Politiek forum van ouderenbonden moet écht goed worden SPORT 13! KSVV blijft Foto's van Dagniaux te zien in fonotheek Overschrijvingen ij nog zonder gevolgen Hoeks elftal tegen Bremerhaven Partijen krijgen 'vageprograms'op hun boterham Platen collectie fonotheek dreigt kleiner te worden PPR/PSP: Raad teveel aan teugel van R en W Ook Eef Collé van de partij VVD Maassluis: Verder met PvdA en CDA vzc. Poseidon handhaaft positie Holy kansloos onderuit in de race - vs&gr- Kampioens wedstrijd MVV27-VFC I Hoogerwerf blijft toch NO AD eervol op vierde plaats Vlaardingen De komende jaren zal het aantal grammo foonplaten in de fonotheek waarschijnlijk afnemen Vol gens bibliotheek/fo no theekdi- recteur J.Lamens is er niet ge noeg geld om de collectie op peil te houden. Een verzoek aan de gemeente om het bud get voor de aanschaffing te verhogen is afgewezen. De fonotheek beschikt mo menteel over 9200 grammo foonplaten. Het budget voor nieuwe platen is dit J3ar 32.000 gulden. De fonotheek heeft hei gemeentebestuur voorge steld dat bedrag te verhogen tot üO.OOO gulden, maar burge meester en wethouders hebben dat verzoek afgewezen. Het college is niet (zoals La mens) van mening dat de 60.000 gul dens die de fonotheek binnen krijgt aan uitleengelden (een gulden per plaat per week) weer besteed moeten worden voor de aanschaffing van pla ten. Directeur Lamens noemt het een wanverhouding. „We krij gen zo'n 60.000 gulden binnen aan uitleengelden en daar staat maar 32.000 gulden te genover aan nieuwe platen Zorg dat je dan ook voor 60 000 gulden nieuwe platen koopt Maar gezien de bezuini gingen meent het college dat het met kan." Hij vertelt dat de fonotheek toch al een erg krap budget heeft voor de aankoop van nieuwe platen. ..We kunnen er 2o'n vijftien procent van het platenaanbod mee kopen Na tuurlijk hoeven we niet alles te hebben. Maar doordat pla ten nog al snel slijten moet je populaire exemplaren tamelijk snel vervangen en zorgen dat je er meerdere exemplaren van hebt. En daar is niet ge noeg geld voor." Boeken Bij de bibliotheek heerst de zelfde situatie. Ook daar gaat het aantal boeken achteruit. Door het krappe budget is er niet genoeg geld om de collec tie op peil te houden. Maassluis „We blijven op komen voor mensen die m de knel zitten met het gemeente lijk gebeuren." PPR-raadshd Jaap van der Griend, lijsttrekker van de FPR/PSP-combtnatie. is er zich van bewust dat de kléin- linkse combinatie geen door slaggevende invloed zal kun nen uitoefenen op de gemeen tepolitiek, maar zegt toch dat de afgelopen raadsperiode be wezen heeft dat die manier werkt. De linkse combinatie wil in de raad best een samenwerkings verband aangaan met andere partijen. Bijvoorbeeld met de PvdA. Maar dan zal die partij niet zo aan de teugel van hei college moeten lopen, meent Van der Griend. „In de prak tijk hebben de partijen zich te veel aan het college vastge legd. Dat zag je vorige week weer. Er werd maar met ge praat over een wijzigingsvoor stel op de bezuinigingen, om dat wethouder Van der Knaap zei dat het voorstel de dag erop al bij de provincie moest 2ijn. Dat is symbolisch hoe men hier in Maassluis over de raad denkt", zegt Van der Griend. Bij de presentatie van het ge zamenlijke verkiezingspro gramma van de twee linkse partijen zei nummer twee op de lijst, Trtmsje Achterberg ;PSP), dat er in het program ma natuurlijk veel dingen staan die niet zijn te realise ren. „Maar je moet toch laten horen wat je mening is en voor je standpunten uitko- mep." Schiedam „Gut, weer een politiek forum?" Paul van Mansum, de direc teur van de stichting raad voor bejaarden werk in Schiedam, had die vraag al verwacht en sprong er met een maar op in. „Kijk, wij vinden het erg belangrijk om de politiek te wijzen op de ouderen in Schiedam. Het is nu veertien procent van de bevolking en het wordt nog meer." Daarom op 24 mei. in navol ging van de werkgroep wonen en leven in Nieuwland en de Consumentenbond, een poli tiek forum in dienstencentrum De Vier Molens, geheel in het teken van het ouderenwerk in deze gemeente. Ouden van dagen zitten, vol gens Van Mansum, in een ach- terstandsituatie. En het wordt allemaal nog beroerder, weet hij. „Neem de huisvestingpro- blematiek. In sommige wijken. zoals in Oost waar tweedui zend ouderen wonen, is geen verzorgingscentrum en heb je nauwelijks specifieke ouderen woningen. Dan heb je te ma ken met de renovatie, worden er huizen dichtgetimmerd..." Schiedam Onder voorzit terschap van burgmeester John te Loo, zullen verte genwoordigers van de nu in gemeenteraad vertegen woordigde politieke partijen maandag 24 mei met eikaar in discussie ;aan. Bewust is voor „een onafhankelijk ie mand" gekozen Paul van Mansum, direc teur van de stichting raad voor het bejaarden werk: ..Je moet voorkomen dat de voorzitter zich, zoals bij de Consumentenbond, in de discussie gaat mengen. De mensen van de ouderen bonden zitten bij ons ge woon in de zaal om vragen te stellen." De vertegenwoordigers van vijf minuten om hun zegje te doen. Vervolgens kunnen er uit de zaal vragen gesteld worden en is het de bedoe ling, dat hier een discussie uit voortkomt. Opvallende naam in het rijtje van deelnemers is die van Eef Colle' De oud-wet houder wil weer terug in de politiek en staat voor de CPN op nummer twee van de lijst. Behalve Collé, zul len ook aanwezig zijn: Ge rard Verhulsdonk (VVD), Arie Veriinde en Herman ru&uioviii {FvaAj, Aaa van Lingen (CDA), Herman Noordegraaf (PPR/PSP) en Marcel Houtkamp (D'66). Zang en dans staan centraal tijdens de expositie van S. Dagniaux. Vlaardingen In de fonotheek in de Vlaardingse Hoogstraat is een expositie ingericht van foto's van de amateurfoto graaf S. Dagniaux, De Vlaardinger is al geruime tijd met fotografie bezig, sinds 1973 in georganiseerd verband: toen werd hij lid van de Amateur Fotografen Vereniging Vlaardingen. Hei thema dat tijdens de expositie cen traal staat is muziek, zang en dans. Dag niaux heeft grote belangstelling voor de Flamenco van Zuid-Spanje en naar aan leiding van die interesse heeft hij een grote serie gemaakt tijdens dansoptre- dens in de concertzaal van De Doelen, tijdens de cyclus 'Muziek en dans uit alle windstreken' en tijdens optredens van Fiesta Gitana. Uit deze serie 2ijn 23 foto's geselecteerd, die op de expositie te zien zijn. Opmerkelijk is dat alle foto's die door de Vlaardingse amateurfotograaf zijn geex- poseerd bij bestaand licht zijn gemaakt. Op die manier krijgt hij de beste resulta ten, meent hij zelf, en wordt het hinder lijke flitslicht voor de optredende arties ten vermeden. De tentoonstelling is tot half juni tijdens de openingstijden van de fonotheek te zien. De gemeente Schiedam moet de komende jaren ingrijpend gaan bezuinigen Ouderenor- ganisaties vrezen, dat ook zij 'gepakt* worden De politici, die over twee weken aan de forumdiscussie deelnemen, kunnen derhalve veel vragen in die richting verwachten. Paul van Mansum is. met zijn collega Eric Meyer, al druk be zig om de diverse programma's van de politieke partijen door te worstelen. „In dat van het CDA staat een heel verhaal over het ouderenwerk Btj de andere partijen is het allemaal heel globaal", is hun conclusie Ze verwachten op 24 mei veel publiek ir. het dienstencen trum aan de Nieuwe Damiaan. Dal zou m hun ogen ook een goede zaak zijn: „Het is ge- /oon een stukje politieke be wustwording. Je maakt een vergelijking tussen de pro grams en weel dan meteen wat de standpunten van de partijen zijn." Het slagen van het^pohtiek fo- van de bereidheid bij de politi ci om elkaar in de haren le vliegen. Vorige week, bij het door de Consumentenbond ge organiseerde debat, bleef het 'ouwe jongens krentenbrood' Van Mansum en Meyer willen dat zien te voorkomen. „Wij moeten dat voorzichtige straks gewoon zien te doorbreken door voortdurend maar vragen te blijven stellen Maassluis Als hel aan de VVD ligt komt er in Maassluis na de gemeenteraadsverkie zingen weer een college van burgemeester en wethouders van CDA, PvdA en VVD Lijsttrekker en huidig wethou der voor de liberalen Elly Coe- nen zou het jammer vinden als een van de partijen een ander zou uitsluiten. „Wij hebben niet graag een meerderheids- strategie in hel lokaal be stuur." Dat zei de VVD-wethouder bij de presentatie van het verkie zingsprogramma. Hoofdpunten in het programma zijn de waarborg van de veiligheid van de burger door een goed politie-apparaat, de instelling van een instituut 'ombudsman' op gemeentelijk niveau, bevor dering van een gezond mid den- en klein bedrijf, een ac tief gemeentelijk beleid om vrijwilligers in staat te stellen nuttige taken voor de samen leving te verrichten en het ge bruik van welzijnsaccommoda- ties voor meerdere doeleinden. Welke liberaal na de verkie zingen een we thou derspos t zou willen bezetten willen de libe ralen nog niet kwijt. In begin sel is iedere kandidaat daar voor beschikbaar, is het ant woord op die vraag. Het ligt echter in de lijn der verwach tingen dat Elly Coenen wet houder zal blijven. Nummer twee op de lijst, de huidige fractievoorzitter John Scheerstra, benadrukt het be lang van een breed samenge steld college. „Met de bezuini gingen krijgen we een tijd van moeilijke beslissingen en dan is het belangrijk dat zoveel mogelijk partijen in het college zijn vertegenwoordigd." Voor D'66 zien de liberalen geen plaats weggelegd in het nieuw te vormen college. De basis van die partij zal te klein zijn. Met de laatste prognoses in de hand laai Scheerstra zien dat D'66 niet op meer dan twee zetels hoeft te rekenen. „Ik hoop voor D"66 dat ze er twee krijgen." De VVD rekent zelf op minimaal zes zetels; nu bezetten de liberalen eveneens zes van de 23 raadszetels. Rotterdams Nieuwsalag dinsdag - H mei 1962 Rotterdam De met belangstelling tegemoet geziene zwemcompetitie heeft niet die wijzigingen in de bestaande krachts verhoudingen gebracht, die velen er wellicht van hadden verwacht. Im mers, vooral Poseidon zou na de afgelopen over schrijvingsdatum van 1 mei met een danig ver zwakte ploeg moeten aan treden. De Ridderkerkers handhaafden zich echter feilloos op de tweede plaats. Zelfs verstevigden zij die positie nog ten op zichte van runner-up Dat Nautilus nu nog niet kan profiteren van de versterkin gen, was al bekend. De nieuwe k rai-h r/m van Angehque Kreukniet mo gen namelijk pas in de volgen de competitie de Dordtse kleu ren gaan verdedigen. De wedstrijden in bad West waren voor de clubs één van de laatste gelegenheden om li mieten te behalen voor de ZRO-kampioenschappen Over de gehele linie genomen, werd hiervan slechts beperkt ge bruik gemaakt. De resultaten in het 50-meter bassin waren zwak Zo kon Caria Stasse op de 100 meter rugslag met im poneren. Met 112 2 won zij wel. maar bleef erg ver van haar beste tijd verwijderd. Ook op de 400 meier vrije slag kwam zij met tot een topvcr- nchtmg Trouwens, op dit laatste nummer werd ontstel lend slecht gepresteerd Slechts twee dames bleven on der Hf Orniw Vin ir.jf een niveau dat m geen jaren zo laag is geweest in Rotter dam. VZC passeerde in de totaal stand het Zwijn drechtse De De vel Zonder de geblesseerde Joke Santbergen moest de for matie van trainers Henk Bak ker en Eric van Westen nit, alleen bij de dames flink mlcfr veren, maar ook bij de jcugtj? Daar grossiert de VIaardmgg$ club in talenten cn een fors^ punten winst was dan ook hü deel. De winst, die me*, nam- de jongens voor De vel boekté verdween dan ook weer ge^ heel Kempvis draait du seizoe zonder problemen in de rmd denmoot mcc, terwijl De Lan singh. vast op de zevend plaats, nog veel plezier ka, hebben van de onlangs over.; T>„» -5- Merwede is zo goed als zeke,y van degradatie naar de B-af deling. Ook dit keer kwamcrj de Dordtenaren mei verde dan de laatste plaats, ook at zorgden Ilse Sindorf en Arjat;, van Vliet voor fraaie overwin *- ningen i Schiedam/ Vlaardingen - KSVV heeft een 8-0 over winning geboekt op hel Rot terdamse Toegh. De Rotter dammers moesten het dit maal stellen zonder Eric van der Pols (gescheurde achil lespees). Ook invaller Krou- wer was niet bestand tegen Mikc Verkerk. LuCïcn Ssg- mond, die aan een sterk sei zoen bezig is, moest het op nemen tegen Monique War- merhoven. De Schiedamse tennisster had weinig moeite met haar opponente. Ondanks de ruime winst is de tweede plaats, die recht geeft op promotiewedstrijden, met dichterbij gekomen. Delftse Studenten won namelijk met 6-2 van Leeuwenberg, hel team dat veruit de sterkste is en aan wie een kampioen schap niet meer kan ontgaan. De winst van de Delftse Stu denten was mogelijk, omdat Leeuwen bergh met slechts drie in plaats van de minimale vier spelers aantrad. „KSVV zal de tennisbond een brief schrijven om duidelijk te ma ken, dat dit ons in het ver keerde keelgat is geschoten Eerlijk gezegd geloven we niet dit protest te winnen, al is het eerder voorgekomen, dat de bond ingreep bij een onheus verlopende competitie", was de reactie van KSVV-voorzit ter Frans de Mol. „Daarnaast vinden we het verre van spor tief, dat Leeuwenbergh zoiets doet. Wij spelen volgende week tegen Leeuwen bergh cn als ze dan weer volledig aan treden, pakken we misschien een paar punten De laatste wedstrijd tegen Delftse Stu denten wordt dan beslissend voor ons. Die zullen we dan met erg ruime cijfers moet winnen" Holy verloor voor de vierde maal met de niets verhullende cijfers 8-0. Ene Deyl (6-3. 6-7. 3-6) en Rob van Bekkum (6-4. Snoeek en de damesdubbel Els Goossens/Marjolein Verbergh leverden geen punten op Els Goossens viel m voor Frouke' Snoeek, die in verband met examens alleen de mix kon spelen. Eis Goossens deed dat met overdienstelijk aangezien ze zowel het gemengd dubbel (j als haar single won. De Maas- si uise ploeg kan volgende week in de uitwedstrijd bij 't Loo (de Lier) kampioen wor den. door Jan Schrijver 3-6, 2-6) slaagden er in deze confrontatie met Victoria wel in meer tegenstand te bieden. In de derde klasse zijn er vol op gunstige perspectieven voor Be Quick Maassluis, dat voor de vierde achtereenvolgende maal in dezelfde cijfers zege vierde: 6-2, dit keer tegen Lei- monias. Alleen de mix van Victor Mion en Froucke i Luciën Sigmond legt aan voor een backhand uit het boekje- ..tegen Toegh won de Schiedamse tennister alle partijen... Hoek van Holland Drie jaar geleden kwamen vier haven plaatsen uit Nederland, England, Denemarken en Duitsland bijeen in een voetbaltoernooi. Door de hoge kosten kon het ge beuren niet worden herhaald. Wel hield Hoek van Holland er een contact aan over met Bremerhaven in Duitsland. Dat leidde ertoe dat op 22 mei een voetbalwedstrijd zal worden gespeeld tussen een team van Bremerhaven en een vertegenwoordigend Hoeks team. Omdat voetbalvereniging Hoekse Boys op die dag een vereni gingsportdag houdt, kunnen hun spelers met meedoen aan de wedstrijd. Hetgeen betekent dat het Hoekse elftal wordt verte genwoordigd door vv Hoek van Holland, aangevuld met enkele elders voetballende plaatsgenoten. Voor de wedstrijd, die 's avonds om 19 00 uur begint op het ter rein van Hoek van Holland, zijn de volgende spelers uitgeno digd: Doel: Dik van Oosten en Marcel Jansen. Achter: Tom Buijing, Peter Rooney, Leen van Oosten en Wim-Jan Kramer. Midden: Henk Boon, Hans den Boer. Alex Pepping en Michel Kok. Voor; Piet Boon, Aad Moerman, Dik van den Burg en Al- bert Jansen. Scheidsrechter is Leo Boon. Hij wordt geassisteerd door de grensrechters Piet Boon en Henk Sterrenberg. Hoek van Hol land-trainer Pier Kattestaart heeft de leiding over de ploeg en Cees Dekker is verzorger. 4 Vlaardingen De dameself tallen van MVV'27 (Maasland), dat de titel in de zaterdagafde ling greep, en VFC (Vlaardin gen), dat bij de zondagteams eerste werd, spelen donderdag 13 mei om het kampioenschap van de Rotterdamse Voetbal bond. Plaats van handeling is1 het terrein van de vv Vlaar dingen in de Broekpolder, waar die avond om 19,00 uur;| wordt afgetrapt. -Ü Schiedam Ger Hooger werf is volgend seizoen opnieuw jeugdtrainer bij de vierdeklasser HBSS. Nadat eerder was beslo ten, om niet langer ge bruik te maken van dc diensten van Hooger werf, kwamen er zo veel - positieve reacties op zijn functioneren, dat het be stuur alsnog met hern rond de tafel is gaan zit ten. Dit gesprek lo-dde uiteindelijk tot een nieu we overeenkomst. Ook de verbintenis met hulp trainer Ton van der Letje werd gecontinueerd Schiedam Het eerste jeugd- team van tafeltennisvereni ging NOAD is tijdens het zelf georganiseerde nationale toer- nooi op een verrassende vier de plaats geëindigd. Verras- i send omdat vrijwel de eomple- te nationale top naar Schie dam was gekomen, waarbij hoofd -jeugdcompetitieleider Van den Berg NOAD op de achtste en laatste plaats had geklasseerd. Het NOAD-trio Edwin Schop. William van Es en Ronald Roovers won zelfs van het als eerste geplaatste Odion (Gaanderen), zij het dat dit team met in de sterkste op stelling uitkwam. Vooral dank zij Edwin Schop, die een sterk toernooi speelde, zegevierde NOAD met 4-5. In de wed strijd tegen DHC gaf NOAD ook goed partij, maar een fina leplaats zat er net niet in. DHC won met 5-4, zodat NOAD uit kwam in de strijd om de derde en vierde plaats. Tegenstander Irene liet er geen twijfel over bestaan om NOAD met een 5-0 nederlaag naar de vierde plaats te verwijzen. Het toer nooi, dat een vlot verloop had en een leuke en sportieve sfeer kende, werd uiteindelijk gewonnen dor Tempo Team. In de finale won de Amster damse jeugd met 5-1 van DHC. dat slechts als vijfde stond ge klasseerd.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 3