BOTTERDAM 18 Oude wij ken kraken Nota Woonlasten Rotterdam wil lokale kabelomroep met reclame Grote belangstelling in Delfshaven Vechtpartij om fascistische boeken en posters Lijk in woning gevonden Piraat VRO uit de lucht CENTRUM BEELDENDE KUNSTEN DRUK BEZOCHT Beroofd van geldeassette Post gestolen bij Huniaflat Tijdens massaal bezochte manifestatie Ho-Ho "82: Ontdekkings reis... Overval op dranken handel Zeven Rotterdams Nieuwsblad maandag zeilj achten uitbundig uitgewuifd 'Rotterdam Uitgewuifd door honderden men sen, die zich in het zonnetje langs de Waterweg hadden genesteld, zijn de zeven zeiljachten, die deelnemen aan de 'De Kuyper Cruise' van Rot terdam naar New York, gistermiddag vertrok ken. De zeilers, die een tussenstop maken op de •Bermuda eilanden, hopen binnen een maand in 'New York te arriveren. ;De uittocht van de zeilschepen had iets weg 'van de intocht van de Flyer, enkele weken ge- deden. Ook nu weer stonden veel mensen langs de kant enthousiast te zijn en ook nu weer twaandede bemanning van de jachten zich even »in een heldenrol. •Geflankeerd door twee boten van de Spido, de 'radarboot Kapitein Kok, de stoomsleper Fin land, de statige tweemaster Eendracht en di verse particuliere scheepjes trokken de zeven zeiljachten richting Hoek van Holland waar eindelijk, na lang wachten en voorbereiden, het zeegat werd gekozen. Dagen voor het vertrek hadden de schippers hun trots al eerst in de Leuvehaven en later in hartje Delfshaven vastgelegd. De Golden Key, Quadra, Hemare, No-ach, De Swart Haen, Pin- Ta III en Krasnapolsky konden eindelijk de zei len hijsen en op weg gaan. Einddoel is New York, waar in het kader van de viering van de 2Q0~jarige betrekkingen tus sen Nederland en de USA een groot aantal fes tiviteiten zijn gepland. Zoals het zogenaamde 'admiraal-zeilen' op dc Hudson, waar zowel de cruise- als de wedstrijdschepen aan deelnemen. De wedstrijdzeilers vertrekken komende don derdag (hemelvaartsdag) vanaf Hoek van Hol land. Het vertrek vanuit de Kolk in Delfshaven stond in het teken van het weekeinde-feest wat in die wijk gehouden werd. Een geslaagd expe riment met als doel de aloude wijk weer eens wat meer in de aandacht te krijgen. Vele Rotterdammers verkozen Delfshaven bo ven het in de file staan richting Hoek van Hol land of welke andere badplaats dan ook. Delfs haven, waar muziek een belangrijke rol speelde maar ook het draaiorgelfestival, de zakkendra gerswedstrijden, het steltlopen van de Stelüo- persgroep Maastricht en de dagtocht voor de oudere wijkbewoners het hoogtepunt vormde, was weer de ouderwets gezellige wijk van jaren geleden. door Martijn Verwaaijen Duizenden mensen hebben het weekeinde even of veel langer doorgebracht in de zonovergoten wijk. Veel belangstelling ook voor het museum De Dubbelde Palmboom waar ondanks het prachtige weer veel mensen het overdekte op zochten om de diverse tentoonstellingen te aan schouwen. Belangstelling ook voor de verschil lende galarie's waar speciale exposities het uit stekende deden. Met het sfeervolle vertrek van de zeiljachten en de festiviteiten verder in de wijk werd eens temeer duidelijk dat Rotterdam behoefte heeft aan dit soort evenementen. De metro gratis trok duizenden mensen, Binnenstadsdag is al tijd goed voor wandelende files, allemaal even ementen die geslaagd zijn. Sinds kort is er daar weer een aan toegevoegd; het weekeinde-feest van Delfshaven. Niet voor niets dat de actieve vereniging 'Historisch Delfshaven' nu al weer plannen maakt voor volgend jaar... v, t cruisejachten op weg naar New York Rotterdam In de Hoogstraat zijn zaterdagavond zes Neder-i landse jongeren staags geraak met vijf Belgen, die boeken er posters met fascistische ten,- denzen verkochten. Zo warer t onder meer een hamer en eer*; sikkel getekend m de vorir5 van een hakenkruis. Toen zij zeiden niet te wilier inpakken en opstappen, ver melden de Nederlanders dt marktkraam, die de Belger zonder vergunning haddeft ge plaatst De politie maakte we gens openlijke geweldpleging proces-verbaal op tegen de'INe- derlanders, vermoedelijk Ie- - den van een anli-faseistischt groepering. Eén van hen were in verzekering gesteld wegens j het bezit van een scherpe pa-4 troon .45. De Belgen kregen een bekeuring, omdat zij zon der vergunning een stand- plaats hadden ingenomen. De politie nam de posters en boe ken in beslag om de aard hier* van nader te onderzoeken. De Belgen beweerden dat dc pos ters en de boeken anti-com munistisch waren. Botterdam In een bovenwo ning m de Bloklandstram i& het lichaam gevonden van dc. 33-jarige opbouwwerkstei J.A.C. Nieuwlaat. De politic sluit een misdrijf niet uit' Het bureau zware criminaliteit isi een onderzoek begonnen. Rotterdam De politie heeft', in de Burg. van Slijpelaan, in 1 samenwerking met de radio- controledienst van de PTT;1 een zendinstellatie van de;. Verboden Radio Omroep (VRO) in beslag genomen. De installatie van de piraat is 14.500 gulden waard De poli-' tie maakte proces-verbaal op* tegen een 21-jarige tegelzetter uit Capelle a/d IJssel en de 36- jarige bewoner van het pand waarin de piraat was geves- tigd. Rotterdam Het nieuwe centrum voor beeldende .kunsten aan de Nieuwe Binnenwegr» dat vrijdag door burgemeester Bram Peper officieel is geopend, is zaterdag druk bezocht. Talloze activiteiten maak ten de open dag een feest: voor de kinderen waren spellen georganiseerd en de ouderen werden bezig gehouden met muziek en konden natuurlijk de ex posities bekijken. Het centrum voor beeldende kunsten gaat dienen als artotheek en verzamelplaats voor Rotterdamse kunstenaars. Rotterdam Twee onbeken de mannen hebben zaterdaga vond omstreeks half zeven in de Posthoornstraat twee mede werkers van een radiozaak be roofd van een geldeassette met vijf miljoen en een cheque van duizend gulden. Eén van de i slachtoffers, die met een auto naar de Posthoornstaat waren gekomen om de dagopbrengst I in de kluis van de NMB te de- t poneren, werd in de arm ge stoken. De andere man werd bedreigd met een mes toen hij uit de auto stapte. Op het mo ment dat de daders op de vlucht sloegen voegde zich een derde man bij hen. Rotterdam De bewonersorganisaties van Rotterdams oude wijken hebben zaterdag tijdens hun massaal be zochte, succesvolle manifestatie Ho-Ho '82 laten weten geen genoegen te kunnen nemen met de inhoud van de gemeentelijke Nota Woonlasten, Deze nota gaat over de ontwikkeling van de woonlasten en geeft weer hoe iets gedaan kan worden om de groei hiervan te be perken. Delft Omwonenden h ebben vrijdag de twee jarige Marcel uit een vij ver bij de Palamedis- straat gevist. De peuter, die woont in de Jan Wil lem Frisostraat. was tij dens een ontdekkingsreis door Delft kennelijk zo gebiologeerd geraakt door de zwemmende een dekuikentjes dat hij zeil ook een duikje nam. Na dat Marcel droge kleren aanhadheeft de politie met hem de Bomen wijk rond gereden, maar dat leverde bij de peuter geen herkenning op. La ter op de dag meldden zijn inmiddels bezorgd geworden ouders zich bij de politie en bleek hij te wonen in de Jan Willem Frisostraat Marcel moet bij zijn tocht onder meer over de Poort weg, een autoweg, zijn gelopen. Rotterdam Rotterdam •wil experimenteren met lo kale kabelomroep, compleet met reclame, voorlichting; en ontspanningsprogramma's. Zo'n lokale omroep levert volgens de gemeentelijke nota omroep- en kabelbeleid een belangrijke bijdrage aan de vrijheid van meningsui ting. In de vanmiddag uitgebrach te tussentijdse nota zegt de stuurgroep, die het college hiervoor heeft ingesteld, dat er een gemeentelijk media beleid moet worden ontwik keld. Dit mediabeleid moet ervoor zorgen, dat er een af stemming komt tussen de schrijvende pers en een lo kale omroep. Bovendien moet het beleid voorkomen, dat er een verschraling ont staat bij de kranten met het risico dat Rotterdam in de toekomst nog maar één dag blad overhoudt. Volgens de stuurgroep zou dë minister van CRM het verlenen van zendmachti gingen moeten overlaten aan de gemeenten, >voor zo ver het gaat om uuzendin- gen van radio en televisie via de kabel. Om de plannen met de kabel mogelijk te maken zou er volgens de stuurgroep ruimte moeten komen voor lokale reclame en zou er voor de kabelom roep een opslag op het CAI- tarief moeten komen van één gulden per aansluiting per maand. Andere aanbevelingen uit de nota zijn het onderzoeken van de mogelijkheid om de kabel te gebruiken voor rampenalarmering en be jaardenalarmering, om te komen tot abonnee-televisie, waarbij de televisiekijker alleen betaalt voor de pro gramma's. die hij zelf kiest en om het aanbod op de ka bel uit te breiden met België Vlaams 1, België Frans 1, Antenne Deilx en twee of drie Engelse sfenders. Rotterdam Onbekenden hebben zaterdag bij de Huniaf lat in Rotterdam-Zuid vijf bundels met elk dertig post stukken gestolen van een 18- jarige postbesteller. Deze had omstreeks half negen 's och tends zijn fiets met poststuk ken bij de voordeur van de j flat gezet, om binnen de post te gaan bezorgen. Toen hij te rugkwam waren er vijf bun dels verdwenen. De PTT heeft later nog in de buurt brieven bussen laten lichten, maar hierbij is niets gevonden. Rotterdam Twee gewapen de mannen hebben bij een overval op de drankenhandel Rijnstroom aan de Nieuwe Binnenweg vijf mille buit ge- f maakt. De twee, gewapend met een revolver en een op een handgranaat gelijkend- voorwerp, drongen na slui tingstijd op de eerste verdie ping het kantoortje binnen. Zij dwongen de beheerder en drie aanwezigen op de grond te gaan liggen. Nadat zij uit een kolbertje de buit hadden ge pakt, verdwenen zij spoorloos. Nieuwer kerk a.d. IJssel Bij het automobielbedrijf Nelam- /Fruehauf op het Industrie- strieterrein is afgelopen week end voor de vijfde achtereen volgende maal ingebroken. Er werd aan de voorzijde van het pand een deur ingetrapt, en diverse kasten werden open gebroken. Er wordt njets ver mist. Op 27 mei zal in een vergade ring van de raadscommissie voor stadsvernieuwing het ROB (Rotterdams Overleg Stadsvernieuwing) aanwezig zijn om met de betrokken poli tici over deze nota ie praten. De kans, dat het al sinds 1 april '81 opgeschorte overleg tussen de oude wijken en de gemeente zal worden hervat, lijkt gering. De eisen, die de gebundelde bewonersorganisa ties stellen, gaan veel verder dan de gemeente zegt te kun nen gaan. „Een drastische her ziening achten wij zonder meer noodzakelijk. De nota, die nu op tafel ligt levert niet alleen op korte termijn nau welijks iets op, ook op langere termijn ontbreekt elke visie. De huidige nota is geen serieu ze aanzet voor een beleid wat bewoners enig uitzicht biedt", zo het ROB, waarin negentien actieve bewonersorganisaties vertegenwoordigd zijn. In zaal Odeon tn de Gouver- nestraat vierde het ROB zater dag een ruim dertien uur du rend feest. Het politieke ka rakter van Ho-Ho '82 bestond uit een quiz. Daaraan d *den kopstukken mee van de zeven grootste politieke partijen. De quiz werd onder leiding van Wilfried de Jong een groot succes. Alle politici spraken zich in de quiz uit voor een! verlaging van de stookkosten.' gaven toe een algehele aan-' koopactie het beste middel voor een geslaagde voortgang van de stadsvernieuwing te f vinden. En tevens ontlokte V quizmaster De Jong de zéven politici op slimme wijze een uitspraak over de volgens het ROB verwerpelijke fi- nanciering van deelgemeen- ten. In de tweekeuzen-vraag, 'wat de oude wijken-bewoners-lie ver zouden willen: bezuinigen op deelgemeente of op een welzijnsvoorzieningen? kazen de politici het goede antwoord: t bezuinigen op het deelgemeen- tebestel. Tijdens een geimpro- - viseerde persconferentie na af loop van de quiz voegde PvdA-lijsttrekker, wethoutder Roel den Dunnen daar nog aan toe, dat hij grote twijfels heeft over het functioneren van de deelgemeente Cen trum-Noord. R' i Feest en protest in zaal Odoon

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 3