ROTTERDAMS KIEUWSlLAD Rotterdamse ziekenhuizen nog steeds brandgevaar i k Blusboten in bedrijf V ier j aar geëist voor doodsteken vrouw j 'f 11 Nieuw bureau spoorwegpolitie Bewoners Beverwaard protesteren tegen verkeers situatie Concerten in Laurenskerk Meer steun van vrijwilliger nodig Vriend van gedode vrouw nu verdachte jfè$SZ8Ëu: ZATERDAG 12 JUNI 1982 De spoorwegpolitie in het Centraal Station heeft gister middag officieel een nteuw dis trictsbureau in gebruik geno men. De hele oostelijke vleugel van het station, naast de hal tot aan het PTT-kantoor. be hoort nu toe aan de spoorweg politie. In het verleden had men maar een gedeelte hier van. In het bureau staat voor het eerst een eigen meldkamer, waarmee de leden van spoor wegpolitie direct contact kun nen opnemen. Ook kunnen te lefoongesprekken op de band worden opgenomen. Verder is het bestaande tv-circuit aange- past. Voorheen administreerde de spoorwegpolitie in Rotterdam alles. Die tijd is door de auto matisering voorbij. Ook voor de diensthonde-f? is er een nieuw verblijf getrouwd. Zij hebben een eigen fcêhftef aan het eind van de vleugel. Rotterdam Verontruste be woners van Beverwaard heb ben vannacht in hun wijk een deel van de rijbaan van de Nij- enrodeweg opengebroken, om dat zij vinden, dat de ver keerssituatie daar gevaarlijk is. Er wordt volgens hen daar veel te hard gereden door het verkeer. De bewoners plaatsten van nacht tijdens hun actie schrik- hekken en hadden stencils met teksten bij zich. Na een gesprek met de politie werden de hekken weer verwijderd. Daarna volgde nog een onder houd met deelgemeenteraads- voorzitter P.Th. Biersma. Rotterdam De meeste ziekenhuizen in Rotterdam en omgeving voldoen niet aan de eisen van moderne brandpreventie. Toch is echter de veiligheid in de ziekenhuizen, zeker in ver gelijking met een jaar of Rotterdam Op zaterdag 19 juni zal "er in de serie 'Lau- renskerkmuziek' vanaf 15.30 uur een zaterdagmiddagcon certje worden gegeven in de Laurenskerk. Uitgevoerd wor den dubbelkorige werken van Brahms en Mendelssohn door de Laurenseantorij onder lei ding van Barend Schuurman. Op zondag 20 juni wordt vanaf 19.00 uur een concert gehou den met als thema Franse kerkmuziek1. De Laurensean torij, Tijn var» Bijk (orgel) en Johann Th.Lemckert (orgel) zullen onder leiding van Ba rend Schuurman werken uit voeren van de Lalande, Ra- meau, Milhaud, Duruflé, Mes- fiaen en Sa tie. Kabinet akkoord met herindeling Kriinpenerwaard Den Haag Het kabinet is gisteren akkoord gegaan met een herindeling van de Krim- penerwaard. Volgens het wets ontwerp worden in m dit ge bied in totaal totaal elf ge meenten opgeheven: Amraer- stol. Bergambacht, Berken- woude. Gouderak, Haastrecht. Krimpen aan de Lek, Lekkcr- kerk, Ouderkerk aan de IJs- sel. Schoonhoven, Stolwijk en Vlist. Op het grondgebied van deze gemeenten komen vier nieuwe gemeenten: Nederlek, Ouderkerk, Schoonhoven en Vlist. Krimpen aan den IJssel blijft, op wat grenscorrecties na, builen schot bij deze ge meentelijke herindeling. Jaarverslag Centrum voor Vrijwilligers: Rotterdam Het Centrum voor Vrijwilligers vraagt zich of hun werk nog wel zin heeft ep kosteloos gedaan kan wor den. Het vrijwilligerswerk lijkt volgens hel jaarverstag yan het centrum synoniem aan gratis-werk'. Door de bezuinigingen heeft het Centrum voor Vrijwilli gers ook een krapper budget gekregen. Als de apparaatskos ten voor rekening van de vrij willigers zelf moeten komen, zullen alleen de meer welge stelde mensen zich dit werk kunnen permitteren. Door de slechte economische situatie zal dit aantal minder worden. Ook de vraag of het vrijwilli gerswerk nog wel zin heeft, komt in het jaarverslag aan bod. Het Centrum voor Vrij willigers vindt dat de samenle ving al te veel is ingesteld op het recht op beroepsmatige hulp, waardoor vrijwilligers vaak gezien worden als min der capabel en deskundig als de beroeps werker. Dit leidt weer tot psycho-soci- ate problemen bij de vrijwilli gers zelf, die door te weinig in houdelijke ondersteuning en begeleiding gebukt gaan onder het feit dat zij geen baan heb ben en daardoor in de meeste gevallen van het vrijwilligers- jverk afzien. Daar komt bij dat het feitelijke werk (service-verlening, hulp- pn dienstverlenende- en werk loos heidsprojecte'n) vaak teniet Wordt gedaan door de veelheid van het papieren werk. Hoe wel het centrum een stijgend aantal verzoeken om service, ondersteuning en begeleiding signaleert, is de personele be zetting onvoldoende om deze te verwerken. Massaal ontslag dreigt bi schoonntaakbedrii f Rotterdam Bij het Rot terdamse schoonmaakbe drijf DRS dreigt voor 81 werknemers, hoofdzake lijk buitenlanders in volle dige dagdienst, ontslag. De RET, voor wie DRS onder meer de meterstations en abri's schoonhoudt, heeft aangekondigd 'op korte termijn' de onderlinge ver bintenis op te zeggen. In het kader van de gemeente lijke bezuinigingen wil de directie van het vervoers bedrijf een nieuwe openba re inschrijving onder de schoonmaakbedrijven, die moet leiden tot een goed kopere aanpak van de schoonni aakwerkzaamhe den bij de RET. DRS heeft inmiddels bij het geweste lijk arbeidsbureau de eers te stappen gezet om te ko men tot een collectieve ont slagvergunning. Volgens Henk Walravens, bestuur der van de Industriebond- FNV, is het vrijwel zeker dat een aander (goedko per) schoonmaakbedrijf de werkzaamheden van DRS bij de RET gaat overne men. In de schoonmaakwe- reld heerst, door de econo mische teruggang, een bij na moordende concurren tieslag. Om het dreigende ontslag van het DRS-personeel te voorko men, wil Walravens dat de RET bij een eventuele nieuwe overeenkomst verplicht stelt dat het nieuwe bedrijf de schoonmakers van DRS over neemt. Onlangs gebeurde dat bij Europoint, waar enkele ge meen lelijke diensten gehuis vest zijn en waar ook een wis seling van schoonmaakbedrij ven plaats vond. Rotterdam De Rotterdam se politie heeft een 24-jarige Columbiaau aangehouden in verband met de geweldadige dood van de 21-jarige Floret- ta van der Steen. Recher cheurs van het bureau zware criminaliteit menen, dat er voldoende aanwijzingen zijn om hem te verdenken van betrokkenheid bij haar dood. De man meldde vorig week einde bij de politie, dat hij zijn vriendin Floretta dood had aangetroffen in een woning aan de Grote Visserijstraat. Zij bleek diverse messteken in haar hals te hebben. De Columbiaan. die ontkent, is aanvankelijk niet als verdach te gezien. Omdat hij illegaal in ons verblijft, werd hij ingeslo ten door de vreemdelingen dienst van de politie. Tijdens de verhoren rees de verden king. V£fï\V i: ,;-.J De nieuwe blusboten in hun strijd tegen het vuur op het Duitse raderpassagierschip. vijf terug, al een stuk toe genomen. Voor die verbete ring van preventie is de Brand veiligheidscommis- sxe Ziekenhuis Rijnmond (BZR) aansprakelijk. „Er is nu een bewustwordings proces op gang gekomen; de kennis van brandpre ventie is vergroot", vindt ingenieur J. Pot, voorzitter van de BZR. Die brandveiligheidscommissie is vijf jaar geleden gestart, om dat er, reageert Pot: „hiaten en grote lege vlekken in de brandpreventie bleken te be staan. Geen enkel ziekenhuis in Rotterdam had een plan klaar liggen wat er, in geval van brand en camaliteitcn, zou moeten gebeuren". Gangen volgestouwd Vluchtwegen bleken in de zie kenhuizen niet te beslaan of waren onvoldoende aangege ven. En gangen werden volge stouwd met allerlei spullen. „Er waren ook ziekenhuizen", vult secretaris J. Vogel verder in. die geen brandmelding hadden. Was het wachten tot de vlammen de gang opkwa men. In sommige ziekenhui zen bevinden zich ellenlange gangen. Een gezond mens kan echter maar vijfentwintig me ter door rook lopen. Er zouden dus rookvrije schotten moeten worden geplaatst. Hier in het Zuiderziekenhuis is dat bij voorbeeld al wel gebeurd". Ontruimingsplannen De BZR is met een rapport ge komen. waarin een aantal aan bevelingen werden gedaan, die de directies van do zieken huizen grotendeels hebben op gevolgd. Alle hospitalen in het Rijnmondgebied in 1981 slo ten ook Schiedam. Vlaardin- gen en Portugaal zich bij de commmissie aan bezitten nu zoiets als een bedrijfsbrand weer, er is een instructeur cn het verplegend personeel krijgt meer voorlichting. Over evacuatie heeft de BZR het raamwerk 'Ontruimings plannen' uitgegeven. Mocht het onverhoopt ooit zover ko men, dan zal het Rode Kruis haar medewerking verlenen. Zij hebhen kennis van zieken zorg en kunnen patiënten snel afvoeren. De Brandveilig heidscommissie. die veertien leden lelt. verwacht echter dat een 'Towering Inferno' in Rot terdam mogelijk zal zijn. Tïel Staatssecretaris Van Leijenhorst van binnenlandse zaken heeft vrijdagmiddag twee blusboten overge dragen aan de regiona le brandweer Nijme gen en omgeving en de regionale brandweer zuidelijk Zuid-Hol land. Dat gebeurde ten overstaan van onder anderen de commissa rissen Geertsema en Vrolijk en de burge meesters van Nijme gen en Dordrecht. Voor de overdracht gaven beide schepen een spectacu laire demonstratie. Een oud Duits raderpassagiersschip was in brand gestoken en toen de vlammen er aan alle kanten uitsloegen kwamen de twee schepen, met een snelheid van dertig kilome ter per uur, aangesneld, om vervolgens met de drie enor me waterkanonnen eik 15.000 liter water per mi nuut in en op het brandende schip te spuiten. De 'Zuid- Holland', die in Dordrecht wordt gestationeerd, kwam daarbij wat effectiever uit de bus, doordat dit schip ook een kanon op een lager ni veau heeft staan. De schepen zijn gebouwd bij Damen in Gorinchem en Schottel in Warmond en zijn voorzien van veel technische snufjes, waardoor ze ook in het buitenland al in de be langstelling zijn gekomen. De bouwkosten hebben in totaal 5,8 miljoen gulden be dragen, die door Economi sche Zaken beschikbaar zijn gesteld in het kader van het economisch structuurbeleid. De exploitatielasten komen voor rekening van de brand- wee rge meen schappen. Dordrecht Vier jaar on voorwaardelijk hoorde de 47-jarige in Papendrecht wonende Sici liaan voor het doodsteken van zijn echtegenote tegen zich ei sen. De man had in een Vlaag van verstandsver bijstering' met een vlees mes op zijn vrouw ingesto ken, toen zijn huwelijk op de klippen dreigde te lo pen. Het paar was twintig jaar getrouwd, maar toen zijn vrouw vijf jaar gela den een baan had gekre gen was het huwelijksle ven langzaam bergaf waarts gegaan. De man voelde zich nutteloos wor den, omdat hij niet meer alléén voor het gezin hoefde te zorgen. De vrouw voelde zich boven de man staan, kreeg ande re vrienden en wilde niet meer met hem samen uit. In huiselijke kring werd al gesproken over echt scheiding. Een ander huis was al voor de man gere geld. Dit speelde de man allemaal door het hoofd toen hij op zon dag 14 maart naar de keuken liep om een stukje kaas af te snijden. Op 2oek naar een kaasmesje, trof hij xn de keu kenlade een vleesmes aan. Hij nam het mee naaf de kamer en liep in trance op zijn vrouw af, die aan tafel zat. Toen zij opstond stak hij diverse malen op haar in, met zoveel kracht dat het mes afbrak. De 14-jari- ge dochter en buren kwamen op het gegil af en wisten de man tot bedaren te brengen. Toen hij besefte wat hij had gedaan is de man uit zichzelf naar de politie gegaan. De vrouw werd nog diezelfde avond geopereerd, maar over leed enkele dagen later. Zeer timide en nog steeds aan geslagen moest de Sicihaan zich gisteren voor de recht bank in Dordrecht verant woorden voor zijn daad. Van de gehele toedracht kon hij zich niet veel meer herinne ren, Volgens een psychiatrisch rapport zijn de spanningen in het huwelijk de man teveel ge worden. In een vlaag van be wustzijnsvernauwing kwant hij toen tot zijn daad. Volgens de getuigenis van de buren moet de man in een soort tran ce te werk zijn gegaan. „Hij had een vreemde, starre blik in de ogen toen wij binnen kwamen", zo hadden de buren verklaard. De man stond be kend als een zeer zachtaardig persoon, die volgens zijn 18-ja- rige zoon nog nooit iemand had geslagen. Hij was ook nog nooit met justitie in aanraking geweest. Zijn leven had alleen maar bestaan uit hard werken voor zijn gezin. Dit alles be schouwde hij als voor niets ge weest, toen de scheiding aan de orde kwam. Met dit alles wilde de officier van justitie wel rekening hou den. Hij eiste dan ook een 'mi nimale straf' van vier jaar. omdat de man niet gezien kan worden ais een gevaar voor de maatschappij en geen strafblad heeft. De raadsman van de verdach te vroeg de rechtbank reke ning te houden met de af komst van de man. „Door het werk van zijn vrouw en de op banden zijnde scheiding zag hij zijn sociale status naar be neden gaan. Vier jaar gevan genisstraf zal voor hem een grote klap zijn, ook al omdat hij boordevol schuldgevoelens zit". de rechtbank doet op 25 juni uitspraak.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 1