SPORT WATERWEG Leo van Hagen houdt Hermes DVS overeind SVV hoopt deze rond te komen week Dubbele cricketzege F ortuna speelt met mat Oud-Beij erland imr? 'Uit' beter voor Holy Schiedammers geloven het wel Hans Jonker volgt Bob Molendijk op ROEK5 1BB8S8&S&* SSSSSÏF'SÉ SS55S|fe#ïf Eerste vijf handtekeningen zijn binnen Nu al 8.000 gulden DHS mist kansen Excelsior'20 heeft maling aan reputaties Verlies Asvion Eerste nederlaag Schiedam j; Rotterdams Nieuwsblad g* dinsdag H RW 1 juni 1982 Schiedam Al had oefenmeester Jan van der Velden er nog zo op gehamerd, de motivatie ontbrak bij Hermes DVS vol komen in de wedstrijd tegen HOV. De wetenschap dat CVV aan één enkel puntje voldoende had om de titel te grijpen werkte zo demotiverend op de Schiedammers, dat zij het te gen het om lijfsbehoud vechtende HOV wel geloofden: 2-2. Vlaardingen Hoewel Oud-Be ij erland nog een theoreti sche kans op het kampioenschap had, was daar in de we dstrijd tegen For tuna Vlaardingen niets van te merken. In tegendeel, de wedstrijd werd voor de bezoekers niets meer dan een complete afgang. Ten eerste won Fortuna met de alleszeggende cijfers van 4-0- Ten tweede, en die smet woog eigenlijk nog zwaarder, werd Arie Troost uit het veld ge stuurd en liep Sjaak Kruythoff tegen een boeking op. „Het was alles bij elkaar voor ons een schandelijke verto- "ning", merkte Oud-Beijerland- trainer. Hans Kostense na afloop op. „We speelden zome- ravondvoetbal en dat je dan verliest is nog daar aan toe. Maar je moet de nederlaag na tuurlijk met afreageren op je tegenstanders". De boeking van Kruythoff was dan nog daar aan toe, ze ker bij een scheidsrechter als Schipluidenaar Huib Baak. Diezelfde» Baak had Fortuna- 'aanvoerder Peter Solleveld immers tegen Excelsior "20 al 'eens uit het veld gestuurd, waarop de lange Vlaardingse verdediger toch werd vrij ge sproken. Maar arbiter Baak had bij het uit het veld sturen van Troost, een paar minuten voor tijd, het gelijk volledig aan zijn zi jde. Troost immers diende For- tuna-voorstopper, én levens uitblinker bij de Vlaardingers, "Stanley Nooitmeer een rake I nklap toe. „Onbegrijpelijk", al- "dus Kostense, met een 4-0 [achterstand was alles toch al ^beslist". ;Hoe Üroef het met de instel ling van Oud-Beijerland was- [gesteld, had overigens Cees Orgers al laten zien. Bij een 2- ;0 achterstand miste de verde- j diger zelfs een strafschop, tl want Remi Leerdam ging op J nijd naar de goede hoek. De 2-0 ♦tvoorsprong van Fortuna was ■f 'bereikt door de aktiviteiten t'van Rudolfo Gardeslen. Een »[paar minuten voor de rust '.schoot hij bijkans van de «^achterlijn toch nog raak 1-0), >en binnen een minuut na de [thee prikte hij heel fraai >opnieuw langs doelman Jan [Barendregt: 2-0. '„Bevrijd van alle zorgen speel- [!den we een goede wedstrijd". »;aldus Fortuna-trainer Jan Po- ~lstema. „We hebben veel te- [ohniek in huis, en daarom l .hebben we op mijn aandrang [voor volgend seizoen ook be- -wust de Haagse afdeling aan- [gevraagd. Daarin zie ik voor -ons meer perspectief Poste- ma besteedde de voorlaatste competitiewedstrijd overigens ook om vier A-junioren in te zetten, Voor de rust Edwin Berveling en Jos Kersten, die in de tweede helft plaats maa kten voor Martin Hulspas en Ed Hartog. Toen Nooitmeer eenmaal de strafschop van Or gers had gestopt, liep Fortuna verder weg. Eerst door Ron Berveling, die een voorzet op maat van Gardeslen maar voor het inknikken had: 3-0. En een paar minuten voor tijd voor een handsbal, waardoor de bal terecht op de stip kwam. Ditmaal niet hoog maar wel erg hard knalde Ron Berveling raak: 4-0. Een deling waar HOV het meest tevreden mee was. Im mers, het zag UVS. ook nog in degradatiegevaar, met 3-1 van CVV verliezen. Hermes DVS was in de moordende zon am per vooruit te branden, had weliswaar vooral in de eerst helft een groot veidoverwieht, maar kreeg de eerste reeële scoringskans pas één minuut voor de rust toen Leo van Ha gen een voorzet op maat van Rob van der Tuyn keihard op de lat kopte. Jan van der Velden, de Schie- damse oefenmeester die aan zijn eerste jaar bij Hermes DVS bezig is, kon in de rust praten wat hij wilde, ook in de tweede helft waren de Schie dammers niet vooruit te bran den: „Je kunt praten als bru gman, maar als het niet loop door Chris Woerts dat kun je er niets aan veran deren. Je zag het vandaag ook weer, het laatste kwartier ging het weeer wel." Al snel werd het in de tweede helft 0-1 via een goal van Arie Bakker, die van nog geen twee meter Bob Molendijk kansloos liet: 0-1, Het duurde tot een kwartier voor het einde eer Hermes DVS iets positiefs liet zien. Tweemaal een weergalo ze actie van Leo van Hagen le verde evenzovele doelpunten op: 2-1. Wie dacht dat Hermes* DVS er toen was kwam bedro gen uit. De Rotterdamse on verzettelijkheid van HOV kwam toen boven drijven en het was wederom Arie Bak ker, die in de zevende minuut van de extra speeltijd alsnog voor de gelijkmaker zorgde: 2- 2. De balans opmakend van één jaar Hermes DVS, kon Jan van der Velden niet anders concluderen dat Hermes DVS een goed seizoen heeft door gemaakt: „Normaal geproken ben je met 35 punten kam pioen. Jammer dat CVV net iets constanter heeft gespeeld dan ons. Anders waren wij het geworden. Toch kan ik niet ontevreden zijn. Wij hebben, waar we ook kwamen overal positief aanvallend voetbal ge speeld. Geen wedstrijd uitge zonderd. Jammer dat we niet zo veel hebben kunnen scoren. Dat is ons enige euvel. Laten het te vaak afhangen van het laatste kwartier. Heeft ons toch een aantal punten ge kost." Volgend jaar krijgt Hermes DVS opnieuw de kans om een greep te doen naar de titel: „Natuurlijk, we gaan rustig door," weet Jan van der Vel den nu al te vertellen. „Het is allemaal erg positief geweest dit jaar, laten we hopen dat het volgend jaar net zo goed gaat." Schiedam Hans Jonker zal volgend jaar het doel verdedigen van Hermes DVS. Eerste doelman Bob Molendijk moet noodge dwongen een punt achter zijn loopbaan zetten in verband met een uiterst vervelende knieblessure. Trainer Jan van der Vel den is er stellig van over tuigd dat Jonker een waardige opvolger is van Molendijk: „Tegen DCV heeft Hans een voorbeeldi ge wedstrijd gekeept. Na tuurlijk is het jammer dat Molendijk moet stoppen. Het is misschien wel de beste doelman van de eer ste klasse." Zelf treurt Molendijk ook over zijn noodgedwongen afscheid. De speler, die voor de wedstrijd tegen HOV in de bloemen werd gezet door de supporter svereniging, met spijt in zijn stem: „Ik had graag doorgegaan, maar het is beter om nu te stoppen. Als ik door ga heb je de kans dat ik over een paar jaar een stijve knie krijg en daar schiet natuurlijk niemand iets mee op." Jan van der Velden krijgt volgend jaar dezelfde sele ctie onder zijn hoede. Hij ziet alleen Rob van Voo- ren wegvallen. Dc vleu gelspits speelt volgend jaar voor Excelsior '20. Nieuwe spelers kan Van der vel den, op wat jeugdspelers en Cock dc Zwart, die komt van SVV 2, na vol gend seizoen niet begroe ten. Leo van Hagen teistert met een kopbal de HOV-lat. Later Schiedamse produktie tekenen. aanvallende libero voor de volledige EN fhWKBïfire* XM&Vi B iff li Rudolfo Gardeslen scoort zijn tweede doelpunt en brengt Fortuna tegen Oud- Beijerland op een 2-0 voorsprong. Schiedam - Hermes DVS beleefde een uitermate goed cricke- tweekeinde door zowel zondag in de uitwedstrijd tegen VUC als gisteren In de thuiswedstrijd tegen HCC 2 te win nen, waarmee de Schiedammers zich na vier wedstrijdda gen met drie overwinningen als gevaarlijke outsider on tpoppen. Met name in de wedstrijd te gen VUC kwam Hermes DVS tot erg sterk fielden. Na een verloren toss wei d in hei veld begonnen, hetgeen na 55 overs en het vallen van alle wickets een VUC-totaal van 108 runs opleverde. Rob ter Braak (3 wickets voor 18 runs) en Jac ques Geeratz (3 wickets voor 19 runs) waren daarbij de ge vaarlijkste bowlers. Met name door John Verwey met 37 runs werd het VUC-totaal (ten koste van 5 wickets) snel inge lopen. Jacques Geeratz werd aan bat uitgegeven wegens legg before wicket, toen de bal op zijn voet werd gegooid. Tot overmaat van ramp bleek 's avonds, dat zijn teen was ge broken, zodat hij gisteren de wedstrijd tegen het op papier erg sterk geachte HCC 2 moest missen. Tegen HCC 2 begon Hermes DVS in het veld. wat echter minder soepel veriïep dan in de voorgaande zodat ge luncht moest worden bij een weinig hoopgevende stand van 92 HCC- runs voor 2 wickets. Op het bowlen van John Be yer, die 4 wickets nam voor 29 runs, kwam er een kentering in hel veldspel, hetgeen resul teerde in een HCC-totaal van 146 runs (all out). De Nieuw- Zeelandse Hermes DVS-coaeh Garry Langridge deed einde lijk van zich spreken met een met name in de beginfase soe pel gescoorde 60 runs. Een vang betekende het einde van zijn met 'viertjes* gesierde bat ten. International Henny van Wijk en Jan Bart Vollebregt moesten binnen enige overs eveneens het veld verlaten, waardoor het er op een stand van 105 voor 6 wickets opeens minder rooskleurig uitzag. Ca ptain John Beyer en de jeugdi ge Dick Klokgieters voorkwa men echter de totale ineenval van de Schiedammers. Dick Klokgieters vocht met riskan te maar harde slagen naar een totaal van 18 runs, terwijl ca ptain John Beyer alle rust be warend met 'eentjes' en 'twee tjes' zijn totaal opschroefde. Een 'viertje' had John Beyer (23 runs} bewaard voor de laa tste klap, die het Hermes DVS op het winnende totaal van 149 runs voor 6 wickets bracht. Schiedam John Marrevee. Ruud van Dijk en Harry Meijboom hebben dit weekeinde als eersten hun contract bij SVV met een jaar verlengd. Voorts ondertekenden de jeugdige, talentvolle amateurs Rob Koevermans en Michael van Alphen een éénjari ge verbintenis. Het bestuur van de Schiedamse eerste divisieclub verwacht dat het merendeel van de overige spelers nog deze week aecoord gaat met een nieuwe overeenkomst. John Bos, die officieel niet op de lijst van vijftien contra ctspelers drukt,- en Aad van der Vlïst tekenen hoogstwaar schijnlijk vanavond. Henk Sa- lari. Jan Könemann en Ferry Meerhof hebben hun aanbie- ding ter inzage mee naar huis genomen. Ook van hen wordt verwacht dat zij vanavond of woensdagavond een positief geluid lalen horen. Anders ligt de situatie rond Rob Kiebert, die als enige een individueel contract heeft met .een andere (Quick) schoenen firma dan de vereniging SVV (Patrick). De hoogblonde vleu- gelverdediger wil eerst van 2ijn huidige, persoonlijke spon- .sor weten hoe het volgend sei zoen gaat, omdat hij uiteraard niet meedeeelt tn de facilitei ten die de begunstiger van SVV heeft geschapen. Richard Dercks heeft het be stuur van SVV laten weten, dat hij eerst het verloop van de naeompetitiex wil afwa chten. Zoals bekend overweegt Excelsior's nieuwe oefenmee- door Donald Bax ster Rob Jacobs de grillige vleugelaanvaller mee te ne men naar Woudestein. Hoewel Excelsior officieel nog geen contact heeft opgenomen met SVV, is het bedrag dat Dercks moet opbrengen, conform de normen, vastgesteld op 126.000 gulden. Weigeren Bas van Noortwijk, die ander halve week geleden als eerste werd ontboden, en Ger van de Heide, onlangs door de suppor tersvereniging tot speler van het jaar uitgeroepen, zijn de enigen die een krachtig 'neen' hebben uitgeroepen en inder daad weigeren te tekenen. Wat Van Noortwijk betreft hij wil enkele in zijn voordeel sprekende clausules in het contract zien opgenomen kan het nog een langdurige kwestie worden. Naar verluidt is SVV tevens in onderhandeling met een nieu we aanvaller, van wie de naam vooralsnog angstvallig geheim wordt gehouden. De mogelijkheid is aanwezig dat ook over de komst van deze externe versterking, die vooral door nieuwe trainer Nol de Ruiter zal worden begeerd, nog vanavond of morgen avond definitief wordt beslist. Beeld uit Hermes DVS-HCC 2. Schiedam Hel jaarli jkse Schiedamse horeca- voetbaltoernooi. waarvan de opbrengst ten goede komt aan de Stichting Lentefeest, is eerste pin ksterdag gewonnen door café Centrum-West, dat in de finale De Zon ver sloeg, Na de reglementai re speeltijd was de stand 0-0, waarna Cent rum- West de strafschoppen beter benutte. Het door ongeveer twee- du izend toeschouwers be zochte toernooi, dat tra ditiegetrouw plaatshad op het terrein van SVV, leverde een voorlopig ba tig saldo van 8.000 gul den op. Te verwachten is dat na afrekening van de andere aktiviteiten (o.m. rad van avontuur) de opbrengst van vorig jaar (13.000 gulden) wordt overtroffen. Rotterdam DHS is er niet in geslaagd om met winst terug te kotnen van Spartaan '20. De Schiedammers hadden gedu- rende de gehele wedstrijd wel een erg groot veidoverwieht, maar met het benutten van de kansen hadden de spelers te veel moeite. AI voor de rust was de eindstand bereikt. Eerst kegelde de linksbuiten van Spartaan '20 de bal kei- j hard achter doelman Jos Spar- la en op slag van rust liet de DHS-doelman de bal knullig door de vingers glippen. Na de j hervatting kwam DHS nog sterk terug. Kreeg vele kan- sen. maar spits Joop Molendijk miste enkele malen de juiste richting. Schiedam - Het cricket-elftal van Excelsior'20 heeft voor een geweldige sensatie gezorgd door op Thurlede landskampi oen VRA. een elftal dat nota bene bol staat van internatio nals. kansloos van de mat te gooien. Regerend landskampi oen VRA kwam niet verder dan 89 runs, welk totaal door de Schiedammers voor slechts drie wickets werd gepasseerd. De uitwedstrijd tegen de Ko ninklijke UD kon gisteren niet in winst worden omgezet. In de wedstrijd tegen VRA had bowler Hans Gouka een waarlijke d rooms tart door al in de eerste over 2 wickets te nemen voor slechts twee runs. Daaronder bevond zich het wicket van international We sterink. In het vervolg van de wedstrijd hield VRA met name problemen met de moei lijk bespeelbare ballen van Rob ter Leede. Een gemiddel de van 4 wickets voor 12 runs was het resultaat. Coach Ru pert Gomez eiste als bowler het wicket voor zich op van de Zuid-Afrikaan Peter Swart Via legg before wicket werd Swart naar de kant gestuurd. Excelsior'20 begon aan bat met het openingspaar Edwin van der Hoeven en René Schewe. Als nummer drie scoorde Henk Kornet een snelle 16 runs. waarna Wim Schewe en Rupert Gomez (36 runs) de winst binnenhaalden. Tegen UD ging het gisteren minder soepel. Een totaal van 154 voor 9 bleek niet voldoen de en werd door UD voor slechts 4 wickets voorbijge streefd. Schiedam - Het cricketteam,' van Asvion is er tegen VOC 4 niet in geslaagd lot winst te' komen, hetgeen mede te wi jten was aan het matige Schie- damse fielden. VOC begon aan< bat en kon. na een wankele i start van 13 runs voor 4 wi ckets. gemakkelijk een totaal' van 222 runs all out opbou-! wen. Alleen bowler Paul; Grounds kwam met 6 wickets; voor 79 runs aan een redelijk! gemiddelde. 24 byes getuigden van het matige veldwerk van - Asvion. De gebroeders Mark en Ro-- nald Jacobs openden aan bal.; Beiden brachten 13 runs in de seoreboeken. Pieter Jan Hui-, skes met 17 runs en Roy House1 met 23 runs (not out) konden vervolgens niet voorkomen.' dat Asvion met 130 runs all' out de kleedkamer kon opzoe ken. Vlaardingen De honkballers van Holy werkten het pinkster-; weekeinde de dubbel af tegen Jeka. De Vlaardingers kwamen in! i eigen omgeving niet verder dan een 4-8 nederlaag. In de uitwe- dstrijd ging het beter en toen ook werd Jeka met 4-6 verslagen.- Schiedam haalde eerst in tegen Bleu Birds. Die wedstrijd ging met 2-4 verloren, hetgeen de eerste verliespartij betekende voor! de Schiedammers. Tegen Laakkwartier ging het beter en werd met '2-10 gewonnen. MSV '7i werd weggeslagen door The Bra-- ves: 3-15. 1 Holy-Jeka 4-8 (za) De Vlaar dingers hadden de pech dat werper Jan Lugthart niet op dreef was. In de derde innings viel direct al de beslissing toen Lugthart eerst twee honksla- gen en toen twee home-runs tegen kreeg. Het leverde Jeka in totaal zeven punten op. Jan Lugthart werd toen op de plaat vervangen door Gerrit Droog, die maar één punt toe stond. Aanvallend kon Vlaar dingen Holy echter geen vuist meer maken en het verloor dan ook: 4-8. Jeka-Holy 4-6 Mei Ab Bruine- kool op de plaat ging het weer een stuk beter met Holy. Na een 0-1 voorsprong in de eer ste innings, werd in de vierde innings het definitieve gat ge slagen. Holy liep toen uit naar 0-4. Aan slag was vooral Ri- gnald Mari sterk op dreef. Hij sloeg ondermeer een home run, waarmee hij twee treffers noteerde, want hij bracht di rect Ab Bruinekool binnen. Het einde van de partij kwam I uiteindelijk bij een 4-6 stand. Schiedam-Blue Birds 2-4 (do) Het optreden van Schie-j dam tegen Bleu Birds was niet; best. De gasten brachten. N Schiedam dan ook de eerste; seizoennederlaag toe: 2-4. Twee home-runs in de vierde innings bracht Schiedam op de knieën. In het verdere verloop" van de wedstrijd kon Schie dam aan slag geen vuist meer maken en verloor kansloos. Fred Reymer kwam tot de volgende werpeijfers: 11-0-9 en het veld maakte vier fou ten. Laakkwartier-Schiedam 2-10 Een probleemloze overwin ning voor de Schiedammers. Gerard de Graaff was weer ui-;; tstekend op dreef. Hij sloeg een fraaie home-run. Niet één moment is Schiedam in gevaar geweest. Rustig spelend kon den de gasten de wedstrijd dah ook uitspelen. Werper Fred Reymer kwam tot de volgende cijfers: 6-2-5. terwijl het veld één fout maakte.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 5