SPORT WATERWEE N ieu wenhuizen loopt naar huis Oranje Nassau mist dubbel Tweede sporthal eindelij k open VFC komt sterk terug Onvergetelijk afscheid Beslissings wedstrijd om promotie noodzakelijk "TT Zwaluwen blijft tweedeklasser ASWH I uitgeschakeld Op RVVH- terrein Vlaardings kampioen schap ISIOgelukkiger in veel bewogen verlenging K Speciale sportweek in augustus Rotterdams NteuwsDiad Schiedam Op onnavolgbare wijze nam het bestuur en de selectie van PPSC afscheid van trainer Arnold Lo bman en verzorger Martin van Hoofd. In een uiipuiledne kantine 2orgde de selectie met enkele optredens voor een onvergetelijke avond. Aanvoerder Coen Winkelman had enkele liedjes ge schreven die sloegen op het wel een wee van PPSC. Ook het bestuur deed van spreken met een lied onder de titel 'Het verleden van PPSC'. Dit op de wijs van 'Het is uit het leven gegrepen*. Arnold Lobman ontving enkele pentekeningen van Schiedam en cadeaubonnen. Ook Martin van Hoofd werd bedolven onder attenties. PPSC vecht terug uit verloren positie Pijpers naar Heerjansdam Vlaardingen Leen Pi jpers stapt inderdaad op bij Zwaluwen Vlaardingen. De vaardige routinier (31). die op voetbal technisch gebied in botsing kwam met trainer Cor Nieuwen- huizen, heeft gekozen voor Heerjansdam. dat dit weekeinde via een 2-1 overwinning op RRVH opnieuw de eerste klasse binnen stapte. Nieuwen- huizen. eerlijk: „Ondanks alles vind ik het vertrek van Leen een groot verlies voor de vereniging Zwalu wen". Tegenover het vertrek van Pijpers, dte in de eer ste klasse vooral tegenover Nieuwenhuizen wil bewi jzen dat hij nog wel dege lijk meekan. en Wim Stoe- velaar (naar TSB) staat de terugkeer van een tweetal verloren zonen. Gert-Jan Bezemer ruilt Barendrecht in voor Holy en Ernest Kegel houdt het na één seizoen voor gezien bij de zaterdagafdeling van Xer xes. Eerder al meldden Arnoud-Jan Meijers (HZVV Hoogeveen) en Hans Kroon (Hermes DVS) zich bij Z wat uwen aan. Blijven op het Zwaluwen nest doen ook Dick Kei zer waard en Peter Eike lenboom, Eind vorige week nog werd Keizer- waard opnieuw benaderd door 's'-Gravenzandse SV, maar liet hij weten defini tief bij Zwaluwen te bli jven. Doelman Eikelen boom had wat flauwe con tacten met eersteklasser Spijkenisse. waar keeper Hans Leijen stopt, maar besloot uiteindelijk ook Zwaluwen trouw te bli jven. imdfa.wutl Rotterdam Het had er veel van weg dat de spelers van PPSC uiteindelijk de zenuwen niet bedwang konden hou den. Zelfs Arnold Lobman, de rust zelve, kende zijn elftal tegen Xerxes niet meer terug. Gelukkig voor de scheidende oefenmeester hervond PPSC zich in de tweede omloop en via een 2-0 achterstand, werd het uiteindelijk toch nog een 2- 3 overwinning. Een overwinning waar PPSC heel gelukkig mee mocht zijn. Immers, de deur naar de eerste klasse staat nu nog steeds wagenwijd open. Jan 't Hoen kopt de gelijkmaker van PPSC achter oud-ploeggenoot Ben de Berg. door Chris Woerts Nog slechts één hinderpaal hoeft de Schicdamse brigade te nemen. De wedstrijd tegen het Kinderdijkse De Zwerver moet volgende week uitsluitsel geven wie volgend jaar in de hoogste klasse van het zater dagvoetbal zijn opwachting mag maken. De wedstrijd De Zwerver-PPSC is noodzakelijk geworden nu beide ploegen gezamenlijk bovenaan de ranglijst zijn geëindigd. Het kan voor PPSC zaterdag een historische dag worden. Bij winst maken de Schiedam mers voor het eerst in de ge schiedenis hun opwachting in de hoogste afdeling. Iets waar nu al reikhalzend naar wordt uitgekeken, al beseft men ter dege dat het ook vele proble men (de verre reizen) met zich zal brengen. „Ik geloof er nu echt in," ver klapte Arnold Lobman na de zenuwslopende partij tegen Xerxes. „Wat er vandaag al lemaal niet gebeurd is, is echt ongelooflijk. Na die snelle 1-0 Vlaardingen Lobbyen dus. zowel in het clubgebouw als in de 'ontvangsthal' van Zwaluwen, waar de alles be- vrijdende 2-1 overwinning op de definitief naar het tweede plan verwezen titel kandidaat ASWH al snel het veld moest ruimen voor de gedachte aan de alle over sell rij vings-deuren sluitende eenendertigste mei Het was tekenend voor Zwaluwen, dat quasi nonchalante, na een aansprekende krachtsin spanning, die geleverd moest worden in een helse 'broei kas* en die eens te meer on derstreepte dat de Vlaardin- gse tweedeklasser de hon dstrouwe aanhang onnodig lang van het laatste brokje zekerheid verstoken hield. Twee doelpunten de eerste al na acht minuten en uit goed aangeven van Alewijn Smal verzorgd door de precies op tijd van een knieblessure her stelde Roel Noordam en dè tweede van Maarten Keizer- waard (zijn elfde seizoentref- fer), wiens vrije trap door Ewald van 't Hof net voldoen de werd beroerd om Wim Be rends op het verkeerde been te zettencontinueerden het verblijf in de op één na hoo gste klasse van het zaterda gvoetbal en schrapten tegeli jkertijd de naam ASWH van het lijstje titelkandidaten, dat nu in De Zwerver en PPSC twee opponenten kent die el kaar in een extra confrontatie de loef mogen afsteken, met als inzet de eerste klasse. Negentig minuten de finale van het Vlaardings kampioen schapresten Zwaluwen nu nog van het definitieve einde zal over een drietal maanden moeten blijken, ais de kop van de nieuwe competitie er af is... van Xerxes gingen de jongens dingen lopen doen die ze nor maal gesproken nooit doen in het veld. Ik was blij dat het rust was, kon ik tenminste orde op zaken stellen." De eerste helft kende een dra matisch verloop voor PPSC. Eerst de snelle 1-0 via goaltje- sdief Ab van Marion en toen. vijf minuten voor rust de ge miste strafschop van routinier Dick Vos. „Dan ga je echt een beetje dood," orakelde een zichtbaar opgeluchte Dick Vos na afloop in de kleedkamer, tegelijkertijd nippend aan de inderhaast tevoorschijn geto verde champagne. Het leed was voor PPSC na hel missen van die strafschop nog niet over. Xerxes toonde zich aanvallend veel gevaarli jker en kreeg kans na kans. Het was de weer in genade ge nomen Frank Hoofdman die zelfs, via een lage schuiver, voor 2-0 zorgde. Toen echter deed PPSC er een schepje op. Scoorde direct de aansluitende treffer via Jan 't Hoen en nog geen twee minu ten later lag de gelijkmaker al in het net aghter invaller doel man Ben de Berg, hij verving na de rust Aad Boers, die twee jaar terug nog het doel voor PPSC verdedigde, maar nu bij Xerxes slechts af en toe mag opdraven in de hoofdmacht. Het leek wel of Ben de Berg medelijden had met zijn oud teamgenoten. Hij keepte onze ker en ging bij geen enkele goal vrijuit PPSC, dat nu het juiste ritme had hervonden, ging door en drong Xerxes ver op de eigen helft terug. Eerst had Jaap Husselman de partij kunnen Schiedam PPSC en De Zwerver hebben gisteravond overeen. stemming bereikt over de plaats waar zij hun kampioenswedstrijd afwerken. Beide vere nigingen 2ijn accoord gegaan met het terrein van RVVH in Ridder kerk. dat zaterdag 5 juni als decor fungeert voor deze ontknoping. Aan de Ridder kerkse Sportlaan wordt, mede met het oog op de dan behaaglijker tempera tuur, dan om 17.00 uur afgetrapt. Overigens had zich een flink aan tal verenigingen ge meld (Rijsoord, Xerxes, Zwart Wit '28, SHO en Heerjansdam) om beide ploegen tijdelijk onder dak te bieden. beslissen, maar vrij voor Ben de Berg faalde hij hopeloos Het was echter Eric van Har- melen. nog maar net 17 en pas enkele wedstrijden in de basts. die de Rotterdammers de defi nitieve doodsteek toediende. Solerend op de rechterflank liet hij iedereen, inclusief Ben de Berg, met een nonchalant rollertje kansloos: 2-3. Arnold Lobman glunderend „De jongens hebben dit jaar buiten verwachting gepre steerd. Ik ben niet alleen ve rantwoordelijk voor het suc ces. het hele team, de hele ve reniging heeft er aan meege werkt. Het is eeht een waan zinnige competitie geweest, Volgende week moeten xve er de kroon op kunnen zitten. Mochten we verliezen dan is er nog niets aan de hand. Ilct seizoen kan nu al niet mee ks- pot voor ons." door Donald Bax Roel Noordam (rechts) in een fel kopduel met een Ambachtse verdediger, De linker spits van Zwaluwen tekende voor de eerste treffer. Vlaardingen In een we dstrijd waarin niets meer op spel stond maakten VFC en Lenig en Snel er, ondanks de hitte, een aantrekkelijke we dstrijd van. Bij de rust keek VFC nog tegen een 1-2 achterstand aan, maar na de hervatting werd de stand ge lijk getrokken. Het waren Gerrie Zijlstra (tweemaal), Teun Korrtaat en Peter Jeup die de Vlaardingse productie voor hun rekening namen. VFC hoopt van de KNVB toestemming te krijgen, om de laatste wedstrijd van de competitie, tegen Sliedrechl, al op donderdag te mogen afwerken. Dit in verband met de vele vakantiegangers bij VFC. Vlaardingen Na Vlaar dingen, dat via stra fschoppen De Hollan- diaan aftroede, heeft ook Zwaluwen zich geplaatst voor de finale van het Vlaardings kampioen schap. In de halve ein dstrijd rekende de twee deklasser af met het één klasse lager genoteerde TSB: 2-0. De doelpunten van Zwaluwen kwamen op naam van Cees Vogel en Theo Juistenga. De fi nale wordt zaterdag ge speeld op het terrein van VFC aan de Vlaardingse Sportlaan, waar om 16.00 uur wordt afgetrapt. Vlaardingen De teleurstelling op de gezichten na de verlen ging sprak, bij iedereen die maar iets met Oranje Nassau te ma ken had, boekdelen. Een zeker lijkende overwinning en de daaraan gekoppelde promotie werd in het laatste kwartter weg gegeven en in de verlenging had NIO alle geluk van de wereld bij de eerste twee verre schoten: 9-12. Sjanie Bot opende de score in de vijfde minuut en inplaats van de verwachte 2-0 werd het gelijk: 1-1. In de tweede opstelling liet de aanval regelmatig kansen liggen. NIO kwam op 1-2 door een strafworp te benutten. Kees van der Kooij antwoordde door de eerste de beste bal na de uitworp erin te gooien: 2-2. Het Ji- 'ehte veldoverwic|d werd groter en Bram van Zelm kon na het missen van een strafworp toch voor 3-2 tekenen, even later ge volgd door een doelpunt van Anja Verheij: 4-2. NIO bleef kle- 'ven en maakte er weer 4-3 van. Sjanie Bol vergrootte de afstand weer tot twee punten: 5-3. Op slag van rust kon NIO toch weer *op 5-4 komen via een aanvechtbare strafworp. Na rust zakte het spelpeil tot Kees van der Kooij 6-4 aantekende en daarmee de wedstrijd leek te beslissen. Met nog ruim een kwartier te spelen schakelde Oranje Nassau over op rustig aan vallen met veel balbezit, daartoe ruimschoots in de gelegenheid gebracht door de op afstand verdedigende verdedigers van NIO. Twee veteranen namen hun plaats in de aanval en binnen zes minuten bewezen zij hun waarde voor NIO. Geroutineerd hiel pen 2ij NIO langszij: 6-6. De wissels van Maarten Goetsch bij de stand 6-5. Mieke Harlaar en Ton Sluimer erin en Anja Verheij er) Hans van Dijk eruit, hadden niet het beoogde effect. Door het te nonchalant omspringen met de kansen bij 6-4 gaf Oranje Nassau een bijna zeker lijkend en verdiend kampioenschap uit handen, Verrassing De verrassing kwam in de verlenging van Rotterdamse zijde. De twee eerste verre schoten raak: 6-8. Tot ontnuchtering bij Oran je Nassau, dat hierdoor een behoorlijke dreun te verwerken kreeg. Pas in het tweede kwartier kwam het iets terug door Kees van der Kooij: 7-8. Een uitgelokte strafworp maakte een eind aan alle iilussies, 7-1Ö. Het drama was compleet en geroutineerd maakte NIO het kar wei af: 7-12. Dat het uiteindelijk toch 9-12 werd door Leo van der Bie en Kees van der Kooij gaf eens temeer aan, dat Oranje Nassau tot de laatste seconde heeft geprobeerd het tij te keren, maar het lukte niet. van een slopende jaargang, die oefenmeester Cor Nieuwen- huizen waarschijnlijk een flink stukje van z'n wilde ha ren deed verliezen. De door een fikse spierscheuring achtervolgde Nieuwenhuizen, die na de triomf op ASWH te vergeefs probeerde Leen Pi jpers van een overgang naar Heerjansdam te weerhouden, nam andermaal volledig kapot plaats op de massagetafel en ging zich niet te buiten aan ge ruchtmakende uitspraken. Wèl deed hij de afspraak ge stand, dat hij donderdagavond, na de allerlaatste training van het seizoen, de afstand Vlaar- dingen-Zoetermeer volmaakt, zijnde de inzet van een wed denschap met de selectie als Zwaluwen tweedeklasser zou blijven. Opeenhoping Onderweg kan de besnorde sportinstructeur dan terugki jken op een zeer turbulent verlopen seizoen, dat Zwalu wen eigenlijk vanaf het paas weekeinde in Engelse stijl moest afwerken en dat een opeenhoping van wedstrijden (competitie, beker, Vlaardings kampioenschap) met zich bracht. Hoewel de positie op de ranglijst tot aan de laatste twee ontmoetingen penibel bleef, wilde werkelijk nie mand de weg van de minste weerstand kiezen. Hetgeen re sulteerde in klinkende over winningen op Be Fair en ASWH, een plaatsje in de za terdag te verspelen finale van het Vlaardings kampioenschap en een late, ongelukkige ui tschakeling voor de beker {vi jfde ronde, tegen Dubbeldam en pas na strafschoppen). Zwaluwen heeft zich dus keu rig van alle verplichtingen ge kweten, maar het neemt niet weg dat een ietwat wrange na smaak overheerst. Want het blijft onbegrijpelijk dat een ploeg, die tot aan het winterre- ces met heerlijk voetbal naar de koppositie doorstootte, na dien 20 ver wegzakte. Nieu wenhuizen en Zwaluwen kun nen 2tch over een klein wee kje in gepaste rust bezinnen op de dan definitief afgesloten cyclus van meer dan vijftig wedstrijden. Of aldus de rente kan worden geïncasseerd van het geïnvesteerde schoolgeld, m Wethouder Cees Bot ver richt de uiterst symbolische openingshandeling. Vlaardingen Het was sportwethouder Cees Bot, die met een glunderend gezicht de veel besproken tweede sporthal van Vlaardingen opende. Hij deed het met veel plezier, de man die zich hard heeft gemaakt voor de realisering van de hal. Het was een historische gebeurtenis aan de Floris de Vi jfdelaan, waar velen uit de Vlaardingse sportwereld zich hadden verzameld om getuige te zijn van de officiële openin gshandeling. De opening werd omgeven door een groot aantal Vlaar dingse binnensporters. IJsbrand van der Velden, wet houder van finacién, reikte op het bordes van het stadhuis in Vlaardingen de sleutel van de nieuwe hal uit aan een groep atleten van de Vlaardingse atletiekvereniging Fortuna. Deze brachten de sleutel via de Markt, Het Veerplein, Mar kgraaflaan,. De Billitonlaan naar de Floris de Vijfdelaan, waar Bot al klaar stond om de sleutel in ontvangst te nemen. Na de officiële openingshande ling was er een demonstratie jazz-gymnastiek van spor tschool Tino Hoogendijk. In de avonduren was de hal geopend voor de Vlaardingse bevolking die hcL fraaie stukje arehite- ktuur kon bezichtigen. Velen maakten van de mogelijkehid gebruik om aan tal van spelle tjes en wedstrijden mee te doen. De officiële opening was daar mee een feit. A/gelopen zijn de aktïviteiten echter nog lang niet. In de week van 23 tot 28 augustus komt de georgani- A seerde sport in actie. Een spe ciaal voor deze gelegenheid in gestelde commissie uit de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie (VRSR) heeft een programma gemaakt voor deze sportweek. De week wordt geopend op maandagavond 23 augustus met een groot zaal voetbaltoer nooi. Op de dinsdag komen d® 'overige veldsporters in actie met onder meer band- en kor fbalwedstrijden. De woensdag' avond is gereserveerd voor de sportieve recreatie en de don derdag zal worden gevuld door de atletiek. De vrijdagavond is dan weer voor de overige vel ds porton en de week wordt be sloten door de binnensporters die de gehele zaterdag de be schikking krijgen over de hal- Alle vormen van zaalsport zul len te zien zijn, waarbij ook de invalidensport niet wordt ver geten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 4