f Maassluis wil gifgrond afgraven als in Lekkerkerk 'Wij voelden ons echt overvallen' Aanklacht wegens smaad tegen PSP'er Leo Zeef VIAARDINGS DAGBIAD SGHIEDAMSGHE COURANT NIEUWE WATERWEE CflüBflNI Bouwproject loopt grote vertraging op Liever muziek dan politiek Veehouder Zeeuw krijgt sloopploeg op zijn dak Grossier Phillip keert slachthuis de rug toe Bolletje Wol naar de kapper Echtpaar Doe jaar en zeventig jaar getrouwd Botsing op de Van Haarenlaan Ziekenomroep schrikt van enquête Ambtenaren straks aan de frikadel Autodief botst na twee bochten Woning op Liesveld brandt uit Weer vast in de lift Vorming college: wie doet meeste water bij de wijn VRIJDAG 11 JUNI 1982 Veehouder J. Zeeuw moest machteloos toezien hoe slopers zich gisteren met zijn schuur bezighielden. Twee slopers op het dak. Boer Zeeuw draait zelf voor de kosten op. Schiedam „Het leek wei, alsof wij misdadigers waren!" Mevrouw Zeeuw is nog con fuus van de rechercheurs, die er gisteren deJ hele dag bij wa ren, toen een sloopploeg van aannemer Slavenburg op haar erf aan de Groeneweg 32 kwam opereren. Dat was in opdracht van de gemeente. De Kethelse veehouder J. Zeeuw had aan de Groeneweg, zonder een bouwvergunning op zak te hebben, een schuur gebouwd en die moest weg. De gemeente kende geen pardon. Slachter door rug gezakt na hele dag kalveren sjouwen Schiedam De uil de tijd w raakte werkzaamheden in het Schiedamse slachthuis hebben CPN-raadslid Ulferd Bruseker aangezet tot schriftelijke vra gen aan B en W. Het plotselin ge vertrek deze week van de grote grossier Phillip naar Dei den baart hem zorgen. Phillip heeft het Schiedamse slacht huis (tijdelijk) de rug toege keerd, omdat er volgens Bru seker sprake was van „verre gaande laksheid" van de ge meente om een takel te repa reren. Ais gevolg daarvan heeft een slachter, in dienst van die grossier, een dag lang honderd kalveren van gemiddeld 170 kilo op zijn rug moeten afvoe ren, De man, die bij de slaeht- ploeg bekend staat als 'Kees Kist', omdat hij op die voetbal ler lijkt, is bij die zware arbeid Bruseker (CPN): 'Wantoestanden' door 2yn rug gegaan. Inmid dels is hij aan de beterende hand. Om zulke drama's ver der te voorkomen is Phillip vertrokken. De gemeente, hiervan ge schrokken. heeft inmiddels met man en macht aan de ta kel gewerkt en de verwach ting in de kantine van het slachthuis was vanochtend, dat de takel het vandaag weer zou kunnen doen. Dan rekent men op de terugkeer van Phil lip. Zou de grossier echter jvegblijven, dan zal het open baar slachthuis met nog groter verliezen gaan draaien en is iluïiing helemaal nauwelijks je voorkomen. um die reden ook vraagt Bru iker wat het college van B en "V denkt te ondernemen om behalve Phillip terug te krij- >en ook nog nieuwe grossiers an te trekken. Volgens het -PN-raadsiid zijn enkele in vesteringen nodig, zodat de lachtploeg dan niet langer *let de hand de koeien moet fmaken. Het verbaast Bruse- er, dat verantwoordelijk wet- ouder Reinier Scheeres tegen pn medewerker van de achtploeg heeft gezegd, dat eze zelf maar moet proberen *n bekende grossier naar chiedam te halen. Bruseker ii weten wat het college er aan denkt te doen. ok vraagt hij hoe het college 1 ingaan op een schadeclaim de slachtploeg, die is ïnge- end wegens inkomstender- ,fig. Schiedam/Vlaardingen Voor schapen is het tenslotte ook zomer. Zaterdag worden zij van hun warme, dikke, wollige winterveUetje ontdaan op de niet langer met ophef fing bedreigde kinderboerderij in het Schiedamse Prinses Beatrixpark, Ook de schapen van de dierenweide achter de Groenoordse Z-flats krijgen een beurt. En zij moeten er al lemaal aan geloven, ook Bolle tje Wol, het dikste schaap van het Beotrixpark. De schapenscheerder knipt tussen één en vier uur. Onder tussen worden er demonstra ties gegeven van het spinnen van wol- Jur van der Veen van de stadskwekerij aan de Fokkerstraat zal erbij zijn voor verdere informatie. Ook in de Vlaardingse kinder boerderij aan de Amsterdam laan ondergaan de schapen een dergelijke behandeling. Zaterdag vanaf 13.30 uur wor den de beesten van hun win tervacht afgeholpen. En ook daar wordt meteen gedemon streerd, hoe die 'verse' wol wordt gesponnen, om een bruikbaar materiaal te krijgen. De heer en mevrouw T.A.L. Doejaaren en E.H. Doejaar- en-Polak zijn morgen precies zeventig jaar geleden in het huwelijk getreden. Burge meester Fred van Lier heeft het jubilerende echtpaar van morgen bezocht in het be jaardencentrum Drieën-Huy- sen, waar de heer en me vrouw Doejaaren al sinds eni ge tijd wonen. De burge meester heeft hen namens het gemeentebestuur de feli citaties overgebracht en een geschenkje aangeboden. Theodorus Arnoldus Leen- dert Doejaaren is 94 jaar. Hij werd geboren op 20 decem ber 1887 in Kralingen. Zijn vrouw, Elisabeth Helena Po lak, werd geboren op 23 de cember 1889 in Rotterdam. Het huwelijk werd op 12 juni 1912 in Rotterdam gesloten. Maassluis Volgens wethouder Van der Knaap zal Maas sluis met de gifvondst op safe spelen. „Is de verontreiniging inderdaad zo ernstig als het er nu uit ziet, dan zal het terrein afgegraven moeten worden en vervolgens weer opgevuld met schone grond, zoals dat in Lekkerkerk is gebeurd. Ik vind dat de nieuwe bewoners zekerheid moeten hebben dat de grond schoon is." De eerste paal voor de wo ningbouw op het terrein zou aanvankelijk een dezer dagen de grond ingaan. De gemeente hoopt de vertraging tot enige maanden te kunnen beperken. De grond aan de Taanstraat is ernstig vervuild. Op twee Schiedam Op de hoek van de Burgemeester Van Haaren laan en de Johan Braakensiek- straat heeft een 46-jarige ope rator uit Schiedam met zijn auto een bromfietser geschept. De automobilist verleende vol gens het politierapport geen voorrang. De jongen, een 17- jarige scholier, liep onbekend letsel op. Schiedam De kantine van het Schiedamse stadskan toor is niet rendabel. In de grote bezuinigingsronde, die de gemeente nu aan het doorvoeren is. sneuvelt derhalve ook de warme hap voor de ambtenaren. Kroketten, fri tes, frikadellen en gehaktballen, dat zijn straks nog de enige warme etenswaren, die in de kantine te koop zijn. Daarnaast kunnen er ook nog broodjes aangeschaft wor den, maar verder zal de koek zo goed als op zijn. De keu ken blijft tot 13.45 uur open, daarna kan men er alleen nog terecht voor 'zoetwaren'. Er werd gisteravond in de commissie algemene bestuur lijke zaken nog wel even over gepraat om de warme maaltijden op het dagmenu te houden, maar dit lijkt niet haalbaar. Om het kostendekkend te maken, zal er dan steeds ongeveer een tientje per lunch gevraagd moeten worden, en het Schiedamse gemeentebestuur gelooft niet dat de ambtenaren daar trek in hebben. Slechts 37,8 pro- 1050 geenquêteerde Schiedam cent van Schiedammers vindt de radio- uitzendingen rond de gemeen teraadsverkiezingen voor her haling vatbaar; 15.2 procent vindt het niet nodig meer. En de rest kan het niet schelen. Dat blijkt uit een enquête van een Haags marketingbureau in opdracht van de ziekenomroep Schiedam. Bij de ziekenomroep (ZOS) zijn sommige medewerkers stijl achterover geslagen van de uilslag van het onderzoek. Er blijkt uit, dat het met de politieke interesse van de on dervraagde Schiedammers be hoorlijk tegenvalt. De muziek programma's van de ZOS ble ken veel meer beluisterd te worden (door 31,6 procent van de ondervraagden) dan de in formatieve programma's over de Schiedamse samenleving (18.8), de politieke discussies (10.9) en de zendtijd van de politieke partijen (14,1). Die zendtijd kreeg trouwens de minste waardering (53,3 pro cent). Verantwoordelijk Ontzettend veel mensen wis ten niet eens, dat de ZOS ver antwoordelijk was voor de uit zendingen. Slechts 36,9 pro cent bleek op de hoogte, ande ren hielden het op de gemeen te Schiedam, de Openbare Nutsbedrijven. Radio Boeme rang of de Vara en de NOS, maar er waren zelfs Schie dammers die het presteerden om de bejaardenomroep, de Burgerband, stichting Lente feest of de SSSN te noemen. Geen staaltje van grote kennis, vindt men bij de ZOS. Wat het helemaal zo erg maakt, dat is dat de enquête werd gehouden onder gezins hoofden of hun plaatsvervan gers van boven de 18 jaar. Van de 1050 personen dit aantal is in enquêteland normatief voor een stad van 73.000 inwo ners waren er 187 al niet op de hoogte van de uitzendin gen. Van de 822 ondervraag den, die hun radio wel op het kabelnet aangesloten bleken te hebben, zeiden er 781 dat zij de programma's hebben ge volgd. Kortom, iets meer dan een kwart luisterde niet. Tegengevallen De waardering viel de ZOS eerlijk gezegd jets tegen. Bij 44.3 procent kon nog een waardering worden wegge haald van 'redelijk' tot 'zeer goed' en 17,2 procent noemde het allemaal maar 'zeer matig of uitgesproken 'slecht'. En 12 procent had er geen mening over. In de enquête zijn iets meei mannen dan vrouwen betrok ken, maar het verschil is weg te cijferen. Alle leeftijdscatego rieën, althans boven de 18, zijn er even sterk in vertegen woordigd, Bijna 8 procent be schikte niet over de Neder landse nationaliteit. Op de vraag, of men op 2 juni had gestemd, zeiden 639 men sen van wel, 366 van njet en 45 procent antwoordde: „Dat gaat u niets aan." Aldus no teerde de ZOS een opkomst van 60,9 procent, wat hee! dicht de werkelijke opkomst benadert. plaatsen is gitgronti gevdnaen. Van een van de plaatsen is met zekerheid vastgesteld dat het om olie- en benzïneresten gaat; van de andere is nog niet duidelijk om wat voor giiu'ge stoffen het precies gaat. De olie- en benzïneresten zijn m de grond terecht ge'Komen via lekkende opslagtanks van het garagebedrijf dat tot voor kort in de Taanstraat was ge vestigd, maar dat moest plaats maken voor woningbouw. Ze ven jaar geleden heeft het be drijf met toestemming van de gemeente twee nieuwe tanks in de grond geplaatst en de oude gevuld met zand. Dat ge beurde omdat het vermoeden bestond dat de oude tanks lek ten, Bij het bouwrijp maken van de grond zijn zowel de oude als de nieuwe tanks uit gegraven. Een eind verder op het bouw terrein zitten zo goed als zeker ook giftige stoffen in de grond. Over de aard van de sloffen en de omvang van de veront reiniging op die plek zijn nog geen gegevens bekend. Bij het uitgraven van oude funderin gen stuitten de werklieden op verkleuringen van de grond en ook stonk»het er. Op de be wuste plaats heeft een pakhuis gestaan, waar achtereenvol gens een veevoederfabriek, een graanfabriek en een meu belzaak waren gevestigd. Om de preciese omvang van de verontreiniging te bepalen zal in overleg met de dienst centraal milieubeheer Rijn mond een bodemonderzoek worden gedaan. Pas daarna kan met zekerheid worden be paald hoe groot het gebied is dat moet worden afgegraven. Volgens voorlopige schattin gen is er een kleine achthon derdduizend gulden mee ge moeid om de grond af te gra ven en te verwerken. Daarvan zou negentig procent voor re kening van het rijk komen: de rest van het bedrag zal door Maassluis opgebracht dienen te worden. Op kosten van het echtpaar Zeeuw werd gisteren het dak van de schuur gesloopt. Het is de tweede keer dat het echtpaar zich door de gemeen te gedupeerd voelt. Toen zij 25 jaar geleden nog hun weiland hadden in de 's-Graveiandse- polder, ging de gemeente daar, tegen hun zin, tot onteigenen over, omdat er een industrie gebied gepland was. Sinds die tijd wonen de Zeeuws aan de Groeneweg en heeft de veehouder al het no dige gebouwd: het meeste ille gaal, zonder vergunning. Zo ook de schuur. Niet dat hij geen vergunning aangevraagd had, maar van het stadskan toor hoorde hij al ruim een jaar niets daarover. „Ja, en toen heeft hij het maar ge waagd", zegt mevrouw Zeeuw. Het was eerst de bedoeling dat het een manege zou worden voor de pensionpaarden, die Zeeuw heeft. Maar dat stuitte op bezwaren bij de gemeente. Toen kwam dus de vergunnin gaanvraag voor een varkens stal en daar hoorde boer Zeeuw niets meer van; bou wen dus. Tien man Slopen dus, dacht de gemeente deze week, en de Zeeuws moe ten dat betalen. „Wij voelden ons echt helemaal overvallen", zegt mevrouw Zeeuw, die zich afvraagt of zij nu ook moet be talen. dat Slavenburg eerst tien man liet optrommelen, terwijl er later maar drie no dig bleken te zijn. Dordrecht Een 30-jarige Schiedammer is gisteren in een auto van een Dordtenaar weggereden nadat onderhan delingen over do aankoop wa ren vastgelopen. Ver kwam de Schiedammer niet met de in de Bosboom Toussaintstraat gestolen auto. Na twee boch' tjes botste hij bovenop een te genligger. waarna de politie de beschadigde auto aan de eige naar kon teruggeven. Vlaardingen Op de vierde etage van een woning op het Liesveld is gisteren in de och tenduren een brand uitgebro ken. Hel huis werd door hel vuur voor het grootste gedeel te verwoest. De schade (tegen de 6U.OÜO gulden) was, door dc hevige rookontwikkelingen, aanzien lijk. Het kunststof plafond kwam smeltend naar beneden. Het vuur, vermoedt de brand weer, is veroorzaakt door kortsluiting in de bedrading en ontstond in de badkamer. Vlaardingen Opnieuw is gisteren een van de bewoners van het gebouwencomplex De Veerman op het Vlaardingse Veerplein in de lift vast ko men te zitten. De man, die on geveer twintig minuten van dc buitenwereld was afgesloten, werd door de brandweer be vrijd. Al tweemaal eerder konden bewoners de lift geruime tijd niet meer verlaten. Vlaardingen Een van de huidige medewerkers van het Jongeren Advies Cen trum (JAC) heeft een aan klacht wegens smaad inge diend tegen het PSP-raadslid Leo Zeef. Zeef zou, aldus de brief die hij een dezer dagen van de advocaat van de JAC-medewerker ontving, in uitlatingen tegenover het huis-aan-huïsblad De Haven loods hebben gezegd dat de betreffende medewerker persoonlijk aanwezig zou zijn geweest tijdens het sexueel misbruiken van een cliënt door de vroegere teamleider van het JAC. De JAC-mede werker voelt zich hierdoor in zijn goede naam aangetast. Leo Zeef heeft niet zo'n moeite met de aanklacht. „Het is heel simpel; ik heb dergelijke uitlatingen nooit tegenover een krant gedaan. Die meneer en zijn advocaat vergissen zich een beetje. Ik heb dat feit gemeld in de in leiding van de schriftelijke vragen, die ik onlangs als ge meenteraadslid aan het colle ge van B en W heb gesteld. Als raadslid heb ik tot taak, dat soort zaken aan de orde te stellen. Nou. uit die schrif telijke vragen heeft De Ha venloods geciteerd. Dat is hun recht in het kader van de vrije nieuwsgaring, en daar kan ik dus ook geen in vloed op uitoefenen." Zeef wacht maar rustig af, hoe de aanklacht uit zal gaan pakken, maar hij maakt zich er verder niet druk over. Vlaardingen De 2even Vlaardingse politieke par- tijen, die de komende vier jaar in de raad zitting zul len nemen, hebben gister avond voor het eerst met elkaar rond de raadstafel gezeten. De te volgen werkwijze voor een nieuw col 1 egep rogra m ma werd bepaald en data voor ver gaderingen afgesproken. Vanaf aanstaande maan dag zullen de onderhande lingen van start gaan: voornamelijk tussen PvdA, VVD en CDA, al hoewel de kleinere frac ties nadrukkelijk willen en blijven meepraten. Makkelijk zal het niei worden, die coilegevor- ming. Het zal er om gaan wie hoeveel water bij de wijn doet. „Allerlei verras sende uitkomst&n zijn mo gelijk", wis^ PvdA-voor- man IJsbrand van der Velden, die tevens als voorzitter van dc vergade ring optrad. Wellicht zijn in theorie heel wat coali ties denkbaar, de onder handelingen zullen zich echter in belangrijke mate toespitsen rond de stelling: moet Vlaardingen al dan niet'een afspiegelingscolle ge krijgen? Wijziging in beleid Als het aan de VVD ligt. wordt deze vraag met een volmondig ja' beantwoord. De verkiezingen hebben uitgewezen dat de positie in dc raad gewijzigd moet worden, pleitte fractie voorzitster Marielte Hoog- endijk. Een college op bre de basis is de beste oplos sing. „Dat is eerlijker", viel SGP'er Rien Lensvelt haar bij. „Gezien de winst van de VVD moet er een beleidswijziging komen." Voor dat laatste voelt het CDA echter niet zo gek veel. Jo Schriel bekende juist dat de christen-demo craten een bepaalde conti nuïteit in het beleid voor staan. Zonder zich daar mee direct tegen de libera len te willen keren, klonk toch wel een lichte voor keur voor een nieuwe coa litie met de PvdA des noods met D*6f> erbij in zijn woorden door. „We moeten eerst over een pro gramma pralen, daar» komen de getallen en cle mannetjes pas", merkte Schriel op PvdA en D'6G voelen eveneens meer voor een programcoilege. Demo craat Don Rodrigues: „Een afspiegelingscollege is een zwaktebod. Wij willen sa menwerken met de PvdA plus een andere partij, zo lang er maar een progres sief college kan worden gevormd". Geschilpunten En Van der Velden tegen met argusogen kijkende li beralen: „Er is nogal een aantal geschilDunten tus sen dc PvdA en de VVD. In grote advertenties heb ben ze laten zetten, dat dit bestuur niet deugt. Zoiets speelt toch door. En alle verschillen kun je niet zo maar tot vrije kwesties verklaren. Die twee open punten tussen CDA en PvdA in deze zittingspe riode hebben a] een hoop theater in de raad gege ven. Dat kan niet elke maand gaan gebeuren". Verga derdagen Vlaardingen De ko mende week zullen de onderhandelingen over een nieuw college losbar sten. In de raadszaal zal vanaf maandag tot en met donderdag achter el kaar 's avonds verga derd worden. De andere data zijn 21. 29 juni en 1 juli. De aanvang Ls 21.00 uur. Op 17. 19 juni en 1 juli om 19.30 uur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 1