Limonadefabriek Kuyzen op de fles Fortuna houdt traditie in ere Heroïnedeal eindigt in schietpartij Raadslid wil aanpak dubbel parkeren op de Kruiskade Excelsior'20 bedwingt VFC it Höekse Boys klopt Lyra DICK SCHOORMANS TERUG NAAR COAL SPORTAGENDA Tweemaal tweeënhalf jaar geëist Henk Schouten: Het was niet meer te redden Woning uitgebrand Man verdronken Bisdom Rotterdam in ruimer jasje Kunst en antiek in De Doelen Negen maanden voor ver krachting Indeling DWS Bongers blijft bij CION Rotterdams Nieuwsblad woensdag 4 augustus 1982 Rotterdam Een dealer van zijn heroïne beroven heeft voor de dader als voordeel dat dc politic over het algemeen geen opsporingsactie op touw zet. Meestal komt de politie nooit te weten dat er een diefstal is gepleegd, omdat de be nadeelde, uit vrees zichzelf te belasten, de diefstal niet aan geeft. Maar op 19 februari liepen de zaken toch wat anders af. De politie bemoeide zich uitge breid met een heroïnediefstal, die enigszins uit de hand liep. Twee mannen, een 22-jarige fabrieksarbeider en een 25-ja- rige lasser, beiden, werkloos, zouden bij een Pakistaan voor 75000 gulden een pond heroïne kopen. De Pakistaan werkte in een coffeeshop bij het Centraal Station en volgens zijn verkla ring kende hij de beide man nen van de hal in het Centraal Station, waar de eén zich be zighield met zakkenrollen en de ander met heroïne verkoop aan gebruikers. Verkoper en afnemers kwamen overeen, dat ze in de woning van de Pakistaan de drugs zouden ko pen, Volgens de fabrieksarbeider konden hij en de lasser slechts twaalfduizend gulden opbren gen. Door dit geld onoverzich telijk te verpakken zouden ze proberen de dealer te mislei den. Mocht dit niet lukken' zouden ze de man beroven. Beiden gewapend met geladen vuurwapens betraden ze op 19 februari de woning van de dealer, die uitgebreid het geld ging tellen, voordat hij de he roïne afdroeg. Al snel ontstond er een ruzie tussen verkoper en kopers, die 20 hoog opliep, dat de fabrieksarbeider de dealer in zijn been schoot. „Hij probeerde mnn vuurwa pen af te pakken. Ik trok toen mijn hand terug, waardoor het afging", verklaarde de ver dachte gisteren voor de recht bank. Hij bekende zijn aan deel, maar ontkende dat hij na het schot de heroïne had mee genomen. „Ik was 20 ge schrokken, dat ik de heroïne en het geld liet vallen en snel wegliep", verklaarde hij. Zijn medeverdachte, de lasser, ontkende veel meer; „Ik ging alleen als chauffeur mee. In de woning hoorde ik pas, dat er sprake was van een heroïne- transactie. Verder heb ik er niets mee te maken". Officier van justitie mr. J. Schoonaard geloofde deze ver klaring niet. Zowel de dealer als uw medeverdachte zeggen dat u uitgebreid aan de onder handelingen en de bedreigin gen hebt meegedaan". De politie, die na de overval tor plaatse kwam, vond in de woning nog een grote hoeveel heid heroïne. De gewonde dealer was na enkele weken weer opgeknapt. Inmiddels is hij tot drie jaar gevangenis straf veroordeeld wegens han del in heroïne. Vrijspraak Mr. Schoonaard eiste gisteren tegen de lasser en de fabriek sarbeider tweeënhalf jaar ge vangenisstraf. Mr. S. Ivens, raadsman van de lasser, sprak van een bizarre zaak. „Moeten we voor een heroïnedealer de zelfde égards in acht nemen, als bij de arme winkelierster die wordt beroofd"?, vroeg hij de rechtbank. Mr. Ivens vroeg vervolgens om zuiver juridische redenen vrijspraak. De officier van jus titie had diefstal met geweld ten laste gelegd. Volgens de ervaren advokaat was het be wijs daarvoor niet geleverd, omdat nergens uit bleek dat zijn cliënt iets had gestolen. Mr. Schoonaard daarentegen verwonderde zich er over, dat de heroïne, die de beide ver dachten zouden kopen, nooit is teruggevonden. ,.Ik neem aan dat het wel is gestolen. Ten slotte hebben getuigen gezien, dat de fabrieksarbeider snel met een papieren 2ak weg liep". Mr Ivens op spottende toon; „Maar meneer de officier, het gaat er nou juist om wat er in die papieren zak zat. Dat weet u ook niet. U steekt op deze wijze de bekende Andersen (schrijver van sprookjes) naar de kroon". Uitspraak 17 augustus. Rotterdam Kuyzen Limo- nadefabriek, die gedurende 48 jaar een groot deel van de Rotterdamse horeca van fris dranken voorzag, is failliet. De nog overgebleven twaalf van de 21 medewerkers zijn, inclusief directeur Henk Schouten, ontslagen. Het ei* gen vermogen is door steeds oplopende verliezen bij een overigens constant goede omzet dermate ingeteerd dat '"aan failissement niet meer te ontkomen viel. Curator mr. E. J. van der Poel: ,,De schuld was inmiddels op- gelopen tot ongeveer driehon derdduizend gulden; de Amro Bank is met honderdenzestig duizend gulden de grootste schuldeiser. Er was geen kans meer op verbetering. Het is voor een klein produktiebe- drijf als Kuyzen namelijk erg moeilijk om zich in de concur rentie met de grote maat schappijen als Heineken, Skol. enzovoort staande te houden. Directeur Schouten zorgt nu voor de afwikkeling van za ken. En dat doet hij zeer zorg vuldig; we maken dat bij fail lissementen weieens anders door Ger Bestebreurtje De eens zo succesvolle voetbal ler, die vooral naast Coen Moulijn bij Feyenoord triom fen vierde, maakte ook bij Kuyzen carrière, Henk Schou ten (50) begon als chauffeur en eindigde als directeur. Hij bouwde een grote klanten kring op en beslist niet alleen op basis van zijn populariteit als voetballer. Maar ook en vooral omdat hij altijd voor zijn afnemers klaar stond, we ten de Rotterdamse caféhou ders. Schouten: „Ik heb hier 27 jaar inderdaad bijna dag en nacht gewerkt. Dus dat faillissement doet me wel iets. Maar er was echt niets meer te redden. De kosten van huur, materieel en wagenpark zijn de laatste ja ren verdubbeld, terwijl de winstmarges in deze branche klein bleven. We hadden tot op het laatst voldoende klan ten en een goede omzet, daar lag het niet aan. Maar veel ho recabedrijven zijn contractueel gebonden aan. grote bier maat schappijen bij wie ze ook hun frisdranken moeten afnemen. Dat is voor ons eigen fabrikaat ook funest geweest. De verlie zen liepen uiteindelijk zo hoog op, dal de eigenaar het failisse ment heeft aangevraagd. Er was geen redding meer moge lijk". De bekende vrachtauto's van het oorspronkelijke familiebe drijf Kuyzen zijn voorgoed uit het straatbeeld verdwenen. Rotterdam Een woning op de tweede etage en een zolder- verdieping aan de Haringpak- kersstraat in Rotterdam zijn gisteren uitgebrand. De eerste etage liep ernstige waterscha de op. De oorzaak van de brand is nog onbekend- De be woners waren op het moment van de brand niet thuis. Een vierjarig jongetje, dat naar het vuur stond te kijken, werd door rondvliegend glas getrof fen 'en liep een snij wond aan *tjn linker hand op. Rotterdam De 31-ja- rige Amarsing Sital uit Rotterdam ïs gister middag bij het strand bad in de Kralingse Plas verdronken. Een zwemmer stootte in on geveer 1.50 meter diep water tegen het stoffe lijk overschot. De man trok het slachtoffer di rect op het strand en paste nog mond op mand beademing en hartmassage toe. Bij aankomst in het Berg weg ziekenhuis bleek Sital te zijn overleden. Een eind maken aan het dubbel parkeren op de Kruiskade. Rotterdam Het PvdA- raadslid Ruud van Middelkoop heeft in de raadscommissie voor verkeer geklaagd over het dubbelparkeren op de Kruiskade. Er is nu wel een vrije trambaan aangelegd, al dus Van Middelkoop, maar als je "die als autoweg moet gaan gebruiken, doordat er zoveel dubbel geparkeerd wordt dat je er niet meer doorkunt. dan moet er wel iets worden ge daan. De politie zal er wel niet bij juichen, maar er zal toch meer met de wegsleepregeling moeten worden gewerkt, zo vindt het raadslid. We doen wat we kunnen, wordt van de zijde van de po litie meegedeeld. Meer kan niet. Er is al extra personeel ingezet dat bekend is met de buurt en met de mensen. Met praten en luisteren wil de poli tie op de Kruiskade lol een aanvaardbare situatie komen. Een rel maken is zo gebeurd, daar zijn we niet op uit, aldus de politieman. Rotterdam, Het bisdom Rotterdam zal overgaan tot aankoop van het pand Koningin Emmaplein 5 te Rotterdam. Dit pand, dat eind van het jaar vrij wordt opgeleverd, grenst aan de twee gecombineerde huizen, die het bisdom sinds de oprichting in 1956 in gebruik heeft. Hierin wonen bisschop Simonis en de inwonende huishoudelijke dienst. Verder zijn er stafdiensten in ondergebracht (pers en pu bliciteit, archief en drukkerij, financiële administratie) plus een vergaderzaal en een kapel-In het nieuwe pand komt hulpbis schop I'!,:\er, die nu nog in Den Haag woont, te wonen. Verder wor.it er .de bouwinspectie van het bisdom in gevestigd, In de drie aaneengesloten huizen aan het Koningin Emmaplein zullen ongeveer dertig personen wonen en/of werken. Rotterdam De kunst- en antiekbeurs, een jaarlijks terugke rend evenement in de Rotterdamse Doelen, wordt dit keer ge houden van 20 tot en met 29 augustus. Het is de negende keer dat de Stichting Kunst- en Antiekbeurs De Doelen-Rotterdam deze beurs organiseert. In de loop der ja ren is de beurs uitgegroeid tot een ontmoetingsplaats voor anti quairs uit heel Nederland, terwijl ook internationale faam is verworven. Op de komende beurs zullen circa vijftig antiquairs hun collecties aan het publiek presenteren. A Bestuur Pameyer sluit Julianalaan Rotterdam Het bestuur van de dr. Pameyer stichting heeft de therapeutische gemeen schap aan de Prinses Juliana laan gesloten. Zij voelt niets voor de oplossing van het mi nisterie van CRM, de gemeen schap om te bouwen tot pen sion. In een pension zou niets te recht komen van een behan- delingsgerichte hulpverlening, schrijft Pameyer-directeur Sjef Mevis in een verklaring. Toch doorgaan zou door alle finan ciële problemen het faillisse ment van de hele Pameyer- stichting betekenen en daarom heeft men daarvan afgezien. Ook het personeel heeft de pensiongedachte afgewezen, maar kondigde onlangs aan gewoon door te gaan met be handeling. „Wij laten het op een confrontatie aankomen en kijken of men werkelijk de Julianalaan zal sluiten", kon digde woordvoerder Jan Pleu- nen toen aan.'*' Rotterdam De rechtbank in Rotterdam heeft gisteren twee mannen van 33 en 35 jaar ver oordeeld tot negen maanden gevangenisstraf. De rechtbank achtte bewezen dat de mannen op 21 maart in hun flat in Rot terdam Ommoord een vrouw hebben verkracht. Het slachtoffer had twee da gen voor de verkrachting een abortus ondergaan, zo bleek veertien dagen geleden tijdens de zitting. Daardoor was het volgens de officier van justitie absoluut uitgesloten dal de vrouw vrijwillig met de man nen naar bed was gegaan, zo als zij beweerden. De officier eiste tegen beiden een jaar ge vangenisstraf. Ook in een andere verkrach tingszaak werd gisteren uit spraak gedaan. De rechtbank veroordeelde een 22-jarige au tomonteur uit Den Haag tot acht maanden celstraf waar van vier voorwaardelijk. De monteur had toegegeven dat hij zijn voormalige vriendin in haar woning had verkracht, nadat zij de relatie had verbro ken. Ook had hij de vrouw mishandeld, door haar enkele vuistslagen toe te dienen. Het slachtoffer verklaarde tegen over de politie dat zij niet al leen door haar voormalige vriend was verkracht, maar ook door een andere man, die met de verdachte was meege komen. Ook verklaarde zij. dal zij ernstiger was mishandeld. Er zou haar uit haar hoofd zijn getrokken en een sigaretten peuk op haar zijn uitgedrukt. De officier van justitie had acht maanden celstraf geëist. Vlaardingen Na de 2-1 winst op stadgenoot De Hollandiaan schoof CION ditmaal gister avond Victoria met 6-2 aan de kant. Satelliet startte eveneens voortvarend en liet Eurosport met 3-1 achter zich. Hoekse Boys verraste twee deklasser Lvra in eigen huis: 2-4. Satelliet-Eurosport 3-1 De doelpunten van Sa telliet werden gescoord door Marcel Zeebrechts, Boot en Koos Netten. De Vlaardingse vierdek lasser maakte vooral in de eerste helft een goe de indruk op trainer Wint Poulus, die met ge noegen constateerde dat de nieuwelingen Dijk shoorn. Boot. Spruyt en Kemper zich goed wis ten aan te passen. CION-Victoria 6-2 Na oen 2-2 ruststand (doel punten Christian Korczak cn Jaap Eigenraam) stelde CION orde op zaken. De uitblinkende. 18-jarige Marcel Vuvk kopte CION naar 3-2. waarna Hans Buyienhek, Jan van den Engel en andermaal Vuyk de score opvoerden tot 6-2. Ondanks deze hoge produktie Het CION nog 1 oen aantal goede kansen onbenut. Lyra-Hoekse Boys 2-4 De eerste presentatie van de Boys loog er niet om. Van krachtsver- j schil was nagenoeg geen sprake, waardoor de i cijfers ietwat te ruim in Hoeks voordeel uit vie- len. Voor Lvra doelpuntten Peet van der Wel en John Theunissen en voor de Boys Ed van j Dijk, Ron Sellers (2x). terwijl Lierenaar Arie i Solleveld in eigen doel schoot. ■Gü Zeist Het begint een niet meer weg te denken traditie te worden, het trainingskamp dat Fortuna Vlaardingen ieder sei zoen ergens in Nederland be trekt om zonder argwanende blikken ontspanning en in span n 'mg een harm 011 ieuze vergelijking te laten aangaan. Een bijzonder prettige ge woonte zelfs, die voor het me rendeel van de groep de min der plezierige bijkomstigheid heeft dat dc heren oefen mees ters Jan Postema en Jan Bou- man hun goed gedoceerde trai ningen moeiteloos kunnen om toveren in een ware k welling van de nog niet veel gewende spierbundels. Het zal je immers maar gebeu ren, dat je, na een op advies van Piet van der Linden ui terst abrupt ontwaken, op de vroege zaterdagochtend een warming-up van een dik half uur voor je voeten krijgt ge gooid. Samengesteld uit de ja renlange ervaring die Jan Bouman. want hij was de grote boosdoener, opdeed bij Spuria, Fortuna cn later FC Vlaardin gen. Een koddig gezicht eigen lijk. dat sprintwerk, niet een zich in hel zweet hollende Joop Bouman. een zuchtende, af en toe vloekende Martin van der Merwe cn een lui langs de lijn onderuit gezakte schare officials, van wie Arie Noord hoek. Maarten Molenaar en Arie Kalkman zowaar ook zelf nog een bal kunnen ra ken. door Donald Bax Voor de vierde maal alweer troonde Jan Postema. dc ene anekdote na de andere uit de 'Haagse Kringenaanhalend, zijn kleine dertig man tellende selectie mee naar een bosrijke omgeving. Na twee jaren Bos- schen hoofd als eindbestem ming te hebben gekozen, had de bijna GO-jarige ambtenaar eveneens voor de tweede maal V kit.nl ingon Het jeugdig clan van ExeeJsioi'20 w.is vol doend' om hel één klasc hoger genoteerde VFC moeiteloos in bedwang te houden. Na een aantrekkelijke eerste helft (1- 1), waarin VFC'er Peter Jeup niet werd begrepen door zijn medespelers, volgde een ver velende tweede akte. die geen nieuwe doelpunten opleverde, Excelsior-trainer Piet Roozcn zag de uit de A-junioren over gekomen Matthicu Schoffers, uit goed aangeven van de eveneens senior geworden Adrie Bierhuizen, de score openen. Vlak voor de onder breking benutte Harry Schui ten voor VFC een strafschop, omdat Teun Kornaal in een 'luchtduel' door twee Schie dammers werd geblokkeerd. De andere 'youngsters" die van Roozcn een kans in de hoofd macht kregen, waren doelman Robert Groen, Edwin van Wijk (beiden na rust) en Mar cel Heijman. Excel si or'20, dat Fred Clarijs en Theo Dal na zoveel jaren trouwe dienst verloor, moest het bovendien nog stellen zonder Rob Glim merveen. Edwin 'Pino' van der Hoeven en Harry Vlas veld. Bij VFC mocht ditmaal de van Naaldwijk afkomstige Pie ter van der Hoeven zich onder de lal bewijzen, omdat Sjaak de Herder (ex-SVV) pas van va kantie terug was. Voorts nam Fred Crude! bach, eveneens van SVV afkomstig, op het middenveld de plaats in van Hans Jansen. Schiedam FCN'üö-trainer Martin Schaap heeft noodge dwongen al vroeg afscheid ge nomen van twee nieuwe ge zichten. Ben van den Berg keert terug naar SVDPW 'en Woemdag 4 augustus: Voetbal: 19.00 's-Gravenzandse SV-SVV. 19.00 Excelsior M-Spijkenisse. 19.00 SW 2-Capeile. 19.00 HVO-GTB (ter rein VFC). 19.00 De Hollandiaan-Öm- moorö: Wielrennen: Ronde van Maasland (14.45 nieuwelingen. 16.00 junioren, 19.00 amateurs). Ronde van Schiedam (18.00 liefhebbers/vetera- nen en 19.00 amateurs); Honkbal: 19.00 Rotterdamse selectie-Neder lands B-team (terrein Schiedam, sportpark Harga). Donderdag 5 augustus: Voelbat: 19.30 SVV-FC Utrecht. 19.00 SCO '63-Demos. 19.00 MSV'71-Oe Groen Witten. 19.00 Fortuna Vl-Zwart Wit'20. Vrijdag G augustus: Softbal: 19.00 Alexandria'66-Vlaarcfingen Holy (he ren). ook Dick Schoormans, die sa men mei Dick Schaap over kwam van de Rotterdamse derdeklasser Coal, heeft zijn overschrijving ingetrokken. De laatste kon zijn studie niet goed combineren met de woensdag- en vrijdagtrainin gen van de FC NieuvvJand. Schiedam De hoogste teams van de Sehiedamse handbal vereniging DWS komen dit veldseizoen beide uit in de re gionale eerste klasse. De da mes moeten het opnemen te gen OASE, Duyvestein Win tersport/Hellas, Actief, West- Jandia, Van der Hoven/'Tref fers. HVS en Wings. De heren treffen als tegenstanders De Holiandiaan, Van Eijmeren- /Hermes, Actief, Ancora. UVG, Indus en Wings. Een deel van de selectie van Fortuna. die in Zeist hel nuttige met het aangename verenigde. Staand v.J.n.r. 'buffer' Ger Don, assistent- trainer Jan Bouman, elftallei der Piet van der Linden, Bv- dolfo Gardesten, Jasper'}}: Quak, Stanley Nooitmeer, }Jj Henk van Uitiert, Reny Leer dam, Peter SonneveJd, Jop Bouman, Andrè de Haas, Wim van den Berg en hoofd trainer Jan Postema. Ge knield v.l.n.r. Ron Berveling, Hans van Os, Cees van der Lugt, Ron Hofman, Hadde van der Meijde en Mary Vis ser. de rustieke Zeis ter neeomnmo- datie geprefereerd. Zodat er kende biervatenals Oer Don. Mary Visser. Cees van der Lugt en Wim van den Berg welhaast op de tast de bar van het 'woo 11 paviljoen' wisten tv vinden. Slechts een enkeling verkoos later die zaterdag avond nog voor hei midder nachtelijk uur de bedstede ho ven een verblijf aan de steeds gerieflijker wordende har. Penningmeester Arie Kalk man, die met een perfect za- keninstinct hij de huur van hel zwembad de KN VB eert fi nanciële loer draaide, had toen id lang en breed zijn zaakjes voor elkaar. De ietwat naar hei corpulente neigende jonge ling deed tijdens het 'diner vriend en vijand versteld staan met zijn koddige gedraal naar de keuken, waar hij er probleemloos in slaagde voor do tafel van dc notabelen (trai ners en begeleiderses tra por ties aardappelen, groente en sla te laten aanrukken. Oh ja. zondagmiddag moest er ook nog worden gevoetbald. Tegen Hilversum, een hoofd klasser nog wol. En dal na een ver 11 meien de za terdaga -om 1. Maar de selectie stelde de bei de Jannen niet teleur en dwong de eveneens naar Zeist afgereisde bezoekers ven mevr dan verdienstelijke 1-1 deling af. Tot overmaat van ra/11/3 echter bleek na afloop in het paviljoen dat de bi or voormol niet o veren komst ig dc wensen van de Vlaardingse delegatie was, Misschien een voorzorgs maatregel van dc KNVB. die zich wellicht de taferelen van vorig jaar herinnerde, toen For tuna in recordtijd het bord je 'uitverkocht' boven de bat liet oplichten... VlaardingenRon Bongers heeft na een gesprek met CION-trairver Cees Gouds waard zijn overschrijving naar de derdeklasser De Holiandi aan ingetrokken. Bongers was samen met Hans van Twist' naar 't Nieuwelant verhuisd, maar kwam toch op zijn be sluit terug op zondag ie gaan spelen. De gezelligheid bij de naar de eerste klasse RVB ge promoveerde afdelipgsolub zal hiera.hn met v reemil 7,;«i

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 3