i Bot kaatst bal naar OVO terug Schiemond gaat naar Klaverstede Nog geen duidelijkheid over verzorgingstehuis VLAARDINGS DAGBLAD SCHIEDAMSCHE COURANT NIEUWE WATERWEG GQURANT Scheeres: blanco volmacht voor nieuwe locatie WSW j Zo mooi is Schiedam Winkeliers Nolenslaan woedend op gemeente Keizerwaard maakt informeel kennis in Hellevoetsluis Juwelen- diefstal opgelost f' l; /an Bochove toeft niet Bingo in Land- vreugd Mensen houden van bloemen: proces verbaal Vlaardingse politie maakt einde aan meeste spreekuren naar Be*. Gran- cieras, 170.-; O.-tot DONDERDAG 15 APRIL 1952 Vlaardingen ,,Als hier een. bord had gestaan met daarop 'Geen Berlijnse muur in het centrum', had ik de vergade- »ing niet eens geopend. Zonder dal ik ben aangesteld om an dere collegeleden te verdedi gen wil ik toch zeggen dat het eert kwestie is van actie-reac tie. Als ik word getergd, sla ik terug en dat doet u ook." Wethouder Cees Bot (CDA) Jiet de vertegewoordigers van de Organisatie voor Vlaar dingse Ondernemers (OVO) tijdens de vergadering van de raadscommissie voor economi sche aangelegenheden duide lijk merken dat hij de uitlatin gen van diens collega Bas Goudriaan als zou de OVO de- magogie bedrijven best kon begrijpen. Hij hield de onder nemers voor dat ze met de wij ze van ageren tegen de inde ling van de binnenstad in sec toren niet op de goede weg zijn. Bedenkingen De wethouder toonde vooral bedenkingen tegen de wijze waarop de ondernemers het verkeerscirculatieplan probe ren te kraken. Daarmee doel de hij onder meer op spandoe ken bij een enkele weken ge leden gehouden inspraakver gadering waarop de gemeente plannen werden vergeleken met het bouwen van de Ber lijnse muur. „Dat is toch wel heel triest", aldus Bot. „Derge lijke uitingen werken even goed negatief voor het image van het winkelcentrum. De OVO roept een beeld op als zou het een puinhoop zijn in de Vlaardingse binnenstad. Op die manier helpt u zelf de ei gen middenstand naar de knoppen." Grappenmakerij De raadscommissie hield zich gisteravond bezig met de eco nomische aspecten van het verkeerscirculatieplan. VVD- raadslid George Nijssel was de enige die zich zonder meer te gen het plan keerde. Hoewel hij ook geen andere oplossing kon aandragen zei hij geen verbeteringen van het plan te verwachten. „Zoals het nu is, is het niet goed. Maar ik denk dat het er met die grappenma kerij ook niet beter van wordt." CDA, D'66 en SGP/GPV maakten een voorbehoud voor het plan zoals dat nu op tafel ligt. De vertegenwoordigers van de PvdA zeiden uit econo misch oogpunt er geen enkele moeite mee te hebben. Dit in tegenstelling tot de socialisti sche vertegenwoordigers in de raadscommissie voor verkeer en vervoer die eerder deze week nog geen definitief standpunt wilden geven. Vlaardingen De grote inbraak die enige maan den geleden bij juwelier Van Roon aan de Hoog straat werd gepleegd, is deels opgelost. De Haag se politie heeft de ver dachte aangehouden, maar de man heeft de aanzienlijke hoeveelheid sieraden, waarvan de waarde in de honderd duizenden guldens loopt, waarschijnlijk goed ver- stopt, want van de buit is nog geen spoor gevon den. .-'Li.'. Schiedam Zonder dat nog inaar iemand van het perso neel is ingelicht, zijn er serieu ze plannen in de maak om be- drijfsgemeenschap Schiemond 'Ie verhuizen naar het nieuwe kantoorcomplex Klaverstede. Ook de gemeenteraad weet hier nog niets van. Alleen is in deze kringen bekend dat Schiemond, waar 400 WSW'ers en ambtenaren wer ken, aan de Vijgensteeg steeds krapper behuisd raakt en dat "aan verplaatsing niet te ontko men valt. In 1985 loopt het tienjarig huurcontract voor de voormalige Wenneker-distil- leerderij aan de Vijgensteeg af. Wethouder voor financiën en economische zaken drs. Rei- nier Scheeres heeft van B en W een blanco volmacht gekre gen om een nieuwe locatie te zoeken voor de sociale werk plaats Schiemond. Het was eveneens Scheeres, die twee jaar geleden de onderhande lingen voerde met de toen Dordrechtse, nu Rijswijkse projectontwikkelaar Van Wij nen Vastgoed over de bouw van vier kantoorflats met tus senliggende bedrijfshallen op het terrein aan de 's-Grave- landseweg, hoek De Braauw- weg. In het tweede kwartaal van 1982 zal de eerste kan toorflat opgeleverd worden, de andere volgen in de loop van het jaar. Het complex kreeg onlangs de naam Klaverstede. Opdrachtgever voor het mtl- joenencompiex (de kosten be dragen naar ruwe schatting vijftig miljoen gulden) is het in Zeist gevestigde Pensioenfonds voor de Gezondheid, Geestelij ke en 'Maatschappelijke Belan gen (PGGM). Marketing-ex pert Partoens van de PGGM had vanochtend nog niet van de plannen met Schiemond ge hoord, maar hij verwees naar de Rotterdamse kantoormake laar Jones Lang Wootton, die sinds een paar maanden be drijven voor Klaverstede pro beert te interesseren. Tot nog toe heeft de op de Wertblaak gevestigde makelaar één be drijfshal van 360 vierkante rneter kunnen verhuren. „Met de rest zijn we bezig", zoals rnen vanochtend zei. Klaverstede heeft voor Schie mond ruimte genoeg, ook als de bedrijfsgemeenschap uit breidt in verband met de groeiende behoefte aan deze werkvorm en de invoering van deeltijdarbeid. Schie- mond-direeleur W. van der Veen heeft al herhaaldelijk voor uitbreiding gepleit. Be halve de locatie aan de Vijgen steeg. waar het alceineen do- Schiedam Televisiekij kers. die gisteravond 'Van Gewest tot Gewest' hebben gezien, moeten, er verbaasd over gestaan hebben hoe veel moois Schiedam wel niet te bieden heeft. Wet houder Rei nier Scheeres, nonchalant achterover leu nend, de pijp in de hand. vertelde over het molenbe- leid van zijn gemeente. Achter hem werden feilloos de vier Sehiedamse molens geregistreerd. Nog in vol bedrijf ook. Seheéres, die tevens voor zitter is van de stichting De Sehiedamse Molens, maakte zich er weer sterk voor, de molens meer openbaar bezit te maken, waar iedereen zo binnen zou kunnen vallen. De Sehiedamse molencoör dinator. Jos Gunneweg, blikte in het televisiepro gramma wat. zorgelijk in de toekomst. De komende tien jaar zullen de vier molens toch nog voor zo'n twee miljoen gulden gerestau reerd moeten worden. Iets voor de gemeente om te fi nancieren? Scheeres: „Wij hebben het natuurlijk ook niet zo breed. Uit de ge meentekas zullen we dat bedrag niet kunnen halen. Maar waar wel aan gedacht wordt, is hel voeren van ac ties. Misschien dat er op die manier genoeg geld ingeza meld kan worden." Irchitecten tegen lieuw pannekoekhtiis Maasboulevard khiedam De welstands- 'om miss ie verzet zich tegen de »uw van een poffertjes- en lannekoekhuis op de Maas- öulevard. Het door de VVV «gejuichte bouwplan van fans Visser, die ook in het 'rinses Beatrixpark het pan- lekoekhuis exploiteert, heeft ;een genade kunnen vinden •ij de architecten van de wel- tandseommissie. Deze des kundigen vinden de vormge- ;ing, 2oais Visser die voor gen staal, niet passen in wat enoemd wordt „de grootseha- ïge stedelijke ruimte aan de laasboulevard". khiedara Gemeentevoor- ichter Bas van Bochove heeft jls eerste aan het waarnemen- e PvdA-bestuur laten weten een interesse te hebben voor öfcj bestuursfunctie. Van Bo- t»c hove, die hiervoor door par- W- ijgenoten kandidaat was ge- iteld, acht het politieke werk jjiet goed te combineren met net objectieve voorliehtings- |erk voor de gemeente Schie- jam. Vlaardingen Gedepu teerde Staten (GS) van Zuid-Holland hebben nog geen duidelijkheid ge bracht in de kwestie wie in Vlaardingen het nieu we verzorgingstehuis mag gaan bouwen. Het enige dat GS in zijn vergadering van gisteren heeft goedge keurd, is een herziene verklaring van geen be zwaar voor de renovatie (134 in plaats van 135 ver zorgingsplaatsen) van Vaartland. Het aanwijzen van de bouwheer voor de bejaardenflat kwam op de vergadering niet ter spra ke. Zoals bekend heeft de Vlaar dingse gemeenteraad, ondanks jarenlange gesprekken met de protestants-christelijke stich ting tot huisvesting en verzor ging van bejaarden (die wordt gevormd door Vaartland en De Wetering), besloten de al gemene stichting de bouw van het nieuwe verzorgingstehuis te gunnen. Hel is onduidelijk of dit besluit in dit vergevor derde stadium nog door de provincie en door CRM wordt overgenomen. Formaliteit Joop Distelbrink, woordvoer der van de provincie, stelt dat de zaak eigenlijk al lang rond is en dat het nog slechts een formaliteit is am de verklaring van geen bezwaar voor de nieuwbouw aan de protestants christelijke stichting goed te keuren. Distelbrink: „De pro vincie heeft al jaren geleden gezegd: als De Wetering en Vaartland door de renovatie verzorgingsplaatsen verliezen, dan doen wij de toezegging dat zij te zijner tijd een verklaring van geen bezwaar voor een nieuw bejaardentehuis ontvan gen, Op basis van die vroeger gemaakte afspraak staat Gede puteerde Staten bereidwillig tegenover de protestants chris telijke stichting. In principe is GS akkoord; is het een uitge maakte zaak. Het is nu alleen nog wachten op de goedkeu ring van CRM". Ook dat is slechts een formeel punt, om dat CRM nooit het advies van de provincie negeert. Aanvraag Gisteren is nog wel even ge meld dat de aanvraag van de algemene stichting plus een brief van de gemeenteraad op 8 april precies één dag na de Vlaardingse raadsvergade ring bij de provincie is bin nengekomen. Distelbrink: „Deze aanvraag is pas zo kort binnen. Daar zal nog over ge sproken moeten worden, maar eigenlijk is de kwestie zo goed als afgewikkeld", Gejoel wanneer er weer iemand met die staande schemerlamp aan de haal ging, waar je nu net je zinnen op had gezet. Gejuich wan neer hel om een valse bingo bleek te gaan. De getallen vlogen je gis teravond om de oren in boerderij Landvreugd, aan de Sweelincksingei in Schiedam-Groe- noord. De prijzen trou wens ook. in de bomvolle lokaliteit werd een grote bingo- avond gehouden, in het kader van het twaalfe neenhalfjarig bestaan van de wijk boerderij. Het feestcomité neemt weinig risico met de fes tiviteiten. De bingo iokte de bewoners van Groe- noord-Ztiid massaal naar Landvreugd. Het gaat er nu eenmaal om dat te organiseren wat de mensen graag willen. En zo geschiedde. 4 -» DAGEN NAAR I DE SPAANSE ZON! i Pracbiig hoiet, vol pension. ^a"icrs met bad, toilet en balkon. »an mei t/m oktober, wekelijks j vciirck met luxe touringcar. N 01731 -9046 of 9456 poor gratis kleurendocumeniatie. MKa>T1F. MKT .«IfK flVVKOARANTIK, j <^tiï0rg3nisali<j B.V. Spanje-Nederla^d- Schiedam De getergde win keliers van de Mgr. Nolens laan zijn het wachten op het gemeentebestuur meer dan beu. „Ik vind het onverkwik kelijk, onbehoorlijk en stomp zinnig dat wij nu al meer dan vier maanden moeten wach ten, totdat de gemeente ons eens antwoord geeft op onze •brief van 4 januari", zei gister middag de drogist Piet van Hoogdal era, voorzitter van de winkeliersvereniging in de Nolenslaan. „De heren doen kennelijk als of hun neus bloedt", aldus Van Hoogdalem. Nu vond hij tij dens de begrotingsbehandeling in januari al, dat wethouder Chris Zijdeveld de problemen van de winkeliers wegwimpel de („wat een afdoenertje was dat!"), maar de drogist werd helemaal verbijsterd toen hij de wethouder eindelijk te pak ken kreeg en deze hem vertel de dat de winkeliers wèl reeds antwoord hebben gehad. „Dat is absoluut niet het geval", houdt Van Hoogdalem bij hoog en bij laag vol. „Wèl weet ik van twee winkeliers die privé een brief aan de gemeente hadden geschreven: zij hebben inmiddels een gesprek op het stadskantoor gehad. Maar onze winkeliersvereniging. een overkoepelend orgaan nota bene, die heeft nog niets ver nomen. Ze laten ons gewoon barsten." Leeg De winkeliers in het hartje van Nieuw land zijn volgens hun voorzitter nog niet in pa niek. ook al staan er nu al twee winkels leeg tengevolge van de jaarlijkse huurverho gingen van minimaal acht pro cent. Van Hoogdalem vindt die verhoging abnormaal hoog, „zeker gelet op de index die daar ver bij achterblijft." De winkeliers van de Nolens laan hadden, behalve over deze huurperikelen, ook over de verzakkende bestrating, de overdadige groenvoorzienin gen en andere problemen met de gemeente willen praten. Van Hoogdalem heeft gister middag nog geprobeerd op het stadskantoor iets wijzer te worden. eumentatiecentrum (ADC) zit. heeft Schiemond ook ruimte bij de plantsoenendienst aan de Fokkerstraat. Dat is in de onmiddellijke nabijheid van Klaverstede. Drie feilen Drie feiten markeren de nog niet ontvouwde plannen om Schiemond naar Klaverstede te doen verhuizen. De ge meente Schiedam verkeerde In de eerste plaats met het el ders aan de 's-G ravel andseweg gerealiseerde kantoorgebouw 's-Graveland in een identieke situatie: Muwi bouwde, Scheeres sprak van een goede slag en vervolgens zat de ge meente er zelf aan vast: voor 180 vierkante meter per jaar ging de gemeente zelf maar de verdiepingen afhuren, omdat er verder geen gegadigden voor waren. Het tweede feit, dat in die richting wijst, is de aanvanke lijke voorzichtigheid waarmee Klaverstede van start leek te gaan. Eerst,2ou de helft van de vier flats gebouwd worden en eerst als die ruimte vol zou ko men, kon er sprake zijn van verdere uitvoering van het plan. Maar toen de bouw een maal begon, was er geen spra ke meer van die fasering. Al les werd in één bouwstroom neergezet. Toch heeft Jones Lang Wootton nu enige moeite gegadigden te vinden. Insiders trekken hieruit de conclusie dat binnenskamers is afgespro ken dat de invulling in nood gevallen wel rond komt. Het derde gegeven is het enor me financiële voordeel dat de PGGM van Scheeres kreeg aangeboden: voor 6,5 miljoen gulden kon het pensioenfonds de vijfjaarlijkse herziening van de erfpachtscanon afko pen. Voor veertig jaar slaat de canon nu vast. Het huidige pand van Schiemond aan de Vijgensteeg/Schie wordt te krap. Bovendien loopt over drie jaar het huurcon tract af. Wethouder Scheeres heeft de vrije hand om nieuwe' ruimte te zoeken. Vlaardingen Anders dan in de uitnodiging aan de pers was aangekondigd werd de nieuwe korpschef van de toekomstige gemeentepolitie van Helle- voetsluis. de Vlaardingse hoofdinspecteur Maarten Kei zerwaard, gistermiddag tijdens een besloten zitting voorge steld aan de leden van de com missie voor algemene en be- tuurlijke zaken. De uitnodi ging berust volgens burge meester C.H. de Cloe van Hel- ievoetsluis op een misverstand, omdat een kennismakingsge sprek „uiteraard een besloten karakter draagt". Tijdens de korte bijeenkomst hebben de commissieleden kennis kunnen maken met Keizerwaard (33). Het is de be doeling dat de geboren en ge togen Vlaardinger per 1 juli, maar als het kan al per 1 juni in dienst treedt van de ge meente Hel Ievoetsluis. Per 1 juli ruilt die plaats het rijkspo litiekorps in voor een gemeen telijk korps. De benoeming van Keizer waard, die al negen jaar in dienst is van het Vlaardingse korps, is zo goed als rond. Het wachten is op de formele toe stemming van het Ministerie van Binnenlandse Zaken. Commissielid C. Blenk (PvdA) had er kritiek op, dat de raad niet is betrokken bij de benoe ming van de nieuwe korps chef. De Cloe zei dat hij van wege de tijdsdruk alleen 'de fractieleiders heeft kunnen bellen, en dat die handelswijze inderdaad afwijkt van wat hij tijdens de algemene beschou wingen over de begroting hact beloofd. Vlaardingen Een 23-jari- ge Schiedammer, die woensdagnacht samen met een kennis de euvele moed had een paar viooltjes te plukken uit een bloemperk aan de Van Baerlestraat, heeft van de Vlaardingse politie een proces-verbaai gekregen. Want de viooltjes waren niet van de Schie dammer; die had hij gesto len. Aanvankelijk was hij in zijn auto op de vlucht geslagen. Maar dat mocht niet baten: een oplettende burger nad de diefstal direct aan de po litie gemeld en daarom werd de boosdoener staande gehouden. Vlaardingen De Vlaarding se bevolking weet de weg naar de politiewijkbus goed te vin den. Zo goed zelfs, dat de meeste spreekuren van de wij kagenten waar buurtbewo ners tot nu toe terecht konden met vragen of klachten zijn afgeschaft. Hoofdinspectrice Ekels van de Vlaardingse politie noemt de wijkbus niet zo zeer oorzaak, als wel de directe aanleiding om de spreekuren op te hef fen. Alleen in de wal verderaf gelegen Wcstwijk en Holy- Noord bestaat er nog een dui delijke behoefte aan deze spreekuren met de wijkagent. „De belangstelling in de ande re wijken was al tanende';, meldt de hoofdinspeclricé. ..Dai is van lieverlee gedaald. De wijkagent zat er soms uren voor niets. En toen de wijkbus kwam. waren spreekuren voor die wijken helemaal niet meer noodzakelijk. Dat komt ook door de betere contacten die er tegenwoordig met de wijk dienst zijn. Je kan dus zeggen, dat de wijkagent nu voldoende aanspreekbaar ts." JONGE GEKEVEH 'S'SKCfiWAfCCC* 1 ;'V-I IJ rijf .Li

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 1