FVT hervindl zichzelf weer Arbiter Rosink de gebeten hond Rotterdams Nieuwsblad 1 dinsdag W 13 april 1932 Westland KNAU-bondscoach Wim Verhoorn had gelijk. De dertiende Westland Marathon was inderdaad een wielertocht met lopers ertussen. Althans, voor wat de kop betrof. Daar slingerden zich mensen op allerlei soorten fietsen tussen de volgauto's, motoren en busjes door. Ze waren werkelijk niet van de weg te branden of te schelden, hoe zeer er ook verbaal geweld werd aangewend. - Luc Dumont (103) eindigde in een tijd van 2.44.22 op de vijftigste plaats in de Westland Marathon. Maassluis Voor Henri Riedijk beginnen er dit seizoen be tere tijden aan te breken. De getalenteerde atleet uit Vlaar- dingen die in 1979 als 20-jarig „broekie" even 2.27.12 neerzet te op de marathon, lijkt aan de hand van bondscoach Wim Verhoorn eindelijk de goede weg te zijn ingeslagen. De pri ma vijtiende plaats bij de Westland Marathon en een bijbeho rende score van 2.28.12 zijn er duidelijke indicaties voor. „Ik heb hier gelopen als training voor de marathon van Rotter dam", verklaarde Fortuna-atleet, „want ik wil op 22 mei een aanval doen op m'ri persoonlijk record. Na die 2.27 ben ik ge blesseerd geraakt, maar ik heb er van geleerd en loop nu al twee jaar blessurevrij." Het woord ..leren" valt herhaaldelijk bij Riedijk, die weet dat zijn top nog zo'n vijf jaar weg ligt en zegt, het groeiproces niet te willen forceren. Door zuinig positie te kiezen in eeri pelotonnetje van een man of acht wist de constructiewerker bij een metaalbe drijf het eneregieverbruik lange tijd laag te houden. Pas in 's-Gravenzande. waar het dertig kiloroeterbord werd ge passeerd, verbrokkelde de groep door de activiteiten van Piet van Alphen. De 51-jarige Amsterdammer kreeg met de harde wind in de rug vleugels op de Maasdijk en beëindigde zijnop- mars op de tiende plaats. Riedijk maakte de laatste zeven kilo meter vol met Henk Bronswijk van Olympus '70 op zijn hielen. De Westlander ging uiteindelijk met een marge van vier tellen door de kniecn voor zijn concurrent, die aldus voor de derde keer snelste streekloper werd in Maassluis. Riedijk, die deel uit maakt van de marathon B-selectie, heeft zijn trainingsbeeld te ruggeschroefd van 140 tot 95 kilometer per week. „Ik ben ervan overtuigd om verder te komen als ik de training rustig opbouw. Op aanraden van Wim Verhoorn heb ik m'n pas gewijzigd en loop minder geforceerd. Ik wil eerst lichamelijk meegroeien als ik meer ga trainen, want ik heb vroeger teveel krachten verloren tijdens de training." Voor clubgenoot Sjaak Hoogendijk, twintigste met 2.33.46, was er ogenschijnlijk een minder prominente rol dan in 1981, toen de 42-jarige veteraan de eer van de snelste regio-atleer voor zich opeiste. Toch beklom de sympathieke Fortuna-trainer het erepo dium als overtuigende winnaar van de jongste veteranencatego- rie (40-45 jaar). Vorig jaar liep ïk 2.32.18, maar met deze wind kan ik niet zeggen dat ik achyteruit ben gegaan. Een betere tijd was vandaag niet mogelijk, maar m'n persoonlijk record (2.30.41, red.) gaat er zeker nog aan", verzekerde Hoogendijk, qua trai- nmgskilometers - 150 tot 200 per week - zo ongeveer de tegen pool van Henn Riedijk. Mari Paalvast eindigde in zijn woonplaats als 36ste via 2.40.19 en Luc Dumont legde na 2.44.22 beslag op de 50ste plaats. De resul taten van de overige Fortuna-atleten bij de dertiende Westland Marathon: 94. Jaap Wapenaar 2.56.10, 100. Karei Leeuwangh (vet.) 2.57.19, 104, John Koopal (vet) 2.57.58, 120. Kees Heijdra 3.02.53. 121. Ed Schlarmarm 3.03.28, 132. Mari Schippers 3.05,54, 143. Wim Mastenbroek (vet.) 3.09,21. De toerrijders waren echter niet allemaal van het hard nekkig storende soort. Zo reed er ook een oudere man op de fiets, die de vriend van zijn dochter volgde. „Vorig jaar deed ik hetzelfde", zei de Hagenaar. „Het is best leuk hoor. Kan ik hem een beetje moed inspreken". Om de (eventuele) aanstaan de schoonzoon goed in het vizier te krijgen, had de man een ANWB-fietskaarthouder op het stuur gemonteerd. Op die houder lag, in plastic ge stoken, een kaart van het Westland, waarop met zwar te viltstift de route stond aangegeven. Van hem had niemand hinder. Ook al om dat de atleet die hij bijstond door Gerard van den Ende nagenoeg kansloos was en derhalve niet in de voorste gelederen streed. Daar liep wél een Jacques Va lentin, de Olympus*70-atleet die als haas moest dienen voor de latere winnaar Cor Vriend. Na exact twintig kilometer, bij de Oranjesluis in Maasdijk, toen Vriend riep: 'harder, har der', gaf Valentin op. „Ik kon niet harder", mokte Valentin tegen bondscoach Verhoorn en een aantal toegesnelde journa listen. Die groep had het ook niet ge makkelijk. In totaal werden 26 man, onder wie twee bestuur ders, één bondscoach, drie of vier begeleiders en voor de rest fotografen en verslagge vers in twee busjes geperst. Het gefotografeer in de frisse lucht ontlokte echter van een oude en erg dikbuikige KNAU-offieial de mededeling, dat het ging tochten en of dat ding 'verdomme' dicht kon, wat overigens niet gebeurde. Vervolgend: „Toen jullie nog in je trappelzak lagen, deed ik dit werk al!", wat bij de Ne derlandse en Belgische pers in dit busje niet geheel begrijpe lijk overkwam. Enfin, aan alles kwam een einde dus ook aan de West- land-Marathon. Zo leek hei al thans. Want terugrijdend door het Westland kon, lang nadat Vriend was gefinished, nog een aantal lopers worden ge signaleerd. Een Duitse vete raan en een Nederlandse wed strijdloper liepen bijvoorbeeld gezellig samen te babbelen, terwijl twintig meter achter hen een oude veteraan in he vige zelfstrijd was verwikkeld. Starend naar zijn voeten, moest hij zichzelf dwingen om telkens weer die geteisterde li chaamsdelen te verzetten. Het lijdt echter geen twijfel of ook hij kwam aan de linsih, net als de tientallen anderen die nog na hem kwamen. Want, in tegenstelling tot de hardrenners, deed hij het om het uitlopen. En dat, terwijl hij de vijf kruisjes al was gepas seerd. Je moet er maar toe in staat zijn. Plaats „Er ziin altijd meer aanvragen dan plaats", werd vooraf door de organisatie verklaard. Dat bleek. Eerst gingen er zeven tien in het grote busje en ne gen in het kleine, welk aantal later werd geegaliseerd tot vijftien om elf. Tot net niet een asbreuk toe scheurden deze groene busjes door het Westland, over lang niet altijd goede wegen, In de eindfase van de strijd, toen er wat aardige 'plaatjes' waren te schieten en de bussen niet konden stoppen, kropen er twee fotografen, door het plexi-glas noodluik weg te ha len, op het dak van het kleine busje, Wageningen De tafelten nissers van NOAD zijn er niet in geslaagd om de alles- beslissende wedstrijd tegen Shot Wageningen in winst om te zetten. De Schiedam mers verloren na een uiterst spannende wedstrijd met 6-4 en kunnen nu promotie wel vergeten. Hans van den Broek was e- venals m de thuiswedstrijd niet erg op dreef tegen de ploeg uit Wageningen. Al snel keek NOAD tegen een 2-0 achterstand aan toen Hans van den Broek en Jan, Landsber gen hun eerste partij kansloos verloren zagen gaan. Jan Si mons echter speelde wel sterk en hij wist zijn eerste partij te winnen. Imponeren deed Shot Wageningen dat heel gecon centreerd speelde en uiteraard het kampioenschap in eigen huis wilde behalen. Het was vaak een meer spannende dan goede wedstrijd, want van ta feltennis op enig niveau viel er bijna met te genieten. On danks de nederlaag kan NOAD terug kijken op een heel erg sterk seizoen. Hans van den Broek ontwikkelde zich tot een heel sterke speler. Alleen in de zo belangrijke wedstrijden tegen Shot liet hij «et enigszins afweten. Het dubbel Jan Simons Hans van den Broek werd ook nog ge wonnen, maar toen Jan Landsbergen zijn partij ver loor en Shot daarmee op vijf overwinningen kwam, was het roet de Schiedammers gedaan. Landsbergen verweerd zich wel sterk getuige de setstan- den: 28-26, 19-21 en 21-16, De reserves van NOAD. die ai kampioen zijn, wonnen de Wedstrijd tegen het tweede elf- J^van Shot Wageningen met Schiedam - Een tijdrit over 1.9 kilometer vormde de proloog van de clubkampioenschappen van De Coureur, waarbij Ruud Cristoffers in 2.27 minuten als snelste over de streep ging. Rob Hoefsloot werd tweede op twee seconden. In het kriteri- um over veertig ronden dub belde René de Boer samen met Rob Hoefsloot het peloton, waarna De Boer er alleen tus senuit kneep om een voor sprong op Hoefsloot op te bou wen van circa een' minuut. Daarmee werd René de Boer clubkampioen, terwijl voor Rob Hoefsloot de tweede plaats was weggelegd. Bij de nieuwelingen deed Pe ter Voshol van zich spreken door zowel de tijdrit als het kriterium op zijn naam te brengen, en dat terwijl hij de dag ervoor in de klassieker 'omloop van de Groede' in Zeeland als dertiende uit de bus kwam. Krimpen aan den IJssel In de rustdag van het internatio nale paasvolleybaltoemooi voor spelers en speelsters tot 22 jaar heeft tweede divisionist Both en Partners Schiedam een driekamp winnend afgesloten tegen het Nationale B jeugd- team en het Rotterdamse B jeugdteam. Schiedam was voor deze driekamp als gast uitgenodigd als geste voor het feit dat het een aantal deelnemende internationale teams bij diverse „gastouders" had weten onder te brengen. Het meeste moeite had Schie dam met het team van Rotter dam. Als er van moeite ten minste sprake kan zijn. De set standen waren overtuigend 15- 4 en 15-6. Toch was de tegen stand van de Rotterdamse dist- reitseleeue feller dan de latere wedstrijd tegen het Nationale B-jeugdteam. Voor hel Nationale team gold als excuus het feit dat het in het toernooi zelf nog kans had op een ereplaats, zodat er geen sprake was van voluit volley bal. Slechts in de eerste set liet Schiedam - Zaterdagochtend waren er om halfelf al zo'n driehonderd Asvion-leden. waaronder het oudste én het jongste, op het sportcomplex Thurlede aanwezig. Keurig ge groepeerd vormde een en ander een dankbaar onderwerp voor een foto, welke door de leden aan het bestuur van de Schiedamse hockey-veremging zal worden aangeboden om in het nieuwe clubgebouw te worden opgehangen. Het nemen van deze over een aantal decennia 'historische kiek' en een welkomstwoord van voorzitter Kees Bokx vormde de of ficieuze opening van deze fraaie nieuwe behuizing. In het Paas weekeinde werd tevens het traditionele 'Paas'-toernooi gespeeld, waaraan bij de heren de teams van Broxbourne en Bristol (beide Engeland) waren afgevaardigd. In verband met de sponsor, een financiële instelling, droegen de Asvion-teams namen als 'rood- staanders', 'geldschieters' en 'goudzoekers'. Het mocht de feest vreugde allemaal niet drukken, wat zich met name zaterdaga vond manifesteerde op de feestavond, waarop een muziekcombo zowel Latijns-Amerikaanse klanken als André Hazes uit de kof fer slingerde. De avond daarna was de beurt aan een 'disco'. het Nationale B-jeugdteam zien dat het niveau vergelijk baar is met een goede derde divisionist. Met 15-11 en 15-3 won VC Schiedam verdiend de driekamp. Aan het toernooi zelf deed slechts een meisjesselectie van Schiedam mee. In de voorron den werd met 2-0 gewonnen van het Deense Odense en het Tilburgse VC Sarto. Verloren werd van het organiserende Krimpen met eveneens 2-0. In de laatste wedstrijd werd tegen titelverdediger en latere finalist Thornax uit Woerden eveneens verloren met 2-0. Tegen het Westduitse team van Thüs Ahrweiler werd uit eindelijk met tweemaal 8-15 gewonnen. In de totaaluitslag was Schie dam daarmee vijfde uit een poule van tien. Met succes blokkeren de meisjes van BenP een aanval. De Schiedamsen legden in Krimpen beslag op de vijfde plaats. Vlaardingen De volleyballers van Broleco Vlaardingen zijn er niet in geslaagd om het inaalduel tegen Polaris in winst om te zeuen. De Vlaardingers, duidelijk op een goed resul taat gebrand na de uiterst magere resultaten van de laatste weken, kwamen in de wed strijd tegen de ploeg uit Helmond niet in het stuk voor en verloren dan ook verdiend: 0-3. In het begin van de eerste set leek er nog geen vuiltje aan de lucht. Beide ploegen wogen goed tegen elkaar op: 4-4. De aanval van Broleco weigerde echter in het verdere verloop van de set punten te scoren. Een agressiever Polaris won uiteindelijk met 5-15. In de tweede set zag het er lang naar uit dat Vlaardingen de stand gelijk zou trekken. Aanvallend ging het veel beter en via 5-3 werd een 11-6 voorsprong ge nomen. Polaris liet in die fase echter blijken niet voor niets op de derde plaats in de compe titie te staan. Broleco kreeg geen kans de aan vallen van Polaris te blokkeren en de Helmon- ders kropen dan ook langzaamaan weer nader bij. Na nog met 12-11 te hebben voorgestaan was het, ondanks time-outs en verschillende spelerswisselingen, gedaan met de Vlaardin gers. De set ging uiteindelijk met 12-15 verlo ren. Ook in de derde set werd een voorsprong weg gegeven. Tot grote wanhoop van het publiek en de spelers, ging de verworven 8-6 voorsprong verloren. Er werd zelfs geen enkel punt meer door Vlaardingen gescoord: 8-15. Rotterdam De opvallend ster ke vorm die driebanders uit de regio Rotterdam dit seizoen aan de lopende band demonstreren, is bij de landelijke selectiewed strijden voor de hoofdklassefina le opmeuw tot uiting gekomen. Voor de vierde keer in zijn car rière klopt Hellevoeten Ron Schumann (Weena Wilheimtna) aan de poort van de hoogste klas kloppen. Met zijn clubge noot Puck van Aart en de dit sei zoen geweldig op dreef zijnde debutant In een hooldklasselma- le Luc van Straaten (Fernlc). vormt Schumann .het Rotter dams trio. dat zich van 22 tot en met 25 april ir Hotel Tuin in Uit geest gaat mengen In het titelge vecht. Rotterdam Norbert Salari. Barbara Kamp en Julia van Noort waren de succesvolste deelnemers san het tennistoer nooi van 2uiderpark "57, Met twee titels mocht Norbert Salari zich de beste heer in de sterk bezette B-klasse noemen in het enkelspel bleef hij Rick Maas kant duidelijk de baas en in het dubbelspel met Coen van der Maaref werden De Haan en Wendt snel met de feiten gecon- fronteerd. Voor Barbera Kamp en Julia van Noort waren er ook twee over winningen. tn de onderlinge con frontatie was Barbera Kamp na een vinnig gevecht da beste. In het dubbelspel kregen beide speelsters nog even tegenstand van het duo Tas-Oudijk. maar met 6-4. 6-0 was het snet beke ken. Voor Julia van Noort was er nog een hoofdprijs in het ge- mengdubbei, dat mei B.Gerrtts- ma werd gewonnen. Rotterdam Kees Vingerhoed (4IJ en Rob de Jong (28) zijn er tijdens de paasdagen in ge slaagd de afstand van de stad Luxemburg naar Rotterdam hardlopend to overbruggen. De atleten, die om beurten een stuk liepen, hadden voor de 431 kilo meter lange tocht ongeveer 42 uur nodig Mede dank zij de in zet van een ploeg van acht be geleiders van hun vereniging PAC, konden zij de monster- tocht tot een goed einde bren gen. Rotterdam In het toernooi om het schaakkampioenscnap van de RSB is Quist mei nog slechts drie ronden te spelen door drie achtereenvolgende overwinnin gen aan de leiding gekomen Hij staat op 5 1/2 punt uit zes par tijen. tn de zesde ronde, toen Leer nog aan kop stond, ver sloeg Quist - zij het na zwaar ir> het nadeel gestaat te hebben - zijn rivaal in de iijdnoodfase. Rotterdam Het toernooi om het snelschaakkamptoenschap van de Rotterdamse schaak bond was dit maal spannender dan ooit. Zeven ronden lang lag het sterk verjongde Chartois zeer verrassend aan kop, nadat 'aartsrivaal' Volmac/Rotterdam met 3-1 was verslagen. Tot da tiende ronde hadden de Char- loissers nog met 3 1/2 bordpunl voorsprong de leiding, maar twee gelijke spelen daarna, ter wijl Rotterdam tweemaal met 4- 0 zegevierde, hielpen de kam- ploensillustes van Charlols" jeugdspelers Timmerman, Leer. Van Drunen, Smits. O. de Wit om zeep. Pas In de laatste ronde kon de kampioensploeg van Rotterdam (Cariier, Van der Vliet. Kerkhofl, Stehouwer, zon der wisselspeler dus) een halt bordpunlje voorsprong nemen en de titel grijpen. Rotterdam en Chartois gaan over naar het lan delijk kampioenschap, dat op 15 mei In Beverwijk zal plaatsvin den. Krimpen aan den IJssel ver wier» het recht om als nummer 3 in de B-groep mee te spelen. Rotterdam 0e eredivisie bas ketbal is voor Ro1terdam-Ztnd een stevige stap dichterbii geko men De formatie van coach Be rend-Jan Bos liet het sterke Or- ca's met 90-87 achter zich na een 46-33 voo/spromg bij rust Uitblinker bij HZ was pomt- guard René Vervoorn, die met alleen zelf 24 punten scoorde, maar voorts driftig met assists strooide Topscorer werd de Amerikaan James J R Jonas mei 32 punten. Volgende week kan R2 de beslissende slag slaan als het in Urk van Orca's wint. Griep het niet komen. In de laat ste omloop fietste hij Ad Prinsen los en reed daardoor onbe dreigd naar de overwinning. Athene Het Nederlandse he- renvolleybalteam greep in Athe ne uiteindelijk naast de hoofd prijs. In de finale van het toer nooi om de Lenlebeker moest Oranje met 3-0 voor Griekenland buigen: 1S-11, 15-13, 15-9 In Belgie was er niet meer dan een derde plaats weggelegd voor het nationale damesteam Verras send won het zwakker geachte Frankrijk in vijf sets de finale te gen West-Du itsl and: 15-7, 14-16, 8-15, 15-12. 15-9. Zandvoort Cor Euser maakte tijdens de paasraces in Zand voort zijn g^ote talent helemaal waar. De 24-jarige autocoureur uit Oss, die vong seizoen in de formule Ford 1600-klasse Ne derlands. Benelux- en Europees kampioen werd. werd maandag winnaar van de lf-2000-wedstnjd om de Golden Lion Trophy. Na de eerste heat winnend afgeslo ten te hebben, behield hij in de tweede reeks ondanks schakel- problemen voldoende voor sprong op veteraan Huub Ver meulen om als totaaiwmnaar ge huldigd te warden. Stechts acht tien-honderdste van een secon de had de m de tweede heat als vijfde eindigende Euser aan de streep nog over. Het betekende voor de Osse- naar. die nog attijd Op zoek is naar een sponsor, de tweede overwinning van dit seizoen Eer der zegevierde h<| in zolder. Ammerzoden Het eerste Vol- mac-invitatietoernooi. in het Gel derse dorpje Ammerzoden, heelt bij de heren bridgers een verras sende overwinning opgeleverd voor de Amsterdamse gelegen heidscombinatie Anton Maas- Frans Borm. Bij de dames zege vierden de eveneens uit Amster dam afkomstige Petra Kaas en Bep Vriend mal ruime voor sprong Het toernooi, waar de zeven sterkste herenparen van ons land, aangevuld met de Italiaan se coach Garozzo, samenspe- lend met Lea Oupont, en de acht sterkste damesparen uitkwa men, werd verspeeld volgens de Butier-metnode. Bellen Voor de tweede maal ln de strijd om de nationale damtitel leek Jannes van der Wal zijn partij te gaan verliezen. Was het eerst Frits Luteyn die het de huidige kampioen knap moeilijk maakte, in de zesde ronde dreigde voor Van der Wat verlies tegen zijn directe concur rent Rob Clerc. Echter door tijd nood van beide spelers kwam Van der Wal tot een remise- eindspel op het bord en behield met eén punt voorsprong de lei ding. Teleurstellend speelde de uitste kend geklasseerde Ruud Palmer. In zijn partij tegen Vermin be reikte hij een gewonnen positie Door te haastig eindspel echter zegevierde uiteindelijk toch Ver min. Palmer deelt nu de derde plaats met Hans Jansen. Hij ver sloeg de nationale jumorenkam- pioen Ron Heusdens Werkendam In de wielerronde van Werkendam demonstreerde Ton Griep tweede paasdag al in goede vorm te zijn. De Spïjke- msser won ra een zware koers, wcarin hij in de slotfase de over- gebteven vluchtmakker Ad Prin sen losreed. Vanaf het begin was Ton Griep in Werkendam In de voorste rijen aanwezig, tn de kopgroep van zeven renners die ai snei omstond, was hij in ge zelschap van Rene den Boer, Ad Prinsen, Pim Bosch en Arte en Cees Versluis. Nog zes renners wisten aansluiting te verkrijgen waarbij organisator Joost de Keijzer, Cor Roskam, Jan de Groot en Henk Klomp, die in de slotfase ten val kwam. Tien ron den voor het einde vtuchlten Griep en Prinsen weg, achter volgd door Den Boer en An- sems. Tot een eindsprint liet Ton Rotterdam Nu dö beslissing om hat lafaltenmskampioen- schap van de vierde divisie E is gevallen, heeft FVT zichzelf her vonden. Bevrijd van alle zorgen speelde FVT een sterke partij te gen kampioen 't 2and, dat mef hel complete team naar de Oranjeboomstraat was gekomen en er echt alles aan gedaan heeft om een beter resultaat te bereiken dan de 10-0 nederlaag, die het van de ontketende Ferje- noorders kreeg te incasseren Hel was overigens voor FVT een bijzonder goed weekeinde, want de tweede keus wisf zich door een goede 6-4 zege op Oikos m landelijke competitie te handha ven. Dik BauKidroeht (verlies te gen Van Holstemj, Ton Meul- meester (kreeg ktop van Alle- blas) en Arjan de Jong (neder laag tegen Duindam) deelden de zes punten eerlijk. De degradatie werd hiermede op het nippertje voorkomen. Twenty One Up nam afscheid van de vijlde divisie met een toch nog benauwde 6-4 zege op Vriendenschaar 4. waardoor de Uppers al hurn wedstrijden m deze competifie gewonnen heb ben. Het aanial teams, dat van de afdeling Rotterdam landelijk speelt is overigens opnieuw mef een verminderd. Want tegen de promotie van de drie eerste klas kampioenen, slaan evenals in december weer vier degradaties; TOG, De Korenbeurs 2, Tabla en 2 5 Up 2 zullen hel volgende sei zoen in de afdeling moeten acte ren Rotterdam Omdat de rege rend landskampioen veldkorfbal weinig aangename ervaringen met hem heeft, staat bij PKC da naam van arbiter Rosink be paald met bovenaan het verlan glijstje. Zaterdag leidde Rosink op het Slobbengors PKC-Fortu- na Na atloop was hij in het Pa- pondrechtse kamp weer de ge beten hond. Hij zou PKC (met name Hanneke Cosijn) strafwor- pen hebben onthouden en aan dubieuze Delttse treffers zijn welwillende medewerking heb ben verleend. Overigens draaide PKC niet al te best en daardoor kqn men moeilijk Rosink alléén da schuld van het verloren punt (10-10) geven.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 5