15 CNV-districtsraad: vliegveld naar Schieveen verhuizen James Copeland als Rotterdamse vuilnisman in nieuwe speelfilm Louis van Wely, klasse apart in Puttershoek GRAAG fiEDAAN. Kamers van Koophandel: Zestienhoven is van groot belang Y ormingscentr a gefusioneerd "The dream beyond the dreamvan Tom Man ders jr. Afscheid van een tramstel Extra bloemen pracht in Diergaarde hij Rotterdamse verkiezingen Zuiderzieken huis: 'Percentage- ge wijs bedden inleveren' is Nieuwsblad zaterdag 29 mei 19S2 Rotterdam De di strictsraad Zuid-Hol- land-zuid van het Chris telijk Nationaal Vakver bond (CNV) heeft staatssecretaris Van der Doef (verkeer en water staat) geadviseerd om het vliegveld Zestienho ven te verhuizen naar de polder Schieveen, aan de andere kant van de Doenkade. De werkgele genheid en de economi sche positie van Rotter dam als internationaal vervoer- en distributie centrum zijn daar sterk bij gebaat. Een luchthaven in Schieveen mei een startbaan van 3100 meier maakt Rotterdam toe gankelijk voor de grootste pas sagiers- en vrachtvliegtuigen. De uitbreidingsmogelijkheden worden daardoor tevens voor de verre toekomst verzekerd, aldus het CNV. Een ander belangrijk voordeel van de verhuizing van Zes tienhoven (800 arbeidsplaat sen) is dat op de huidige plaats van het vliegveld ruimte komt voor de bouw van tienduizend huizen. De directie van de Luchtha ven Rotterdam heeft enige tijd geleden de aanleg van een start- en landingsbaan in de - polder Schieveen eveneens ge propageerd als de beste oplos sing om de luchthaven verder te ontwikkelen en tegelijker tijd de woningbouwplannen van Rotterdam uit te voeren. In 1978 heeft de districtsraad al het standpunt ingenomen dat Rotterdam behoefte heeft aan een vliegveld, zonder ove rigens een andere lokatie aan te wijzen. De behoefte van de Maasstad aan een luchthaven is volgens het CNV boven elke twijfel verheven. De uitslag van enquêtes onder de Rotter damse bevolking is daar een bevestiging van. Sluiting van het vliegveld zal daarentegen de economische positie van de haven ernstig ver/wakken. Woningbouw op Zestien hoven is volgens de districtsraad geen absolute noodzaak. De 'open gaten' in de stad. Kraltngse- vcer en de zogeheten tweede- ringsgebieden (oudere wijken waar de stadsvernieuwing nog niet is begonnen) bieden, aldus het CNV, voorlopig nog vol doende ruimte. Lokaties in de directe omgeving van Rotter dam bv. Smitshoek zijn ook mogelijke alternatieven •voor nieuwe woonwijken. Het CNV gelooft trouwens niet in hel succes van pogin gen van de gemeente om men sen die jaren geleden de stad hebben verlaten, naar Rotter dam terug tc halen. Verlenging van de huidige baan (thans 2200 meter) op Zestienhoven vindt de di-* strietsraad een minder ge schikte oplossing om de lucht haven tot verdere ontwikke ling te brengen. Dat geldt nog sterker voor handhaving van de huidige situatie, ook at zou de gemeente uitbreiding van het vliegverkeer niets meer in de weg leggen. Het advies aan Van der Doef is eveneens ter- kennis ge bracht van de dagelijkse bestu- *ren van Rotterdam, Rijnmond en Zuid-Holland en aan de fracties in die bestuursorga nen. Scene met James Copeland en lona. Rotterdam Peter Faber kwam per fiets het terrein van de Roteb aan het KJeinpolder- plein op. Een legertasje op de bagagedrager, vastgeklemd tussen de snelbinders. Zijn ge zicht, geaccentueerd door een roodwollen mutsje, bood de groezelige aanhlik van een paar dagen oude stoppelbaard. Ondanks de kille wind zakte hij onderuit tegen de muur van het hoofdgebouw en be keek uitdrukkingsloos de drukte bij de ingang van het terrein. Een paar minuten maar, toen vond hij het blijk baar welletjes, stapte weer op de fiets en reed zonder een woord te zeggen het terrein op. in de richting van de ver derop gelegen garages. Zo op het oog een vuilnisman op weg naar zijn werk... Het complex van de Roteb aan het Schiekanaal speelt echter een belangrijke rol in de nieuwste Nederlandse speel film van Tom Manders jr., 'The dream beyond the dream', die dezer dagen in Rotterdam wordt opgenomen. De rolprent handelt over een vuilnisman, die ooit een ge vierd variété-artiest was en tij dens zijn werk in gedachten regelmatig wegdroomt naar de jaren dat hij op de planken stond. De hoofdrol wordt ge speeld door de acteur James Copeland. Veertien dagen Onlangs filmde de ploeg bij De Kolk in Delftshaven, gisteren op het terrein van de Roteb en de komende dagen op de Berg weg, 's-Gravenweg en de Coolsingel. Op dinsdag 1 juni worden er binnenopnamen ge maakt in het Theater Zuid plein. In totaal wordt er circa veertien dagen in Rotterdam gefilmd. Hoe tijdrovend hel filmen van een enkel fragment wel is, werd gisteren duidelijk op het Roteb-terrein. Een ogenschijn lijk simpele scene - een vrouw (gespeeld door buikdanseres lona) vraagt de naar zijn werk wandelende vuilnisman (Ja mes Copeland) de weg. Een vuilniswagen nadert. Vlakbij het tweetal mindert de auto vaart, terwijl een vuilnisman (Donald Jones) gierend van de pret vraagt: „Hé Johnny... is that your new girlfriend..?" Het gelach van de twee vuil nismannen achterop de auto wordt enkele seconden later overstemd door het aanzwel lende geluid van de motor. Einde opname. Discussies Zo ging het gisteren tot zes keer toe. Toen pas was came raman Floris Sybesma tevre den. Dan weer was de vuilni sauto een metertje te ver door gereden, dan weer was de gri mas van Donald Jones iets te laat gekomen. Heftige discus sies ook, over de opstelling van de camera, of die nou wel of niet een metertje verscho ven moest worden. „Een heel gedoe hoor", sprak een van de portiers van de Ro teb op enkele meters afstand. „Zo zijn ze de hele ochtend at bezig en zo zal het nog wel even doorgaan ook. We heb ben er hier gelukkig al een beetje ervaring mee, want eni- ge tijd geleden is hier ook een bedrijfsfilm opgenomen. Maar ja, toen mocht er best wel eens iemand onverwacht in beeld wandelen. Nu kan dat natuur lijk niet". Een collega nadert, behoed zaam via de zijkant. Stapt prompt op Tom Manders jr af. Hoe lang hij nog denkt door te gaan. De chauffeur, die de vuilniswagen onafgebroken voor- en achteruit had gere den, moet namelijk ook nog even eten, vandaar. En dus wordt de lunchpauze benut voor alvast maar een volgende opname van 'The dream byond the dream': James Co peland, die vermoeid het ter rein van de Roteb opslentert, de grijze haardos wapperend in de wind. Op de achtergrond rijden vuilnisauto's af en aan. Want een speelfilm of niet. het echte werk bij de Roteb gaat onverminderd door... Op lijn 6 heeft gisteren voor de laatste maal een zogenaamd 'Allan-. tramstel' gereden. De laatste tram met open balkons en conducteurs op motor- en bijwagen die tussen 1948 en 1951 zijn gebouwd. Op de noordelijke Maasoever worden dergelijke wagens vervangen door moderner materieel in Zuid zullen ze tot volgend jaar nog op lijn 12 blijven rij den. Tijdens de laatste rit op lijn zes giste ren een klein 'fees tje' van de Neder landse Vereniging van Belangstellen den in het Spoor weg- en tramwezen en de RET. Delft De samenwerkende Kamers van Koophandel en Fabrieken van Zuid-Holland (regio's Leiden, Den Haag, Gouda, Delft. Rijnmond en Dordrecht) vinden de lucht haven Zestienhoven een on misbare schakel in de In- frstructuur voor het be drijfsleven in die gebieden. 'De luchthaven gaat uit boven het Rotterdamse belang alleen. Rotterdam als internationale haven, stapelplaats en distri butiecentrum heeft ook deze vervoerstechniek nodig. De, luchthaven Zestien hoven is een integrerend onderdeel van het Rotterdamse havengebeu- ren, dat niet zonder schade te berokkenen daaruit kan wor den losgeweekt. Een optimale dienstverlening zou daardoor ernstig worden aangetast en Schiphol is geen vervanger'. De Kamers hebben dit giste ren geschreven aan de minis ter-president cn de ministers van verkeer en waterstaat en van volkshuisvesting en ruim telijke ordening. Voorts staat in de brief onder achthonderd arbeidsplaatsen zal de sluiting van Zestienho- ven ook gevolgen hebben voor de werkgelegenheid bij de be drijven in de regio. Tot nu toe is de aanwezigheid van de luchthaven en belangrijke hu - tor voor vestiging'. De Kamers van Koophandel zijn bevreesd dal het uitwijken- van bedrijven naar het buiten land zal toenemen. Ook voor het bedrijfsleven in het noor-rij den van Zuid-Hol landen dat irj; de grotere regio ten zuiderY. van Rijnmond wordt het op-!*.' heffen van Zestienhnven ah'*" een gemis ervaren. RotterdamDe 125-jarige Rot terdamse Diergaarde heeft ook voor de botanische afdeling geschenken ontvangen. Het Internationaal Bloembollen Centrum te Hillegom heeft een groot aantal in de zomer bloeiende bol- en knolgewas sen geschonken. Hel betreft hier 2500 lelies in tien soorten, 500 gladiolen in tien soorten, 200 lage dahlia's in vijf soor ten, 300 hoge dahlia's in acht soorten en 300 dubbele bego nia's in zes kleuren varia ties. Verder nog 1500 kleine bolge wassen in 12 soorten. Tegenover het Blijdorpkantoor zijn 51 cultivars van de heme- roeallis ofwel dagtelie geplant. Deze lelie is zo genoemd om dat elke bloem slechts één dag bloeit. De bloei begint in juni en kan bij sommige cultivars duren tot half september. Puttershoek Louis van Wely (32) kon ruimschoots voor de eindstreep van de wie lerronde van Puttershoek het bekende gebaar van de win naar maken. Van de overige zeven renners uit de kopgroep, waaruit de renner uil Vught enkele ronden voor het slot was weggevlucht was geen ge vaar meer te duchten. En ook Wim Lugtenburg. die na een fantastische rush vanuit het peloton, over de kopgroep heen, tot vlakbij hem was ge komen. werd door een lekke band in de laatste omloop uit geschakeld. Waardoor Louis van Wely voor de tweede maal dit seizoen de bloemen in ontvangst mocht nemen. Zelden komt Louis van Wely vanuit Brabant naar de koer sen in deze regio. In eigen om geving is de Brabander een ge ducht prijsrijder, getuige het driemaal winnen van het re gelmatigheids-klassement in' zijn provinvie en de twaalf overwinningen die hij het vo rig seizoen behaalde. Door het. samenvoegen van een aantal' sponsors, waardoor hij nu in het shirt van Van Aarle, een A-sponsor rijdt, was de moge lijkheid er geweest om aan Qlympia's ronde door Neder land deel te nemen. „In de paar klassiekers die ik reed presteerde ik goed", meende Louis van Wely. „Maar omdat ik als huisschilder geen vrij kon krijgen moest ik afzeg gen". In Puttershoek toonde Louis van Wely al zijn gram over de absentie in de rondrit door Ne derland. In de kopgroep die na Dernies rond A hoy' Rotterdam Op zondag 8 au gustus zal rond het sportpaleis A hoy' weer het Nederlands criterium der Azen worden verreden. Aan deze wedstrijd» achter dernies zal zeker wor den deelgenomen door de win naar van de vorige keer, de Belg Ludo Peelers. Verder staat de deelname reeds vast van Gerrie Knetemann en de Rotterdamse favorieten Martin Vertix en Martin Rietveld. Voorafgaand is er een criteri um voor amateurs, waarvoor enkele toprenners worden uit genodigd. dertig kilometer ontstond en die verder bestond uit Ton Griep, Kees den Hartog, Louis van Mook, Arie Overbeke. Walter van Oorschot, Ger Sintnicolaas en John Trouw was de Brabander de drijven de kracht, wat tevens de lei- dersprijs opleverde. De jacht die Wim Lugtenburg en Jan Klomp in de slotfase op touw zette en die beide renners tot in de kopgroep bracht, deed hem met succes besluiten in de laatste omlopen een solo op te ondernemen. Bij de liefheb bers leverde René Beusekamp een identieke prestatie, al wase zijn solo enkele kilome ters langer. De uitslag: Amateurs: 1. Louis van Wely 80 Km. in 2.33-44 uur. 2, K. den Hartog 3. G. Sintnicolaas 4. J. Klomp S. L. van Mook 6. J. Trouw 7, T. Griep 8. A, Ovort>«eka 9. W. van Oorschot 30. W. de Laat LleFhebbera: 3. René Beusekamp 2. H. Lap 3. P. Legierse 4. J, van Opstal 5. <3. Plieger. Rotterdam De vormings centra 'Via' en 'de Wissel* zijn onlangs gefusioneerd lot het 'Rotterdams Vormingswerk'. Deze fusie is tot stand geko men omdat de vormingscentra steeds meer op stedelijk dan op wijkniveau werken. 'Via' en 'de Wissel' zijn oor spronkelijk gestart als wijk- vormingscentra voor Rotter dam-Oost en Rotterdam-West. xlI uii tutu* jüuu vr Rotterdam Ex-burgemees ter André van der Louw komt op 2 juni naar het Rotterdamse stadhuis om te zien hoe de verkiezingen in zijn oude ge meente verlopen. De demissio nair bewindsman voor CRM is een van de Rotterdammers in landelijke politiek die de vier- kiezingsuitslagen in Rotterdam komen volgen. Naast Van der Louw worden ook Hans Kom brink, Pol de Beer. Meinie Epema. Frans Moor, Neel te Smit-Kroes, Piet de Visser en Klaas de Vries verwacht. De burgerzaal van het stad huis, waar de verkiezingsuit slagen worden gepresenteerd, is woensdag 2 juni vanaf zeven uur toegankelijk voor het pu bliek. Om half negen wordt er hel portret van cx-burgemees ter Van der Louw omhuld, dat is vervaardigd door de Rotter damse kunstenaar Toni Burgc- ring. De achtergrondmuziek op de verkiezingsavond wordt ver zorgd door het trio Theo Waas. Van de bijeenkomst worden door de NOS opnamen ge maakt. Er zijn mensen die onze krant nog niet lezen. Uw beate vriend of vriendin misschien. Breng daar even verandering in. -4<ires.- Maak hem oj haar abonnee. Zo gefikst I Postc j en goed beloond! Want voor die kleinef •- moeite krijgt u een kruidenwijzer. q au,°ma5°A"e<"n<!' T ^«npJaa," Adres; m P°slco dL Iaats:. L^e/oo^. ff S*"urdehn - De bedoeling van de gemeen u? in 1970 was om voor verschil; lende stadsdelen dergelijke centra op te zetten. Dit bclek bleek te optimistisch en do twee vormingscentra moester; zich inzetten voor de hele stad: Op dit moment wordt door hej Rotterdams Vormingswerk ge - werkt met vrouwen, ouden werknemers (voorbereiding i>[ de pensionering), oudercom missies en gehandicapten. Ii de nabije toekomst wil hei Rotterdams Vormingswerl' onk a^nrbflii bestedeJ3 22:! werklozen en minderheden. Wat nog ontbreekt is een goe* de huisvesting voor het nicu we vormingscentrum. Eén ge; deel te zetelt nu nog in Rotter' dam-west. hel andere gedcelu' in Rotterdam-oost. Binnenkor hoopt het vormingswerk eer geschikte ruimte te vinden dit! voor alle Rotterdammers .ge-1 makkelijk bereikbaar is. Voor meer informatie: 20.57.22. -s Bij reorganisatie Rotterdam Het Zuiderzie- ken hu is vindt dat elk zieken- huis pereen tag ego w ijs bedden moet inleveren, bij cïe reorga- nisatie van het gemeentelijk ziekenhuisplan. Zo moe; het Academisch ziekenhuis ook daadwerkelijk en niet slechts op papier het bedden aantal verminderen. In een brief aan wethouder Van der Have van Volksge-'! zondheid reageert de directie van het Zuiderziekenhuis posi-' tief op het voorstel van de ge- meente om de ziekenhuizen te betrekken bij de reorganisatie. Rotterdam kampt al jaren met een teveel aan bedden en een groot aantal verouderde zie kenhuizen. Zo vindt hel Zui der ziekenhuis dat het rijk nu eindelijk maar eens een besluit moet nemen over de bouwkundige plannen. Overigens is het Zuiderzieken huis van mening dat volgens de uitgangspunten van de pro vincie. elk van de beide Maas oevers over een topklinisch ziekenhuis moet beschikken. Dan moet de overcapaciteit op de rechter Maasoever in dit gebied zelf worden terugge bracht en niet ten koste van j het benodigde beddenaantal voor de zuidelijke oever. Het voorstel om nauwer te gaan samenwerken met de Daniel den Hoedkliniek vindt het Zuiderziekenhuis goed, in dien dit van beide kanten; komt en niet van 'bovenal" wordt opgelegd. Het commen taar van de directie van het Zuiderziekenhuis is gisteren door de wethouder voorgelegd aan de demissionaire^!! inister.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 3