Geschamper over dure verbouwing van Doele VVD onder zware druk bij college- onderhandelingen Oude koekjesfabriek wordt snel gesloopt heeft de Franse nationaliteit. VVV: 'Voor ons bestaat Sinterklaas niet meer' Jan Hagendoorn:-Ik ben helemaal niet tegen café's* VLAAROINRS DAGBLAD SCHIEDAMSCHi COURANT NIEUWE WATERWE6 COURANT Plezierjacht Man verongelukt op werf Wilton Popgroepen zijn vóórmaar hoeveel geld blijft er over? •/*-= PvdA probeert doorbraak te forceren Hond redt baasje uit brandend pand Vergissing: hefboom valt op werknemer Negen Vlaardingertjes bekennen diefstallen Keizerwaard op 1 juni korpschef van Hellevoet- sluis Arcade blijft inderdaad open Als u van de Franse keuken houdt hodi u niet de „lle de France" van 18.53 uur van het C.S. te nemen, u kunt uw route verleden naar de Bergweg. In Auberge „Marie Louise" vindt u èn de entourage èn deCuisine Traditionn'elle" waarvoor u normaal gesproken naar Ladouce France zou moeten reizen. Cuisine Renommee. Dat wil zeggen; vers, vers, vers. s Morgeus vroeg dooi de mattre geselecteerde ingrediënten. Groenten uit het W'estland. Vis uit Zeeland. Specialities van de internationale markt in Brussel. Bereid op een „manière exceptionnelle". Kom proef liet goede teven lééf het goede leven, chez.Marie Louise. ®a Je tame! Ook voor gezelschappen. Bergweg 64. Rotterdam, 'lel. 010-571919 VRIJDAG IS JUNI 1982 Schiedam De 39-jange Rotterdammer I Ye- silay heeft gistermiddag om half twee een val van vijftien meter gemaakt in de tank van het motorschip Bilderdijk op de werf van Wilton- Fijenoord en is aan de gevolgen daarvan ir het Schielandziekenhuis overleden. De arbeidsin spectie heeft een onderzoek ingesteld. De WF-werknemer was in de ballasttank van het schip in dok 4 aan het werk geweest, maar op een gegeven moment hoorde een collega daarbuiten niets meer. Hij keek door het man gat in de donkere ruimte en zag op de bodem het lichaam van Yesilay liggen. Schiedam De Schiedamse VVV bemoeit zich dit jaar voor het laatst met de intocht van Sinterklaas. Met ingang van 1983 zal de intrede van de goedheiligman met zijn gevolg niet meer op het lijstje van activitei ten van de Schiedamse VVV prijken. Het VVV-bestuur besloot dit onlangs met een krappe meerderheid. Er is een brief naar de Schiedamse Gemeenschap gegaan met de mededeling, dat de organisatie niet meer in handen van de VVV komt en dat de SG hef met ingang van volgend jaar zonder hun hulp zal moeten stellen. De SG was er gisteravond niet verbaasd om. De rede'n ligt deels bij de financiële ombuigingsope- ratie van de gemeente Schiedam, waar ook de VVV de wrange vruchten van plukt. De intocht lijkt nu als één der eerste za ken te sneuvelen. Niet geheel onverwacht: steeds vaker gingen al stemmen op om de Schie damse middenstand een belangrijker rol in de or ganisatie en financiële consequenties te geven omdat daar eigenlijk de grote 'winnaars' van het feest op de vijfde decem ber zitten. Schiedam Er moet bij de verbouwing van de Sint Joris Doele nog een ongelofelijk be drag bijgelegd worden. Bijna acht ton is extra benodigd. Het geld moet er komen, omdat bij de planning vergeten is dat popgroepen herrie maken en er dus geluidswerende voor zieningen nodig zijn. Er zijn ai gemeenteraadsleden tegen opgestaan. „Voor dat geld had je alle popgroepen van Schiedam al aan een oe fenruimte kunnen helpen, nu gaat het maar om twee lokaal tjes in de Doele," schampert PvdA-raadslid Ton de Vos over het beleid in dezen. In andere woorden laat Luud Snel (CDA) zich uit: „Acht ton erbij, dat is niet niks! Hoe kan je dat nou verkopen aan bij voorbeeld die mensen van h£t Passage theater, die ontslagen zijn omdat zij bij elkaar twee De Sint Joris Doele op het Doeleplem wordt verbouwd. Maar er moet meer geld bij. „Het wordt nog eens een echt concert gebouw! zo schamperen de politici Ton de Vos: ..Een paar oude matrassen isoleren ook en die zijn goedkoper. ton kostten?" Nu hoeven de popgroepen met bang ie zijn. dat het realiseren van repetitieruimte m do Doe le ineens niet meer mogelijk is. De commissie CSJ (cultuur, sport, jeugd) gaat op verzoek van Snel wel binnenkort een excursie maken naar de Doele om te kijken, wat er werkelijk aan de hand is, maar de pop groepen wachten al zolang op voorzieningen, dat waarschijn lijk slechts weinigen in net stadsbestuur opnieuw voor te leurstellingen willen zorgen. Het geld komt er dus wel. zo schat De Vos in. Maar hij he kelt wel de gebrekkige visie, waarmee de afdeling CSJ op het stadskantoor volgens hem gewerkt heeft. Wat de extra geluidswerende voorzieningen onnodig duur maakt, is volgens De Vos het feit dat er met begrotingen van de dienst gemeentewer ken wordt gewerkt. „Waar blijft nu die mooie theorie over zelfwerkzaamheid van de mensen, die de gemeente voorstaat?" zegt hij Als ge meentewerken op het Doele- plein iets doet, is dat grofweg tienmaal zo duur als wanneer de popgroepen zelf aan de slag zouden gaan. „Het moeten nu van die dure isolerende matjes zijn," zegt De Vos, die vanuit zijn ervaring als ambtenaar op culturele zaken Rotterdam een veel goedkoper alternatief p aandraagt. „In Rotterdam zie je, dat popgroepen naar de rommelmarkt gaan en daar oude matrassen kopen, die spijkeren ze tegen de muur en dat isoleert als de pest!'' aldus De Vos. Het (aftredende) PvdA-raads lid houdt er een simpele theo rie op na- ..Als de gemeente bijvooibeeld tegen dat muziek- collectief Hei Slachthuis had gezegd: kijk eens. hier heb je een handjevol geld, kijk maar wat je ermee doet. maar we willen je met meer terugzien, dan waren alle p «pgroepen al uit de brand geweest en had het veel goedkoper uitgepakt Nu moet de gemeente alles zo nodig zelf doen en dat likt aan. Maar het komt wel uit een bepaalde pot. En hoeveel blijft daar straks m over voor andere initiatieven zoals op het Frans Halsplem. de Slacht- huisbuurt, Tuindorp en noem maar op9" Die ongerustheid deelt Luud Snel' „Ik wil wel eens weten, waar wij nu mee bezig zijn." Daarom heeft de commissie CSJ nog geen groen licht gege ven, vooral op voorspraak van de twee genoemde raadsleden. CPN-raadslid Ulferd Brusekcr is wèl een uitgesproken voor stander van de extra krediet verlening voor de Doele, om de popgroepen niet nog langer te laten wachten, maar hij vindt ook de manier waarop het gegaan is allerminst getui gen van goed beleid. Schiedam Wakker gewor den van het blaffen van zijn bond kon een 32-jarige bewo ner van de Lange Singelstraat üch vannacht om één uur bij tijds uit de voeten maken, ter- vijl de vlammen in zijn wo- jting om zich heen grepen, door kortsluiting in de meter kast was de brand ontstaan. Een 23-jarige buurman had bet vuur ook gezien en kwam toegesneld om het ruitje van de voordeur in te slaan. Maar jtij haaide hierbij zijn arm en band open. Ter plekke heeft de GGD hem aan de snijwon- den behandeld. iMiiimiiiiiiiiiniiimiimmmmniiimini Vlaardingen Door een klei de vergissing heeft één van de ■j^fknemers van het Vlaar- Jngse bedrijf HVO de slag- op zijn hoofd gekregen, portier drukte per ongeluk "e VerkwrHf Inolc i'n imet nn i moment dat de man door toegangspoort fietste. Daar op kwam de hefboom weer ^r beneden. De Vlaardinger woest met rugklachten naar Holyziekenhuis worden SAraeht. Het fel brandende plezïeijachtje in gisteravond kort blust zichzelf na twaalven zichzelf, eenvoudig door naar de bodem te zinken. De brandweer hoefde er toen niets meer aan te doen. Maar wel hadden politie er brandweer het uiterst moeilijk gehad, omdat de vlammen vanaf het bootje dreigden over te slaan naar een leeg staande loods van de firma Van der Oost BV aan de Jan van Riebeeckweg, en dan was de schade aanzienlijker geworden. Dat was ook de reden, waarom de brandweer middelalarm gaf: zoveel ho- gedrukstralen voor één bootje leek aanvankelijk wat veel. Vlaardingen. De VVD is onder zware druk gezet bij de discussies over de verkeersparagraaf in het nieuwe gemeentelijk col legeprogramma. PvdA- onderhandelaar IJsbrand van der Velden deed gis teravond zijn uiterste best de VVD, die het door de raad aangenomen ver keersplan voor het cen trum wil terugdraaien, op een zijspoor te manoeu vreren. Van der Velden stelde gister avond alles in het werk om de VVD te doen besluiten af te haken. Dat lukte hem nog niet helemaal, want toon het er om ging spannen werden de be raadslagingen geschorst. Het komende weekeinde zal de fractie van de VVD zich bera den en maandag komen de partijen weer bij elkaar. Om meer duidelijkheid te krij gen probeerden VVD en SGP Vlaardingen De oude, voor malige koekjesfabriek aan de Vetteoordskade 23^25 zal bin nen afzienbare tijd worden af gebroken. Het pand, waarin tot voor enige tijd de meubel- stoffeerderij van Muylaert ge vestigd was, verkeert in dus danig slechte toestand dat de gemeente vreest, dat de jeugd het gebouw in de vakantiepe riode naar hartelust zal betre den en nog meer vernielingen zal aanrichten. Dat zou een ge vaarlijke toestand opleveren. De gemeente heeft de laatste tijd nogal wat kosten gemaakt om de deuren en ramen goed gesloten te kunnen houden, maar dat acht men op het stadhuis niet langer verant woord Het bedrijfspand is al enige tijd in handen van de gemeen te. Er was evenwel nog geen sloopkrediet voor beschikbaar. dat nodig is om de afbraak van het pand te kunnen betalen. Het college heeft daarom deze week besloten om voor dit doel een ander sloopkrediet te gebruiken, dal al was gereser veerd voor een ander pand in de VOP: het oude gebouw van Del va aan de Stationsstraat. Dat pand zal de eerste tijd toch nog niet gesloopt kunnen wor den, omdat bouwbedrijf Van der Waal het op het ogenblik gebruikt voor de opslag van bouwmaterialen, die nodig zijn voor de renovatie- en nieuw- bouwwerkzaamheden in de wijk. Overigens zijn er voor de grond onder het Delvapand nog geen definitieve plannen ontwiKKeJd. Daarmee wil de gemeente wachten tot ook het naastliggende bedrijfsgebouw van het fabriekje in carnaval- sartikelen Tyrlemont in han den van de gemeente komt De verhuizing van dit bedrijf is al enige tijd geleden aange kondigd, maar er hebben zich de nodige vertragingen voor gedaan. Woordvoerder Klaas- sen op de afdeling stadsont wikkeling van de gemeente verwacht, dat dat pand pas half volgend jaar kan worden opgeleverd. Na sloop van de betreffende bedrijfspanden zullen er naar verwachting plannen worden gemaakt voor nog wat sociale woningbouw voor de wijk. Schiedam Wat Jan Hagen doorn betreft hoeft het jonge- reneafé De Goudsbloem hele maal niet dicht, In onze krant van gisteren stond een verhaal over de woningen, die in Schienoko gebouwd gaan wor den en de mogelijke conse quenties voor het populaire café. Hagendoorn beaamt dat de be- wonersverenigin^ iedam- Centrum. waar tuurslid Vlaardingen De Vlaardingse politie heeft heel wat kleine diefstallen en inbraken, die voornamelijk in Holy zijn gepleegd, weten op te lossen. Acht jongens en een meisje, vanerend in, leeftijd van elf tot vijftien jaar, bekenden de afgelopen maanden* het sleehte pad te hebben bewandeld. Met zijn negenen stalen zij zes bromfietsen, drie fietsen en mili taire uitrustingsstukken uit kelderboxen. Daarnaast braken zij in op drie scholen, waar boeken, schriften en andere leerspulle- tjes werden meegenomen. Ook hebben de jeugdige Vlaardingers enkele kleine winkeldiefstallen op hun geweten. Alle ontvreemde goederen zijn ondertussen teruggeven van is, op het standpunt staat dat als er woningen pal naast de voormalige mouterij in de Sint Annazusterstraat ge bouwd worden er de nodige maatregelen getroffen moeten worden. Dat kan op velerlei manieren. Geen huizen naast het café bouwen bijvoorbeeld. Of zorgen, dat er geen geluids overlast meer is. De eigenaren van 'De Gouds' willen best de muziek een stuk zachter zetten en geluidsisolatie aanvoeren; tegen het zogenaamde 'straat tumult' valt echter weinig te doen. Jan Hagendoorn: „De indruk is nu gewekt dat ik tegen ca- fé's ben. Straks ben ik de ge beten hond. Maar ik heb hele maal niets tegen café's. Ik ben tegen overlast gevende café's. Dat is iets heel anders..." D'6(j, dat ook tegen het ver keersplan voor het centrum was, uit de tent te lokken. 'Maar Don Ridrigues deed de zaak af met: „we leggen ons neer bij de besluitvorming". CDA en PvdA willen vasthou den aan de uitvoering van het omstreden verkeersplan. Floor Quast (VVD) benadrukte de verdubbeling van zijn partij die vooral is bereikt in de wij ken, waarvoor de verkeers plannen gelden. „Die uitkomst is een vinger wijziging. De PvdA wil autootjes wegpesten. Éénmaal in de vier jaar kun nen de kiezers zich uitspreken en als je naar de omstreden ge bieden kijkt, zie je dat juist daar de aanhang van de PvdA en het CDA sterk is gedaald. Alom verwacht men dat PvdA en CDA iets inleveren. U kunt natuurlijk op de oude voet verder gaan. Dan zien we over vier jaar wel weer." dreigde Quast. PvdA en CDA bleven echter onvermurwbaar. Het CDA wil nog wel de concessie doen dat bij de uitvoering van het ver keersplan rekening wordt ge houden met de door het colle ge gedane toezeggingen, zoals het invoeren van maar één sectorgrens in plaats van vier, wanneer tussentijds blijkt dai dat de gewenste resultaten op levert. „Denkt u dat de "VVD zich daar bij neerlegt?" pro beerde Van der Velden (PvdA) de tegenstellingen aan te scherpen. Vlaardingen De al eer der aangekondigde benoe ming van de Vlaardingse hoofdinspecteur Maarten Keizerwaard als korpschef van hei politiekorps in Hellevoetsluis wordt een feit. Keizerwaard zal per 1 juli aanstaande ontslag ne men in Vlaardingen. Maarten M. Keizerwaard heeft in Vlaardingen de rang van hoofdinspecteur ambtenaar le klasse en is tevens waarnemend com missaris van politie. Wie van de huidige officieren binnen het Vlaardingse korps hem in die functie zal vervangen wordt pas in de loop van de volgende week officieel bekendge maakt. Ter gelegenheid van zijn vertrek krijgt Keizer waard op 29 juni vanaf 16 uur een receptie aangebo den in de kantine van het politiebureau. Schiedam Definitief wil Piet Smit het nog niet noe men, maar volgens dit be stuurslid van de Schiedamse Gemeenschap en voorzitter van het mannenkoor Orpheus ziet het er nu wel naar uit dat Arcade open blijft. Het met sluiting bedreigde complex, ei gendom van de rooms-katho- lieke Volksbond, gaat over in handen van een stichting, die gevormd is uit de vaste zaal huurders van Arcade, waaron der de Instuif Schiedam, de EHBO en Orpheus zelf. uPerye JKorte Ju-wie

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 1