16 Schiedam snakt nog niet naar educatief centrum BRIEVEN FA BLO Sr TTOSMAN rlFRERE LLlLi Problemen zijn: concurrentie centralisatie bereikbaarheid ijiiwiiii.'iimi Bewoners VOP slepen nog meer wensen uit het vuur Bibliotheek r in Maassluis geeft feest Standplaats politiebus ^verplaatst Boze tiener neemt auto op de slof Winkels Woud- hoek Ou wens Groothuis gebruiken Bachplein optimaal benut: nu circus 'Niet gezegd' Rijkswaterstaat gaat strand 'afvlakken' „De Lange Haven SCHIEDAM - LANGE HAVEN 99 TEL. (010)-732Ö33-732369 VAKANTIESLUITING van 11/71/ra 9/8 Inlichtingen, omtrent adverteren In deze rubriek. t Oud Hollandsch Koffieen Eethuis LAUBERGE ETLEBISTROT .LUNCH DINER Landelijke Fietsdag Gemeenteraai komt heel slecht over DAT viert koninginnedag Rotterdams Nieuwsblad ■woensdag 21 apnl 13S2 RW Maassluis De openbare bi bliotheek in Maassluis bestaat V .28 april vijftien jaar en de ge hele bevolking kan dat mee vieren. ,.Er is een tentoonstelling over de bibliotheek en 's avonds .(20.00 uur) vertelt de bekende streekromanschrijfster Jos van Maanen-Pieters in de jeugdaf deling van de bibliotheek over haar werk. Ook signeert zij dan haar boeken. Voor degenen die liever een spannende knokfilm zien, wordt 'De twee missionarissen' vertoond met Bud Spencer en Terence Hill in de hoofdrollen. De allerkleinsten zullen 's middags in het ontmoetings centrum Koningshof (14.00 uur) door goochelaar Peter Cardmy worden zoetgehou- den, terwijl er voor de kinde ren van tien tot veertien jaar een puZ2elfietstoeht door de stad is opgezet. 1 Vlaardingen De standplaats, ^van de Vlaardingse pohtie- -wijkbus in wijk drie is veran- 'derd. Voortaan staat de mobie le politiepost niet meer op de Mozartlaan, maar op het voor terrein van station Vlaardtn- -gen Centrum. De standplaats bleek voor de wijkbewoners niet 'in de loop' te liggen. Bo vendien werkte het remmend :op het consultatiebureau, -waarvoor de politie wij kbus werd geparkeerd. •Schiedam Boos. omdat een 61-jarige automobilist hem op het ïebrapad van de Oranje- straat geen voorrang verleen - "de, schopte een 19-jarige Schiedammer een flinke deuk in de wagen. Het kostte hem zijn avondje uit. want de ge belgde autorijder stormde met een op het politiebureau in de Lange Nieuwstraat af. en voor de dienstdoende agenten was het een koud kunstje de jonge natrapper te achterhalen en hem een tijdje in het arrestan tenlokaal te laten afkoelen. Schiedam Met een intensie ver gebruik van het M.C.M. de Groothuis aan de Stadhouders laan zal niet iedereen in Schie dam even gelukkig zijn. Als er veel activiteiten naar het vor- door Kor Kegel Drs. J. Schrijver Economisch doctorandus Jan Schrijver zal zitting nemen in het bestuur van de stichting .Schiedamse Molens. Schrijver, die twee kledingzaken in de Schiedamse binnenstad heeft, is door de voorzitter van de stichting, wethouder Beinier .Scheeres, benaderd om na mens de plaatselijke midden stand in het bestuur te gaan zitten. De stichting Schiedam se Molens heeft de komende jaren twee miljoen gulden no dig om de molens te restaure ren. Dit geld zal, volgens Scheeres, door acties op tafel moeten komen. Hij acht hier bij de steun van de Schiedam se winkeliers onontbeerlijk. Jan Schrijver (27) is sportme- dewerker van onze krant en heeft voorts een verzekerings kantoor te Maassluis. Ig. A. Duivenvoorde Wegens hel bereiken van de 60-jarige leeftijd gaat brigadier Ignatius Anthonius Duiven voorde van de Schiedamse verkeerspolitie met ingang van 1 mei met functioneel leeftijdsontslag, ofwel *flo\ zoals het politiepensioen wordt genoemd. In verhand hiermee krijgt de oudste verkeersbriga- dier, die Schiedam heeft ge had, een afscheidsreceptie aangeboden, die vrijdagmid dag van kwart voor drie tot vier uur plaatsvindt op het hoofdbureau aan de Lange Nieuwstraat, Er zijn bewoners die graag nieuwe woningen betrekken. Het liefst van flat naar vrij huis met tuin. In de Woudhoek dus. Tot nu toe zaten de meesten in de directe omgeving van win kels. bijvoorbeeld winkelcen trum De Ketel, waar ook het MBO bij belrokken is (en niet MOB). Of de winkels aan de Schiedamseweg en Noord einde. IK wil hiermee verduide lijken dat niet heel Schiedam- Noord is aangewezen op het Hof van Spaland, maar meer dere winkeliers hun deuren hebben openstaan en ver schillende zelfs meer dan der- «gjaar- y. Dantma mingscentrum-voor-volwasse nen verplaatst zouden worden, stoot dat de particuliere zaal verhuurders het brood uit de mond. En bovendien spreekt die centralisatie-gedachte ook niet iedereen aan. „Je zult toch in Sehiedam- Noord wonen en per se hele maal naar de andere kant van de stad moeten voor een beetje vorming en ontwikkeling", bromt PvdA-raadslid Jos van der Lugt over de zogenaamde PEC-gedachte. PEC staat voor 'plaatselijk educatief centrum'. Onlangs heeft directeur Ruud Pillard v de Schiedamse Gemeen te n.ip uitgesproken, dat zijn stichting over een PEC eens zijn gedachten moet laten gaan, Pillard kwam hierrm na een opmerking van oud- Pvd A-raadslid Jo Ou wens, te genwoordig actief in de SG, die vindt dat het vormings- en ontwikkelingswerk (VeO) te versnipperd over Schiedam plaatsvindt, Jo Ouwens: wat zit er nou helemaal...? Jo Ouwens bevestigde vrijdag, dat zij de oprichting van een PEC in Schiedam zeer op prijs zou stellen en dat wat haar be treft het M.C.M, de Groothuis' in dit verband veel intensiever moet worden gebruikt. Over het educatieve centrum aan de Stadhouderslaan zei zij: „Wat zit er nou helemaal in? De stichting huishoudelijke- en gezinsvoorlichting, de moe dermavo en de Open School. En dan de SG nog zo af en toe eens met een cursus, daarmee houdt het op. Ja, dan ga ik denken: doe daar dan meer mee." Jo Ouwens zegt te beseffen, dat met een dergelijk initiatief de Schiedamse zaaleigenaren waarschijnlijk op hun achter ste benen gaan staan. Inderdaad. Vooral als het zal gaan om de oprichting van een geheel nieuw vormingscen trum, meer centraal gelegen in de stad, zou Rob Lutz dat „waanzin" vinden. Lutz js ej. genaar en exploitant van zaal Irene aan de Nieuwe Haven en ook bij hem vinden VeO- activiteiten plaats. Ook het be stuur van de Schiedamse Ge meenschap zelf, de stichtings- raad, huurde sinds jaar en dag met grote regelmaat van de klok een zaaltje voor de maan delijkse vergaderingen. Lutz vindt een nieuw centrum niet nodig, omdat Schiedam vol doende zaalruimte heeft. Be halve van „een gevoelige ora- zetvermindering voor het par ticulier initiatief' spreekt Rob Lutz ook van hoge kosten als er een nieuw PEC komt; hoger waarschijnlijk dan wanneer de aan de SG gelieerde stichting VeO hier en daar in de stad gewoon zalen blijft huren. „Verbouw Arcade bijvoor beeld maar eens. Dat gaat al gauw een half miljoen gulden kosten. Hoeveel jaar kan je daarvan niet bij een particu lier bedrijf ruimte huren?", al dus een geschrokken Rob Lutz. In Vlaardingen heeft de op richting van het PEC in de Cornell's Houtmanstraat nooit zulke bezwaren opgeleverd. De Vlaardingse zaalverhuur-, ders werden er ook nauwelijks door getroffen, omdat het vooral clubhuisactiviteiten wa ren die zich begin dit jaar ver plaatsten naar het PEC in de Vlaardingse Oostwijk. In Schiedam spelen zich ook wel VeO-activiteiten af in club- en buurthuizen, maar hier wordt een PEC toch evenmin toege juicht. Jos van der Lugt bijvoorbeeld, de opbouwwerker van Schie- dam-Noord, vindt alleen al de ideologie achter een educatief centrum niet goed. Hij ziet veel meer in multi-functionele gebouwen, zoals de Blauwe Brug op het Bachplein, waar hij zelf werkt. „Die verweven heid van functies zet mensen veel eerder aan om iets te gaan doen. dan wanneer je daarvoor per se naar een edu catief centrum moet. Dat kan je hier echt merken. De men sen zien eens wat van andere activiteiten en denken dan: hé, wat leuk!" Bovendien schijnt het Van der Lugt toe, dat de geografische ligging van het M.C.M. de Groothuis allerminst gelukkig is. Zelfs het openbaar vervoer is er volgens hem al niet naar om mensen uit Groenoord of Woudhoek snel naar Zuid te brengen. „En hetzelfde geldt natuurlijk als je moet fietsen", zegt hij. De opbouwwerker is voorstander van VeO-activi teiten verspreid over de ver schillende wijken. Schiedam Het onlangs geheel verbomvde marktterrein aan het Bachplein wordt optimaal benut. Terwijl gistermorgen de laatste kermisex ploitanten naar andere streken togen, maakt men zich nu reeds op voor de komst van circus Mïkke- nie, dat het komend weekeinde vier voorstellin gen in Schiedam zal geven. Op zaterdag en zondag kondigt de (Engelse) spreekstalmeester vanaf 15,00 en 20.00 uur een scala van artiesten aan. Mikkenie is voor dit seizoen een samenwerkings verband aangegaan met het Engelse circus Sally Chïpperfïeld. Daar komen onder meer de leeu wen, pony's en papegaaien vandaan. Een aantal van de kleurrijke vogels vliegt vrij boven het eir- !H custerrein rond. In de piste verschijnen onder an deren de Engelse roofdierendompteur Alexander en Ann Chipperfield. Voorts op kogels balance rende zusjes, een indrukwekkende cowboy-act met knallende zwepen, flitsende messen en wat II dies meer zij, een erg leuk hondennummer, ïi clowns, de ijzingwekkend roekeloze Italiaanse Alexander met één van zijn vijf leeuwinnen ïn de piste van circus Mikkenie. luchtacrobaat Franco di Angelo, e.a. Vlaardingen De bewoners vertegenwoordigers in de deelprojectgroep voor de derde renovatiefase in de Vette- noordsepolder (VOP) zijn er op het laatste moment in ge slaagd, nog enkele wensen ge realiseerd te krijgen. Zo krijgt een rij woningen in de Pieter Karei Drossaart- straat platte daken in plaats van de oorspronkelijk geplan de schuine, waardoor ruimte- winst ontstaat en een dakter ras aan de achterkant kan worden gemaakt. Bij de wo ningen aan de Prins Hendrik straat worden nu toch de over de gehele breedte doorlopende balkons gerealiseerd. Tijdens een vergadering met de bewoners, de aannemer, de architect en de dienst van bouw- en woningtoezicht is gistermorgen een akkoord be reikt over de platte daken voor de woningen aan de PKD 14 tot en met 48. Dit platte da kenplan was al een wens van de bewoners bij de tweede re- novatk-fase in de wijk, maar toen werden die wensen ge blokkeerd door de gemeente, omdat volgens wethouder Goudrr~an iedere verandering aan de plannen ten opzichte van die van PKD-I zou bete kenen, dat de provinciale dienst voor de volkshuisves ting de zaak opnieuw zou moe ten beoordelen, en dat de re novatie dan afgewezen zou worden. Lode Dortland, bewonersver tegenwoordiger in de VOP: „Wij hebben toen al geroepen dat dal onzin was, en dat is nu bewezen. Het kan wel dege lijk, om dit soort wijzigingen aan te brengen: dat hoeft heus geen problemen op te leve ren." Ruim lewinst Door het veranderen van de schuine zadeldaken in rechte kappen, die aan de achterkant iets naar binnen worden ge plaatst, ontstaat op de tweede verdieping van de huizen ruimte voor een 1,25 meter breed dakterrasje over de vol ledige breedte van de gevels. Door het ontbreken van de schuine dakkanten kan ïn de slaapkamers verder een enor me ruimtewinst worden ge boekt, ook al omdat er nu nor male kasten tegen de wanden kunnen worden geplaatst. Bouw- en woningtoezicht js al met de veranderingen ak koord: het wachten is alleen nog op het advies van de wel standscommissie, Dortland verwacht echter niet, dat die commissie bezwaar legen de wijziging zal hebben. Dubbel glas Er is nu ook een oplossing voor de financiële problemen rond het aanbrengen van ge vel brede balkons bij de reno vatiewoningen in de Prins Hendrikstraat. Daarnaast heb ben de bewoners eindelijk ook hun zin gekregen met dubbel glas in alle woningen, aange bracht in isolerende profielen. Voor deze voorziening moeten de bewoners een huurverho ging van ongeveer zes gulden accepteren; een verhoging die door de lagere stookkosten te rug te verdienen is. De laatste berekeningen hebben overi gens uitgewezen, dat de uitein delijke huurprijzen nog iets la ger uitkomen dan tot nu toe bekend was. De gemiddelde huur komt nu op 250 gulden. Aannemer Van der Waal is sinds enkele weken al volop bezig aan de derde renovatie fase. Een aantal woningen in de PKD en de Prins Hendrik straat is ai geheel ontmanteld. Het lukt niet meer de renova tie nog voor de bouwvakva kantie rond te hebben: dat wordt september. Schiedam Lammert van Wagiendonk wenst zijn uitlatingen over het wer kloosheidsproject Trech ter, vermeld in onze krant van vrijdag, als niet ge daan. te beschouwen. Van Wag ten donk wil zich niet gemengd zien in de pro blemen, waarmee de Trechter kampt. Hoek van Holland Rijkswa terstaat gaat op zeer korte ter mijn het gevaarlijke strandge- d eel te bij de Noorderpier in Hoek van Holland verbeteren. Xn deze hoek neemt de zee tientallen meters van het strand terug en daardoor slaat een deel van de werkweg in de golven. Een gevaarlijke si tuatie, die al een paar keer duidelijk is gebleken bij kleine ongelukken. Juist omdat het zand wegslaat onder het asfalt, denken veel mensen nog iets door te kun nen lopen, ondanks de waar schuwingsborden die men heeft geplaatst Deze worden vaak omver geworpen. Het is de bedoeling om het asfalt over een lengte van enkele tientallen meters te verwijde ren en vervolgens met een bulldozer het zand af te vlak ken zodat het hoogteverschil verdwijnt. Daardoor is is elk geval het gevaar verdwenen. Rijkswa-' terstaat verwacht dat de afslag in deze hoek nog wel zal voortgaan. Gevaar levert dat op zichzelf niet op, omdat het achterland ruimte genoeg biedt. Inmiddels is waterstaat langs de Nieuwe Waterweg aan de Koningin Emmaweg druk aan het wefk om de glooiing te veranderen. De waterkering van bazaltblokken krijgt een wat minder steile helling zodat het strand beneden bereikbaar wordt. De werkzaamheden zullen ruim voor het zomersei zoen beëindigd zijn. advertentie SPECIALITEITEN RESTAURANT Tevens beschikken wij over sfeervol ingerichte zalen voor het verzorgen van al uw diners en party's Reserveren mogelijk Heden div. asperge-specialiteiten Geopend vanaf 11.30 uur - zaterdags vanaf 17.00 uur ZONDAGS/MAANDAGS GESLOTEN IND./CHIN. EETHUISJE anderen Een gezellig, sfeervol ingericht eethuisje met een keur aan specialiteiten voor zo wel de zakenman, de familie, de re creant, als het partijtje of zomaar ie mand. voor een a net te lunch of een uitgebreid diner: Pablo weet wat lekker is. Maandags gesloten (behalve feestdagen) VOORSTRAAT 87-89, BRIELLE TEL. 01810-2960 Na het winkelen een kopje koffie met koek. Ook een uitstekende gelegenheid voor uw zakenlunch. lunch en diverse pannekoeken. Er is gelegenheid voor recepties en partijen Hoogstraat 169 - Vlaardingen - Telefoon 356372 Anders dan anderen Tel. 340363 haute cuisine in charmante franse stijl KORTE DAM 8-1Ö-SCHIEDAM TEL 010-264*56 In gebouw Triangel Vlaardingen vertoont de 1, zaterdag de film Deer Hunt (20.00 uur) en een spectaki stuk met Bruce Lee (18 uur). Deze voorstellingen toegankelijk voor de jt, vanaf zestien jaar. Voor jongere Vlaardingertjes is t, middags (13.30 uur) een teke film van Walt Disney. Dezet kenfilm is ook in zaal Middt huyse te zien (10.00 en 12 uur). De Vlaardingse toneelgroj De Fakkel geeft dinsdagavo; 27 april een speciale voorste ling in de Harmonie. Gespee worden deleenakters 'Billie i Millie' mét-» Jaap van der Re den en Lia van den Tol 'Roomsoezen' met John Henny van den Berg. De voo stelling, die om half negen gint, is gratis toegankelijk. In het Schiedamse dienste: centrum De 4 Molens (Nietn Damlaan 766) komt de reura patiëntenvereniging Nieiw Waterweg Noord op weer bijeen. De heer Nijkér natuurgenezer, zal zijn mod werking aan deze avond, d om half acht begint, verlens Voor eventueel vervoer kui nen reumapatienten naar mevrouw M. Tetenbur 348013. Ondanks het stopzetten de subsidie gaat de afdelir Vlaardingen van de KoninkL ke maatschappij tuinbouw plantkunde gewoon door i haar activiteiten. Vrijdag april staat een bloemschikwec strijd op het programma waa: van de resultaten de dag era op koninginnedag, in de Ha monie worden tentoongesteli Tevens is een datum gepril voor de jaarlijkse geramun en tuinplantenmarkt: 15 me Voor inlichtingen kan men t recht bij het secretariaat dat gevestigd op de Hofsingi nummer 3. Vlaardingen De fietshe hebbers onder de Vlaardingt kunnen op zaterdag 8 mei hart weer ophalen. Vooi negende maal is in het kadi ..van de Landelijke Fietsd; een 35 kilometer lange toe die gedeeltelijk samenvt met de Schiedamse route door de Vlaardingse omgevii uitgezet. Traditioneel valt fietsdag samen met de Nat nale Molendag. Vanaf het VVV-kantoor in Visbank zal de route via Ho. Zouteveen, Negenhuiz? Schipluiden, Den Hoorn, Ka delaar. Kerkbuurt en Keth weer bij het uitgangspunt recht komen. Pedalisten ku nen tussen negen en een starten en aan iedere deelr, mer zal een herinneringsvaa tje plus medaille worden uit£ reikt. Schiedam Het blijft tobb met de verstaanbaarheid v, de Schiedamse gemeentere Nu al maandenlang woont speciale geluidstechnicus vergaderingen bij om te kijki waar de storingen vandaa komen, maar ondertussen bt ginnen steeds meer bezoeke van bet Schiedamse stadsj lement zich af te vragen of., niet goedkoper was gewet, gewoon een nieuwe geluidsi stallatie te kopen. Feit blijft: de onderste van het stadskantoor vergaderzaal een krakkemi kige ruimte, want eigenlijk het een kantine voor de s lenaren die provisorisch raadskamer is ingericht. EL koestiek zal dus nooit klopp* of er moet voor kapital' verbouwd worden. t Vlaardingen Na alle gra penmakerij gaat sociëteit DA de zaken nu serieuzer aanpa ken. Nou ja, serieus- Het feestprogramma dat des ciëteit ter gelegenheid van k nlnginnedag lanceerde liegt' niet om. 's Morgens om 1I-' uur kunnen de feestgange warmdraaien met koffie koek. Een uur later begint een wedstrijd „Beschuitflu ten", dan „Duo-zaklopen"'j vervolgens een wedstrijd „skilopen op lange ski's". Om kwart voor twee treedt formatie Shuttle op, waarna soosleden gaan uitproben hoeveel man er in een kunnen. Als iedereen weer uitgt is, rond half vier, wordt auto's in wedstrijdverbal ever de Hoogstraat getrokkt Een wedstrijd eieren gooi' vormt het een na laatste 01 derdeel en het hele iet wordt besloten met een kb sieke touwtrekwedstrijd. Dit alles voor de deur en in buurt van het bouwvalL DAT-pand aan de Hoogs tra 40, waar de gehele dag de b openblijft en de muziek dod gaat. Als het eventueel tot slecht weer zal zijn worof enkele aktiviteiten binnen f? houden. jai fir la; da lai

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 2