WATERWEG/SPORT 11 SVV verzuimt Veendam op pak slaag te trakteren Hermes DVS vleugellam mnus Schiedam klopt Ursus uit dode momenten Eindelijk weer een zege in uitwedstrijd RiFBZATERDAE DVO'32 is er bijna RVBZONDAG Olympus komt net tekort CHAOS... Schiedammers zwak tegen HION Aad Bierhuizen: On verdien de nederlaag Vlaardingen snakt naar het einde KNÏBZAÏERDAE 3e KLASSE Satelliet blijft winnen 48 KLASSE VFG snel naar winst 26 KLASSE YDL haalt uit René Koetsenruiten: viermaal Rotterdams Nieuwsblad' maandag RW* 26 apnl 1962 ■Veendam SVV heeft in Veendam een meer dan ver diende 2-1 winst behaald op ■de noordelijke thuisclub, die 'totaal uitgeblust op weg lijkt 'naar het competitïeslot. De Schiedamse formatie van 'trainer Rob Jacobs dankte de ;zege aan een voortreffelijke factie van Jan Konemann en "Ferry Meerhof, maar vooral in de tweede helft verzuim den de Schiedammers om SC Veendam in eigen stadion naar een forse nederlaag te spelen. Met name spits Ferry Meerhof verprutste een handvol riante kansen, terwijl zijn medevoor- waartsen Jan Konemann en invaller Paul Kooien (hij ver ving na rust Richard Dercks) niet wilden onderdoen voor het knoeiwerk van Meerhof. Omdat SVV verzuimde de winst al in een vroeg stadium veilig te stellen, bleef voortdu rend de dreiging van de gelijk maker boven de roodgroenen hangen. Zo was voorstopper Vlaardingen DVO'32 heeft de kampioenskansen nu in ei gen hand. Van DES'67 werd met 4-0 gewonnen, terwijl de concurrentie wederom punten verspeelde. Tegen Stellendam volgende week moet worden gewonnen en dan is voor het eerst in de historie van DVO'32 promotie naar de I KNVB een feit. De doelpunten (egen DES'67 werden gemaakt door Wilco Wapenaar (twee maal), Aad Janson en Roel Sentgens. GSS speelde vrij van degrada- üezorgen een heerlijke wed strijd tegen OFB. dat reeds ge degradeerd is. De Schiedam mers wonnen met 0-2. GTB presteerde het om de uitwed strijd legen RSM met 3-4 te winnen. GTB was dc veel be tere ploeg en nam dan ook royaal afstand. Hans Hoogen- doorn (tweemaal) en Peet Feelders (tweemaal). In de slotfase kwam RSM nog sterk terug: 3-4. .Vlaardingen Olympus kwam na een sensationele wedstnid tegen DEH net iets tekort om de winst m de wacht te spelen. Het werd uiteindelijk 4-5 voor de bezoekers. De Schiedam se doelpunten werden gescoord door ■Jan van Bokkum (driemaal) en Henme de Gvds. SVOPW kon het op eigen .veld niet bolwerken tegen kampioen spretendent LMO. De 1-0 voorsprong -via Ben van den Berg kon met wor den vastgehouden en de Rotterdam- .mers Kepen zelfs uit naar 1-2. MSV '71 was duidelijk veel beter dan DRZ. De Schiedammers kwamen er in Maassluis niet aan Ie pas en verloren dan ook verdiend met 4-2. De doel punten voor MSV '71 kwamen op naam van Henk van Ruiven. Gilbert Remeus. Carl Mans en Peter Harms. Demos kon het tegen Vierpolders net niet bolwerken. De Schiedammers vertoren nipt met 1-0. Een onverdien- ce nederlaag omdat Demos stBeds het betere van het spel had. maar hardnekkig weigerde om de meest fraaie kansen te benutten, Wim Swart nog dicht bij een puntendeling, toen hij op aan geven van middenvelder Jan Korte (volledig aan banden gelegd door Aad van der Vlist) rakelings naast knalde. In de beginfase kwam SVV trouwens goed weg, toen scheidsrechter Verhoef (Briel- le) al na twee minuten een botsing tussen Jos Roossien en rechtsachter Ruud van Dijk penalty-rijp achtte. Henk Oos- terwold stuurde weliswaar Bas van Noortwijk naar de ver keerde hoek, maar tot ontzet ting van de Veendammer aan hang mikte de linksachter de bal naast de andere paal, SVV ontdekt daarna al snel, dat te gen dit SC Veendam eer was te behalen. Richard Dercks was zijn bewa ker Jan Postma voortdurend te slim af en ook in het verde digingscentrum vielen bij Veendam talrijke gaten. Dat Dercks halverwege de eerste helft Postma uitspeelde en Ko nemann daarna Van der Vlag en Swart simpel uitspeelde om vervolgens doelman Sape Hoekstra te verschalken was een logisch gevolg van het spelbeeld (0-1). Weliswaar wijzigde Veendam- trainer Alleman na de achter stand zijn formatie (de griepe rige Bert Wierenga nam de leiding van de thuisclubdefen sie op zich), maar SVV kwam achterin zelden in de proble men. Het duo Leert Wamaar- Henk Salari bewaakte be kwaam topschutter Ruud Metz, terwijl SVV op het mid denveld heerste. Verdubbeling Vlot na de hervatting verdub belde de Schiedamse formatie de score, toen Paul Kooien via het been van Postma de bal hoog in de doeimond zond en Meerhof koppend het karwei klaarde (0-2). Dat Veendam daarna nog terug in de race kwam dankte de thuisclub aan Ruud van Dijk, die de bal te 2acht op Van Noortwijk terug speelde, waardoor Jos Roos- Schiedam De oorspronkelijk voor donderdag vastgestelde be kerwedstrijd tussen Hermes DVS en RVC is tot nader order uit gesteld. Het bestuur van Hermes benaderde gistermiddag de Rijswijkse hoofdklasser met het verzoek om deze ontmoeting naar dinsdagavond te verschuiven. De door de KNVB in de hand gewerkte chaos rond de afwer king van de talloze doordeweekse wedstrijden werd compleet, toen de Schiedammers te horen kregen dat RVC eerst nog in de tussenronde moet aantreden tegen MMO, alvorens het bij Her mes DVS op bezoek kan gaan. sien doeltreffend kon profite ren (1-2). Rob Jacobs wisselde Van Dijk onmiddellijk voor Rob Kiebert en bracht daarmee de rust te rug m de Schiedamse ploeg. Veendam kwam er niet meer aan te pas en SVV kreeg volop gelegenheid aan aanvallen te( denken. Meerhof, Van der Vlist, Kooien en Konemann hadden kennelijk vrede met de nipte winst, want de SVV'ers bleven opvallend cou lant voor de neus van doelman Hoekstra. In de slotminuten liepen Kö- nemann (overtreding op McNulty) en de Veendammers Postma (spelbederf) en Roos sien (aanmerkingen op de lei ding) tegen een gele kaart op. --té 1 Uit een voorzet van Paul Kooien (boven) kopte Ferry Meerhof het tweede doelpunt De verdiende winst ontging SVV echter niet meer. VMndam: Hoekstra, Postma, Van der Vlag, Swart, Oosterwolt, Frans Metz, Korte. Roossien, McNuIty, Rudy Met2 en Schoonbeek (Wierenga). SW: Van Noortwijk, Van Dijk (Kie bert), Warnaar, Salari, Van der Hei den, Meiboom, Van der Vlist, Oever mans, Köneman, Meerhof en Derck (Kolen). Scheids rechter; Chris Verhoef (Brf ol ie). Toeschouwera: 990. Opnieuw voorkomt Bob Molendijk een HlON-doelpunt. Schiedam Het ontberen van twee specifieke buiten spelers brak Her mes DVS in de wedstrijd tegen HION. die na tweemaal drie kwartier wanhopig ploeteren in 0-0, eindigde, uiteindelijk op. Bart Kreft en Wim de Haan lagen zo hopeloos met zich zelf overhoop, dat de Schie damse aanhang zich vertwij feld afvroeg wanneer de niet in de basis opgenomen smaakmaker Hans de Roos uiteindelijk het veld zou be treden. Dat zou tot diep in de tweede helft duren. De behendige bui tenspeler, die liefkozend door het publiek nu al 'Coentje' wordt genoemd, tobt nog met de naweeen van een zware griep. In twee weken tijd is de toch al niet te zwaar gebouwde Hans de Roos zeven kilo afge vallen. „Het scheelt natuurlijk veel," vertelde Jan van der Velden na afloop van de wed- door Chris Woerts strijd," of Hans er wel of niet bij is. Hij kan een mannetje uitspelen en dan de bal voor het doel brengen. Fred Meer hof stond vandaag veel te geï soleerd. Kreeg geen bal van de achterlijn en dan is Fred ei genlijk kansloos." Jan van der Velden was reeel. Zocht de oorzaak van het fa len van zijn team niet in aller lei nevenoorzaken: „Wij heb ben het gewoon zelf verprutst. Vooral de eerst helft miste ik de agressie de we normaal ge sproken wel hebben. De bal kon nog geen tien seconden in eigen bezit worden gehouden. Ik snapte er echt mets van. De vleugelspitsen waren veel te traag. Echt, ik had er vrede mee gehad als HION vandaag zou hebben gewonnen. Wat een geluk wij niet hebben ge had, het is echt ongeloofljk." Over geluk had Hermes DVS inderdaad niet te klagen. HION kreeg ideale mogelijk heden, maar zelfs vrij voor Bob Molendijk wisten de Rot terdammers niet te scoren. Voor de hoogblonde doel ver dediger van Hermes DVS was trouwens een hoofdrol wegge legd in het treffen tegen HION, In zijn eentje eigenlijk hield hij de Schiedammers overeind. Met enkele katach tige reacties voorkwam hij en kele bijna zeker lijkende doel punten. Aanvalsgolven En Hermes DVS? Aanvallend, het werd al gememoreerd, kon de thuisploeg nauwelijks ge vaarlijk worden. Pas toen na de rust eerst Rob van der Tuyn (voor Wim de Haan) en later Hans de Roos (voor Bart Kreft) in het spel kwamen. kwam er meer lijn in de aan valsgolven van Hermes DVS Fred Meerhof kreeg zijn enige kans dan ook uit een aanval over de flanken. Hij kopte het trekballetje van Rob van der Tuyn net iets te zacht in, waardoor Joop Mom alsnog redding kon brengen. Bij dat wapenfeit bleef het voor Her mes DVS. Met de topper tegen CVV in het vooruitzicht wacht Hermes DVS een spannende week. Jan van der Velden: „Volgen de week zullen we toch echt moeten winnen van CVV. Bij verlies is onze rol uitgespeeld en CVV bijna zeker kamptoen, De jongens welen dus wat ze volgende week moeten doen Schiedam Twee dode spel momenten zijn Ursus in de derby tegen Schiedam fataal geworden. Uit een vrije trap en een hoekschop kon Schie dam door Ed Slavenburg en Harrie Voorwald tweemaal koppend scoren. Terwijl er •toch een vrij strakke man dekking werd toegepast, ge tuige de over het veld trek kende koppels. Ursus slaagde er nog wel in tot 1-1 op te halen, maar na de 2-1 achter stand lukte dat niet meer. Met nog drie wedstrijden te gaan blijft Schiedam dank zij .deze kostbare zege aan de leiding met twee punten voor op 's-Gra vend eel en drie op IFC. Ursus daarente gen staat na de nederlagen tegen Bloemhof en nu tegen Schiedam op een gedeelde laatste plaats, met eveneens nog drie wedstrijden voor de boeg. „We hebben onverdiend ver loren", zou Ursus-trainer Aad Bierhuizen meteen na afloop zeggen. „Het is toch sneu om zo te moeten verliezen, terwijl we een half uur in de tweede helft hebben gedomineerd. Een gelijkspel zou zeker ver diend zijn geweest". Inderdaad heerste Ursus de laatste vijf minuten voor de thee en een klein half uur in de tweede helft. Voor de rust echter had Schiedam toch het meeste gevaar in de aanvallen. Uitbl.-.nkende Ed Slavenburg vond echter een te vol straf schopgebied om te kunnen scoren, terwijl Ton Verwey, na een fout van Wil scheepbou wer, een heel grote scorings kans royaal over schoot. Ursus werd pas in de 28e mi nuut voor het eerst gevaarlijk, toen Bart Fiegel vanuit een moeilijke hoek in het zijnet schoot. Maar meteen in de vol gende minuut nam Schiedam een op dal moment verdiende voorsprong. Een vrije trap van Verwey werd door een hoog- opspringende Slavenburg net voldoende met het hoofd be roerd om doelman Rob Hoppe kansloos te maken: 1-0. In de vijfde minuut na de thee greep Nico de Vries een mis verstand in de Schiedam-de- fensie, waarbij ook doelman Jaap van der Nol niet vrijuit ging, aan om zijn ploeg op ge lijke hoogte te brengen: 1-1. Terwij] Ursus vervolgens doorging, ook al omdat Sla venburg zijn uitstekende werk op het middenveld geblesseerd (hiel) moest onderbreken (ver vanger Joop van der Schee). Een tweede dood spelmoment werd Ursus echter noodlottig. Een corner van Verwey werd door de opgeschoven voorstop per Harne Voorwald beheerst ingekopt: 2-1. Feest bij Schie dam derhalve terwijl Ursus verdediger Carl Stoltenhof in wisselde voor aanvaller Sjaak N ïeuwstraten. Grote kansen In de laatste tien minuten kreeg Ursus nog drie heel gro te kansen om gelijk te maken. Tot tweemaal toe kogelde Rob Bonte van dichtbij tegen goed reagerende Van der Nol op, terwijl Cock van der Tuin een bijna niet te missen kans in de voorlaatste minuut toch nog over schoot. „Ursus is geen ploeg die on deraan hoort te staan", liet Schiedam-tramer Jack Dam mers de treurende stadgenoot complimenterend weten. „We hebben het erg moeilijk gehad, We spelen misschien niet zo veel voetbal, maar we zijn toch weer op de knoktoer. Iets dat collega Bierhuizen beaam de: „Ik heb geen greintje voet bal gezien, maar ze werken al leen keihard. Dat hebben wij ook gedaan, maar we kunnen eigenlijk geen degradatievoet bal spelen". Vlaardingen DSS '26 moest met een 2-0 nederlaag genoegen nemen tegen koploper Hoogvliet. MW "27 deed het heel wat beier en won met 0-2 van Jodan Boys. dat door de Maasland se winst gedegradeerd is Vlaardingen is niet meer te motive ren. Het verloor nu kansloos met 3-0 van Die Hag he. Jodan Boy*-MW "27 0-2 De Maas- landers waren vooral voor de rust heer en meester, maar scoorden toen niet. Na de hervatting was het Jodan Boys dat verbeten vochl voor lijfsbe houd In de derde klasse. MW '27 zat sterk In de verdrukking, maar wist via snelle counters toch nog tweemaal te scoren. Eerst was het Gert Jan Broekman die het doel trof en even later was het Barry Zuidgeest die de tweede treffer voor zijn rekening nam: 0-2. Die Haghe-Vlaardingen 3-0 Vlaardin gen snakt naar het ernde van de com- petitie. Nu er niets meer op het spel staat, zijn de spelers niet meer te mo tiveren. Het lusteloze Vlaardingen kon het dar ook niet bolwerken legen een veel agressiever Die Haghe, dat nog steeds vecht voor lijfsbehoud Hel werd uiteindelijk 3-0 voor de Hagene zen. Rozenburg-TSB 2-1 Een uiterst om streden nederlaag voor de Vlaardm- ger5, die Rozenburg ïagen scoren uit twee dubieuze strafschoppen. TSB speelde een heel sterke eerste helft. Nam toen ook verdiend de leiding via Ger Stam. Na de hervatting struikelde Cor van den Beemt over de bal en raakte per ongeluk de bal met de hand. Dat was de eerste strafschop. Twee minuten voor het einde weer een strafschop toen Mar van Dorp m de rug werd gelopen. Hij rekende op een vrije trap, maar de scheidsrech ter constateerde hands en deponeer de de bal wederom op de slip: 2-1. Vlaardingen Satelliet Is aan een opmerkelijke opmars bezig in de vier de klasse. Nu werd Zuid land hei slachtoffer van de dadendrang van de Vlaardingers: k-i. Zuldland Is nu offi cieel gedegradeerd. HVO kwam tegen Hermandad niet verder dan een kleurloze 0-0 deling. DSS '26 kon het tegen koploper Hoogvllel n»et bolwer ken en verloor met 2-0. Hoekse Boys is ook los van de concurrentie. Zalf wonnen de Hoe ken aren met 3-1 van Naaldwijk, terwijl DSVP 1-1 gelijk Hoogvftot-DSS 2-0 Het ontbreken van Ronald Schotel. Jan Groeneveld en Ronald van Rossum brak de Vlaardingers uiteindelijk op. Na een uiterst matige wedstrijd was het ten slotte Hoogvliet dat met 2-0 aan het langste eind trok. De Vlaardingers waren vooral aanvallend machteloos en konden het Hoogvliet dan ook niet lastig maken. Satefllel-Zuidland 4-1 Nu pas gaat het elftal van Satelliet draalen. Tegen Zuldland werd er goed gevoetbald mei als resultaat een klinkende 4-1 overwinning De doelpunten kwamen op naam van een uitblinkende Ba rend Buitenhek (tweemaal). Henme Boerdam en Micha Chapkun Zuiö- land degradeerde door dit resultaat. De Vlaardingers zijn nog lang niet vei lig. maar als volgende week tegen stadgenoot HVO wordt gewonnen, dan blijft Satelliet bijna zeker behou den voor Ce vierde klasse. Hermandad-HVO 0-0 Beide ploegen konden geen moment imponeren en wisten met de talrijke kansen geen raad. HVO moest winner» om niet weer in degradatieproblemen te gera ken. De Vlaardingers deden hun ui terste best, maar de kansen werden nlel benut: 0-0. Hoeks* Boys-Naaldwijk 3-1 Hoekse Boys was veel beter dan Naaldwijk. De Hoekenaren moesten winnen om in de race te bli|ven voor het kam pioenschap Het ging de ploeg vsan l Cor van Rooy voorbeeldig af. Alle doelpunten kwamen tegen Naaldwijk op naam van Tom van der Pijl. Vierdingen In de tweede klasse Is Fortuna Vlaardingen In de uitwed strijd tegen Slikkerveer pas In de laatste minuten onderuitgegaan, VFC deed hef In de uitwedstrijd legen Hel- levoetsluls beter. De Vlaardingers hadden slechts èên helft nodig om de zege te bewerkstelligen Hellevoeti!uis-VFC 1-3 Er stonden voor de Vlaardingers geen belangen meer op het spel. Oesondanks werd er gemotiveerd gespeeld, wat at in de zevende minuut tot resultaat leidde. Teun Kornaat lanceerde John van Mil (in de basis opgenomen voor de ge blesseerde Harry Schuiten). Deze trok de bal terug op Peter Jeup, die de bal verlengde, waarna Hans Jansen— vanaf de rand van het strafschopge bied doeltreffend uithaalde. Tien mi nuten later sprintte Peter Jeup (n de diepte op een door Teun Kornaat snel genomen vrije trap. Peter Jeup om speelde de doelman en schoot 2-0 In. In de 44 werd een schot van Plm van der Burg In eerste instantie gekeerd. De op een afstand van twintig meter van het doel staande Teun Kornaat nam de rebound Ineens op de slof: 3- 1. Scheidsrechter Ger Lagendijk, ex- speler van Hermes DVS en beter be kend als voetbalmakelaar, zorgde kori voor rusl voor een verrassing door de bal op de penalty-stip te leg gen wegens hands, toen Chris Hen- driks zich slechts richting grasmat bukte John de Doelder redde vanaf elf meter de eer voor de thuisploeg. Hellevoetsluis kon in de tweede heift. op een schot op de paal na, de Vlaar- dingse voorsprong niet meer in ge vaar brengen. Slikkerveer-Fortuna 1-0 „Slikkerveer is In feite nauwelijks gevaarlijk ge weest. Als je zelf echter voldoende kansen schept, maar verzuimt om te scoren, dan verdien je niet te win nen". was de reactie van trainer Jan Postema op het teleurstellende ver- hes. De Vlaardingers sneden in de eerste helft door de verdediging van de thuisploeg heen. Ron Bervehrtg, Mar Visser en Rudolfo Gardeslen ver schenen tevergeefs alleen voor de doelman, In hei tweede bedrijf speel de de tegenwind en hel slechte veld de Fortunezen parten. Een spelers verversing In de twintigste minuut van da tweede helft -Jasper Quak en Ben de Graaf kwamen In het veld voor Marie Visser en Rudolfo Gardeslen - mocht Fortuna met baten. Drie minu ten voor tijd betekende een afstands schot een onverwachte nekslag voor het elflal van Jan Postema. die zich toen al verzoend had met de Idee ..een puntje mee naar huis nemen is zo gek nog niel". Vlaardingen Martlnit heeft door een nederlaag op Sparta de kansen op de kampioenschap in de derde klasse zo goed als verspeeld. De an dore duels in deze klasse stonden In het kader van de degradatie, VDL slaagde er weer In tot een flinke doel- puntenproduktie ie komen, Excel- sior'20 was daar hel slachtoffer van. De Hollandiaan sleeple In Gouda een gelijkspel uit het vuur. Volgende week staat de ontmoeting tussen De Hol landiaan en VDL op het programma. Martlnil-Sparts O-I „Ik heb vooraf gezegd, dat de winnaar van dit duel hoge ogen gooit naar het kampioen schap. Helaas is het doelpunt aan de verkeerde kant gevallen", oordeelde Martlnlt-tramer Joop Schop. De eer ste 15 minuien was de wedstrijd in handen van Sparta, dat In die periode de Schiedamse staander raakte, tn de tweede helft kreeg Chiel Gouka een prachtige kans. Van vier meter alstand schoot hij In handen van de Rotterdamse doelman. Even later schoot Fred van der Korsl In goede positie hard naa3t. Twintig minuten voor tijd voltrok zich voor de thuis club een fataal moment. Kees Hcger- wert werd met volgens de regels af gestopt door een Spartaan. Hooger- werf nam vervofgens het recht In ei gen hand door een kopstoot uit te delen, wat hem een voortijdig vertrek opleverde. Op het zelfde moment moest de geblesseerde verdediger Ron Brust worden vervangen door Fer Holster Acht minuten daarna scoorde Sparta het enige doelpunt. VDL-Excalaior^O 6-1 „Ik geloof niet. dal er sprake is van een schokeffect door mijn beslissing aan het eind van dil seizoen op ie stappen", aldus VDL-trainer Gijs de Jong. De Maas sluis® ploeg speelde met de jeugd spelers Henme Brinkman en Bennie Tureau in de basis. Het aldus verfriste middenveld stelde Jan van Allena tn 1 de eerste dertig minuten tn staat twee keer te scoren. Via Hans Bos liep VDL in de eerste vijf minuten van de tweede helft naar een 4-0 marge uit. waarna Edwin van der Hoeven logen- scoorde voor de Schiedammers. Huib Bos scoorde 5-1. waarna Ron Ver- straten uit een strafschop voor de eindstand zorgde. GSV-D» Hollandiaan 2-2 Kort voor de wedstrijd wera duidelijk, dat Renè de Vette nog niet voldoende van zijn ziekte hersteld was. Cees Spruit mocht als vervanger opdraven. Na een goede openingsfase verdween de organisatie bij De Hollandiaan Dal le verde een 2-0 achterstand bij rust op. J Harry de Hartog zorgde in de vijftien de minuut van de tweede helft met een halve omhaal voor de aansluiting, waama invaller Sjaak van der Haver bij da eerste paal een voorzet van Mar van der Cijs Intikte: 2-2. Salva dor Rodriques en Mar van der Cijs j werden arbitraal geboekt. Vlaardingen In do vierde klasse behaalden FCN'66 en SFC gisteren in een uitwedstrijd een gelijkspel, terwijl RKWIK eveneens op vreemd terrein het onderspit moest delven. DCL-FCN'68 4-4 Bij de Schiedam mers was René Koetsenrulter erg goed op schot. Nadat DCL twee mi nuten na het eerste fluitsignaal da lei ding had genomen, maakte deze spe ler in de 23e minuut gelijk. Op aange ven van Honk van der Lely bracht Renè Koetsenrulter FCN in de tiende minuut van de tweede helft aan de leiding, waama hij vijf minuten later met een boog bal opnieuw succes had. DCL scoorde binnen een minuut tegen. Twintig minuten voor tijd leek Renè Koetsenrulter met een schol vanaf vijftien meter voor de beslissing te zorgen: 2-4. DCL kwam echter in de 40e en 44e minuut nog tot twee treffers. TDC-8FC 1-1 Op de afwerklnQ na speelde SFC een goede wedstrijd. In de eerste helft kreeg RJnle flroere een goede kans uit een voorzet van Andrè Kouwenhoven, terwijl de laatste er> Jim Kars oog in oog met de TDC-' doelman niet tot scoren kwamen, tn de vijftiende minuut nam TDC bij een scrimmage voor het Schiedamse doel tegen de krachtsverhouding in een voorsprong. Tien minuten voor tijd kopie Karet Buron een vrije trap door na Jim Kars. dia voor de gelijkmaker zorgde. De Groen Witten-RKWIK 2-0 De Vlaardingers kregen via Peter de Wit te een erg goede kans de score te openen. Zijn harde schot raakte kee per en lat, waarna de bal het v«d weer in stuilte. Zeven minuten voor tijd schoot de thuisploeg een rebound doeltreffend in. Een nog op de doel lijn staande speler van Groenwiiten werd door de scheidsrechter als niet hinderlijk buitenspel staand beoor deeld. RKWIK zette zijn opponent in de tweede helft onder druk. Hel was echter Groen witlan. dat met een ra zendsnelle uitval de marge verdub belde.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 5