12 Zenuwen vellen M Kees Kist tóch naar Parijs toe FC Ut UITSLAGEN start nch an recht meant Koenders blijkt koele winnaar m ^©c-ter meulen natuurlijk Lerby scoort Interland in Kuip Kraay jr. op proef bij NAC Ron van Spanje: gezich ts verlies Geen vervanger voor Pironi Ook Lotus over op turbomotoren Wereldrecord Dill-Bundi Zege DS '79 WiÊmIIMIS W0mÊËSËÊ6 Shilton naar Southampton TOEG/R begint tegen DDV Derby opent hockeyseizoen Hattrick Könemaim mw? Rotterdams Nieuwsblad donderdag 12 augustus 1982 Oslo Kopenhagen - Het Noor se voetbalelftal versloeg gister avond in het Bislett-stadion van Oslo buurland Zweden met 1-0. Tom Lund van Lïlle- ström scoorde voor 23.000 toe schouwers in de 57e minuut het enige doelpunt. In Kopen hagen won Denemarken met 3-2 van Finland- Bij de rust leidden de Finnen mei 1-2. De bij Hamburger SV spelende Lars Bastrup opende voor De nemarken de score. Val vee en Turunen bogen de achterstand voor Finland om in een voor sprong. Na de hervatting bracht Lerby (Aiax) beide par tijen weer op gelijke hoogte en was Sören Busk (ex-MVV. nu AA Gent) verantwoordelijk voor de laatste treffer. Er wa ren 5700 toeschouwers. Zeist - De interland Neder- land-Ierland wordt op woensdag 22 september in het Feyen oord-stadion ge speeld. Het duel uit de voor- 1 ronden van het Europees voetbalkampioenschap be- gint om 20.00 uur. Scheids rechter is de Tsjech Ivan Gregr. Breda Hans Kraay jr.. die bij Haarlem onder contract staat, heeft met NAC een proefwedstrijd tegen RBC ge speeld. Haarlem wil Kraay jr. kwijt, waardoor het René Tol van Volendam zou kunnen aantrekken. Den Haag -- Ron van Spanje is er in de twee interlands tafel tennis van het Nederlands team tegen China (23 augustus in Weert, de volgende dag in Den Haag) niet bij. Van Spanje heeft sinds de vechtpartij van vijf weken geleden met ex- -bondsco3ch Gerard Bakker geen bal meer kunnen slaan. De wond op het hoornvlies van het linkeroog is nog niet genezen. Het zeker dat ge zichtsverlies in het linkeroog van Ron van Spanje onvermij delijk is. De aanklacht, die Van Spanje vanwege de vechtpartij in diende, had nog geen gerech- teüjk vervolg. De politie kon nog geen proces-verbaal op maken, omdat Bakker na de klap onmiddellijk met vakan tie vertrok. Tot nu toe heeft hij zich nog niet bij de politie gemeld. Zeltweg Renstal Ferrari heeft voorlopig geen vervan ger aangewezen voor de zater dag in Hockenheim ernstig ge wond geraakte Didier Pironi. De formule-1-stal uit Maranel- lo zal voor de race om de Gro te Prijs van Oostenrijk van jondag slechts één wagen in zetten. Die wordt bestuurd door de winnaar van de GP-race op Hockenheim, de Fransman Patrick Tambay. Parijs Lotus is r>a Brabham de tweede prive-renstal in de formule I autosport die ge bruik zal gaan maken van tur bomotoren. Het Engelse team heeft gisteren een contract af gesloten met het Franse staats bedrijf Renault, dat Lotus in 1983 en '84-zal voorzien van dezelfde turbomotoren, waar mee thans de Franse bolides - zijn uitgerust. Zürich - De 24-jarige Zwitser Robert Dill-Bundi heeft op de wielerbaan Oerlikon het 27 jaar oude wereldrecord op de 500 meter met vliegende start op zijn naam gebracht. Dïll- -Bundi legde de halve kilome ter af in 28,705 seconden. Het oude record stond met 28.714 seconden op naam van de Ita liaan Morettini (Milaan 1955). Marcella Mesker: door zenuwan geveld. Scheveningen - Het had zo mooi kunnen zijn. Regelma tig drong Marcella Mesker de afgelopca maanden tot de sportkolommen door. De re gerende nationaal kampioe ne deed het her en der prima en werd zelfs al voorzichtig tot dé opvolgster van Betty Stöve gedoopt. Haagse Mar cella had plezier in haar 'werk' en kwam met goede resultaten tevoorschijn. Het ontbreken van behoorlijke damestoerooien in Neder land was ervoor verant woordelijk dat slechts wei nig Nederlanders van haar vorderingen konden genie ten. Dus waren de nationale kampioenschappen de gele genheid bij uitstek om het 'eigen' volk ook eens wat te laten zien. Vastbesloten toog Mesker naar de voor haar zo vertrouwde, ze speelt compe titie voor de Metselaars, Mets-banen. Met overigens in haar achterhoofd wel de wetenschap dat er de afgelo pen jaren op het Schevening- se gravel menige illusie in een boze droom veranderde. Zo ook gisteren. Zeker, Mar cella wist heel goed dat ze Astrid Suurbeek niet mocht onderschatten. Met haar 35 jaar vertegenwoordigde dc tegenwoordig in Amerika wonende Suurbeek een brok routine die haar juist tijdens de 'nationale', voor de spe lers en speelsters een 'zenu- wentoemooi', prima van pas kon komen. Aan veel meer dan de ballen gewoon terug spelen kwam Suurbeek, In 1967 was ze kampioen van Nederland, aanvankelijk niet toe. Via 6-3 en een 5-1 voorsprong kreeg de ver wachte winst voor Mdsker vlot gestalte. „Juist toen begon ik ver moeid te raken en werd ik zenuwachtig. Dat was ner gens voor nodig maar het ge beurde gewoon. Daarnaast begon Astrid ook steeds be ter te spelen", zou de out door Hans Koster troonde kampioene later zeggen. Toch was hel niet zo zeer de lichte verbetering in het spel van Suurbeek als- wel de steeds grotere regel maat waarmee Mesker fou ten produceerde. Bij 3-5 liet ze nog een wedstrijdpunt liggen en Suurbeek zag de kans. Greep die ook met 7-5 en kreeg vervolgens na de pauze met een ontredderde Mesker te maken die ook nog eens last van kramp kreeg. Bij 6-2 was de lijdens weg van de Haagse ten ein de. De druk van de 'nationa le' had er een nieuw slacht offer hij. Nanette Schutte ging Mesker overigens voor. Zij kampte met een niet te verklaren inzinking en bleef in twee sets de mindere van Judith Warringa. Eerder op dag werd het tal rijke publiek er ook al min of meer de dupe van de druk bij de heren spelers. Wat im mers is het gevolg van de al lesbeheersende race naar de titel? Weinig lekker tennis en partijen die meer span ning dan niveau en spekta kel in zich herbergden. Neem bijvoorbeeld de partij tussen Eric Wilborts en Frits Don. Wat Delftenaar Don betreft waren de ver wachtingen nauwelijks hooggespannen maar van Wilborts hadden de kijkers zich meer voorgesteld dan de langdradige weg die hij nu naar de zege bewandelde. Een baan ernaast ging een geplaatste speler onderuit Marc Albert kwam in de eerste set van zijn duel met Ton Sie nog kwap van 2-5 achter terug naar 7-5 set winst, maar demonstreerde in het verdere verloop van de partij dat er in zijn spel nauwelijks vooruitgang valt te bespeuren. In vier sets moest ook hij capituleren. Net als Rolf Thung dat te gen Rene Boers ook deed, al gaf Thung zelf met een bles sure op. Schiphol Alles bleek op een misverstand te berusten en daarom maakte Kees Kist gisteravond op Schiphol géén teleurgestelde indruk en waren twee AZ-bestuur- ders zelfs dik tevreden. In hum bagage zat immers een miljoenencontract. De transfer van Kist naar Paris St. Germain gaat gewoon door. Uiteindelijk bleek de hele 'rel' een simpel misverstand. Het Amerikaanse persbu reau Associated Press bracht alleen gisterochtend het foutieve bericht dat de transfer niet doorging. Rotterdam DS'79 heeft tus sen de toernooidagen door een oefenwedstrijd tegen het Flak- kee's elftal met 30 gewon nen. De doelpunten kwamen van Marco de Vries, Joop Oostdam en Anne Evers. Er werden om en rond Rotterdam nog enkele oefenwedstrijden gespeeld. Uitslagen: Jodan Boys-VOC 04, DC V-Zwart Wit'28 03, Tonegido-Sparta2 06 en Vios-Xerxes 11. De bestuursleden Dick Schou ten en Gerrit Peters haalden gisteravond verbaasd de schouders op toen zij op Schip hol arriveerden. Zij wisten niet waar het bericht vandaan, kwam, dat Kist n i e t tot overeenstemming was geko men met de Franse bekerhou der. Als bewijs haalde Peters het contract uit zijn valies; een overeenkomst die keurig gete kend was door zowel AZ'67, Paris St. Germain en Kees Kist. „Wij waren dinsdag al rond met Paris St. Germain, Dinsdagnacht hebben wij de laatste plooitjes gladgestreken. Ook Kees heeft toen nog wat details geregeld. Om drie uur 's nachts hebben we dc onder handelingen afgebroken. Gis terochtend hebben we de af spraken bekrachtigd met onze handtekeningen, waarna de overgang van Kees een feit was", meldde Dick Schouten. Het misverstand ontstond toen Associated Press gisteren rond de klok van elf uur abusieve lijk meedeelde dat P.S.G be sloten had om Kist niet te con tracteren. Nadat het Franse persbureau AFP het foutieve bericht overnam, werd zelfs de naam van de nieuwe spitsspe- Ier, Calle del Haye van Bayern München bekend gemaakt. .,We wisten dat Paris een al ternatief voor Kees had, maar wij hebben geen namen ge hoord", aldus Peters. Toernooi In Parijs zette Kist evenwel zijn handtekening onder een driejarige verbintenis, waarna AZ een transfer bed rag van rond de 1,7 miljoen gulden kon opstrijken. Bovendien werd bedongen dat AZ op kos ten van Paris St. Germain de komende twee jaar, in 1983 en '84 deel zal nemen aan een toernooi in Parijs. „De onder handelingen waren dindag laat afgelopen omdat we eerst naar het competitieduel tussen Rouen er? Paris gekeken heb ben", vertelde Peters. De Franse bekerhouder was de AZ-bestuurder niet meegeval len. „Kees kan daar goed werk doen", beweerde hij. Kist was ©steravond uiterst verbaasd over de berichtge ving van de diverse persbu reaus. „Die mensen hebben kennelijk een erg grote duim gehad, want alles was eigenlijk zondag al beklonken. Dat kwam met name omdat AZ zich zo positief heeft opgesteld. Daar ben ik het bestuur erg dankbaar voor. Men heeft 2ich in deze zaak uitstekend gedra gen". Drie dagen van spanning lieten hun sporen achter bij Kees en Inge. „We zijn hele maal afgeknapt. Iedere avond laat naar bed en er vroeg weer uit. Maar van de week begin ik hier ie trainen. Dan begint er voor mij een nieuw tijd perk". Eerste wedstrijd Kees Kist, die in Rimini, waar AZ'67 dit weekeinde een toer nooi speelde, al rond was met de P.S.G.-manager Basilevic, ooit de vertrouwensman van Johan Cruijff die hij naar de financiële afgrond leidde, speelt dinsdag zijn eerste wed strijd tegen Monaco in de Franse badplaats. Gisteravond al werd hij door de Franse televisie geïnter viewd. „Natuurlijk moet Kees nog medisch gekeurd worden, maar dat is een wassen neus", aldus Schouten, die beweerde nog geen opvolger voor de blonde schutter op het oog te hebben. „We gaan op zoek naar een Nederlandse spits, omdat we het niet kunnen ma ken om esn derde buitenlan der aan te trekken. We kun nen Eigebrod en Oberacher niet aan de kant schuiven. Daar zijn ze te duur voor". Volgens Peters is het niet de bedoeling dat AZ een spits van rond de twee miljoen gulden terug gaat kopen. „AZ moest zijn spelers verkopen omdat er teveel geld bij moest. We gaan ons nu orienteren op de Ne derlandse markt. Het wordt een Nederlander of een bui tenlander die al twee jaar in ons land voetbalt", Kees Kist komend seizoen in een ander, Frans shirt. Utrecht FC Utrecht zal za terdag 21 augustus in de eerste competitiewedstrijd bij Sparta nog niet kunnen beschikken over Jan Monster. De linker spits blesseerde in het trai ningskamp in Kortgene zijn knie en is voor een paar we ken uitgeschakeld. Omdat Ge rard van der Lem nog twee en Jan Wouters nog drie wedstrij den schorsing moeten uitzit ten, weet trainer Han Beger nu al, dat hij met slechts twee spitsen, Carbo en de terugge keerde Rietveld aan de compe titie zal beginnen. Drie dagen eerder neemt FC Utrecht het schitterende nieu we stadion in gebruik met een wedstrijd tegen Southampton. In dat duel zal Leo van Veen de eerste twintig minuien mee spelen om zodoende afscheid te nemen van het Utrechtse publiek. FC Utrecht zal de return in de eerste ronde van het toernooi om de UEFA Cup op donder dag 30 september in Lissabon spelen. Tegenstander FC Porto mag van de UEFA namelijk (ook) niet op eigen veld spelen en op woensdag 29 augustus speelt landskampioen Sporting in de Portugese hoofdstad. De thuiswedstrijd speelt FC Utrecht op 15 september in Groningen. Londen - Southampton heeft Peter Shilton, de doelman van Nottingham Forest en het En gelse elftal tijdens de WK in Spanje, overgenomen voor van 1,5 miljoen gulden. De doel man, die volgende maand 33 jaar wordt, stond op het ver langlijstje van drie clubs: Arse nal, Manchester United en het meest biedende Southampton. Liverpool trok aanvaller Da vid Hodgson van Middles brough aan. De club telde voor de 22-jarige speler ruim 1,75 miljoen gulden neer. Gelijkspel honkbalteam Haarlem - Het Ne derlands honkbal team heeft de laat ste oefenwedstrijd voor de Haarlemse honkbalweek tegen de Amerikanen uit de Nederlandse competitie met 5-5 gelijk gespeeld. De Europese kampioe nen stonden zeven innings voor met 2-1, kwamen door slecht werpen van Hage en Tromp op een achterstand van 2-5 en kwamen in dezelfde (achtste) inning nog gelijk. FC Groningen verslaat Ipswich Town Groningen - Een overtuigend FC Gronin gen versloeg gisteravond in een vriend schappelijke wedstrijd het Engelse Ipswich Town met 3-2. De grote man bij Groningen was aankoop McDonald, De Brit maakte twee doelpunten en trof ook nog twee keer de paal. FC Groningen - Ipswich Town 3-2 (1-1). 9. McDonald 1-0. 25. Osman 1-1, 50. Ronald Koeman 2-1, 54. McDonald 3-1, 75. Brazü 3-2. Toeschouwers: 11.000. Scheidsrechter: Thomas. TENNIS Nederlandse kampioenschappen: Heren-enkelspel tweede ronde: Louk Sanders - John Vekemans 6-2. 6-2, 6-3, Menna Oostlng - Frans de Haan 6-2, 6-3, 6-7, 6-1, Rens Boers - Roll Thung 4-6, 7-6, 3-0, Thung staakte de strijd, Huub van Boeckel - Hans Everaars 6-1, 6-2, 6-1, Eric Wil borts - Frits Don 6-4 7-5 6-4. Mike Newberry - Rob Hak 6-7 6-3 7-5 6-3, Rene Moos - Chris Vermeeren 3-6 6-2 6-3 6-1, Ton Sie - Marc Albert 5-7 6-4 6-1 4-6 6-4. Dame*-enkel «pel kwartfinale»: Aslrtd Suurbeek - Marcella Mesker 3-6 7-5 6-2, Judith Warringa - Nanet te Schutte 6-3 6-2, Marianne van de Torre - Tine Zwaan 6-2 6-3, Karin MOOS - Elly Vessies 6-1 3-6 6-3. WIELRENNEN Ronde van De Lier: Amateurs: 1. Axel Koenders (Ouderkerk aan den Am- stel). 2. G. Ratterman (Mijdrecht), 3. A. Versluis (Ameïde), 4. P. Kuljs (Vlij men), 5. M.van der Hulst (Haarlem). 6. A. Jansen (Leiden). 7. M. Schalkers (Noordwijk). Junioren: 1. Chris Koppert (Poeldijk); 2. J. van der Horst (Erp); 3. S. SJen- ders. PAARDESPORT Koersen Duindigt: Eerste koers, 2646 meter: 1. Udo tonka (J. Hulberts jr.) 2.49,1 1.22,9 2. Vitalls S, 3. Ulexis W. toio: winnend f. 1,60 plaats f. 1,10 I. 1.10 f. 1.20 koppel f. 3,40 trio f. 15.90. Tweede koers, 2040 meter: 1. Vitesse Fortune (J. Kroon) 2.47,2 1,22,0 2. Ufned Narg, 3. Vrijbuiter Six. Toto: winnend f. 1,40 plaats f. 1,30 f. 2,40 f. 1,90 koppel t. 12.20 trio f. 223.20. Derde koers, 2120 meter: 1. Vinei Fortuna (W. van Buytene) 2.56,4 1.24,0 2. Viola Bullenzorg. 3. Violet- ta Weber. Toto: winnend f. 10,70 plaats f. 3,90 f. 2,50 f. 2,50 koppel f. 31,70 trio f. 319.00. Nlat gestart: nummer 9 (Utopia D). Vierde koers, 2100 meten 1. Boxber ger Squaw (M. Matlow) 2.17,4 2. Sans Peur, 3. Vive. Toto: winnend f. 5,50 plaats f. 1.80 f, 1,30 t. 2,00 kop pel f. 4.90 trio f. 32,00. Niet gestart: nummer 7 (Boxberger Rlver) en num mer 9 (Quadritek). Vijlde koers, 2040 meten 1. Urlca Marijke (A. van Schie) 2.48,0 1.22,4 2. Toff Bower. 3. Thunderbird. Tolo: winnend f. 1,20 plaats I. 1.20 f. 1,30 f. 1,60 koppel f. 5,70 trio f. 38.40. Zesde koers, 1609 meter 1. Tilus van Echten (w, van Buytene) 2.06,3 1.18,5 2. Uniek Helene, 3. Thor Volo. Toto: winnend f. 1.90 plaats f. 1,90 2.50 f. 3.60 koppel f. 12,70 trio f. 208,90. Niet gestart: nummer 1 (T°n'sia)- Zevende koers, 1900 meter: i. Shir ley Raaphorst (J. H. M. Luylen) 2.04,0 2. Circuit Judge, 3. King Emperor. Toto: winnend f. 10,90 plaats f. 4,201. 3,00 koppel f. 23,20 trio f. 309,30. Niet gestart: nummer 2 (Rosebum) en nummer 4 (Silver Bill). Achtste koers, 2520 melen 1. Tadira Loo(W. Duivenvoorden) 3.27,4 1.22,3 2. Teetje Ossewaard, 3, Udit S. Toto; winnend f. 43,20 plaats f. 2,00 I. 1.20 f. 2,10 koppel f. 52,10 1rlo 1. 909,40. Negsnds koers, 2040 meten 1. Una nieme (D. Suykerbuyk) 2.46,5 1.21,6 2. Umber Oostwljck, 3. Salnta Prin cess, Toto; winnend f, 1,50 plaats f. 1.50 f. 3,10 koppel f. 7,50 trio f. 74,10. Niet gestart: nummer 2 (Up- perten Spencer) en nummer 3 (Silver Lady). Tiende koers, 2120 meten 1. Pour- quol (L. Dooper) 2.49,4 1.19.B 2. Ros Performer. 3. Olympus. Toto: win nend f. 1.50 plaats f. 1,70 1. 2,40 kop pel f. 5,50 trio f. 17,70. Niet gestart: nummer 3 (Noordse Slern). Elfde koers, 2040 meten 1. Tarzan H (M. Bouwhuis) 2.43.4 1.20.1 2. Ukkie Supreme, 3. Udetto Hanover. Toto: winnend f. 5,10 plaats I. 2,10 f. 1,10 f. 2,70 koppel f. 2,20 trio f. 126,50. Totslisetoromzet: f. 387.575.- De Lier Zelden hebben de mannen van het wielercomité van De lier zo'n koele winnaar aan de finish van hun ama teurronde begroet Natuurlijk, Axel Koenders was best wel blij met zijn. triomf in het Westland, maar echt enthousiast kon hij er niet van worden. De 22-jarige sportleraar uit Ou derkerk aan den Amste] vindt fietsen nu eenmaal niet het belangrijkste wat er is. Zijn maatschappelijke positie gaat voor. op het fietsen gooien. Als een B-ploeg mij wil hebben neem ik dat misschien nog in over weging, maar meer ook niet". Koenders bepaalde in De Lier overigens niet alleen het ge zicht van de finale. Acht kilo meter voor de eindstreep was hij er alleen vandoor gegaan om naar een ruime voorsprong te trappen.' Koenders won onder meer de ronde van Gelderland. In het criterium van Monster ver baasde hij iedereen, door in de finale vanuit vrijwel kansloze positie tot bij leider en Iriom- fator Geert Schipper te gera ken. Vorige week, in de Belgi sche etappekoers door Wallo nië (15e in het eindklasse ment), bewees hij als gastren- ner ook het grote werk aan te kunnen. Nu imponeerde hij dus in De Lier. Goede prestatie's die ervoor zorgden, dat diverse gaspa rt ersverenigingen bij hem aan klopten. Maar toch, toch pre valeert Koenders het om in het shirt van zijn club (Am- stelland) te blijven fietsen. „Via mijn beroep doe ik aan bijna alle sporten", glimlachte hij gisteren na de huldiging. „Het wielrennen gaat me mo menteel goed af, maar ik heb geen zin om er andere zaken voor op te offeren. Daarom wil ik ook geen lid worden van een A-ploeg. Wü ik niet alles Rotterdam In de tenniscom- petitie voor clubteams is de hoofdklasser TOEG Rotter dam ingedeeld met Metselaars- /Thor RW 2, DDV en Jaagpad. De tenniscompetitie, die op 21 augustus begint, is vergeleken met voorgaande seizoenen sterk gewijzigd. De (dure) buitenlanders wor den geweerd, iedere partij le vert een punt op en het totale aantal partijen is ingekort van elf tot acht. De KNLTB hoopt hiermee de aantrekkelijkheid van het competiiiegebeuren te verhogen. Het TOEG-team, beslaande uit Marianne van der Torre, Ma rt ette Pakker, Michiei Scha pers, Rob Mentink en Onno Tax, speelt op 21 augustus 'thuis' tegen DDV en op 22 au gustus 'uit' tegen Metselaars- /Thor RW 2. Rotterdam De veldhockey- competitie, die op 29 augustus begint, kent in de overgangs klasse B van de heren meteen een rasechte derby. De kers verse overgangsklasser Leoni- das speelt op die datum op ei gen veld tegen Rotterdam. Victoria, ingedeeld in de over gangsklasse A ontvangt dezelf de dag Quick Stick aan de Kraltngseweg. Bij de dames, waar de compe titie op 5 september begint, zijn de drie Rotterdamse vere nigingen bij elkaar ingedeeld in de eerste klasse A. Leonidas opent tegen Schaerweijde, Rotterdam gaat op bezoek bij Spirit en Victoria speelt uit te gen Breda. De indelingen voor '82-'83 zijn: Heren overgangsklasse A: Vic toria, Geel Zwart, Hudito. Union, Hurley, Den Bosch, SCHC, Nijmegen, Wagenin- gen, Pinoké, Groningen. Quick Stick. Heren overgangs klasse B: HTCC. Leiden, EMHC, Leonidas, Breda. Gro ninger Studenten, Venlo, DKS, Rotterdam, Were Di, Gooische, Schaerweide. Schiedam Een free-wheel- end SVV had het nog onver wacht moeilijk met amateur tweedeklasser VFC uit Vlaar- dingen: 5-2. SVV, dat opnieuw de aan de knie gekwetste Henk Salari, Frans Schaap cn Edwin Bleiksloot in burger zag blijven, kwam tot scoren via Jan Könemann (3x), Rob Koe vermans en de voor Koever mans ingevallen Marcel van der Ven. Namens VFC doel puntten Hans Jansen en Peter Jeup tegen. APPIE HAPPIE en DE ANTI-SHIRTRECLAME - DAME T £Mfc5£ MTMN RSBRIEK N06 VJHS IKVEB (3£EM Cö4T. NÉWK7É FE/TEW ij cm Maar PIBÊC PENk iSHSBWSi Praktisch en chique In één... De ideale oplossing. Heel simpel: een ongineel woonka- I mermeubel dat omgebouwd kan worden tot een riant twee-persoonsbed. In een gezellig bruin of beige bloemdessin. Slaapafmetingen 120 x 190 cm. CROTeKOUEKTIE jij I SLAAPBWiKé™

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 4