wam 'Een lekker uurtje zeilen is er niet meer bij' BVSZ: kleine Al genoeg woningen T Vlaardingen blijft thuis I 'Team heeft zondermeer toekomst' i: SPORTAGENDA Sportieve recreatie in Maassluis EHBO haalt ruim 16.000 gulden op Water sporters* staken verzet tegen voetbrug Ruime selectie voor MSV'71 Provincie waarschuwt r^voor botulisnie 'if IMSP^. Parkeeroverlast in Newtonstraat wordt aangepakt Thelma Kemps Zomerspelletjes voor de jeugd Hennie van Wijk tevreden terug uit Engeland Marius de Snaayer derde Schiedam De EHBO-collec- le, die van 21 tot en met 20 juni duurde, had dit jaar een hogere up br engst dan ver wacht. De afdeling Schiedam haalde ongeveer even veel op als vorig jaar, maar de gulheid in Kethel was buiten verwach- ting. - Daar werd 600 gulden meer opgehaald. De EHBO is blij verrast en had dn m deze moeilijke tijd eigenlijk niet meer verwacht. In totaal werd door de collectanten 16.172.80 gulden opgehaald. t Vlaardingen „Een lekker uurtje zeilen? Dat is er niet meer bij. Werd voorheen wel gedaan, hoor. Was het effe optuigen en hup, zeilen geblazen. Maar nu. met die brug... Iemand met een zeilboot, die heeft toch zeker een dik uur nodig om z'n mast ie strijken en daarna nog eens een uur om 't allemaal weer op te tuigen. Dan heeft een kort tochtje weinig zin. Want als je terug komt. ben je weer twee uur bezig..." De gewraakte voetbrug over de Vlaardinger Vaart. Bewoners van Holy maken er -veelvuldig gebruik van. Motorbootjes kunnen er net onder door; voor zeilers is het echter een hinderpaal. Be won ers vereniging bouw op GTB-terrein Schiedam In Do Gorzen zijn al voldoende kleine woningen. Aldus nioiivtuerl de hewonersvereniging Schiedam-Zuid de gehonoreerde eis om op hel GTB-icrrein aan de Dwarsstraat (eerste fase) zeventig procent van de huizen uit grotere eensgc- zinswoningen te laten bestaan. Enkele politici heelt het zeer verbaasd dat de BVSZ zo ge makkelijk haar zin door kon drijven. PvdA'er Nicol.tj Div- lemans stelt zelfs dat hiermee de grenzen van de inspraak overschreden zijn: „Als ze nu ook al over de woningdiffe- rcntiatie mogen beslissen. Dat moet de gemeente toch doen." Wethouder Chris Zijdeveld wenste het echter meer te zien als een handreiking naar de BVSZ. Bij de tweede fase van hel bouwplan (in totaal komen er ongeveer tweehonderd wo ningen) zal de gemeente zich aanmerkelijk harder opstellen en zullen er moor huizen voor ouderen, kleine gezinnen en alleenstaanden bij moeten zit- ten. c De bewone rsve ren igi n g vindt fdat er in Schiedam-Zuid al meer dan genoeg kleine huis- l 'jes zijn. Aan grotere woningen zou in eerste instantie veel j.meer behoefte zijn. De ge- - "meerite bestrijdt dit. mede ge- j zien de voorspelde gezïns- grootte in de komende jaren. t-De BVSZ ziel wel een proble matische kant aan het veelvul dig bouwen van grotere eens- gezinswoningen: de huren. Die zullen in eerste instantie rond de 450 gulden komen en bin nen enkele jaren (als gevolg van de huurharmonisatie) worden opgetrokken tot onge veer 600 gulden. Als alles meezit, wordt vol gend jaar begonnen met wo ningbouw op het voormalig mrrcin van de Gemeentelijke Technische Bedrijven. De bo- wonersvereniging Schiedam- Zuid vreest echter dat die tijd spanne te krap zal zijn. De grond is namelijk verontrei nigd en moet worden afgegra ven. Wanneer dit gebeurt en waar de verontreinigde grond heen moet. is echter nog niet bekend. Daarnaast liggen er nog twee gasstations op het terrein. Die moeten worden verplaatst. De kosten hiervan moeten in de miljoenen gul dens lopen en dat geld is nog niet beschikbaar. De BVSZ ziet een voorspoedige woning bouw om die redenen dan ook somber in. Bertus Borsboom, secretaris van de jachthaven Callen- burgh, heeft zich ondertussen bij een verbinding van Holy- Noord en de Broekpolder over de Vlaardjnger Vaart neerge legd. Noodgedwongen, want nijdig maakt hij zich nog steeds over de voet- en fiets brug net naast de jachthaven waar de watersportverenigin gen De Fuut en De Kleiput hun accommodatie hebben. „Een hinderpaal voor de wa tersport". reageert hij fel en penningmeester Willem Kochi knikt instemmend. „Door die brug zijn wij gedoemd levens lang een motorboothaven te blijven. En dat, terwijl steeds meer mensen op een zeilboot overstappen", Zeilers, die de bui hebben zien hangen, zijn om die reden maar naar andere jachthavens uitgeweken. Slechts de fana tiekelingen zijn gebleven en strijken met geërgerde gezich ten steeds hun mast voor de brug. Borsboom: „Er liggen hier nog een stuk of zes zeilbo ten en bij buurman De Fuut ook. De rest is vertrokken, We worden gewoon steeds meer in onze mogelijkheden beknot. Het gaat nu nog goed. maar ik heb een zwaar hoofd in de toe komst". Zuidelijker In januari had het Koninklijk Nederlands Watersport Ver bond namens de jachthaven een beroep bij de provincie aangespannen. „Wij hebben niks tegen een brug. hou me dat ten goede", weerlegt de se cretaris nadrukkelijk die kri tiek. „Maar wel tegen de plaats. Wij hadden die brug graag wat zuidelijker van onze jachthaven gezien". De watersporters moesten evenwel bakzeil halen. Nog voordat de provinciale over heid uitspraak had gedaan, liet de gemeente de voetbrug vol tooien. 'Een vies spelletje van de gemeente', noemt Bors boom het: „Tuurlijk, we wis ten dat er in het bestemmings plan op die plek een brug stond aangegeven. Maar de vroegere wethouder Rien Bo venberg heeft ons indertijd ge zegd: jullie probleem laten wc even liggen; dat tossen we straks wel op door een veer- pontje of een klap in dc brug". door Cock Rijneveen foto Jaap Rozema Blij zijn de watersporters zeker niet met de brug. Havenmees ter Cor Droog: „Bij mooi weer, meneer, dan is het nog meer een ellende. Hangen er op de brug van de opschoten gasten rond. die een beetje gaan lopen spoegen, met stenen gooien, in boten klimmen. Hebben ook de motorboten last van de brug. En penningmeester Ko chi: „Voor die jongens is het gewoon een ideaal klim rek". Jonassen De verbinding tussen Holy- Noord en de Broekpolder over dc Vlaardinger Vaart ligt er nu ruim een maand. Niet hon derd meter zuidelijker en zon der klap. Amper een week ge leden wees de provinciale overheid pas het beroepschrift van de watersporters tegen de voetbrug af; onder andere om het feit dat de gemeente Vlaardingen voorzieningen voor de individuele zeilers zou hebben getroffen. „De gemeente zou vóór de brug steigers in de vaan slaan. De enige twee boten, die daar interesse voor hadden, zijn naar watersportvereniging De Bom meer gegaan. Steigers zijn er dus niet gekomen. En ver der heeft één of andere scou tinggroep een buitenboordmo tor gekregen, zodat ze tot aan de brug kunnen varen..." Borsboom, alhoewel niet eens- op de hoogte van de uitspraak, vindt het een vreemde zaak dat die uitspraak van de pro vincie nu pas komt. Maar, vraagt hij zich ook berustend af, wat moet je verder nog als: dat ding toch al lang en breed over de Vlaardinger Vaart ligt. „We laten het zo. Die brug ligt er. Blijf je jonassen, dan jaag je alleen iedereen tegen je in het harnas. Straks heb je die in stanties wellicht weer nodig" Rotterdams Nieuwsblad vrijdag RW 9 juü 19S2 Vlaardingen De vv Vlaardingen zal zich, in tegenstelling tot andere jaren, niet terugtrekken op het KNVB-sportcen- trum in Zeist, om zich voor te bereiden op de nieuwe competitie. Geko zen is voor een trainings- weekeinde in de eigen vertrouwde onmgeving van de Broekpolder. In het weekeinde van 14 au gustus mocL de trainingsstage plaats vinden. De eerste oefen wedstrijd spelen de Vlaardin- gers op 7 augustus thuis tegen de Schiedamse afdelingsclub DRZ. Het \roiledige program ma voor het elftal van de nieuwe oefenmeesler Jaap de Roode luidt als volgt: 10 augus tus Vlaardingen - V redenburch: 17 augustus Vlaardingen-Fev- enoord interregionale jeugd; 21 augustus Vlaardingen-HBSS; 24 augustus Vlaardingen-DFC; 28 augustus 's-Gravenzandse SV-Vlaardingen; 31 augustus Hoek van Holland-Vlaardin- gen. MSV '71 begint mei een selec tie vasn liefst 30 spelers de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Tram er Eric de Vries zal tijdens de oefenperiode do definitieve selectie samenstel len. De selectie krijgt in ieder geval een zwaar oefenpro gramma af te werken. De oe fenreeks van de Maasslui.se vereniging ziet er als volgt uit: 1 augustus MSV 'Tl-OW; 3 augustus MSV '71-Nado V: 5 augustus MSV '71-Groet» Wit ten; 8 augustus MSV '71 -Var kenoord; 10 augustus MSV '71- VVK: 12 augustus MSV '71- Mceuwenplaat: 15 augustu- MSV *71 toernooi om de Wim de Graaf-wisselbokaal met deelname van MSV '73. Pro gress, SIOD. Hiilesluis. ADO. LMO. Hïllegersberg en Meeu wen plaat; 19 augustus Satel- liet-MSV "71: 21 augustus Deelname aan SIOD-toernooi om de Johan den Adelbokaal; 26 augustus MSV '71-Alexan dria '66; 31 augustus MSV-St Lode wijk H Schiedam Vlaardingen Ge- C deputeerde staten van Zuid- Holland hebben de gemeenten Z-Schiedam cn Vlaardingen un- drukketijk gewaarschuwd voor het in de komende maa ri bden te verwachten botulisnie. - De provincie vraagt gevonden kadavers onmiddellijk te mel den en te zorgen voor een doelmatige verwijdering' Ook zullen de besmette gebieden regelmatig, onderzocht moeten vworden. Net als de gevonden vogelresten. Dit is om uitbrei ding van de ziekte zoveel mo gelijk te beperken. In de provincie Zuid-Holland zijn het vooral Schiedam en Vlaardingen waar veel kada vers gevonden worden. Van ^.aüe in 1981 onderzochte vogel- lichamen bleek 56 procent met '.botulisme besmet te zijn. In een aantal gevallen is het zo dat de gifstof pas na de dood is gevormd. In die gevallen is het niet botulisme geweest wat de dood heeft veroorzaakt. Er wordt geadviseerd de een den en de waterhoentjes (de meest kwetsbare groep) niet te voeren. Dit zou namelijk een concentratie van watervogels veroorzaken waardoor de kans Op een begin of uitbreiding van botulisme veel groter wordt. Het voormalig GTB-terrein aan de Dwarsstraat. De bewonersvereniging denkt dat er nog wel wat tijd overheen gaat voordat de grond is afgegraven en de gasstations zijn verplaatst. Schiedam Hel plaatsen van veertien paaltjes moet de par keeroverlast in de Newton straat cn op het Newtonplein een halt toeroepen. Bewoners klagen al geruime tijd. Na een advies van de dienst gemeentewerken hebben bur gemeester en wethouders be sloten akkoord te gaan met het plaatsen van paaltjes. De totale kosten worden geraamd op 14.000 gulden. In de toren van dc Grote Kerk van Maassluis verzorgt Bertus Oom en vanavond zijn vierde beiaardconcert. De bei aardier normaal laat hij zijn klanken in Val kens waard. Geldrop en Eindhoven horen speelt onder andere volks- en drinkliederen en Engelse volksdansen. Het concert duurt een uur en begint om half acht. Thelma Kemps is opgestapt uit het bestuur van de Schiedamse bewone rsvereniging Boten- buurt. Ze is pas moeder gewor den en kan derhalve nog maar weinig tijd vrij maken. Ook haar man Jan (CSJ-ambte- naar) trekt zich terug uit de werkgroepen en de redactie van de buurtkrant. Enige weken geleden legden Ben van der Broek en Els van Oene eveneens wegens tijdge brek hun bestuursfunctie neer. Voor de drie ontstane vacatu res heeft de be won ers vereni ging nog maar één vervanger gevonden. Ad Wiilemsen werd deze week ook met algemene stemmen door de leden geko zen. Vlaardingen Voor de schoolgaande jeugd is de zo mervakantie aangebroken. Om te voorkomen dat ze moe der thuis alleen voor de voe ten lopen of dat ze doelloos door de straten struinen zich maar vervelen, kunnen kinderen vanaf maandag hun energie in allerlei zomerspelen kwijt. Tn Holy staat de bouwspeel plaats. die naast de kinder boerderij iigt, tot 20 augustus doordeweeks weer voor de jeugd open. Ze kunnen zich uitleven in het bouwen van hutten of een beetje rond ped delen met een waterfiets. Op de woensdagen krijgen de kleine knutselaars een kans van alles te maken, zoals vlie gers. De vrijdagmiddag is er voor poppenkast, speurtochten of een groot spel. De treinwagon op de bouw speelplaats is grondig ver bouwd met als direct gevolg dat er een klein winkeltje uil de grond is gestampt. Hamers, zagen en scheppen zijn te leen, terwijl er nu ook snoepgoed en frisdranken te koop zijn. Buurthuis De Haven organi seert dit jaar juist niet de ge bruikelijke huttenbouw. De eerste week, steeds van half twee lot half vier, staat in het teken van de 'kwelgeest'. Dan gaan er allerlei dingen, wat precies blijft een verrassing, in en rondom het buurthuis ge beuren. De week daarop de speelactiviteiten duren tot 22 juü staan een levend gan zenbordspel, sport (beiden worden bij mooi weer in het Hof gehouden) en film op het programma. Schiedam Hennie van Wijk, de cricketer van Hermes DVS én het Ne derlands team, kan het ei genlijk nog niet vatten. In Engeland zag de ploeg van bondscoach Steven Lubbers de kansen voor een plaats bij de laatste vier in de voorronde van het wereldkampioenschap cricket door de aanhou dende regeval aan de neus voorbij gaan. „We hebben in Engeland elf wedstrijden gespeeld en er slechts entje verloren. Ja, wel door Chris Woerts direct de belangrijkste tegen Bangla Desh. In één week tijd zagen we wedstrijden niet doorgaan door die typisch En gelse regenbuien. Scheelde toch zes wedstrijd pun ten. In plaats van vier punten bij een gewonnen wedstrijd, kregen we er nu maar twee." AI vanaf januari heeft het cricketteam zich voorbereid op de wedstrijden in Engeland. „Daarom is het heiemaal jam mer dat wc het net niet heb ben gehaald. De prestatie die we nu hebben geleverd is denk ik beter dan die van 1979. De ploeg heeft zonder meer toekomst. Is jong en in 1986 moet het dan maar wel gebeuren." Weinig Zelf heeft Hennie van Wijk maar weinig kunnen spelen iri Engeland. Hennie van Wijk Hennie van Wijk: Door spierblessure uitgeschakeld Vrijdag 9 Juli: Tonnis: C- en D-toer- nooi van ROVS Vlaardingen; Zwem men: Nederlandse zomerkampioen- schappen; 18.00-19.30 Zwemvier- daagse in zwembad Ooi-Fijn te Maas sluis; Zaterdag 10 juli; Tennis: C- en O- toernooi van ROVS Vlaardingen; Zwemmen: Nederlandse zomerkam- pioensctiappen; Zondag 11 juli: Tennis: C- en D-toer- nooi van ROVS Vlaardingen; Zwem men: Nederlandse zomerkampioen- schappen: Honkbal: 14.30 Vlaardin gen Holy-Tilburg; 14.00 uur Leu Bird- Sehiedam; Cricket: 11,00 ACC 4-As- vion, 11.00 H8S-Exceisior*20, 11.00 Hermes-DVS-Kampong. Maandag 12 juli: Tennis: B-, C- en D- toernooi van KSVV Schiedam en Be Quick Maassluis; met spijt in zijn stem; „De eerste twee weken rtiei door die vervelende regen en toen scheurde ik tijdens een trai ning een spiertje in mijn dij been. Ik ben intensief behan deld. maar het is echt een rot blessure." Dc crickettoekomst van Hennie van Wijk ziet er derhalve best kleurig uit. Wil in ieder geval graag betrokken blijven bij het Nederlandse team: „De sfeer onderling is gewoon optimaal. Sinds 1974 eigenlijk hoor ik bij hel team, dat geef je niet zo maar op. Ook de ontwikkelingen bin nen de cricketbond zijn zon dermeer positief, zeker door het aanstellen van Steven Lubbers als bondscoach." De voor Hermes DVS uitko mende speler zal zondag nog niet voor zijn team in actie ko men in de wedstrijd tegen Kampong: „Misschien dat ik wel zou kunnen spelen, maar met een spierblessure weet je het eigenlijk nooit. Misschien dat ik het dan ga forceren en daar schiet niemand iets moe op. Jammer natuurlijk, want het cricketseizoen duurt maar drie maanden, en als je dan door een blessure wedstrijden moet missen, is dat nooit zo leuk." Willem van der Sloot, de ma nager van het Nederlandse cricketteam en Hermes DVS. kijkt ondanks de net niet ge haalde halve eindstrijd tevre den op het verblijf in Enge land terug: „Ach. het is jam mer van die puntenwaarde ring. Kun je toch zien dat dat systeem niet werkte. Maar we hebben toch een nieuw Neder lands record gevestigd m de wedstrijd legen Maleisië. Over vier jaar krijgen we weer een kans. De jongens zijn dan wat rijper en moeten dan nog beter kunnen presteren. Er is talent zat in Nederland. Volgend jaar bestaat de Nederlandse cric ketbond 100 jaar en dan zijn er veie festiviteiten. Ook interna tionale ontmoetingen en daar kunnen we weer wat van le ren." Maassluis In Maassluis wordt maandag toch gestart met enke le projecten sportieve recreatie. De activiteiten zullen zich in de diverse Maassluise wijken afspelen. Sjaak de Jong zal het project begeleiden, geholpen door Ina Andeweg. recreatiesport leidster en nog eens vier jeugdsportleiders. Aanvankelijk zag het er nmaar uit dat de projecten geen door gang konden in verband met een gebrek aan financiële midde- en. De provinciale sportraad heeft zich echter garant gesteld voor de 4.500 gulden die nodig zijn om de kosten te dekken. Maandag starten de activiteiten aan de Lijsterlaan. tegenover de Steendijkpolderhal. Woensdag kunnen de Maassluise jongeren terecht in de V^ertowijk (op het vierde veld van Excelsior M) en donderdag tenslotte is het gezelschap te gast in zwembad 'Dol- Fijn'. In de middaguren starten de activiteiten om 14.00 uur en in de avonduren om 19,00 uur. Voor Maassluis is het een unieke zaak dat jongeren die in het bezit zijn van het ABO-diploma zich inzetten voor leeftijdsgeno ten. In Rotterdam bijvoorbeeld geeft de gemeente de organisatie in handen van een commercieel bureau, in Maassluis blijft alles n eigen handen. Rotterdam De atleten van atletiekvereniging For tuna presteerden tijdens een 10 ki- lonieterloop in Rotterdam bui tengewoon goed. In do haven stad kwamen vele prominen ten aan de start en het was do Vlaardinger Marius de Snaay er die het veld na de start aan voerde. Gevestigde namen als Steef Klijne, Lou Polak en Rick van Zanten bleef Marius de Snaayer rondenlang voor. Een felle aanval van Kijne en Polak kon Marius de Snaayer net niet beantwoorden. Hij kwam tenslotte als derde over de finishlijn in een tijd van 31.40 minuten. Luc Dumont liep samen de met de bekende Vlaaridngse atleet Bert van Delden. In de slotfase ivist Du mont zijn belager van zich af te schudden. Hij kwam ten slotte uit op een tijd van 32.40 minuten. Bij de veteranen was het we- derom de goed meedraaiende Sjaak Hoogendijk die voor een ere-plaats zorgde. Lange tijd-"#] liep hij op een derde plek. J] maar in de slotfase nam hij de^ tweede plaats over die hij ook-a wist te behouden. Arie van; l Embden kwam na een zware trainingsperiode weer goed vor de dag. Hij finishte als vijfde veteraan in een tijd van 37.20 minuten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 3