24 ROTTERDAM Vrouw als directeur in mannenwereld GEGETEN EN GEDRONKEN De Graaf van Monte Cristo Mevrouw Wiea Peltenburg Rotterdams Nieuwsblad zaterdag 22 mei 1982 •Wiea Peltenburg.. Spido - directeur... (Foto Henk 7 Speksnijder) SPIDO BV, volle dochter van Smit Internationale, heeft per 1 mei jongstleden een vrouw als directeur. De eerste, in de lange geschiede nis van dit bij uitstek op de mannenwereld geente be drijf. Heeft tiaar benoeming weer standen opgeroepen Mevrouw Wiea Peltenburg <38) reageert enigszins ver- baasd...,.Weerstanden Ik on dervind ze niet als zodanig". Na enig nadenken voegt ze er aan toe: „Ik kan er wei begrip voor opbrengen, dat sommige mannen het er misschien wel moeilijk mee hebben". Dan, spontaan lachend: „Ik heb het nooit op de man af gevraagd". Ernstig weer: „Of ik het goed doe, zal de tijd moeten leren". De nieuwe Spido - directeur zetelt op de eerste verdieping van het onlangs verbouwde kantoor aan het Willemsplein; bijna letterlijk in een glazen huis. Een onbelemmerd uit zicht op de rivier, de Wester kade, het Noordereiland. Me vrouw Peltenburg, tevreden lachend: „Ze noemen hel wel de mooiste kamer van Smit". Ze is smaakvol gekleed; de fel rode japon met bijpassend balsdoekje is volstrekt in har monie met deze zomerse mei dag. Kort kapsel, zorgvuldige, uitgebalanceerde make - up. Haar houding is aanvankelijk afwachtend. Met beheerste ge baren voorziet ze zich van een dun sigaartje... Wiea Peltenburg is nu tien jaar in dienst van Smit Inter nationale. Ze begon als secre taresse bij het bergingsbedrijf Tak, kreeg de baan „via, via", als opvolgster van een vrien din, herinnert zich: „Het sprak me enorm aan en na een ge sprek van een half uur was het bekeken". Neemt ze snel beslissingen 't Antwoord komt weloverwo gen: „Dat hangt er van af. Als 't goed is moet je de knoop ook snel doorhakken". Ze gaat verzitten en geeft dan ongevraagd een uiteenzetting over de gang van zaken bij Smit Internationale, wat voor haar na de fusie met Tak in '76 resulteerde in een functie als secretaresse van de hoofd directie en van de Raad van Commissarissen. Dat was in ja nuari '79. Eerder al had ze als voorwaarde gesteld om binnen het bedrijf te mogen sollicite ren als er een voor haar aan trekkelijke functie zou vrijko men. Toen vorig jaar de opvol ging van de heer J.D. Wilton als Spido - directeur ter sprake kwam (hij gaat per 1 juli met pensioen) en ook mevrouw Peltenburg zoals gewoonlijk werd geraadpleegd (,.God, Wiea, wat denk jij er van kreeg zij tot haar verrassing (Pats, boem te horen: „We denken aan jou". „Spido" zat in het door de heer Wilton beheerde „havensleep- pakket"; werd zelfstandig. Me vrouw Peltenburg dacht over het aanbod na, verdiepte zich in de aard van het rondvaart- bedrijf en sprak: „Nou. okay, ik doe hei". Per 1 juli 1981 werd ze adjunct - directeur met voor beide partijen een proefperiode, 't Beviel weder zijds en per 1 mei van dit jaar volgde haar benoeming tot di recteur. Internationaal Smit Internationale had er een internationaal georienteerde directeur bij. De in Haarlem als jongste van zeven kinderen m het gezin van de houthan delaar Peltenburg geboren Wiea („Mijn moeder was van Groningse afkomst") bezocht de middelbare meisjesschool...' „Ja, we waren middenstan ders. In Haarlem noemen ze dat zelfs de hogere midden stand. Ontiegelijke onzin, na tuurlijk". verklaart ze later in het gesprek. Ze roemt, zoals velen met haar, de uitsteken de, maar vooral literair gerich te opleiding van de vroegere mms: „Je miste wel de finan cieel - economische kant". Ervoer ze dat al in haar schooltijd als een gemis 9 De lach is spontaan, kort, maar uitbundig: „Nee, zeg. Dat interesseerde me niks. Ik vind het nog altijd een vreselijke materie, 't Is bepaald niet m'n favoriete bezigheid, maar je wordt er wel mee geconfron teerd". Dat gebeurde al in haar eerste, administratieve baan op een notariskantoor in Amsterdam. Voordat ze naar Rotterdam ging, zou ze nogal eens van baan wisselen. De langste dienstperiode besloeg drie jaar. Op de vraag wat er na Am sterdam kwam zegt ze even kortaf als verrassend: „Kaap stad". Uit haar verhaal blijkt dat er een zus in Kaapstad woonde (en woont), die haar te logeren vroeg. Wiea had geen geld Wiea Feltenhurg blijft in Brus sel, werkt ook nog bij twee Amerikaanse firma's, „doet een jaartje Parijs vanwege de taal en studeert een beetje Ita liaans" en dan komt in '72 Rotterdam in beeld, zegt: „Dat sprak me enorm aan". Internationaal georiënteerd. Is ze nu Rotterdamse geworden Met openhartige antwoorden heeft Wiea Peltenburg geen enkele moeite: „Ten dele, ten dele. Ik blijf de weg zoeken in die stad met dat eeuwige ge graaf. Daar word ik helemaal mal van. De haven vind ik heerlijk en de stad als werk stad ook, maar het gemeente bestuur moet wel blijven wer ken aan de verlevendiging van de stad als woonstad". Op met Gijs van Barneveld, voor de reis, redeneerde; „Waarom zou ik de bakens eens niet verzetten" en ging toen als het ware emigreren, Solliciteerde zich ter plaatse suf en kreeg net op tijd een baan bij een Japanse im - en exportgigant. Ze wilde persé in het door haar als liberaal ge kenschetste Kaapstad werken en niet in het „verkrampt rechtse" Johannesburg, ver klaart over de apartheidspoli tiek: „Ik bemoeide me abso luut niet met politiek. Ja, 't is een een systeem, maar echt schrijnende tegenstellingen heb ik in Kaapstad niet onder vonden. Met het systeem ben ik het trouwens niet eens". Ze krijgt de kans om als direc tie - secretaresse via het Euro pese hoofdkantoor in Brussel mee te gaan naar Tokio, maar strandt in Brussel. Haar baas krijgt namelijk opdracht om terug te keren naar Kaapstad. de suggestie dat ze zich met Haarlem als achtergrond mis schien meer Amsterdamse voelt, zegt ze, met weer die korte, spontane lach: „Ik voel me eigenlijk niks meer", waar ze evenwel aan toevoegt: „Toen ik in '78 met vakantie terug was in Kaapstad, had ik wel even het gevoel weer thuis te zijn. Dat wel". Omschakeling Jarenlang secretaresse; welis waar met veel bevoegdheden, maar nooit beslissende. Nu di recteur... Ze pakt het tegelijk met nog weer een dun sigaartje onmid dellijk op: „Ja, een volslagen verandering en dat was wel een hele omschakeling. Ik werkte tot dusver alleen advi serend, maar nu sta je er al leen voor en dat is toch an ders". Op de vraag of de ver antwoordelijkheid zwaar drukt erkent ze: „Ik lig er heus niet van wakker, maar 't is wel heel wat. Je hebt niet alleen de financiële verant woordelijkheid voor zeven schepen, maar ook de sociale voor zeventig man met al hun families en hun wel en wee". Even later, met weer die gea museerde, relativerende lach: „Ja, waar ben ik aan begon nen, hè Mevrouw Wiea Peltenburg, Spido - directeur („En geen di rectrice, want het gaat om de functie en niet om het ge slacht") orienteert zich gron dig, voer mee met de schepen om de bemanningen te leren kennen en zal dat ook „met onregelmatige regelmaat" blij ven doen; zit soms een dag „beneden" (in het rondvaart- kantoor), heeft zelf geen secre taresse, maar een administra teur, tevens correspondent en...: „Zo nodig doe ik het zelf". Is er niets zwaar tegengevallen 9 Stilte. Dan...: „Nee, nee. Dat kan ik eigenlijk niet zeggen, maar je realiseert je wel steeds sterker wat het allemaal in houdt". Een vrouw ais directeur in een mannenwereld; „een vrije vrouw", zoals ze zich noemt...: „Nee, geen vriendin, wel veel vriendinnen en voor dit mo ment geen vriend, want dat bedoelt u toch en voor alles vind ik het belangrijk om vrouw te blijven. De normale vrouw - man, galante verhou ding. Ik hou van stijl". Dat laatste heeft ze van huis - uit meegekregen, evenals haar artistieke belangstelling. Wiea Peltenburg houdt van theater, film, muziek (opera, maar ook barok), leest veel, heeft geen tijd om zich te ver velen. Daarnaast toch ook zakelijk... Resoluut: „Zo nodig zeer zake lijk". Lachend: „Anders was ik hier nooit benoemd". £ll!IUtllllllllHiinilItMiUit|]IIHIflllll!lll[ltUlimillflUINIIIIIItllll!Illllimill)Nlllli!iHII!!IIflllll]lll]lliniltllilllllli[lllllllltll[lllilNllllllllllMIIJ|!l||jlir 7.7», door Mark van VJierberghe ADRES; Coolsingel 211 (Winkelcentrum De Ves te), Rotterdam TELEFOON: 010-12.83.53 CATEGORIE: Café-restau rant INTERIEUR: Poging tot sfeer in een nïeuw- bouwruimte CAPACITEIT: tot maxi maal circa 100 personen BAR: Aparte, terzijde ge legen bar PRIJZEN: Koude voorge rechten (9 stuks) van ƒ4,75 tot 17,50; warme voorgerechten, alleen slakken 13,50; soepen (5) van ƒ4,50 tot ƒ5,75; visgerechten (5) van ƒ18,50 tot ƒ42,50; kipge rechten (5) van ƒ15,- tot ƒ23,50; vleesgerechten (33!) van 15,50 tot 34,- MENU: Niet op de kaart KINDERMENU: Naar keu ze, vanaf ƒ8,50 ONZE BESTELLING: Kip- peaoep (ƒ4,50) en zalm mayonaise (ƒ14,50); Var kenshaasje 'Bordelaise' 29,50) en met mosterd gegrilde entrecöte (ƒ31,-) VERDERE BIJZONDERHE DEN: Geen Als men een café-restau rant betreedt dat 'De Graaf van Monte Cristo' heet, dat verwacht men toch wel enige sfeervolle verwijzingen tar het klassieke verhaal over de zo zielige edelman die ja ren steunde in een kerker voordat ook hij de gerech tigheid mocht incasseren. Het blijft daar aan de Coolsingel 211 bij enkele schilder werkjes van win derige kastelen. Verder is het gewoon Hollandse nieuwigheid, met veel ta- feltjes-pl us-la mpje-erbo ven, bakstenen tussen in uurtjes, planten en meer naar achter in de zaakiets als een schouw omringd door meubilair uit de confortabele klasse. Nee, de ketenen van de graaf hoort men er be paald niet rammelen. Nu zal het Tinky en mij voor deze rubriek verder zo een zorg zijn. Als het eten en drinken goed is, dan krijgt de omgeving vanzelf ae sfeer die je hebben wilt, orakelt Tinky altoos. De kaart van 'De Graaf van Monte Cristo' is be paald een merkwaardige. Tót de vleesgerechten een zonder meer orthodoxe, miniem verrassende op somming. Staan er bij de vleesgerechten ineens niet minder dan 33 mogelijkhe den, waaronder 9 tourne- dos-, 6 varkenshaas- 4 en- trecöte-varïaties. Het staat natuurlijk heel indruk wekkend zo'n lijst (de kwantiteit bleek overigens ruim meer dan de inventi viteit), maar het was beier geweest als men zich in 'De Graaf van Monte Cris to' met de vlezen wat had beperkt, ten gunste dan van vooral de voorgerech ten. Wat voor het begin van de maaltijd is er keuze uit een lijstje met slechts troosteloos vast pandoer. Om toch nog iets van crea tiviteit te kunnen beschrij ven koos ik voor de zalm mayonaise, Tinky kwam niet verder dan kippesoep. Kip op 'Laat ik eens kip nemen!', sprak ik met overtuiging. 'Dat is weer eens anders dan een entrecöte of een tournedos'. De vermelding 'Kip Monte Cristo,- met champignons, paprika, ui, druiven en mandarijnen' had mij namelijk zeer ver lekkerd gemaakt. Kip ik heb je! Dacht ik. Want: 'helaas meneer, alle kip is op', sprak de —-overigens primadienster 's avonds om pas kwart voor acht. Tinky had voor een var kenshaasje gekozen, in een snel zoeken naar toch iets anders dan anders kwam ik bij een met mosterd ge grilde entrecöte met knof looksaus uit. Eerlijk Het eten dat bij 'De Graaf van Monte Cristo' wordt voorgeschoteld geeft geen klachten voor wat betreft de ingrediënten. Er wordt goede waar gebruikt, waarvoor op een half onsje meer hier en. daar niet wordt gekeken. Tot culi naire creativiteit komt het echter niet zozeer. Het staat bijvoorbeeld zeer vers en gul om een grote schaal vol zalm en garna len opgediend te krijgen met daarnaast een saus kom vol mayonaise, maar zalmmayonaise heb je daarmee nog niet. 'Ach', zei Tinky, al proevend van 't een het 't ander, er wordt hier eerlijk gewerkt en dat is me al heel wat waard'. Eerlijk. Dat is het woord. Recht door zee, weinig 'I franje en/of experiment. f 'Met een zo gemengde pas- sage hier op de Coolsingel moeten we zo veel moge- lijk mensen tevreden kun- nen stellen en daarom 5 mikken we op een door- i snee smaakpatroon'. Dat ongeveer moet de gedach- 1 te achter de aanbieding 5 van 'De Graaf van Monte 5 Christo* zijn. Vloeibaar Gaan we over naar de i vloeibare geneugten. We besloten tot de huiswijn (ƒ3,50 per glas, ƒ9,50 per karaf, 18,- per fles) om- i dat er op de wijnkaart ver- melde flessen met min of meer genuanceerde af- komst ons stuk voor stuk (en dat met alleen door het ontbreken van jaartal- 5 len) een vaag gevoel ga- s ven. De huiswijn was zo'n S brave, maaar vlakke broe- 1 der, die zich ruim laat in- nemen zonder al te veel persoonlijks achter te la- jf ten. De koffie (met koekje) g kwam voor 1,80 per kop- je op tafel. Een vers bakje. g In orde, De bediening tenslotte. Nou die was me vriende- g lijk. En hartelijk. En wei- nig te veel, g De punten 1 Voorgerecht 6,5; hoofd- gerecht 7; sfeer 7; 3 inventiviteit 5; bedie- ning 8; koffie 7; al- 5 gemene indruk 7; dal 3 ie 47,5 uit maximaal 70 punten. I zondag 23 msi Hervormd® Gem oen ter». Centrum: Laurenskerk. 10,30 uur ds, H. Steendam. dienst van schrift en ta fel. m.m.v. de Laurens Cantory. 19 00 uur dr. O- Lissenburg, afscheid. Prin- sekerk: 10.00 uur ds. H.W. Waarden- burg, 17.00 uur ds. DM. van der Lin de uit Oudewater. Pauluskerk. Mau- ritsweg 20: 10.30 uur ds. N. Kleerma ker. Opstandlngskerk, Lisplein: 10.00 uur ds, S.A. van der Veer uit Domme len. Het Trefpunt: 10.30 uur dr. H. van Vliet uil Alphen a.d. Rijn. DeHthaven: Oude Kerk Aelbrechls- kotk: 10.00 uur dr. G-G. de Kruijf van Kraiingen, 17.00 uur ds. N. Kleerma ker, 19.00 uurds. O-M. van der Unde, kerkdienst voor iedereen m.m.v. mevr. van der Unde-Vrijenhoek, Ma- thenesserkerk: 10.00 uur ds. J.C. de Bie uit Papendrecht. Emmaüskapel: 9.30 uur ds. W- Vos. Kralingen: Hoflaankerk: 10.00 ds. iE^,L Ruitenberg, viering H.A. 14.30 •uur ds. OJ. van der Ploeg, dienst met verstandelijk gehandicapion. Ooster- Jcapel: 9.30 uur ds. B. Bordewljk. •Laankerfc 10.00 uur dhr. van Heijst. "17.00 uur ds. j. Lems. Immanuetkerk: '9.30 uur ds. J. Korpershoek. Aula P J. Evertseschool, Malmopad 60: 10.00 uur ds. J.F. Zeemeljer. Hil legeraberg: Hillegondakerk: 10.00 uur ds. B- Dulsterhof, 17.00 uur ds. H. Binnenkamp uit Strijen. Messiaskerk: 10.00 uur ds. G.M.J. Winter uit Door- werth. Oranjekerk: 10.00 uur ds. M.L.W. Sc noch uit Arnhem. Atexan- derkerJc 10.00 uur ds. W.H. van Kooien. Goede Herderkerk: 10.00 uur ds. H.W. Doomink. Open Hofkerk Hesseplaats: 9.30 uur ds. F. van den Bos. 17.00 uur ds. B. DulSterbol. Bergkapen 10-30 uur ds. L-H. van der Bilt uil Delft. Servicecentrum Varen- hol: 11.00 uur ds. E- Baljet. Zeven kamp: 10-00 uur ds. Hoekstra. OveracHte Grote Kerk: 10.00 uur ds. E. van Wieringen. Adventkerk: 10.00 uur ds. S- de Jong uit den Haag. Rottardam-Zuid: Betiehemkerk: 10 00 uur da. p. Holst uit Naaldwijk. Camlssehuis: 10.00 uur ds. J. van Vliet, JObanrieskerk: 10-00 uur ds. Ir. O. HartevekJ, Dei (shaven. Jullana- kerk; 10.00 uur ds. J. Vermaas, 17.00 uur ós. J-J- van Thief. Maranathakerk: ,10.00 uur ds. J. Romp uit Baren- dreebt, openb. belijdenis, 17,00 uur ds. M. ^enoeehbrufl uft Goedereede. Morgensterkerk- 10.00 uur ds. JJ. van Thiel. Credokerk: 17.00 uur ds. P. Holst uit Naaldwijk, opendeurdienst. Open Hof Middelharnisstraat: 10 00 uur ds. G.Th. Grooijans uit Heerjans- dam. Oude Kerk: 10 00 uur ds. T.D. van Soest. 17.00 uur ds G. van Doorn uit Alphen a d. Rijn. Chr. Trlomlatorkerk: 17.00 uur ds. J. Ver maas, Herv-Ger. dienst. Vredeskerk: 10.00 uur ds. J.G. Kooren. Sonne- burgh: 10.30 uur dhr. J. Verspuy uit Ridderkerk. Zuiderkapel: 10.00 uur ds. J. Batelaan uit Voorschoten. 15.00 uur ds. J.J, Poort uit Olsterwijk. IJsselmonde: Adr. Janszkerk: 10.00 uur ds. O. Goudswaadswaard uit Dirksfand, 17,00 uur gezamelijke dienst m de Zomerlandkerk. De Hoeksteen: 10.00 uur ds. A. de Jong, Peigrimskerk: 10.00 uur ds. J. Met- tau, 17.00 uur ds. W.A. Jelsma. Nieuw Sonneburgh: 9.30 uur dhr. JJ- R001- mans. Meerweide: geen dienst. Diensten voor gehoorgestoorden: Rehobothkerk Noordsingel: 10.30 uur dhr. C. Haaring. Gereformeerde Kerk Breeplem: 9.45 uur dhr. H.A. Land man. Ziekenhuizen: Dijkzigtziekenhuis: 9.30 uur ds. A. van der Klaauw, dienst van woord en lafef. Bergweg ziekenhuis: 10.30 uur ds. P.N.B. Pool. van Dam2»ekenhuis: 10.15 uur ds. M.N. Schrale. Daniel den Hoedkliniek: 9.30 uur drs. mevr. Sljbrandrj-Verbist. Geriatrische Kliniek Pascaiweg: 19.30 uur dhr. W. de Bone uit Leidschen- dam. Havenziekenhuis: 10.00 uur ds. A.M. Brouwer uil Krimpen a.d. IJssel. Ikaïla Ziekenhuis: 10.30 uur ds. J.A. Compagner. Rheuma-Centrum Beet- hoventaan: 14.30 uur ds. B. Duister- hof. Sint Clara Ziekenhuis: 14.45 uur dhr. G.M. Francke. Sint Frandseus Ziekenhuis: 9-00 uur ds, T.D. van Soest. Zuiderziekenhuis: 10.45 uur drs. mevr. Sijbrandij-Verbist. Eudo- kia; 10.00 uur ds. A. Reen. Gereformeerd* Kerken: floUerdem-Centrum: Bergsingelkerk: 10.00 uur ds. B. Ier Haar, 17.00 uur ds. A. Reen. Statensingelkerk: geen diensten. Nieuwe Oosterkerk; 10.00 uur ds. P. Sijtsma. Kerkzaal Eudokia: 10-30 uur ds. A. Reen. Kerkzaal Atri um: 10.00 uur ds. Th. W, Rijper. Stu dentengemeente Doopsgezinde Kerk Noord molen werf: 12.00 uur dienst van woord en tafel, voorganger B. ^Vredenbregt, 18.00 uur Verspersvie-;. ring. Jeugdhaven 't Ruim. Van Speyk- Straat; 11.45 uur ds. H. IJzerman. Delfstoven: Kerk Duyststraat: 10.00 uur ds. F. van Zuthem, openb. belij denis. Zaal Burg. Meineszslraat: 17.00 uur ds. F. van Zuthem. Aula techn. school 'De Poort': 10.00 uur ds. M.T. Minnema. De Rustenburg Mathenesserlaan: 10.30 uur ds. C.J. Honig. Kralingen: Pro-Rege: 10,00 uur ds. J. Lems, 17.00 uur dhr. p. van der Kraan. Kralingseveer: 10.00 uur dhr. van Heijst. 17.00 uur ds. J. Lems. Rotterdam-Zuid: Breeplemkerk: 9.30 ds. P. Reedijk, 17.00 uur ds. P. van Halt uit Pernis. Lombardijen: Petrakerk: 9.30 uur ds. P. Bijl, Heinenoord, 17.00 uur drs. K. Kuiper. De Elf Ranken: 14.30 uur dr. J. Vtaardingerbroek van Charlois. T erbregge/Ommoord/Zevenkamp: Salvatorkerk: 10.00 drs. J. Pasveer. Open Hof: 9.30 uur ds. F. van den Bos uit Gouda, 17.00 uur ds. B. Duis- terhof. Varenhiot; 11.00 uur ds. E.J. Baljet uit Leusden. Zevenkamp Ge bouw D.G.S.W. Roer 20: 10.00 uur ds. R. Alers. Aiexanderatacf: Verrijzeniskerk: 9.30 uur ds. J. Tevel, viering HA 17,00 uur ds. Th. W. Rijper, voortzetting H.A. De Burcht: 14.30 uur ds. J. TYe- vel, viering H,A. JJsaelmonde: Groene Tuinkerk: 9,30 uur dr. E. Masselmk, 17.00 uur geza melijke dienst In de Peigrimskerk. Zo merlandkerk: 9.30 uur ds. W.A. Jels ma, 17.00 uur dhr. J. Luiten. Overachie: Maranathakerk: 10.00 uur ds. L. van Dalfsen. 17.00 uur ds. K. Wel bed (acht uil Hazerswoude. Charioic: Bethelkerk: 9.30 uur dr. J. Vlaardingerbroek. 16.30 uur dr. Y. Feenstra. Waetestein: 9.30 uur dr. Y. Feenstra. Feijenoord: Kerkgebouw Pr. Hendnk- laan: 10.00 en 17,00 uur ds. P. Rie- mersma uit Nieuw-Loosdrecht. Heypteab Ger. Kerk. Alcorstraat: 9.30 uur dienst. 17.00 uur ds. S. Boukes uit Goes. Hilfeg*f*berg/Sch lebroek: Mei- doomkerk: 9.30 uur dr. D. Bakker uit Oegstgeest. Vredevorstkerk: 9,30 uur ds. Iz. Meijer, 17.00 uur ds. J. van der Wal. Nassaukeric 10.00 uur ds. ds. J. van der Wal. 17.00 uur Iz. Meijer Zuidwijkc Credokerk: 10.00 da. J. Kroeze uit Rhoon, 17.00 uur da. P. Holst, opendeurdienst. Pendrechb Chr. Trtomfatorkerk: 9.30 uur ds. S. Boukes uit Goes, 17.00 uur ds. J. Vermaas. Berk el en Rodenrij»; De Ark: 9.00, 10.45 en 17.00 uur ds. P.J, Moet. Katholieke Kerken: Oud-Katholieke Kerk: Paradljskerk, Nieuwe Binnenweg: zond 9.30 uur. No bolstraat: aal 18.30 uur. Rooms-Katholieke Kerk Centrum: Bosje: zat. 19.00 uur, zond. 10.30 en 12.00 uur. Eendrachtskerk: zat. 18.00 uur (Spaans), zond. 10.00, 11.30 (Spaans) en 12.45 uur. Jozef- Paradijskerk: zat. 17.30 uur. zond. 11.00 uur. Steiger: zat. 18.30 uur, zond. 10-30 en 12.15 uur. Una Sancta (Karei Doormanstraat): zond. 10.30 en 11.30 uur. Araunagemeente in de Doopsgezinde Kerk Noordmotenwerf; zond. 8.45 uur. Zusterkapel Een- drachtstraat: zond. 11.00 (Italiaans). 17.00 uur (Hongaars). Weet Antonkis Abt, Mathenesserdljk 459: zat. 18.30 uur. Kapel Franciscus- cotlege: zond. 10.30 uur (Franse Mis). Laurentlus en Elizabeth (kathedraal): zat. 19.00 uur, zond. 09.4$, 11.30 en 13.00 uur (JoegosJavisch). Oud-Ma- thenesse (H.Hart): zat. 17.00 uur, zond. 11.00 uur. Delfshaven (Wljkge- bouw Petrus): zat. 18.45 uur. WilU- brord: zat. 19.00 uur, zond. 9.45 en 11.30 uur. Spangen (Nicolaas): zat. 17.00 uur, zond. 9.30 en 11.00 uur. Kapel Hond lusstraat: zat. 18.00 (Por tugees). Ovetschie: O.L Vrouw v. altijdd. bij stand: zat. 18.45 uur, zond. 9.30, 10.30, 12.00 en 18.45 uur. St. Petrus Banden (Dei ft weg 13): zat. 18.45 uur, zond. 9.15 en 10.30 uur. Noord: Blfjdorp: zat 19.00 uur, zond. 10.00 en 11.30 uur. Crooswljk Nieuwe Kerk Barbara-Ver- losser Crooswijkseweg 36: zat. 18.00 uur. xond. 9.30. 10.45 en 12.00 uur (Portugese- Mis). FamlJIakerk (Berg- singel): zal. 18.45 uur, zond. 9.30 en 11.00 uur. Hildegardis: zat. 18.45 uur. zond. 10.30, 12.00 en 18.00 uur. Pro venier (Dienstencentrum Walenbur- gerweg): zond, 10.30 uur. Kapel Wa lenburg: zond. 11.00 uur (Engelse mis). Hiliegersberg/Schiebroek: Christus Koning: zat.18,30 uur, zond.9.30 ©n 11.00 uur. Lidulna; 2at. 19.00 uur, zond. 9.30, 11.00, 12.30 en 19.00 uur. Paulus: zat. 19.00 uur. zond. 9.30 en 11.30 uur. Verrijzeniskerk: zat. 19,00 uur, zond. 9.30 en 11.00 uur. Ooaf: Kralmgen Lambertuskerk: zat. 19.00 uur, zond. 9.00, 10.30, 12.15 en 19.00 uur. Alexanderpolder (Caecitia): zond. 10.00 en 11.45 uur. Ommoord (Open Hot): zat. 19.00 uur, zond. 11.00 uur. St. Paulus (Capelle): zat. 19.00 uur, zond. 10.30 uur. Charloie; Michael en Clemens: zat. 19.00 uur, zond. 8.30, 10.30 en 12.00 uur. Pendrecht Bavo: zat. 19.00 uur, zond. 10.00 en 11.30 uur. Zuid wijk: zat- 19.00 uur, zond. 10.00 en 11.30 uur. Zuid-Wetn Heypleat (Bonlfatius): zat. 19.00 uur. zond. 10.00 uur. Hoogvliet (Marfakerk): zat. 18.30 uur, zond. 10,30 en 18.00 uur. Hoogvüet-Meeu- wenplaat; zat. 18.30 uur. zond. 11.15 uur. Pernis (Emanuelkerk): zond. 9.30 uur. Zuid-C: H. Franciscus van Assisié (Huize Maasveld Afrik aanderplein): zat. 19.00, zond. 9.45 uur. H.H. Mar telaren van Gorcum en O.L Vrouw van Lourdes, Stieltjessiraat 14: zat. 18.30 uur en zond. 9.30. 11.00 uur H.Margaretha M.AIacoque; zond. 11.15 uur. Kruisvindlngkerk: zat. 19.00 uur, zond. 9.30 en 11.00 uur. Teresiakapei (Lange Hilieweg); zat. 18.30 uur, zond. 9.30 uur. Zuid Oo*t: Lombardijen (Engelbe waarders): zond. 9.45 uur. Lombar- dijen (Goede Herder); zat. 19.00 uur, zond, 11.15 uur. iJsselmonde (Kruis verheffing): zat. 19.00 uur. zond. 9.00 en 11.30 uur. IJsselmonde (Weder komst): zat. 19.00 uur, zond. 9.30 en 11.30 uur. Barendrecht: St. Auguslfnuskerk: zat. 19.00 uur Eucharistieviering, zond. 09.00 uur Eucharistieviering, 10.30 uur Hoogmis. Overige diensten: Vrijzinnig Hervormden: Groothan- dBlsgebouw Ingang Stationsplein: 10.30 uur ds. J. van Rossum uit Voor burg. Doopsgezinde Gemeente: Doopsge zinde Kerk Noordmolenwerf, 10.30 uur ds. H.W. Kuipers. Evangelisch Lutherse Kerk: An- dreaskerk. Heer Vrankestraat 51: 10.00 uur dhr. H. Leker uit Utrecht. Lutherhapel, Nozemanstraat 10: 10,00 uur prol. dr. C.H. Undauer uit Nibblxwoud. Vaste Burchtkerk, van Swietenlaan 1: 10.00 uur mevr. J.T. Koopmans-Schotanus, Rotterdam. Kinderdiensten elke zondag 10.00 uur In de Andreaskerk en de Vaste Burchtkerk. Vrije Evangelische Gemeente: Rct- lerdam-Centrum: 10.00 uur dienst Rotterdam-Zuid: Arlstotelesstraat. 10.00 uur dienst. Pin ka ter gemeente: Rladelfiacentrum Espelo: 10.00 en 19.30 uur dhr. P. Quist. maandag 20.00 uur Bijbelstu die. Pinkstergemeente: R'dam-Zuld We- vershoekstraat 80 (nabij Zuidpleln) 10.00 uur dhr. F.F. Schetter. Pinkstergemeente 'Gemeente Gods': Kapel Bonaventurastraat 15: 10.00 uur br. K. van Balen. Gereformeerde Gemeente: Rotter dam-West. Willem van Zuylenstraat: 10.00 en 17.00 uur Lees dienst. Rot terdam-Zuid. Mijnsherenpleln 9; 10.00 en 16.30 uur ds. M. Golverdtn- gen. Rotter dam-Alex an derpol der Ro mano hof: 9.30 uur Leesdlenst. Baptisten Gemeente: Rotterdam- Centrum: 10.00 uur ds. J. Tromp. Rotterdam-Zuid Jagerslaan 9: 9.30 uur ds. B. stuut- IJsselmonde Kreek pad 7: 9.30 uur eredienst, 19.30 uur totdienst. Nieuw-Apostolische Kerk: Rotter dam-Zuid (Hllfevfiet 139) !.v.m. ver bouwing zijn de diensten lot om streeks october verplaatst naar Gerrit v.dr-Lindestraat 63. Rotterdam-West (Gerrit v.d. Lindestraat 63a). 9.30 en 16.00 uur Dienst, viering H.A, dond. 20.00 uur dienst. Rotterdam-Hoog vliet (Kruisnetlaan 200) 9.30 en 16.00 uur Dienst. Gerelormeerde Kerken (vrijge maakt): Rotterdam-Centrum Schie- kade: 9.30 en 16.30 uur ds. C.J. de Ruyter. Delfshaven Kuiperstraat: 9.30 en 16.30 uur ds. C. van der Leest. Rotterdam-Noord Larlxlaan: 9.30 en 17.00 uur Dienst. Rottsrdam-Oost Berlagestraat: 8.15 en 16.30 uur ds. A. Veefkind. Rotterdam-Zuid/iJssei- monde Bollenland: 9.30 en 16.30 uur ds. P. Plaatsman. Charlois Talings traat: 9.30 en 16.30 uur Dienst. Leger des Heils: Centrum, Congres zaal (William Boothiaan 6-10): 10.00 en 18.30 kapt. en mevr. L.G. Markies- Vink, m.rn.v. zangbrigade en muziek korps. Noord (Tellingerstraat 13-15): 10.00 en 19.30 uur majoor A.C. van Engelen en majoor J. Arlsse, m.m.v. zangbrigade en muziekkorps. Delfs haven (Spanjaardstraat 11): 10.00 en 19.30 uur envoy Visser. Kralingen (Hoge Boezem 1-2); 10.00 en 18.45 uur luit. en mevr. P. van Llere-Hooga- ferp, m.m.v. zang brigade en muziek korps. Rotterdam-Zuid (Texelsestraat 37): 10.00 en 19.00 uur majoor J.C, de Rijke, m.m.v. zangbrigade en mu ziekkorps. Feijenoord (Oranjeboom- straat 74): 10.00 en 19.30 uur kapitein J.E. Wlitebol en Kaptelne C Kuipers, m.m.v. zangbrlgade en muziekkorps. Remonstrantse Gemeente: Remon strantse Kerk Mathenesserlaan: 10.30 uur ds. S. Bouman. Nederlands-Gereformeerde Kerk: Verenlglngsgbouw Oranjestraat 6. Overschie: 9.30 en 16.30 uur Dienst. Nederlandse Protestantenbond: Het Nieuwe Verbond Jagerslaan: 11.00 uur d3. L. van Os. De Christelijke Wetenschap: (Schle- damsevest 190) zond. 11.00 uur the ma 'Ziel en lichaam' avonddiensten Ie en 3e woensdag van de maand 20.00 uur. Pinkstergemeente 'De Kandelaar': (Nieuwe Binnenweg 326) 10.00 uur br. A. Lock, 19,30 uur gastspreker. Gereorganiseerde Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der laatste degen: Groenezoom 256: 11.00 uur Dienst. Scandinavische Kerken: Den Norske Sjömannsklrke, Noorse Kerk Droog lever Fortuynplem 4: ld. 11 Höymesse, kl. 20. Atlensang og lest. Pastor Trygvrf Danielsen. Kong Olavs Kapetl, Europaweg 224 Europoort Rozen burg: kl. 19.30. Aftensang og fest, Pastor Alle Johansen. Svenska S)8* manskyrkan, Zweedse Kerk Parklaan 5: kl. 17. Gudstjanst, Pastor Michael Kjoriing. Dansk Somandskirke. Deen se Kerk Coolhaven 1-7: kl 20. Andagt, Pastor Viggo Jacobsen. Suomen Ma- rimieskirkko, Fmska Sjómanskyrkan. Finse Kerk "s Gravendijkwal 64: klO 19. Jumafanpalvelus, kl. 19 Gudst janst, Pastor Jarmo Kökkd. Deutsche Evangelische Gemeinda: (Centrum 's Gravendijkwal 65) 10.00 uhr Pfarrer Eichhorn. Scots Church: (Schledamsevest 119) 10.30 uur a.m. Service. SL Mary's Church: (Church of Eng* land) 9.30 a.m. Holy Communion, 10.30 a.m. Morning Prayer, 7.30 p.m. Evensong, Rev. G.G. Allen. Russisch Orthodoxe Kerk: (Persijd- straat) do. 19.00 uur, vr. 14.30 en 19.00 uur, zat. 10.00 en 24,00 uur. zond. 10.30 uur. Waalse Kerk: 9 h 30, Dienst. Omgeving: Hoogvliet Antwoordkerk: 10-00 UW ds. H.J. Visch uit Oegstgeesl, zöp- dingsdlenst m.m.v, de combo 'lié ten'. Vaste Burchtkerk: 10.00 uurds. H. van den Heuvel. Deltakerk: 10.30 uur ds. G.J. van der Linde, 17.00 uw dhr. J. Verheul uit Spljkenisse. Dorps kerk; 19.00 uur ds. G. Geitenbeek uit Poorlugaal. De Bron: 9.00 uur ds- G.J. van der Linde. R.K. Mariakerk- zat. 18.30 uur, zond. 10.30 en uur H.Mis. Meeuwenplaat: zal. 18.30 uur, zond. 11.15 uur H.Mis. Pern is: Nederlands Hervormde Kerk: 9.30 uur H.D. Bosma van (Jsseimo^ de, 18.30 uur ds. H.C. itterson u« Gouda. Gereformeerde Kerk: 9.30 uur ds. P. van Hall. 17.00 uur ds, A. Griffioen van R"dam-Zuld. Baptists" Gemeente: 9,45 uur ds. A.A. Boe- schoten uit Dodewaard. R.K. Emarw- elkerk; zond. 9.30 uur H.mis. Rhoon: Ned. Herv. Kerk Dorpsdljk 9.30 uur ds. H. Jongebreur uit Sofn* metsdijk, 17.00 uur gezamelijM dienst in de Ger. Kerk. Gereformeer de Kerk Kleidijk: 9.30 uur ds. Stienslar uit Rotterdam, 17.00 1"* dhr. M. de Vries, gazamefijke zen- dlngsdianst. Geref. Kerk (vrijge maakt): 10.00 en 16.30 uur ds. A. vd Sloot. Rooms Katholieke WiHibror- duskerk: zat. 19.00 uur H.mis. zond. 10.30 uur Hoogmis. Kapel Deltazie kenhuis: zond. 9.00 uur Hjtüs.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 4