12 WATERWIG/SPORT SZC de sterkste Succes nog ongeslagen Spirit kampioen Vlaardingen met recht de sterkste 4W m Popeyus terug in ereklasse Doornbos maakt promotie waar AVR- estafettes met bloedarmoede Aehmed de Kom vroeg in vorm RZ-dames laat op dreef OSCR bedwingt Het Zuiden Slechte dag voor Victoria Rotterdam vervult sportieve plicht Hennie Michielsen: nog twee jaar Waregem Rotterdammers bij NK-turnen Rotterdams Nieuwsblad maandag 26 apnl 1982 j<w Vlaardingen SZC heeft duidelijk bewezen dat het kamnpioenskandidaat - nummer één is- In een rechtstreeks treffen tegen naatste concurrent De Aa, hebben de Schiedammers genadeloos uitgehaald: 10- 3. Maar na afloop van dit laatste competitietreffen heerste er nogal wat ver warring, omdat het men in het kamp van de ploeg uit Almelo in de overtui ging leefde dat het kam pioenschap bereikt was. Maar hangende de tucht- zaak. Swol-SZC, blijft het kampioenschap open. Bij De Aa wist men van een tuchtzaak echter niets af en daarom was het spontane fees tje van de supporters in de hal van Zwembad West wat voor barig, En de bloemen mis schien iets teveel van het goe de. Door de overwinning is SZC opgelijke voet met De Aa gekomen. De Schiedammers hebben echter een minder doelsaldo en hebben dus een punt nodig uit de wedstrijd te gen Sv/ol en dat kan komen als deze wedstrijd overge speeld wordt. Tegen De A a begon SZC bij zonder furieus en niet zonder resultaat. Na negentien secon den hadden de SZC'ers al een 1-0 voorsprong. Nadat Dennis door Leo Hille van Aiphen de bal had ge haald. bewoog hij slim naar voren. Hij werd op maat be diend door Willem Jan Loom- an. een prachtige lobbal bracht de eerste treffer. Een numerie ke meerderheid gaf SZC een nog riantere voorsprong, 2-0. De Aa kon alleen met wat af standschoten wat terugdoen. Het beste resultaat was twee maal de lat. Door een foutje in de Schiedamse verdediging werd het toch 2-1. De tweede periode was vooral in het be gin nogal rommelig en zodoen de ook het slechtste deel van de wedstrijd. Dit omdat zowel de SZC als de Aa fouten maakten. Toen SZC wederom een man kreeg, liet het deze riante mogelijkheid in eerste instantie liggen. Maar op het laatste moment zorgde Ge koe dijk toch voor 3-1. Uitblinker Willem Jan Loom- an scoorde 4-1, nadat hij op ei gen helft een solo was begon nen. In deze periode van de strijd had De Aa nog de hoop, zeker toen het door in blunder in de SZC afweer op 4-2 kon komen. Die hoop werd in het derde part definitief de grond in geboord. SZC liep toen zon der veel moeite tot 6-2 weg. SZC was nu niet alleen aan vallend sterk, maar ook verde digend sloten de gelederen bij zonder goed. De Aa kon namelijk maar een maal van numerieke meerder heid profiteren en dat terwijl de ploeg uit Almelo tweemaal in zo'n situatie mocht spelen. Cor Maltha speelde toen in het Schiedamse doei een hoofdrol. De laatste periode bleef de aanhang van de Aa tegen be ter weten in luidruchtig. De SZC aanhang schreeuwde om tien, Lien... Dat tiende doelpunt kwam er ook al was het wel in de laat ste seconde van de wedstrijd. Dennis van Alphen was de man die de voorlopige kroon op het Schiedamse werk kon zetten. Hiervoor hadden Cok Mudde, Wim de Jong en Ge Koedijk al voor 9-3 gezorgd. DWS kan de titel niet meer ontgaan "Vlaardingen De heren, van UVG klopten xiv piede- koploper Wings met 14-18 en omdat Ancot - t ver der kwam dan 11-11 tegen DWS en HoIL. h" 'i uit medekoploper Aktief met 15-17 versloeg, swn ÜVG "en Ancora met 15 punten uit 11 wedstrijden aan de kop van de eerste klasse veldhandbal. Hoilandiaan en Ak- tief volgen met 14 uit 11 zodat de laatste drie wedstrij den de beslissing moeten brengen. Vlaardingen fwi yp n fiic Ook de laatste JUWMUS competitiewed- lonfilrtrtS strijd had The AetMlblUUS Green Eagles beslissc.ni maar amvj moeite met de con- kwam nog sterk terug. cetratie. Pas in slotfase bleek het Rotterdamse AMVJ de zwakste: 74-71. De dames van Juventus kon den tegen Midland niet imponeren: 66-44. The Green Eagles 74-71 <h) Na een slechte start van The Eagles kon een opgelopen achterstand van 12-21 worden omge bogen tot een 36-30 voor sprong bij de rust. Na de pauze leek de thuisploeg de wedstrijd definitief te Robert Wever was echter voor The Eagles goed op dreef en hield zijn ploeg in de race. In de slotfasde bleek Th Green Eagles alsnog de sterkste: 74-71. Midland-Juventus 66-44 <d) Zonder Mieke Dal- meyer en Jenny de Vis ser in de tweede helft kon het onervaren Ju- ventus-team het niet bol werken. Ondanks het goede spel van Astrid van Heusik en Ellen Hölzker liepen de Utrechtse dames steeds verder uit. De eindstand stokte uiteindelijk bij 66- 44. Bij de dames nadert DWS de titel- Koploper Ancora verloor midweeks met 10-12 van UVG en gisteren won DWS overtui gend met 14-6 van Ancora waardoor zij de koppositie van Ancora overnamen. De Hoi landiaan dames wonnen ge makkelijk met 11-2 van het zwakke Hercules 2. De WIK dames wonnen knap met 3-5 van Snelwiek. In de afdeling de volgende uitslagen: Vires- Wilton (h) 16-19, DES-WIK (h) 7-9, HVK-Spartaan (d) 12-7 en Oliveo-Wilton <d) 12-6. DWS-Aneora (h) 11-11 De he ren van DWS zijn bezig met een sterke tweede competitie- helft- Werd midweeks al van koploper Wings gewonnen, nu werd Ancora van de volle winst afgehouden. De eerste helft werd afgesloten op 6-3 en ÏDWS ging in de tweede helft goed door. Met nog tien minu ten te gaan had DWS een 11-7 voorsprong en leek een Schie damse zege tot de mogelijkhe den te behoren. Ancora profi- •teerde in de slotminuten van balverlies en DWS moest vlak voor tijd de 11-11 gelijkmaker incasseren. Aktief-Hollandiaan (h) 15- 17 De Vlaardingers hebben eer» sterke eerste helft ge- .speeld tegen koploper Aktief uit Rotterdam. Gesteund door een uitblinkende doelman Joop Oranje liep Hoilandiaan naar een 3-7 ruststand. Van de drie Rotterdamse treffers kwa men er twee uit strafworpen wat tekenend is voor de sterk te van de Vlaardingse defen sie. Na 10 minuten m de twee de helft kwam Aktief terug. Een falend middenblok deed Aktief op J0-10 komen en even later had Aktief zelfs een 12-10 voorsprong. Twee fraaie treffers van Rob Mooi zetten Hoilandiaan weer in het goede spoor en in een spannende slotfase wist Hoilandiaan ver diend de 15-17 zege veilig te stellen. DWS-Ancora (d) 14-6 Ancora, zonder de in verwachting zijn de Marijke Barth. is geen schijn meer van de ploeg mèt Marijke Barth. DWS speelde een goede partij en had met de rust al een 7-1 voorsprong. Na rust kwam Ancora iets terug maar in gevaar kwam DWS geen moment. Bijna alle speel sters kwamen aan scoren toe en dat tekent de sterkte van het huidige DWS. Door deze Schiedamse winst heeft DWS nu een voorsprong van één punt op Ancora. Na de zaalti- tel nader voor DWS nu ook de veldtitel en de promotie naar de eerste klasse. Snel wiek-WIK (d) 3-5 De verdedigingen overheersten in deze partij getuige de 1-2 rust stand- Bij WIK was doelvrou- we Tilly Verschuren de abso lute uitblinkster. Maar liefst vijf van de zes strafworpen wist zij te keren. Snelwiek had het betere van het spel maar de kansen werden niet goed benut. Na een 3-3 tussenstand halverwege de tweede helft brachten een benutte straf- worp en een break-out WIK de 3-5 overwinning. DWS, op deze foto succes vol aanleggend, deelde de punten met Ancora: 11-11. Vlaardingen-Het prestigeduel tussen Maassluis en O DO had de grootste aandacht, maar de sensatiezoekers kwamen be drogen uit. Mede door de uit stekende leiding werd het een normaal korfbalduel met de Maaslanders als winnaar. Suc ces kwam eindetijk weer eens in akue en bleef voor de ne gende achtereenvolgende veld wedstrijd ongeslagen. Spi rit kwam niet in aktie en raakt aardig achterop Oranje Nassau-SEV 4-3 Een moeizame overwinning op een sterk SEV. Aanvallend zit Oranje Nassau na de winter- Vlaardingen De volleybal kompetitie is, behalve voor het Schiedamse Both en Partners Schiedam, dat nog beslissings wedstrijden moet spelen, ten einde. De heren van Broleco Vlaardingen wonnen met 2-3 van Ceverbo/Orawi. Het da mesteam van Broleco is door de 0-3 overwinning op het reeds gedegradeerde Thornax kampioen van de derde divisie geworden. MVC verloor welis waar van nummer twee Be Fair, maar speelde een sterke wedstrijd. Ceverbo/Orawï-Vlaardingen <h> 2-3 De laatste wedstrijd is dan toch in ieder geval iets rechtgezet door de heren van Broleco. Er werd in Dordrecht met 2-3 van Ceverbo/O ge- wonnen. Een teleurstellend ".seizoen »s hiermee voor de Vlaardingers afgesloten. Ce- verbo, inmiddels gedegra deerd, pakte met 15-8 de eer- Jste set. De twee volgende sets 'waren met 10-15 en 8-15 voor Broleco. Met 6-15 won Broleco de beslissende vijfde set, nadat de vierde set met 15-10 verlo ren was gegaan. Thornax-Vlaardingen (dj 0-3 De dames van Vlaardingen be haalden het door hen zo fel begeerde kampioenschap. Bro leco had geen enkel probleem met het al gedegradeerde Thornax: 0-3. De eerste twee sets werden sterk spelend met 5-15 en 4-15 gewonnen. In de laatste set bleef Thornax tot 6- 6 bij, maar toen besliste Brole co met 11-15 de wedstrijd en konden de bloemen in ont vangst genomen warden. B&P-Avanti/Nijmegen 3-1 Door de 3-1 winst op Avanti moeten de heren van B&P in een beslissingswedstrijd met SS5 uit Barneveld gaan uitma ken wie er tweede wordt in de tweede divisie. Een belangrijk, gebeuren, daar de winnaar promotiewedstrijden gaat spe len om een plaats in de eerste divisie. De Schiedammers wonnen met 14-16, 15-13, 15-7 en 15-2. stop muurvast en ook in deze wedstrijd was dat het grote probleem. Keihard werkend veroverde Oranje Nassau een groot veldoverwicht, maar de kansen werden niet afge maakt. In de eerste helft hiel den de teams elkaar in even wicht: 2-2. In het tweede bedrijf moest Nassau tweemaal noodge dwongen wisselen. Zowel Bram van Zelm als Jacob van der Kooij maakten geblesseerd plaats voor Hans van Dijk en René Kooijman. Het was ten slotte Leo van der Bie, die door het benutten van een door Sjanie Bot verdiende strafworp matchwinnaar werd: 4-3. Overige doelpunten: Leo van der Bie. Kees van der Kooij en Anthoinette Vermeij. NIO 2-ÖDI 8-4 De Schiedam mers hebben zich reeds ver zoend met de degradatie en daarom waren er een groot aantal mutaties. Junioren vul den de plaatsen op. De eerste helft was duidelijk voor NIO: 5-1. Daarna kwam ODI nog te rug maar het werd een duide lijk 8-4 nederlaag. Doelpunten: Annette Snikkers, Theo Kool, Marleen Gerkema en Jan van der Eijk. Maassluis-ODO 5-7 Een wed strijd met voldoende argumen ten om uit de hand te lopen. De scheidsrechtersaanwij2er begreep dat ook en stuurde een sterke man naar het Wip perspark, Scheidsrechter Wijngaarden uit Papend recht was dan ook de beste man van het veld. In de eerste helft kon Maassluis een 4-2 voorsprong opbouwen, maar in de tweede helft nam ODO het heft heel duidelijk in handen en zette de wedstrijd naar de Maaslandse hand en won verdiend met 5- 7. Door puntenverlies van de concurrentie kan ODO vol gende week kampioen worden in het thuisduel tegen de Hoekse SV. Doelpunten: Maas sluis: Arïe Rookus, Ene de Jong, Martha van der Gaag en Henny Nieman<2); ODO: Bram Hanemaaijer(3), Cees van der Vaart, Teunis-Jan van Barne veld en Martin Bosschma. Succes-Unicum 2 5-3 Alsof Unicum steeds tegen Succes vol wil uithalen moest de se lectie van Fred Molhuyzen ne gentig minuten voluit korfbal len om een 5-3 overwinning te behalen. Met twee invallers voor de geblesseerde Kees Gouweleeuw (middenvoets beentje gebroken) en Marga Bijl (zweepslag). Tol ieders te vredenheid vervingen Peter van der Zouwen en Yvonne Maczolleck de geblesseerden. Unicum bleef goed bij, maar Succes won verdiend door doelpunten van Ed Kooijmans, Ed de Jong, Sylvia Gouwe leeuw, Leo Kruining en Jolan- da van der KuyI. Harga-Eureka 5-7 Met de 15-2 nederlaag in het achterhoofd begon Harga aan dit duel. Mis schien was het de angst voor deze tegenstander, want in de eerste helft overheerste de Rotterdammers en legden de basis voor de winst. Harga kwam in de tweede helft iets terug maar het bleef een 5-7 nederlaag. Doelpunten: Chris Alblas, Nicolette Rissema, Daan van Nielen en Ed Pak(2). Vlaardingen-HSV 7-6 De Haagse koploper moest in het zand bijten tegen een zich her stellend Vlaardingen. Na de winterstop heeft Vlaardingen zich duidelijk hersteld van de inzinking. Vlaardingen nam een 4-1 voorsprong, maar HSV- vocht terug. Het was uiteinde lijk de strafworp van René Zwets die de punten in Vlaar dingen hield: 7-6. De overige doelpunten: Marian van Waar denburg, Rik Brouwer, Dick van Ekelenburg en Ren Zwets. Vlaardingen De dames van Spirit zijn kampioen gewor den. Spirit won met 5-0 van Voorne. In Maassluis ontving Evergreen de dames van Pol lux. Evergreen liet te veel kansen liggen en verloor met 1-2. De dames van Asvion speelden tegen kampioenskan- diddaat Aeolus. Asvion won gemakkelijk met 2-0, De heren van Asvion ontvingen HCCC en verloren met 1-2. Pollux (h) speelde thuis tegen Groen- Geelen verloor met 1-2. Spirit (h) moest naar Waddinxveen en had geen medelijden: 1-2. Spirit-Voome <d) 5-0 Dit weekeinde had Spirit de kans om kampioen te worden. Deze werd snel gegrepen want na twintig minuten spelen stond Spirit al met 5-0 voor. In dit doelpuntfesiival scoorde Trudy Hengst twee keer uit een strafeorner, terwijl Annet Hengst drie keer vanuit veld- situaties scoorde. Hei kam pioenschap was daarmee een feit. Asvion-Aeolus (d) 2-0 De da mes van Asvion konden vrijuit spelen tegen kampioenskandi daat, terwijl Aeolus zenuwach tig overkwam. Yvonne Loh- mans opende de score voor As vion in de eerste helftln de tweede helft 2orgde Geesje de Boer voor de eindscore. Evergreen-Pollux 2-1 (d) Deze derby, waarin Pollux naar de tweede klas kon pro momoveren, lieten de Vlaar dingers menige kansen liggen. Evergreen benutte de kansen echter wel. Froukje Snoeck opende de score voor Ever green uit een corner in de eer ste helft, Jacqueline Heilema scoorde daarna gelijk via een velddoelpunt. In de tweede helft scoorde wederom Frouk je Snoeck, nu vanuit een veld- situatie. Pollux moest spelen zonder de op de training aan de enkel geblesseerde Nicoline Rondt. Door deze overwinning maakt Evergreen een serieuze kans om te promoveren. Asvion-HCCC 1-2 (h) Na het teleurstellende verlies van vo rige week heerst bij Asvion een motivatiecrisis. Dit week einde wederom verlies. Na een knappe eerste helft te hebben gespeeld, waarin Asvion zich het grootste gedeelte de helft van HCCC bevond. Na een uitval van HCCC kwam As vion achter te staan, maar Pe ter van de Mateboer scoorde gelijk met een velddoelpunt: 1- 1. In de tweede helft kwam Asvion 2-1 achter door een foutje van Ronald Jakobs die de bal van de stick liet stuiten. Waddinxveen-Spirit 1-2 (h) Spirit moest uit tegen degrada tiekandidaat Waddinxveen. Arno Gelder opende mooi uit een veldsituatie en daar bleef het ook bij tot rust. In de twee de helft scoorde Waddinxveen gelijk vanuit een strafbal. Henri Zegers veroorzaakte een strafbal voor Spirit en Rob Corsen mocht zo de wedstrijd beslissen- In deze wedstrijd was het Spirit welke konstant in de aanval was maar het miste de mensen om het werk af te maken. Pollux-Gr oen-Geel 1-2 <h) Na een matige eerste helft, waarin Pollux de ballen slecht stopte op het middenveld, kwamt het een minuut voor rust achter door een velddoel punt van Groen Geel. In de tweede helft was het weer Groen Geel dat scoorde uit een lange hoekslag. Bart Leijdse redde de eer voor Pollux, door te scoren uit een korte hoeks lag. Uitgeest Herman Popeyus. ooit met acht zegepralen In ere klasse-finales onverbiddelijke heerser in de hoogste categorie bij de driebanders, heeft in Uit geest bij de nat-onale finale van de hoofdklasse driebanden zijn verloren stek Dij de ereklasse met veel vertoon van klasse heroverd. Met tien punten en een moyenne van 0.917 leidde de man uit £t- ten-Leur na zes ronden de titel race. Slechts Puck van Aart van het Rotterdamse Weena Wilhet- mina zag kans In het spoor van Popeyus te blijven. In het slotdu- el wees Popeyus zijn opponent echler in 44 beurten resoluut te rug. Behalve Popeyus bereikte ook invaller Frans van Kuyk {Ou denbosch) de status van ere- Promoliekandidaat Ron Schu mann (Hellevoetsluls)bieef op de vijfde plaats met 0.824 ver van de vereiste promotlegrens van 0.900 verwijderd en de als eer ste geplaatsle Luc van Straalen (Krimpen aan den tJssel) kreeg met het teleurstellende 0.702 de rot van rede lantaarndrager toe gespeeld. Rotterdam —..Op de titel had ik op voorhand niet durven reke nen. Dat valt gewoon mee. Bo vendien besel ik dat het in de overgangsklasse moeilijk zal worden. Mijn spel is helemaal af hankelijk van de concentratie die ik tijdens de wedstrijden kan op brengen", aldus de gelukkige Novum-speler Henk Doornbos, die In Biljart centrum Weena on geslagen de titel greep in de dl- strlctsfinale extra klasse libre. En daarbij ook nog de in de voorwedstrijden bereiktB promo tie naar de overgangsklasse li bre volledig waar maakte. Spijkenlsse—Kampten vorige week de trainlngspakkenwed- strijden van PAC met een mage re opkomst, gisteren leden de traditionele estafettes var» de at letiekvereniging Rotterdam aan dezelfde bloedarmoede. Slechts vijf clubs bestreden elkaar op het sportpark De Brug in Spijke- nisse bij Spark, waarheen AVR was uitgeweken In verband met de renovatie van de Nenijto- baan. Veel atleten hadden weer de voorkeur gegeven aan kunst- stofbanen elders, De (eerste) meisjesformatie van - AVR liet zien, dal za vorig sei zoen niet voor niets nationaal kampioen werd. Leona Frlckus. Michlèlle Blommesteln, Merlan Esajas en Anoeska Brockhus overbrugden 1500 meter het snelst van de vijf ploegen in 4 minuten en 2 seconden, luid aangemoedigd door clubgenote Nellie Cooman. die door een beenvliesontsteking noodge dwongen moest toezien. Door de fevarleerde afstanden (600. 3Q0, 00 en 400 meter) wisselden de posities met de concurrenten vaak snel. wat de strijd bijzonder boeiend maakte. Ook de AVR-dameséqulpe. be staande uil Elly Fiere. Inge Groot, Saskia van der valk en Wllma de Jong, was oppermach tig. Hel Vlaardingse Fortuna bood hardnekkig tegenstand, maar maest met 5,4 seconden verschil buigen voor de Rotter damse dames. Veel spanning was er bij de he ren. die vier kilometer hadden te gaan, met wisselpunten bij de 800, 600. 300, 200, 200, 300, 600 en 1000 meier. AVR-atieet Johan de Vries verliet na de 200 meier-wissel hinkend de baan met een verrekte spier, waarna Peter Legerstee zich onmiddel lijk in de strijd wierp. De foutieve wissel was de jury echter niet ontgaan, waarna diskwalificatie volgde. Utrecht Tijdens nationale atle tiekwedstrijden bij het Utrechtse Hellas heeft Achmed de Kom op de 200 meter sprint de overwin ning behaald. Hij plaatste zich via een serietfjd van 21,6 secon den voor de linale, die hij won in 21,3 seconden, wal een per soonlijk record voor de Metro atleet opleverde. Bij de B-Junio- ren veroverde zijn clubgenoot Peter Spiering, eveneens op da 200 meier, de tweede plaats in 22,8 seconden achter de Vlaar- dinger Jaap Dijksma (Fortuna), die 21,7 liet registreren. Rotterdam Op alle fronten van de basketbalcompetities werd er dit weekeinde een punt achter gezet. Alleen de dames eredivisie heeft nog twee ronden te gaan. maar daar zi[n alle be slissingen ook al gevallen. Dat de competitie te lang duurt bij de dames bewezen BOB en Rot terdam Zuid. In een zwakke eer ste helft was de conclusie ge rechtvaardigd dat beide teams aan vakantie toe waren. BOB leidde bij de rust met 34-40, vooral door toedoen van Irene Maarschalkerweerd die veertien punten scoorde. Na de hervat ting bleef BOB erg zwek, maar RZ ging een stuk beier spelen en liep zelis nog uit tol 51-71 na een tussenstand van 50-55. De eindstand werd 59-74 met Ger- da de Ridder 25 punten. Moni que Helling 22 en Ellis Roest- Bosch 19. "9 regionaal niveau (districten 'tterdam. Den Haag en Jtrecht) zijn ook bijna alle be slissingen gevallen. In de heren eerste klas werd DAS Delft kam pioen. Midtand-Utrecht en Red Stars-Utrecht degradeerden. He ren tweede klas: kampioen Voorburg, degradatie ASV- Utrecht en Gymnova-Den Haag. Reserve heren: kampioen F dam Zuid, degradatie Luba-Leiden en - Parker-Leiden. Dames tweede klas: kampioen Voorburg 2, de- gradatie Frisol-Dordrechl en Irene-Utrecht. Jongens junioren eerste klas: kampioen Frisof- Dordrecht, degradatie Voorburg en Parker-Leiden. Jongens ju nioren tweede klas: kampioen Argus-Den Haag, degradatie Red Stars-Utrecht en Markt- Utrecht. Rotterdam In de hoofdklasse veldkorfbal zorgt het Papen- drechtse PKC voor de ene ver rassing na de andere. Hel ver liest thuis punten aan zwakke broeders, om daarna in een uit wedstrijd de koploper te ver slaan. Zaterdag haalde PKC de krachttoer uit door leider DOS'46 in Nijeveen te verslaan met 5-7. Rohda verloor van Allen Weerbaar, 6-5. Steeds Hooger degradeerde na de 11-5 neder laag bij Fortuna. Stand hoofd klasse: DOS'46 13-20, Rohda en PKC 14-17, Fortuna en Allen Weerbaar 14-14, Luto en Blauw wit 14-13. Deetos 12-12, Samos - 14-12, Steeds Hooger 14-4. Voor de Rotterdamse over- gangsklassers is de situatie weer verslechterd. Sperwers sneuvel de bij LDO met 9-6 en deelt nu met HKV. dat tegen KVS 4-4 spoelde, de laatste plaats. On gunstig was dat Wordt Kwiek bij DTV twee punten veroverde. In B zakte Trekvogels een plaats doordat DKOD Die Haghe.klopte (10-8) en doordat de vogels zelf bij leider Dalto verloren. Aan in zet mankeerde het overigens de ploeg van Jan Hensen niet. Hal verwege was bij een 4-3 achter stand nog alles mogetijk. Maar daarna kwam Dalto - ondanks de tegenwind - tot scoren, 7-3. Het werd tenslotte 9-5. In 1 A werd Rozenburg's positie ongunstiger, doordat het 2elf van Vriendenschaar verloor en Ammo onverwacht GKV ver sloeg. Onder de kundige leiding van Leen Poortvliet leek Vrien denschaarRozenburg onbe slist te eindigen. Een kwartier voor tijd was het 3-3. Toen gaf het fysieke overwicht van de thuisclub da doorslag. Rozen burg bleel het antwoord op da drie laatste treffers schuldig, 6- 3. Arjan Peetoom, Loes Vaane en Linda Rltmeyer lekenden voor de treffers. Rotterdam Een slechte dag voor de hockeycfub Victoria. Zo wel het dames- als het heren team ging onderuit in de compe titie. De dames verloren de - derby tegen Rotterdam met maar liefst 6-1. Daardoor Is het team van de trainer van de Rot terdamse dames. Rene Verster, volop In de race om het kam pioenschap. De heren van Victo ria verloren met 1-0 van de de gradatiekandidaat Deventer. Rotterdam behaalde in een enerverend duel een 4-4 gelijk spel tegen Gael Zwart. Grote man bij de Rotterdammers was Michiel Krauss, die drie treffers voor zijn rekening nam. De vier de kwam op naam van Johannes Boeie van Hensbroek. De beide Haagse hockey-hoofd- klassers deden het gisteren goed. KZ klopte, zonder enige glans, Hattem met 4-1. Het klas- severschil werd met drie treffers van Ties Kruize (twee strafcor- ners) en één van Hidde Kruize onvoldoende uitgedrukt. Bij KZ ontbrak Hans Kruize (achilles* peesblessure). Rotterdam Rotterdam, de kersverse kampioen van de eer ste klas, werkte de laatste wed strijd tegen de inmiddels gede gradeerde streekgenoot ZPB/U- rico naar behoren af. In zwem bad West eindigde het sfeerloze waterpolodual in een 7-2 over winning voor de Rotterdammers. Rotterdam Hennie Michielsen blijft nog twee Jaar voor Ware gem spelen. De oud-Spartaan en -Xerxaan komt nu al weer vijf jaar voor de Belgische eerste klasser uit, die volgend seizoen opnieuw onder leiding staat van Sandor Popovics. De Hongaarse trainer, die op zoek is naar een nieuwe spits, werd dit weekeinde weer bij Excelsior gesignaleerd- Op Woudestein bekeek hij Rem- co Boere en Piet den Boer. Ook Aad Koudijzer blijft voorlopig nog in Betgle. De 35-jarige mid denvelder verlengde zijn con tract met een jaar bij AA Gent. Rotterdam Twee Rotterdamse turnsters maken deel uit van de nationale selectie, die op 22 en 23 mei in de sporthal Prins Alexander strijden om de turnti- teis. Het zijn Jacqueline Houttuin (13) en Diana Smit (14), beiden lid van de KVR. De nationale kampioenschappen hebben dit jaar een record aantal deel neemsters opgeleverd. Ruim 7ÖÖ turnsters meldden zich in januari voor de kwalificaties, die in de vorm van Grand Prixtoernooien jr het hele land zijn gehouden. Hei nationaal kampioenschap Ir» Rotterdam, ter gelegenheid van het vijftig jarig bestaan van de kr(n*i Rotterdam, dient aJs voor bereiding op het Europees kam- pi<y ".schap in 1983 in Goten- burg en de wereldkampioen schap, n dat jaar in Boedapest.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 6