21 Cor Peitsman's laatste treffer Afscheid na elf seizoenen Lachende winnares Gouda en DIIS in veiligheid Vlaardingen blij met Aston Villa SVV besluit met deling tegen Vitesse DVO'32 pakt gouden plak Boomsma naar Excelsior M For tuna haalt uit Opening tweede sporthal Fair Play Cup op twee fronten mm*. iiiliiiiiiiiiliiiiii VFC bezegelt lot T exas DHB NK-sabel in De Vijf Sluizen Hermes DVS blijft in de race Zwaluwen weer met lege handen Nuttige 1 o\ erwinning Vlaardingen Holy Rcti^rd'jms Nu RW /soldo vnjriag 21 mei 1982 Mijsheerenland DVO '32 is er toch in geslaagd om de gouden plak van de afdeling Rotterdam voor zich op te eisen. In de derde en alles beslis sende wedstrijd tegen Den Bommel wonnen de Vlaardingers met 1-0. Het was Addy Nijssen die de enige treffer in de matige wedstrijd scoorde. De partij kende nog een tumultueus slot. Scheids rechter George Sander son, die ook de eerste wedstrijd had gefloten, het vijf mmuten in de blessuretijd doorspelen. Juist op het moment dat de gelijkmaker van Den Bommel het net inrolde, floot Sanderson af voor het einde van de wed strijd. Sanderson: „Bo vendien was het buiten spel, die goal van Den Bommel. Misschien met al te taktisch van me om meteen af te fluiten Ik had beter eerst die vrije trap kunnen laten ne men, Die trainer is inder daad als een wilde tegen me tekeer gegaan, vloek te me stijf en heeft me daarna een paar forse klappen gegeven". Dit tot grote ergernis van de trainer, R. Blok, van Den Bommel, die de scheids rechter een gave vuists lag toediende. De doel man van Den Bommel kon zijn emoties ook niet meer in bedwang hou den, en nam wraak op een supporter tje van twaalf jaar van DVO "32. Dit schoot supporters van DVO '32 weer in het ver keerde keelgat. De kee per van Den Bommel liep toen m het tumult enkele rake klappen op. VlaardingenHenk Booms- rma, nu nog De Hollandiaan, komt volgend seizoen uit voor het Maassluise Exceslior M. Hij volgt daarmee zijn vriend en oud-ploeggenoot Peter van der '(Waal, die vorig jaar al naar het gepromoveerde Excelsior overstapte. VDL moet, na het al bekende vertrek van Ron van Straten naar Excelsior M. nu ook Mar cel van der Vaart afstaan aan een andere vereniging. Van der Vaart heeft overschrijving aangevraagd naar de amateu rs f deling van SC Feyenoord. John Gordijn en Aart Trees (beide VDL) twijfelen nog over een overgang naar Excel sior M. Richard van Pelt, die in het schaduwelftal van SVV over- bodig wordt, 'verhuist* naar de «-nieuwbakken derdeklasser Schiedam. Bas van der Leije (HBSS) werd gistermiddag tij dens een toernooi in Capelle getest in het tweede elftal van Feyenoord. maar moest al na een half uur met een liesbles sure afhaken. Het is nog niet bekend of de Schiedammer een nieuwe kans krijgt van de stadionclub. Vlaardingen Fortuna Vlaardingen had aan één helft genoeg om een stug Zwijn- i drecht met 5-0 op de knieen te krijgen. In de tweede omloop draaide het als een trein by Fortuna en toen werd de zege ruimschoots veilig gesteld. In de eerste helft wogen beide ploegen goed tegen elkaar op. Kansen waren er dan ook over en weer, maar in de afwerking faalden beide voorhoedes. Di rect na de hervatting was het Ron Hofman die voor de om mekeer zorgde. Hij scoorde een werkelijk schitterend doelpunt: 1-0. Peter Sonneveld zorgde voor het tweede Vlaar- dingse doelpunt, waarna inval ler Rudoifo Gardeslen het op zijn heupen kreeg. Hij pres teerde het om twee doelpunten te scoren. De laatste treffer kwam op naam van Wim van den Berg: 5-0. Vlaardingen Vlaardings sportwethouder Cees Bot ver richt vrijdag 28 mei om drie uur de officiële openingshan- deling van de tweede sporthal. In ongeveer negen maanden is de bouwer er in geslaagd de tweede hal, die vastgekoppeld ■i is aan de huidige Westwijkhal hetgeen een besparing op de bouwkosten betekend, gereed voor gebruik af te leveren, v waardoor de hoge nood voor de Vlaardingse sportverenigin- gen aanzienlijk wordt vermin- derd. Na de opening volgt een kort officieel gedeelte voor ge- nodigden, waarna er gelegen- heid is de sporthal te bezichti- ■1 jen. Opstelling SW: Van Noortwijk, Kte- bert. Warnaar. Steenbergen (20e Sa fari), Van de Heide, Van Dijk. Meij- boom, Van der Vlist, Tijl. Peitsman en Opstelling Vitesse: Doesburg, Smand (46e Wijnveld), Schneider, Zwartkruis, Kraai (60e Hagen), Hannie Das, Rudie Das, Van Dongen, Meyers, Van Oosterom en Van Vuren. Scheidsrechter. Hans Pointer (Hoog- eveen). Toeschouwera: 300. Schiedam Met drieëndertig punten uit vierdendertig wedstrijden ^venaarde SVV uiteindelijk het resultaat dat Sandor Popvies vorig seizoen bij zijn afscheid het Schiedamse bestuur offreerde. Een klein jaartje gele den verbruikte SVV daar echter twee wedstrijden meer voor, waarin het tegen FC Vlaardingen drie pun ten liet noteren. Bovendien grossierde SVV gisteren tijdens de allerlaat ste speeldag tegen het luste loze Vitesse (1-1), dat met zes amateurs naar Harga was af gereisd, in het missen van meer dan een handvol riante mogelijkheden, die zowel het puntentotaal als het doelsal do een florissanter aanzien hadden moeten geven. In een landerige sfeer voltrok ken zich aldus de laatste ne gentig minuten van de jaar lijkse caroussel, die door SVV door Donald Bax werd afgesloten met een ge middelde van net geen vol punt. „Maar wel definitief in het linker rijtje", vulde Rob Jacobs aan, „En verder moet je reeel zijn, was meer dan één punt per wedstrijd niet moge lijk. Ik ben trouwens be nieuwd of dat er in volgende seizoenen wel in zit. In ieder geval hebben we met SVV Schiedam Toch nog een hoofdprijs voor SVV, uitgere kend op de allerlaatste speel dag in de eerste divisie. Omdat Helmond Sporter Hans Ribbe- rink tegen FC Den Bosch te gen een gele kaart opliep, nes telden de Schiedammers zich definitief op de eerste plaats in de strijd om de Fair Play Cup. Tot gisteren had SVV een half punt achterstand op Helmond Sport, maar door de gele prent die de Brabanders incasseerde, is de Jacobs-brigade nu geëin digd met een half punt voor sprong. Eerder al sleepte het schaduwteam van Aad Putters de Fair Play Cup in de wacht door de reserves van Sparta nipt voor te blijven. overal aanvallend voetbal ge speeld. Uit soms zelfs met vier spitsen. Als je achteraf nagaat, waar we dan lullig de punten hebben laten liggen, door per soonlijke fouten. Vorige week nog, tegen Den Bosch, door twee blunders van Gcr van de Heide". Daarom was het ditmaal ei genlijk niet meer dan gerech tigheid, dat SVV (dat Jan Ko- nemann en Rob Koevermans aan het tweede elftal had afge staan) slechts de geneugten van een halve winst mocht smaken. Het diende daartoe overigens de schuld volledig bij zichzelf te zoeken, omdat Harry Meijboom (tweemaal), Cor Peitsman (tweemaal) en Wim Tijl stoïcijns verzuimden de geboden mogelijkheden te honoreren. Zo kon het zelfs gebeuren dat SVV in de twin tigste minuut, nadat Rinus Steenbergen zijn laatste gang naar de kleedkamer had ge maakt, via een door een Schie dammer van richting veran derd afstandschot van Rudie Das zelfs tegen een nadelig verschil aanhikte. Rechtgetrokken Die marge werd pas in de tweede rondgang rechtgetrok ken. Hoogstpersoonlijk door de tweede afscheid nemende spe ler, Cor Peitsman, die akelig veel tijd nodig had om een door SVV's nieuwe jeugdtrai ner Wim Tijl en Rob Kiebert ingeleide aanval achter de merkwaardig keepende Lloyd Doesburg te schuiven. „Dat kwam wèl door het veld", biechtte de vertrekkende 'stormram' na afloop eerlijk op. „Ik was zo bang dat ik die kans zou missen, dat ik er be wust alle tijd voor nam". Daar bleef het verder bij, ook al drong SVV de Arnhemse ploeg constant naar achteren. Aanvoerder Leen Warnaar: „Ik ben nog blij met dat gelijk spel. Als we verloren hadden, had ik het zeker niet naar m'n zin gehad". Rinus Steenbergen p (links) ontvangt uit handen van p voorzitter Cor p de Vries zijn p 'eigen' shirt als afscheids- ff cadeau. Rinus' echtgenote Tiny luistert het 1^, geheel op. MÉ® Schiedam De voetballoop baan van Rinus Steenbergen zit er sinds gisteren op. De 34- jarige voorstopper van SVV, die na een opleidingsperiode bij HOV, Feyenoord en De Ba ronie liefst elf seizoenen op Harga doorbraeht, werd voor de laatste competitiewedstrijd tegen Vitesse door voorzitter Cor de Vries uitgebreid gehul- digd. De Vries complimenteerde Steenbergen met zijn nimmer aflatende ijver en inzet. „Jij", aldus De Vries, „bent in al die jaren een zeer waardevolle speler geweest voor SVV". Waarna de praeses zijn 'werk nemer' het traditionele af scheidsgeschenk aanbood, be staande uit een gegraveerde karaf en bijpassende glazen. Het mooiste cadeau was echter het shirt met nummer zestien, dat Steenbergen een paar hon derd maal rond zijn forse schouderpartij liet glijden. Dit rood-groene shirt was speciaal ingelijst en van een passende tekst voorzien. Rinus' echtge note Tiny kreeg uiteraard een frisse bloemenruiker en hun 2oontje een leren wedstrijdbal. Later op de avond werd aan Rinus Steenbergen en oefen- meester Rob Jacobs een af scheidsdiner aangeboden, waarbij aanvoerder Leen War naar dit tweetal ook nog eens met geschenken overlaadde. Zo kreeg Steenbergen een waardevol tennisracket en een foto-collage en ontving Jacobs een set tuinmeubelen, alsmede een elftalfoto. Voorlopig ziet het er inder daad naar uit dat Steenbergen volgend seizoen niet op de groene mat terugkeert, „Ik kon bij Swift Boys komen spe len", aldus de verdediger, „maar ik denk niet dat ik het doe. Het zal wel tennissen worden op zondagmiddag, sa men met Tiny". Zodat de se lectie inderdaad geen beter ca deau had kunnen bedenken. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniinii De Maassluise Hennïe van Dijk (links) lacht, want zij is ten slotte Miss Westland geworden. Na een strijd over twee ron den gaf de jury aan haar de voorkeur, boven Rosita Boon (rechts, derde plaats) en Denlse Middelburg (naast Hennie van Dijk). Miss Westland 1981, Karin Westhoff uit 's-Graven- zande, kijkt opgelucht. Zij is één jaar lang met plezier de wie- Ierrondjes, meetellend voor het Westlandsche Courant-klas sement, afgegaan maar vindt het nu toch welletjes. De Miss-verkiezing vond als vanouds plaats in het Honselse café Bij 't Hof, waar elf kandidates voor de titel en de 700 gulden grote geldprijs streden. Vlaardingen VFC beze gelde het trieste lot van Texas DHB. De Vlaardingers wonnen met 3-0 en aldus de gradeerden de gasten. In de eerste helft waren beide elf tallen goed tegen elkaar op gewassen. Uitgespeelde kan sen waren er echter nietIn de tweede helft liep het alle maal erg soepel bij VFC. De score werd geopend door de slimme Arjan Stada. Na de eerste treffer kreeg VFC vleugeltjes. Alle combi naties lukten en Texas DHB had toen ook geen verweer meer. Het werd uiteindelijk 3-0 door treffers van Teun Kornaat en Robbie Jansen. SIïedrecht is inmiddels kam pioen in de klasse van VFC. De Vlaardingers nemen de derde positie in op de rang lijst. Sjaak Maat: 'Uniek voor Vlaardingen' Vlaardingen Uitermate content toont de vv Vlaar dingen zich met het bezoek, dat de Europa Cup-1 finalist Aston Villa zal brengen aan Vlaardingen. De Engelse cupfighter maakt, ter voor bereiding op de belangrijkste wedstrijd van het seizoen te gen de FC Bayern München, gebruik van de accommoda tie van de plaatselijke derde klasser in de Broekpolder. Hij is er trots op, Sjaak Maat, de man die in nauwe samen werking met oud-voorzitter Wim van den Berg, de organi satie in handen heeft. De KNVB kwam via bondsofficial Han van der Zeeuw bij Vlaar dingen terecht. Sjaak Maat: door Chris Woerts „Wij hebben zonder meer een uitstekend contact met de KNVB. Er worden al tal van officiële wedstrijden op ons complex gespeeld. De KNVB wist dus dat wij een accommo datie hadden die er zijn mag. Toen ook nog bleek dat Aston Villa in het Deltahotel in Vlaardingen zou verblijven, dacht de KNVB direct aan ons." De Engelse gasten zullen tweemaal gebruik maken van het Vlaardingen-veld om te trainen. Maat: „Op 25 mei traint Aston Villa van half elf to half één op ons veld en een dag later weer. Toen de Engel se afvaardiging bij ons op be zoek kwam, was men direct erg enthousiast. Kijk, een hou ten clubgebouw zijn ze in En geland natuurlijk helemaal niet gewend en ook de velden vonden ze erg goed. Het maakte kortom allemaal een erg positieve indruk." Een 'zware' delegatie bracht een bezoek aan Vlaardingen. Naast de secretaris, de vice- voorzitter, was er ook een sup portersafgevaardigde en kwa men twee Engelse politiefunc tionarissen mee. Bang voor supporters, die toch een slech te reputatie hebben, is Vlaar dingen echter niet. Sjaak Maat, met opluchting in zijn stem: „De supporters komen pas aan als Aston Villa al ge bruikt heeft gemaakt van ons complex. Toch hebben we de Vlaardingse politie ingeseind, want je weet maar nooit wat er voor onverwachte dingen kunnen gebeuren. Je moet tenslotte het zekere voor het onzekere nemen," Hoog bezoek Met recht is Vlaardingen blij met het 'hoge' bezoek. Sjaak Maat glunderend: „Het is toch een unieke zaak voor Vlaar dingen. Een Europese topclub op bezoek, dat gebeuyrt mis schien maar eenaal in het be staan van een vereniging, We hebben nog geprobeerd om er een oefenwedstnjd uit te sle pen, maar daar hadden de En gelsen weinig trek in. Jam mer, want dat zou natuurlijk helemaal het emde zijn ge weest. Misschien dat we ze m de toekomst nog eens kunnen strikken voor een oefenpartijt- je." Het publiek zal op de dagen dat Aston Villa traint op de velden van Vlaardingen ge woon toegang hebben: „Daar deden ze helemaal niet moei lijk over", aldus een blijde Maat. „Iedereen is dus welkom om een kijkje te komen ne men. Het viel me trouwens toch mee hoe die mensen zich opstelden. Ze maakten werke lijk nergens een probleem van. Als na aflopp van de training maar iets te drinken voor die jongens klaar stond, was alles in orde. Dat is natuurlijk fijn samenwerken." Gouda „Ongelooflijk wat die scheidsrechter overhoop haalde", zei scheidende oe- fenmeester Wim Verhoorn van DHS na het gelijkspel bij Gouda (1-1) waardoor beide clubs definitief in veiligheid kwamen. „Als die man nou gewoon naar de kleedkamer gaat en de zaken laat zoals ze zijn. Maar hij kwam zijn ex cuses aanbieden omdat hij een geldig doelpunt van ons afkeurt. Nu is dat niet zo erg. maar je kunt er ook door de graderen". Gouda kwam dus na een 2eer matige wedstrijd goed weg te gen DHS. De voorsprong die de thuisclub kreeg door een doelpunt van Cor Vergunst, verdween in de vierde minuut van de tweede helft door een goal van Joop Molendijk. Man fred Wiegmans speelde de bal te zacht terug. Het leer werd onderschept door Molendijk, Puck Pols en doelman Jan van den Heuvel omspeelde en de bal daarna in het doel depo neerde. In het verdere verloop van de wedstrijd waren de bezoekers veel sterker, maar zij werden van scoren afgehouden door prima vakwerk van Gouda- doelman Jan van den Heuvel. Interessant waren de duels tussen Gouda-aanvoerder Puck Pols en Joop Molendijk- van DHS. De meeste confron tatie WPrHpn Hnnr PrUg nend afgesloten. In de l?de minuut kwam Gouda op voor sprong. Uit een voorzet van Henny van Tok werd de bal door Cor Vergunst achter doelman Jos Sparla gekopt: 1- 0. In de tweede helft pakte Gou da, met Gerard van der Neut voor Ron de Bruyn, de zaken, energiek aan. Enkele kansjes bleven onbenut Een fout van Wiegmans leidde tot de gelijk-) v laardingen In de sporthal van De Vijf Sluizen is hei zon- .,1 dag een bijzonder wapenge- (I kletter van jewelste Het is de vijfentwintigste keer dat de ;l schermveremgtng Iron Shell. 1 met de heren Fransen en De Hartog als stuwende krachten *1 en onder auspiciën van KNAS (I (Koninklijke Nederlandse Al- .-J gemene Scherm bond), hel al tijd spectaculaire sabelkam- pioensehap. heeft uitgeschre ven. Het belooft voor het publiek, dat gratis toegang heeft, door een deelname van talrijke kanshebbers voor de altijd fel begeerde titel, een bijzondere spectaculaire strijd te worden Welke schermers zich by dit kampioenschap, dat om 10 uur i begint, via de voorronden, de j elimination directe mei her kansingen van de circa veertig deelnemers m de finale is een open vraag De sympathieke maitre Kraak van Valiant t Harde heeft met de schermers Gerard Burerrta, Cas Heartlein en Nico Spet sterke favorieten en zijn de Zoetermeerders Jan Dijksman, kampioen m '72, en Oscar Kardolus, aanvoerder in Ne derlands puntensysteem, grote kanshebbers die het de huidi- ge kampioen Rank Janssen zeer lastig zullen maken. Wel al voorspelbaar is het prachti ge schermen waarvan zal zijn te genieten. Schiedam Hermes DVS heeft de theoretische kans op een kampioenschap behouden. Thuis wonnen de Schiedam- mers met 1-0 van Niewen- hoorn, terwijl het concurrent CVV met 3-3 gelijk zag spelen tegen HION. Het verschil tus sen de nummer één en de nummer twee op de ranglijst bedraagt nu vier punten. Hermes DVS had in de wed- strijd tegen Nieuwenhoorn aan één uitgespeelde mogelijkheid '1 genoeg om de gasten op de 'I knieen te krijgen. Het was de immer attente spits Fred Meerhof die de doelman van de gasten kansloos liet: 1-0. De wedstrijd stond verder niet i op een erg hoog niveau. Beide ploegen geloofden het wel en zo ontspon zich voor een handjevol toeschouwers een uiterst magere partij voetbal. I Vlaardingen Opnieuw ging Zwaluwen met een 0-1 neder laag de boot in. Thuis tegen De Zwerver speelde het elftal van Cor Nieuwenhuizen vooral m de tweede helft een gave partij 1 voetbal, maar zelfs de meest ideale kansen werden door de spitsen van de Vlaardingers gemist De Zwerver counterde zich slim naar een doelpunt, waarmee de wedstrijd direct was beslist. Zwaluwen is nu in de onderste regionen van de tweede klasse terecht gekomen en moet zelfs gaan oppassen dat het met uit de tweede klasse gaat. Van De Zwerver had zonder- meer gewonnen moeten wor den. Zwaluwen was superieur en kreeg kansen via Aai Bies heuvel, Eric Visser en Theo Juisienga. Zoals vaker ontbrak het ook nu aan scherpte en ge luk en konden de gasten de 'nul' achterin handhaven. Vlaardingen De honkbal lers van Vlaardingen Holy be haalden een nuttige 12-8 over winning op Eurostars. De Vlaardingers behouden zo contact met de kopgroep in de tweede klasse. Al in de eerste innings sloeg Holy genadeloos toe. Een homerun van Rignald Mari bracht in totaal vijf honkballers over de plaat. Een innings later wederom een puntje voor Holy, dat Wim Pij- pers ook al een gave hek klap zag geven: 6-0. Het arme Eu rostars kon tegen het slagge- weld van de Vlaardingers werkelijk mets in brengen, In de derde innings wederom twee punten voor Holy, dat scoorde via Wim Pijpers en Piet van der Mark. In de vier de innings kon Eurostars, dat drie werpers gebruikte, iels te rug doen: 8-3. in de vijfde in nings werd het 9-3, maar het werd nog even riskant toen Eurstars in de zesde en zeven de innings terug kwam tot 9-8. Ab Bruinekool had inmiddels op de plaat de plaats ingeno men van Jan Lugthart en in m de achtste en laatste innings besliste Holy de wedstrijd in eigen voordeel door nog drie punten te scoren: 12-8. De werpcïjfers van Jan Lugthart: 4-3-8 en het veld maakte toen twee fouten. Ab Bruinekool kwam tot de volgende cijfers: 4-2-1 en het veld had toen geen problemen meer>nul fou-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 5