WATERWEG J VVN'Ze sturen haar regelrecht de dood tegemoet' 'MVV '27 heeft bewezen mee te kunnen' iH flffi Paul van Vught en Ad van Leeuwen stoppen fft „De Ridderhof Oefenprogramma Vlaardingen Lol bedrijfs- Ipanden i Hoofdstraat I onzeker I 'Free Pop, mooi meegenomen' Eritrese in Vlaardingen moet land uit Motorrijder Toonkunst kerk breekt been Keramiek, grafiek en aquarellen in Galerie/ artoteek Inlichtingen, omtrent adverteren in deze rubriek:, f 32,50 'f 4 -$pÈL0p-, pen- koning* Bin m van de Wetorinn De Ooievaars onderuit PPSC ronde verder DE gcmar. gee-- lezen litgaan »MS& Ir. ort busreij aartetr 1 dint irg Dl riotla^ 'j, tte se irtype r. net; AVO I ruk ki mwet; Jeihst nd. mis Jgnse in n diver Hinge1 l te/dar 21070: l St. Zffi Vlaardingen De Eri- ■trese vluchtelinge Lem- lem Tesfaldet, die al ruim een jaar bij een IVlaardings gastgezin woont, wordt maandag over de grens gezet Het ministerie van justitie erkent haar en nog vijftien andere uit Eri trea uitgeweken landge noten niet als officië le vluchteling. Een ver gunning om in Neder- land te mogen blijven, is om die reden afgewezen. t,Het lijkt wel of er een nieuwe ■wind bij justitie waait", zegt Bim Oppenheim van de Vlaar- ;dingse afdeling van de VVN '.(Vereniging voor Vluchtelin genwerk Nederland) veront- 'waardigd. „Het heeft er alle i schijn van dat ze zo maar even 'een bos asielaanvragen uit de 'stapel hebben gepakt en, hup- 'sakee, ze allemaal met dezelf- ;Eerste fase :nieuwbouw GTB- terrein geeft ;weinig problemen ^Schiedam Het is nog al- 'tijd onduidelijk wat er \met een aantal (bedrijf- I |s)panden aan de Hoofd- ;straat in Schiedam-Zuid I jgaat gebeuren. De gebou- ;.'wen staan wellicht de Inieuwbouwplannen op ;het terrein tussen de >Hoofdstraat en de Dwars straat in de weg. !De gemeente wacht derhalve nog met het opstellen van de finitieve plannen voor het zui delijk deel van het voormalig !GTB-terrein. Voor het noorde- *Üjk gedeelte zijn er weinig be letsels meer. Omwonenden •krijgen op de vanavond te houden informatiebijeenkomst concrete plannen voorgescho teld. Fase 1 van de nieuwbouw- plannen omvat de realisering van 120 woningwetwoningen, ■in eerste instantie bedoeld voor bewoners van Schiedam- Zuid. Voor dit deel van het terrein is ook al exact bekend wat er gesloopt moet worden en wat zonder twijfel kan blij ven staan. In het plan is uitge gaan van 7/10e parkeerplaats per nieuw te bouwen woning. Verder zijn er ten behoeve van het aangrenzende gebied 35 extra parkeerplaatsen in het plan opgenomen. De wo ningen zijn voor auto's bereik baar vanaf de Hoofdstraat, Nieuwe Haven en Dwars straat. Laatstgenoemde straat zal worden afgesloten voor doorgaand verkeer. Een spe ciale fiets-wandel route komt tussen de Nieuwe Haven en de Dwarsstraat te lopen. De gemeente Schiedam hoopt aan het begin van het volgend jaar de eerste paal de grond in .te (laten) slaan. Fase 2 (het zuidelijk gedeelte) zou dan een half jaartje later moeten vol gen. Hierover bestaat echter nog veel onduidelijkheid. Er zullen In ieder geval tussen de tachtig en honderd woningen komen. Volgens Jan Goed van het projectteam stadsvernieuwing Schiedam-Zuid zijn er al enke le gesprekken geweest met de éigenaren van bedrijfspanden aan de Hoofdstraat. Met hen moet eerst overeenstemming worden bereikt. „Want anders blijkt straks dat je met plan nen bezig bent, die helemaal niet haalbaar zijn", aldus Goed. Schiedam 'Zijn stinkende hest' heeft Arie Verlinde ge daan op het programma voor de viering van 1 mei. Bijzon- der blij was hij echter toch met het initiatief van diverse buurtcentra en instellingen om een groot popfestival te organiseren. „Uok op 1 mei? Dat pikken we als PvdA en stichting De Eerste Mei mooi even mee", moet Verlinde gedacht heb- t ben. Het begint allemaal met het hijsen van de rode vlag. Pvd A-lijsttrekker Herman Posthoorn houdt twee toe- spraken. De kleine jeugd maakt vanaf half twee een boottocht met Guustaaf KLepke (verzamelen bij het pand van Lentefeest), de I grotere jeugd gaat naar het terrein aan de Parallelweg, -waar het Free Pop Festival wordt gehouden. Bijzondere f attractie is de Haagse forma- f tie Earth and Fire. de reden hebben afgewezen." De 23-jarige Lemlem moet Ne derland op 3 mei verlaten, om dat zij niet kan aantonen wie zij is en zij, volgens justitie, In Eritrea geen gevaar loopt. „Als je deze mensen op een vlieg tuig richting Addis Abeba, Et hiopië zet, stuur je ze regel recht de dood in", reageert Oppenheim. „En dan hoop ik maar dat ze snel de dood vin den. anders worden ze door de Ethiopische politie gemarteld tot en met. Lemlems broer en vader zijn al opgepakt voor hun activiteiten voor het be vrijdingsfront EPLF." iüen andere reden voor justitie om de verblijfsvergunning af te wijzen is, dat Nederland niet het eerste land van op vang zou zijn, maar Italië of Soedan. „Naar Soedan één van de armste landen van de wereld kan je haar toch niet terugsturen. Daar leven al 400.000 vluchtelingen in de meest ellendige omstandighe den. En Italië neemt geen Eri-, treërs op. Dat weet justitie best", weerlegt de VVN deze' uitspraak. In de hervormde kerk Vlaardingen is zondag een kanselafkondiging geweest, waarin de predikanten zich oneens verklaarden met de uitzetting van Lemlem Tesfal det. Gisteren verklaarden ook het Leger des Heils en de Raad voor de Gemeenschap van Kerken zich solidair. Er zijn ondertussen ruim duizend handtekeningen onder de Vlaardingse bevolking opge haald, die de staatssecretaris zullen worden aangeboden. De Schiedamse Julia- nakerk lijkt wel steeds opnieuw een ontdek king Concerten blijken het telkens weer goed te doen dankzij een prima akoestiek, en dat was in zekere zin ook wel lo gisch, anders had het Toonkunstkoor er nooit opgetreden. Dit koor stelt tenslotte nogal hoge eisen aan ruimten, waar het concerteert. Gisteravond zaten voor Toonkunst niet alle kerkbanken tjokvol, maar de moeite waard was het concert van de zangkunstenaars wel. Schiedam Een 20-jarige mo torrijder is met een gebroken rech teronderbeen in het Schielandziekenhuis opgeno men nadat hij op de kruising Dr. Wibautplein/Troelstralaan was aangeredent door een per sonenauto. De bestuurder hiervan ver leende geen voorrang. Zijn auto was ongeveer rijp voor de sloop. Ook de motor liep zware schade op. Vlaardingen In de Vlaar dingse Galerie/Artoteek is vanaf zaterdag 1 mei kera miek, grafiek en aquarellen van de drie Amsterdamse kunstenaars Henny Radijs, Christiaan Heeneman en Christina Siking te bewonde ren. Het werk van Radijs bevindt zich door geheel Nederland; in het Stedelijk Museum van Amsterdam, Museum Boy mans van Beuningen te Rot terdam, het Centraal Museum in Utrecht en het Gemeente museum van Den Bosch. Christiaan Heeneman is niet alleen bekend in Nederland, maar ook in West-Duitsland, Italië en Engeland. Zijn grafie ken behaalden In Italië zelfs diverse prijzen. Over het werk van Christina Sicking schreef een recensent: „Haar werk stelt ons voor een zuiverheid en echtheid, een intensiviteit van het beheersen van de aquarel als middel van expressie". Zij exposeert de laatste jaren vooral veel samen met haar echtgenoot Chris Heeneman. De tentoonstelling is tot en met 22 mei ter aanschouwen elke dag van 12 tot 17 uur en van 19 tot 21 uur. 's Zaterdags is de tentoonstelling geopend van 10 tot 17 uur. ADVERTENTIE Saivatore en Giuseppe laten u tijdens uw diner genieten van hun vrolijke Italiaanse muziek Ir rJ H Restaurant 5 Italiaanse, Franse en Nederlandse gerechten Aparte gelegenheid voor partijen Ruime parkeergelegenheid Voor reserveringen: tel. 010-73.00.88 of 26.65.44 Broersveld 178-180 - Schiedam. 30 mtr. t.o. Hema Woensdag gesloten Anders dan anderen Tel. 340353 Boerderij Restaurant Maassluis Tel. 01899-11211 Steirische Krautsuppe Witlekoolsoep uu Stiermarken ANNO 165B Wiener Schweinskotelet Al onze specialiteiten richten zich in de maand april op Oostenrijk. gapaneerde varkenskotelet met groente, aardappelen Palatschinken gevulde flensjes Kaffee mït nandgemachtenZuckerf Dessert-koff nancgemaakte bonbon Pariijruimien: Stalzaaf en Opkamer Rotterdams Nieuwsblad woensdag RW 28 aprtl 1982 Schiedam - Paul van Vught en Ad van Leeu wen, gedurende zes, respectievelijk vijftien jaar vaste krachten in ü-t hockeyteam van Spirit, hebben besloten volgend seizoen op lager niveau hun hockeyloopbaan af te bou wen. Om één en ander luister bij te zetten zal er zaterdag 15 mei (aanvang 14.30 uur) een speciale afscheidswedstrijd worden gespeeld door Jan Schrijver tussen het huidige team van Spirit en de Spi rit-elf, die in het seizoen 1969 het kampioen schap behaalde. In dit ex-team van Spirit behaalde Ad van Leeuwen, nu aanvoerder van het huidige Spirit, zijn eerste seniorenkampioenschap. Voor de afscheidswedstrijd hebben spelers uit alle windstreken van ons land toegezegd naar Schiedam te komen. Frans Elshof (Steenwijk), Kees Willems (Breda) en Wim Kleinekoort (Hilversum) zijn enkele voor beelden van uit de jeneverstad vertrokken Oranje-hemden. Naast deze twee spelers is ook Ed ter Braak, die voor werk naar Zwit serland is vertrokken, uit de basis van de Schiedammers weggevallen. Frans Hengst één van de stuwende krachten in de basis van Spirit, vreest niet dat de basis te smal zal worden om een aardig woordje mee te spelen in de tweede klasse A. „Alhoewel hel gere- nomeerde krachten zijn, die we wel volgend seizoen moeten missen, voorzie ik geen pro blemen. Ik verwacht een aantal versterkin gen vanuit andere op hoger of gelijkwaardig niveau spelende clubs", waarna Frans Hengst vervolgt: „Ondanks dat we dit sei zoen niet de volle tijd hebben meegedraaid aan de top, durf ik zelfs te beweren, dat we het komende seizoen hoge ogen zullen gooien. Rob Kossen is dan weer blessurevrij, terwijl hetzelfde voor mijzelf geldt. Daar naast is ook gunstig, dat trainer Henk de Bruin heeft bijgetekend". Rinus van de Wetering: „Dé Kracht van ons elftal is de ëen- Maasland Met een gemiddelde van iets meer dan één punt per wedstrijd, kan het seizoen voor MVV '27 niet meer ka pot. De Maaslandse debutant in de derde klasse staat daar mee zelfs op een gedeelde derde plaats en dat is heel wat hoger dan verwacht. „De bedoeling was om ons te handha ven", vertelt aanvoerder en keeper Rinus van de Wetering. „In het begin van de competi tie is het even moeilijk ge weest", aldus de 30-jarige sluit post. „Het niveau was wat ho ger en het gaat allemaal snel ler. We hebben ons echter we ten aan te passen en hebben van alle bovenste clubs punten gepakt". Rinus van de Wetering, die Schiedam Tegen het onge slagen Biso moesten de basket ballers van invalidensportve- reniging De Ooievaars het uit eindelijk met 51-58 afleggen. De Schiedammers hadden de pech dat het Henk van Vliet en Huub Nelisse afwezig wa ren in verband met respectie velijk werkzaamheden en en internationaal toertnooi. De Schiedammers speelden on danks het verlies een zeer sterke partij. Aanvankelijk had De Ooievaars een voor sprong, maar naarmate de wedstrijd vorderde kwamen de gasten sterk terug. De eind stand kwam uiteindelijk bij 51- 58, in het voordeel voor de gasten. Schiedam Pas in de tweede verlenging besliste PPSC het bekerduel tegen RKDEO. Toen was het Rob de Nijs, de boomlange voorstopper, die de Schiedammers eindelijk over de drempel hielp. PPsC nam de leiding in het bekerduel via Ron Carli, maar lang had de thuisploeg geen vreugde van de voorsprong, want de gasten maakten in dezelfde minuut gelijk: 1-1. Beide ploegen toon den zich even sterk. Ook in de verlenging wogen beide ploe gen goed tegen elkaar op. Pas drie minuten voor het einde maakte voorstopper Rob de Nijs het beslissende doelpunt: 2-1. dinsdagavond in de nederlaag serie bij DVO '32, zijn 292-ste wedstrijd speelde in het eerste elftal, maakte in het afgelopen seizoen vooral furore in het strafschoppengebeuren. Zelfs werd hij min of meer gelou terd als 'strafschoppenkoning', want vier van de zes op hem gerichte elfmeter trappen ran selde hij uit zijn doel. Geluk „Vraag me niet hoe het komt, want ik weet het niet. Het zal ook wel geluk zijn om naar de goede kant te gaan". Ander zijds miste de Maaslandse kee per 2elf ook een strafschop (te gen 's-Gravenzande). „Om er zelf een door te laten gaan is geen schande, maar om er zelf een te missen, dat vind ik heel erg, De bedoeling was keihard en laag, maar ik raakte de ba! volkomen verkeerd". Vanaf 1975 staat Rinus van de Wetering, die nog licht zijn Limburgse afkomst laat horen, vrijwel onafgebroken in het doel van MVV '27. Zowel door Bert van Veen, als Cor van Rooy werd hij een tijdje buiten het elftal gelaten: „Steeds heb ik gezegd, ik kom terug, het geen na een aantal wedstrijden altijd prompt weer geschied- de". „Ook nu nog", aldus de kee per, „knok ik er voor om erin te blijven. Ik wil zo lang mo gelijk in het eerste blijven spe len". Hetgeen vrijwel 2eker tot MVV '27 beperkt zal blijven: „Ik heb het hier naar mijn zin en daardoor geen enkele be hoefte om weg te gaan". Ook in de jaren dat het minder draaide waren er altijd maar weinig vertrekkende spelers bij MVV '27, „Het zijn bij ons bijna allemaal verenigings mensen, Daardoor is er zo ver schrikkelijk weinig verloop", aldus de doelman die van zijn hele loopbaan een plakboek met foto's en verslagen heeft bijgehouden. „Ik kijk er nog wel eens in ook, om alles weer eens de reveu te laten passe ren", In totaal heeft Rinus van de Wetering één kampioenschap door Simon van Zuilen en één promotie meegemaakt. In 1977, notabene in het jubi leumjaar, duikelde MVV '27 van de derde naar de vierde klasse. Om onder leiding van Teun Groeneveld vorig sei zoen weer te promoveren. De zelfbewuste doelman: „Het is de verdienste van Groene veld geweest om er-een kam pioenselftal van te maken". Rinus van de Wetering ver- klaart dat uit het feit, dat MVV '27 een aantal jaren on deraan sukkelde en nu met met slechts twee spelers erbij, van tobber tot topper uitgroei de. „De kracht van ons elftal is de eenheid. Eigenlijk missen we op het middenveld nog een echte spelverdeler. Maar we hebben toch laten zien goed mee te kunnen. Het elftal is nog erg jong en moet nog groeien. Wellicht dat we in de toekomst op een nog hoger ni veau kunnen gaan spelen". Vlaardingen De vv Vlaaridngen zal in de aanloop naar het nieuwe seizoen niet in trainingskam gaan in één van de gerenommeerde sportaccomodaties in Neder land. Vlaardingen kiest voor de eigen omgeving van de Broekpolder. Het oefenprogramma is inmiddels ook rond. De training start op dinsdag 27 juli. De eerste wed strijd is op 7 augustus tegen DRZ. Het volledige program ma is als volgt: 10 augustus Vlaardingen-Verburch; 14 augustus trainingsweekeinde in de Broekpolder; 17 au gustus Vlaardingen-regionale jeugd Feyenoord; 21 augus tus Vlaardingen-HBSS; 24 augustus Vlaardingen-DFC; 28 augustus 's-Gravenzandse SV-Vlaardingen; 31 augustus Hoek van Holland-Vlaaridngen; 4 september eerste ron de beker.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 3