a, m 'Wisten ze van niks? Kom nou...' w Weinig echte minimum inkomens in Vlaardingen a me AT ISE II JH IS DE ER i :N. VIAARDINGS DAGBLAD SCHIEDAMSCHE GQURANT NIEUWE WATERWEG CGURANT Melody wil niet meer terug naar Koningshof Schiedam wil station Kethel eerder dan NS Warner Meinen toch tevreden met kleine 12.000 bezoekers AS Uitlatingen HVO-directie schieten werkwilligen verkeerde keelgat in West doelwit van brandstichters 'Dit riekt naar bevoordeling <ÜL Elfde drumbandfestival brengt tweeduizend man op de been Winkeliers Parkweg gekerkt na eerste succes 'Wat kan die Sjef van Oekel schreeuwen zeg Knokpartij in disco Dak van de Deel in vlammen Politie stuurt zwemmers uit; Waterweg Volgend jaar kom ik weer met een beurs Minder weglopers doorslecht functioneren JAC 3ok wet - 04936 ib«S ent vj enleo t el kens s, kam fptarker 20 VOOf :iaalzaa Pasca n bard ijs MAANDAG 17 MEI 1982 up ïwegi „Vlaardingen Hoewel bij buurman Swarttouw .nu het werk plat ligt, zit ten enkele werknemers wan Vlaardingen Oost Be- Jdrijven <HVO) nog steeds 'met een kater van de wil- f'de staking in maart bij dit jbedrijf. >Het gaat om uitspraken van de 'Tdirectie in deze krant, die bij "werkwilligen het verkeerde keelgat zijn ingeschoten. „Wij weten er niets van dat sommi ge personeelsleden hebben willen werken. Is ons niet be kend. Wie niet is geweest, wordt niet uitbetaald. Zo sim pel is dat", was onlangs het antwoord van de HVO-direc tie op de vraag of niet-stakers ^normaal hun salaris voor die vperiode hadden ontvangen. ^„Ik begrijp niet waar de direc- [vtie het vandaan haait", zegt ^'administrateur Andries Hoog- erwerf gegriefd. „Het gaat me ?in eerste instantie niet eens om het geld, maar die uitlatingen dat ze van niets wisten. Kom nou... De woensdag vooraf gaand aan de staking ben ik '.bij Van Jaarsveld, het hoofd van de personeelsdienst, ge- :,weest. Heb ik gevraagd om richtlijnen voor de werkwilli gen. Die moeten dus nu nog komen. Tijdens de staking hebben nooit iemand van de directie gezien, ook niemand van het leidinggevend perso neel. Wat moet je dan?" En Piet Zeij, machinebank werker: „Dat ze van werkwil ligen niets afweten, is vol strekt onjuist. De CNV-dis- htrieisbestuurder heeft er een telegram ov er naar de directie gestuurd. We wilden wel wer- ken, maar konden doodeen- voudig niet. De poort was ge- i sloten en de sleutels van alle [.afdelingen hadden de stakers. En bij een wilde staking sta je als ondernemingsraad ook öui- tenspel". Direct na het einde van de ac tie kwam de HVO-directie met een pc-r&oneelspublicatie dat „over de stakingsperiode geen salaris wordt betaald aan het personeel dat niet gewerkt heeft". Wel was het de werk nemers toegestaan acht dagen vakantieverlof op te nemen. Later volgde, voor degenen ,-die in financiële moeilijkhe- ;„den waren gekomen, de moge lijkheid van een lening. „De directie zei dat we onze slem Schiedam De brandweer is dit weekeinde drie maal in ac tie gekomen om aangestoken branden in Schiedam-West te blussen. Er ging zelfs een, wel iswaar voor sloop bestemd, woonhuis aan de Vrienschap- straal grotendeels in vlammen op- De 47-jarige bewoner van het pand bemerkte vrijdagnacht dat iemand iets door een raam naar binnen gooide. De man, die zelf op de bovenverdieping woont, bemerkte even later dat er brand was in de, leeg staande, benedenwoning. De Schiedamse brandweer en po rtie zijn er inmiddels achter dat de brand op drie plaatsen is begonnen. Zaterdag is de be woner al begonnen met hel verhuizen van de inboedel van de bovenetage. Volgens een woordvoerder van de politie zijn de brand stichtingen in West momenteel schering en inslag. Zo was eni ge uren voor de brand in het woonhuis al een houten schuurtje achter de Vrien- schapstraat in vlammen opge gaan. Zaterdagnacht brandde schutting van het garage bedrijf Gebroeders Beumers op de hoek van de Mariastraat on de Nieuwe Haven geheel ah Ook hier staat de oorzaak al vast: brandstichting. tijdens die werkvergaderingen van de stakers maar hadden moeten laten horen. Ze be schouwden ons zeker als een soort voorpost om de staking te breken", meldt hoofd van de administratie Kees Smit. Collega Hoogerwerf: „Onze eerste reactie op die publikatie was: hé, ze hebben weer wat te zeggen. En dan te bedenken, dat directeur Blok destijds in zijn nieuwjaarstoespraak heeft verkondigd, dat dit het jaar voor het personeel moest wor den. Dat is gebleken, ja. Zeker door acht dagen salaris in te houden..." J* v Burgemeester Van Es reikte de prijzen uit Maassluis Als het aan de drum-en twirlgroep Melody ligt. dan zullen de volgende festivals ook op het sportveld aan het Kastanjedal plaats vinden. Afgelopen zaterdag, toen het elfde Maassluise drumband- en majorette festival werd gehouden, week men voor het eerst af van een traditie. Geen zwaaien de benen, hoog opgegooide stokjes en fanfaremuziek meer op het Koningshof. Er deden S3 korpsen uit geheel Nederland aan het festival mee. Dit betekende dat zich zo'n tweeduizend mensen in de omgeving van het sportterrein ophielden. Burgemeester Van Es en wethouder Van der Knaap kwamen aan het begin van de avond een kijkje nemen. Alle korpsen trokken toen in dé filé aan de twee stads bes tuurders voorbij. De burgemeester deelde vervolgens de prijzen uit en daar u-as hij geruime tijd zoet mee. Er werd namelijk in diverse divisies en leeftijds groepen gestreden om 'het eremetaal'. Ook het organiserende Melody zag haar prijzen kast aanzienlijk uitgebreid. VVD: Dag van de Arbeid niet meer subsidiëren Schiedam „Wat kan, die man schreeuwen zeg. Tjonge, tjonge wat een kabaal." Niet alle bezoekers van de aller teerste Parkweg-brade rie reageerden even en thousiast op de aanwe zigheid van Sjef van Oekel. Mochten over hem de meningen dan verdeeld zijn; iedereen was er wel van over tuigd dat de eerste grote activiteit van de winke liersvereniging Par kweg een doorslaand succes was geworden. Het schitterende weer no digde natuurlijk uit tot een wandeling langs de vele standjes, maar de organisa tie vreesde toch dat vele Schiedammers dit weekend de stad uit zouden zijn ge trokken. Op vrijdagavond werd 'de doorloper van de binnenstad' al voor al hel verkeer afgesloten. Toen begon men met het opbou wen van het podium en de diverse stands. Een aantal uren later zat de Parkweg helemaal vast. Dit met name wanneer er op het po dium weer wat te zien viel. Viel het gezang en gewau wel van Van Oekel voor een aantal mensen onder de categorie 'veel geschreeuw, weinig wol; ook de mode show had weinig wol te bie den. Maar dat waarschijn lijk te maken met het gege ven dat de nieuwe zomer- mode werd gepresenteerd. Op het laatste moment, een deel van de stands zijn al weer leeggeruimd, probeert er nog iemand zijn slag te slaan. De stoel kon klaarblijkelijk de vele andere bezoekers, eerder op de dag, niet bekoren. Schiedam In 1939 moet een sneltram dwars door het dan volgebouwde stadsdeel Spa- land rijden en het NS-station Schiedam-Kethel als eindbe stemming hebben, Dan bestaat er namelijk een volmaakt o- penbaar-vervoersnet. Het is het voornemen van de ge- Vlaardingen Een 21-jarige Vlaardinger is zaterdagnacht in het Holy-ziekenhuis opgenomen na een vechtpartij in disco-bar het Packhuijs waarbij een onbekende man hem een kapot gesla gen bierglas in zijn gezicht drukte. De politie heeft de dader nog niet kunnen achterhalen er. ver wekt een ieder de getuige is geweest en inlichtingen zou kun nen geven over toedracht en dader contact op te nemen met de recherche, tel.342355. meen te Schiedam, maar de Nederlandse Spoorwegen lij ken in hun planning nog lang niet zover. In de vorige maand gereed ge komen nota 'Spoor verder* van de NS wordt onder het kopje 'te realiseren stations in 1985 en later' met geen woord gerept over een dergelijke hal te op hel traject Rotterdam Den Haag. Een telefonische toelichting leerde dat er bij de NS nog wel aan gedacht wordt, maar dat er geen grote prioriteit aan is gesteld. Er werd toen gesproken over 1990 of daaromtrent. Dit betekent dat de Schiedamse sneltram dan al door Spaland en vlakbij Kethel rijdt. Vlaardingen Bij een brand in de Deel aan de Baarnhoe- ve is voor circa vijftiendui zend gulden schade aan het dak aangericht. De politie vermoedt dat het vuur is aangestoken. Kort voor het uitbreken van de brand is er iemand op het dak gesigna leerd, Het vermoeden bestaat dat die een brandend voor werp in hel ventilatiekanaal heeft gegooid, waardoor brand is uitgebroken tussen het dak en het plafond. De brand ging gepaard met een sterke rookontwikke ling. De brandweer had het vuur vrijdagavond binnen elf minuten onc^r controle. Schiedam De gemeen te Schiedam zou subsi diëring van de Stichting de eerste mei in het ver volg achterwege moeten laten. Dit stellen de WJ> raadsleden Cor van Tilborg en Gerard Verhulsdonk in schrifte lijke vragen aan het Schiedamse gemeentebe stuur. Volgens het liberale duo riekt subsidiering van deze stichting „naar bevoordeling van een politiek aanverwan te groepering." Dit is, gezien de financiële situatie van de gemeente Schiedam, in de ogen van de VVD een on aanvaardbare situatie. Het voor het merendeel uit PvdA'ers bestaande college trekt hun politieke vriendjes voor, vinden Van Tilborg en Verhulsdonk eigenlijk. Want waarom nu geld uittrekken voor een Dag van de Arbeid? „Is het besluit te subsidiëren niet wat wrang, ongenuan ceerd en zelfs grievend voor de coalitiepartner, het CDA?" De VVD vraagt zich af wat voor belang deze stichting nu eigenlijk heeft voor de Schiedamse bevolking. De mensen, die de stichting de eerste mei zo'n warm hart toe dragen moeten zelf maar met wat geld over de brug komen, aldus de liberalen. De summiere wijze van feest vieren twee weken geleden, maakt hel voor de VVD heel duidelijk dat het nooit om een groot bedrag kan gaan. De activiteiten op de le mei beperkten zich dit jaar tot het hijsen van de rode vlag, een discussie met broodmaai tijd en een boottocht voor de jeugd. In de avonduren werd voorts het Free Pop Festival gehouden. Omdat de ge meente dit niet subsidierde en het toch op de Dag van de Arbeid plaats vond, was de stichting bereid de organisa tie een financiële bijdrage te verstrekken. Vlaardingen De politie ib het afgelopen weekeinde hen- haalde maten in actie moeten komen om zwemmers uit de Nieuwe Waterweg te sturen. Ondanks de waarschuwings borden begeeft men zich te ver van de wal. Door de druk ke scheepvaart en de sterke getijstromen is dat levensge vaarlijk en trouwens verbo den. De artiesten deden het 'm. aldus organisator Warner Meinen. Deze twee zingende Schie damse zusjes trokken ook veel bekijks. Schiedam De standhouders op het consumentenbeurs Adam en Eva hebben de afgelopen dagen heel wat af gemord. Het schitterende weer zorgde er voor dat de Schiedamse Margriethal er met name in de middaguren bijna verlaten bij lag. Voor organisator Warner Meinen staat het vast «Jat het alleen maar door die zon kwam dat zijn beurs geen overweldigend succes is geworden. Vooraf had hij gerekend op 20 000 bezoe kers. Zouden het er twee keer zo weinig worden, dan zag je hem niet meer in Schiedam. Uiteindelijk stopte de telmachi ne zaterdagavond ergens tussen de elf- en twaalfduizend be zoekers. „Maar ik kom terug hoor", aldus Meinen. „In april volgend jaar. Je ziet het nu op zaterdagavond, als er wat leu ke artiesten zijn, dat de mensen er best op afkomen." Vlaardingen Het aantal gezinnen in Vlaar dingen dat met een echt minimum inkomen rond moet komen is betrekkelijk gering. Dat is de conclusie van de gemeentelijke sociale dienst aan de hand van de eenmalige uitkeringen voor minimumloners, die vorig jaar zijn uitge keerd. In totaal hebben 3050 gezinnen of al leenstaanden een dergelijke uitkering aange vraagd. Van dit aantal werd 41% om allerlei re denen. maar meestal vanwege een te hoog in komen, afgewezen, zodat er m totaal 1794 mini mum-uitkeringen zijn uitbetaald. De constatering van de GSD wordt gedaan in haar jaarverslag over 1981. Directeur J. Florijn van de sociale dienst merkt in het verslag wel op, dat mensen die alleen een bijstandsuitke ring ontvangen echt wel tot de 'zeer harde mi nima' gerekend moeten worden. „Waar andere regelingen geen rekening houden met inkom sten van kostgangers, verdienende kinderen, onderhuur en dergelijke moet dit bij de bij standswet wel. Dit betekent dat bijstandsont vangers er in vergelijking tot de andere mini ma slechter aan toe zijn en dat hun inkomen spositie er in het algemeen niet roskleurig uit ziet, terwijl bovendien vaak weinig perspectief voorhanden is." In het jaarverslag wordt geconstateerd dat het aantal bijstandtrekkers in 1981 vrijwel gelijk gebleven js aan het aantal in het jaar ervoor. Bij de RWW en de WWV is het aantal aanvra gen, in verband met de stijgende werkloosheid, wel fors toegenomen. In het jaarverslag wordt aangegeven, dat de so ciale dienst in het afgelopen jaar veel werk heeft gehad aan de zogenaamde immateriële hulpverlening. Het gaat hier om steun aan zo wel uitkeringtrekkers als aan mensen, die geen financiële binding met de GSD hebben. „Voor een belangrijk deel kan deze afdeling dan ook beschouwd worden als behorend tot het alge meen maatschappelijk werk", aldus de direc teur van de dienst, A In het jaarverslag van tie GSD over 1981 wordt, on der hot hoofdstuk jonge renbeleid gesteld, dat het aantal jeugdigen dat m 1921 van buis is weggelo pen en dat voor bijstand bij de sociale dienst aan klopt, is gedaald. Naar de oorzaak daarvan kan se GSD slechts gissen, om dat feitenmateriaal met voorhanden is. Volgens de dienst zou er echter sprake kunnen zijn van een vermindering van het aantal potentiële we glopers, omdat de weglo per is aangewezen op hulpverlening in onder steunende vorm, waarhij met name aan een instel ling als het JAC wordt gedacht. Bij het niet aan wezig zijn van deze mo gelijkheid zullen sommi ge jongeren hun voorne men tot weglopen laten varen, meent Florijn. „Dit jaarverslag is zeker niet de plaats om in te gaan op de problemen, waarmee het JAC in 1981 te kampen heeft ge had. Volstaan wordt met aan te geven dat deze hebben geleid tot een vermindering van de hulpverlening van de zij de van deze instelling zo wordt in het verslag gesteld. Het slecht func tioneren van het JAC in 1981 heef dus tot gevolg gehad, dat het aantal we glopers is verminderd, zo stelt Florijn vrij vertaald.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 1