Trechter gaat zich bezinnen Taverne wil geld halen bij andere wethouders Albert Heijn kan reclameborden laten hangen Aferfrissend:. 4 Noordegraaf: vijf wethouders tegen salaris van vier even d V uit en naar deWiddeneilanden! ü^- VlAAüDINfiS 0AGBIA1 SCillEDAMSGHE COURSNI NIEUWE WATERWEG COURANTS trans Om uit de misère te komen: Financiële problemen nop; niet opgelost Zelf minder bezuinigd dan moest: Ambtswoning burgemeester verkocht Vrouw breekt heide benen Gemeente mag grootwinkelbedrijf geen reclamebureau opdringen Hond jankt tot politie komt Bijna botsing op Nieuwe Waterweg Stookolie in Vulcaanhaven DINSDAG JUNI Schiedam Bestuur en beroepskrachten van het Schïedamsc werk lozen project Trechter trekken zich vrijdagmiddag terug voor een soort bezinningsbijeenkomst. In gebouw De Ark in Groenoord, dus ver weg van de dagelijkse beslommeringen in de mformatiewinkel aan de Brocrsvest en de ontmoetingsruimte aan de Gversehiesestraat, gaat men kijken langs welke weg men het meest direct met de recente conflicten kan afrekenen. Dn. problemen lagen in de on derlinge personele sfeer, waar .het bestuur min of meer bui ten stond. Bestuurslid Joop van Broekhoven, jcugdconsu- Jeni bij de gemeente Schie dam, gaf gisteren toe dat er '„intern wel wat botsingen" waren. Volgens hem komt dat bij dit soort instellingen wel vaker voor. „Maar qua sfeer .hebben wij als bestuur weinig narigheid ondervonden." voegt Van Broekhoven eraan tóe. Hij beaamt dat de Trech ter in een dal verkeerde, maar zegt dat er momenteel volle bereidheid bestaat om de schouders eronder te zetten. Van Broekhoven ontkent dat er een zwijgplicht bestaat: „Wij leven toch in Nederland? Daar mag je zeggen wat je wilt. Wel is er eens door het bestuur opgemerkt: met nega tieve geluiden dien je het pro ject niet." Andere betrokke nen houden echter na het ver nemen hiervan vol, dal er bij de Trechter een keihard spreekverbod bestaat. Met medebestuurder Leo Her wig. die dal al eerder tegen over onze krant verklaarde, is hij het eens dat de Trechter na zes jaar bestaan te hebben nu eens moet gaan kijken naai- nieuwe mogelijkheden. Des tijds was de Trechter een der eerste werk I ozen p rojec ten in Nederland, maar volgens Her wig begint het nu op een ver ouderde instelling te lijken. De doelgroep zou veel te weinig bereikt worden. Van een 'bezinningsronde' wil Van Broekhoven liever niet spreken: „Hel gaat vrijdag ge woon om een beetje lange ver gadering. iets uitgebreider dan anders, om aan de beleidsont wikkeling voldoende aandacht te kunnen schenken." Schiedam „Ik kan niet in andere portefeuilles schrap pen. De raad wel." Met die woorden gaf CDA-wethouder Riet Taverne gistpravond aan. dat zij vindt dat de drie PvdA-wethouders extra moe ten bezuinigen. Zelf is Taver ne bij .lange na niet toegeko men gn* het bedrag van 1.55 miljoen dat zij voor 1983 had moeten bezuinigen. Zij komt tot hooguit 891.000 gulden en .dan gaat dat volgens haar a! gepaard met bezuinigings voorstellen. die haar zelf „zeer onsympathiek" overko men. Taverne noemt haar porte feuille (sociale zaken, volks gezondheid en personeelsza ken) te moeilijk om daar gro te bedragen te vinden, vooral omdat de hele uitkenngspro- blematick ermee verwikkeld is. ..Ik zou niet weten waar ik het geld vandaan moest ha len," verklaarde zij gister- avond tegenover de commis sie voor sociale zaken. PvdA-raadslid Jos van der Lugt bleek het met haar eens te zijn. „Ik was het vanaf het begin al niet eens met die rare verdeelsleutel, die aan geeft hoeveel er op welke portefeuille bezuinigd moet worden. Maar ja. we waren maar een kleine minder heid..." Van der Lugt voelde gisteravond het gelijk van de P vd A -ii n k ervl e uge I be v es- itgd. Het was vooral Herman Noordegraaf (PPR) die geen enkele beleidsvisie ziet ach ter de voorgestelde bezuini gingen van B en W. Hij sprak van een „ernstig verzuim" en wil weten op grond waarvan het college een selectie heeft gemaakt. Noordegraaf: „Ik zie bijvoorbeeld dat H en W* willen bevorderen, dat oude re mensen zelfstandig gaan wonen. Maar tegelijk wordt voorgesteld om in de ver strekking van warme maal tijden te gaan schrappen. Hoe is dat nu te rijmen?" Ook de andere partijen ble ken vooral met die besparing op het Tafeltje Dckje-projeel van de 4 Molens grote moeite te hebben Wethouder Taver ne opperde daarop het idee om de wa mie-maaltijden- dienst anders op te zetten. De maaltijden worden bij oude ren nu aan huis bezorgd, vvai hoge vervoerskosten me.' zich meebrengt, maar zij zag als mogelijkheid dat de be jaarden hun eten zelf gaan halen bij bijvoorbeeld de bc- j.i <rd en posten. Vlaardingen De ge meente heeft een koper gevonden voor de voor malige ambtswoning van oud-burgemees ter Wïm Kieboom aan de Maasboulevard. Als de gemeenteraad instemt zal de overdracht zo snel mogelijk plaats vinden. Koper is de heer D.M.de Snaijer uit Rotterdam. De circa 2270 vierkante meter grond zal in erf pacht worden uitgege ven. Over de verkoop prijs wil de gemeente geen mededelingen doen. Per I januari van dit jaar had de ambts woning nog een boek waarde van 106.380 gul den. Na het vertrek van bur gemeester Kieboom eind vorig jaar besliste de gemeenteraad dat een ambtswoning voor een burgemeester uit de tijd is en is besloten de bungalow aan de Maas boulevard te verkopen. Burgemeester Fred van Lier zag er geen brood in de woning van zijn voorganger te kopen en is nog steeds op zoek naar een geschikt huis binnen de gemeente. Hij pendelt nog steeds op en neer tussen zijn woonplaats Den Haag en Vlaardingen. Gemeente doet handreiking aan peuterspeelzaal Haven Vlaardingen In een gesprek, dat het bestuur van wijkcentrum De Haven en de gemeente gistermid dag hebben gevoerd over de financiële problemen van de peuterspeelzaal in het wijkcentrum, heeft de gemeente een handreiking gedaan in de richting van het buurthuis. Het tekort over de afgelopen ja ren, dat De Haven op de peuterspeelzaal heeft gele den, hoeft niet in een keer bijgepast te worden. Dat zal over een aantal jaren kunnen worden uitge smeerd. .Schiedam De 46-jarige "laardingse mevrouw J. S. L. holde gistermiddag in hel spitsuur zo plotseling de Broersvest over om haar bus te halen, dat een 17-jarige bromfietser haar niet meer «on ontwijken. De vrouw kwam lelijk ten val en brak beide benen. Zij is per ambu lance vervoerd naar het Holy- ziekenhuis. De peulerspeelzaal in De Haven heeft het toch al niet gemakkelijk in de matige accommodatie: een zaal waar ook andere activiteiten plaatsvinden en waar ook de bar van het buurthuis is ondergebracht. De financiële problemen maken het voortbestaan nog extra moeilijk. Advertentie ;iy;T 't Vlaardingen De Vlaardingse filialen van Albert Heijn mogen de buitenreelameborden, die sinds maart van dit jaar op de drie filialen zijn bevestigd, laten hangen, ook al zijn ze niet aangebracht door de firma in buitenreclame, waarmee de gemeente Vlaardingen een contract heeft De voorzitter van de afdeling recht spraak van de Raad van State heeft in een voorlopige uitspraak gesteld, dat de gemeente Albert Heijn niet kan dwingen, uitsluitend met die gecontracteerde fir ma in zee te gaan. Amsterdamse reclamebureau Talsma, dat de buitenreclame voor Albert Heijn regelt, die toestemming aan het ge meentebestuur vroeg, werd dat afgewezen. Er zou alleen toestemming worden ver leend als gewerkt zou wor den via het bureau waarmee Vlaardingen een overeen komst heeft, Publex BV. Talsma maakte hiertegen be zwaar en vroeg, in afwach ting van de verdere beroep sprocedure, schorsing van de verplichting tot het wegha len van de borden aan bij de Raad van State. Die schor sende uitspraak is nu gedaan. Inmiddels heeft Talsma na mens Ahold, de holding waaronder Albert Heijn res sorteert, een officieel be zwaarschrift ingediend, dat is behandeld in de Vlaar dingse commissie voor de be zwaarschriften en dat ver volgens door het college van B en W ongegrond is ver klaard. Het valt te verwach ten dat Talsma vervolgens een officiële beroepsprocedu re bij de Raad van State zal indienen. „Als men dat doet, dan zal het zeker nog wel vier of vijf maanden duren voor de definitieve uitspraak er is. Tot die tijd zullen die reclameborden gewoon kun nen blijven hangen", aldus een medewerker op de afde ling juridische zaken van de gemeente. Volgens de algemene politie verordening is hel in Vlaar dingen niet toegestaan, bui tenreclame aan te brengen zonder toestemming van het gemeentebestuur. Toen het Schiedam De politie vindt de 35-jarige H. van L. uit de" Alberdingk Thijmstraat geen goed baasje. De man was gister ochtend van huis gegaan zonder zijn hond eten of drinken te geven, bovendien had hij het beest in de tuin aan de ketting gelegd. Blaffen dat het dier deed, de buren werden er gek van en zij belden de politie. Die heeft de hond teruggebracht naar het Vlaardingse asiel, waar het ook vandaan kwam. Schiedam Op dertig meter afstand van het Hoofd in Schiedam heeft gistermiddag om kwart voor vijf bijna een aanvaring plaatsgevonden tus sen een Spido-boot en het con tainervrachtschip Tadeusz Coscuszko. De stuurman van de Spido-boot moest halsbre kende toeren uithalen, nadat hij een verkeerde schatting had gemaakt van het aantal knopen waarmee de Tadeusz voer. Hij had nog voorlangs willen varen, maar het vracht schip naderde zo snel, dat de Spido-boot achteruit varend moest zwenken. Door die ca- prioien kwam het toch nog bij na tot een botsing, nu met het loodsbootje Dr. L. F. Jansen, maar ook dat pakte goed uit. De Spido-boot had op het Hoofd juist de Schiedamse en Vlaardingse werknemers van de Rotterdamse Droogdok Maatschappij afgezet. Het bij- na-ongeluk gebeurde bij aan vang van de terugtocht. Daarnaast mag De Haven via acties en activiteiten proberen extra geld voor de speelzaal binnen te krijgen zonder dat dit een verlaging van de subsi die ten gevolge zal hebben. Verder mogen, bij wijze van uitzondering, voor een periode ,van twee jaar de salariskosten voor de peuterspeelzaal leidster op de exploitatierekening van het buurthuis worden opge voerd. -/nlang die rekening niet boven het maximale sub sidiebedrag uitkomt. De Haven zit al jaren in de problemen met de peuterspeel zaal, die in een grote behoefte voldoet maar die ieder jaar geld kost. De moeilijkheid zit in het feil, dat voor deze peu terspeelzaal een leidster werkt, Anneke Broere, die voor ne gen dagdelen (een dagdeel is een ochtend of een middag) in dienst is en die betaald wordt volgens de welzijns-eao. Al ja ren echter weigert de gemeen te die volledige salariskosten te subsidiëren. Volgens de" plaatselijke overheid heeft De Haven slechts recht op subsi die voor een peuter leidster die zeven dagdelen werkt, terwijl ook het uitbetalen van het cao-loon voor do leidster niet nodig is, aldus het gemeente bestuur. Het verschil dat op die manier ontstaat, zo'n 18.000 gulden per jaar, moet Do Haven zelf bijpassen. De Haven bestrijdt de argumen ten van het gemeentebestuur al geruime tijd, maar zonder succes. Volgens het buurthuis is men gebonden aan de wel- zijns-cao en verplicht om het bijbehorende salaris uit te be talen, en het in dienst hebben van een volledige peuterleid ster is gerechtvaardigd door een toezegging van de vroege re wethouder Rien Bovenberg. Pas half vorig jaar, toen De Haven een zelfstandige slich ting werd, werd in volle om vang duidelijk hoe groot de fi nanciële problemen van dc peuterspeelzaal waren. Toen kwam de subsidie-afrekening van de voorgaande jaren van de gemeente binnen. Penning meester Piet Bongers: „Over de afgelopen jaren is er een te kort van zo'n 30.000 gulden. Dat kunnen we onmogelijk opbrengen; alle potten zijn uil- geput." Sinds december zijn er diverse gesprekken met de ge meente gevoerd over de vraag, hoe dit probleem moet worden opgelost. Secretaris Anny Aie- ma: „Er werd door de gemeen te gesuggereerd dat we maar werktijdverkorting voor de peuterleidster moesten aan vragen, Maar dat is natuurlijk geen oplossing." Uit het gesprek van gisteren heeft het bestuur van De Ha ven een wat positievere in druk overgehouden. Piet Bon gers; „Het is echter nog de vraag of het zo gemakkelijk zal zijn om dat jaarlijkse tekort met bingo-avonden of dergelij ke acties te dekken. Op die manier tast ju toch ook de an dere activiteiten in hel buurt huis aan, omdat de opbreng sten van de bingo al voor an dore zaken in huis gepland waren." Vlaardingen Omdat een slang verkeerd was gekoppeld liep gistermiddag ongeveer 400 liter stookolie in de Vlaarding se Vulcaanhaven. Het schip Sea wolf was de oho aan hei inladen. Bij het proefdraaien bleek cr echter iets fout te gaan. Er zijn watermonsters genomen. Schiedam De PSP/PPR-comblnatie zal niet deelnemen aan een links programeollege, als zij als enige progressieve partij naast de PvdA in zo'n college zou komen te zitten. Er zal nog een andere partij, D'66 of CPN, aan moeten meedoen. Dat zal alleen haalbaar zijn als er vijf wet houders komen, omdat de PvdA zelf aan drie zal vast houden, maar volgens Her man Noordegraaf van de PSP/PPR is dat geen punt, als die vijf wethouders gaan werken tegen een salaris van vier. Dan zal een vijfde wethouder ook bezuinigings- technisch geen probleem zijn» meent Noordegraaf. Gisteravond zei hij ook voorstander te zijn van de aanstelling van parttiiney wethouders. Morgenavond hebben zowel de PSPyPPR als het CDA een vergadering over de ko mende onderhandelingen over een nieuw college van B en W. Noordegraaf sluit al op voorhand een samenwer king met CDA of VVD uit. Zijn voorwaarde voor nog een andere partij in een links programcollege is ge baseerd op de ervaringen, die het CDA de laatste vier jaar heeft gehad met Riet Taverne als enige CDA-wet houder naast drie PvdA*ers. ADVERTENTIE (cn jc eigen land ontdekken) - .Mensen, wal een bevit die Waddeneilanden, wal een rust en een ruimte cn wat een heerlijk zuivere lucht.Trakteer jc d'r op! TIP; Sportief ontspannen op Te.vel. Vakantiehotel met volpcnsion, 8 dagen vanaf f350,- p.p. inkl. trein-, boot- en busvervoer. TIP: S dagen uitwaaien op Ameland. 2-pcn.oons appartement voor f393.- p.p. all-in. (inkl. trein-, boot en busvervoer). TIP: 8 dagen rust en ruimte op Schiermonnikoog. 2 a l-persoons appartement op Schiermonnikoog vanaf f244»- p.p. all-in (inkl. trein-, boot- en busvervoer). TIP; Wijheid op Terschelling. Hotels en pensions opTcrschelling. 8 dagen halfpension vanaf f405,-p.p. inkl. trein-, boot- cn busvervoer. Inlichtingen cn boekingen; Bij de XS-siai ions, ANVR- cn Neckermann- rcisburos.AMRO-cn Rabo banken.en bij alle VW-i kantoren. n vtnicmu'rfcuif! met het u umi lócnsmc in Den Mjjj:

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 1