:J PA PAO m "OSMAN FRERE jac.de groot DAGTOCHTEN Met ons kunt uak kanten uit Graansector blijft staken Dordrecht geen groeistad Huurcommissie niet meer gratis 99.00 199.00 280.00 280.00 RET-informatiebus Igaat de wijk in Vrouw door drie mannen verkracht Twaalf maanden voor doodschieten vriend Rotterdamse (lijsttrekker raor de krijgsraad CPN wil samen met PvdA, PSP en PPR in links college M De Lange Haven nriMi Inlichtingen, omtrent adverteren In deze rubriek. Tel. 3403S3. 'i Oud Hollandsch Koffie- en Eethuis LAUBERGE ET LE BISTRÖT haute cuisine in eharmante franse stijl LUNCH DINER Officier vordert verbeurd verklaring van zendschip reisbuio Goeiereis \J ^reisbureau J* Billitonloan 10 Vlaardingen 010-348677* Winkelen in DUsseldorf 30.00 Floriade Amsterdam 25.00 Overijssel-Holterberg iO.UU Zeeuwse eilandentocht 35.00 Sterrenparade in Brabant 66.50 Noord-Holland - Volendam - Amsterdam 35.00 Alkmaar met bezoek aan de kaasmarkt 26.00 Botervaart 413.00 Prachtige Brabant tocht 34.00 Verzorgde 4 provinciëntocht 50.00 Giethoorn 51.50 Nederland - waterland 40.00 Utrecht en het Gooi 40.00 Verzorgde teken reis 59.50 Namen en Dinant 58.50 Montferland 59.50 Retour Oostenrijk Kitzbuhel Italië - Rimini Spanje -CostaBrava Frankrijk -Coted'Azur Rottendams Nieuwsblad woensdag 2 (urn 1392 RW Massagoed weer aan het werk pèn Haag De gemeente Dordrecht krijgt niet je status van 'groeistad' en dus niet de daarbij be lerende rijkssubsidies. Oud-minister Van Dam Volkshuisvesting en ruimtelijke ordening) heeft |it vlak voor zijn vertrek besloten, zo deelde het lepartement gisteren mee. rijf jaar geleden is Dordrecht voor het eerst door Igt ministerie als mogelijke groeikern aangeduid. Volgens minister Van Dam kan de stedelijke ont wikkeling van Dordrecht echter 'ook heel goed plaatsvinden zonder dat de stad als groeikern vördt aangewezen'. In Zuid-Holland zijn Zoetermeer, Spijkenïsse en Tapelle aan den IJssel de enige 'groeisteden'. Vervolg van de voorpagina In de massagoedsector werd zowel voor Frans Swarttouw als voor EMO werd afzonderlijk ge stemd- Het aantal voorstemmers bij Swarttouw was 212 en het aantal tegenstemmers 174. Bij de EMO waren die cijfers resp. 62 en 57. Na de be kendmaking van de uitslag zei Ger Ros als voorzitter van de bedrijfsgroep havens van de Vervoersbond FNV: „Wij adviseren jullie mor genochtend om halfacht weer aan het werk te eaan". Het merendeel van de aanwezige FN V-leden bij Swartttouw en EMO toonde met de stem ming aan nog steeds ontevreden te zijn over het werkgeversbod, dat kort vóór het weekeinde iets was bijgesteld. Het hield in dat de vakbond en de havenwerkgeversorganisatïe SVZ over eengekomen waren om de studie over nieuwe werkroosters pas in 1983 te houden en niet dit jaar. Voor dit jaar bleven wèl de twee geboden extra roostervrije dagen gelden. Directeur P.J.van d^r Vorm van de GEM over het feit dat zijn bedrijf doorstaakt: „Wij hebben een klap tussen de ogen gehad. Onbegrijpelijk dat het bod is afgewezen. Wij vinden het nog steeds zeer redelijk". Van der Vorm gaat er vanuit dat de cao die bij Europoort Silo is afge sloten (zes vrije dagen extra) heeft meegespeeld bij het besluit van de werknemers: „Dat heeft ons zeker geen goed gedaan". De GEM lijdt elke dag een omzetverlies van ruim 600.000 gul den; de staking daar duurt nu drie weken. Volgens ir.J.Sjouke, directeur van Frans Swart touw, is het personeel vanochtend begonnen met de lossing van vier kleinere schepen, die sinds het begin van de staking (4 mei) bij het bedrijf hebben gelegen. Sjouke: „De uitslag van de stemming geeft aan dat we met ons laatste cao-bod verschrikkelijk gelijk hebben gehad". Hij sluit niet uit dat er de komende tijd enige nazorg zal zijn om de gestoorde relatie tussen werkgever en werknemers te herstellen. Frans Swarttouw heeft tijdens de staking twee mil joen ton erts minder overgeslagen en een om zetverlies geleden van ongeveer tien miljoen gulden. De EMO-directie is zeer verheugd dat er weer wordt gewerkt. Buiten de Nieuwe Waterweg liggen zes schepen op lossing bij dit bedrijf te wachten; een ervan al sinds 5 mei. In de loop van de dag zouden ze vanwege hun grootte kan dat alleen bij hoogwater binnenkomen. Directeur G.Zeebregts van de havenwerkge versorganisatie övl neeit gelegd aai net oe- srnit om óoor te staken in de graansector gêèn verandering van het werkgeversstandpunt tot gevoig zaï neooen. De werKgevers zijn volgens hem ook niet van plan om zonder meer op nieuw aan de onderhandelingstafel te gaan zit ten. „Elke uitnodiging van de Vervoersbond om te praten, zal zeer sceptisch worden beke ken", aldus Zeebregts, Voorzitter mr.M.van den Bos van de Kamer van Koophandel heeft gisteren tijdens de alge mene ledenvergadering zijn bezorgdheid uitge sproken over de gevolgen van de stakingsacties in de haven. Het is hem bekend dat de functio narissen van de Westduitse staalindustruie die verantwoordelijk zijn voor de ongestoorde aan voer van miljoenen tonnen ijzererts van over zee, zich nu ernstig afvragen of zij geen kapita le beoordeloingsfout hebben gemaakt toen zij de aanvvoer van verreweg net grootste deel concentreerden op Rotterdam. „Risicospreiding is daar nu een veel gehoorde term en ik ben er vast van overtuigd dat Rotterdam een deel van deze, door de slechte wereldconjunctuur toch reeds ingekrompen vervoersstroom, blijvend verliest", aldus Van den Bos. Als er enige jaren rust in het uitzicht kan worden gesteld, dan kan dit volgens hem misschien nog meevallen. SVZ-directeur G.Zeebregts 1 j Rotterdam De RET-informatiebus gaat f binnenkort de stad in om bewoners te vertellen over reistijden en vervoersmogelijkheden. Ook 1 kunnen Rotterdammers met alle vragen over de RET bij de Info-bus terecht. De omgebouwde autobus is hiervoor ingrijpend verbouwd en aan de buitenzijde voorzien van een J bonte beschildering. In de bus is een informatiebalie aangebracht en een publieksruimte waarin onder meer dia- en videopresentaties kunnen worden vertoond. De Info- t bus zal bij verschillende evenementen worden ingezet. Zo zal de komende tijd de bus veel te zien zijn Ij-in de deelgemeente Prins Alexander in verband met de komst van de metro/sneltram in dit gebied in mei 1983. In de week van 7 tot en met 11 juni wordt in de wijk 1 Ommoord een contaetweek politie - burgerij gehouden, waarbij ook de RET sterk is betrokken. Rotterdam De Huurcommissie in Rotterdam zal in de nabije toekomst geen gratis adviezen meer uitgeven. Voor het aanvragen van uit spraken van deze commissie wil het ministerie voor volkshuisvesting en ruimtelijke ordening een bedrag in rekening brengen bij de huur ders. Met uitzondering van minder vaak voor komende uitspraken omtrent de hoogte van servicekosten of berekeningen van de huur na woningverbetering, zijn de diensten van de Huurcommissie altijd kosteloos geweest. De opgestapte minister drs. M.P.A. van Dam en de minister voor justitie dr. J. de Ruiter hebben het doorberekenen van 'Huurcommissie-kosten* voorgesteld in een wetsontwerp tot wijziging van de Huurprijzenwet Woonruimte en de Wet op de Huurcommissies, Vorige week werd het wetsontwerp bij de Tweede Kamer ingediend. Het voorstel houdt in, dat huurders, die in een huis wonen, waarvan zij de huur te hoog vin den, alleen een uitspraak over de redelijkheid van die huur kunnen krijgen als zij daarvoor een bepaald bedrag aan de Huurcommissie wil len betalen. Hoe hoog de kosten zullen zijn, moet nog nader worden vastgesteld. (Voor de uitspraken over servicekosten en huur na woningverbetering moet de aanvrager momenteel een tientje beta len). In het wetsontwerp van Van Dam en De Ruiter staat voorts, dat huurders van woningen of ka mers de mogelijkheid zullen krijgen binnen drie maanden na ingang van de huur aan de huurcommissie uitspraak te vragen over de re delijkheid van de overeengekomen huurprijs. De termijn van drie maanden is korter dan de huidige, gemiddelde behandelingstijd van za ken door de Huurcommissie. De Raad voor de Volkshuisvesting en de Raad van State zijn reeds akkoord gegaan met de voorstellen van de twee bewindslieden. Rotterdam Drie onbekende mannen hebben in het Kra- lingse Bos een 20-jarige vrouw verkracht, die zij op het Pro veniersplein in een auto had den getrokken. De drie had den haar naar de weg ge vraagd. Plotseling werd ze aan haar haren de wagen inge trokken. Het signalement van twee daders is: ongeveer 25 a 30 jaar oud, 1.80 meter lang, fors postuur en een spijker broek. Een van de twee droeg een t-shirt met als opdruk New York. De andere man is circa 18 jaar oud en 1.60 meter lang. Hij droeg eveneens een spijkerbroek. Mensen die in lichtingen kunnen verschaffen over deze zaak worden ver zocht contact op te nemen met de zedenpolitie, telefoonnr. 143144, tst. 3624. Rotterdam De Rotterdam se rechtbank heeft gisteren een 23-jarige vrouw uit Rot terdam veroordeeld tot twaalf maanden cel, waar van acht voorwaardelijk, omdat zij op 23 februari van dit jaar haar 35-jarige vriend doodschoot. Tegen haar was drie jaar geëist. De vrouw was volgens aller lei getuigen jarenlang geter roriseerd door haar vriend. Hij misnandeide regelma tig de twee jonge kinderen van de verdachte alsmede de twee andere vrouwen, die bij hen inwoonden. Zijn vrien din, die door hem gedwon gen werd te prostitueren, kreeg bijna dagelijks slaag. De drie vrouwen mochten de woning niet verlaten. (Jok1 schoot het slachtoffer eens." rakelings met een pistool; langs het hoofd van het' slachtoffer en gooide hij met; messen naar haar. Uit angst» voor haar kinderen durfde' de vrouw, die vaak aan zelf-; moordpogingen dacht, niet te' vluchten. Op 23 februari wilde de man*1 na een avondje stappen ge,-' slachtsgemeenschap met del verdachte, die vreesde op'-- nieuw te worden mishan-' deld. Toen zij de lade van' een nachtkastje opende, zag- zij het vuurwapen van de! man liggen. In een opwelling; schoot zij hem eenmaal in! het hoofd en tweemaal in dei borst. Hij was onmiddellijk- dood. botterdam Lijsttrekker Viert Omta van de partij Geen mens, geen cent voor et leger', die in Rotterdam ■ar) de gemeenteraadsverkie- lingen meedoet, staat vandaag BlsJ 'totaalweigeraar' terecht voor de militaire krijgsraad in Arnhem. Omta, die niet alleen militaire dienst maar ook vervangende dienstplicht weigert, zit sinds maart in de Amsterdamse Bijl merbajes. De door hem aange vraagde strafonderbreking om verkiezingsbijeenkomsten te bezoeken is geweigerd. Ook mag hij de pers niet te woord staan. Een andere gede tineerde totaalweigeraar heeft hiervoor wel toestemming ge kregen. Omta's partij zal hem ondanks een eventuele veroor deling tot 18 maanden hechte nis, niet van de kandidatenlijst afvoeren. Rotterdam De CPN district Rotterdam wil samen met PvdA, PSP en PPR een links meerderheidscollege vormen. De CPN staat positief tegen over signalen uit de PvdA, dat deze partij eerst met de „klein links" wil praten over college vorming, voordat de PvdA zich tot CDA en VVD wendt De CPN noemt vijf belangrij ke uitgangspunten bij de on derhandelingen over de colle gevorming. Het zijn afschaffen van de deelgemeentes, geen verhoging van de Rotterdamse tarieven, geen ontslagen bij de gemeente, geen bezuinigingen op voorzieningen en een krachtige opstelling van de ge meente tegen bezuinigingen uit Den Haag- SPECIALITEITEN RESTAURANT IND./CHIN. EETHUISJE III Pl Anders dan anderen Een gezellig, sfeervol ingericht eethuisje, met een keur aan specialiteiten voor zo wel de zakenman, de familie, de re creant. als het partijtje of zomaar ie mand, Voor sen snails lunch of een uitgebreid diner: Pablo weet wat lekker is. Maandags gesloten (behalve feestdagen) VOORSTRAAT 87-89, BRIELLE TEL. 01810-2960. Tevens beschikken wij over sfeervol ingerichte zalen voor het verzorgen van al uw diners en party's Reserveren mogelijk Heden div. asperge-speclaiïteiten Geopend vanaf 11.30 uur - zaterdags %'anaf 17.00 uur zondags/maandags gesloten SCHIEDAM - LANGE HAVEN 99 TEL. (010 >-732033-732369 VAKANTIESLTJITING van 11/7 t/m 9/8 dan anderen Na het winkelen een kopfe koffie met koek. Ook een uitstekende gelegenheid voor uw zakenlunch, lunch en diverse pannekoeken. Er is gelegenheid voor recepties en partijen. Hoogstraat 169 - Vlaardingen - Telefoon 356372 S KORTE DAM 8-10 - SCHIEDAM TEL 010-264096 Rotterdam De officier van justitie, mr. C. Lo Sin Sjoe, heeft gisteren bij de Rotterdamse rechtbank verbeurdverklaring geëist van de kotter 'Morgen ster'. Het schip, eigendom van een 30-jarige Rotter damse zanger, werd vorig jaar mei in Maassluis aan de ketting gelegd omdat het, volgens de officier van justitie, klaar was om vanuit zee radio-uitzen dingen te verzorgen. De Rotterdammer had het schip voor 35.000 gulden gekocht maar vertelde an dere plannen te hebben gehad met het schip. Vol gens zijn zeggen zou het gebruikt worden als va rend theater. Iets wat de officier gezien de inrich ting niet geloofde. Want ambtenaren van de ra diocontroledienst van de PTT troffen een extra gene rator, mast en anker aan en enkele geluiddichte ruimten in het vooronder. Blijkens de in beslag genomen'zeekaar ten zou het schip positie moeten kiezen op de plaats waar het vroegere zendschip van Radio Delmare heeft ge legen. De officier erkende wel dat er aan boord van de 'Mor genster' geen zendappara tuur was aangetroffen maar zei tevens dat het heel een voudig was dat later met rubber bootjes aan boord te brengen ais het schip buiten de territoriale wateren zou liggen. Volgens de raadsman van verdachte ging het hier om een proefproces, waarbij het openbaar ministerie de reik wijdte van de anti-piraten- wet wil testen. Volgens hem komt, als de rechtbank de eis van de officier terecht vindt, ieder schip met een extra mast of generator in aanmer king voor inbeslagname. Uitspraak over veertien da gen. Zaterdag Sjuni Zondag Sjuni Woensd Sjuni Vrijdag 11 juni zaterdag 12 juni zondag 13 juni maandag 14 juni dinsdag 15 juni Enz. enz. Dit is nog maar een greep uit ome vele mogelijkheden. Wilt u meer informatie? Bel rign even, wij sturen u ons volledige programma graag toe. Laat uw auto deze zomer ééns thuis en laat u rijden per luxe tou- /ingcar. vanaf p.p. vanaf p.p. vanaf p.p. vanaf p.p. Al deze reizen worden uitgevoerd met luxe touringcars voorzien - van luchtkoeling, bar, toilet etc. etc.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 4