12 WATERWEG SPORT Erkenning voor Excelsior920 Holy kan geen potten breken 'Botsing' breekt Schiedam op Rommelmarkt GSS succes Vlaardingse titelkansen tot nulpunt gedaald Jaap Dijksma: een bizarre combinatie Ondanks verlies tegen koploper VOC Cijfers Wout van der Have: 'Competitie uil handen gegeven' Asvion zonder problemen Aad Bierhuizen assisteert Piet Roozen Internationale handbaltop naar Schiedam Reserves SVV weer naar het noorden MVC in eerste klasse SPORTAGENDA Rotterdams Nieuwsblad maandag 28 luni 1982 RW Rotterdam - Excelsior'20 heeft zich gisteren, on danks het sensationele verlies tegen lijstaanvoer der VOC, waargemaakt als 'totaal'-plo'eg. Baarde het elftal in eerdere wed strijden al opzien door het erg sterke fielden, nu werd aangetoond dat ook van de Schiedamse bat tingside verrassende pres- •taties verwacht kunnen ■worden. Een totaal van 250 runs voor 6 in 59 "overs, waarvan Rupert Gomez met 91 runs het grootste deel voor zijn re kening nam, getuigde ,ran klasse. VOC passeerde dit totaal niet, maar kon zich via 237 runs voor 7 in 54 overs wegens een iets ho ger battinggemiddelde winnaar noemen. „Na voorgaande wedstrijden zaten we voor wat betreft het batten in zak en as vanwege de aanhoudend lage totalen. Het is dan ook uniek om juist tegen de ongeslagen lijstaan voerder VOC tot 250 runs te komen. Ondanks de nederlaag mag Excelsior'20 gezten het vertoonde spel toch van 'wtnst' spreken", aldus captain Koos Gouka. „Daarnaast bete kende de partij met bijna 500 runs op één dag pure propa ganda voor de cricketsport". Excelsior'20 begon met batten. wat via openmgsbatman Wint Schevve 75 runs opleverde, ter wijl coach Rupert Gomez niet door Jan Schrijver zijn 91 runs de telegraaf flink aan het werk zette Ook Bas Kornet deed met een halve century een flinke duit m het zakje. Koos Gouka scoorde 12 not out. Door een regenbui mocht Excel si or'20 één over minder dan de normaal 60 te batten overs gebruiken. „Op dat moment achtten we die ene over minder niet belang rijk. Met zo'n score dachten we binnen te zijn", was de rac- tie van aanvoerder Koos Gou ka op de schade die Pluvius had aangericht. Inderdaad leek het er na de rampzalige opening van de Rotterdamse battingside op, dat de Thurlede-bewoners niets meer kon gebeuren. Dank zij het verradelijke bow len van Hans Gouka werd VOC op 28 voor 3 gehouden, waarna zonder Rotterdamse runs ook het vierde en vijfde wicket werd genomen. Vta batsman Bert van Wtelde {84 runs) en coach Tony Opatha (94 runs) nam de wedstrijd echter een keerpunt ten gun ste van de thuisploeg, waarbij het Engelse gezegde catches win matches' <met vangen win je wedstrijden) weer eens werd bewaarheid. De Schiedammers lieten na melijk vier riante mogelijkhe den om Bert van Weelde en Tony Opatha op lage totalen uit te vangen onbenut. Na een race tegen de klok leverde de in 54 overs gescoorde 237 runs een beter gemiddelde en daar mee de overwinning voor VOC op. De bowlmgcijfers van Excelsior'20 waren: Hans Gouka 3 voor 29. Rupert Go mez 2 voor 60. Koos Gouka I voor 55. Rob ter Leede 1 voor 74. Vlaardingen Bedui dend eerder dan vorig seizoen lijkt Vlaardingen Holy na de 8-5 nederlaag tegen koploper Wasse naar voorgoed genoegen te moeten nemen met een nietszeggend rollen spel in de middenmoot van de tweede klasse. Uitgerekend aan een re delijk volgepakte Zwalu wenlaan ontbeerde Vlaardingen's heuvelaas Ab Bruinekool op de be slissende momenten de door Donald Bax vereiste controle. Of schoon zijn opvolger Jan Lugthart, na iets meer dan vier innings samen met Gerard Wapenaar (voor achtervanger Ruud Stentler) door coach Dick Lamet ingebracht, nog slechts vier punten moest toestaan, stond Wassenaar pakweg hal verwege het sporadisch boeiende honkbalduel op een gerustgevende voor sprong. Op de rulle heuvel —onder leiding van voorzitter Karei van Veen was men rond twaalf uur na een ware plensbui hard aan de slag gegaan om het veld speel- klaar te krijgenkreeg Brtuinekooi vanaf het be gin niet de door Ruud Stentler geseinde ballen uit zijn hand. En omdat de ove rigens goed spelende Cedric Pierre in de derde innings een dure 'denkfout' maakte, was de eerste echt goede klap van Wassenaars Sieg fried Hato, waarmee hij Ernst van der Ploeg en Ed Nieuwenhof over de plaat joeg, goed voor twee punten (1-3). Het was het begin van het einde voor Holy, dat deze onverwachte tegenslag niet meer kon verwerken. Wat zich tussen de vierde en achtste slagbeurt ont spon, was van een matig ge halte. Beroering ontstond slechts toen rechtsvelder Rob Bakker van Wasenaar in de fout ging op een af draaiende tik van Aad van den Bergh en dacht door te kunnen lopen naar 'drie, omdat de bal onder de af rastering verdween. Hoofd- scheidsrechter Jan Kooij- mans (Maassluis) moest daarbij de hulp van het bij stom toeval in de Vlaar dingse dug-out aanwezige spelregelboekje inroepen om het protest van Wasse- naarse coach Jaap Bijl in derdaad te honoreren. Van den Bergh dus terug naar 'twee' en Vlaardingen niet direct in scoringspositie. Hekklap In de voorlaatste slagbeurt trachtte Vlaardingen Holy, dat Piet van de Mark met een daverende hekklap de score zag openen en in de 'gelijkmakend vijfde' via scores van Hans Vroon en Gerard Wapenaar (beiden binnengeslagen door Ab Bruinekool) nog tot 4-3 na derde, met een uiterste krachtsinspanning het drei gende debacle af te wen den. De inmiddels tot 8-3 opgelopen achterstand. mede door een solo-homer van Daan Lobel, leek bij 8- 5 (scores van Rignald Mari, binnen geknuppeld door Cedric Pierre en Aad van den Bergh, dank zij Piet van der Mark) plotseling minder fnuikend te zijn. Lugthart hield m de slotfa se de Vlaardingse kansen in tact (drieslag voor Ron van der Ploeg en Hans van Eijk en goed veldwerk van Hans Vroon en Gerard Wape naar), maar werd vervol gens teleurgesteld door zijn eigen slagploeg. Met één (Hans Vroon) en twee (Wim Pijpers) bezet en geen enkele 'nul' ging Vroon knullig uit, zij het dat het Wassenaars veld voortref felijk anticipeerde. Met twee eenvoudige vangbal- len op de wanhopige klap pen van Rignald Mari en Aad van den Bergh was, in ieder geval in deze wed strijd, de rol van Vlaardin gen volledig uit j Cedric Pierre probeert namens Vlaardingen Holy een Wassenaarse honkloper uit te tikken. Werpcijfers: Vlaardin gen Holy: Ab Bruine kool (4 innings en twee man) 4 x 3-slag, 7x4- wxjd, 3 honkslagen tegen en één veld fout. Jan Lugthart (restant) 3x3- slag, 2 x 4-wijs, 7 honks lagen tegen en geen vedl- dfcuten. Wassenaar: Ed Nieuwenhof 3 x 3-slag, 4 x 4-wïjd, 10 honkslagen tegen en 3 veld fouten. Slaggemiddelde: Vlaar dingen Holy: Hans Vroon 0.600, Ab Bruine kool 0,500, Piet van de Mark 0 500, Gerard Wa penaar 0.300. Wasse naarWim, van den Ham 0.667, Ron Pannen 0.500, Daan Lobel 0.333. Rob Bakker 0.250, Ed Nieuwenhof 0.250, Hans van Eijk 0.250. Vlaardingen HoIyO-1-1- 1-3-3-3-5-5. Wassenaar Q-0-3-3-4-5-6- 8-8. Schiedam De teleur stelling was duidelijk van het gezicht van Wout van der Have af te lezen. Hij kon het dra matische verlies van Schiedam tegen het Goudse The Braves slechts moeilijk verwer ken, Blikte direct terug naar die zo belangrijde derde innings, toen Schiedam de wedstrijd verspeelde. Immers, toen begrepen cat cher Hans van Galen en Jan Stijl elkaar met, klapten bo ven op elkaar en konden di rect naar het ziekenhuis wor den afgevoerd. Beiden mis ten na de onfortuinlijke bot sing twee tanden, de wenk- brauwen waren gescheurd, evenals de lip van Hans van Gaaien. Juist dat incident be tekende de ommekeer in de wedstrijd. Ronald Bol. de vervangde catcher kwam niet in de wedstrijd en The Braves profiteerde handig van het onsamenhangende spel van Schiedam. Liefst vijf van de 2even Goudse punten konden worden gescoord door doorgeschoten ballen. Wout van der Have, het hoofd schuddend: „Ik kan best tegen mijn verlies, maar als het op zo'n rotte manier is, heb ik er echt moeite mee. Het zelfvertrouwen was vol komen weg na dat vervelen de incident. De jongens ge loofden er niet meer in. Echt, zonder Hans van Gaaien gaat het bij ons gewoon niet. Het is allemaal heel triest. Zeker nu je bijna zeker weet dat je de competitie uit handen hebt gegeven." Het zal na het verlies van Schiedam tegen The Braves moeilijk worden om nog pro motie te kunnen bewerkstel ligen. The Braves staat twee punten los van Schiedam, dat nu slechts kan hopen op een misstap van de ploeg uit Gouda. Al m de eerste innings nam The Braves een 0-1 voor sprong. maar die stand kon Schiedam niet in paniek brengen. Rob Stijl scoorde al snel de gelijkmaker. The Braves liep uit naar 1-2. maar weer kwam Schiedam terug. Nu via Eric Zorgdrager op slaan van Wout Don, die Jan Stijl was komen te vervan gen. Het veld van Schiedam met een uiters onzekere cat cher, verspeelde in de reste rende tijd de wedstrijd door eigen fouten. De ene na de ander bal schoot door en zo konden de gasten een royale voorsprong nemen. Wout van der Have: „Die jongens zeiden het na afloop ook. Als jullie niet hadden moeten wisselen, dan was het heel anderes ge/nan. Ze wa ren dolblij met punten, zo makkelijk kom ,e er immers niet aan in zo n belangrijke wedstrijd. Wij zitten nu ech ter met de gebakken peren." De stand stokte uiteindelijk bij een 3-7 score. Het laatste puntje voor Schiedam werd gescoord door Eric Zorgdra ger. Hans van Galen (rechts) en Jan Stijl worden opge lapt na hun fatale botsing. Het tweetal kon echter niet verder spelen en dat bete kende voor Schiedam het begin van het einde. 's Gravenhage - Asvion heeft weinig moeiie gehad met Quick Haag. dat na de gewon nen loss met batten begon. De Hagenaars kwamen met ver der dan 104 runs (all out), waarvan eerste batsman Schi- ferli 50 runs voor zijn reke ning nam. Bowlers Beverly van der Gert in 15 overs en Roy House In 10 overs namen de taaiste wickets. Hun gemid delde was 2 voor 23 respectie velijk 3 voor 48. In luttele overs rolden Aad van Diest jr (4 voor 12) en Paul Grounds (1 voor 6) ver volgens de staart van de Haag se battingside op. In I uur en 45 minuten passeerden de Schiedammers het totaal via -107 runs voor 2, Als openings- - "bat sneuvelde Mark Jacobs Voor nul runs, terwijl Steven Poll voor 10 runs de pitch '"■moest verlaten. Ronald Jacobs via 5 viertjes, 3 zessen en on- tlanks het kleine 'voetbalveld' 2''drietjes* (75 not out) en Mar- - kin Ashton (22 not out) stelden Asvion-zege Vervolgens \*eiüg- De rommelmarkt die GSS hield ten bate van het bouw fonds, was ondanks het matige weer een succes. De or ganisatie had het geluk dat het pas laat in de namiddag ging regenen laat, net op het moment dat de rommel markt ten einde liep. Het was de gehele dag gezeflig druk op het museumplein, waar velen zich verdrongen om al lerhande tweedehands spulletjes te kopen. En er ging heel wat van hand tot hand. Van oude stoelen, kleren tot potten en pannen. Het vond allemaal gretig aftrek. Ook over de opbrengst was men niet ontevreden. In totaal bracht de markt een kleine drieduizend gulden op. Na af trek van alle kosten zal GSS 2.20O gulden in de kas van het bouwfonds kunnen storten. Een bedrag waar men heel tevreden mee was. Het is de bedoeling dat in de toe komst GSS nog een rommelmarkt zal houden. Vlaardingse atleet pakt tweemaal goud VughtTijdens de Ne derlandse jeugdkampioen schappen atletiek, die in Vught werden afgewerkt, hebben enkele junioren uit de Rotterdamse regio zich nadrukkelijk gemani festeerd. De favorieten van Energie, Fortuna en Spark hebben de gestelde verwachtingen zeker niet beschaamd. Het weer heeft zeker sommige prestaties beïnvloed. Vooral gisteren was het verre van ideaal atletiekweer. De stort buien dwongen de organisatie sommige nummers te onder breken of uit te stellen, waar door het toch al overladen programma (zeshonderd deel nemers van 109 verenigingen voor in totaal 1064 nummers) ver uitliep. Jaap Dijksma van Fortuna was mei zijn twee gouden en een zilveren medaille een klasse apart. De I?-jarige B-ju nior, die pas twee jaar de atle- tieksport beoefent, gaf aan vankelijk aan het kogelstoten de voorkeur. Dit kwam hier duidelijk uit de verf: met 15,87 veroverde hij de tweede plaats en verbeterde hiermee tevens het record van zijn club met 25 centimeter. Bizar Op de 100 en 200 meter sprint duldde hij niemand naast zich. In de 100 meter-finale sprintte de Fortuna-atleet naar 11,06, slechts 0,01 verwijderd van zijn persoonlijk record. Waar mee hij een bizarre atletische combinatie flonkerend afsloot. De 200 meter raffelde hij in 22,56 af. A-juniore Ellen van den Berg zwiepte de discus naar 30,56 meter, een verbete ring van het clubrecord. Henri de Boer liet na de finale 1500 meter bij de A-junioren 4.12,3 noteren, goed voor de achtste plaats. Ron Bravenboer bleef in de series van de 800 meter in de B-klasse steken. Echter met een persoonlijk record van 2.04,2. Schiedam Aad Bierhuizen heelt alsnog onderdak gevon. den. De rondborstige oefen- meester, die een langdum verblijf bij Ursus helaas mo«t afsluiten met degradatie tiaar de afdeling Rotterdam, wQr(jt dit seizoen de assisted van Piet Roozen 'bij Exeel»ior*2Q Bierhuizen krijgt de B-seleciit onder zijn hoede en wortii voorts leider van het derd* elftal van de Thurledeclub. Aad van der Vlisi, die slechu één jaar FCN '66 onder zyn hoede heeft gehad. w0rdt jeugdtrainer bij de Schiedamse afdelingsclub Olympus S. Schiedam De Schiedamse Margrielhal is definitief opgg. nomen in het wedstrijdschema van de wereldkampioenschap- pen handbal, die eind februari, begin maart volgend jaar in verschillende plaatsen in om land worden afgewerkt. De Margriethal is voor woens dag 3 maart in het programma opgenomen, waar die avond allereerst om 19.00 uur de he renteams van Zweden en Spanje tegen elkaar spelen Vervolgens zijn om 20.45 uur Frankrijk en Belgie aan de beurt De voorverkoop voor dit' voor Nederlandse begrippen unieke tophandbal-evenement is in middels al van start gegaan br het verbondsbureau in Zalt- bommel. Vanaf 1 november kan men ook terecht bij de plaatselijke organisatiecomi té^. De toegangsprijzen varie ren van 7.50 (jeugd) tot 25 gul- den. Schiedam De reserves van SVV komen m het nieuwe voetbalseizoen uit in do, reser ve eerste divisie A. Opnieuw heeft de formatie van Aad Putters een drietal reisjes naar het noorden des lands (SC Cambuur. SC Veendam en SC Heerenveen) op het program ma staan. De volledige indeling is: SC Amersfoort, SC Cambuur, FC Den Haag. DS'79, Haarlem. SC Heerenveen, SC Heracles'74, PEC Zwolle, SVV. FC Twente, SC Veendam en FC Volen- dam. Vlaardingen MVC is dit sei zoen ingedeeld m de eerste klasse B van het district 17 De Maassiuise volley balploeg werd vorig jaar met over macht kampioen in de tweede klasse en treft nu, op Broleco Vlaardingen 3, Intermezzo 2 en Spirit 2, louter standaard teams. De derde klasse dames (E) is een puur Vlaardingse aangelegenheid tussen Holy. Shell en Sunlight. De exacte indelingen zien ei voor de regionale volleybal clubs uit het disdtrict als volgt uit: Dames promotieklasse: VoVeRo, Smash. WIK/B1V Both en Pj vineis. Kangoeroes. Spivo. Broleco 2, Intermezzo. TOP, Sliedreehi Sport. VC Krimpen, Alexandria/A; mes derde klasse E: Valeas- MVC 5. Broleco 5, Both en Partners 4. Alexandria/A Holy. ShellLibanon, Tenaco 3, Sunlight. VC Krimpen 4. Schovocomca 2: Heren eerste klasse B: YUM. MVC, VC Goeree, CVV. Volley Van den Berg, Broleco 3, Pendrecht, In termezzo 2, Spirit 2, Alexan dria/AVoVeRo, RoWiDo: He ren tweede klasse D: Broleco 4, Valeas, CVV 2. Both en Partners 3, Aicazar, Ibis. Liba non 2. Tenaco, Holy, Vb Krimpen 4, Hou Stand 2: He ren derde klasse F: MVC MVC 2, Shell. Ervea; Schip- pers/B 3, Alexandria/A Broleco 5. Libanon 3, Sunlight. VCO 2. VC Krimpen 6. Mar tens Lekker kerk 4. Maandag 28 juni: Tennis: C- en D-toernooi van Tbr Schiedam; Softbal: 19-3U DOS'32-VIaardingen Holy (d)- Dinsdag 29 juni: Tennis: B-, C' en D-toernooï van TSF Schie-j dam: Honkbal: 19.00 CA Zwijndrecht-Vlaardingen Holy- Woensdag 30 juni: Tennis: C- en D-toernooi. van TSr Schiedam. Donderdag 1 juli: Tennis: IL C- en D-toernooi van Tbr Schiedam. Vrijdag 2 juli: Tennis: B-. p* en D-toernooi van TSF Schie dam; Softbal: 19.00 Eurostars- Vlaardingen Holy (h).

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 4