Rijnmond wil TC met vergunning bestrijden vloer* bedekking oBALDADiGo Noienslaan voldaan na spoedvergadering Woede en gejuich bij blokkade binnenstad Zwaluwen start 'voetbalschool' tl NOVOTEL Rob Jacobs wijkt van gewoonte af Meewerken aan boetes en desnoods sluiting Van der Kraan: zelf nog voor zondag gepleit Van de Tempel stond in de weg Opzet actie voerders slaagt: centrum hermetisch dicht injichtingen en stalen: zaterdag 8 mei van 11 tot is uur Harealaan 2s*> M/uin» Instuif Schiedam HBSS kansloos Zwaluwen en Hermes verrassen Van Wijk breekt been Beslissingswedstri j d Schiedam Het openbaar lichaam Rijnmond staat niet af wijzend tegenover het afgeven van een hinderwetvergun ning voor het bedrijf Tankercleaning in de woonwijk Schie- dam-Zuid. Woordvoerder Laurei stelde dat gistermorgen te genover de geschillencommissie van de Raad van State. De bewonersvereniging Schiedam-Zuid, die om intrekking van deze vergunning had verzocht, reageerde aanvankelijk ver baasd. De uitleg van Rijnmond was echter, dat er pas aan boetes en desnoods sluiting gedacht kan worden wanneer men met de vergunning in de hand naar de bezigheden van het omstreden bedrijf kijkt. De bewonersvereniging voert al jaren actie voor sluiting van het schoonmaakbedrijf, dat volgens hen stank- en geluids overlast veroorzaakt en bo- ven dien explosiegevaar zou .opleveren. Ruim anderhalf jaar geleden deed de toenmali ge mininister van milieuhygië ne, Ginjaar, al de toezegging dat het omstreden bedrijf bin nen twee jaar uit de woonwijk verdwenen zou zijn. Er ver scheen een notitie, waarin het rijk zich bereid verklaarde een aanzienlijk deel van de ver huiskosten (naar Bollek) voor haar rekening te nemen. Er is echter nog heel weinig ge beurd. Volgens de bewoners vereniging Schiedam-Zuid (BVSZ) omdat Den Haag toch wel tegen het kostenaspect aanhikt. Rijnmond-woordvoerder Lau rei stelde in bedekte bewoor- Adam Era Schiedam Leen van der Kraan, directeur van sporthal Margriet, heeft zelf nog gepro beerd burgemeester Te Loo er toe te bewegen toch voor de 1 zondag een vergunning te ver- lenen voor de consumenten- 1 beurs Adam Eva. De wet op -de winkelsluitingstijden laat Idat echter niet toe. Op de •beurs staan tenslotte midden standers en grotere bedrijven •en die kunnen onder die wet In iet uit, wat beursorganisator •Warner Meinen ook verder Izou beogen. Het heeft Van der Kraan teleurgesteld en het verbaast hem dan ook hoge lijk, dat Meinen kritiek heeft Igeuit op het feit dat zulke •evenementen niet op zondag ••in de Margriethal mogen. „Dat ligt dan in ieder geval niet aan ons," aldus de sporthaldirec teur. De beurs wordt nu geopend om woensdag 12 mei om de za terdag erna af te lopen. Liever had Meinen, directeur van het bureau Display, daar de zon dag nog aan vastgeplakt. dingen dat allerlei tanker schoonmaakbedrijven (Booy Cleaning bijvoorbeeld) in de rij staan om het werk van Tanker Cleaningover te ne men. De namens de BVSZ aanwezige Henk Broekmeulen concludeerde hier voorlopig uit dat Rijnmond een sluiting van het bedrijf zo gek nog niet zou vinden. Het maakt de bewonersvereni ging allemaal niet zo veel uit, als de werkzaamheden van het bedrijf maar op korte termijn gestaakt worden. Daarom ook werd bij de Raad van State om een schorsing van het verle nen van een hinderwetver gunning gevraagd. Rijnmond was het daar dus niet mee eens, en het schoonmaakbe drijf, bij monde van advocaat Lacuis, vanzelfsprekend ook niet. Volgens hem is Tanker Cleaning eigenlijk best een milieuvriendelijk bedrijf en is het eigenlijk een vraag van 'wie was er eerder: de kip of het ei'. De oprukkende bebou wing heeft volgens hem voor de mogelijke overlast gezorgd. Door Rijnmond en BVSZ werd dit ten zeerste bestreden. Toen het bedrijf zich in 1956 in De Gorzen vestigde was de bebou wing al grotendeels afgerond, Slechts één flat, zou na dat jaar gebouwd zijn. De advocaat maakte zich ook zorgen over een mogelijke sluiting van hot bedrijf en de gevolgen voor de mensen, die hierdoor wellicht op straat zouden komen te staan. Hierop werd door de overige twee partijen niet in tensief ingegaan. Zij hadden vooraf hun standpunten al meer dan kenbaar gemaakt. Plaatsvervangend voorzitter Aarden van de Raad van Sta- tedoet doet over drie weken uitspraak over het sehorsings- verzoek van de BVSZ. Drogist Van Hoogdalem in de Mgr Noienslaan: het was geen gezicht... Schiedam Na een spoedvergadering van di verse gemeentelijke diensten is gisterochtend op het stadskantoor besloten om als de wiede weerga te buigen voor de toorn en gramschap van de winkeliersvereniging Mgr Noienslaan. Bouwketen van de Schiedamse aannemer J. van de Tempel, die pal voor de winkels op to taal dertien parkeerhavens waren neergezet, zullen daar dientengevolge weer verdwijnen. Drogist Piet van Hoogdalem, voorzitter der winkeliers, spreekt van een ongekend succes. Na aanvankelijke woede is hij nu toch blij ver rast met de snelle besluitvaardigheid, die de ge meente heeft betracht om de winkeliers tege moet te komen. Woensdagavond was Van Hoogdalem nog laaiend. De keten van Van de Tempel maakten het de winkeliers en hun klanten onmogelijk te parkeren, bovendien stonden ze er hoogst ont sierend. Reden voor de drogist om gisteren alle afdelingen op het stadskantoor, ambtenaren van hoog tot laag, op te bellen. „Ik ben hart stikke kwaad geworden, dat kan ik zo goed door de telefoon, maar het heeft kennelijk toch geholpen, Kennelijk is de gemeente gevoelig voor een genuanceerd grote mond," zei hij gis termiddag tevreden. Van de Tempel krijgt nu een grasmat toegewe zen, die minder in het zicht van de Nolenslaan- winkeliers ligt. De bouwketen zijn er neergezet in verband met isolatiewerkzaamheden in Nieuwland en ze zullen er nog wel een tijdje blijven staan. „Nou, gelukkig moest de gemeen te zelf ook wel toegeven dat het zo niet kon." aldus Van Hoogdalem. „Een compliment ver dienen de heren ambtenaren nu wel, zo snel als de situatie verbeterd is." Hij betreurt alleen dat er vooraf geen coördina tie heeft plaatsgevonden. Dat had Van de Tem pel tijd en geld kunnen besparen, zegt de win kelier. „Het is trouwens altijd beter om eerst je verstand te gebruiken." ADVERTENTIE Wegens annulering order, voor minder dan de halve prijs! (Hel tapijt ,s niet versneden. Lino.iwaar raoquetie films,apnr in K prima um.tinten, maar ook in bouclé, .1110 cm breed, van 119,-, nu per „trekkende meter Bergoss,rwaarprojeklen-berber-tap,,!, o a ,n beige, bruin en linde gemêleerd4(10 cm breed op jute rug, van 189.-. nu persir. meier ■nterfest, imver scheerwol tapij, voor rwaar mtens'ef gebruik, berber/beige gemêleerd 40» cm breed, van 219.-. nu per str. mlr zuiver scheerwollen bouclé lap,,, op dubbele juterug in de kleuren berber, camel- gemêleerd en bruin.-400 cm breed, van f 2K9 - I nu per strekkende meter f 135,- Desso, het bekende zwaar katoenen tapijt op dubbele jute rug ino a wit. zand brum, steenrood en ca mei. 400cm breed - - van/259.-. nu per strekkende meter, 155 Bergoss, zwaar grof wollen noppentapiji op dubbele jute rug en inde nieuwste projekumten.j, - 400 em breed, van 375.-. nu per str. mtr 175,- Intertest. zuiver scheerwollen tapijt, 2 cm hoge pool en ju te rug. 400 cm breed o. ai n de k leuren berber.cameJ.lindeen wit, van/3H9.-,nu per strekkende meier P 198 - i (Levering franko huis,) 5 I De Vlaardingse binnenstad was voor het verkeer hermetisch gesloten Vlaardingen „Uw gehele stad is geblokkeerd! Het klinkt te genstrijdig, maar wij zijn tégen afsluitingen!" Zo luidden de eer ste regels van het pamflet dat alle automobilisten, die gistermid dag in het centrum van Vlaardingen vast kwamen te zitten door de blokkade van de winkeliers en binnenstad bewoners, in de handen werd gedrukt. De gedupeerde autobezitters en belang stellende omstan -s kregen er nog een gele tulp bij, om het on verwachte ongeriniw althans een klein beetje goed te maken. Ve len konden voor de massale actie wel begrip opbrengen, maar er waren ook talrijke bezoekers van het centrum, die zich behoor lijk kwaad maakten over het feit, dat ze noodgedwongen twee uur lang in hun auto zouden moeten blijven wachten, lot ze het centrum weer uit zouden kunnen. „Het is toch waanzinnig, me- dat krankzinnige verkeers- neer! Zijn ze nou helemaal be- plan", meende een bewoonster lazerd?' zei een wat oudere van hot centrum. „Wat mij be- dame, die ïn haar auto met tranen in de ogen en volko men verbijsterd zat te kijken naar de wegversperringen, die haar verhinderden naar huis te gaan. „Laten ze het stadhuis bezetten, dan hebben wij er geen last van!" Ze was niet de enige die woedend reageerde. De actievoerders begrepen die boosheid best, maar „u kunt nu beter even een uurtje vast zitten dan dat u straks de bin nenstad nooit meer in kunt," aldus het argument dat bij vrijwel alle blokkadepunten werd gebruikt. Er waren ook tal van positieve Veacties. „Eindelijk wordt er eens goed actie gevoerd tegen treft mogen ze dit gerust een door Paul Houkes hele dag dichtgooien, als de gemeente daar van onder de indruk komt." Ook vele ande re belangstellenden reageer den instemmend op de actie. Van een echt harde actie was overigens geen sprake. Vast zittende automobilisten die met een overtuigend verhaal kwamen dat ze dringend weg moesten, bijvoorbeeld omdat de kinderen alleen thuis zaten; invaliden; een verloskundige en taxi's die binnen de blokka de waren 'gevangen' mochten door de afzettingen heen. Op het viaduct kwam het één maal tot een hardere confron tatie. Een Renaultje reed op de barricade van auto's in. Even onbesuisd scheurde hij even later plots achteruit, waarbij ongelukken nauwelijks wer den voorkomen. Een agent zou hem daarna op de bon slinge ren omdat hij ook nog eens door het rode licht reed. Tegelijkertijd met de blokkade sloten nagenoeg alle winke liers in de binnenstad hun zaak. Slechts een enkeling probeerde in de chaos toch nog wat te verdienen. Een winkel in droogbloemen bleef nor maal open. „Zolang er klanten in mijn zaak zijn. sluit ik niet", reageerde de verkoopster. Supermarkt Bas van der Heij den was evenmin dicht. „De directie heeft vanmorgen op gebeld met de mededeling dat wij niet mochten sluiten. Die denken waarschijnlijk dat er op dit ogenblik drie mensen met een spandoek door de straat lopen. Meer kan ik U ook niet zeggen; verder geen commentaar...", aldus het per soneel. De andere grootwin kelbedrijven deden wel mee aan de actie. Rotterdams Nieuwsblad vnjdag RW 7 mei 1982 Vorige week waren wij zelf even balda dig Jeanine van Noortwijk is naarstig op zoek naar goedkope zwembandjes Echtgenoot Bas naar een dito badmuts De doelman van SVV wordt de laatste tijd steevast Ts nachts om een uur of twee uit bed gebeld SVV's jeugdtrai ner voor de lagere elftallen Bonefaas moet tegenwoordig bij uitwedstrijden door het sleutelgat naar het voetballen kijken Geruchten willen dat Nico van Oijk volgend seizoen elftalleider is bij SVV Schipper naast Nol de Ruiter dus Zwaluw Maarten Keizerwaard gaat nooit meer met de fiets naar de training Zeker niet met een sporttas achterop Peter Joore (Satelliet) volgt een cur sus Spaans Tot nu toe is hij niet ver der gekomen dan 'cerveza' Scheids rechter Van der Lugt staakte bijna de topper DVO'32/7 versus GSS 3 De drie aanwezige toeschouwers weigerden achter de afrastering plaats te nemen Sinds zaterdag klinken bij Excelsior Maassluis holle vaten inderdaad he* hardst Wie tijdens de zesde familie- hockeydag van Pollux niet in het veld wil dribbelen, mag dat ook achter de bar doen Fortuna's trainer Jan Poste- - ma draagt tegenwoordig de ere-meda»l- Ie in zilver verbonden aan de Orde van Oranje Nassau CW'er Arie van der Sluis kan bij Co Goudriaan (Hern-ies DVS) 'z'n rug op' Oud-Vlaardingen- doelman Ed Stuije mag zich in een gro te belangstelling verheugen Aad van - Hassel heeft ook nu nog steeds geen nieuwe club SVV'er Ferry Meerhof hangt tussen wal (4) en schip (5) Joop Molendijk weet niet waarmee hij door de vv Vlaardingen wordt gefeliciteerd DVO'32 recipieert volgende week don derdag vanaf 20.00 uur in het clubge bouw Voorafgaande aan de finale van hel Vlaardings kampioenschap, komt zaterdag 5 juni de sportpers in aktie te- gen de Vlaardingse trainers Hans Hek man, die bij SVV 2 overbodig wordt, - gaat naar SFC. Cor Nieuwenhuizen: 'Nadruk op techniek Vlaardingen Onder aan voering van Cor Nieuwen- huizen slaat Zwaluwen nieu we wegen in. Ambitieus als de boomlange oefenmeester is, presenteerde hij onlangs, in nauwe samenhang met jeugdtrainer Piet van Miert en assistent-trainer Ton van de Lije het plan om een heu se voetbalschool in Vlaardin gen te starten. Plannen die niet los staan van het feit, dat Zwaluwen, toch Vlaar- door Chris Woerts dings grootste vereniging, zich meer om de eigen jeugd wil gaan bekommeren. In het verleden immers, hing de jeugd er maar bij. Het was het 'stiefkindje' van wat eens zo'n trotse eerste klasser was: „We gaan zeker geen voetbal school starten naar porffessio- neel voeerbeeld," geeft Nieu- wenhuizen direct aan welke richting hij uit wil. „Onze ac commodatie moet voor de jeugd iedere dag beschikbaar zijn. De nadruk moet liggen op de techniek. De jeugd krijgt tegenwoordig de kans niet meer om lekker op straat te voetballen. Als club moet je Schiedam Indien Schiedam er zondagmiddag inderdaad in slaagt om via een overwinning op De Groen Witten terug te keren in de derde klasse, volgt 's avonds in het clubgebouw op sportpark Harga een grote instuif. Het geplande aan- vangslijdstip is 20.00 uur. In alle stilte heeft men een draaiboek samen gesteld, waaruit slechts bekend kan worden gemaakt, dat het spon tane feestgedruis wordt opge luisterd met een discotheek en dat de nieuwbakken kampioe nen eerst gezamenlijk gaan eten, alvorens in de intocht in de kantine volgt. Capelle HBSS weet met zichzelf geen raad meer. De kampioenspretendent van en kele weken terug incasseert nu slag op slag. Het in degra de tiezorgen verkerende FC Maluku won mei maar liefst 6- 2. De Schiedammers waren kansloos en schoten zelfs een keer in eigen doel. De twee doelpunten voor HBSS kwa men op naam van Ton van der Linden en Bas van der Leije. Cor Islïeuwenhuizen: „Tech nische voetballers naar Vlaardingen halen." dan voor de jongetjes beschik baar zijn. Wij willen regelma tig goede, technische voetbal lers naar Vlaardingen halen en die de jeugd laten trainen. Inderdaad, ik denk dan aan spelers als Gerald Vanenburg, Frand Rijkaard en Wim Jan sen." Dodelijk Vult Piet van Miert, die aan zijn eerste jaar als jeugdtrainer in gaat bij Zwaluwen en daar voor enkele gerenommeerde amateurverenigingen onder zijn hoede had, aan: „De pres tatie moet de eerste jaren van de jeugdopleiding onderge schikt zijn. Systeem voetbal is dodelijk voor die jonge kna pen. Je moet ze ook niet mar een bepaalde leeftijd in een bepaalde klasse laten spelen. Heeft een jonge speler bewe zen dat hij meekan op een ho ger plan, laat hem dan ook ho ger voetballen. Die leeftijds grens moeten we eerst maar eens overrboord zetten," Met het aantrekken van Piet van Miert als jeugdtrainer be nadrukt het bestuur van Zwa luwen nog eens het belang van een goede opleiding. Van Miert: „De jeugdopleiding mag geen sluitpost zijn van de be groting. De jeugd is essentieel voor de vereniging." Valt Cor Nieuwenhuizen bij: „Natuur lijk, als er spelers van andere verenigingen naar Zwaluwen komen, dan kun je ze niet te genhouden. Maar de komst van andere spelers mag nooit de doorstroming van jeugdspe lers blokkeren." Spelvreugde Het bestuur van Zwaluwen, onder aanvoering van voorzit ter Roel Schipper staat volle dig achter de plannen van het ambitieuze drietal. Vooorzitter Roel Schipper: „Bij de jeugd moet de spelvreugde overheer sen. Met het nieuwe jeugdplan moet de jeugd daar gewoon veel profijt van kunnen trek ken, Wij als bestuur kunnen alleen maar sturen, de macht ligt nu bij de trainers." Schiedam Voor één keertje wijkt Rob Jacobs van zijn ge woonte af om de opstelling pas ongeveer een uur voor de wed strijd bekend te maken. De dit seizoen al met al succesvolle oe fenmeester van SVV heeft, voor de thuiswedstrijd tegen promo vendus Helmond Sport, de startende elf gisteravond al alle gele genheid en vertrouwen gegeven om zich optimaal voor te berei den. Slechts één wijziging heeft Jacobs doorgevoerd in vergelijking mei het treffen tegen Helmond Sport, nu hij moet afzien van de aan een teen gekweste Ferry Meerhof. „Dat betekent", licht Ja cobs toe, „dat Rob Kiebert tn de basis terugkeert, dat Ruud van Dijk opschuift naar het middenveld, waardoor Rob Koevermans in de punt van de aanval gaat spelen". In de laatste drie wedstrijden (Helmond Sport. FC Den Bosch en Vitesse) heeft Jacobs slechts één doel voor ogen; hoger eindigen dan vorig seizoen. Dank zij de zeven punten die in de laatste vier wedstrijden werden vergaard, lijkt SVV aardig op de goede weg te 2ijn. „Helmond Sport wint niet op Harga", klinkt het dan ook. „Zeker als je weet hoe lullig we daar een punt hebben laten liggen". „We kunnen nog altijd op een punt gemiddeld eindigen", ver volgt Jacobs. „En dan gaan we eens naar het doelsaldo kijken. Nu al hebben we meer wedstrijden gewonnen dan vorig seizoen en die lijn wil ik nog wei eventjes doortrekken..." Vlaardingen Hermes DVS presteerde het gister- avond om in de derde be- kerronde hoofdklasser - RVC uit het toernooi te wippen: 5-2. VDL deed het al niet minder door met Ir 2 van Bolnes te winnen. Zwaluwen was ook al goed op dreef. Het won, na ver- lenging. met 2-4 van eer steklasser Barendrecht. Het Schiedamse Ursus, dat het in de competitie niet al te best doet, kwam ook een ronde verder. Het won na verlenging met 3-2 van DOSR. Hermes DVS-RVC 5-2 Hermes DVS speelde een heel beheerste partij voet; bal- Het won dan ook met flair. Het bezoekende RVC' was kansloos tegen het Schiedamse overwicht. De doelpunten in dit duel kwamen op naam van Bart Kreft (tweemaal). Rob van der Tuyn (twee maal) en Wim de Haan. Barendrecht-Zwaluwen 2-4 n.v. Zwaluwen had wel een verlenging nodig om een ronde verder te ko- men. Barendrecht moesi er uiteindelijk met 2-4 aan I geloven. De Vlaardingers- waren de gehele wedstrijd superieur. Scoorden via/' Eric Pr uit en Alewijri - Smal, maar de thuispoegT kwam langszij. In de ver-*' lengïng werd definitief af- stand genomen. Peter Stoevelaar en Theo Juis* tenga scoorden toen de be-ï slissende doelpunten. Bolnes-VDL 1-2 Een vriji - wel compleet VDL stond al halverwege met deze cijfers voor. John Broeder- en Hans Bos gaven de Maassluizen» een voor- - sprong tegen de zaterdagse derdeKlasscr. Bolnes drong na rust nog wel aan, maar- VDL hield uitstekend stand. Ursus-DOSR 3-2 n.v. Bij rust hielden beide partijen! elkaar ook al in even/ wicht: 1-1 met een Schie damse treffer van Henk Verweij. Bart Fiegel zorg de er voor dat Ursus aan" een verlenging kon begin-' nen, waarin Sjaak Nieuw- - straten de vierdeklassen een ronde verder mikte Vlaardingen Eric van Wijk bewaart ongetwijfeld slechn herinneringen aan de jaarlijk-' se strijd om het Vlaardings kampioenschap. De speler van Fortuna kwam gisteravond in; een duel zo ongelukkig i£r recht, dat hij zijn been brak De wedstrijd ging echter gé-' woon door. Na een 3-3 eind- stand toonde Vlaardingen zich' slagvaardiger vanaf de witte f stip. Leo den Breems opende voor Vlaardingen de score, waarna; Fortuna nog voor de pauze deze stand omboog in een t" voorsprong: 1-2. Twee treffen-', van Danny Molendijk brach: ten Vlaardingen andermaal aan de leiding, maar in de1 laatste minuut maakte Rudolf#,: Gardeslen gelijk. Invaller- doelman Gerben de Jong stopl t te twee van de Fortuna-straf= J schoppen. T >1 Schiedam De heren vah{ B&P Schiedam moeten mor; gen in Haarlem tegen het Ba£y neveldse SSS een beslissing^ wedstrijd spelen om de tweede plaats in de tweede divisi£j Beide ploegen zijn op die twee de plaats geëindigd en juist dfê tweede plek geeft recht op hë.t spelen van promotiewedstrij den. De strijd »n Haarlem be gint om 14.00 uur. - Tel. informatie: S.A.I. te Groenveld (02240) 13444 tst 25

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 3