MS CONTROLE SSSW haalt streep door rekening Acht huizen voor bejaarden naast kerk in Kethel Twee gewonden bij relletje in Nieuwland VLAARDING8 DAGBLAD SCHIEDAMSCHE COURANT NIEDWE WATERWEG COURANT Sociëteit DAT plotseling op straat gezet Maassluise brandweer komt mensen tekort - L Nu ook café Moortje door brand verwoest Veel belangstelling voorjubileum concours Schiedam-Zuid verbijsterd Filmopnamen Vierde Man i» Politie zoekt getuige inbraak Kladders krijgen rekening Roerige Wibaut-jeugd lokt politie-actie uit 'CARROSSERIE {rtijftttëwaat! Ktea thie&l arm: SPAANSEPOLDER MAANDAG 21 JUNI 19R2 Vlaardingen De Vlaar dingse sociëteit DAT staat op straat. Geheel onver wacht en tegen alle afspra ken in heeft de dienst bouw- en woningtoezicht eind vorige week een groot bord met de tekst 'Verboden dit pand te be treden' op de gevel van het pand aan de Hoog straat *50 geschroefd, waar in de sociëteit al sinds ruim dertien jaar haar on derkomen heeft. De reden: het pand is in dusdanig slechte staat dat bouw- en woningtoezicht het niet langer verantwoord vindt dat het als sociëteit wordt gebruikt. DAT wist al langer dat het pand verlaten zou moeten worden. De ruimte ver keert al geruime tijd in slechte staat. De beneden verdieping heeft men zelfs al moeten stutten, om in storting te voorkomen. DAT heeft, na lang'zoe ken, al een nieuwe ruimte gevonden: een pand aan de Havenstraat, dat overi gens nog wel wat opge knapt moet worden. Ruurd Meyer van DAT is nogal boos over de plotse linge ingreep van bouw en woningtoezicht. „Er was met het gemeentebe- sluur afgesproken, dat we nog een maand konden blijven zitten, zodat we nog tijd hadden om dat an dere pand in orde te ma ken. Eerder vorige week begon bouw- en woning toezicht al te dreigen dat we er eerder uitmoesten, maar in een gesprek dat we daarna hadden met wethouder Goudriaan ver zekerde die ons, dat hij er persoonlijk voor zou zor gen dat we nog tot half volgende maand zouden kunnen blijven zitten, voor de zaak dichtgetim merd werd. Dat heeft niet erg geholpen, want de vol gende dag al kregen we een brief van B en W, waarin werd gesteld dat we er ogenblikkelijk uit moesten. Een rare zaak. Het is temeer vervelend dat het zo vlak voor het weekeinde is gebeurd, We hebben niet eens de kans gekregen om onze leden te informeren dat men dit weekeinde niet terecht kon." Het zal nog wel tot sep tember duren, voor de nieuwe huisvesting van DAT helemaal op orde is. In het nieuwe pand. een oud pakhuis dat al tijden niet meer is gebruikt, moet eerst een flinke ver bouwing worden uitge voerd, waarvoor de ge meente geld ter beschik king zal stellen. Althans; dat is mondeling toege zegd. Ruurd Meyer: „Er staat nog niets zwart op wit, dus ik hoop dat de ge meente 2ieh wat dat be treft wèl aan de afspraken houdt. Na wat er nu ge beurd is beginnen we wat argwanend ie worden." Maassluis De Maassluise Vrijwillige Brandweer heeft j* grootste moeite om het torps 0p juiste sterkte te krijgen. In de Stadskrant heeft gemeente Maassluis voor de tweede maal een dringende oproep gedaan voor vrijwillige brandwachten. Eerder werd fcnd vorig jaar al een adver tentie geplaatst. Opnieuw lig- fen de sollicitanten, die opge ld willen worden tot brand wacht tweedeklas, echter niet "oor het oprapen. »We proberen het gewoon nog keer", zegt brandweer- ttmmandant Piet van *t Wout. -Hard loopt het niet, nee Tot "u toe hebben we pas zes solli citaties binnen, maar eêntje is stechts bruikbaar. Maassluis is woonstad, hè: geen werk- ^ad. Da's het probleem. Ik heb «verse jongens, die echt graag ij'dden, moeten teleurstellen. werken hier niet. En dat is *el een eis. Hoe kom je anders JP tijd bij een brand? Jammer *ïft het, dat wel," jfolgens de voorschriften moet te vrijwillige brandweer uit 47 nan bestaan. Met drie Maas- kiizenaren erbij zou het korps "eer gecompleteerd kunnen "orden. Van 't Wout: „Het is "at dat ik zeg: straks kunnen "e niet meer uitrukken. Er 'eerst geen paniek. We heb- «n nog altijd genoeg menseil. op den duur als het zo °°r gaat kom je wel in de foblemen. En dat moet -je ien te voorkomen". Een bord op de deur houdt bezoekers onverbiddelijk buiten: geen mens mag het pand meer in van bouw- en woningtoezicht. Maassluis Café 't Moortje aan het Zandpad in Maassluis is in de nacht van vrijdag op zaterdag grotendeels door brand verwoest. De brand brak uit rond half drie 's nachts en kon door de brand weer, die middelaiarm had ge geven, in een half uur worden bedwongen. Hoe groot de schade is, is moeilijk te bepalen, 't Moortje is aan de achterzijde van het zelfde pand gevestigd als het café De Moriaan aan de Ha ven, dat vorig jaar al groten deels uitbrandde. Omdat de schade die door die brand toen werd aangericht nog steeds niet was hersteld, is moeilijk na te gaan welke nieuwe scha de er nu aan het interieur van het pand is aangericht. De politie is nog bezig met het onderzoek naar de oorzaak van de brand. Brandstichting wordt daarbij niet uitgesloten. Eén van de deelnemende majorettenkorpsen. Maassluis Het jubileum- concours dat drumband en majorettenpeleton Het Wapen van Maassluis za terdag in de OJympiahal tn Maassluis heeft gehou den is een succes gewor den. Er was van de zijde van het publiek een Idc- hoorlijke bekangstelling. zowel voor het concours zelf als voor het défilé dal later op de dag werd ge houden. Winnaar in de eerste divi sie van het concours werd de majore ttegroep Les Fleurs uit Stampersgat In de jcugddivisie en de tweede divisie werden de Kolibris uit Den Haag winnaar. Medisch centrum uit bouwplan geschrapt Schiedam De vele discussies over het sociaal-me disch centrum in Schiedam-Zuid ten spijt: in het nieuwe bouwplan voor de locatie-Bethelkerk heeft de SSSW de ruimte voor het centrum laten vallen. Er komen bejaardenwoningen voor in de plaats, zo dat het totale aantal huizen op 45 komt. Deze week hebben de samenwerkende woningcorporaties hier over een onderhoud op het stadskantoor. SSSW-directeur Gerard Prins zegt dat het niet anders kon. „Wij hebben er zelf ook maan den tijd in geïnvesteerd om te proberen, dal sociaal-medisch centrum op de locatie-Bethel kerk voor elkaar te krijgen", aldus Prins. „Maar het wach ten was steeds op overeen stemming tussen de gemeente Schiedam en de medische we reld. over de huurgaranties voor het centrum. *t Is niet ge lukt, die overeenstemming hebben de gemeente en de me dische wereld nog steeds niet bereikt. En zonder huurgaran ties gaan wij dat centrum niet neerzetten. Maar er moet toch iets gebeuren; de prijzen voor de woningen stijgen anders ook alleen maar, en daarom hebben wij besloten hel dan maar zo op te lossen." In het bouwplan voor de hoek Oude Maasstraat/Nieuwe Maasstraat blijft overigens wel het kerkelijk centrum gehand haafd. Daar zijn met do her vormde gemeente geen moei lijkheden over gerezen. Marsbergen van sociale zaken, de aanvankelijke spontaniteit. Van Marsbergen waarschuwde ervoor, dat als de plannen nu nog lang uitgesteld zouden worden, de andere medewer kers aan het sociaal-medisch centrum hun geduld en inte resse misschien wel zouden verliezen. Reacties In Schiedam-Zuid zijn de reac ties op het schrappen van het sociaal-medisch centrum uit eenlopend: ze varieren van te leurstelling en ongeloof tot woede en verbijstering. Pas nog liet de bewonersverent- ging Schiedam-Zuid zich ui termate optimistisch uit over de realisatie van het centrum. „Het komt er!" riep men ver heugd, omdat met alle politie ke partijen overeenstemming was bereikt. Vorige week 2ei de commissie volksgezondheid nog tegen CDA-wethouder Riet Taverne, dat de huisart sen en de kruisvereniging Schiedam eens onder druk ge zet moesten worden om aan de totstandkoming van het cen trum mee te werken want volgens Els Heil wig (CDA) hangt het daar nu al te lang op. En nu blijkt dus de SSSW ondertussen in het bouwplan het centrum te hebben laten vallen. Niet alleen de bewonersvere niging is verontwaardigd. Ook in het maatschappelijk werk, het opbouwwerk en het be- jaardenwerk vindt men dit nieuws ronduit bevreemdend. Daar verloor men, volgens be leidsambtenaar Gerard van Buurman blust gestichte brand Schiedam - Een bewoner van de Hoogstraat heeft dit week einde weten te voorkomen, dat een beginnend, aangestoken brandje in een damesmode zaak uitgroeide tot een felle vuurzee. Een onbekende had een brandende krant door de brievenbus gedaan. De buur man had dat gezien en for ceerde de voordeur, om ver volgens het oplaaiende vuur te blussen. Schuld Sommigen zijn geneigd de schuld bij de Schiedamse huis artsenvereniging en de kruis vereniging te zoeken. De laat ste mopperde steeds over hoge huren en bleef daarom liever gevestigd aan de Westerkade, ook omdat die plaats als meer centraal in de wijk wordt ge zien (tenslotte wordt ook de hele omgeving-Stadshouders- laan van hieruit bediend). En de huisartsen hadden gewoon geen behoefte om in de Gor zen een praktijk te starten. SSSW-directeur Prins had veel liever gezien, dat het cen- trumpian doorgegaan was. Over de opbouwwerker van Schiedam-Zuid zegt hij: „Als Armand van Puyvelde het als nog voor elkaar weet te bok sen dat het centrum in de plannen voor de locatie-Be thelkerk terugkomt, vind ïk het uitstekend." Prins bena drukt nog eens, dat er dan wel huurgaranties voor het sociaal- medisch centrum moeten ko men. De locatie-Bethelkerk lijkt dus van de baan voor het centrale wijkvoorziening, behalve als de politieke partijen nog druk weten uit te oefenen-op de di verse instanties (artsenij, kruiswerk en SSSW). Moet er vervolgens toch een - sociaal- medisch centrum komen, dan is een andere plaats nodig, bij voorbeeld het GTB-terreïr» of de Willemskade. Maar ook dan kunnen weer nieuwe proble men worden verwacht, zoals de huurhoogte voor het kruis werk. Aanvaardbaar Wat de woningen op de plaats van de vroegere Bethelkerk betreft zegt Prins, dat er na een paar keer sleutelen aan het plan nu een bedrag per woning uit de bus is gerold, dat voor de gemeente en het ministerie aanvaardbaar zal zijn. Er is een 'norm grondkos- ten' van 10.400 gulden per wo ning. Volgens Prins bewijst dat, dat de grond niet zo duur is als wethouder Taverne vori ge week veronderstelde. „Ik denk dat zij erg slecht is voor gelicht", aldus Prins. m - .(55BSa De Koningin Wilhelminaha- ven in Vlaardingen speelde in het weekeinde en vanoch tend een belangrijke rol in de lilmopnamen, die Rob Hou wers Verenigde Nederland- sche Filmcompagnie uitvoer de voor de nieuwe speelfilm van regisseur Paul Verhoe ven, De Vierde Man, naar het gelijknamige boek van Ge rard Reve. Jeroen Krabbé, Renee Sou- tendijk en Thorn Hoffman speelden, geassisteerd door een aantal andere acteurs en tal van figuranten die waren gerecuteerd uit Vlaardingse amateurtoneelverenigingen, enkele belangrijke scènes uit de film. De scènes die in Vlaardingen zijn opgenomen, betroffen onder meer een bijna-onge- val en een echt ongeluk, dat de hoofdfiguren uit het boek overkomt. Om die tech nisch tamelijk ingewikkelde delen uit de film goed op te kunnen nemen moest er enkele dagen hard gewerkt worden, voor Verhoeven te vreden was. De Vierde Man gaat aan het eind van het jaar in première. Deze foto geeft een beeld van de opnamen. In de auto hoofdrolspelers Jeroen Krab bé en Renee Soutendijk, op de auto regisseur Paul Ver hoeven en geluidsman Tom Tholen, terwijl cameraman Jan de Bont in een bakje op zij van de auto hapgt. Schiedam Bewoners van het Noordeinde hebben vorige week een bouwplan onder ogen gekregen, dat uitgaat van acht bejaardenwomn- gen ten noorden van de Nederlands hervormde kerk in Kethel. Het plan is gemaakt in op dracht van de stichting Stadsherstel Schiedam (SSS) en ontworpen door de Delftse architect Georg Nüssler. De bewoners van hei Noordeinde schrokken er een beetje van. De woningen zijn vrij dicht ge pland langs de rooilijn van het Noordeinde. Maar de SSS wil de inspraak serieus nemen. Er zal nu bekekerj worden of het zal helpen de schuine, boerderij-achtige daken aan de nok iets af te knotten. Dat zou veel kunnen schelen in de lichtval op de bestaande woningen aan de overkant van'het Noordeinde. De bejaardenwoningen staan min of meer in een kring, er is een ruime binnenplaats en ook rondom is er voor de toekomstige bewoners alle ruimte om in het groen te zitten. Wat dat be treft komen zij er trouwens mooi te wonen, met een riant uitzicht op park Kethel, Dal de wo ningen m een cirkel komen te staan, heeft voordelen voor het zicht op de fraaie kerk die erbij in de buurt staat. De nieuwe huizen zullen aldus geen storend element vormen. Omdat in het SSS-bestuur zowat dezelfde men sen zitten die ook bestuursfuncties bekleden binnen de stichting samenwerkende Schiedam se woningcorporaties (SSSW), werd de bijeen komst gehouden in het nieuwe SSSW-kantoor aan de Kerklaan. Vlaardingen De politie is op zoek naar een ongeveer twin tigjarige man. die er vorige week donderdagnacht getuige van was hoe twee inbrekers een woning aan de Fransen straat verheten en er met de nodige gestolen goederen m de richting van het Liesveld van door gingen. De bewoner werd wakker van het gestommel dat de mannen maakten, maar toen hij wilde gaan kijken gingen de inbre kers er ais een haas vandoor. Buiten vernam de bewoner van een onbekend gebleven getuige, dat het om twee man nen ging die in de richting van het Liesveld waren weggelo pen. De getuige wordt verzocht, contact op te nemen mei de af deling recherche van de Vlaardingse politie, telefoon 342355. Na een melding van een bur ger zijn zaterdagnacht twee mannen op heterdaad betrapt bij een inbraak bij een garage bedrijf aan de Willem Beu- kelszoonstraat. Het ging om twee Vlaardingers van 44 en 24 jaar oud, die op het bureau zijn ingesloten en gisteren in de loop van de dag weer in vrijheid gesteld. Bij OpLiek Westwijk is vrijc^ag- nacht voor vele duizenden guldens aan apparatuur weg genomen. Vlaardingen De politie heeft vier jongens aangehou den voor het bekladden en be smeuren van gebouwen met verf. Er zal worden gepro beerd de schoonmaakkosten, die tegen de honderdduizend gulden lopen, te verhalen op de ouders van de kladders De heer K.H.M. Even hu is van het gemeentelijk woningbe drijf, waarvan vooral de flats in de Hoofdstedenbuurt het moesten ontgelden, zegt dat het een moeilijke zaak is aan te tonen welke teksten precies door wie zijn aangebracht. „Maar samen met de politie lukt het misschien Schoonma ken is trouwens haast onbe gonnen werk. De ene dag is het schoon en de volgende dag staan er nog grotere opschrif ten." Het gearresteeerde viertal (tussen de vijftien en zeven tien jaar) had er een gewoonte van gemaakt gemeentegebou wen, flats en scholen vooral in Holy te lijf te gaan met spuitbussen met verf. Schiedam Begonne'n als een ordinaire ruzie tussen een 16- jarig meisje en de 20-jarige A.A.H is een opstootje van een flink aantal jongeren uit Nieuwland gisteravond door de politie de kop ingedrukt. De politie moest met helmen op optreden, maar inschakelen van de Mobiele Eenheid kon achterwege blijven. Er vielen twee gewonden. i Om kwart voor zeven 's avonds had H. in de Dr. Wi- bautstraat, die achter het ge lijknamige plein loopt, een 16- jarige vriendinTnet een ijzeren pijp op het hoofd geslagen, na dat een ruzie nogal hoog was opgeiopen. Hef meisje werd met een bloedende hoofdwond naar het Schielandziekenhuis gebracht. Haar vader, die om de hoek van de Dr. Wibaut- straat in de Goeman Borgesi- usstraat woont, nam het niet en stormde met een honkbalk nuppel op H. af. Ook vrienden van het meisje verzamelden zich en iemand trok een mes. Na de vechtpartij moest H. aan een gebroken neus, een blauw oog en messneden in zijn ge zicht in het Schielandzieken huis behandeld worden. De politie bracht kort daarna de vader en H. naar het hoofdbu reau. Toen vrienden van H hier lucht van kregen, trommelden zij nog meer kameraden op, en gezamenlijk gingen zij naar het huis van de vader, waar de ruiten werden ingegooid. In verband hiermee is een 15-ja- rige jongen aangehouden, \'er- dacht van openlijke geweld pleging. Het bleef gisteravond ook daarna nog onrustig tn de wijk. De politie, die ook vorig jaar al last heeft gehad van de zogenaamde Wibaut-jongeren, hield met opvallend veel men sen een oogje in het zeil. ADVERTENTIE J Preventief onderhoud van de carros- serie en tijdig heratellen van kleine Jreparaties verlengen d<J levensduur van f uw auto. Maak nog deze week een af- Jspraak voor een GRATIS carrosserie f controle. Rechtstreeks bij Vakman Dries. Bok el ueg 100, 3125 AD Schiedam./ Tel. OIO - 154540.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 1