Partijen geen stap tot elkaar We vechten voor onze p ale isjes Deuren springen finaal uit ^dansende' school Albert West boort ons toernee door de neus' VLAARDINGS DAGBLAD SGHIEDAMSCHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT arrestaties na opstootje Nieuwland Voor in College-onderhandelingen gesehorst MEUWELAJVEBS OVERDONDERD IN VERGADERING COMMISSIE Politici blijven liever *s avonds vergaderen Nog 6,3 miljoen voor ophogen van Groenoord Trio Mustang in de problemen Commissie laat publiek wachten EXCELS! ui* DINSDAG 22 JUNI 1932 Schiedam De politie heeft gisteren in de loop van de dag vijf arresta ties verricht naar aanlei ding van het opstootje in de Goeman Borgesius- straat. zondagavond. Vier Schiedammers in de leef tijd van 14 tot en met 17 ,jaar alsmede een 18-jari- -ge Rotterdammer wer velen naar het hoofdbu reau in de Lange Nieuw- straat overgebracht, waar zij vandaag verhoord zul len worden. De politie .sluit meer arrestaties niet uit. De jongens namen deel 3an het ruiten ingooien bij de familie, waarvan een dochter door een 20- jarige 'vriend' met een ij zeren pijp op het hoofd geslagen was en waarvan de vader op zijn beurt de jongen met een knuppel harde meppen verkocht. De jongens, onder wie een 16-jarige broer van de 'vriend', namen daar weer wraak op. Socialie dienst gaat maandelijks betalen Vlaardingen Geen stapje, zelfs niet schuifelend, ztjn de de Vlaardingse politieke partijen gisteren tot elkaar gekomen tijdens de besprekingen over het nieuwe collegeprogramma voor de komende vier jaar. De uiteenzetting van VVD*er Floor Quast over zijn standpunten over het verkeerscircula tieplan (VCP) bracht de fracties alleen nog verder uit elkaar. Na een half uur op elkaar te hebben gevit en beschuldigd werd de vergadering voor nader beraad geschorst tot volgen de week dinsdag. Vooral de CDA vroeg hierom. Discussies in de raadszaal: overleg tussen CDA-lijsttrekker Wijnstok (tweede van links) en onder anderen de socialisten Goudriaan, Boender en Van der Velden. Quast viel met name D"66 aan. Hij wees er op, dat de liberalen tegen sectorgrenzen in het centrum zijn. Hij sprak zelfs over kiezersbedrog, waaraan de VVD niet mee wenst te doen. Don Rodrigues, in het nauw gedreven, antwoordde Schiedam De Schiedamse sociale dienst wil voortaan maandelijks in plaats van wekelijks gaan uitbetalen. Tegemoetko mend aan de wens van PvdA-raadslïd Hans Konings gaat de sociale dienst (GSD) over op een „omvangrijke operatie", zoals het genoemd wordt. De 2250 uitke ringstrekkers in de wwv of de rww wor den deze week aangeschreven met de vraag, of zij akkoord gaan. Er is een huis dichtgespijkerd op de Nieuwelaan, maar volgens de bewoners is het er nog steeds goed wonen. Ze willen er voor geen goud weg. Voor het nieuwe systeem noemt de sociale dienst een aantal argumenten. Voor de meeste Schiedammers is het zo, dat het salaris ook een maal in de maand komt en dat veel administratieve handelingen (huur, gas/wa ter/licht, schoolgeld, hypo theken enzovoorts) in de meeste gevallen ook één keer in de maand verricht moeten worden. Voor de ONS geldt ook dat binnen kort wordt overgegaan tot een eenmaandelijkse in plaats van een tweemaande lijkse betaling. Ook de socia le dienst wil zich, als modern apparaat, hierbij aanpassen. Maar een tweede voordeel is volgens GSD-voorlichter Henk Bonzet, dat de cliënten op die manier minder vaak door de sociale dienst gecon fronteerd worden met hun werkloos zijn. Tenslotte bete kent het voor de cliënten, dat zij hun verdienstenfor mulier dan voortaan maar één maal ïn de maand in de bus hoeven te doen. Overigens gaat het volgens Konings, die er herhaaldelijk op aandrong, nog niet ver genoeg. Het zou voor meer uitkeringsgerechtigden dan alleen de rww'ers en de wwv'ers moeten gelden, vindt hij. Cliënten, die niet akkoord gaan met de nieuwe regeling, kunnen een antwoordkaart terugsturen, waarna de dienst zal proberen een indi viduele oplossing te vinden. met: „De VVD is machtswel lustig om in het college te ko men. Ondanks de pijn van de sectorgrenzen is er een demo cratisch besluit genomen. En dat willen wij niet terugdraai en. Daar zijn wij heel duidelijk in geweest De PvdA liet hee) tactisch de frontgevechten ditmaal over aan de liberalen. De partij was nogal gebelgd over het volhar dende standpunt van de VVD ten opzichte van het VCP. maar hield het bij: „Wat ons betreft is er meer dan ver keer", aldus IJsbrand van der Velden. „Wij houden vast, dat zijn we tegenover onze kiezers verplicht, aan de punten die samen de kern vormen van de inzet bij de afgelopen verkie zingen", had Floor Quast al eerder onomwonden gesteld. Mocht de VVD aan een college deelnemen, benadrukte hij, dan zullen de plannen bijge steld moeten worden. Waarop in PvdA-kringen schamper de opmerking volgde: „Dan kan je het hele beleid wel zes jaar terugdraaien". Vlaardingen De bewoners van de Nieuwelaan zijn nog maar net van de klap van de laatste vergadering van de commissie stadsvernieuwing bekomen. Daar ontstond bij de leden de indruk, dat de bewoners na de toezeggingen van wethouder Bas Goudriaan niet meer tegen de sloop van hun huizen zouden zijn. „We waren overdonderd", 2eggen ze nu. „D'r kwamen plannen op tafel, en toen in de gauwigheid niemand Protesteerde dacht de com missie, dat de bewoners het eens waren met het besluit tot sloop." Maar ze zijn nu weer strijdbaar. „We vechten voor onze huisjes." mensen zijn gek met hun koningen, ,,'t Zijn goeie hui- ailemaai paleisjes. ga kijken. Moeten die plat? Waarom nou?" En ter- vijl Jan van Tubergen ver telt, dat hij, als hij eenzelfde huisje krijgt voor dezelfde Pfijs, misschien wel zal in stemmen met het platgooien van de laatste 27 huizen, roept een bewoonster: „Wel- n*e» we gaan hier helemaal weg." Het kan haar, zegt ze, niet schelen wat de gemeente "eet, als haar huis maar blijft staan. „Ik heb niks te maken met al die plannen," Volgens de gemeente passen de laatste huizen aan de Nieuwelaan niet in de plan nen die voor deze gedeeltelij ke kaalslag worden gemaakt. Maar de bewoners hebben wat kermissen bij de Plan- winkel in Delft ingeschakeld. Cocky van Dijk: „Die stede bouwkundigen geven op een briefje, dat het helemaal niet moeilijk is om de bestaande bebouwing in te passen in plannen voor nieuwbouw." Volgens haar is het gewoon politieke onwil. „Ze doen al jaren of de Nieuwelaan al ge sloopt is. Wij bestaan hele maal niet meer." De commissievergadering heeft bepaald veel indruk ge maakt op de bewoners. Van Tubergen: „Je rit op zo'n vergadering toch een beetje te bibberen, zeker als je er voor het eerst bent. Als je nog nooit in zo'n vergadering geweest bent, ga je plat." Dat is ook gebeurd met de bewo ners van de Nieuwelaan. „Goudriaan wist het voor te stellen alsof we in een villa zouden komen. Maar wat moet ik nou in nieuwbouw, als ik in een prachtig huis zit?" Volgens de bewoners deden de commissieleden ook niet veel meer dan slapen en ja- knikken. „Als het college met een plan komt is het al bij voorbaat goed", zegt Coc ky van Dijk. De bewoners zijn teleurgesteld dat zij, be halve van de VVD, nog nooit raadsleden bij hun huizen hebben gezien. Slopen is er, als het aan de Nieuwelaners ligt, niet bij. Wat ze nu verder moeten weten ze niet precies. Maar ze hebben hun hoop, ondanks wat ze in de commissie ge zien hebben, gevestigd op de raadsleden. „Die moeten we ervan overtuigen, dat onze huizen niet gesloopt hoeven te worden." Over gebrek aan kundigheid zijn ze niet bang. „Wij hebben de Planwinkel in Delft eventueel als achter ban. Daar zit genoeg kennis van zaken." Vlaardingen Het voorstel om commissievergaderingen in Vlaardingen voortaan op de middag af te wikkelen, heeft bij de politieke partijen weinig bijval gevonden. Hoewel bij de commissie voor algemene za ken een resoluut afwijzen uit bleef de nieuwe fracties moeten zich nog beraden werd burgemeester Van Lier wel te verstaan gegeven, dat I men liever de avond aan houdt. De VVD wees op de standpun-, ten, die de gemeente Schiedam al eerder hadden doen beslui ten van de middagvergaderin gen af te zien. Het zou niet ten goede komen van de democra tie en de belangstelling voor de commissies. De PvdA noemde het „uit practische overwegingen moeilijk". Kees van der Windt: „Vanuit het bedrijfsleven is het mogelijk dat je kortingen op het salaris krijgt, wanneer men een werknemer 's middags vrij moeten geven. Zoiets gaat ten koste van het bedrag, dat de gemeente denkt te kunnen be zuinigen". Volgens de burgemeester zou de gemeente door zoveel mo gelijk vergaderingen overdag te houden ruim 41.000 gulden per jaar kunnen besparen. On der anderen de bodes en de serveersters zouden dan veel minder overwerk hoeven te verrichten. Kunstènaars boos: werk onbeschermd Schiedam Het kon niet uitblijven, volgens omwonenden. Gis teravond sprongen finaal de voordeuren van het schoolgebouw Zwartewaaisestraat 16 uit hun voegen. Zomaar, ineens. De school staat al jaren als het ware te dansen, doordat grondver schuivingen het gebouw nu eens aan de ene kant optillen en dan weer aan de andere kant. Steeds zorgde dat voor scheurtjes in de muren en vooral ook voor lekkage. Gisteravond lieten de schar nieren van de voordeuren het afweten. Zij sprongen uit het kozijn. Van hei gebouw wordt nog gebruik gemaakt door en kele kunstenaars, de bewo nersvereniging Schiedam-Zuid en een kleuterklas, en het wa ren gisteravond de kunste naars die meteen gemeente werken belden. Die deuren moesten gemaakt worden, tenslotte zou anders al hun werk de hele nacht com pleet onbeschermd staan. Het heeft de nodige moeite gekost om dc gemeente inderdaad zo ver te krijgen, uiteindelijk is het slechts zeer provisorisch gerepareerd. Vandaag zou er meer aan gedaan worden. Ondertussen begint de buurt wel voor erger te vrezen. Als nu zelfs al de voordeuren het begeven onder het vrolijk dansen van het schoolgebouw, dan komt de instorting toch naderbij, vrezen dc kunste naars, die al een tijd uitkijken naar andere atelierruimte. Zij waren al ontevreden, omdat ook de lekkage in het pand hun werk bedreigt. Schiedam Alleen het noor delijk gedeelte van Groenoord moet nu nog worden opge hoogd, verder is het hele mid dengedeelte tussen Laan van Bol'es en Vivaldilaan al klaar. Voor de ophoging heeft de dienst gemeentewerken voor lopig een bedrag van 6,3 mil joen gulden nodig. Daarbij komt dan nog een bedrag om meteen de hele woonomgeving te kunnen verbeteren. Schiedam Vanessa heeft totaal geen problemen met de begeleiding van het populaire Schiedamse Trio Mustang tijdens de door Veronica georganiseerde cam- pingtoernee. Albert West wel. Hij heeft zijn zin doorge dreven bij Wil Luikinga en de drie Schiedammers kun nen nu een kleine veertig beloofdeoptredens ge voeglijk op hun buik schrijven. Zanger/tekstschrijver Bob van Vliet is woederld. Zijn formatie zit nu een maand zonder werk, extra in vesteringen lijken zinloos en de platenmaatschappij voelt er opeens niets meer voor de nieuwe sing.le 'Wie gaat er mee varen' uit te brengen. Vorig jaar had Trio Mustang een bescheiden hitje met 'Naar de caravan'. Er volgde een te levisieoptreden in Nederland Muziekland en het leek Lui kinga leuk het trio te betrek ken bij de op de handen zijnde campingtoemee. Bob van Vliet en consorten reageerden en thousiast. Er zaten namelijk radio- en televisieoptredens aan vast en dat kwam goed uit met die single. Er werd een nieuwe geluidsinstallatie aan geschaft en 2e tikten een bete re bus op de kop. Ze wilden namelijk goed voor de dag ko men. Voor niets, naar nu blijkt Al- bert West, samen met Vanessa de publiekstrekker, wil een begeleidingsband, die mini maal uit vier mensen bestaat. Zijn manager Jan Vis ziet ook liever een groep uit zijn eigen 'stal'. Dit gaai nu gebeuren en ook het weekblad Privé heeft zich het lot van Trio Mustang aangetrokken. Bob van Vliet vindt het een kwalijke zaak, dat Wil Luikin ga 'gewoon bakzeil haalt'. De tekstschrijver: „We hebben met alle bekende Nederlandse artiesten samengewerkt. Lee Towers, Wilieke Alberii, Sas- kia en Serge, Jo Harris, noem ze maar op. Die doen niet moeilijk. Wie is die Albert West dan? Een man, die al twee jaar geen hit heeft ge had," beantwoordt Van Vliet zijn eigen vraag. Gefrusteerd over de gehonoreerde wensen van de Brabander: „Zijn z'n zangcapaciteiten dan zo be perkt, dat hij een grotere bege leidingsband nodig heeft....?" Moeilijke tijden breken aan voor het Schiedamse trio. De single wordt nu er toch geen publiciteit aan vast zitniet uitgebracht. Vorig jaar trad Mustang in de zomermaanden dagelijks op in Scheveningen, gecontracteerd door diverse horecabedrijven. Aangemoe digd door de, volgens Van Vliet, keiharde toezeggingen van Luikinga werd de her- nieuwe Haagse uitnodiging la coniek afgewimpeld. Nu zit Mustang met de gebakken pe ren. Voor de maand juli heb ben ze welgeteld drie optre dens genoteerd staan... Bob van Vliet: Vanessa doet niet moeilijk... Schiedam Bijna een half uur, 27 minuten om precies te zijn, heeft het publiek gister avond moeten wachten, totdat CDA-nestor Jan de Koning de deuren openzwaaide van hel stadhuiskamerije waar de commissie voor financien en economische zaken zat. Om acht uur zou de openbare vergadering beginnen, maar de commissieleden wilden zo nodig eerst hun besloten ge deelte vooraf afronden. Toen dat toch niet lukte, gingen zij na hel openbare deel maar weer achter gesloten deuren verder. Het publiek bromde, dat die manier van vergaderen bepaald niet bijdraagt lot be langstelling voor commissies en dat acht uur acht uur is. ADVERTENTIE aiie goede merken modernste apparatuur extra lage prijzen - klaar terwijl u wacht met consumenten-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 1