Tanker cleaning mag nog jaren blijven CJV kan jeugdgebouw Holy-Noord vergeten Politiek forum matte vertoning Werklozen aan de slag met afval van ONS VLAARDINES DAGBLAD SCHIEDAMSGHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT CPN: Accountant moet kas SSSW nakijken 'Kom onze huizen maar eens bekijken' Van Lingen lijkt op Scheeres Rode hond in nog vier stemlokalen Man bedreigd iiiet luchtbuks ÏSTB-terrein: slopen of niet Alleen nog kwestie van contracten tekenen Het banenplan van ome Jaapf -A" Lesje geleerd van Urbibouw' Heiwerk begint op Landstraat Grauwe dag voor Schiedam-Zuid: Oost tegen politici: Jongen ramt politieauto total-loss I'll VRIJDAG 28 MEI 1982 s Maassluis Raadsleden, kandidaat-raadsleden en leden van po litieke partijen. Die drie categorieën vormden gisteravond de hoofdmoot van het publiek bij het politieke forum met de lijst trekkers in de Koningshof. Een opmerking daarover had gemeentesecretaris Henk Huiskes, die was aangetrokken <>m de zaak in goede banen te leiden, dan ook voor het laatst Bewaard. ..Het is toch triest dat de burgers zich niet schijnen te interesseren voor de ge meentepolitiek", zei hij. Mees Duimelaar (PvdA) en Jaap van der Griend (PPR) dachten dat een meer wijkgerichte Aanpak de belangstelling van de kei2ers voor dergelijke vonden zou vergroten. Ter wijl Izaak van der Knaap (CDA) zei dat het allemaal wel mee valt. ..Ik ben blij dat er zovelen zijn gaan meeleven niet de politiek. Kijk je naar de publieke tribune in de raad dan is daar toch altijd een rui me belangstelling." $e politici onder het publiek vertoonden de neiging om zich ïn het vraag en antwoordspel te. mengen. Als toehoorder probeerde VVD-raadslid Evers een debatje over de onroerend goed-belasting aan te gaan met PvdA-lijsttrekker ,Mees Dui melaar en een FvdA-kandi- daatraadslid, de Rooie Vrouw Yvonne Sap, wilde wel eens weten hoe de RPF over vrou wenemancipatie denkt. Er viel gisteravond weinig nieuws te vernemen van de Öames en heren politici. Fo rumleider Huiskes moest op een gegeven moment zelfs in grijpen toen de lijsttrekkers dreigden te gaan uitwijden over hun partijen, zonder op de plaatselijke situatie in te gaan. a Schiedam Aad van 1 Lingen, de lijsttrekker van het CDA, die zijn po litieke ambities niet onder stoeien of banken steekt, is al helemaal klaar voor een baantje als wethouder op economische zaken. Daar zit nu nog Rei nier Scheeres, maar Van Lin- gen durft de concurren tiestrijd aan. Gisteravond tijdens een forumdiscussie in Oost. liet de CDA'er zien dat hij in een heleboel dingen ze ker niet onder doet voor t Scheeres. De PvdA-wet- houder rookt al vele jaren pijp. Gisteravond sierde, tot ieders grote verbazing, een dergelijk rookattri- buut opeens ook de mond van Van Lingen. Schiedam In nog twee kleu terscholen, waar Schiedam mers op 2 juni hun stem kun- pen uitbrengen, is de afgelo pen dagen rode hond uitgebro ken. Het gaat om vier stemlo kalen in de Van Haarenlaan (Het Startblok) en in de Edu- ard van Beinumlaan (de Dok ter Sauer kleuterschool). Eer der waren de stemlokalen in d£ Fahrenheitstraat al 'be smet'. De gemeente Schiedam advi seert zwangere vrouwen, die op die plaatsen zouden gaan Stemmen, iemand met een vol macht af te vaardigen. Het rode hond virus kan gevaar op leveren voor vrouwen, die in verwachting zijn. Schiedam Op het Laseur- É^d heeft de politie twee jon gens van 17 en 18 jaar aange houden, die een bewoner van Woudhoek met een luchtbuks tódden bedreigd. Ook hebben oé twee jongens schoten gelost winuit een woning. De buks is jjt; beslag genomen. Schiedam Voordat men kan overgaan tot nieuwbouw op Hit vroegere GTB-terrein in Sehiedam-Zuid, is er op be haalde punten nader onder- wek nodig. Zo wil de bewo- jjerevereniging Schiedam-Zuid kirt gasontvangst- en verdeel station uit veilighetdsoverwe- Sthgen en ïn verband met de geluidsoverlast verplaatst zien. Voorts zal het onderzoek zich richten op sloop of handha- o'ng;,IVan panden aan de straal. De maquette voor de parkeer garage bij het stadhuis. Dit plan van Van der Waal maakt de meeste kans op uitvoering. Schiedam Bouwen, bouwen en nog eens bouwen. Op die manier wil de gemeente Schie dam de komende jaren een aan lal arbeidsplaatsen creëren. Wethouder Reinier Scheeres liet gistermiddag al doorsche meren, dat er na Klaverstede over enkele jaren weer een gi- Parkeergarages °P papier klaar Vlaardingen Wethou der Bas Goudriaan heeft vanochtend de plannen gepresenteerd voor de parkeergarages aan de Af rol en bij het stadhuis. „Omdat we de verhalen van de VVD zat waren, dat die plannen niet le~ venvatsbaar zouden zijn", zei hij. De afspraken voor bewoner- sparkeren zijn al met aannne- mers en beleggers gemaakt: zij betalen maximaal 34 gulden per maand voor een plaatsje. Het winkelend publiek is een gulden per uur kwijt voor par keren in de garage. Aan de Afrol gaat de garage zo'n vijfeneenhalf miljoen kos ten, die bij het stadhuis is goedkoper: vier miljoen gul den. Het kost de gemeente Vlaardingen geen cent, het ri sico is helemaal voor. de beleg ger, Over de naam van die be legger deed Goudriaan nog ge heimzinnig: „Dat is een zaak van de raad." De Afrolgarage wordt gebouwd door bouwmaat schappij Van Wijnen en zal vierhonderd auto's kunnen herbergen. Voor de stadhuislo- katie zijn er plannen van zo-, wel Van Wijnen als Van der Waal en KI under, waarbij de laatste de voorkeur van het college heeft. Die biedt ruimte aan 250 auto's. In beide gara ges is een op de zeven plaatsen bestemd voor bewonersparke- ren. De contracten liggen klaar, ze hoeven alleen nog maar door de raad goedge keurd te worden. En dat wordt volgens Goudriaan geen enkele probleem. „Ze passen helemaal in de afspraken die bij het VCP zijn gemaakt." Voor de controle in de garages is een systeem met parkeerme- ters bedacht, dat weinig perso neel vergt. Om te voorkomen dat er na een tijdje op geen van de auto's nog buitenspie gels en antennes zitten nemen de parkeercontroleurs de gara ges in hun ronde op. De garage van Van Wijnen aan de Afrol wordt ingebouwd door 36 tweepersoonshuizen aan de Kornelis Speelman straat. Aan de Gedempte Biersloot wi! de belegger win kels bouwen met daarboven drie woonlagen. Het plan van Van der Waal voor bij het stadhuis bevat ook nog eens 73 huizen. Dat plan van Van der Waal krijgt de voorkeur, om dat het ondanks het iets grote re aantal parkeerplaatsen min der ruimte inneemt. Boven dien zit er een betere verbin ding met de VOP voor wande laars ingebouwd. Plannen van de gemeente om contracten met de beheerder af te sluiten voor het parkeren van de ambtenaren zijn er nog niet. En de mensen die in Vlaardingen werken? „Daar moeten de werkgevers zelf maar contracten voor afslui ten", zegt Goudriaan. Ook voor de lokatie aan de Joubertstraat zijn de onder handelingen in volle gang. Dal wordt in ieder geval geen silo garage, zoals eerst in de plan nen stond. Goudriaan: „Dat is toch niet haalbaar gebleken. Daar kleven teveel technische problemen aan." Volgens de wethouder ziet het er, zoals de zaken er nu voor staan, naar uit dat de drie garages in de komende vier jaar gebouwd kunnen worden. Bij de Afrol kan het parkeergedeeite van het plan zelfs in zes maanden gebouwd worden, omdat daar bij systeembouw wordt toege past. gantisch kantoorcomplex gebouwd gaat worden. Het is één van de suggesties, opgeno men in de met name door chef-economische zaken mr. Jaap Brouwer opgestelde dis cussienota 'Op de bres voor werkgelegen hei d 'Het banenplan van ome Jaap', zoals de nota al wordt ge noemd. heeft specifiek betrek king op de gemeente Schie dam. Wethouder Scheeres be seft echter wel, dat de werkge- Iegenheidsproblematiek niet ophoudt bij de stadsgrenzen. Een dergelijke nota hoort ook. eigenlijk regionalen vindt hij. „Maar je blijft wel primair verantwoordelijk voor de mensen, die hier wonen. Ik wil natuurlijk niet zeggen, dat we pasklare oplossingen heb ben, maar je kunt het in ieder geval probéren." De discussienota, waar binnen kort over gepraat gaat worden met onder meer het arbeidsbu reau en de vakbonden, staat vol mei suggesties om het be drijven aantrekkelijk te ma ken zich in Schiedam le vesti gen. Veel is er echter niet te bieden, omdat bijvoorbeeld een verlaging van de grond prijs grote financiële conse- qunties voor de gemeente Schiedam heeft. Er zal echter wel getracht worden zoveel mogelijk kantoorcomplexen (met een aanlokkelijke locatie) uit de grond te stampen. Na de zomervakantie zullen de reac ties op de nota worden verza meld, waarna wellicht in het najaar met een daadwerkelijke uitvoering gestart kan worden. Vooruitlopend hierop zal bin nenkort een project van De Trechter en de Openbare Nutsbedrijven Schiedam van start gaan. De ONS krijgt erg veel afval, dat met een beetje goede wil nog wel is op te knappen. Bezoekers van het werklozenprojeet De Trechter hebben gezegd hier wel mee te willen gaan knutselen en ver volgens de spullen te verko pen. Wethouder Reinier Scheeres heeft hen al een pandje in de Schiedamse bin nenstad aangeboden. Schiedam Bij woning bouwprojecten zal de ge meente steeds vaker pro beren deze ten goede van de Schiedamse (werkloze) beroepsbevolking te laten komen. Onder de voor waarde dat Schiedamse bouwvakkers aan de slag konden mocht Urbibouw- Bredero enige maanden geleden van start in Woudhoek-Noord (deel- plan 2a). Dit liep echter uit op een gedeeltelijke mislukking. Volgens Urbibouw omdat er maar heel moeilijk ge kwalificeerd personeel gevonden kon worden. De Schiedamse wethou der Reinier Scheeres weel een heel andere oorzaak. Volgens hem had het al leen maar met de salarië ring te maken, die onge veer gelijk aan het mini mumloon zou zijn. Hij weigert te stellen, dat de gemeente zich nu een buil aan de overeenkomst is gevallen. „Maar je leert er wel van, voor de volgen de keer." Heeft Bach plein nog een ion tegoed?'' Schiedam De gemeente moet optreden tegen de Stichting Sa menwerkende Schiedamse Woningcorporaties. Dit stelt CPN- raadslid Ulferd Bruseker in schriftelijke vragen aan het college van burgemeester en wethouders. Hij vindt dat een onafhanke lijke accountant de administratie en exploitatie van de SSSW moet doorlichten. Dit vooral, om er achter te komen of de bewo ners van de vijf flats aan het Bachplein echt nog meer dan 100.000 gulden tegoed hebben. De woningcorporatie en de verzamelde huurders van de 572 woningen aan het Bach plein maken al anderhalf jaar ruzie over de doorberekening van de service- en stookkos ten. De bewoners zijn ervan Onder toeziend oog van mensen van de woningbouwvereniging en ambtena ren {waaronder de projectambtenaar voor de VOP, Ad Smit Duyzendkunst, links op de foto) is gisteren in alle stilte de eerste paal de grond in gegaan voor het nieuwbouwproject van Patrimonium op de Landstraat. Een officieel gebeu ren is er niet van gemaakt: de voorbe reidingen voor het karwei hebben zo lang geduurd dat de woningbouwvere niging, Patrimonium, en de gemeente hebben besloten dat feestje te laten zit ten tot bij de oplevering van de eerste woning. De plannen voor het Landstraat- project, met sociale woningbouw en en kele huizen voor kleine huishoudens, hebben jaren vertraging opgelopen. Den Haag/Schiedam Tankercleaning hoeft niet op korte termijn gesloten te worden. De voorzitter van de afdeling geschillen van bestuur van de Raad van State heeft donderdag een schorsingsverzoek van de bewonersveren i- ging Schiedam-Zuid tegen een verleende hin derwetvergunning ongegrond verklaard. Terrein Bonn weg: kleine huishoudens Vlaardingen CJV 'Liefde en Vrede' kan haar plannen voor nieuwbouw van een jeugdgebouw in Holy-Noord wel vergeten. De eerste jaren is er op geen enkele manier te verwachten, dat de gemeente ook maar één cent voor dat plan ter beschikking stelt. De subsidie van 'Liefde en Vrede' zou met een flink bedrag per jaar moeten worden uitgebreid en daar heeft het gemeentebe stuur geen geld voor. Wat het college van B en W betreft zijn de plannen fors op de lange baan geschoven. Burgemeester en wethouders hebben deze week dan ook al vast besloten, het terrein dat de CJV'op het oog had, een stuk grond aan de Bonnweg, een andere bestemming te ge ven. Het college heeft het groene licht gegeven voor de ontwikkeling van bouwplan nen voor dit terrein. Er moe ten een- en tweepersoons huis houdens worden gerealiseerd. Nieuwbouw in Holy-Noord is een grote wens van de christe lijke jeugdvereniging, Voor dat doel is 'Liefde en Vrede' bereid, 2elf een flink bedrag op tafel te leggen, maar dat be drag is niet voldoende om alle kosten te dekken. De subsidie, die in het kader van de rijks bijdrageregeling voor het so ciaal-cultureel werk wordt verkregen, zou met zo'n 170.000 gulden moeten wordpn uitgebreid, terwijl daarns>st een extra beroepskracht moet worden aangesteld. „Het is jammer, maar dat is de ko mende jaren volstrekt onbe taalbaar", aldus jeugd-ambte- naar Plet Bosman op het stad huis. Geen bericht In een eerste reactie toont Anja Koel, de jeugd werkadvi- seuze van de CJV, zich uiterst teleurgesteld. „We hebben nog geen enkel bericht van de ge meente ontvangen. We weten nog nergens van. Het is wel een bijzonder trieste zaak: we zullen zeker om procedurele redenen nog wel een robbertje gaan vechten, denk ik. Maar verder'zal eerst dë' algemene ledenvergadering zich er over moeten buigen, voor duidelijk is wat onze volgende stappen zijn." Die eerstvolgende leden vergadering is voor half vol gende maand vastgesteld. 'Liefde en Vrede* heeft in Holy-Noord nog wel wal ande re 1 naties op het oog, die in eerste instantie door de alge mene ledenvergadering als on geschikt terzijde waren gecho- ven. Volgens Bosman zou op een van die andere plekken in de wijk nog wel nieuwbouw gerealiseerd kunnen worden, maar voorwaarde is dan wel, dat het CJV volledig zelf voor de kosten opdraait. Geld van de gemeente is ook voor een andere plek de eerstkomende jaren niet te verwachten. Als het verzoek was gehono reerd, had Tankercleaning moeten sluiten, aldus een woordvoerder van het open baar lichaam Rijnmond. De vergunning is eind decem ber vorig jaar door de provin cie verleend. Door de over dracht van bevoegdheden valt die verantwoordelijkheid nu onder hel openbaar lichaam Rijnmond. Een vertegenwoor diger daarvan heeft onlangs op de zitting bij de Raad van Sta te gezegd dat hei beter is dat de hinderwetvergunning voor hel bedrijf inderdaad van kracht zou blijven, omdat dit de enige manier is om in geval van overtredingen te kunnen optreden. Dc bewoners vereniging Schie dam-Noord vecht al jaren voor sluiting van het naar haar me ning zeer milieuhinderlijke büdrijf, dat dichtbij de woon wijk zeeschepen schoonmaakt. De voprmalige minister van milieuhygiëne. Ginjaar, stond positief tegenover de eis van de bewoners het bedrijf zelf voelt ook wel voor verplaat sing en was bereid een ver plaatsing te subsidiëren. Daartoe is in 1981 een stich ting opgericht, waarin maast Taneereleanïng (Transol), Ver- olme tankreiniging (RSV) en het havenbedrijf in Rotterdam deelnemen. Beoogd wordt een nieuw tanksehoonmaakbedrijf op de huidige Verolme-locatie in de Botlek op te richten, maar na een voortvarend stu dierapport van de stichting, dat medio 1981 werd gepubli- ceerd. is geen voortgang meer geboekt in de onderhandelin gen vanwege onduidelijkheid over de toegezegde overheids steun. overtuigd de afgelopen jaren veel te veel betaald te hebben. Dinsdagavond werd besloten massaal de huurverhoging te weigeren en met ingang van 1 juli ook een deel van de servi cekosten in te houden. Ulferd Bruseker, op die verga dering aanwezig, vindt dat het Schiedamse gemeentebestuur niet langer onpartijdig kan blijven. Eerder was geweigerd 'als arbiter" op te treden. Vol gens Bruseker heeft de ge meente de mogelijkheid „te al len tijde een onderzoek in te stellen naar de kas, de admini stratie en het technisch beheer van deze woningen". Hij ver zoekt het gemeentebestuur daarom een accountant aan het werk te zetten. Daarnaast moet, aldus het CPN-raadslid, geregeld worden dat het bewo nerscomité 17.000 gulden van de SSSW krijgt uitgekeerd. Een bedrag dat hen. als resti tutie, zou zijn toegezegd. Schiedam „Kom meteen maar even mee naar mijn huis, dan zal ik u eens wat laten zien." Vertegenwoordigers van politieke partijen kregen gisteravond allemaal een uitnodiging om zich te overtuigen van de staat, waarin de woningen in Schiedam-Öost zich bevinden. Het gebeurde tijdens een, bijzonder slecht bezochte, forumdis cussie in Oost. Alle aanwezigen waren het er wel over eens, dat er in deze oude wijk veel aan de woningen moet verbeteren. Een boze bewoner: „Dan willen ze weer renoveren en dat kost dan 45.000 gulden. Geef de boe! gewoon een verfje, knap die verrotte kozijnen op en zorg voor een fatsoenlijke dakgoot, dan ben ik tevreden." Politieke partijen bleven echter veelal verwijzen naar rle stads- vernieuwingsactiviteilen in Oost, maar de bewoners voelen over het algemeen weinig voor een grote opknapbeurt wanneer daar bijzonder fikse huurverhogingen tegenover staan. Maassluis In het hol van de leeuw heeft een 17-jarige jon gen zijn woede op de Maasslui- se politie gekoeld. Met een ijzeren staaf ramde hij een van de bij het bureau ge parkeerde dienstwagens toed als total-lc rM Twee weken geleden had de jeugdige Maassluizenaar een proces-verbaal gekregen. Hij reed op een onverzekerde ig- bromfiets en had toen aanvan- zo ^kelijk een valse naam cpgege-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 1