'Inkomens niet regelen via ogb' Blij hof wil na 10 jaar meer naar buiten komen Conflict over dakkapellen bij renovatie in centrum MAASSU IS G i I Ml I IJN OP SUGGESTIE PVDA Nieuwland in lawaai van auto's, tram en viaduct 1AARDINGS DA6BLA1 SCiüEDAMSCHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Minister Zee valking kreeg eerste boek over zeesleepvaart 5Wijkcentrum zonder drie beroepskrachten ook goed' i Gokclub opgerold Meer parkeerplaatsen achter sta tion i' BOOT BOTST MET AUTO 1 Hoeven- en Hoofdstedenbuurt blijven buitenbeentjes: Vorderen helpt: echtpaar in flat Bezwaarschrift tegen bouwplan Biersloot V/OENSDAG 28 APRIL 1982 Maassluis Minister Zeevalking van verkeer en water staat heeft gistermid dag in het Gemeen- landshuis van Delf land in Maassluis het eerste exemplaar ont vangen van het boek 'Zeeslepen onder de driekleur 1945 inon» t\~ - itjuv jjc muusici iel bij die gelegenheid dat hij verheugd is dat de zeesleepvaart econo misch bezien een van de betere bedrijfstak ken van ons land is. Het boek is geschreven door drs. C. den Haas, die enkele jaren geleden eveneens bij de uitgeverij De Boer Maritiem een boek publieeerde over de Nederlandse passagiers schepen Nieuw Amster dam, Willem Ruys en Oranje. In een inleiding zei Den Haas dat de geschiedenis van de sleepvaart een boeiend deel is van het Nederlandse maritieme leven en dat hij in zijn boek daarvan de meest spectaculaire periode heeft uitgebeeld. Hoewel Nederland nu geen su prematie meer heeft, is deze tak van de zeevaart nog altijd economisch zeer gezond, zo zei hij. Het boek behandelt de manier waarop de grote Nederlandse zeesleep- vaartbedrijven zich na de oorlog hebben hersteld en 2ich hebben ontwik keld tot een nooit eerder bereikt niveau. Verder besteedt Den Haas aan dacht aan de geleidelijk opgekomen concurrentie van het buitenland en de situatie van de zeesleep vaart in de laatste jaren. 1 Minister Zeevalking krijgt het boek van directeur N.Witteman van uitgeverij De Boer Mari tiem. Vlaardingen Bij het maken van de plannen voor de renovatie van een complex van 96 woningen van de woningbouwvereni ging Samenwerking is een conflict gerezen over de vraag, of de dakkapellen van een aantal eengezinswoningen in de Marissraat doorgetrokken moeten worden over de gehele breedte van de panden of niet. Hoewel de architect en de be- wonersgroep overeenstem ming hadden bereikt en de plannen dus voor goedkeuring voorgelegd konden worden aan de bewoners, is er op het laatste moment de klad in ge komen. De woningbouwvere niging had estetische redenen bezwaren. De problemen draaien rond ongeveer 20 eengezinswonin gen in het plan, waarvan de bewonersgroep vond dat het doortrekken van de dakkapel len een uitstekende oplossing zou zijn omdat op die manier slaapkamers met een rechte kap zouden ontstaan. De bewonersgroep is nogal verontwaardigd over de op stelling van het bestuur van de woningbouwvereniging, omdat men van mening is dat alleen een ïusianiie als de welstands commissie zou moeten beoor delen. of de uitwerking van het plan mooi is of niet. In de plannen zijn vrijwel alle wensen van de bewoners ge realiseerd. Ook aan de eis van de bewoners om de bergingen voor de bovenwoningen in het oude badhuis in de Marisstraat te plaatsen, is tegemoetgeko men. Volgende week maandag zal door het bestuur van Samen werking en de bewonersgroep over de problemen vergaderd worden. Na die vergadering zullen de bewoners, afhankelijk van de resultaten van de bijeenkomst, beslissen of met het renovatie plan moet worden doorgegaan of niet. Er is inmiddels een globale schatting gemaakt van de kos ten van de renovatie. Volgens die grove berekeningen zal uit de verbetering een huurverho ging te voorschijn komen, die gemiddeld de 100 gulden per maand wel te boven zal gaan. Momenteel ligt de gemiddelde huurprijs van de woningen in de buurt van de 110 gulden per maand. Rotterdam De politie heeft gisteravond een illegale gok- Huh aan Ha Mathpnps;Kerlafm opgerold. Op het moment dat de politie het pand betrad, wa ren zes personen aanwezig. Tegen de 37-jarige gelegen heidsgever, een 59-jarige crou pier en een 40-jarige stapelaar- ster is proces-verbaal opge maakt. Maassluis De gemeente Maassluis ziet weinig heil in het plan van de PvdA'er Pieter Hoogenraaö, om de onroerend-goedbelasting (ogb) naar draag kracht te gaan berekenen, volgens net college Is net niet zo, dat de mensen met het meeste geld ook in een eigen huis wonen. „Het extra belasten van ei gen woningbezitters via de ogb betekent dan ook geen rechtvaardiger verdeling van de lasten", staat in de nota die de gemeente daarover heeft geschre ven. Schiedam In het door spoorbaan en drukke autowe gen toch al vrij geïsoleerd liggende deel van Nieuw land in de omgeving van de Jolian de Wittsingel, zien niet alle bewoners de toekomst vrolijk in. De tram baan, die over de Van Haarenlaan wordt aangelegd, zal veel inmiddels volgroeide bomen doen sneuvelen. pe geluidsoverlast van al het verkeer zal er ouk niet minder op worden en de klachten over de park-and-ride-praktij- -ken bij het NS-station Nieuw- land nemen ook al toe. Gister avond konden de Nieuwlan- ders hun hart daarover eens flink luchten, tijdens een hoor zitting in de 4 Molens. Bewoners van de Johan de Wittsingel, Heinsiusstraat, Donker Curtiusstraat, Van Hallstraat, Schimmelpen- ninckstraat en gedeelten van de Van Haarenlaan en Nieuwe Damlaan waren naar het dien stencentrum getogen om met name over de groenvoorzie ningen en de parkeerproble men in de wijk te praten. En problemen waren er meer dan genoeg, zo verzekerden de be woners. „Al die automobilis ten, die bij Nieuwland de trein pakken, zetten hun wagens biet neer op het parkeerter rein daarachter, nee, dat doen in onze wijk," klaagden ze. *..Als we dan 's avonds thuisko- linen, kunnen we onze auto miet kwijt op de parkeerplaat- 'Sen. die toch voor ons bestemd |ZJjn. Gemeenteambtenaar ^Donkers, de man die namens pic gemeente Schiedam door dans veel klappen opvangt op I, informatieavonden, nam p-'eel van die klachten weg ,door een uitbreiding van het |parkeerterrein bij station ^Nieuwland aan de Schiedam- seweg in het vooruitzicht te stellen. Het zogenoemde park- Land-ride-systeem zal dan wat ipieer comfort bieden. |Wat de te verwachten herrie ji^jreft. Donkers liet weten dat ;bij het gemeentelijk woningbe- :.neer intussen bekeken wordt ^of de geluidsisolatie van de pWoningen in Nieuwland eerst |kan worden uitgevoerd in het ^gebiedje aan weerszijden van pet stedelijk gymnasium, tus- r*n de Johan *de Wittsingel en Van Haarenlaan. De |Nieuwlanders schrokken zich -Tien hoedje, toen zij van Don kers geconfronteerd werden ifnet het feit dat de bouw van het spoorwegviaduct op de Nieuwe Damlaan wel twee jaar kan duren. Het Maassluise college is het niet eens met de gedachte van Hoogenraad, dat de ogb een middel voor de gemeente zou zijn, om inkomenspoli tiek mee te voeren. „Inko menspolitiek is een zaak van de centrale overheid." Als er meer huurders vrijgesteld zouden worden van de ogb, dan zou het drukverschil tus sen hen en de eigenaren van huizen nog groter worden. De rek is er wat dat betreft uit, menen burgemeester nn wethouders. De speelruimte om de verschillen nog groter te maken zou beperkt zijn. De belasting van eigenaars van huizen zal dus niet ver hoogd en die voor de huur ders niet verlaagd worden. De gemeente wil dat ook niet, omdat iemand die in een duur huis woont niet al tijd draagkrachtiger is dan iemand die in een wat goed kopere buurt woont. Schiedam Een zeldzaam ongeluk vond plaats aan de Buitenhavenweg, waar een boot in aanvaring kwam met een geparkeerde wagen. De eigenaar hiervan had zijn auto iets te ver over de rand van de kade geparkeerd. Dat was achteraf niet zo slim, want het bootje dat aankwam, ramde de wagen finaal. Auto en boot liepen aanzienlijke schade op. ADVERTENTIE JURKJE 100% kamen o.a. in rood, blauwen lurkoise. 34,95 Rotterdam, Oude Binnenweg 46d, tel. 142784 Vier bewoners en drie groepsleiders van de BIijhof-lichtten gisteravond hun plannen toe in een tot vergaderzaaltje verbouwd vertrek. Meer contact met samenleving Schiedam Na tien jaar als gezinsvervangend te huis voor 'verstandelijk beperkten' gedraaid te hebben wil De Blijhof meer naar buiten treden. Het jubileum op 8 mei zal aangegrepen worden voor het houden van een open dag, waar iedereen bij de vaste 24 bewoners en de groepsleiding op visite kan komen. De Blijhof heeft weinig buren. „Ik denk dat veel mensen, die hier een meter of vijftig van daan wonen, eigenlijk nog weinig zicht hebben op wat hier gebeurt," zei gisteravond adjunct-hoofd Tino Simons tij dens een toelichting op de plannen. Plannen? Op heel lange ter mijn is dat om de gezinsver vangende tehuizen in Neder land nog eens op le heffen, omdat dan de maatschappij zich meer opengesteld zal heb ben voor de verstandelijk min der begaafde medeburgers. „Maar dan moet er eerst nog heel wat veranderen," zei groepsleider Alan Sibbald, die als voorbeelden noemde het streven naar zelfstandig wo- »eo in eengezinshuizen, het kunnen meedoen in het uit- gaans- en verenigingsleven en opname in het vrije bedrijfsle ven, in plaats van in sociale werkplaatsen zoals Schie- mond, wat nu nog overwegend het geval is. „Prima, dat die werkplaatsen er zijn. maar het kan nog beter," aldus Simons. Hij legde uit dat de bewoners van de Blijhof (de term 'geestelijk gehandicapten' spreekt hen geenszins aan, dat klinkt zo beladen) in hun te huis aan de Burgemeester Honnerlage Gretelaan al een grote mate van zelfstandigheid bereikt hebben. Potje koken, boodschappen doen. de gewo ne dingetjes dus, kunnen de bewoners nu beter dan in vroeger lijden toen de verzor ging en verpleging hen nog behoorlijk betuttelde. Een ge zinsvervangend tehuis 'GVT' in het vakjargon van Tino Simons, Alan Sibbald en groepsleider Hans Hansum is dan ook een normale woon vorm geworden/die sterk doet denken aan het begrip 'cen traal wonen'. Alleen wil het contact met de samenleving nogal eens beperkt blijven. De tienjarige Blijhof, gevestigd naast de 4 Molens, viert zater dag 8 mei de hele dag feest. Een drumband, een straatmu zikant, een diaprogramma en een disco team van het dagver blijf De Woutershof komen de stemming verhogen en voor bezoekers staat er koffie klaar, 's Avonds is er een meer be sloten bijeenkomst voor bewo ners, familie en personeel. Vlaardingen Het stuk over taak en functie van het club- en buurthuiswerk is door veel le den van de commissie voor democratische plan ning niet gunstig ontvangen. In die nota wordt een buurthuis met minstens drie beroepskrach ten als basisvoorziening omschreven. Een wijk- vereniging zonder die drie beroepskrachten, zoals de Hoevenbuurt. is dat volgens de makers van het stuk niet. Onzin, vonden vooral de raadsleden in de commissie. Jos Sloot van de Hoevenbuurt is boos over het stuk. „Het is één lange klaagzang over de ge meente. Ten onrechte. Er gaat ontzettend veel gemeenschapsgeld om in deze sector. Dan moei de gemeente ook het recht hebben de patiënt te onderzoeken." Hij vindt dat als er bezuinigin gen gevraagd worden de buurthuizen met de gemeente mee moeten zoeken naar mogelijkhe den om te besparen. Bovendien heeft hij geen behoefte aan de beroepskrachten, die in de nota als basisvoorziening worden gezien. Hij kreeg bijval van Henny Ooedknecht {PvdA}, die het „een beroepskrachlennota" noemde, „een naar stuk. waar ik niets mee kan. De gemeente en de Hoevenbuurt krijgen de ene na de andere veeg uit de pan Er staan prachtige wensen in, vond Nel van der Linden (CDA), maar die zijn volgens haar ge woon niet uitvoerbaar in deze lijd van bezuini gingen. Wil den Hartogh van het Vlaardings Centrum voor Welzijnsplanning (VCW), die sa men met de buurthuizen de nota heeft geschre ven, vindt dat vreemd. „We hebben juist gepro beerd een aantal wensen op tafel te leggen die financieel haalbaar zouden zijn." Aan de nota is. met de nodige vertragingen, al twee jaar gewerkt. Daar komen nu nog een paar weken bij. Het VCW moet zich er weer over gaan buigen, en in een volgende vergade ring duidelijker vertellen, waarom wensen die in de nota staan echt noodzakelijk zijn. Schiedam Met de eerste po ging om in Schiedam een huis te vorderen heeft de gemeente succes. De Rotterdamse exploi tatiemaatschappij De Winter BV heeft erin toegestemd, dat het echtpaar -De Haas de flat woning aan de Toon Verheij- straat 41 betrekt. De woning stond al lang leeg. Omdat De Winter geen be zwaar meer maakt, zien B en *W af van een vorderingspro cedure. Het in februari geno men besluit hiertoe is dan ook ingetrokken. Vlaardingen De Organisatie van Vlaardingse Ondernemers heeft een bezwaarschrift inge diend tegen het bouwplan voor een wijkcentrum voor zuigelingenzorg en twaalf wo ningen op het stukje kaalslag aan de Gedempte Biersloot, naast de vestiging van Bas van der Heijden. De bezwaren van de ondernemers richten zich op het feit, dat door dit bouw plan 32 parkeerplaatsen verlo ren gaan, zonder dat hiervoor vergelijkbare vervangende parkeerplaatsen beschikbaar komen. De OVO is van mening, dat het op die manier verdwijnen van parkeerplaatsen in de Vlaardingse binnenstad in strijd is met toezeggingen, die zijn gedaan in de inspraakpro cedure en tijdens commissie- en raadsvergaderingen rond de vaststelling van het ver keerscirculatieplan. „Door de gemeente Vlaardin gen is altijd, en met name bij voornoemde bebouwing, ge steld dat alvorens met bebou wing aan te vangen door de gemeente voor vervangende parkeergelegenheid dient te worden gezorgd," aldus de OVO in haar bezwaarschrift. bespreekt voor. li fi BESPREEKBUREAU tei 010-128231 Coolsingel 67 - Rotterdam geopend dagelijks van 11 00-17.00 uur zaterdags van 09 00*13 00 uur

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 1