BiTTiRDAM 13 Deelgemeente bang voor valse brieven Wij, ministers van de Partij van de Arbeid ËëPvdA Op weg naar het podium Wijziging tramlijn 3 valt goed Vrouw (94) beroofd van tas hM ter meulen natuurlijk STEUN VOOR PLAN WATERMAN 'Onderzoek naar dood patiënt ha operatie Negentien mille gerold op zebrapad Poortugaal stopt organisatie koninginnedag Wisseltruc Handtekeningstempel deelraads voorzitter gestolen: Drie diefstallen met geweld hebben op 12 meij.l, onze ontslag aanvrage ingediend. Dat besluit is ons niet gemakkelijk gevallen. Eerst na langdurig overleg en met pijn in het hart hebben we gemeend die stap te moeten zetten. In de maanden dat we deel uit maakten van de regering zijn we onze verantwoordelijkheid niet uit de weg gegaan. Ook niet als het ging om impopulaire maatregelen. Maar we deden dat met één doel voor ogen: langzaam maar zeker de massale werkloosheid terugdrin gen. Dat uitzicht werd ons ontno men door de laatste besluitvorming in de Ministerraad. Daarmee werd ons het verder regeren onmogelijk gemaakt Nieuwe verkiezingen zullen nu snel worden uitgeschreven. Dan zal uw oordeel worden gevraagd, ook over ons optreden. Wij vragen van daag al uw steun. Wij vragen U - juist nu - lid te wor den van onze partij. Want een sterke Partij van de Arbeid is hard nodig. Lid worden of informatie vragen kunt u door te schrijven naar: PvdA, Postbus 1310,1000 BH Amsterdam. Slachtoffer geïdentificeerd Kleding uit auto weg Nieuwe trams op lijn 1 Jongen omgekomen in het verkeer Potterdaras Nieuwsblad dinsdag RZ/EV/RY/RW I juni 1902 Provincie akkoord met baggereiland Rotterdam Provinciale staten van Zuid-Holland willen dat er een schiereiland in zee wordt gemaakt van bagger uit het Rijnmondgebied. Het plan hier voor van het statenlid Waterman (WD), kreeg in de laatste vergadering van de 'oude* staten van alle fracties steun. Op voorstel van de PvdA'er Van Amerongen zal het rijk nu worden gevraagd geld be schikbaar te stellen voor het project. •Het openbaar lichaam Ri jnmond is intussen al bezig met het ontwerpen van een zogenoemde slufterdam voor de Maasvlakte, die voor een schiereiland met baggerspe cie nodig is. Onlangs heeft een stuurgroep hiervoor adviezen opgesteld. 'Het plan voorziet in een ge- Rotterdam De officier van justitie in Rotterdam stelt een onderzoek in naar het overlijden van de 44-jari- ge Schot Jim Sneddon, uit het Westbrabantse Zevenber gen. De man overleed begin vorige week in het Rotter damse ziekenhuis Dijkzigt, nadat hij, na een operatie in het Zuiderziekenhuis, een hersenbloeding had gekre gen en in coma was geraakt. De Schot was in dat zieken huis opgenomen na een be drijfsongeval waarbij zijn voet was verbrijzeld. De fa milie gaat ervan uit dat er een medische fout is ge maakt. De overledene werd afgelopen zaterdag in zijn vaderland begraven. 'Rotterdam Tijdens do druk- te op de oversteekplaats van de kruising van de Heem raadssingel en de Vieram- bachtstraat is bij een voetgan ger een bedrag van negentien mille gerold. De man had het geld net van de bank gehaald en in een jaszak gedaan, In de Eerste Schansstraat is bij een 97-jarige man een portefe uille gerold met daarin 1700 gulden. De dader greep de buit ■^in het voorbijgaan uit de bin nenzak van de jas van het ('slachtoffer. ADVERTENTIE 20 KOMO huisvuilzakken... Stevige grijze zakken die niet ópen scheuren In een royale maat. 20 stuks voor bied waar sterk vervuilde bag gerspecie kan worden gebor gen en zelfs plaats is voor opslag van andere afvalstof fen, als vliegas, slakken, blee- kaarde en gips. Door het Har- teikanaal te verlengen zou op het schiereiland bovendien een haven voor de aanlanding van risicodragende stoffen, zoals aardgas en petroleumgas, kunnen komen. Bovendien zou er een door Rijnmond be geerd nieuw industrieterrein kunnen worden gemaakt. Zout Waterman zieter tevens de mogelijkheid van een 'zout- tcrminal'. Binnenschepen zou den er het zout uit de Franse kalimijnen kunnen lossen, dat nu voor een groot deel veran twoordelijk is voor het hoge zoutgehalte van de Rijn. Van deze 'terminal' 'op het nieuwe industriegebied, dat Waterman 'Rijnvlakte' wil noemen, kan het zout via een pijpleiding tot zeer ver in zee worden gespo ten. De brede 'slufter' gaat het schiereiland scheiden van het natuurgebied van Vjoorne, wat niet wegneemt dat er ook plannen zijn voor natuur- en recreatie-terreinen binnen hel nieuwe gebied. Alle statenfracties steunden een motie om het nieuwe stuk land op den duur bij de geme ente Rotterdam te voegen. Al leen het zuidelijke natuurge bied zou bij de gemeente We- stvnorne kunnen worden inge deeld. Zeker is dat de vorming van het schiereiland zeer kostbare investeringen zal vergen, ver gelijkbaar met een project als de Afsluitdijk. Begin Overigens is een begin van de nieuwe landwinst al aanwezig: het zuidwestelijk deel van de Maasvlakte, ten westen van de Europa weg. Dat" gebied is 350 hectare groot en heeft zestien kleiwinputten waarin nu scho ne baggerspecie wordt gestort. Volgens de milieu-gedeputeer de Hoek van Dijke (PvdA) maken de provinciale ideeën over het terrein veel kans bij het rijk. Poortugaal "De gemeente Poortugaal stopt met het orga niseren van activiteiten op ko ninginnedag en bevrijdings dag. De oorzaak van dit besluit is dat er in Poortugaal te wei nig belangstelling bestaat voor het organiseren van dit soort activiteiten. Tijdens de afgelo pen jaren werd dit gedaan door de evenementencommis sie van Poortugaal, een semi- gemeentelijke instelling. Het college van B en W is van me ning dat het nemen van initia tieven voor de viering van ko ninginnedag geen taak is van de overheid. In de. begroting voor 1983 wordt een bedrag gereserveerd van zesduizend gulden, als mogelijke subsidie voor organisaties die bepaalde activiteiten op touw willen zetten. Subsidie-aanvragen zullen van geval tot geval worden beoordeeld, Rotterdam Een onbekende man heeft in een juweliers zaak aan de Lijnbaan tijdens hel bezichtigen van ringen een gouden ring met briljanten ter waarde van 13500 gulden om gewisseld voor eep onedele van geringe waarde. Rotterdam De kans is niet uitgesloten, dat er binnenkort hele vreemde brieven zullen verschijnen van de deelge meente Centrum-Noord. Dat komt, omdat vorige week in het gebouw van de secretarie aan de Schiekade deelgemeentelij- ke stempels en frankeerapparatuur zijn gestolen. Onder de gestolen stempels bevinden zich de handteke ningen van deelraadsvoorzit- ter R.J. van Sluijs en zijn se cretaris G.C Reussink. De die ven hebben precies alle dingen meegenomen om brieven te kunnen maken, die qua uiter lijk niet van de gebruikelijke correspondentie van de deel gemeente hoeven af te wijken. Bij de deelsecretarie heeft men het sterke vermoeden, dat de inbraak een gerichte actie is van mensen, die speciaal uit waren op de stempels en fran keerapparatuur. „Ze hebben verschillende waardevollere spullen laten liggen. Een geld kistje, dat de inbrekers onge- twijteid gezien moeten heb ben, hebben 2e niet eens open gemaakt. Voorts hebben ze ook een rekenmachientje laten liggen", aldus secretaris Reus sink, die de diefstal direct heeft aangegeven. „Maar, je kan natuurlijk niet verwach ten, dat de politie de zaak ge lijk kan oplossen". Om eventuele moeilijkheden te voorkomen heeft het dage lijks bestuur van de deelge meente Centrum-Noord beslo ten, dat correspondentie, die is voorzien van stempels in plaats van originele handteke ningen, als ongeschreven moet worden beschouwd. 'Jonge mensen op weg naar het concertpodium' zou de ondertitel geweest kunnen zijn van de uitvoe ring, die het jeugdsymfo- nie-orkest van de Delftse Stedelijke Muziekschool zaterdag gaf in Biijdorp. De kinderen speelden dat het een lieve lust was en hadden bepaald niet het gemakkelijkste repertoire gekozen. Zo waren er werken van onder anderen Frans Le- har te beluisteren. Rotterdam De deelgemeente Centrum-Noord is erg blij met het plan van de RET om tramlijn 3 weer via het Cen traal Station te la ten rijden. De deelgemeente heeft zich altijd sterk verzet tegen de route wijziging van vorig jaar. Het Centraal Station werd uit de route gehaald en lijn 3 reed rechtstreeks van Diergaarde Biijdorp via de CoolsingeL naar station Blaak. De verbinding tus sen het Centraal Station en de Dier gaarde wordt sindsdien onder houden door bus lijn 45. Dit blijkt echter niet te vol doen. Als tramlijn 3 weer langs het Centraal Station gaat. heeft dat wel tot gevolg dat de frequentie van de lijn omlaag moet: van acnt naar tien minuten in de spits en van tien naar vijftien minuten tussen ne gen en twaalf uur 's morgens. Bus 45 krijgt weer een eindpunt op het Centraal Sta tion. Tot vreugde van de deelge meente heeft de RET echter het plan om de buslijn van zijn huidige eindpunt aan de Kleiweg door te trekken naar het St. Franciscus Gasthuis. Voorlo pig is het een proef voor één jaar. Rotterdam Al ge lopen weekeinde is hij tic politic» driemaal aangifte gedaan van een diefstal met geweld. Een ongeveer 25-jarige man be roofde zaterdagmiddag bij het metrostation Cool haven een 94-jarige vrouw van haar tas met daarin onder meer 300 gulden. De vrouw zat op een bank van de zon te genieten. Do latere dader kwam naast haar zitten en praatte gedu rende een half uur met haar over koetjes en kalfjes. Toen stond hij op cn zei: „Dag me vrouwtje", en rukte de tas uit haar handen. De tas is later leeg teruggevonden in hel wa ter van de Cool haven. Drie onbekende mannen be roofden zondagnacht op de Heemraadssingel een 20-jange vrouw, die m aanwezigheid verkeerde van haar vriend van haar handtas met daarin onder meer yiOOO. Zij werden van achteren benaderd dooi de drie. Een van hen rukte de tas in het voorbijgaan uit do handen van de vrouw. De vriend, die de mannen achter volgde, raakte het spoor bij ster. Zaterdagavond is op de Niev we Binnenweg een 71-jari' man heroofd van een pon. - monnee met ongeveer 200 gul den, Een onbekende man gooi de hem tegen de grond en nam uit de achterzak van de broek van het slachtoffer de portemonnee weg. Hel slacht offer Jiep bij de vaJ een snij- wond aan de neus up. ADVERTENTIE Enkele voorbeelden: wèl miljarden-bezuinigingen, waarvoor wij bereid waren (en blijven) onze nek uit le steken, maar géén extra geld voor konkrete maatregelen om werk te scheppen of te herverdelen; zelfs een extra loonmatiging van ambtenaren in ruil voor werkgelegenheid werd gebruikt voor bezuinigingsdoeleinden: géén garantie voor het tegengaan van een terug val in de stadsvernieuwing en in de bouw van gesubsidieerde woningen in 1983, waardoor opnieuw de werkloosheid onder de bouwvakkers en de mensen in aanleverïngsbedrijven zal toe nemen; onvoldoende bescherming voor mensen die uit sluitend zijn aangwezen op een minimum inkomen of -uitkering; dit jaar een extra bezuiniging op vrijwel alle depar tementen, maar uitgerekend niet op Defensie. A. van der Louw M. van der Stoel J.M. den üyl Edvan Thijn M - P - Ava n Dam J.A. van Kemenade Rotterdam De man, die vrijdagavond om het leven kwam door een ongeluk op de kruising van de Kromme Zandweg en de Dorpsweg, is de 77-jarige T. Visser uit Rot terdam. Zaterdagochtend is zijn identiteit vastgesteld. Rotterdam Onbekenden hebben uit een bestelbusje, dat stond geparkeerd naar de Noorderhavenkade, kleding met een waarde van 25 mille gestolen. Zij kwamen binnen door het forceren van een toehtraampje. Rotterdam Sinds giste ren rijden er op lijn 1 (Kralingen-Schiedam) nieuwe tram rijtuigen. In de afgelopen weken reden deze trams al regelmatig door Rotterdam, omdat de bestuurders met de bedie ning vertrouwd moesten worden gemaakt. Die in- jjtructie is thans achter de rug. Op lijn 1 worden voorlopig vijf nieuwe rij tuigen ingezet, maar naar mate meer nieuw mate1 rieel wordt afgeleverd zul len steeds meer oudé trams worden vervangen; Deze dubbelgelede tram wagens worden ingezet op lijn 6, ter vervanging van de op die route nog inge^ bruik zijnde enkelgeledé trams. Rotterdam De 15-jarige Pe ter Nickel uit Rotterdam is om het leven gekomen door een botsing op de Wilgenplaslaan. Tijdens het oversteken kwam hij op de rijbaan in aanraking met een personenauto. De jón gen werd met ernstig hersen letsel opgenomen in het Dijk- zigt-ziekenhuis. Daar is hij hij enige tijd later overleden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 3