'Wat we niet in de winkel hadden, haalden we uit de keuken' Passage doet weer wat meer zijn best km SPORT De verlate doorbraak van Jan Könemann... ïïm 175.- Lands End ter meuten natuurlijk Bram Brons heft Lands End op Zolderthea ter op gelijk nivea u Gebouw Lentefeest officieel geopend Expositie in DC- Wesl 7Ik heb veel aan Aad Putters te danken Spirit in kopgroep De Wit aan de leiding Zwemvierdaagse Finale Rijnmond Trofee bij SVV De Ooievaars sluit negatief SPORTAGENDA Vlaardingen De naam 'Lands End' heeft niets te maken met het plekje waar de winkel van Bram Brons is gevestigd; aan het einde van Vlaardingen. „Dat hebben veel mensen gedacht", zegt de eige naar, „maar het is de punt van zuidwest-En- geland. Bram Brons zoals de klanten hem kennen: ach ter de toonbank .Vlaardingen „We hebben regelmatig klanten gehad die eerst wat aarzelend vroegen: hebt U misschien...? Wanneer we dan zeiden: ja hoor, dat hebben we, dan hoorde je toch heel vaak een uitroep als: ik wist het toch...! Tja, en hadden we het toevallig niet in de winkel, dan haalden we we het gewoon uil onze eigen keuken. Zo hebben we duizenden ;mensen kunnen helpen. Daar hebben we nooit moeilijk over j -gedaan". f Ze vertellen hun verhaal -met van die intens tevreden 'gezichten. Bram Brons en •zijn vrouw. Over hun Vlaar- dings winkeltje Lands End; over hun levenswerk, zoals 'ze zelf zeggen. Ze hebben sa- ,«ien met haar zuster, hun dochter en schoonzoon (Brons: „He( is een familie- bedrijfje, door en door") het winkeltje reilende en zeilen de gehouden. Iedere dag en iedere avond waren ze open, zeven dagen in de week, feestdag of niet, 43 jaar lang." Maar nu, nu hebben ze beslo ten er een streep onder te zet ten. 'Opheffingsuitverkoop', staat er op de winkelruiten. „En dat doet pijn, hoor", zegt Bram, net tachtig geworden. „Pijn om te moeten stoppen. Maar onze krachten gaan ons door Cock Rijneveen steeds meer begeven. Zelf sta ik al niet meer in de winkel en mijn vrouw is ook op leef tijd. Maar ik dacht wel, dat ik trots op deze zaak mocht zijn. We kunnen er eervol mee stoppen". Lands End, een begrip in Vlaardingen. Wie het winkel tje aan het eind van de West- havenkade kent proeft binnen die sfeer van nostalgie en tra ditie. Klein en ouderwets, vol gepropt met meer dan van al les en nog wat. Schoenveters, chocola, vim, wijn, zakmessen, soep, parfum, ansichtkaarten. „Van kmderspeen tot stop naald, we hebben het in huis. Van een heleboel hebben we een klein beetje. En dat wordt door het publiek erg gewaar deerd", geeft Brons grif toe. En zijn vrouw, met enige trots: „Kreeg iemand onverwacht gasten of werd er een baby ge boren en was er geen filmrol letje in huis? Ga eens bij Brons Schiedam De wensen, geuit door verscheidene leden van de Schiedamse gemeenteraad, erh de programmering van het Passagetheater wat serieuzer aan te vatten, zijn niet zonder gevolg gebleven. Bracht het nu aflopende seizoen een abso luut dieptepunt in het theateraanbod, uit het gisteren gepre senteerde programma 1982-1983 blijkt weer een lichte ople ving die Passage hard nodig had. |Het blijft magertjes vergeleken met het aanbod vart de Vlaar- jdingse Stadsgehoorzaal, maar gelet op de eindelijk eens extra verrichte activiteiten van de «lichting Passagetheater moei Schiedam zich daar deze keer maar geen buil meer aan val len. 't Gaal tenslotte de goede Want op Passage-medevverkster Connie Eggink meldt achttien voor stellingen in de sfeer van to bbel, operette, muziek en caba ret, terwijl ook twee popcon certen en twee jazzavonden in ;\et vooruitzicht worden ge- i :eld. Dat is zowat hel dubbele van wat Passage het afgelopen seizoen te bieden had. Noteer daarbij de vijftig voorstellin gen die het Zoldertheater in de Teerstoof heeft weten te hoeken en het zal duidelijk Zijn dat het morren en mok ken over de lauwe Schiedamse fcuituur best even kan ver stommen. Adèle Bioemendaal kiest op 10 en 11 december voor de Teerstoof. Josèe Ruiter, samen met Dolf de Vries op 5 oktober met een try-out in Passage. door Kor Kegel deze keer Delia Bosiers en Jas- perina de dong, maar wie weet, er zijn nog enkele gaten in de programmering op tc vullen, zoals in oktober als het tienjarig jubileum wordt ge vierd. Constant Bij de Teerstoof valt op dat in het tiende jaar van zijn be staan het vestzakthealer in de J?ieuwstraat de constante fac tor heeft bereikt. Weinig nieu- Jive gezichten in het program ma, wel veel oude bekenden ilie langzamerhand kind aan bins worden te denken valt hierbij aan Liselore Gerritsen, cabaret Nar, 't Kliekske, Jules Croiset, Natascha Emaouels. Rob van Houten, Heddy Les ter, Miel Cools en Vangrail en de onvermijdelijke Hessel van der Wal, Frits Lambrechts en Henk van Ulsen, Het zolder- theater stabiliseert zich verder met Frans Halsema, Sieto Ho ving, Van Santen en Peter Fa- ber en presenteert met trots Adèle Bioemendaal en het Ge zelschap van de Witte Kraai. Niet op het programma staan Speciaaltjes De toppers tn het Passage-pro gram zijn behalve de vier kwaliteitsgroepen van de vori ge week gelanceerde Vlasch- serie: Sater, Baal. Theater Unie en F'act met name Proloog, Josée Ruiter en Dolf de Vries, en Willem Nijhoit met Linda van Dijck. De mas satrekkers worden gevormd door het Ballet National du Sé- négal, Jos Brink, Nooy's Volkstheater, Paul van Vliet, de Mounties en Hans van Wil- ligenburg met zijn 'Hollywood follies', maar voor Schiedam is misschien nog het aardigste de terugkeer van oud-ingezetene Ton van Duinhoven. Hij brengt in zijn eentje de 'White liars and the public éye'. De moeite waard zal ook het Spiegeltheater zijn met het streeks klinkende stuk 'De Beemster voorbij' en een con cert door Thijs van Leers Pe dal Point. Er zijn voorts vier speciale kinderprogramma's op komst. Aardige speciaaltjes zijn de zes avonden die in de lucht zitten, waarop de foyer van Passage- Blo wordt gebruikt door kleine muziekgezelschappen. Het valt te hopen dat Passage zich met dit soort activiteiten kan ver zekeren van een betere exploi tatie, zodat de Schiedamse be zuinigingswoede het theater niet raakt Schiedam Het gebouw van de stichting Lentefeest aan de Broersvest, is helemaal opge knapt. „Het is prachtig gewor den", zegt een stralende Rietje Konings. Mede-bestuurslid Arie Verlinde is het helemaal met haar eens. Aanstaande za- 'terdag wordt het pand officieel weer opengesteld. Er 2ijn een heleboel uren werk van vrij willigers in de opknapbeurt gaan. zitten. Zaterdagmorgen vanaf tien uur kan iedereen het resultaat bewonderen. Burgemeester Te Loo doet dal om 15.00 uur. vergezeld door de Rijnmond. Naar verluidt heeft .hij nog een verrassing voor Lentefeest, jn petto. Vlaardingen In diensten centrum West (Frank van Borselenstraat 95a) in Vlaar dingen is een expositie van start gegaan van kleurtekenin- gen van de 86-jarige J.Tuytel. De bejaarde kunstenaar wil met zijn werk laten zien, wat er met kleur te bereiken valt. Zijn onderwerpen haalt hij uit de Nederlandse folklore en ook landschappen en stadsge zichten horen tot zijn oeuvre. 'De expositie is geopend door- mevrouw Nagtegaal. Tot 7 mei dagelijks van 10.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 16.00 uur. Ih De Koningshof, Uiverlaan 20 in Maassluis, wordt vana vond een film van Robert Benion met Dustin Hoffman en Meryl Streep gedraaid. Men begint om 21.00 uur. ADVERTENTIE uit de NORMA- kollektie.,. Deze merkmatras maakt ter Meulen betaalbaar voor iede reen Aan beide zijden door gestikt waarvan éen met öioienafdekkmg In ivoorkieur SC 55 80/190, Van 274.- voor 90/190 van 294.- voor 195,- 90/200 van 515.- voor 215,- 120/190 van 575,- voor 265,- 130/190 van 595.- voor 295,- 140/190 van 435,- voor 325,- 140/200 van 455.- voor 345,- II iy ii i ivwi mcui Latiensodéjn eenenai vragen, zeiden de mensen dan. Die hebben het vast wel. Dat is de charme van onze win kel". Bram Brons, rasechte Vlaar- dinger, brengt zo goed als zijn hele levensgeschiedenis te ber de, wanneer hij over zijn win keltje praat. Hij zit in zijn fau teuil in de achterkamer, mou wophouders om zijn armen; koperen curiosa op de schoor steen. Regelmatig schelt de winkelbel. Oud-hollands Hij vertelt zo'n typisch Oud hollands verhaal. Vader zee man, moeder werkte in een kal verslagerij. Zelf heeft hij zo'n beetje twaalf ambachten en dertien ongelukken achter de rug. Stond in de kalversla- gerij, was groentekweker en ijsverkoper, haalde schillen op voor veevoer, kwam op de vaart terecht, was wachtsman, waarna hij in 1939 zijn winkel tje Lands End kon opzetten. „De koopmansgeest", herin nert hij zich, „die zat er al vroeg in. Het was een rottijd en als wachtsman op de sche pen werd je slecht betaald. Daarom ging ik boodschappen voor die zeelieden doen. Kwam ik met een koffertje vol met kammetjes, scheer zeep, tandpasta, dergelijk soort dingen". Waaruit dus Lands End is ontstaan. „De mensen vroegen wel: wie begint er nu een winkeltje midden in de crisisjaren en dan ook nog eens helemaal aan het eind van het land? Dat was niet ge makkelijk. Dat was hard wer ken. Soms waren we per week maar vierentwintig uur geslo ten. maar zo heb ik het met mijn vrouw en mijn schoonzus wel opgebouwd. Je moet", voegt mevrouw Brons er aan toe, „wel erg veel plezier in je leven hebben, als je 't voor lief neemt dat je dag en nacht moet werken". Vergeethoek In eerste instantie was het een zeemanszaak met klompen, strozakken, rokerij en werk kleding. Door de bouw van de Beneluxtunnel verdween ech ter de veerpont. Brons: „Alle verbindmgsboten werden op geheven en het verkeer werd omgeleid. Was ik toch even bang, dat we in de vergeet hoek terecht zouden komen. Toen de zeelieden wegvielen, hebben we alles aangepakt en op één of andere manier, ik weet ook niet hoe, zijn de mensen ons met vergeten". En sindsdien is eigenlijk de hele stad vaste klant. Tot 1 juli, wam dan is Lands End alleen nog geschiedenis Bram met iets van wrevel in zijn stem: „Ze hebben me ge vraagd waarom ik de zaak niet verkoop, maar de eerste koper moet nog komen. Dat is het bewijs voor deze zieke tijd. Er heerst hier in Nederland een soort Jan Sahe-geest. Niemand wil er nog echt voor knokken. Trouwens, de sociale lasten zijn veel te hoog geworden, 't Is dat wij een familiebedrijf zijn. want personeel, dat kan je toch met meer betalen". Plots van onderwerp verande rend: „Weetje, het ergste vind ik het voor de klanten die we jarenlang bediend hebben. Die betreuren het, dat wij nu stop pen". En mevrouw Brons nog maals: „Ik heb mijn benen in de winkel versleten. Dat had ik er graag voor over, maar mijn zuster en ik zijn nu toch wel aan onze rust toe". Rotterdams Nieuwsblad donderdag ?-w 6 mm 1962 Schiedam Oude tijden, die herinne ringen oproepen aan meer dan een kwart decennium geleden, lijken te her leven op Harga, waar Jan Könemann, het jongste talent uit de stal van Aad Putters, ten langen leste uit de schaduw is getreden. De neef van oer-SVV'er Henk, die nog ergens in het clubge bouw in vol ornaat op de kampioensfoto van 1949 prijkt, heeft zich al na een handvol wedstrijden in de hoofdmacht een opmerkelijke rol toegeëigend in een SVV, dat de laatste weken uitblonk in alles behalve inventiviteit en aldus leek weg te zinken naar een bedenkelijk ni- Een kwestie van brutaliteit, durf, maar vooral een samen gaan van tal van kwaliteiten, die een voetballer au éénmaal in zich moet dragen om daad werkelijk uit te torenen boven het asgrauwe gemiddelde. Jan Könemann (20) weet er alles van, maar heeft er ondanks al les toch meer dan anderhalf seizoen voor nodig gehad om die factoren te laten ontluiken in het treffen met Wagenin- gen (4-1), en passant een fraai gedrukt visitekaartje afgevend aan zijn nieuwe trainer Nol de Ruiter. „Een periode van stilstand", verwijst Könemann naar het vorige seizoen, waarin voor de resrerves van SVV geen enke le lauwerkrans van importan tie was weggelegd. „In de re gionale jeugd ging het zo ge makkelijk, maar in het C-team is dat er helemaal met uitge komen. Ik had er veel meer van verwacht. Mijn relatie met Jan van der Velden was ook niet zo best. Hij was in mijn ogen te prestatiegericht bezig, zeker voor een jonge ploeg. Dit seizoen, onder Aad Putters, had ik er echt weer plezier in. Fijne trainingen, veel mei de bal, je kent dat wel". Vertrouwen En als de naam Putters een maal is gevallen, lijkt ook het zachtjes wegsmeltende ijs defi nitief gebroken. ,.Ik heb veel, erg veel aan Aad te danken". Vlaardingen- Spirit heeft gis teravond een kostbare over winning behaald in de eerste klasse van de korfbaleompeti- tie. Kwiek werd met 5-3 ver slagen. Aanvankelijk keken de Viaar- dingers nog tegen een 0-1 ach terstand aan, maar bij rust was het reeds 3-2 voor Spirit. Doel puntenmakers voor Spirit wa ren: Conny Onck,Jan de Vis ser. Agnes Hoogenraadl, Frans van der Krans en Marie van der Krans, Schiedam Na vier ronden in de strijd om het schaakkam pioenschap van Schiedam, heeft Cor de Wil. door een overwinning op Guust Homs, de leiding genomen. In de eer ste klasse is het een nek aan nek race tussen Troost en Pas- zterik. Een klasse lager heb ben Wissels en Scholten samen de leding met 3,5 punten. Schiedam De nationale zemvierdaagse gaat in Schie dam op maandag 10 mei van start. De deelnemers kunnen kiezen uit twee afstanden: de 250 meter of de 500 meter Bij na iedere avond staan er ook tal van nevenactiviteiten op het programma. Het programma ziet er als volgt uit: dinsdag: film en pannekoeken bakken; donder dag: kleine kermis en trampo line springen: vrijdag: verlo ting, levende muziek en de medaille uitreiking. De organisatie van het evene ment is in handen van het Sportfondsen bad Schiedam, SRB en de Watervrienden. Het inschrijfgeld bedraagt zes gulden vijftig en er wordt ge zwommen in het Sportfond- senbad aan de BK-Laan. Op maandagavond wordt er om 17.30 uur gestart. De ove rige avonden om 18.00 uur. Jan Könemann vol overgave bezig tijdens de training van SVV. strooit Könemann met terech te pluimen. „Voor mij is hij de ideale jeugdtrainer. Er zit veel meer voetbal in het tweede elftal dan vorig seizoen Dat komt ook, omdat Putters er de goeie spelers heeft bijgehaald Hij heeft veel met mij gepraat, heeft me veel vertrouwen ge geven. zei dat ik het zelf in de hand had, als ik er maar hard voor wilde werken. Nu besef ik pas dat hij gelijk heeft ge had". Könemann heeft zich overi gens altijd gerealiseerd dat hij het dit seizoen moest maken, aangezien anders de kans op een keurig bedankbriefje van secretaris Frans Eijkenbroek lang met ondenkbeeldig zou zijn. „Weet je", zegt hij vol zelfkennis, „ik heb er eigenlijk aittjd veel te gemakkelijk over gedacht. Dus bon ik er ook zelf de oorzaak van geweest dat ik niet eerder ben doorgebroken. Maar dit seizoen wist ik dat het m'n laatste kans was om er bij te komen en heb ik er zo hard mogelijk voor geknokt". Het lag min of meer in eerdere bewoordingen van Rob Jacobs opgesloten dat Könemann in gepast zou worden in de A-se lectie. Tegen de UEFA's was dat zelfs een hele wedstrijd, waarop het echec tegen SC Amersfoort (1-0 verlies) nog sneller handelen bevorderde „Ik hing er al een paar maan den bij en nadat het tegen Amersfoort so slecht ging, ver wachtte ik zelf ook wel dot ik een kans zou krijgen. Dat ik er tegen Wageningen in stond, verbaasde me dus niet. Het ging best lekker. Alleen na rust kwam ik in de problemen, omdat ik m'n krachten niet goed had verdeeld". Kwaliteiten Onderwijl waren de kwalitei- ten van de slungelachtige mid denvelder, een maatje van de nu in zijn ontwikkeling stil staande Ferry Meerhof, ook tot in de Zeister bossen door gedrongen. En werd hij door bondscoach Ger Blok opgeno men in de (voorlopige) Olym pische selectie, die een inten sieve voorbereidingsperiode afwerkt met het oog op de in 1984 in Los Angeles te houden Olympische Spelen. Verder door Donald Bax dan een plaatsje in de dug-out reikte Könemann echter niet, althans zo leek het tegen de Belgen „Een tegenvaller. Ik heb me nog wol even warm mogen lo pen. maar ik geloof dat dat al leen maar bij de taktick hoor de". Terwijl hij in een eerdere oefenwedstrijd tegen Excelsior wel gedurende vijfenveertig minuten door Blok werd inge zet. Ook de trip naar het Saar land verliep alles behalve naar wens. Een half wedstrijdje mocht hij zich anoniem voort bewegen, om de resterende 135 minuten met een plaatsje op de tribune te worden be deeld. In de Duitsse bondsrepubliek kreeg Könemann tevens van Blok te horen dat deze hem voorlopig met meer nodig had. Een tweede teleurstelling dus, die al snel verwerkt was. De kampioen-door-de-benen-spe- len („Tegen Cambuur lukte het me zelfs zeven keer") heeft zich volledig op SVV ge richt, wil zich daar m eerste instantie laten gelden „Het pubhek moet terugkomen naar Harga", meent hij „Dat kan alleen met aantrekkelijk voetbal. Daar zal ik m'n stin kende best voor doen Schiedam De finale om de Rijnmond Tro fee, een initiatief van de betaald voetbal or ganisaties Feyenoord, Sparta, Excelsior en SVV. wordt dinsdag 11 mei gespeeld op het ter rein van SVV. Om 18.Q0 uur wordt de wedstrijd om de derde en vierde plaats (Excelsior 2-Ver- liezer HOV-Sparta 2) afgewerkt, waarna om 20.00 uur de grote finale volgt tussen Feyenoord 2 en de winnaar van HOV-Sparta 2. Na afloop van beide wedstrijden heeft in de bestuurskamer van SVV de prijsuitreiking van deze op doorde weekse avonden gehou den competitie plaats. Eveneens gehuldigd worden de topscorers (Leen Blom van Bol nes en Joop Molendijk van DHS, die ieder ne genmaal doelpuntten), alsmede de spelers die het honderdste en twee honderdste doelpunt in deze competitie maak ten. Dat waren respec tievelijk Cees Orgers (SHO) en Arie Huizer (Bolnes). Schiedam De competitie zit er voor de basketballers van in- vaiidensportvereniging De Ooievaars op. Kaalte, dat al was ge promoveerd naar de eredivisie, was net iets te sterk voor een goed spelend De Ooievaars: 53-43. De eerste helft ging gelijk op. In de tweede omloop nam Raalle aanvankelijk royaal de leiding, maar na een time-out vochten de Schiedammers verbeten terug: 44-42. Bij die stand was er nog vijf minuten te spelen. De thuisploeg zette toen een eindsprint in, die niet meer kon worden achterhaald door De Ooievaars: 53-43. Donderdag 6 mei: Zaalvoetbal: 20 30 Olympus S-All Greens, 20 30 GAS- Scbiedam, 20.30 HBSS-Trouw Kwar tet (alle Energieftal), Voetbal: 19 0C Barendrecht-Zwaluwen, 19 00 Bones (zaVVDL, 19.00 Hermes DVS-RVC, 19 00 HBSS-FC Maluku. 19 00 SVV 2-SFC. IB 45 Vlaardingen-Forluna Handbal: 19 00 Mleeuwen-Saturnus (bekör heren) Vrijdag 7 mei: Biljarten: 19.30 Finale vierde klasse bandstoten in De Grif fioen te Vlaardingen. Softbal: 19 00 Vlaardingen Hoty-SCR (h) Zaterdag 8 mat: Zwammen: 16 30 Derde ronde ZBO/A-competitie m zwembad West te Rotterdam, Biljar ten: 13 00 Finale vierde klasse band stoten in De Griffioen te Vlaardingen. Voetbal KNVB: 14.30 PPSC-ASWH. 14 30 DOTQ-Zwaluwen, 14 30 Capel- le-MVV '27. 14.30 Excelsior M-Vlaar dingen, 14 30 NTVV-TSB. 14 30 Hoekse Boys-SEV, 14.30 HBSS- TOGR. 14 30 ZBVH-Sateiliet. 14 30 Hoogvliet-HVO. 14 30 Alexandria '66- DSS '26. Korfbal: 16 00 Spirit-Reeu- wijk, 16.00 Avanlt-Maasshns, 16 00 Hoekse 5V-N«euwerkerk, 16 00 Ven ture Sporl-ODO, 16.0Q Bolnes-Oranje Nassau Zondag 9 mei: Voetbal: 14 30 SVV- Helmond Sport, 14 00 Hermes DVS- ÜVS. 14 30 VFC-Verburgh. 14 30 CKC-Fortuna, 14.30 DBGC-DHS. 14.30 Zwervers-Excelsior '20, 14 30 VDL-Groeneweg, 14 30 Bodegraven- De Hollandiaan. 14 30 Marlinit-AI- blasserdam, i4 30 Hoek van Hötland- ADS Kraayesiijn. 14 30 Meeuwen- plaat-FCN '66. 14 30 Hekelmgen- SFC, 14.30 Ursus-Hiltesluls, 14 30 Groen Witten-Schledam. 14 30 De- mos-Zwart Wit, 14.30 Dirksland- Olympus S: Basketbal: 20.30 The Green Eagles-DAS (h), Hockey: As- vton-Forward |h), HC Voorne-Pollux (b), Cartouche-Spirit (h). SouburgH- Evergreen (h). Asvion-Vlissmgen (d), Spmt-Oude Maas (cJ), Knmpen-Ever- green (d), Hoeksche Waard-Pollux (d); Wielrennen: 9 30 en 11.30 Cluti- competitte bij De Hoekse Renners (m.m.v. De Coureur); Honkbal: 14.30 Vlaardingen Holy-VUC; Biljarten: 13.00 Finale vierde klasse bandstoten in De Griffioen te Vlaardingen; Ten nis: 10.00 KSW-TOEG Rotterdam 3, 10.00 Holy-ViCtoria 2. 10.00 MAAS Vlaardmgen-DASH. 10 OO Overschte 2-Hoek van Holland. 10.00 Vlaardm- gen-Wateringen, 10.00 Be Quick M- Leimonias 5. 10.00 ROVS-Thor/RW 8, 10.00 Thor/RW 9-TSF. 10,00 Maas- land-Vredenburch 3, 10.00 Los Bigo- tes-Weslvoörne; Korfbal: 14.00 Suc ces-Trekvogels 3. 14.00 WiON-Vlaar- dingen. 14 00 Harga-QDO (D). Maandag 10 mei: Zaalvoetbal: (Schiedams kampioenschap in Mar- grielhal) 19.00 SVV-Ursus en Groe- noord-Schiedam, 19.35 Hermes DVS- DRZ en GTB-VVK, 20.10 Marlinit- GSS en PPSC-FCN'66, 20.46 Olym- pus-Excelsior'aO en HBSS-BFC, 21.20 SPSV-SSV en OACN Boys- Groenoord. 21.55 Demos-SVDPW én Schiedamse Boys-OHS.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 3