Bedrij ven mogen niet hinderen na woningbouw Popoverleg wil meepraten over nieuw jeugdcentrum Smc- SPORT 17 Schiedam staat voor beslissende slag Open dag op de schooltuin tj es Van Puyvelde waarschuwt nu al voor overlast ter meuten natuurlijk Vlaardingen loopt achter feiten aan HVO valt nu echt buiten de boot Willem Noorduin naar wereldspelen UMl IS SPRAKE INDUSTRIEEL VEBONT REI NIKDE GROND Brief aan justitie over Eritrese Waardevol schilderij voor Visserij- museum 'Comenius' viert feest Wout ran der Have: 'Zo snel mogelijk terug9 Schiedam tegen AMVJ 'Een rondje Boskoop' Schiedam Annie Eenskers schrok op, toen zij deze week plotseling weer eens de naam Tan haar vroegere fractiegenoot Anton iauwaars hoorde op duiken. Lauwaars weg? Wat, Lauwaars wegMoest het florerende bedrijf in bouwmaterialen aan de Hoofdstraat wijken? Zei Armand van Puyvelde dat? Wist de opbouwwerker van Schiedam-Zuid wel wat ie zéï? Dat vroeg Annie Renskers ook. „Hoe kan iemand het in deze tijd van werkloosheid in zijn hoofd halen om bedrijven als Nolet en Lauwaars daar weg te willen hebben?" rea geerde het VVD-raadslid ont zet. Want ook Nolet ging het aan. Toch had Van Puyvelde dat niet zo luid durven stellen. Hij was voorzichtiger geweest in zijn bewoordingen, gaf niette min een duidelijke hint. Als over een tijdje de woningen gebouwd zijn op het voormali ge GTB-terrein tussen de Dwarsstraat, de Nieuwe Ha ven en de Hoofdstraat wat overigens pas kan nadat het nodige gesloopt is kunnen volgens Van Puyvelde de be drijven aan de overkant van de Hoofdstraat best nog wel eens voor overlast zorgen. Die bedrijven met name distil leerderij Nolet, buurman Jan Heilker en de fabriek/sho wroom die tegenwoordig van Lauwaars* zoon is hebben volgens directeur-gemeente werken Harm-Gustave de Block weliswaar een hinder wetvergunning, maar 'Puy' heeft de indruk dat nieuwe buren betere oren hebben dan Of de verontreinigde GTB-grond afgegraven za! worden, is pas over een maand te zeggen Maassluis Popoverleg Maassluis wil meepraten over het nieu- we jeugdcentrum dat is gepland in Maasluis-west. De popmuzi kanten willen daar de beschikking krijgen over een oefenruim te, „Verder kunnen we concerten van Maassluise groepen orga niseren en denken we ook aan muziek-workshops." „Voof popmuziek is in Maas-' sluis nauwelijks ruimte. Veel groepen bloeden dood omdat ze geen oefenruimte hebben. En veel klungelen maar wat aan. Die hebben geen ervaring - en gaan met knikkende knie- Ën het podium op. Er zou hier veel meer voor popgroepen ge- daan moeten worden," stelt - Ron Mansveld namens Popo- verleg. Hij zegt dat er in Maassluis te veel de mening heerst dat pop- muziek toch maar herrie is. Voor de verkiezingen kregen alle politieke partijen een brief - van Popoverleg, waarin ze werd gevraagd hoe ze staan te genover subsidie voor een per- manente oefenruimte en een oefen installatie voor de pop muzikanten. Er kwam geen reactie. Slim „Dat begrijp ik niet. Het zou toch slim zijn geweest van de politiek om daar op in te springen. Veel popmuzikanten 2ijn jong en gingen voor de eerste keer naar de stembus.'1 Het Maassluis popoverleg be staat nu bijna een jaar. Hoofd doel was het vinden van oe fenruimte voor de circa twin tig Maassluise popgroepen. Er waren er wel enkele die over een ruimte beschikken waar ze kunnen repeteren, maar de meeste waren aangewezen op zolderkamers, waar het nu eenmaal niet goed oefenen is. „Gaat de volumeknop te ver open, dan heb je zo klagende buren voor je deur. En terecht natuurlijk," meent Ron Mans veld. Aanvankelijk vond Popover leg een oefenruimte in jeugd centrum Ozobleu, maar daar kwam al snel een eind aan. Er werd bijna iedere avond geoe fend, maar de buren klaagden over geluidsoverlast. Sinds en kele maanden kunnen de pop groepen terecht in de grote zaal van jongerencentrum Coco. Maar dat moet in de toe komst dicht, wanneer er op het Verto-terrein wordt ge bouwd. Zwart op wit Ron Mansveld:„We hebben niets zwart op wit. Dus dan staan we weer op straat. Daar om willen wij meepraten over het nieuwe jeugdcentrum dat in Maassluis-west is gepland en waar de Toevlucht en Ozo bleu naar verhuizen. Een tijdje geleden hebben we de ge meente al gevraagd of dat niet kon, maar we kregen te horen dat de wethouder daar niets voor voelde. Daarom gaat er binnenkort weer een brief van ons de deur uit aan de werk groep Ozovlug, waarin we weer vragen of we niet kun nen meedenken. Wij denken dat Popoverleg een hele goede inbreng kan hebben. Potver- dikkeme. we zijn nu een zwerfgroep zonder vaste ruim te en we hebben nu al zo'n vijftig leden. Krijgen we een ruimte dan zijn het er mis schien zo honderd. Dat is toch een prima activiteit voor een jongerencentrum." ADVERTENTIE Géén natte douche... Hang dit luxe textiel douche gordijn op en u kunt royaal douchen. Grote maat 180 x 200 cm. In diverse bJoemdes- sins en kleuren. Ongelooflijk voordelige prijs Van 55 gulden voor Vlaardingen Het Vlaarding- se college van B en W doet binnenkort een brief aan staatssecretaris Scheltema van justitie de deur uit om aan te dringen, dat de Eritrese vluch telinge Lemlem Tesfaldet haar beroep tegen uitzetting in Ne derland te laten afwachten. De gemeente ondersteunt op deze wijzeachter de feiten aanlo pendeerdere brieven van de gereformeerde kerk en de Vereniging Vluchtelingen werk Nederland aan justitie. Die schorsende werking (en daarmee het recht om de uit- spraak over haar asielaanvra ge af te wachten) heeft de bij een Vlaardings gastgezin on dergebrachte Eritrese al twee maanden geleden gekregen; vlak voordat zij de grens over zou moeten worden gezet. Al leen is daar op het stadhuis niets van bekend. De Vlaar- dingse VVN heeft indertijd een aantal afzonderlijke amb tenaren en raadsleden inge licht, maar, herinnert VVN'er Leen de Boer zich: „Het colle ge zelf niet, nee. Is een ver zuim van ons geweest". Hij zegt het desondanks niet te begrijpen, dat het gemeentebe stuur niet op de hoogte is van de uitspraak. „Wethouder Bot hebben we het nieuws zeker verteld". Pas gisteren werd het gemeentebestuur door hem geïnformeerd. De brief zal nu dan ook enigszins worden aan-' gepast en een meer algemene ondertoon krijgen. De ge meente pleit ervoor geen vluchtelingen uit ons land te zetten, alvorens over asiel is beslist. Aan de andere kant Is de VVN toch erg blij met die brief, om dat B en W in eerste instantie hadden laten weten niets te kunnen doen. Het was een landelijke, geen Vlaardingse aangelegenheid. De Boer: „Die schorsende werking voor Lemlem is een voorlopige maatregel. Dat wil helemaal niet zeggen, dat er politiek ge zien iets verandert. Wethouder Bot en oud-buraeni et 'si K ie boom zetten zich in Eritrese vluchtelinge mag voorlopig blijven Iwhuort king kr iififjiiiiiiiiiiiiiuiiiiimiiiii Uit deze krant van 30 april fimjiimiinniiiiiiiniiiiiin kunnen geven. En daarmee zei hij niet, dat zij per se ook weg moeten. Van Puyvelde keek er trou wens van op, dat Renskers ai- leen op dat kleine detailtje uit zijn hele verhandeling had op gepikt. Zelf had hij toch het idee nog wel zinniger dingen te hebben gezegd, maar geluk kig voor hem gingen daar de andere raadsleden in de com missie voor ruimtelijke orde ning op in. Alleen de huur- kwestie bleef in het vage. Ni- kolaj Dielemans waarschuwde voor hoge huren van 600 4 700 gulden, die des te waarschijn lijker worden naarmate de woningen groter uitpakken, zoals dé bewonersvereniging Schiedam-Zuid wil, maar Die lemans' fractiegenoot Hans van Kleef stelde voor om de huren pas te bespreken na de „collegewisseling", zoals hij zei. Of de verontreinigde GTB- grond afgegraven wordt, is volgens De Block pas over een maand te zeggen. En of de gas- ontvangst- en verdeelstations eenvoudig weg kunnen, is ook niet zo simpel te zeggen. Blij ven ze er staan, dan blijven er vervelende leidingen in de grond lopen, waar straks bij de woningbouw omzichtig dus kostenverhogend mee omge sprongen moet worden. Van Puyvelde drong erop aan, dat de ONS, zoals de GTB tegen woordig heet, toch spoed be tracht bij het bezien van de mogelijkheden. Als er pas mee begonnen wordt nadat de ge meenteraad besluiten heeft ge nomen over de woningbouw, dan vertraagt de huidige ONS- handelwijze alleen maar met ruim een jaar, en daar wilde Van Puyvelde niets van we ten. Deze kwestie komt in elk geval in B en W aan de orde, dat vond Van Puyvelde al heel wat, gezien zijn ervaring met onbedoeld vertragende werkwijzen van de gemeente Schiedam. Vlaardingen Het Vlaarding se Visserijmuseum is een schil derij van Hendrik Veder rij ker, Het stelt de haringvloot van Maassluis en Vlaardingen voor die op Buisjesdag, 5 juni 1884, de zee op varen. Het schilderij is een geschenk van de Rotterdamse rechter mr. Dirkzwager, die het zeegezicht vijftig jaar geleden aankocht. Voor het Visserijmuseum is het een waardevol cadeau, vooral uit documentair oog punt gezien. Er zijn weinig of geen afbeeldingen bekend van het losmaken van de vissers schepen van de sleepboten bij het uitvaren op Buisjesdag (het begin van het haringseizoen). Het schilderij van Hendrik Veder toont onder andere het schip 'Phoenix', dat indertijd aan de familie Dirkzwager be hoorde. Schiedam De Comenius- school bestaat zestig jaar. In verband met dit jubileum zal de school op 1 juli een feest ge ven om dit heuglijke feit te vieren. Op die dag kan men zich in het gebouw aan de Singel 5 amuseren met onder andere een kinderkermis, film en al lerlei spelletjes. Om half twee is er een ballonwedstrijd waar ook de kinderen van de nabij gelegen kleuterschool het Draaitolletje aan mee kunnen doen. Schiedam De plantsoenendienst houdt zaterdag 3 juli de grote open dag op de schooltuin complexen Vijfsluizen en Landvreugd te Schiedam. Iedereen is van harte welkom om de resultaten te bekijken en om, als het nodig is, de kinderen te helpen bij het onderhoud. Ook de tuinen van de kinderen, die onder schooltijd op het tuincomplex komen, kunnen bekeken worden. Het gaat hier om de A.H. Gerhardsehool, de Jan Lïgthartsehool, de Prof. R. Casimirschool, De Wegwijzer en de Augustinüsschool. Op de open dag zullen de hoofdleiders M. van der Most en J.W.J. Ren- trop en alle andere tuinleiders/sters aanwezig zijn om het pu bliek informatie te geven over het schooltuinwerk in Schiedam. De beide tuincomplexen zijn van half tien tot half twaalf geo pend. Op het complex Vijfsluizen is eindelijk een telefoon aangelegd. Het nieuwe telefoonnummer is 262461. Als iemand zich wil af melden in verband met ziekte moet hij dat doen tussen half elf en twaalf uur. r Rotterdams Nieuwsblad vrijdag RW 25 juni 1932 Vlaardingen Opnieuw lijkt de KNVB in HVO een al dan niet gewillig slachtoffer te hebben gevondenBij de pro grammering van de verschil lende indelingen is de Vlaar dingse vierdeklasser letterlijk en figuurlijk buiten de boot gevallen. Waar DSS'26. pro movendus DVO'32, HBSS en Satelliet gezamenlijk een ste vig regionaal tintje geven aan de zaterdagse vierde klasse C, daar moet HVO zich als één' ling presenteren in 4D. En wordt de formatie van oefen - meester Ger Pijl bovendien gesommeerd zich over te ge ven aan verre reisjes, die on der meer Ameide, Gorinchem. Haaf ten, Leerdan en Meteren als eindbestemming hebben. Ook TSB heeft in de derde klasse met een soortgelijke DHS, Fortuna en VFC in één afdeling- door Donald Bax spreiding te maken, al werden The Shell Boys daarmee ook al in de voorbije jaargang gecon fronteerd. Opnieuw moeten de Vlaardingers het doen zonder streekontmoetingen, nu Vlaar dingen, MVV27 en nieuwko mer Hoekse Boys het elkaar lastig gaan maken. Zwaluwen VI en Excelsior AI treffen el kaar eindelijk weer eens in competitieverband en mogen dat doen in de tweede klasse B, waar Gein oord en SC Lisse de plaatsen hebben ingenomen van kampioen PPSC en degra dant Ter Leede en AS WH en BVVH stuivertje wisselen tus sen 2 A en 2B. Zondagclubs Verandert er voor Hermes DVS. dat de vacatures van CVV, Overmaas en UVS ziet opgevuld door de drie Rotter damse clubs De Musschen, Neptunus en Spartaan '20, in de eerste klasse B zondag na genoeg niets, de tweede klasse B daarentegen is op voorhand al bijzonder interessant. De KNVB heeft de verzoeken van Fortuna VI en VFC om in de 'Haagse' tweede klasse te wor den ingedeeld niet gehono reerd en heeft hen, tezamen met DHS, in de 'Rotterdamse' klasse ondergebracht, die van oudsher als 'sterk' te boek staat. De derde- en vierdekJassers zijn keurig netjes verspreid over de verschillende afdelin gen, waarbij aangetekend dient te worden dat deze regio door het kampioenschap van Schiedam en de teloorgang van Ursus en SFC nog slechts in het ambitieuze FCN'66, Hoek van Holland en RKWIK vierdeklassers teltIn de dërde klasse (D) zijn De Hollandiaan en VDL van twee streekder- by's verzekerd en lijken met name Excelsior20 en Marti nil in een zware afdeling te zijn geplaatst. Schiedam, dat niet geheel on bekend is met de derde klasse zag veelal clubs uit de Haagse regio uit de 'hoge hoed' van coimpetitieleider Ten Hoeven vallen en zal vooral in finan cieel opzicht weinig reden tot tevredenheid hebben. RKWIK is overgeheveld naar de sfe ren, waarin FCN'66 vorig sei zoen verbleef met confron taties tussen Flakkeese en Voo rne-Put tense verenigin genterwijl FCN'66 dit jaar richting Dordrecht gestuurd. Voor Hoek van Holland zijn de verschuivingen tot een mi nimum beperkt gebleven. Voor de volledige indelingen verwijzen wij naar de plaatse lijke sportpagina van het Rot terdams Nieuwsblad. Wout van der Have...'Niveau is ons meegevallen'... Schiedam Het optimisme bij Schiedam viert hoogtij. De honkballers gaan dit weekeinde de beslissende fase van de competitie in. Het Goudse The Braves maakt zondag haar opwachting op Harga. Beide honkbalgiganten uit het dis trict staan fier bovenaan de ranglijst en juist die bovenste plaats geen recht op de zo fel begeerde promotie naar de tweede klasse landelijk. Schiedam is er werkelijk alles aan gelegen om het zo tragisch verlopen vorige seizoen uit de herinnering weg te spoelen. De degradatie naar het district vormde een dieptepunt voor Schiedams enige honkbalvere- niging. Sinds de degradatie is er echter heel wat veranderd bij Schiedam. Trainer/coach Joop Meevers Schol te hield het voor gezien en Wout van der Have nam het roer van hem over. „Joop was een kei van een trainer," weet Van der Have zich te herinneren. „Hij kon alleen de groep niet bij elkaar houden. Wist niet hoe hij met mensen om moest gaan en toen ook is het met Schiedam fout gegaan. De ploeg hing als los zand aan elkaar en dan zijn de slechte prestaties natuurlijk snel verklaard. De sfeer is nu optimaal en dat komt natuur lijk ook door de prestaties van dit seizoen." Als een berg zagen de spelers op tegen het spelen in het dis trict. Immers, de accommoda tie van de Scheidammers laat niets te wensen over. Er is een comfortabele tribune, een elec- tronisch scorebord, een bijzon der goed informerende spea ker, iets waar andere vereni gingen hun vingers bij aflik ken. Wout van der Have: „Toch is hel niveau in het district ons alleszins meegevallen. Natuur lijk, er zitten een paar hele door Chris Woerts zwakke broeders bij, maar over het algemeen wordt er goed tegenstand geboden. Nu we bovenaan staan is het na tuurlijk niet moeilijk om de jongens te motiveren. Ach, ei genlijk is het ook voor onze te genstander, The Braves, ont zettend belangrijk om zo snel mogelijk uit het district te ko men. Wat spreekt er nu meer aan. Honkballen in het rdis- trict of in de landelijke klasse? Logisch dat wij en ook zij zo snel mogelijk terug willen." De winnaar van de wedstrijd® van zondag weet zich bijna ze ker van terugkeer naar de lan delijke tweede klasse. De be langen zijn groot. Wout van der Have: „Ik geef ons een heel goede kans. Het zal spjan- nend worden, want we zijn goed tegen elkaar opgewassen. Vorige week tegen MSV'» 71 hebben we een aardige vfar- ming-up gehad. Goed voor .het zelfvertrouwen natuurlijk, ëen score van 1-25. Tegen The Braves zal het heel wat moei lijker worden." De doorstroming van de jeugd staat ook op het spel bij Schie dam. Een nieuwe lichting honkbaltalent staat te trappe len om door te stoten naar de Schiedamse hoofdmacht. „Na tuurlijk prachtig al die jonge jongens, maar het is natuurlijk dan wel noodzakelijk om in de landelijke klasse te spelen, pie talentjes voelen er natuurlijk weinig voor om in het district te gaan spelen. Logisch Kjkt me. Nee, we moeten daarom maar zo snel mogelijk te*rug naar die landelijke afdeling." Vertomars Maassluis In Maassluis wordt zaterdag de bekende Vertomars over 5, 10, 15, 25, 40 en 50 kilometer gehouden. De deelnemers aan de langste twee afstanden gaan om 08.00 uur van start, terwijl de lief hebbers voor de kortere trajec ten vanaf 10.00 uur kunnen gaan lopen. De Margriethal, Mgr. Bekkerslaan 50 in Maas sluis, fungeert als start- en fi- nishplaats. Tot 18.00 uur kan men zich afmelden. Het inleg- geld is 4,50 gulden en de her innering bestaat uit een me daille uit een vogelserie. In lichtingen: J. Olsthoorn, tele foon 01745-2846 en C. Noordzij, telefoon 01745-5752. Schiedam De Volleyballers van Both - Partners Schie dam spelen in de vierde ronde van de nationale beker tegen Deltalloyd/AMVJ (Amstel veen). De wedstrijd wordt ge speeld op 25 september. De Schiedammers zijn de eni ge volleyballers uit de regio die zich hebben weten te plaatsen voor de vierde ronde. In een eerder stadium werden de heren en dames van Brole- co Uitgeschakeld, als ook de dames van Both Partners Schiedam. Schiedam Willem Noorduin, de wedstrijdzwemmer van inya- lidensportvereniging De Ooievaars, zal in het Deense Grêve meedoen aan de wereldspelen voor Spastici. Noorduin is Nederlands senior en junior kampioen op de school- rug- en vrijestag. De Nederlandse in valide nsportbond nodigde de Schiedammers naar aanleiding van die prestaties uit om deel te nemen aan de wereldspelen. De wedstrijden vinden van 16 tot en met 21 juli plaats. Willem Noorduin is met zijn 15 jaar het jongste zwemmertje dat aan.de wedstrijden meedoet. In totaal nemen tien Nederlandse zwem sters en zwemmers deel aan de International Spastic Gaines^ Fietstocht over honderd kilometer Schiedam Fietsliefhebbers kunnen zondag meedoen aan een fietstoch over liefst honderd kilometer. De Schiedamse vereni ging TC Rijnmond houdt deze tocht onder de naam: 'Een rondje Boskoop'. De tocht wordt achter voorrijders gereden. De snel heid zal ongeveer 25 kilometer per uur bedragen. 1 Gestart wordt er om 10.00 uur bij de kantine van de wieler baan in het Harga-sportpark. Vanaf 9.00 uur kan men zich als deelnemer laten inschrij ven. De kosten bedragen 1,50 gulden zonder herinnering en vijf gulden met herinnering. Degenen onder de deelnemers die niet in het bezit zijn van een fietstoerkaart betalen een gulden extra. Gezien de lange afstand van de tocht is deelna me op een fiets met versnel lingen gewenst. Noodzakelijk is het echter niet. Zondag kan het hele ge^in voorts deelnemen aan êen fietstocht over een afstand van 25 kilometer. De organisatie heeft een heerlijke route uit gestippeld, die in een ontspan nen sfeer kan worden gere den. Er kan vertrokken wor den tussen 10.30 uur en 12.00 uur vanaf de wielerbaan' in sportpark Harga. Hier kan men zich ook als deelnemer laten inschrijven. De kosten i bedragen 1,50 gulden per per soon. Er bestaat ook een moge lijkheid om in het bezit te ko men van een herinnermgs- prijs. Meer inlichtingen daar over bij de inschrijving.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 3