14 WATERWEG SSSW mist iedere maand vierhonderd tientjes f.Het is keihard zaken doen Politie haalt toch baarden door elkaar Het Wapen jubileert met groots concours EXAMBiS BRIEVEN Wirwar van daken l Proefproject niet voor alïe dikke kinderen Wereldhandelspel op Casimirschool: Opbouwwerker aangezien voor illegale plakker Nieuwe cursus ontwikkeling voor vrouwen M .Meer dan een stokkiesclub Bouwspeelplaats zoekt assistentie in vakantie CDA veroudert Rotterdams Nieuwsblad vnjdag •18 |um 1982 Schiedam Het is niet de be doeling van de GGD, dat alle. ouders van dikke kinderen zo maar aankloppen om hun kroost op te geven voor het onlangs gestarte proefproject, dat fors uitgebouwde kinderen moei helpen met hun proble men. Daar is geen plaats voor. Hoewe) hf»t probleem van dik ke kinderen al lang niet meer alleen in de oude wijken op grote schaal voorkomt, biedt het experimentele pro ject slechts plaats voor hooguit twintig kinderen en die zijn er al. „Je kunt niet zeggen* ik heb een dik kind, mag tk mee doen?" 3ldus GGD-directeui E.H.E. Wolfs, „wam wij zijn al vol." Bij de GGD begint men oven- gens iets voorzichtiger te wor den met het woord 'proefpro ject', ofschoon het lang niet al tijd gaat om kinderen die veel smullen. Meestal betreft het een erfelijke aanleg. Naar bui ten toe ziet men het project dan ook liever als 'experiment' betiteld. Directeur Prins doet beroepop 'gezond verstand' Bachplein- bewoners Schiedam Vierhonderd tientjes worden straks over gemaakt op een speciale rekening. En dat gebeurt ie dere maand opnieuw. Bewoners van het Bachplein la ten zo zien hoe kwaad ze wel niet zijn op hun huisbaas: de SSSW. De woningcorporatie wordt er van beschuldigd veel te veel geld aan service- en stookkos ten in rekening te brengen. SSSW-directeur Gerard Prins is de besehuldigingen echter zat. Hij vindt dat de bewoners commissie maar eens met be wijzen moet komen Alle 572 gezinnen op het Bachplein krijgen één dezer dagen een brief van de SSSW. waarin hen wordt gevraagd ..het ge zond verstand te gebruiken". Prins, toelichtend: „Wij dagen ze uit om die bewijzen eens op tafel te leggen. Je hoort wel bedragen van tonnen, tonnen, tonnen, maar met cijFers ko men ze niet." Volgens hem zijn de genoemde bedragen (bijvoorbeeld 100.000 gulden over vorig jaar) 'krankjorem'. Dat wal teveel aan servicekos ten is betaald, is, aldus Prins, al lang weer uitgekeerd aan de bewoners. Pesterijtje In een onlangs gehouden ver gadering spraken de in De Blauwe Brug aanwezige bewo ners zich massaal uit voor het negeren van de huurverho ging. Uit onvrede met het door de SSSW gevoerde beleid zou het geld gewoon 'als pesterijtje van hun kant' worden vastge houden. Een aantal bewoners, dat niet op de desbetreffende vergadering aanwezig was, blijkt echter niet achter een dergelijke ingrijpende repre saillemaatregel te staan. Dat valt tenminste te concluderen uit het aantal mensen, dat zich achter het plannetje van de, door Paul Verspeek aange voerde, bewonerscommissie heeft geschaard. Net geen ze ventig procent en de commis sie had ongetwijfeld gehoopt op een massale ondersteuning. Toch spreekt de bewoners commissie van „de spontane medewerking van ongeveer 400 van de 572 Bachpleinbe- woners". Het CPN-raadslid Ulferd Bru- seker heeft overigens al schrif telijke vragen over het 'Bach- plein-conflict' gesteld. Hij vindt onder meer dat het col lege van burgemeester en wet houders als arbiter op moet treden. Al eerder werd dit ge weigerd. De Bach plein bewo ners nu: „Er is kennelijk een tendens naar de voorkeur voor acties in plaats van alles in het werk te stellen om verharding van standpunten te voorko men." Met andere woorden: die harde actie is or nu en dat is deels te wijten aan het ge meentebestuur, dat weigerde in te grijpen toen het conflict al uit de hand leek te lopen. „Het kalf moet eerst maar ver drinken", wordt schertsend in een perspublicatie geconclu deerd. Vlaardmgen Het chauvinis- ke taal. Op de laatste beurs me is niet van de lucht. Een kelderen de olieprijzen tot on- spandoek met 'Gogolie gaat gekend niveau. De drie och- - overwinnen' spreekt duidelij- tendkranten spreken over sa- Af en toe leeft het fanatisme erg hoog op. botage. Boycotten worden even gemakkelijk uitgevaar digd als weer gebroken. En president Pim van de repu bliek Homptekaas. hij is tevre den en draait zijn hand met om voor een beetje zwarte handel. Asmanie, Kaskara, Ebron, Flo- dor. Ikivvawa; hel zijn een aantal landen uit de handels wereld, die de Vlaardingse Ca simirschool in het leven heeft geroepen. Vier dagen lang hebben brugklassers, docenten en ouders zich mei hart en ziel op het jaarlijks onderwtjspio- ject gestort, ditmaal een lande- neconomiespel. Het enthousi- astme is aanstekelijk; het la waai op sommige momenten doet er niet voor onder. Ongeveer tweehonderd leer lingen spelen de bewoners van de twaalf landen van deze tij delijke wereld. Drie machts blokken zijn gevormd, elk met een eigen nieuwsdienst. Op maquettes van zes bij zeven meter creeren de leerlingen hun land, vlaggen ontworpen en een volkslied gecompo neerd. Grondstoffen (olie. graan, staal) worden door de afgevaardigde handelaars op de beurs gekocht, producten (katoen, energie) aan de man gebracht en nieuwe afzetge bieden onderzocht. Inventief En als het niet goedschiks kan, dan toch met wat handige streken want gebrek aan crea tiviteit kan je de schooljeugd niet verwijten. Zaken zijn za ken. 'snorren', de naam van het geld. moeten worden ver diend. En president Pim. hij draait zijn hand niet om voor een beetje zwarte handel.„De inventiviteit", geeft Arie Keij- zer, één van de docenten die het project leidt, toe, „dc oplos singen die ze ergens voor vin den. zijn vaak erg leuk. We hebben het ook expres niet zo strak georganiseerd. Dat is juist de gein van het spel. De kinderen moeten inzicht krij gen hoe ze met het handels- principe moeten omgaan. Het is keihard zaken doen". De handelsgeest op de Casi mirschool tiert dan ook welig. Aankomende sjacheraars ne men het met zo nauw. De we reldbank, het door docenten en ouders gevormde hart van het onderwijsproject, moet re gelmatig boetes geven en zelf eenmaal recht spreken. Het klinkt streng, maar de realiteit is vaak uiterst grappig: een knulletje, dat op de beurs geld aanneemt en daarna als een haas verdwijnt zonder goede ren af te leveren; Daandeiian- ders die buurland Lachmeinie binnenvallen: Gogolie zet be woners over de grens om dhet schaarsre voedsel beter te kunnen verdelen. En presi dent Pint, hij draait zijn han den niet om voot een beetje zwarte handel. De maquette, het schappen van het eigen land Fanatiek Het fanatisme is enorm, de agressiviteit soms iets te na drukkelijk aanwezig. Arie Keijzer: „Er wordt enorm meegeleefd- Bij die rechtzaak tussen Lachmeinie en Daan- derland ging het er zo fanatiek aan Loe. Ik kreeg op laatst de indruk, dat ze me wilden lyn chen" Volgens verwachting is het onderwijsproject niet helemaal verlopen. De regel die in de normale maatschappij geldt: 'de rijke landen worden rijker en de armen armer' gaat niet op. De ingewikkelde structuur van wat de Europese landen worden genoemd, zijn zij min der sterk uit de bus gekomen. Dus niet genoeg 'snorren' ver diend. Ontwikkelingslanden daarentegen wisten van hun handicap goed te profiteren. Annemiek van de republiek Kaskara: „In de eerste dagen hebben we enorm veel bede- lactïes georganiseerd. Ja, als je bevolking uitsterft, dan kan je toch bij andere landen aanps- raak maken op voedsel. Maar zo hebben we heel wat ver diend". Schiedam Dertig gulden boete is er gezel op het illegaal plakken van Freepop-affiches, waar de politie tn april mee te maken kreeg, maar de accept girokaart is nu uiteindelijk toch naar de verkeerde 'baard' gestuurd. Niet aan jongeren werker Jaap van der Graaf is de bekeuring gepresenteerd, ook niet aan de de illegale plakker aan wie Van der Graaf een lift gaf, maar aan de derde baarddrager m deze kwestie, opbouwwerker Jos van der Lugt, die er helemaal mets mee te maken had. Van der Lugt spreekt nu van „wonderlijke dwalingen" van de Schiedamse politie In april, op de bewuste avond dat een mannelijke en een vrouwelijke politieagent de Blauwe Brug binnenkwamen, .neeft Van der Lugt het gekweekte misver stand op het bureau nog pro beren te verklaren het heeft kennelijk niet geholpen. Het gaat maar om drie tientjes, maar de opbouwwerker hoopt vurig dat de politie niet vaak zo „naief" te werk gaat. In het wijkcentrum op het Bachplein hadden de twee agenten op één tafeltje zowel een pot lijm zien staan als affiches voor het Freepop-festival van 1 mei zien liggen. En even tevoren was er illegaal geplakt in de wijk de koppeling lag voor de hand. Maar: de affiches wa ren van Van der Lugt, die legaal in het wijkcentrum waar hij werkt reclame aan het maken was. En de lijm was van de plakker, die juist door zijn affiches heen was en was teruggekeerd naar de Blauwe Brug, waar hij Van der Lugt had ontmoet. Om het verhaal nog ingewikkelder te maken: Van der Graaf had de plakker een lift gegeven, maar volgens de twee agenten leek Van der Lugt op Van der Graaf, dus kreeg deze de schuld. De opbouwwerker moppert nu: „Ik krijg dus een bon omdat ik mijn werk doe en iemand anders een pot lijm op tafel zet." Bij de politie zou hoofdinspec teur Piet van den Hengel de zaak uitzoeken. Vlaardmgen Het Plaatse lijk Educatief Centrum be gint in september weer met een cursus algemene ontwik keling voor vrouwen. Deze cursus is bedoeld voor vrou wen die minstens vijf jaar la ger onderwijs en twee jaar voortgezet onderwijs hebben gevolgd. De leergang, die op twee och tenden per week wordt gege ven van 09.15 tot 11.15 uur. geeft een goede voorbereiding voor de moeder-mavo de mo- gelijkheid lot doorstroming naar die opleiding is mogelijk. 'Er wordt les gegeven in Ne- derlands. engels (grammatica en conversatie), maatschappij leer en rekenen. De cursus duurt in totaal twee jaar. Tij dens de normale schoolvakan- ties ligt ook de cursus stil. De deelneemsters betalen zelf een cursusgeld van 50 gulden per jaar. Aanstaande donderdag, 17 juni, wordt in het PEC-ge- bouw aan de Cornells Hout manstraat, waar de cursus vanaf september wordt gege- *venf een kennismakings- en informatieochtend gehouden. - Vanaf 09.30 uur is men wel kom. .Wie tevoren meer wil weten ".'kan -ontact zoeken met me- vrouw J.M.V. van Toor-Krim, "Markt 37a m Vlaardingen, tel. 350019. Maassluis Drumband en majorettekorps Het Wapen van Maassluis viert aan staande zaterdag zijn tienja rig bestaan met een groots opgezet festival in de Olym- piahal waaraan dertien ande re korpsen hun medewer king verlenen. Omdat dit festival tevens een concours zal zijn staat het gebeuren onder auspiciën van de Alge mene Nederlandse Unie van Muziekgezelschappen, de Anum. Tien jaar wel en wee van een drumband- en majorettekorps biedt meer lezenswaardigs dan je op het eerste gezicht zou zeggen. Secretaris Wim Schee pens heeft er zes kantjes over volgeschreven. Zes kantjes Op pad in de Oostwijk trof fotograaf Jaques Zorgman een wirwar van schuine daken aan, half verscholen achter stedelijk groen. Op het eerste gezicht lijkt het om een gebouw met diverse uitbouwtjes te gaan, maar in werkelijkheid zijn het meerdere huizen die worden gescheiden door steegjes en straten die kriskras door eikaar lopen. Toegegeven moet worden dat de fotograaf niet met beide benen op de grond stond toen hij afdrukte. Geslaagden van „Dia Vlaerdinghe", chr. school voor lager en middel baar huishoud- en nijverheidsonder wijs (Alten uit Vlaardingen, tenzij anders vermeld). I.H.N.O. (individualiserend huis houd- en nijverheidsonderwijs); J.C.J. van Embden, P.J. Endenburg, S.Glas, W.I.M. Harimans (Maassluis), A c. Hinz, J M. Hoogmoed, N. Hou- dijk, I. van Kalwijk (Maassluis), S.MG. Koel (Maassluis). L.S.M. Krie- ger (Maassluis), P. tie Leeuw, C. MaR, p. Odijk, h.M. Omio (Maassluis), l, Paniophlet (Maassluis), J. Poot, M.v. Roosmalen, M. Tuminga, A.P. Visser, A M. v.d. Vlis, F EL Vos L.H.N.O. (lager huishoud- en nijver heidsonderwijs): I.Y. van Amen, J. Baas, S. Bannet, R. den Boet, P. Bos, J. Breederveld, E. Broklmg, A, M. Doelman, E.D.M. van Dorland, J. van DrieJ, M.A. Giammanco. M.A. Hooger- wert, L.C.J, Moerkerke. M. Mooy, P. van Mounk, C.M. van Papeveld. J.M. Ram, C. Riedijk, J. Riedijk, j. Ruiter, M. W. Schouten, M.C. Seip [Schie dam], J. Simons, R. Springer, I. v.d Stolpe, M. Storm. S. Struyk, D.W.P. Swaneveld, T. v.d. Vliet, M. van Vliet. G. v.d. Wal, Y. Webers, Y. Wille- brands. M.B.O. - KV/JV (Kinderverzorging- /jeugdverzorging): H. van Buuren (Maassluis), P.E.J. van Dalen (Naald wijk), H. van Haastert (Schiedam), Y.p, Hoogstad, M.A. v.d. Kaaij (De Lier), L.M- de Keijzer (Schiedam). Y, Kimge (Schiedam), N. Kortesand (Hoek van Holland), 1. Kouoijs, A. Noordzij (Maassluis). M.W.A. de Raad (Schiedam), L.M. Sauer (Schiedam), J.Th.M. Stins, A.v.d. Velden, N.M. Verkalk (Schiedam). M.B.O. - (ntas (Interim Algemene Schakaiopleïding): G.E. Bovenberg, M. Foppen (Schiedam). A. Geluk. Chr. Kleijwegt (Rozenburg), J.F. van Knot senburg. J.M. Landman (Schiedam), a.w. van Leeuwen. Y. de Ligt, M.d.G.v.d. Linden, A.C Peters, M.S. Sluyter (Maasland). T.Ch. Verboon (Schiedam), H.C. van Zijl (Schiedam). M.B.O. - V.K. (vormïngsklas): W.M. v.d. Akker (Maassluis). J.M.0. van Dijk (Maassluis). C.M. Dijkshoorn (Schiedam). T. v.d. End, A.C.H. de Looft, N. Maris, T. v.d. Meer. Aan de r.k. school voor INHO, LNHO, MHNO, ISK te Schiedam zijn ge slaagd (allen uit Schiedam, tenzij andere vermeld): L.H.N.O.: Anneke var Adrichem (Delft), Maria Julia Almeida, Esther Arnold (Rotterdam), Sevin Ataman, Gutsen Balskaya. Annet Barends, Honka Barkey, Margreet v.d. Bell, Monique Bergsma, Yvonne Bijl, Sylvia van Bochove. Astrid Bouman. Jolan- da Boutkam, Somine v.d. Boven- kamp, Jolanda v.d. Burgh. Nesrln Ca- kir, Conny Eckhardt, Margret van Dljke, Petra van Dijken, Karin Dob- belstem (Vlaardingen), Willeke Dries, Monique Driessen, Jos Cilyanse, Ellen de Goede. Monique de Graaff, Magda van Hagen. Marietie Hartmans, Linda den Hariog, Willy der Hartog, Monica v.d. Heiden, Miranda Holster, Nesrin Irturk, Margreet Kemmer, Sonja Kerkhof, Carolfen Kluiter (Vlaardin gen). Petra Kluilers (Vlaardingen), Eis Koudenburg. Miranda van Kruygten. M.H-N.O. atdeling Intae: Monique van Eijk, Carolfen Geertjens (Vlaardin gen), Heiene immerzeel. Cidia van Leeuwen, Hilda Post, Lucienne Pou- ius. Willem Schuurman Hess, Anja v.d. Spoel, Margo Thijssen (Maas sluis). Marlies Schmidt, Thea van Leusden. Jeannet Langeveld, Ellen de Leede, Tonneke Oomen, Marian van Loenen, Sabine v.d. Meer (Vlaardin gen). Linda Mietes. Carolien Moerer, Ingrid Ollefers. Yvon Olsthoorn (Vlaardingen), Diana Veldheer [Vlaar dingen), Claudia Reuvers, Diana v.d. Reijden, Jose Rodriquez, Andrea v. Rossen, Irene van Rutten (Vlaardm gen), Monique Scholte, Sylvia Schult- ze, Jose Speelmeijer, Anita Swart, Monique Thijssen, Jolanda van Tie!, Jolanda Tijssenraad, Güllu Tongel, Anneke Vaarting, Petra Valk. Sonja Verheul. Vivian Verzijden, Louise de Vette, Laura Visser. Hiske Vrugl (Maassluis), Henriette Weber, Yvonne Wetsteijn, Jolanda Wijnberg, Tjitske Zwep. Vlaardingen De bouw speelplaats aan de Amster damlaan, naast de kinder boerderij, wil in de vakantie periode weer allerlei activi teiten organiseren voor de jeugd. Daarnaast is de speel plaats in de vakantietijd door de weeks iedere dag geo pend. Om een en ander goed te kunnen begeleiden zijn nog enkele mensen nodig, die op vrijwillige basis wat tijd in het bouwspeelplaats- werk willen steken. Het gaat met name om de periode van 12 juli tot 21 au- gustus. In die tijd is de bouw speelplaats van maandag tot en met vrijdag geopend van 10 tot 16 uur. Op die dagen is assistentie nodig van mensen die de winkel willen beman nen, wat schaafwondjes wil len verzorgen, verdrietige kinderen willen troosten en dat soort werkzaamheden. Op woensdag- en vrijdag middag houdt de bouwspeel plaats telkens wat extra acti viteiten, zoals puzzeltochten en andere spelen, waarvoor eveneens wat extra mensen nodig zijn. Wie interesse heeft om mee te werken kan zich melden via telefoon 74.44.72. Men kan ook tijdens de openings tijden langswandelen op de bouwspeelplaats. Tot 12 juli zijn de openingstijden: iedere woensdag- en zaterdagmid dag, alsmede op dinsdag en donderdag na schooltijd. hoogtepunten, successen, te leurstellingen en mislukkin gen. Ledenverloop, ledenaan- was, geldzorgen, uniformwis- selingen, korpssfeer en con coursen. Tien jaar korpsge schiedenis van een gewone' vereniging, die bijna model kan staan voor de honderden korpsen in het land. „Geen 'stokkies-vereniging", maar een gezellige vrienden club." aldus de secretaris. Het Wapen telt nu vierenzes tig leden: 33 spelende en 31 marcherende. Uit de verre omtrek komen collegakorpsen hun muzikale gelukwensen aanbieden. Uit Willemstad. Stampersgat, Den Haag, Els- hout, Nieuwerkerk, Abbenes. Streefkerk, Rotterdam en Schiedam komen muziekvere nigingen om de feestvreugde te verhogen en om mee te din gen naar de hoogste eer. Wethouder van der Izaak Knaap zal namens het ge meentebestuur aanwezig zijn. Om kwart over tien openen de majorettes van de jubilerende vereniging het concours in de Olympiahal. Daarna zal er tot vijf uur in de middag worden opgetreden door de gastkorp- sen. Met een del:lé door de stad zal de verjaardag van Het Wapen van Maassluis worden afgesloten. De bewonerscommissie het conflict nu met behulp vTr juristen en huurdeskundigei verder uitvechten. „Wc zuller alles nauwlettend en krittscj. volgen tot er weer een geron de vertrouwensrelatie tusser de verhuurder en de bewonen is opgebouwd." 1 De SSSW zegt in dc aan de be woners gerichte bl ief ook of iets dergelijks aan te sturen Ir de circulaire wordt ook uit <fe doeken gedaan op wat voor wijze de Stichting Samenwer kende Schiedamse Wontngcor poraties nu tot de eindbedra gen zijn gekomen. Er word; aldus Gerard Prins, zeker me. gedreigd met mogelijke tegen maatregelen Iets waar de bc- woners wel bang voor zijn Prins: „Wij hebben helemaal geen druk nodig. Laat ze ge woon naar de huur com missit stappen, die is daar vooi." Dt SSSW gaat zich binnenkort beraden over de bijna massale huurwcigenng Op koite ter mijn lijkt er echter weinig te gen te ondernemen. Naar aanleiding van uw be richtgeving in uw blad Water weg van vrijdag 4 juni, betref fende de vergadering van mijn partij, gehouden op 3 juni, wil ik, als u mij dat toestaat, wal recht zetten. !k heb mij name lijk op de bewusts vergadering wat ongelukkig uitgedrukt door te zeggen dat alle CDA'ers evenals ik, oud zijn. Ik bedoelde te zeggen dat het CDA zoals mij dat meermalen ter ore is gekomen, vooral wal de vroegere KVP-leden betreft, erg veroudert en zoals Reinier Scheeres ons dat zo duidelijk met zijn schema aantoonde, hoe langer hoe meer wegzakl Vijftien gemeenteraadsleden in 1966, nu negen. De teruggang van het CDA heeft dacht ik sterk te maken met de ontker stening. Dat geldt dan voorna melijk voor de vroegere KVP De protestanten handhaven zich beter, tk zou u over deze aangelegenheid veel kunnen vertellen. Ten opzichte van het geloof heb ik namelijk zelf een rigoureuze verandering onder gaan. Ik ben echter een fervent volgeling van Jezus gebleven en daarom ben ik lid van de PvdA. Op de vergadering heb ik no j wat anders gezegd, nametij: dat ik eens bij een vorige for matie als enige gepleit heb voor een samengaan met hel CDA. Ik heb toen gewezen op de tijd dat de socialisten in de minderheid waren, en ook graag een vinger in de pap wil den hebben. Ik voerde toen aan dat een grote minderheid zoals het CDA, zeker niet in een gemeenteraad veronacht zaamd kon worden. Mijn stelling «s nu nog precies zo. In een ware democratie moet terdege rekening gehou den weden met grote, maar ook kleine minderheden. Men zal zonder rancune goed naar elkaar moeten leren luisteren Dat ik nu een verbinding mei de VVD verkies boven hei CDA, ligt in het feit dat het CDA ons landelijk heel pijn heelt gedaan. Een struikelblok voor het lan delijk samengaan met de VVO is hun opvatting over ontwape ning, hoewel ik juist in Her vormd Nederland lees dat Nij* pels Van Agt waarschuwt eens- op te houden met te zeggen dat de VVD monomaan voor kernwapens zou zijn. Maar wal te denken van het CDA te J;"" aanzien! [n de kerk belijden zij de vre de, die alle verstand te boven gaat, maar in de politiek ko men zij dan weer tot bezinning Ik hoop dat u van één en ander nota wilt nemen en dank u öa\ u van onze vergadering een verslag heeft willen maken. Ah ik mij niet vergis, was u de eni ge die dat waard vond. J. Krabbendam SCHIEDAN In de concertserie 1982 verzorgt Jaap Kronenburg op zaterdag 19 juni een con cert op het Garrelsorgel van de Grote Kerk. Het orgelspel begint om 20.15 uur. Op het programma staan onder meer werken van ChaHes Avison, J.S.Baeh en César Franck. Wild-west in Schiedam- Noord, waar de werkgroep jeugdwerk de activiteiten za terdag voorlopig afsluit md een heuse 'cowboy-dag'. Et1-' vanaf 10.00 uur van alles beleven in wijkcentrum p* Blauwe Brug en de organic toren zouden het leuk vin den als de jeugd óók ver kleed kwam. Al hoeft <h! natuurlijk niet. De reumapatiénten in regio Nieuwe Waterweg- Noord gaan op de bingo-W^ Op de dinsdagavond van 2. juni gaan zij 's avonds off half acht spelen in het Schi^ damse dienstencentrum - Molens, Nieuwe Damla#1 766. De avond is alleen voor leden en donateurs, maarhe' staat iedereen vrij daarbij té gaan horen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 2