Broekpolderbos kan leiden tot veeziekte GRAAG XkEDAAN. DRIES PvdA loopt stuk op klein links VUMDMGS OAGBIAD SCHIE0AMS6HE COGBANT NIEUWE WflTEBWIB CBIIBBWT Vlaardingen zou altijdMontmartre kunnen zijn - - Gemeente brengt 'patiënten' bij elkaar j' Boeren ziJn bang f voor §j hun B koeien Pelmolen voorziet problemen door bouw bejaardenflat Motorrijdster maakt dodelijke schuiver Auto tegen boom CARROSSERIE Weea ptijsbemsl! Kies Vties! SPAANSEPOLDBRÉ Aanleg trambaan is begonnen If' 4 WATERWEG MAANDAG 6 SEPTEMBER 1982 'Wdde' welhoudersstemming nu bijna onvermijdelijk Schiedam De onderbande- spraken over met name de be- lingjentussenJPydA en de klei- zuinigingen zijn. gemaakt." ne linkse partijen zijn vastge lopen. Gisteravond belde de leider van de PvdA-onderhan- delingsdelegatie, Gé Brouwer, de PSP'er. Eric, Dijkhuizen op. Klein links is tegen de meeste bezuinigingsvoorstellen én wil eerst de gemeentelijke reser ves fors aangesproken zien. Voor de PvdA een onaan- Een alternatief is een college met vier PvdA'ers in het 2adeï te helpen. De onderhandelingsdelegatie van de PvdA brengt vanavond verslag uit aan de leden. Vori ge maand was er'teleurstelling over het uitblijven van resul taten. Brouwer: „Ik kan van avond alleen zeggen waarom het weer is misgegaan." Het meest voor de hand liggende is nu eén 'wilde' verkiezing, zal Brouwer vanavond medede len. Later op dé avond zullen dan de allerlaatste" reacties (op de. brief) van de andere poli tieke, partijen binnenkomen. vaardbare opstelling, werd gis teren duidelijk. Gé Brouwer heeft vanmorgen driebrieven zitten tikken. •CDA, WD en klein links 'worden hierin nog één. keer gevraagd om een handreiking.. Brouwer: „Zou er nog wat be spreekbaar zijn...." Iets waarbij 'misschien nog een klein beetje op het: CDA gehoopt wordt. „Maar'we blijven vasthouden •aan.onze drie wethouders. We leveren niet -in, „alleen omdat jhet CDA bang is loverruled' te ;woröen." ;Be christen-democraten voe len, ook niets voor een uitbrei ding van het college, alleen omdat de samenwerking PvdA >net klein links niet mogelijk blijkt CDA'er Aad van Lin- 'gen: „Er zullen hele goedé za- kelijke argumenten moeten komen om. eventueel naar vijf wethouders te gaan;".' Vanmiddag komtTde CDA- fractie voor de laatste keer bij een.. De kans is echter gering, dat er.een'handreiking van die zijde komt; Kleinlinks gaat zich vanavond al. voorbereiden op de 'wilde'- wethoudersstem ming, die morgénavond bijna onvermijdelijk lijkt.' - De le ningen hier zijn verdeeld. Moet de CPN-man Eef Collé naar voren geschoven worden bij de stemming? Metname de PSP/PPR heeft 'hier proble men mee! Eric Dijkhuizen: „Het betekent, dat we in feite een college gaan gedogen, maar er geen duidelijke af- Schiedarn De patiëntenbe*: Iangenvereniging Schiedam (PBVS) is na een eerste onder houd met vertegenwoordigers van andere patiëntenclubs op timistisch gestemd over sa menwerking. Niet dat de PBVS al concrete toezeggin gen heeft gekregen over het samenwerkingsverband, want de besturen van elke afzon derlijke vereniging moeten nog 'brainstormen', maar het begrip voor elkaar lijkt toe te nemen. Dat zei PBVS-bestuurslid Wim Heupink in een eerste reactie op de avond, die zijn vereni ging in een Schïedamse kerk had belegd met de categorale belangenverenigingen. De pogingen om nader tot el kaar te komen zijn min of meer geforceerd door de ge meente Schiedam, die de sub sidiëring van alle betrokken clubs hiervan zal laten afhan gen, aldus een woordvoerder van de gemeente Schiedam. Er bestonden al langer instanties zoals de Nederlandse Hartver- enïgïng, de Nierstichting, orga nisaties voor kankerbestrijding en noem maar op (nog maar kort geleden kwam hier ook de Vereniging van reumapa- tiënten in het gebied Nieuwe Waterweg-Noord bij), maar sinds de PBVS bestaat wordt gedacht aan een soort over koepelende functie. De PBVS is zelf van mening dat haar die rol is toebedeeld. Leuk als hart- of reumapatiënten elk voor hun eigen belangetje strijden, zo wordt speels ge zegd, maar een coördinatie kan nuttig zijn, vooral ook om als patiënten in het algemeen sterker te staan in het veld van de gezondheidszorg. Zo zit het er volgens de ge meente ook in, dat in de nieuw op te richten raad voor volks gezondheid en maatschappelij ke dienstverlening een verte genwoordiger van de PBVS zal worden opgenomen en niet iemand van de categorale be langenbehartigers. Wanneer de op één ziekte gerichte orga nisaties zich zouden aansluiten bij de PBVS, dan zullen zij in direct meer invloed krijgen in die nieuwe functionele raad, dan waneer zij op eigen houtje verder gaan en er dus wat in spraak en subsidie betreft he lemaal naast gaan vallen. Vlaardingen De directie van CSM/Hollandse'Pelmolen BV heeft nogal wat bedenkin gen tegen de bouwplannen van de gemeente voorde be jaardenwoningen, die zijn., ge projecteerd aan de Westhaven- kade, schuin tegenover het be drijf. De Pelmolen vreest, dat er in de toekomst klachten zullen komen van de bejaarde overburen .over "geluidshinder, die door het bedrijf zou kun nen worden veroorzaakt. Op dit moment heeft vrijwel nie mand last van het bedrijf, om dat er op het betreffende deel van de Westhavënkade erg weinig mensen wonen. Directeur S.H.E. van Mol van De Pelmolen: „Ons bedrijf werkt al sinds jaren in een twee-ploegendienst en in het seizoen zelfs continu. Dan rij den we op ongeregelde tijd stippen met vrachtwagens heen en weer en zo. Op dit moment geeft dat geen proble men, maar als er straks alle maal oudere mensen tegen over konien wonen, dan ben ik toch bang dat er moeilijkhe den over komen." De Hollandse Pelmolen heeft tegen de bouwplannen een be- zwaarsehrift ingediend bij het college van B en W. Dit be zwaarschrift is echter niet ont- yankelijkx verklaard, omdat het veel te laat is binnengeko- :,men. De sluitingstermijn voor -bezwaarschriften was op 25 .december, maar het bezwaar- schrift van hetbedrijf arri- veerde pas op 5 'april óp het 'stadhuis. y Volgens eén woordvoerder wan dé gemeente kon met dat bezwaarschrift op deze termijn ^^ht geen rekening meer wor den"-gehouden. „Als iemand r. een paar dagen te laat is dóen ;.ye daar niet moeilijk over, ;-\maar nu zijn alle stukken al Vweggestuurd naar; Rijnmond., t'oeh itrijgt het bedrijf nog een herkansing: Hollandse Pelmo len-kan over énige tijd nog" ;Wel bezwaar maken tegen het afgeven van de bouwvergun- Dat geldt ook .voor-even tuele andere'zogenaamde 'der- belanghebbenden',; die pro- sblemen met de bejaardenflat'j hebben. Schiedam/Vlaardingen De boeren in Mid den-Delfland zijn bang voor hun koeien, als in de toekomst wordt overgegaan tot bebos sing van de Broekpolder in Vlaardingen en delen van Schiedam-Kethel. Vlaardingen Zou het ,een sleur worden, als de ..Vlaar- dingse middenstand elke week zo'n haring- en bierfeest orga niseerde als afgelopen zater dag? Nee. Wie je dat ook vroeg, ging over tot jubelen. Een oudere mevrouw ver woordde treffend hoe zij het vond': „Oh, heerlijk meneer, wat een drukte, hè, en wat is er veel te doen! Van mij, mag het altijd zo zijn, jammer dat het maar eenmaal per jaar is. Het lijkt wel Montmartre! Nee, nog beter!" De horeca maakte een recor domzet, maar daar is dan ook keihard voor gewerkt. Zelfs de kleinere cafeetjes, waar de kroegbazen gewend zijn aan een kalmpjes-aan-tempo, wa ren bedrijviger dan het gezel ligste Parijse etablissement. Een binnenstad vol terrasjes, kraampjes en tal van andere activiteiten en bovenal:..vol mensen. Het leek wel of het wegdek pakweg één meter ze ventig verhoogd was en je lo pen kon over volwassen kin derhoofdjes. En dat terwijl enorm veel Vlaardingers al 's ochtends vroeg vertrokken voor" de anti-kernwapendemonstratie, die in Rotterdam gehouden zou worden. Omgekeerd kwa men veel Rotterdammers, maar ook uit alle andere buur gemeenten, op het haring-' en bierfeest af. Aan het openbaar vervoer kon je het vooral mer ken. En bovendien werd het parkeren in Vlaardings cen trum nu helemaal onmogelijk. Ai op de Schiedamseweg' wera de boel afgesloten en het bus- verkeer werd omgeleid. Ook de Westhavenkade zat pot dicht en het betonnen Lies veldviaduct ontpopte zich nota bene als een aantrekkelijke wandelboulevard. De kameel, die daar reclame stond te ma ken voor een reisbureau, werd alle drukte in de .Viaardïngse binnenstad trouwens goed zat. De hele dag al hadden er men sen tussen zijn twee bulten ge zeten en was het beest aange haald en geliefkoosd tot en' met maar toen de dag er bijna opzat en alle kraampjes al werden afgeruimd, kon de kolos het niet meer aan. Hij draaide zich resoluut om, duw de met zijn volle gewicht en kele kinderen opzij, en gaf, zwaaiend met een achterpoot, sen vrouw een loeiharde trap tegen haar derrière. De dame kwam met de schrik vrij.. De organisatie was zeer zonnig gestemd over het mooie weer, wat er ongetwijfeld vele vaten bier extra doorheen heeft ge holpen. Toch kwamen er voor zover bekend geen cafés bon ier pils te zitten. Wel werden snkele kramen van alle haring ontdaan. Het viel op dat het zaterdag het drukst was op die punten, waar de meeste kleine winkeliers zaten. Van de mid denstand moest het hele festi val het hebben, want waar de grotere "warenhuizen zaten, zo als bij V&D, de Hema en Lin- ders, daar was ook de minste bedrijvigheid. Wat er allemaal te doen was, is te veel .om op te noemen, tienduizenden mensen hebben het trouwens al gezien, Deze foto's géven een indruk. De agrariërs vrezen voor wrang, een ernstige koeienziekte die vooral optreedt in gebieden waar weiland en bos hand in hand gaan. Het is een ziekte, die etterige zweren voortbrengt. De angst voor bosbouw langs de randen van Midden-Delf land komt naar voren uit veel meer bezwaren, die er bestaan, tegen de grote opper vlakte die in het polderge bied tussen Schiedam, Vlaar dingen, Delft en De Lier wordt ingeruimd voor recre atie. Die recreatie, die behalve bos bouw ook het onder water zet ten van de Foppenpolder bij Maasland teweeg kan brengen, is bedoeld om te forse stadsuit breiding in deze regio 'tegen te gaan, maar ook om het hoofd te bieden aan de toenemende behoefte aan recreatie buiten de stad. Van agrarische zijde is in de nu afgesloten inspraakproce dure over de oppervlaktere creatie in het gebied van vele kanten ernstig bezwaar ge maakt. Veel boeren twijfelen aan de berekeningen die zijn gemaakt, waaruit de behoefte aan een recreatiegebied van 2000 hectare zou blijken. Van diverse kanten is tijdens de in spraakprocedure aangedron gen op een gefaseerde aanleg. Gp die manier kan de inrich-' ting van het recreatiegebied worden aangepast aan de be hoefte, die in de praktijk kan worden geconstateerd. Tot aan het moment dat bepaalde ge- .bieden daadwerkelijk voor re creatie gebruikt zouden gaan worden, zouden ze in agrari sche handen moeten blijven, aldus diverse insprekers. In haar volgende vergadering neemt de reconstructiecom- missïe Midden-Delfland een besluit over het oppervlak voor recreatie. Uit de" inspraak is raar voren gekomen, dat vrijwel alle betrokkenen bij dit gebied een oppervlakte van tweeduizend hectare te groot vinden. Schiedam Een 2I-jarige mo torrijdster uit Spijkenisse is.dit weekeind aan de gevolgen van een ongeval overleden. Zij verloor op rijksweg 20, ver moedelijk door een te hoge snelheid, ter hoogte van het Schiedamse Kéthelplëlh de macht over het stuur. De jonge vrouw reed over de invoegstrook, in de richting' van Vlaardingen, toen zij met haar motor begon, te schuiven. Ze kwam tegen 'de vangrail aan de andere kant van de weg tot stilstand. De vrouw werd onmiddellijk naar het ziekenhuis Dijkzigt vervoerd, waar zij bij aankomst reeds bleek te zijn overleden. Vlaardingen Een 19-jarige Rotterdammer heeft zaterdag nacht een avondje stappen met een botsing tegen een boom moeten bekopen. Hij- werd overgebracht naar het Holy- ziekenhuis. Na behandeling is hij meteen meegenomen naar het politie bureau, omdat bleek dat hij te veel gedronken had om achter het stuur te ïitten. Na de bloedproef werd hij met een rijverbod naar huis gestuurd. Zijn auto werd door de politie op sleeptouw genomen naar het bureau voor een technisch onderzoek. Inbrekers betrapt Schiedam De politie heeft het afgelopen weekeinde drie mannen aangehouden in een woning aan de Oude Delft, Het duétal, ëen Schiedammer van 27 en twee Delftenaren van 20 en 23 jaar, stond juist met de handen vol stereo-ap- paratuur.- De woning was ge heel overhoop gehaald. De drie waren binnengekomen door een achterdeur die niet was afgesloten.- Er zijn mensen die onze krant nog niet lezen. Uw beste vriend of vriendin misschien. Breng daar even verandering in. Adr, Maak hem of haar abonnee. Zo gefikst I pD en goed beloond! Want voor die kleine» w sfCo<fe.-_ moeite krijgt u een verzilverd - m °°nPlaafs. miniatuur van de Laurenskerk. Jfofeer - O m ADVERTENTIE r Preventief onderhoud van de carros- J serie en tij dig herstellen van kleins reparaties verlengen de levensduur van uw auto. Maak nog deze week een af- spraak voor een GRATIS carrosserie controle. Rechtstreeks bij Vakman Dries. Bokelweg 300," 3125 AD| Tel. 010 -154540; Schiedam Meteen na het weekeinde ïs de firma Hooge- boom vanochtend begonnen op de Koemarkt met kabel- en ileidingw'erk voor de trambaan tussen Rotterdam en Sehie- dam-Noord. Als die voorberei dingen klaar zijn, zit het erin dat de BV H. Burggraaf uit Asperen op 14 september be gint met de feitelijke aanleg van de tramrails over de Broèrsvest. De dag daarna, woensdag avond 15 september om acht uur, is in het stadskantoor voor alle omwonenden en be drijven in dit deel van het centrum nog een informatieve -bijeenkomst belegd. Ook later, als het werk volop in gang is, zal geregeld informatie wor den verstrekt over de stand van zaken. den. naar: f S,üu»-a;scJ.„. Adre f posfcode Wo,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 1