Putman zet wethouder voor dubbeltj e op eerste riJ WftTEBWEB BRIEVEN Wouter van Heusden: onsterfelijk werk Nieuwe bestemming voor Maaslands veilingcomplex in de wijken voorspelbaar Harmonie trekt 150 bezoekers Windturbine ONS eind oktober in gebruik Wethouders wedde F Open Huis in dienstencentrum Collecte levert halve ton op Auto gestolen r Jong talent achter orgel Fout parkeren: oranje kaart GELD LENINGEN De Volhar ding onder brak het op treden even voor de bin nenkomst van de wet houder ERKEND VERHUIZER IN BINNEN- ÉN BUITENLAND ,Tel. hoofdkantoor Vierpolders/Brielle 01810-4677 Regular removal sarvica to U.K. Marten Putman zet wethouder Maarleveld voor een dubbeltje op de eerste rij. Vlaardingen Voor de komst van cultureel wethou der Ary Maarleveld werd het optreden van De Volhar- ding even onderbroken. Op de openingsavond van De Harmonie het Vlaardingse cultureel centrum voor drie avonden per week— mocht de verantwoordelijke wethouder best even bedankt worden. Hij kreeg het best plekje èn een heel groot dubbeltje. „De wethouder denkt dat-ie om een cultureel centrum in Vlaardingen te hebben voor een dubbeltje op de eerste rij kan zitten...", vertolkte één van de medewerkers de alge mene gevoelens. Algeheel di recteur (van De Harmonie en de Stadsgehoorzaal) Marten Putman was één van de initia tiefnemers om de wethouder reeds op de openingsavond duidelijk te maken wat hun wensen zijn. „Al willen we na tuurlijk niet te negatief doen. Maarleveld heeft er erg hard aan getrokken om dit voor el kaar te krijgen." Voor het opknappen van de zaal was ongeveer dertigdui zend gulden beschikbaar. Dit bedrag is grotendeels opgegaan aan een standaard-lichtinstal latie. Binnenkort komt er nog eens honderdduizend gulden vrij voor Stadsgehoorzaal èn Harmonie. Putman: „Dat geld zou je eigenlijk al nodig heb ben om de Stadsgehoorzaal op te knappen. De stoelen, die er in staan 2ijn alleen al meer dan twintig jaar oud. Van de week zag ik ineens een hele grote barst in een muur. Pets, daar gaat weer een paar dui zend gulden, denk je dan. Is ook weer niet aan De Harmo nie te besteden." In De Harmonie staan alle stoelen netjes achter elkaar en op dezelfde hoogte. Goed zicht is derhalve slechts op de eerste rijen mogelijk. Een tribune heeft voor de betrokkenen de grootste prioriteit. Daarnaast is ook personeelsuitbreiding 'ge wenst. Als de, uit één man bestaande, schoonmaakdienst van de Vlaardingse Stadsgehoorzaal en daaraan gekoppelde De Harmonie een paar uur op bed ligt, is er in De Harmonie al weer een kerkdienst aan de gang. Is dat het Vlaardingse Cultureel Centrum? Manen Putman: „Laten we in ieder geval proberen het ééns te worden." Dan eigenlijk zouden de diverse nevenactiviteiten in het zalencomplex langzaam af gebouwd moeten worden. Het was op de openingsavond overigens bijzonder druk. Put man: „Ik had op een mannetje of zeventig gerekend, en dan blijken het er toch 150 te zijn.v Een teken, dat een dergelijke culturele voorziening in een behoefte voorziet." Op de tweede avond zaterdag was het al een stuk rustiger. Toen waren er nog geen vijftig bezoekers.. Op zaterdagavond belden er ook mensen aan, die vroegen: „Dit is toch de nieuwe B'Bwa- na?" Putman hierover: „Dat verschil moeten we er toch nog uitwerken. In B'Bwana kon je gezellig aan de bar zit ten, een pilsje drinken en eventueel naar een bepaalde kunstuiting .kijken. Hier kom je voor de cultuur en kun je na afloop, in de foyer, nog even wat drinken." Maasland Het oude veilingcomplex aan de Kotfe buurt te Maasland krijgt een nieuwe bestemmin| Twee Maaslandse bedrijven hebben zich als koper meld. Als na de gemeenteraad ook Gedeputeerde Sta ten met de bestemmingsplan-wijziging akkoord gaan wordt de leegstand nog dit jaar opgeheven. '6 i I Laatstelijk was er het caravan- bedrijf Ooms gevestigd, dat vorig jaar echter wegens fail lissement moest sluiten. Door fusie werd de Maasland- se groenteveiling in 1967 opge heven. Nieuwe gegadigden voor het terrein en de opstal len waren er wel, maar door de opgelegde agrarische be stemming bleek het complex vrijwel onverkoopbaar. Uit eindelijk wijzigde het gemeen tebestuur het plan dusdanig in recreatieve zin, dat de firma Ooms er zich kon vestigen. „Het is toen aanzienlijk bene den de waarde verkocht aan Ooms", aldus tuinder Freek de Vos, die tijdens de jongste ge meenteraadsverkiezingen in de CDA-fractie werd gekozen., „Dat heeft de veilingleden een hoop geld gekost Het complex brengt nu aanzienlijk meer 'geld op, dan Ooms er destijds voor betaalde". Schiedam Er wordt momenteel hard gewerkt aan de windturbine, die op het terrein van de Openbare Nutsbedrij ven Schiedam aan de Van Heekstraat zal verrijzen. De* windturbine gaat de energie opwekken voor een aantal in stallaties van de*ONS. Begin deze maand zijn vier betonnen heipalen (van circa 23 meter lang) schuin de grond ingebracht. Dit is noodzakelijk om de ongeveer tien ton wegende installatie te kunnen dra- gen. Naar verwachting zal de-vier ton wegende 'molenkop' waar onder meer de generator en snelheidsmeter in 2ijn on dergebrachteind deze maand op de 25 meter lange mast worden geplaatst. De windturbine kan hoogstwaarschijnlijk eind oktober in gebruik genomen worden. Schiedam In de omgeving 'van de Nachtegaallaan zitten i' .nog steeds de meest fanatieke "stemmers en ook veruit de meeste mensen, die woensdag op de VVD stemden. De Cen- •"'In het interview met Joop de Jong, (op)nieuw PvdA-gemeen- jteraadslid in Schiedam, dat maandag 6 september werd ^gepubliceerd, zijn enkeie on- juistheden geslopen. ;1. Dat" ik nu geen wethouder t, meer wil worden, omdat ik te- Veel verdien in mijn huidige l functie, is pertinent onjuist en .heb ik in het gesprek niet naar voren gebracht. Thans geef ik ,y<Se 'voorkeur aan een ambtefij- ^ke loopbaan. Het inkomen heeft daarmee helemaal niets v van doen. De wethouderswed- de is trouwens hoger dan mijn ambtelijk Inkomen! '-'"Over mijn functie bij de •^Erasmus Universiteit nog het ^volgende. Ik werk bij het bu- Freau van de universiteit, dat ■if^clrea 450 personeelsleden telt. TCfDezen 'vallen' niet 'onder' 'mij, -maar ik ben één van hen. 'Joop de Jong, Schiedam. trum Partij haalde haar stem men voornamelijk uit de oude wijken. Iets dat voorspelbaar was. Op het stembureau aan de Nachtegaallaan verscheen maar liefst 91,2 procent van de kiesgerechtigden. Hiervan koos 51,4 procent voor de VVD. Schiedam-Oost is traditiege trouw de wijk waar de minste mensen naar de stembus gaan. 'Kluphuis-Oost' tekende het dieptepunt op: 66,3 procent. Bij een ander stembureau in die wijk (aan de Fahrenheitstraat) stemden verhoudingsgewijs de meeste mensen op de Centrum Partij: 3,9 procent. Andere 'uitschieters' voor deze omstre den partij waren er op de stembureaus aan de Van Ruys- daellaan (3,75) en ook die in het oude stadhuis. Hier kwam de CP ook nog aan 3,4 procent. Schiedam Een Open Huis luidt de activiteiten voor het komend seizoen in van het dienstencentrum De Woud- hoek. In het dienstencentrum in de Heijermansflat kan men mor gen van tien uur tot half vijf terecht. Er zijn. de gehele dag demonstraties en tentoonstel lingen van de geplande activi teiten. 1 Schilderij van Wouter.van Heusden. Schiedam Hoe schril is het contrast tussen de rust, die de Rotterdamse kunstenaar Wouter van Heusden in zijn werk heeft kunnen leggen, en de drukte in de gangen van het Schiedamse Schie- landziekenhuis, waar zijn werk momenteel wordt geëxposeerd. Als de voorbijgangers in het ziekenhuis dagelijks een blik op het werk zouden richten, dan zou dat misschien ook een heilzame werking op hen heb ben, zodat je volgende week rustig een stap achteruit kunt doen om wat beter van het werk te genieten zonder met een tegen de vlakte gereden ,te worden. Tussen de razende karretjes en voortsnellende verpleegsters moet je goed op passen voor ongelukken. De kunstenaar was zelf ook een toonbeeld van rust. Terug getrokken, alle drukte en pu bliciteit, kunstenaars en critici mijdend, altijd onopvallend ge kleed begon hij in. zijn atelier- tje zijn innerlijke reis: een reis naar de diepte van zijn eigen wezen. En hoe wonderlijk zal het hem geweest zijn om, zo'n enkele keer een bezoek brengend aan een belangrijke tentoonstel ling, te ontdekken dat zijn ei gen werk in gelijke tred 'ging met de wereldontwikkeling. Want van expressionistische portretten in de jaren dertig kwam hij via surrealisme en realisme tot de abstracte wer ken met indertijd veel Cobra inslag, Dat zegt genoeg over de inner lijke diepte die deze man in zijn werken bereikt had. Im mers, steeds weer zal zich bij ware kunstenaars een over eenkomstige ontwikkeling in hun werk vertonen. Onwe tend van elkaar vertolken zij het collectieve onderbewust zijn. Wouter van Heusden was een van zulke kunstenaars. Was: omdat hij deze zomer overleed op 85-jarige leeftijd. Ter her denking wordt deze tentoon stelling gehouden met grafie ken uit de laatste periode van zijn leven. Van de wezens en vormen die hij in. deze werken tentoonstelt, gaat een mystieke sfeer uit omdat ze deels onge controleerd, buiten zijn be wustzijn om, tot stand lijken gekomen. Wouter van Heusden was een man die maakte wat hij moest maken. Niet omdat hij valse pretenties.had, of kunstenaar wilde zijn, maar omdat hij voelde dat hij het zo moest doen als dienaar. Wie zich wil overtuigen van de kracht van dit werk, kan gaan kijken. De tentoonstelling duurt tot 28 september in de gang beneden van het Schielandziekenhuis, A.M. Schiedam De recente col lecte van de Nederlandse Vereniging tot steun aan het Koningin Wühelemïnafonds is in Schiedam een groot succes geworden. De collec tanten haaiden op straa- en huis aan huisin deze gemeente meer dan 50.000 gulden op. Dit bedrag gaat in haar geheel naar de kan kerbestrijding. Schiedam Een in de De Meesterstraat geparkeerd staande auto is dit weekend gestolen. De 42-jarige eigenaar kon zijn acht jaar oude Peu geot zondagmorgen zondag morgen nergens meer vinden en deed meteen daarna aangif te van de diefstal op het Schie damse politiebureau. Schiedam Drie talentvolle organisten zullen dinsdag ,21 september plaats nemen ach ter het orgel van de Schiedam-- se Grote- of St. Janskerk. Kees van Dijk (24), Henk den Hollander (22) en Mark Schaap (23) zitten alle drie op het Rotterdamse conservatori um in de orgelklas van André Verwoerd. Het concert, dat volgende week dinsdag om 20.15 uur begint, is de vijfde van de serie orgelbepelingen in 1982. Het is de eerste keer dit jaar dat-de concertcommis sie jonge musici een kans geeft.' Als er destijds een ruimere be stemming voor het complei was geweest, had het volgen De Vos veel meer opgebracht „Terwijl het bestemmingsplai nu zomaar wordt aangepas aan de kopers. Kan dat nu a maar?" zo vraagt hij zich-ai „De mensen voelen zich tpch min of meer genomen, omdai zij destijds een ernstig finan cieel nadeel hadden. Dat leeft nu nog". De Vos zou een compensatie willen zien waarop verantwoordelijk wet houder Chr. Keijzer hem ove rigens alle hoop al heeft ont nomen. De nieuwe kopers voor hei veilingcomplex zijn de Eerste Maaslandse Kistenfabriek Ge- br.van Buuren BV en het aan nemingsbedrijf G.A.van Dijk BV. Beide Maaslandse bedrij ven zijn momenteel veelte krap gehuisvest. Het aanne mingsbedrijf had al eerder ge tracht zich aan de Coldenho- velaan te vestigen (waar nulde boortoren staat), maar dat werd afgewezen. Het bestemmingsplan is m dusdanig aangepast, dat beide bedrijven zich op het ideaal naast rijksweg 20 gelegen com plex kunnen vestigen. De kis tenfabriek betrekt de vooiste twee' loodsen aan de Korte- buurt, terwijl het aannemings bedrijf in de achterste grote loods komt. De bedoeling! is dat het aannemingsbedrijf ge bruik gaat maken van de toe gang via het West-station., Om toekomstige ontwikkelin gen ter plaatse in de hand-te kunnen houden, krijgt het complex slechts een beperkte sub-bestemming. Niet alleen de gemeenteraad heeft ziek verheugd getoond met 'de nieuwe bestemming zo pal aan de toegang tot Maasland, maai debeide bedrijven zelf oók Vooral omdat de prijs van het complex na het vertrek Van Ooms wegens het niet kunnen vinden van in aanmerking tyb-i mende kopers, inmiddels meer dan de helft gezakt is. Wethouder Keijzer erkent jie opmerking van De Vos, dat het aanzienlijke prijsverschil ten opzichte van de verkoop-in 1967 en nu is ontstaan door'de ruimere bestemming. „Maar in feite", aldus Keijzer, „hante ren we de normen van toen nu weer. Toen was het als veiling onverkoopbaar, nu was het als recreatieve functie weer on verkoopbaar". - Vlaardingen Veel te veel naar de zin van de Vlaarding se politie wordt er nog fout ge parkeerd in de woonerven. Als waarschuwing zullen agenten tot 20 september een oranje kaart op de voorruit van fout-parkeeders plakken. Maar daarna is het echter ge woon 'schoonschrijven' van de betrokken gebieden: bekeurin gen dus. Door het onjuiste parkeren worden brandweer en GQ en GD teveel belemmerd in een vrije doorgang. VAN DER SNOEK TELEFOON 357355

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 2